ادامه تظاهرات موافقین و مخالفین دولت مادورو در ونزوئلا + ویدیو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ادامه تظاهرات موافقین و مخالفین دولت مادورو در ونزوئلا + ویدیو

(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا
هواداران خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهور کنونی ونزوئلا در خیابان های کاراکاس راهپیمایی گسترده برگزار کردند.

هزاران تن از هواداران خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا بار دیگر به خیابان آمده و خواستار برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری کنونی این کشور شدند.

به گزارش فرارو، این تجمع همزمان با بیستمین سالگرد انقلاب بولیواری ونزوئلا به رهبری هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین این کشور برگزار شد. معترضان در این گردهمایی بزرگ به مدت چند ساعت در چند نقطه از شرق پایتخت، کاراکاس حضور یافته و پس از آن به طرف دفتر اتحادیه اروپا در محله لاس‌مرسدس حرکت کردند.

خوان گوایدو در جمع هواداران خود گفت: حرکت ما به سوی دفتر اتحادیه اروپا این پیام را دارد که مایلیم از تمامی کشورهایی که ما را به رسمیت خواهند شناخت، تشکر کنیم.

گوایدو ۳۵ ساله، رئیس مجلس ملی ونزوئلاست، تنها نهادی که هم‌اکنون در اختیار اپوزیسیون این کشور قرار دارد. او در مقام ریاست مجلس، انتخاب نیکلاس مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری را باطل می‌داند زیرا مدعی است که رقیبش با تقلب به این جایگاه رسیده است.

خوان گوایدو در تجمع روز شنبه اعلام کرد کمک‌های انسانی از سوی برزیل و کلمبیا به طرف ونزوئلا در حرکت است. وی همچنین طرفداران خود را به برگزاری تظاهرات دیگری در روز ۲۳ بهمن دعوت کرد.

همزمان با تجمع مخالفان نیکلاس مادورو، موافقان او نیز در کاراکاس گرد هم آمدند. آنها نیز به مناسبت ۲۰ سالگی انقلاب ونزوئلا با لباس‌های قرمز در خیابان بولیوار در مرکز شهر اجتماع کرده و بعضی از آنها نیز به رقص و پایکوبی پرداختند.

نیکلاس مادورو با استقبال از هواداران خود که در خیابان اجتماع کرده بودند گفت: خیابان، باز هم خیابان، برای دفاع از میهن و انقلاب.

وی در این سخنرانی خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشور شد و گفت: تمام این بورژواهایی که قدرت را در مجلس در دست گرفته‌اند باید برگزاری انتخابات پارلمانی در همین سال را به بحث بگذارند.

انتخابات پارلمانی آینده ونزوئلا برای سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی شده است.

همزمان با تظاهرات موافقان و مخالفان دولت ونزوئلا، آمریکا نظامیان این کشور را به سرپیچی از مادورو دعوت کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد از نظامیان ونزوئلا خواست تا به طرفداران خوان گوایدو بپیوندند.

به گزارش سازمان ملل متحد، در جریان اعتراض‌های اخیر در این کشور تاکنون حدود ۴۰ نفر کشته و ۸۵۰ تن زندانی شده‌اند.

(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 13(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 14(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 15(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 16(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 17(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 18(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 19(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 20(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 21(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 22(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 23(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 24(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 25(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 26(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 27(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 28(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 29(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 30(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 31

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / ادامه بحران و ناآرامی‌ها در ونزوئلا

ایسناخبرگزاری ایسنا
در تازه‌ترین تحولات ونزوئلا، نیکولاس مادورو - رئیس‌جمهور کنونی این کشور - خواستار برگزاری انتخابات جدید برای مجلس ملی کشورش شد تا نیروهای متحد جای آنها را بگیرند. از سوی دیگر روز گذشته راهپیمایی‌هایی از سوی هر دو گروه موافق و مخالف حکومت در این کشور برگزار شد تا ناآرامی‌ها در این کشور آمریکای لاتین همچنان ادامه داشته باشد. تا امروز، نه گوآیدو به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده و رهبر مخالفان و نه مادورو به عنوان رئیس‌جمهور کنونی این کشور، کوتاه نیامده‌اند.

نویسنده متن: سارا سبزی / ‏‬ تدوینگر: دلارام توکلی / ‏‬گوینده: حسین هرمزی

خواندن خبر در سایت منبع

سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه

ایسناخبرگزاری ایسنا
سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه
تحلیلگران شرکت "وود مک کنزی" پیش بینی کردند تولید نفت ونزوئلا به دلیل تحریم‌های آمریکا احتمالا حدود ۱۸ درصد سقوط خواهد کرد و به ۹۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

به گزارش ایسنا، آن لوئیس هیتل، تحلیلگر نفتی در شرکت «وود مک کنزی» تولید فعلی نفت ونزوئلا را ۱٫۱ میلیون بشکه در روز برآورد کرد. با این حال خاطرنشان کرد معافیت‌ها از شدت تأثیرگذاری تحریم‌ها علیه این کشور خواهد کاست.

