1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - ۱۴ بهمن‌ماه

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است

فارسخبرگزاری فارس
توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین قیمت گوشت قرمز همچون قیمت طلا و دلار، به چشم برهم زدنی هر روز از روز گذشته گران‌تر می‌شود.

خبرگزاری فارس در طی یک ماه اخیر تلاش کرده تا دلیل این افزایش قیمت را از مسؤولان امر جویا شود و از آن‌ها بخواهد تا حداقل، قیمت گوشت به یک ثبات نسبی برسد، اما متأسفانه آنچه نمود عینی پیدا می‌کند گران‌تر شدن قیمت گوشت قرمز است و در این میان تنها حرف‌های تکراری زده می‌شود.

یک ماه پیش قیمت گوشت قرمز کیلویی ۷۵ هزار تومان بود درحالی‌که با وارد شدن مستمر گوشت گرم و توزیع به هنگام آن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی، شرایط عجیب امروز به‌وجود نیامده بود، اما امروز که در برخی از قصابی‌ها گوشت با کیلویی ۱۰۲ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد واقعا نمی‌توان شرایط بازار گوشت را یک اوضاع عادی معرفی کرد.

بسیاری از همشهریان قزوینی گلایه‌مند هستند چراکه از ساعت ۶ و نیم صبح تا ۱بعدازظهر در سرما می‌ایستند تا گوشتی با نرخ کیلویی ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کنند؛ مردم از این وضعیت ناراضی‌اند و در این زمینه حرف‌ها و دغدغه‌های بسیاری با مسؤولان امر دارند.

این درحالی است که منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار در نشست خبری هفتۀ گذشته تنها دلیل ایجاد صف‌های طولانی را دونرخی بودن قیمت گوشت دانست و تأکید کرد مشکلی در تأمین گوشت نداریم!

یکی از بانوانی که در صف طویل اخذ گوشت گرم وارداتی و در کنار فروشگاه جهاد کشاورزی استان قزوین ایستاده بود به خبرنگار فارس می‌گوید: اگر گوشت قرمز را همچون دوران ریاست جمهوری شهید رجایی کوپنی کنند آنگاه هر کس می‌تواند با در دست داشتن یک کوپن، گوشت مصرفی خود را دریافت کند.

وی می‌افزاید: به این صورت هر فرد می‌داند که چه زمانی باید برای دریافت گوشت قرمز به فروشگاه‌های تعاونی مراجعه نماید و این بی‌نظمی‌ها سامان می‌یابد.

این فرد ادامه می‌دهد: نزدیک یک ماه است که ما تقریبا هرروز در صف می‌ایستیم و پس‌ازاینکه چند ساعت در صف ماندیم به ما می‌گویند امروز گوشتی نیامده ما نیز دست از پا درازتر به خانه بازمی‌گردیم اما این در حالی است که بعد متوجه می‌شویم نه‌تنها گوشت قرمز به فروشگاه جهاد کشاورزی داده‌شده، بلکه آن را بین چندنفری که حضور داشتند تقسیم کردند.

وی اظهار می‌کند: درصورتی‌که گوشت قرمز کوپنی شود به تمام متقاضیانی که در صف ایستاده‌اند می‌رسد، اما متأسفانه وقتی که درب محل توزیع گوشت قرمز فروشگاه باز می‌شود، افرادی بدون اینکه صف را رعایت کنند به گوشت‌ها حمله برده و بازهم دست ما از دریافت گوشت کوتاه می‌ماند.

یکی دیگر از بانوانی که در صف ایستاده بود نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: بهتر است روز و ساعت توزیع گوشت قرمز اطلاع‌رسانی شود تا این‌قدر در زمان اسراف نشده و وقتمان بیهوده تلف نشود.

وی می‌افزاید: برخی از مردم تمام خانواده و اقوام خود را از توزیع گوشت آگاه می‌کنند و به‌این‌ترتیب ۲۰ نفر به‌طور هم‌زمان صف را به هم زده و گوشت‌ها را دریافت می‌نمایند.

این فرد ادامه می‌دهد: به‌این‌ترتیب به یک نفر هیچ گوشتی نمی‌رسد و به یک نفر حدود ۱۰۰ کیلو گوشت خواهد رسید که این امر از عدالت به دور است.

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است - 15

توان پرداخت قیمت ربع شقه را نداریم

درحالی‌که از مردم خداحافظی می‌کردم؛ بانویی دیگر در این صف اظهار کرد: به مسؤولان بگویید ما توان پرداخت قیمت ۵ کیلو گوشت را نداریم.

