1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 15 بهمن‌ماه

قیمت روز مسکن در نیمه بهمن

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت روز مسکن در نیمه بهمن

در ارامنه جنوبی یک واحد مسکونی به مساحت ۱۰۳ متر و نوساز به قیمت ۸۵۴ میلیون تومان معامله شده است. یک دستگاه آپارتمان ۸۸ متری ۳۱ ساله در تهرانسر به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان فروخته شده است.

قیمت روز مسکن در نیمه بهمن - 1

در آرژانتین یک واحد ۱۰۲ متری نوساز به قیمت یک میلیارد و ۶۶۵ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۶ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان)، یک واحد ۱۶۰ متری ۸۷ ساله در بازار به قیمت ۳۳۶ میلیون تومان (هر مترمربع ۲.۱ میلیون تومان)، واحد ۶۰ متری ۱۷ ساله در ابوذر به قیمت ۴۱۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۶ میلیون و ۹۴۹ هزار تومان) و آپارتمان ۱۱۴ متری ۱۵ سال ساخت در راه‌آهن به قیمت یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۴ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان) معامله شده است.

همچنین در شادمهر واحد مسکونی ۱۲۵ متری با عمر ۴۲ سال به قیمت یک میلیارد و ۳۷۰ میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۰ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان در سامانه کد رهگیری ثبت معامله شده است.

یک واحد ۳۰۶ متری ۶۴ ساله در دروازه شمیران به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۴ میلیون و ۸۹۹ هزار تومان) و در لاله‌زار یک واحد مسکونی به مساحت ۷۶ مترمربع به قیمت ۵۶۰ میلیون تومان فروخته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۱ تهران چقدر است؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت آپارتمان در منطقه ۱۱ تهران چقدر است؟

لیست آپارتمان‌های موجود جهت خرید در منطقه ۱۱ تهران در جدول زیر آمده است.

توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا عجله فروشنده تغییر می‌کند.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۱ تهران چقدر است؟ - 3

خواندن خبر در سایت منبع

ثبات قیمت مسکن تا پایان سال

تابناکخبرگزاری تابناک
ثبات قیمت مسکن تا پایان سال

مهدی روانشادنیا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که قیمت مسکن در دی ماه برخلاف کاهش تعداد معاملات ۲ درصد افزایش یافته است، گفت: افزایش قیمت مسکن که از اردیبهشت امسال با ۸ درصد آغاز به کار کرد، در شهریور ماه این رشد به ۹ درصد رسید پس این بازار نشان می‌داد که در تابستان قیمت‌ها بسیار ملتهب و افزایشی بود، حال افزایش ۲ درصدی در دی ماه نشان می‌دهد که بازار در حال رسیدن به ثبات است.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد التهاب بازار مسکن در حال فروکش کردن است، ادامه داد: افت تعداد معاملات مسکن در تهران نشان می‌دهد که وارد دوره رکود شده‌ایم، اما به هر حال این افزایش ۲ درصدی در دی ماه نشان می‌دهد که ثبات قیمتی در بازار مسکن در حال به وقوع پیوستن است.

این کارشناس مسکن در پاسخ به این سؤال که آیا با این کاهش قیمت مسکن در سال آینده نیز می‌توانیم بگوییم که قیمت‌ها کاهشی خواهد بود، گفت: به هر حال رشد قیمت مسکن در سال آینده به آن شکل نخواهد بود و قطعا این رشد کمتر از نرخ تورم عمومی اعلام شده از سوی بانک مرکزی که همواره بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است خواهد بود.

روانشادنیا در پاسخ به این سؤال که در گزارش بانک مرکزی افزایش نرخ اجاره بسیار بالاتر از رشد قیمت مسکن بود، مگر اینکه قیمت اجاره‌بها تابع قیمت مسکن است، گفت: شاید افزایش نرخ اجاره بها از قیمت مسکن تبعیت کند، اما در برخی مواقع این طور نیست، پس یکی از متغیرهای تغییر نرخ اجاره‌بها قیمت مسکن است و شاید دلایل دیگری باعث افزایش نرخ اجاره‌بها شود.

وی گفت: در حال حاضر نرخ تناسب قیمت رهن یک واحد مسکونی به قیمت خرید و فروش مسکن کاهش یافته است، بنابراین کاهش عرضه در بازار می‌تواند یکی از دلایل رشد نرخ اجاره بها باشد.

