1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - ۱۴ بهمن‌ماه

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است

فارسخبرگزاری فارس
توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین قیمت گوشت قرمز همچون قیمت طلا و دلار، به چشم برهم زدنی هر روز از روز گذشته گران‌تر می‌شود.

خبرگزاری فارس در طی یک ماه اخیر تلاش کرده تا دلیل این افزایش قیمت را از مسؤولان امر جویا شود و از آن‌ها بخواهد تا حداقل، قیمت گوشت به یک ثبات نسبی برسد، اما متأسفانه آنچه نمود عینی پیدا می‌کند گران‌تر شدن قیمت گوشت قرمز است و در این میان تنها حرف‌های تکراری زده می‌شود.

یک ماه پیش قیمت گوشت قرمز کیلویی ۷۵ هزار تومان بود درحالی‌که با وارد شدن مستمر گوشت گرم و توزیع به هنگام آن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی، شرایط عجیب امروز به‌وجود نیامده بود، اما امروز که در برخی از قصابی‌ها گوشت با کیلویی ۱۰۲ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد واقعا نمی‌توان شرایط بازار گوشت را یک اوضاع عادی معرفی کرد.

بسیاری از همشهریان قزوینی گلایه‌مند هستند چراکه از ساعت ۶ و نیم صبح تا ۱بعدازظهر در سرما می‌ایستند تا گوشتی با نرخ کیلویی ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کنند؛ مردم از این وضعیت ناراضی‌اند و در این زمینه حرف‌ها و دغدغه‌های بسیاری با مسؤولان امر دارند.

این درحالی است که منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار در نشست خبری هفتۀ گذشته تنها دلیل ایجاد صف‌های طولانی را دونرخی بودن قیمت گوشت دانست و تأکید کرد مشکلی در تأمین گوشت نداریم!

گوشت را کوپنی کنید

یکی از بانوانی که در صف طویل اخذ گوشت گرم وارداتی و در کنار فروشگاه جهاد کشاورزی استان قزوین ایستاده بود به خبرنگار فارس می‌گوید: اگر گوشت قرمز را همچون دوران ریاست جمهوری شهید رجایی کوپنی کنند آنگاه هر کس می‌تواند با در دست داشتن یک کوپن، گوشت مصرفی خود را دریافت کند.

وی می‌افزاید: به این صورت هر فرد می‌داند که چه زمانی باید برای دریافت گوشت قرمز به فروشگاه‌های تعاونی مراجعه نماید و این بی‌نظمی‌ها سامان می‌یابد.

این فرد ادامه می‌دهد: نزدیک یک ماه است که ما تقریبا هرروز در صف می‌ایستیم و پس‌ازاینکه چند ساعت در صف ماندیم به ما می‌گویند امروز گوشتی نیامده ما نیز دست از پا درازتر به خانه بازمی‌گردیم اما این در حالی است که بعد متوجه می‌شویم نه‌تنها گوشت قرمز به فروشگاه جهاد کشاورزی داده‌شده، بلکه آن را بین چندنفری که حضور داشتند تقسیم کردند.

وی اظهار می‌کند: درصورتی‌که گوشت قرمز کوپنی شود به تمام متقاضیانی که در صف ایستاده‌اند می‌رسد، اما متأسفانه وقتی که درب محل توزیع گوشت قرمز فروشگاه باز می‌شود، افرادی بدون اینکه صف را رعایت کنند به گوشت‌ها حمله برده و بازهم دست ما از دریافت گوشت کوتاه می‌ماند.

روز و ساعت توزیع گوشت قرمز را اطلاع‌رسانی کنید

یکی دیگر از بانوانی که در صف ایستاده بود نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: بهتر است روز و ساعت توزیع گوشت قرمز اطلاع‌رسانی شود تا این‌قدر در زمان اسراف نشده و وقتمان بیهوده تلف نشود.

وی می‌افزاید: برخی از مردم تمام خانواده و اقوام خود را از توزیع گوشت آگاه می‌کنند و به‌این‌ترتیب ۲۰ نفر به‌طور هم‌زمان صف را به هم زده و گوشت‌ها را دریافت می‌نمایند.

این فرد ادامه می‌دهد: به‌این‌ترتیب به یک نفر هیچ گوشتی نمی‌رسد و به یک نفر حدود ۱۰۰ کیلو گوشت خواهد رسید که این امر از عدالت به دور است.

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است - 15

توان پرداخت قیمت ربع شقه را نداریم

درحالی‌که از مردم خداحافظی می‌کردم؛ بانویی دیگر در این صف اظهار کرد: به مسؤولان بگویید ما توان پرداخت قیمت ۵ کیلو گوشت را نداریم.

