شمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۱۲۰۳ نفر رسید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

شمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۱۲۰۳ نفر رسید

فیلم/ زلزله و سونامی در اندونزی؛ ویرانی گسترده مناطق مسکونی از نگاه یک پهباد

انتخابخبرگزاری انتخاب

تیم‌های امداد و نجات اندونزی همچنان در تلاش برای نجات آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه‌ روز جمعه ۶ مهر (۲۸ سپتامبر) در جزیره سولاوسی در شمال این کشور هستند. این زلزله که قدرت آن ۷.۵ در مقیاس ریشتر بود منجر به وقوع سونامی در این ناحیه شد.

تاکنون در این واقعه بیش از ۸۰۰ نفر جان باخته‌اند و احتمال می‌رود که شمار کشته‌ها در روزهای آتی افزایش یابد. روز جمعه تعداد زیادی از مردم برای برگزاری یک جشنواره در ساحل پالو گردهم آمده بودند که به دلیل هجوم امواج سهمگین از سوی دریا غرق شدند.

برای اطلاع از میزان خسارت‌های وارده یک پهباد بر فراز منطقه زلزله‌دیده به پرواز درآمده است. تصاویر و فیلم‌های ارسالی از این پهباد نشانگر آن است که ویرانی‌ها در محل حادثه بسیار گسترده است.

مجموعه جزایراندونزی روی خط زلزله واقع شده و هر ساله زلزله‌های قدرتمندی این جزایر را می‌لرزاند. در فاجعه سال ۲۰۰۴ میلادی، زمین‌لرزه قدرتمندی در شمال این کشور به وقوع پیوست که در طی آن تنها در اندونزی بیش از ۱۲۰ هزار نفر جان باختند.

خواندن خبر در سایت منبع

اندونزی برای امداد به قربانیان «سولاوسی» خواستار کمک جهانی شد

مهرخبرگزاری مهر
اندونزی برای امداد به قربانیان «سولاوسی» خواستار کمک جهانی شد
دولت اندونزی برای کمک به قربانیان زمین لرزه و سونامی روز جمعه جزیره سولاوسی خواستار کمک جهانی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود گذشت سه روز از وقوع زمین لرزه و سونامی در جزیره سولاوسی اندونزی، کار امداد در این منطقه همچنان ادامه دارد و با توجه به وسعت ویرانی ها دولت اندونزی خواستار کمک های بین المللی شده است.

در همین رابطه آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی اعلام کرد: شمار قربانیان زلزله ۷.۴ ریشتری دو روز پیش در شهر «پالو» واقع در جزیره «سولاوسی» که باعث وقوع سونامی نیز شد، به ۱۲۰۳ نفر رسیده است.

به گزارش رسانه های محلی اندونزی دولت این کشور در این خصوص اعلام کرد: مردم می‌توانند از سوپرمارکت‌های منطقه مواد غذایی را خریداری کنند و هزینه آن را دولت می پردازد.

«سوتوپو پورو نوگروهو» سخنگوی آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی نیز گفت: مسئولین جزیره «سولاوسی» از ۲۸ سپتامبر تا ۱۱ اکتبر در منطقه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

در زمان وقوع سونامی صدها نفر از شهروندان برای شرکت در فستیوالی در ساحل بسر می‌بردند.

سولاوسی تقریبا در مرکز مجمع‌ الجزایر اندونزی بین دریای فلورس و دریای سلب قرار دارد.

زمین‌ لرزه سولاوسی شدیدتر از چند زمین‌ لرزه بزرگ و مرگبار چند سال اخیر در اندونزی از جمله، زمین‌ لرزه ۲۰۰۶ در یوگیاکارتا و زمین‌ لرزه تابستان گذشته در لومبوک بود.

زمین‌ لرزه سال ۲۰۰۴ در سوماترای اندونزی، با قدرت ۹.۱ ریشتر و بیش از ۲۲۰ هزار کشته، یکی از بزرگترین و مرگبارترین زمین‌لرزه‌های جهان در دهه‌های اخیر به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی
خبرگزاری میزان- شمار قربانیان زلزله ۷.۴ ریشتری دو روز پیش در شهر «پالو» واقع در جزیره «سولاوسی» که باعث وقوع سونامی نیز شد، به ۱۲۰۳ نفر رسیده است.

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، شمار قربانیان زلزله ۷.۴ ریشتری دو روز پیش در شهر «پالو» واقع در جزیره «سولاوسی» که باعث وقوع سونامی نیز شد، به ۱۲۰۳ نفر رسیده است.

تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 1تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 3تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 4تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 5تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 6تصاویر هوایی از سونامی مرگبار در اندونزی - 7

خواندن خبر در سایت منبع

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار
در پی زلزله و سونامی در اندونزی بیم آن می رود که ده ها نفر در زیر آوار ساختمان های فروریخته در شهر پالو به تله افتاده باشند.