با این حال شرکت‌های بین‌المللی به دلیل وخامت بحران اقتصادی، از ونزوئلا خارج شده‌اند.

تحلیلگران انتظار دارند کمبود بنزین در ونزوئلا به دلیل ذخایر محدود و عدم وجود مواد بلندینگ، تشدید شود.

طبق آماری که از سوی منابع ثانویه اوپک ارائه شده است، سطح تولید نفت ونزوئلا به دلیل بحران مالی شدید، نصف سطح سال ۲۰۱۶ است و حدود ۱٫۲ میلیون بشکه در روز است که پایین‌ترین میزان در ۷۰ سال گذشته به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

الحاق نیروهای داوطلب مردمی به ارتش ونزوئلا

مهرخبرگزاری مهر
الحاق نیروهای داوطلب مردمی به ارتش ونزوئلا
رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا از تشکیل ۵۰ هزار واحد مردمی و الحاق آنها به نیروهای مسلح این کشور طی ماه‌های آتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا از تشکیل واحدهای مردمی در ارتش این کشور خبر داد.

وی در توییتی که در این باره منتشر کرد، نوشت: دستور دادم که نیروهای داوطلب مردمی نیز مانند سربازان در زمره نیروهای مسلح ونزوئلا گنجانده شوند.

مادورو افزود: اگر طالب صلح هستید، باید آماده حراست از آن نیز باشید.

به گفته مادورو، طی ماه‌های آینده بیش از ۵۰ هزار واحد شبه نظامی مردمی تشکیل خواهد شد و تا ماه می‌شمار داوطلبین نیروهای مسلح به ۲ میلیون نفر خواهد رسید.

گفتنی است حدود ۱۱ روز پیش، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با برخورداری از حمایت واشنگتن، خود را رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین معرفی و مادورو را فاقد صلاحیت برای ادامه نقش قانونی خود معرفی کرد.

این درحالی است که گوایدو از ارتش ونزوئلا نیز خواسته تا به مادورو پشت کند.

همزمان، آمریکا با اعمال تحریم علیه صنعت نفت ونزوئلا، از فشار اقتصادی به عنوان ابزاری برای واداشتن مردم به همراهی با گوایدو استفاده می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز عقب نشینی رییس جمهور ونزوئلا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آغاز عقب نشینی رییس جمهور ونزوئلا
رئیس جمهوری ونزوئلا در نخستین حضورش در انظار عمومی پس از زمان حمله پهپادی در رژه نظامی اوت ۲۰۱۸، در جمع حامیانش در کاراکاس خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این خبر از سوی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی منتشر شد که هزاران تن از مردم این کشور در خیابان‌های کاراکاس و در حمایت و یا مخالفت با وی دست به راهپیمایی زدند.

روی کار آمدن خوآن گوآیدو، رهبر مجمع ملی ونزوئلا به عنوان رئیس جمهوری خودخوانده این کشور حمایت‌های زیادی را از سوی آمریکا، کشورهای منطقه‌ای آمریکای لاتین و چند کشور اروپایی به همراه داشته و آنها به همراه رئیس جمهوری خودخوانده، خواستار برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه ریاست جمهوری در ونزوئلا شده‌اند.

مادورو در نخستین حضورش در انظار عمومی پس از زمان حمله پهپادی در رژه نظامی اوت ۲۰۱۸، در جمع حامیانش در کاراکاس گفت که پارلمان کشورش باید مجددا مشروع سازی شود و ادامه داده که با مجلس مؤسسان قانون اساسی درباره این مساله رایزنی می‌کند.

اگر این مجلس مؤسسان از پیشنهاد مادورو حمایت کند، این رأی‌گیری در سال جاری میلادی برگزار می‌شود. مادورو پیشنهاد کرده انتخابات پارلمانی زودهنگام به جای سال ۲۰۲۰ امسال برگزار شود.

پیشتر دادگاه عالی این کشور تمامی اقدامات مجمع ملی را که ریاستش برعهده گوآیدو است، پوچ و توخالی خوانده بود.

مادورو در این سخنرانی مجمع ملی را محکوم کرد و آن را نماینده نظام سرمایه‌داری دانست.

گوآیدو پیشتر بر آمادگی خود برای ورود به مذاکرات به شرط قرار گرفتن بحث کناره‌گیری مادورو روی میز مذاکره تاکید کرد.

وی در پیامی خطاب به رئیس‌جمهوری مکزیک و اروگوئه گفته بود: مذاکرات مدنظر ماست در صورتیکه هدف از آن تعیین شروط پایان دادن به تصاحب قدرت باشد که در پی آن انتقال قدرت و گذار آغاز شده و به انتخابات آزاد می‌انجامد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

اخبار بیشتر