وی می‌افزاید: از صبح زود تا ظهر در صف می‌مانیم تا نهایتا دو کیلو گوشت را دریافت کنیم درحالی‌که اگر از دست مردمی که صف‌ها را به هم می‌زنند رهایی یابیم و گوشت به ما نیز تعلق گیرد باید مبلغی حدود ۲۰۰ هزار تومان برای یک شقۀ ۵ کیلویی پرداخت کنیم درحالی‌که ما توان پرداخت این مبلغ را نداریم.

این فرد ادامه می‌دهد: بهتر است گوشت‌ها دربسته‌های دو کیلویی بسته‌بندی شود تا هم تعداد آن بیشتر شده و هم ما بتوانیم این گوشت را خریداری کنیم.

قحطی گوشت نیامده!

شهرام رحمانی جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حوزۀ نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: قیمت ربع شقه ران و سردست وارداتی به ترتیب ۳۸ هزار و ۵۰۰ و ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی می‌افزاید: به دلیل اینکه این گوشت گرم وارداتی است متأسفانه مشخص نمی‌شود که چه زمانی این گوشت توزیع خواهد شد چراکه زمان وارد شدن گوشت به داخل کشور مشخص نیست اما آنچه قطعیت دارد این است که به‌محض ورود گوشت جلسه کمیته تشکیل‌شده و نهایتا طی سه روزبه دست مصرف‌کننده می‌رسد.

رحمانی بیان می‌کند: برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای توان پرداخت هزینه گوشت قرمز را ندارند و یا اینکه می‌گویند طی یک ماه این مبلغ را پرداخت می‌کنند

درحالی‌که شرکت بسته‌بندی و توزیع‌کننده گوشت نیز پول خود را به‌صورت نقدی می‌خواهد به همین جهت به فروشگاه‌هایی که هزینه را نقدا پرداخت نمی‌کنند گوشت تحویل نمی‌دهیم.

جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی می‌گوید: مقدار ۴ و نیم تن گوشت گرم وارداتی بین فروشگاه‌‌های جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، استانداری، تروکا، مرکز خرید ولی‌عصر (عج) در خیابان مولوی، تعاونی علوم پزشکی، تعاونی کالاپخش بازار مینودر و الغدیر غیاث آباد در ۹ بهمن‌ماه توزیع‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تنظیم بازار هدف ما است و تأمین بازار در برنامه کاری ما قرار ندارد، تصریح می‌کند: هدف ما این است که مردم بدانند قحطی گوشت نیامده فقط کم و گران شده است.

ما تنظیم‌کننده بازار هستیم نه تأمین‌کننده

رحمانی بیان می‌کند: توزیع گوشت گرم وارداتی سبب می‌شود که روند افزایشی قیمت گوشت قرمز ثابت‌شده و از این میزان بالاتر نرود.

جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی اظهار می‌کند: به‌موجب جلوگیری از هدر رفت زمان مردم، روزهایی که قرار است گوشت گرم وارداتی توزیع شود را به خبرگزاری فارس اعلام می‌کنیم تا مردم دچار سرگردانی نشوند.

وی افزود: صادارت گوشت قرمز و دام زنده در چند ماه گذشته ممنوع شده و این در حالی است که جلوی قاچاق گوشت نیز گرفته می‌شود.

این مسؤول در پاسخ سوال خبرنگار فارس که چرا دام زنده گوسفندی را پرورش نمی‌دهید تا مردم بدانند این فشار گرانی گوشت قرمر حداکثر برای یک تا دو سال آینده است، خاطرنشان کرد: ما مسئول تأمین بازار نیستیم و صرفا تنظیم کننده بازار هستیم.

افزایش قیمت‌ها و نرخ‌هایی که رعایت نمی‌شود

طبق قیمت مصوبی که جهاد کشاورزی استان قزوین به خبرنگار فارس گفته است، هر کیلو گوشت قرمز ران و سردست باید بین ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان فروخته شود درحالی‌که قیمت دام زنده گوسفندی نیز بین ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان است اما آنچه در بازار مشاهده می‌شود رقم‌هایی فراتر از ۹۰ هزار تومان برای هر کیلو گوشت است.

بر اساس جدول، قیمت مصوب گوشت مرغ تنظیم بازاری ۱۰ هزار ۵۰۰ تومان است درحالی‌که گوشت مرغ تازه در درب مغازه ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است. بر همین اساس سری به مرغ فروشی‌های سطح شهر زده و دریافتیم قیمت مرغ تازه از قرار هر کیلو ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود.