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار - 1

یک هتل ویران شده در پالو

در پی زلزله و سونامی در اندونزی بیم آن می رود که ده ها نفر در زیر آوار ساختمان های فروریخته در شهر پالو به تله افتاده باشند.

امدادگران در انتظار ماشین آلات سنگین برای جست و جو در میان آوار یک هتل و یک مرکز خرید هستند. پیشتر چند پس لرزه مانع عملیات کمک رسانی شده بود.

امدادگران به بعضی از کسانی که زیر آوار به تله افتاده اند آب و غذا رسانده اند.

مقام ها می گویند این زلزله و سونامی متعاقب آن باعث مرگ حداقل ۸۳۲ نفر شده است.

سازمان ملی حوادث اضطراری طرح هایی را برای ایجاد گورهای جمعی اعلام کرده است. انتظار می رود حداقل ۳۰۰ نفر در گوری که یکشنبه شب آماده شد دفن شوند.

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی از محل بازدید کرده و خواستار تلاش "شبانه روزی" برای نجات بازماندگان شده است.آمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۸۳۲ نفر رسیدصدها نفر در زلزله و سونامی اندونزی کشته شدند

دشوار بودن امدادرسانی

رسانه های محلی گزارش می دهند که سیگنال تلفن های همراه در میان آوار یک مرکز خرید ردیابی شده. همزمان فریاد کسانی که در هتل روا روا زیر آوار مانده اند شنیده شده است.

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار - 12

ویرانه به جا مانده از مسجدی در پالو

یک داوطلب به نام طالب باوانو به خبرگزاری فرانسه گفت که سه نفر از آوار هتل بیرون کشیده شده اند، جایی که شاید بیش از ۵۰ نفر به تله افتاده باشند.

انسداد جاده ها، آسیب دیدن ساختمان فرودگاه و قطع ارتباطات راه دور جملگی کمک رسانی به ناحیه را دشوار کرده است.

سایر مشکلات

بازماندگان فاجعه که نگران لرزش های تازه هستند از بازگشتن به خانه هایشان خودداری می کنند و در هوای آزاد می خوابند.

با توجه به خسارت دیدن بیمارستان ها، زخمی ها در هوای آزاد تحت درمان قرار گرفته اند و حداقل یک بیمارستان صحرایی ایجاد شده است.

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار - 19

هواپیماهای نظامی بعضی از مجروحان را منتقل کرده اند

ارتش کنترل فرودگاه را به دست گرفته تا کمک ها را وارد و زخمی ها و سایر نیازمندان را تخلیه کند.

برق و موج تلفن های موبایل در بخش اعظم ناحیه قطع است. به علاوه خبر زیادی از نواحی مسکونی اطراف در طول ساحل که تصور می شود در سونامی به شدت آسیب دیده باشند در دست نیست.

زلزله ۷.۵ درجه ای در عمق ده کیلومتری زمین درست در کنار جزیره مرکزی سولاوسی در ساعت ۱۸:۰۳ روز جمعه به وقت محلی روی داد و باعث خیزش امواج دریا، سونامی، شد.

بسیاری از مردم در ساحل پالو برای یک جشنواره آماده می شدند و با رسیدن امواج سونامی غافلگیر شدند.

یوسف کالا، معاون رئیس جمهور اندونزی، گفته است که آمار نهایی کشته ها ممکن است به چند هزار نفر برسد و صلیب سرخ هم تخمین می زند که زندگی بیش از ۱.۶ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفته است.

زلزله و سونامی اندونزی؛ نگرانی از به تله افتادن مردم زیر آوار - 26

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.شمار قربانیان سونامی در اندونزی دو برابر شد: ۸۳۲ نفر

خواندن خبر در سایت منبع

شمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۱۲۰۳ نفر رسید

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
شمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۱۲۰۳ نفر رسید
شمار قربانیان زلزله و سونامی اندونزی به ۱۲۰۳ نفر رسید - 0

مقامات اندونزیایی از افزایش شمار افراد کشته شده در زمین لرزه و سونامی این کشور به ۱۲۰۳ نفر خبر می دهند.

به گزارش آناتولی، آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی اعلام کرد: شمار قربانیان زلزله ۷.۴ ریشتری دو روز پیش در شهر «پالو» واقع در جزیره «سولاوسی» که باعث وقوع سونامی نیز شد، به ۱۲۰۳ نفر رسیده است.

به گزارش رسانه های محلی اندونزی دولت این کشور در این خصوص اعلام کرد: مردم می‌توانند از سوپرمارکت‌های منطقه مواد غذایی را خریداری کنند و هزینه آن را دولت می پردازد.

سوتوپو پورو نوگروهو سخنگوی آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی نیز گفت: مسئولین جزیره «سولاوسی» از ۲۸ سپتامبر تا ۱۱ اکتبر در منطقه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

در زمان وقوع سونامی صدها نفر از شهروندان برای شرکت در فستیوالی در ساحل بسر می‌بردند.

سولاوسی تقریبا در مرکز مجمع‌الجزایر اندونزی بین دریای فلورس و دریای سلب قرار دارد.

