1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ادامه تظاهرات موافقین و مخالفین دولت مادورو در ونزوئلا + ویدیو

(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا

هزاران تن از هواداران خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا بار دیگر به خیابان آمده و خواستار برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری کنونی این کشور شدند.

به گزارش فرارو، این تجمع همزمان با بیستمین سالگرد انقلاب بولیواری ونزوئلا به رهبری هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین این کشور برگزار شد. معترضان در این گردهمایی بزرگ به مدت چند ساعت در چند نقطه از شرق پایتخت، کاراکاس حضور یافته و پس از آن به طرف دفتر اتحادیه اروپا در محله لاس‌مرسدس حرکت کردند.

خوان گوایدو در جمع هواداران خود گفت: حرکت ما به سوی دفتر اتحادیه اروپا این پیام را دارد که مایلیم از تمامی کشورهایی که ما را به رسمیت خواهند شناخت، تشکر کنیم.

گوایدو ۳۵ ساله، رئیس مجلس ملی ونزوئلاست، تنها نهادی که هم‌اکنون در اختیار اپوزیسیون این کشور قرار دارد. او در مقام ریاست مجلس، انتخاب نیکلاس مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری را باطل می‌داند زیرا مدعی است که رقیبش با تقلب به این جایگاه رسیده است.

خوان گوایدو در تجمع روز شنبه اعلام کرد کمک‌های انسانی از سوی برزیل و کلمبیا به طرف ونزوئلا در حرکت است. وی همچنین طرفداران خود را به برگزاری تظاهرات دیگری در روز ۲۳ بهمن دعوت کرد.

همزمان با تجمع مخالفان نیکلاس مادورو، موافقان او نیز در کاراکاس گرد هم آمدند. آنها نیز به مناسبت ۲۰ سالگی انقلاب ونزوئلا با لباس‌های قرمز در خیابان بولیوار در مرکز شهر اجتماع کرده و بعضی از آنها نیز به رقص و پایکوبی پرداختند.

نیکلاس مادورو با استقبال از هواداران خود که در خیابان اجتماع کرده بودند گفت: خیابان، باز هم خیابان، برای دفاع از میهن و انقلاب.

وی در این سخنرانی خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشور شد و گفت: تمام این بورژواهایی که قدرت را در مجلس در دست گرفته‌اند باید برگزاری انتخابات پارلمانی در همین سال را به بحث بگذارند.

انتخابات پارلمانی آینده ونزوئلا برای سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی شده است.

همزمان با تظاهرات موافقان و مخالفان دولت ونزوئلا، آمریکا نظامیان این کشور را به سرپیچی از مادورو دعوت کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد از نظامیان ونزوئلا خواست تا به طرفداران خوان گوایدو بپیوندند.

به گزارش سازمان ملل متحد، در جریان اعتراض‌های اخیر در این کشور تاکنون حدود ۴۰ نفر کشته و ۸۵۰ تن زندانی شده‌اند.

(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 13(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 14(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 15(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 16(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 17(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 18(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 19(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 20(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 21(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 22(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 23(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 24(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 25(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 26(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 27(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 28(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 29(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 30(تصاویر) وزن‌کشی خیابانی هواداران گوایدو و مادرو در ونزوئلا - 31

خواندن خبر در سایت منبع

سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه

ایسناخبرگزاری ایسنا
سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه

به گزارش ایسنا، آن لوئیس هیتل، تحلیلگر نفتی در شرکت «وود مک کنزی» تولید فعلی نفت ونزوئلا را ۱٫۱ میلیون بشکه در روز برآورد کرد. با این حال خاطرنشان کرد معافیت‌ها از شدت تأثیرگذاری تحریم‌ها علیه این کشور خواهد کاست.

با این حال شرکت‌های بین‌المللی به دلیل وخامت بحران اقتصادی، از ونزوئلا خارج شده‌اند.

تحلیلگران انتظار دارند کمبود بنزین در ونزوئلا به دلیل ذخایر محدود و عدم وجود مواد بلندینگ، تشدید شود.

طبق آماری که از سوی منابع ثانویه اوپک ارائه شده است، سطح تولید نفت ونزوئلا به دلیل بحران مالی شدید، نصف سطح سال ۲۰۱۶ است و حدود ۱٫۲ میلیون بشکه در روز است که پایین‌ترین میزان در ۷۰ سال گذشته به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

الحاق نیروهای داوطلب مردمی به ارتش ونزوئلا

مهرخبرگزاری مهر
الحاق نیروهای داوطلب مردمی به ارتش ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا از تشکیل واحدهای مردمی در ارتش این کشور خبر داد.