وی می‌افزاید: از صبح زود تا ظهر در صف می‌مانیم تا نهایتا دو کیلو گوشت را دریافت کنیم درحالی‌که اگر از دست مردمی که صف‌ها را به هم می‌زنند رهایی یابیم و گوشت به ما نیز تعلق گیرد باید مبلغی حدود ۲۰۰ هزار تومان برای یک شقۀ ۵ کیلویی پرداخت کنیم درحالی‌که ما توان پرداخت این مبلغ را نداریم.

این فرد ادامه می‌دهد: بهتر است گوشت‌ها دربسته‌های دو کیلویی بسته‌بندی شود تا هم تعداد آن بیشتر شده و هم ما بتوانیم این گوشت را خریداری کنیم.

قحطی گوشت نیامده!

شهرام رحمانی جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حوزۀ نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: قیمت ربع شقه ران و سردست وارداتی به ترتیب ۳۸ هزار و ۵۰۰ و ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی می‌افزاید: به دلیل اینکه این گوشت گرم وارداتی است متأسفانه مشخص نمی‌شود که چه زمانی این گوشت توزیع خواهد شد چراکه زمان وارد شدن گوشت به داخل کشور مشخص نیست اما آنچه قطعیت دارد این است که به‌محض ورود گوشت جلسه کمیته تشکیل‌شده و نهایتا طی سه روزبه دست مصرف‌کننده می‌رسد.

رحمانی بیان می‌کند: برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای توان پرداخت هزینه گوشت قرمز را ندارند و یا اینکه می‌گویند طی یک ماه این مبلغ را پرداخت می‌کنند

درحالی‌که شرکت بسته‌بندی و توزیع‌کننده گوشت نیز پول خود را به‌صورت نقدی می‌خواهد به همین جهت به فروشگاه‌هایی که هزینه را نقدا پرداخت نمی‌کنند گوشت تحویل نمی‌دهیم.

جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی می‌گوید: مقدار ۴ و نیم تن گوشت گرم وارداتی بین فروشگاه‌‌های جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، استانداری، تروکا، مرکز خرید ولی‌عصر (عج) در خیابان مولوی، تعاونی علوم پزشکی، تعاونی کالاپخش بازار مینودر و الغدیر غیاث آباد در ۹ بهمن‌ماه توزیع‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تنظیم بازار هدف ما است و تأمین بازار در برنامه کاری ما قرار ندارد، تصریح می‌کند: هدف ما این است که مردم بدانند قحطی گوشت نیامده فقط کم و گران شده است.

رحمانی بیان می‌کند: توزیع گوشت گرم وارداتی سبب می‌شود که روند افزایشی قیمت گوشت قرمز ثابت‌شده و از این میزان بالاتر نرود.

جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی اظهار می‌کند: به‌موجب جلوگیری از هدر رفت زمان مردم، روزهایی که قرار است گوشت گرم وارداتی توزیع شود را به خبرگزاری فارس اعلام می‌کنیم تا مردم دچار سرگردانی نشوند.

وی افزود: صادارت گوشت قرمز و دام زنده در چند ماه گذشته ممنوع شده و این در حالی است که جلوی قاچاق گوشت نیز گرفته می‌شود.

این مسؤول در پاسخ سوال خبرنگار فارس که چرا دام زنده گوسفندی را پرورش نمی‌دهید تا مردم بدانند این فشار گرانی گوشت قرمر حداکثر برای یک تا دو سال آینده است، خاطرنشان کرد: ما مسئول تأمین بازار نیستیم و صرفا تنظیم کننده بازار هستیم.

طبق قیمت مصوبی که جهاد کشاورزی استان قزوین به خبرنگار فارس گفته است، هر کیلو گوشت قرمز ران و سردست باید بین ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان فروخته شود درحالی‌که قیمت دام زنده گوسفندی نیز بین ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان است اما آنچه در بازار مشاهده می‌شود رقم‌هایی فراتر از ۹۰ هزار تومان برای هر کیلو گوشت است.

بر اساس جدول، قیمت مصوب گوشت مرغ تنظیم بازاری ۱۰ هزار ۵۰۰ تومان است درحالی‌که گوشت مرغ تازه در درب مغازه ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است. بر همین اساس سری به مرغ فروشی‌های سطح شهر زده و دریافتیم قیمت مرغ تازه از قرار هر کیلو ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود.