زمین‌لرزه سولاوسی شدیدتر از چند زمین‌لرزه بزرگ و مرگبار چند سال اخیر در اندونزی از جمله، زمین‌لرزه ۲۰۰۶ در یوگیاکارتا و زمین‌لرزه تابستان گذشته در لومبوک بود.

زمین‌لرزه سال ۲۰۰۴ در سوماترای اندونزی، با قدرت ۹.۱ ریشتر و بیش از ۲۲۰ هزار کشته، یکی از بزرگترین و مرگبارترین زمین‌لرزه‌های جهان در دهه‌های اخیر به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مرگ دو راننده در تصادف وحشتناک کامیون و خودروی سواری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران13 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودروی سواری با بی‌احتیاطی در رانندگی، حادثه وحشتناکی را رقم زد. این بی‌احتیاطی، باعث شد تا خودروی سواری به کامیونی که در لاین مخالف حرکت می‌کرد، برخورد کند. این حادثه که در یکی از شهرهای روسیه به وقوع پیوست، مرگ هر دو راننده را به دنبال داشت. انتهای پیام/

لحظات حمله پهپاد انصارالله به فرودگاه ابوظبی

تابناکتابناک18 ساعت قبل
انصارالله یمن تصاویری از حمله به فرودگاه ابوظبی امارات متحده عربی را منتشر کرد؛ حمله‌ای که چهارم مرداد ۱۳۹۷ با استفاده از پهپاد انتحاری یمنی‌ها موسوم به صماد ۳ عملیاتی شد و تصاویری که اکنون منتشر شده نشان می‌دهد منجر به وقوع یک انفجار در فرودگاه ابوظبی شده است. مقامات اماراتی در آن زمان علت توقف فعالیت فرودگاه ابوظبی برای چند ساعت را وقوع حادثه برای یک خودرو اعلام کرده بودند! مقامات یمنی منشاء تصاویری که امروز منتشر کرده‌اند و در واقع هشدار به اماراتی‌ها است را از درون فرودگاه ابوظبی اعلام کرده‌اند. با توجه به ابعاد کوچک پهپادها، شناسایی این ابزارها به عنوان هدف از سوی رادارها با دشواری همراه است و به همین دلیل با وجود آنکه معمولا از قیمت پایینی نسبت به جنگنده‌ها برخوردارند، قدرت قابل توجهی برای ضربه زدن به نقاط حساس دارند.
فارسفارس12 ساعت قبل
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: با توجه به خسارات وارده سیل به بخش کشاورزی، باید ۱۲ هزار میلیارد تومان جبران خسارت در بخش کشاورزی پرداخت شود. نجار با بیان اینکه دولت سالانه حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه بیمه کشاورزی قرار می‌دهد، افزود: در یکی از استان‌ها مجموع دریافت‌های ما از محل صندوق توسعه بیمه کشاورزی، ۱۶ میلیارد و پرداخت‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بود. نجار گفت: بر اساس برآورد کلی خسارت در بخش کشاورزی، کمک‌های بلاعوضی که باید باشد بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و تملک حدود ۷۰۰ میلیارد و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات باید پرداخت شود. از ۱۶۲ میلیارد تومان واریز شده به حساب استان، تاکنون حدود ۱۴ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است. استاندار خوزستان گفت: بر اساس برآوردها، در شهرک‌های صنعتی، ۲۸ میلیارد تومان خسارت مستقیم و حدود ۸۴ میلیارد تومان خسارت غیر مستقیم وارد شده است.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت علت تیراندازی شب گذشته در چند نقطه از تهران را اعلام کرد. شب گذشته مأموران پلیس آگاهی برای دستگیری شش عضو یک گروه از سارقان وارد عملیات شدند که این سارقان به محض مشاهده عوامل پلیس با یک دستگاه سواری پژو اقدام به فرار کردند که در پی آن تعقیب و گریز میان مأموران پلیس و متهمان آغاز شد. در جریان تعقیب و گریز، مأموران که با بی‌توجهی راننده خودروی پژو به دستور ایست پلیس روبه رو شدند، با رعایت قوانین بکارگیری سلاح اقدام به شلیک شش تیر در طول مسیر تعقیب و گریز کرده و سرانجام در محدوده چهارراه سیدالشهدا در خیابان جشنواره تهرانپارس اقدام به دستگیری این افراد کرده و آنان را به مقر انتظامی منتقل کردند. با انتقال این افراد، رسیدگی به پرونده‌شان در پلیس آگاهی تهران بزرگ در دستور کار قرار گرفت و آسیب رساندن به اعضای یک خانواده در جریان تعقیب و گریز و بی توجهی به فرمان پلیس نیز به جرایم‌شان افزوده شد. مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تأیید این خبر به ایسنا اعلام کرد که متهمان هم اکنون با دستور مقام قضائی در مقر پلیس آگاهی هستند و اعضای خانواده نیز در بیمارستان مراحل درمانی خود را طی می‌کنند.

اخبار بیشتر