وی در توییتی که در این باره منتشر کرد، نوشت: دستور دادم که نیروهای داوطلب مردمی نیز مانند سربازان در زمره نیروهای مسلح ونزوئلا گنجانده شوند.

مادورو افزود: اگر طالب صلح هستید، باید آماده حراست از آن نیز باشید.

به گفته مادورو، طی ماه‌های آینده بیش از ۵۰ هزار واحد شبه نظامی مردمی تشکیل خواهد شد و تا ماه می‌شمار داوطلبین نیروهای مسلح به ۲ میلیون نفر خواهد رسید.

گفتنی است حدود ۱۱ روز پیش، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با برخورداری از حمایت واشنگتن، خود را رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین معرفی و مادورو را فاقد صلاحیت برای ادامه نقش قانونی خود معرفی کرد.

این درحالی است که گوایدو از ارتش ونزوئلا نیز خواسته تا به مادورو پشت کند.

همزمان، آمریکا با اعمال تحریم علیه صنعت نفت ونزوئلا، از فشار اقتصادی به عنوان ابزاری برای واداشتن مردم به همراهی با گوایدو استفاده می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز عقب نشینی رییس جمهور ونزوئلا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آغاز عقب نشینی رییس جمهور ونزوئلا

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این خبر از سوی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی منتشر شد که هزاران تن از مردم این کشور در خیابان‌های کاراکاس و در حمایت و یا مخالفت با وی دست به راهپیمایی زدند.

روی کار آمدن خوآن گوآیدو، رهبر مجمع ملی ونزوئلا به عنوان رئیس جمهوری خودخوانده این کشور حمایت‌های زیادی را از سوی آمریکا، کشورهای منطقه‌ای آمریکای لاتین و چند کشور اروپایی به همراه داشته و آنها به همراه رئیس جمهوری خودخوانده، خواستار برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه ریاست جمهوری در ونزوئلا شده‌اند.

مادورو در نخستین حضورش در انظار عمومی پس از زمان حمله پهپادی در رژه نظامی اوت ۲۰۱۸، در جمع حامیانش در کاراکاس گفت که پارلمان کشورش باید مجددا مشروع سازی شود و ادامه داده که با مجلس مؤسسان قانون اساسی درباره این مساله رایزنی می‌کند.

اگر این مجلس مؤسسان از پیشنهاد مادورو حمایت کند، این رأی‌گیری در سال جاری میلادی برگزار می‌شود. مادورو پیشنهاد کرده انتخابات پارلمانی زودهنگام به جای سال ۲۰۲۰ امسال برگزار شود.

پیشتر دادگاه عالی این کشور تمامی اقدامات مجمع ملی را که ریاستش برعهده گوآیدو است، پوچ و توخالی خوانده بود.

مادورو در این سخنرانی مجمع ملی را محکوم کرد و آن را نماینده نظام سرمایه‌داری دانست.

گوآیدو پیشتر بر آمادگی خود برای ورود به مذاکرات به شرط قرار گرفتن بحث کناره‌گیری مادورو روی میز مذاکره تاکید کرد.

وی در پیامی خطاب به رئیس‌جمهوری مکزیک و اروگوئه گفته بود: مذاکرات مدنظر ماست در صورتیکه هدف از آن تعیین شروط پایان دادن به تصاحب قدرت باشد که در پی آن انتقال قدرت و گذار آغاز شده و به انتخابات آزاد می‌انجامد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر15 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
الفالف13 ساعت قبل
رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: بعضی از گویندگان، نویسندگان و یا صاحب نظران و اظهارنظرکنندگان درباره سال ۹۸ اظهار نظر کردند که این سال، سال تهدیدات است. معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش است. گروه سیاسی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۱۶ ۳۹۸۰۱۰۱۱۶۴همزمان با نخستین روز سال ۱۳۹۸، مراسم سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس آغاز شد. * انسان می‌بیند که بعضی از گویندگان، نویسندگان و یا صاحب نظران و اظهارنظرکنندگان درباره سال ۹۸ اظهار نظر کردند که این سال، سال تهدیدات است. معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش است.

اخبار بیشتر