تخم‌مرغ تنظیم بازاری ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان در نظر گرفته‌شده درحالی‌که هر شانه تخم‌مرغ در مغازه‌ها باید حداکثر ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسد حال‌آنکه در بسیاری از مغازه‌های سطح شهر تخم‌مرغ از شانه‌ای ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

قیمت میوه و تره‌بار نیز جهشی صعودی و افزایشی نسبت به هفته گذشته داشته؛ قیمت سیب از کیلویی ۸ تا ۱۲ هزار تومان، خیار از کیلویی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال از کیلویی ۶ تا ۸ هزار تومان و قیمت سیب‌زمینی و پیاز نیز از کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار ۵۰۰ تومان در تلاطم بود.

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است - 38

به‌راستی چه کسی پاسخگوی این گرانی‌های اخیر است؟ هر چه فکر می‌کنم بیشتر به این نتیجه می‌رسم که تحریم‌های داخلی بسیار اثرگذارتر از تحریم‌های خارجی است و به نظر سوء مدیریت در وضعیت کنونی بازار بیش از هرچیزی دخیل است.

استاندار قزوین از سرمایه‌گذاری سعودی برای خروج دام مولد از کشور پرده برداشت که استان قزوین را نیز دچار خود کرده است، گذشته از رفتار خیانت‌بار افرادی که با قاچاق دام مولد و دام گوشتی، مردم را در این فشار و تنگنا قرار می‌دهند، باید پرسید چرا با عوامل قاچاق برخورد نمی‌شود. در حالی که معاون استاندار نیز در هفته‌های قبل گفته بود دامداران و مرغداران نهاده با ارز دولتی دریافت می‌کنند اما مرغ و دام تحویل کشتارگاه نمی‌دهند. چرا کسی به سراغ آن‌ها نمی‌رود تا ببیند مرغ و دام تولید شده با یارانه دولتی کجا رفته است؟

متأسفانه مشاهده شده برخی از سودجویان نیز با هجوم به‌صف توزیع گوشت قرمز و دریافت ۱۰۰ کیلو از این گوشت دولتی، آن را در بازار آزاد می‌فروشند تا پول بیشتری به دست آورند.

به گزارش فارس، وضعیت کنونی بازار قزوین نیازمند نظارت دقیق، مدیریت جهادی، دقیق و ۲۴ ساعته و برنامه‌ریزی اثرگذار است که متأسفانه شرایط فعلی از نحوه تأمین تا شبکۀ توزیع گوشت و دیگر محصولات نشان می‌دهد سوء مدیریت نقش مهمی در آشفتگی بازار دارد.

گزارش از حدیثه پیله‌چی خبرنگار فارس

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷ - 1

فرارو-صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه ۱۴ بهمن با کاهش ۴۰۰ تومانی نسبت به نرخ‌های پایانی پنچ‌شنبه، ۱۱ هزار تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۹۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۲۵۰ تومان کاهش یافت و ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان است.

اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ بانک مرکزی در جریان قیمت‌گذاری ۴۷ ارز دولتی موجود در معاملات امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، نرخ ۱۰ ارز از جمله دلار آمریکا و درهم امارات ثابت ماند و نرخ پوند و ۲۵ ارز دیگر هم کاهش یافت.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه ۱۴ بهمن ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۹۷ ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۴ هزار و ۹۳۷ ریال و هر یورو نیز ۴۸ هزار و ۱۱۳ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار کانادا در مرکز مبادلات ارزی با قیمت ۳۲، ۰۶۶ ریال، قیمت درهم امارات ۱۱، ۴۳۷ ریال و قیمت لیر ترکیه نیز ۸، ۰۶۳ ریال قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره شرایط بازار لوازم خانگی، گفت: از زمانی که آقای رحمانی بر کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست تمام توان خود را برای تنظیم بازار به کار برد. وی به دنبال حفظ وضعیت موجود است و با بسیج تمام مجموعه وزارتخانه و تولیدکنندگان اقدامات مناسبی در جهت کاهش قیمت‌ها انجام داد؛ وزیر صمت با برخورد قاطعانه زمینه سوءاستفاده خودروسازان در پیش فروش خودورها را از بین برد و از افزایش قیمت چهارچرخ‌ها ممانعت کرد.

قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند - 2

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واسطه‌ها در بازار لوازم خانگی، قیمت‌ها را تعیین می‌کنند، افزود:باید تدبیری برای ساماندهی بازار لوازم خانگی اندیشیده شود در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی توان تولید و تامین نیاز مردم در این حوزه را دارند و نباید با فرافکنی در بازار، التهاب ایجاد کرد.