تخم‌مرغ تنظیم بازاری ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان در نظر گرفته‌شده درحالی‌که هر شانه تخم‌مرغ در مغازه‌ها باید حداکثر ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسد حال‌آنکه در بسیاری از مغازه‌های سطح شهر تخم‌مرغ از شانه‌ای ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

قیمت میوه و تره‌بار نیز جهشی صعودی و افزایشی نسبت به هفته گذشته داشته؛ قیمت سیب از کیلویی ۸ تا ۱۲ هزار تومان، خیار از کیلویی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال از کیلویی ۶ تا ۸ هزار تومان و قیمت سیب‌زمینی و پیاز نیز از کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار ۵۰۰ تومان در تلاطم بود.

توزیع گوشت گرم وارداتی، تأثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است - 38

چه کسی پاسخگو است؟ نهاده‌های دامی کجا می‌رود؟

به‌راستی چه کسی پاسخگوی این گرانی‌های اخیر است؟ هر چه فکر می‌کنم بیشتر به این نتیجه می‌رسم که تحریم‌های داخلی بسیار اثرگذارتر از تحریم‌های خارجی است و به نظر سوء مدیریت در وضعیت کنونی بازار بیش از هرچیزی دخیل است.

استاندار قزوین از سرمایه‌گذاری سعودی برای خروج دام مولد از کشور پرده برداشت که استان قزوین را نیز دچار خود کرده است، گذشته از رفتار خیانت‌بار افرادی که با قاچاق دام مولد و دام گوشتی، مردم را در این فشار و تنگنا قرار می‌دهند، باید پرسید چرا با عوامل قاچاق برخورد نمی‌شود. در حالی که معاون استاندار نیز در هفته‌های قبل گفته بود دامداران و مرغداران نهاده با ارز دولتی دریافت می‌کنند اما مرغ و دام تحویل کشتارگاه نمی‌دهند. چرا کسی به سراغ آن‌ها نمی‌رود تا ببیند مرغ و دام تولید شده با یارانه دولتی کجا رفته است؟

متأسفانه مشاهده شده برخی از سودجویان نیز با هجوم به‌صف توزیع گوشت قرمز و دریافت ۱۰۰ کیلو از این گوشت دولتی، آن را در بازار آزاد می‌فروشند تا پول بیشتری به دست آورند.

به گزارش فارس، وضعیت کنونی بازار قزوین نیازمند نظارت دقیق، مدیریت جهادی، دقیق و ۲۴ ساعته و برنامه‌ریزی اثرگذار است که متأسفانه شرایط فعلی از نحوه تأمین تا شبکۀ توزیع گوشت و دیگر محصولات نشان می‌دهد سوء مدیریت نقش مهمی در آشفتگی بازار دارد.

گزارش از حدیثه پیله‌چی خبرنگار فارس

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷ - 1

فرارو-صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه ۱۴ بهمن با کاهش ۴۰۰ تومانی نسبت به نرخ‌های پایانی پنچ‌شنبه، ۱۱ هزار تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۹۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۲۵۰ تومان کاهش یافت و ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان است.

اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ بانک مرکزی در جریان قیمت‌گذاری ۴۷ ارز دولتی موجود در معاملات امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، نرخ ۱۰ ارز از جمله دلار آمریکا و درهم امارات ثابت ماند و نرخ پوند و ۲۵ ارز دیگر هم کاهش یافت.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه ۱۴ بهمن ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۹۷ ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۴ هزار و ۹۳۷ ریال و هر یورو نیز ۴۸ هزار و ۱۱۳ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار کانادا در مرکز مبادلات ارزی با قیمت ۳۲، ۰۶۶ ریال، قیمت درهم امارات ۱۱، ۴۳۷ ریال و قیمت لیر ترکیه نیز ۸، ۰۶۳ ریال قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره شرایط بازار لوازم خانگی، گفت: از زمانی که آقای رحمانی بر کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست تمام توان خود را برای تنظیم بازار به کار برد. وی به دنبال حفظ وضعیت موجود است و با بسیج تمام مجموعه وزارتخانه و تولیدکنندگان اقدامات مناسبی در جهت کاهش قیمت‌ها انجام داد؛ وزیر صمت با برخورد قاطعانه زمینه سوءاستفاده خودروسازان در پیش فروش خودورها را از بین برد و از افزایش قیمت چهارچرخ‌ها ممانعت کرد.

قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا می‌کند - 2

واحدهای تولیدی توان تامین نیاز داخلی را دارند

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واسطه‌ها در بازار لوازم خانگی، قیمت‌ها را تعیین می‌کنند، افزود:باید تدبیری برای ساماندهی بازار لوازم خانگی اندیشیده شود در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی توان تولید و تامین نیاز مردم در این حوزه را دارند و نباید با فرافکنی در بازار، التهاب ایجاد کرد.