وی بیان کرد: در صورتی که دستگاه‌های نظارتی، بازار لوازم خانگی را کنترل کنند می‌توان وضعیت این بازار را سامان داد. وزارت صمت توانست با اخذ تدابیر و سیاست‌های موثر التهاب بازار خودرو را از بین برد بنابراین توانایی ساماندهی بازار لوازم خانگی را نیز دارد چراکه کنترل این بازار راحت‌تر از خودرو است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگرچه قیمت لوازم خانگی در پی افزایش نرخ ارز و تحریم‌ها افزایش پیدا کرد اما این روند در آینده ادامه دار نیست. مردم نگران نباشند لوازم خانگی موضوعی نیست که کشور به دلیل نبود یا گرانی آن با مشکل روبه روشود چراکه کارخانجات و کارگاه‌های تولید بسیاری در این زمینه فعال هستند.

وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوع لوازم خانگی را در جلسات خود بررسی خواهد کرد، یادآور شد: به دلیل ظرفیت بسیار بالای کشور در تولید لوازم خانگی، از جمله واحدهای تولیدی بسیار، مواد اولیه داخلی و … پیش بینی می‌شود قیمت لوازم خانگی در آینده کاهش پیدا کند.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که بازار لوازم خانگی به درستی مدیریت شود و واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه و نهادهای نظارتی نیز به وظایف خود عمل کنند قیمت‌ها نه تنها افزایش پیدا نمی‌کند بلکه کاهش محسوسی نیز دارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع ماشین لباسشویی در بازار

قیمت روز موبایل - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
قیمت روز موبایل - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
از سوی دیگر این ابهام مطرح می‌شود که آیا به واقع افزایش حقوق کارگران می‌تواند به تشدید تورم منجر شود. «علی خدایی» اضافه می‌کند: شکاف میان دستمزد و هزینه سبد معیشت کارگران باید در قالب افزایش نقدی حقوق کارگران جبران شود. مخالفت کارفرمایان با افزایش نقدی حقوق کارگراننماینده کارفرمایی در شورای عالی کار بر این باور است که نباید حقوق کارگران به شکل نقدی افزایش پیدا کند. این فعال صنعتی می‌افزاید: افزایش نقدی حقوق کارگران به بالارفتن هزینه‌های تولید و در نتیجه گرانی مجدد کالاها منجر خواهد شد. وی تصریح می‌کند: طی سالهای اخیر حقوق کارگران همواره افزایش یافته اما سطح رفاه آنها ارتقا نیافته است؛ بنابراین نباید افزایش حقوق کارگران را تنها راه حل مشکلات این قشر دانست.
الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: محمد سعیدی‌کیا صبح امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، اضافه کرد: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است. سعیدی‌کیا در مورد آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این‌که گودبرداری در حال انجام است و خوشبختانه چهل‌وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه‌ها شنیدم که عنوان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان کرد که این ادعا امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایسنا، باغ وثوق‌الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
گفتنیست، موسوی لاری پیش از این طی اظهاراتی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مدعی شده بود نظام جمهوری اسلامی ایران در سراشیبی است …*عکس از ایلنا***اقتصاد ایران قجری است و مقام هجدهم جهان را ندارد! حسین راغفر و احسان سلطانی که مدتیست گزارش‌هایی سیاه‌نمایانه از اقتصاد ایران را تحت عنوان «گزارش اقتصادی به مردم» در برخی رسانه‌ها مثل ایلنا منتشر می‌کنند؛ به تازگی در یکی از گزارش‌های خود با تشبیه شرایط اقتصادی ایران به اقتصاد دوره قاجار نوشته‌اند: «در اقتصاد ایران مزیت‌های رانتی غالب و مزیت‌های رقابتی غایب هستند. که چرا چهره‌های نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان تا این اندازه، به «سیاه‌نمایی» نیاز مبرم دارند و هیچ جزء مثبتی از اقتصاد ایران نمی‌تواند نظر این افراد را به خود جلب کند. نکته اما آنجاست که تمام این سرمایه‌ها هم‌اکنون در داخل اقتصاد کشور حضور دارند، فعالیت می‌کنند و مردم نیز از آنها منتفع می‌شوند. به گزارش ایسنا، او همچنین تصریح می‌کند: از دفتر حقوقی شهرداری تهران نیز می‌خواهم که اقدام حقوقی و قضائی لازم در این خصوص انجام دهد.

علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی/ بودجه چرا معیوب است، عیب آن چیست؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل

اخبار بیشتر