وزارت صمت توانایی ساماندهی بازار لوازم خانگی را دارد

وی بیان کرد: در صورتی که دستگاه‌های نظارتی، بازار لوازم خانگی را کنترل کنند می‌توان وضعیت این بازار را سامان داد. وزارت صمت توانست با اخذ تدابیر و سیاست‌های موثر التهاب بازار خودرو را از بین برد بنابراین توانایی ساماندهی بازار لوازم خانگی را نیز دارد چراکه کنترل این بازار راحت‌تر از خودرو است.

گرانی لوازم خانگی در آینده ادامه دار نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگرچه قیمت لوازم خانگی در پی افزایش نرخ ارز و تحریم‌ها افزایش پیدا کرد اما این روند در آینده ادامه دار نیست. مردم نگران نباشند لوازم خانگی موضوعی نیست که کشور به دلیل نبود یا گرانی آن با مشکل روبه روشود چراکه کارخانجات و کارگاه‌های تولید بسیاری در این زمینه فعال هستند.

ورود کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع لوازم خانگی

وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوع لوازم خانگی را در جلسات خود بررسی خواهد کرد، یادآور شد: به دلیل ظرفیت بسیار بالای کشور در تولید لوازم خانگی، از جمله واحدهای تولیدی بسیار، مواد اولیه داخلی و … پیش بینی می‌شود قیمت لوازم خانگی در آینده کاهش پیدا کند.

قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا خواهد کرد اگر ….

کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که بازار لوازم خانگی به درستی مدیریت شود و واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه و نهادهای نظارتی نیز به وظایف خود عمل کنند قیمت‌ها نه تنها افزایش پیدا نمی‌کند بلکه کاهش محسوسی نیز دارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

هکرها با نفوذ به تسلای مدل ۳ این ماشین را با خانه بردند

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
حال به گزارش تک کرانچ یک تیم امنیت سایبری موفق شدند با هک تسلای مدل ۳، جایزه‌ای معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کنند که شامل یک تسلای مدل ۳ می‌شود. این دو نفر اکنون صاحب یک تسلای مدل ۳ جدید شده‌اند و علاوه بر آن باید مبغلی معادل ۳۵ هزار دلار را میان خود تقسیم کنند. بنابراین تیم امنیتی Fluoroacetate با هک تسلای مدل ۳ مبلغی معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کردند. جالب اینجاست که این تیم موفق شده بود سال گذشته نیز مقام اولین این سری مسابقات در توکیو را نیز بدست آورند. تماشا کنید: چالش تازه ایلان ماسک؛ مشکلات کیفی تسلا مدل ۳ کماکان ادامه دارد
تابناکتابناک19 ساعت قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید به گفته یک منبع آگاه در بخش هوانوردی، شرکت بوئینگ بسط «نرم افزار مصحح سیستم ضد اوج گیری بی سبب» بوئینگ ٧٣٧ مکس خود را برای به پایان رسانیده است. شرکت بوئینگ این نرم افزار را ۲۴ مارس/۴ فروردین به سه کمپانی آمریکایی «آمریکن ایر لاینز»، «سوت وست» و «یونایتد» و خلبانهاشان در شهر «رنتون» واقع در ایالت واشنگتن عرضه کرد. خلبان‌های دو کمپانی آمریکن ایر لاینز و سوت وست باید در عملیات شبیه سازی پرواز این نرم افزار را آزمایش کنند. شرکت بوئینگ در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه از تکذیب و ﺗﺄیید این اطلاعات خودداری کرده است. سخنگوی کمپانی سوت وست گفت که این کمپانی و خلبانهایش باید اطمینان حاصل کنند که اصلاحات صورت گرفته از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/
تابناکتابناک13 ساعت قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ساعت قبل
اقتصادنیوز؛ با نزدیک شدن به موعد پایانی معافیت از تحریم‌های نفتی یران، ان‌بی‌سی گزارش داد که اختلافات در داخل دولت آمریکا در این باره باللا گرفته و در این میان وزارت خارجه و شورای امنیت ملی اختلاف نظر دارند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ ان بی سی در گزارشی با اشاره به وجود این اختلاف‌ها نوشته است: تندروهای حاضر در دولت آمریکا از جمله سناتور تد کروز و تام کاتن به دنبال فشار حداکثری و به صفر رساندن صادرات نفت ایران در مرحله فعلی هستند. بنابراین گزارش اما بخش هایی از دولت به دلیل شرایط بین المللی از جمله قیمت جهانی نفت و بنزین مخالف این ایده‌اند. این گروه همچنین وضعیت مذاکرات تجاری با چین را عامل دیگری برای مخالفت خود برای افزایش فشارها بر ایران می‌دانند. این گزارش می‌افزاید در داخل دولت آمریکا تیم شورای امنیت ملی، در مقابل وزارت امور خارجه و خزانه داری، موافق فشار بیشتر به ایران است.

اخبار بیشتر