این کارشناس مسکن در پاسخ به این سؤال که دولت چه راهکارهایی را برای ثبات بازار مسکن در این روزها انجام دهد، گفت: چند راهکار جدی باید از سوی دولت اجرا شود که یکی از این راهکارها اعطای منابع بانکی و تسهیلات به سازندگان حرفه‌ای بخش مسکن است تا سازندگان بتوانند با قیمت تمام شده کمتری واحدهای مسکونی را احداث کنند.

رئیس دانشکده عمران و معماری واحد علوم تحقیقات اضافه کرد: راهکار دوم این است که الگوی ساخت مورد نقد سیاست‌های تشویقی دولت قرار گیرد یعنی باید سازندگان به دلیل پایین بودن قدرت خرید به سمت ساخت متراژ‌های کوچک و متوسط سوق پیدا کنند، چرا که تقاضای واقعی برای خرید مسکن در تهران ۷۵ متر است.

به گفته وی، معمولا واحدهای متراژ بالا برای سودآوری و سرمایه‌گذاری احداث و به فروش می‌رسد.

به گزارش فارس، هفته گذشته بانک مرکزی در گزارش جدید خود اعلام کرد که علیرغم کاهش تعداد معاملات مسکن قیمت مسکن در دی ماه ۲ درصد افزایش داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه هر مابه التفاوت ای که از بحث تغییر قیمت ارز از ابتدای سال حاصل شود به مردم اختصاص می‌یابد، اظهار داشت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد. *کلیه مابه التفاوت نرخ ارز در سال آینده به مردم بازگردانده می‌شودرئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی موضوع مابه التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی توزیع و به حدود ۱۶ میلیون خانوار و پنجاه میلیون نفر بسته‌های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت شده است. این عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: سال آینده هر مابه التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود تمام آن به مردم بازگردانده می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
برومند چهار آیین مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری با کاهش ۳۰۰ تومانی، ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۶ هزار تومان است. اعتمادآنلاین|‌ برومند چهار آیین مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ از ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است. وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد قیمت تمام شده تولید را ذرت، سویا و جوجه یکروزه تشکیل می‌دهد، افزود: با توجه به آنکه نرخ نهاده‌های تولید در قیمت مرغ تاثیر گذار است، از این رو مدیریت بازار نهاده‌های دامی تاثیر بسزایی در کنترل قیمت مرغ دارد. چهار آیین قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ را ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان اعلام کرد. مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مناسب واحد‌های تولیدی، کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد و در صورت مدیریت بازار نهاده‌های تولید، قیمت مرغ نوسانی نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: مردم پایین‌دست جامعه و قشر فقیر در دوران کنونی از وضعیت اقتصادی کنونی ناراضی بوده و از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند، بنابراین لازم است افراد متمکن به نیازمندان کمک کرده و دست آن‌ها را بگیرند. استاد حوزه علمیه قم وظایف دولت در برابر مردم را مورداشاره قرار داد و تأکید کرد: مدیران باید با برنامه‌ریزی‌ها به دنبال کاهش مشکلات بوده و مردم نیز با استقامت در برابر توطئه افکنی‌ها و دسیسه‌های دشمن آینده در کاهش مشکلات کشور کمک کنند. فلاح زاده تدبر در قرآن و تلاوت آن را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: خواندن قرآن مقدمه تدبر درآیات این کتاب آسمانی بوده و از اجر و پاداش فراوانی برخوردار است و حتی اگر خواندن آن بدون تدبر هم باشد دارای ثواب است. وی با اشاره به پیام امام خمینی (ره) در سال ۶۷ تحت عنوان منشور روحانیت گفت: این منشور کهنه شدنی نبوده و باید این کتاب جزو متون درسی حوزه قرار بگیرد، همچنین بر اساس این منشور همراهی روحانیون با محرومان جزو وظایف آن‌ها است. رئیس موسسه موضوع شناسی احکام فقهی حوزه علمیه قم در پایان ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله مؤمن از اعضای فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: سطح زندگی این روحانی مؤمن و ساده‌زیست پس از پیروزی انقلاب اسلامی تغییری نکرد و همواره در خدمت اسلام و مسلمین بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
گلدمنساکس در یادداشتی به مشتریان، پیش‌بینی خود از میانگین سطح تولید ۲۰۱۹ اوپک را از ۳۱٫۹ میلیون بشکه در روز به ۳۱٫۱ میلیون بشکه در روز کاهش داد. اما افزایش تولید نفت خام آمریکا همچنان ادامه دارد و رشد قیمت‌های نفت را محدود کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که در هفته اخیر، میزان تولید نفت آمریکا به رکورد ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. آمریکا اولین کشوری در تاریخ است که تولید نفت خام آن از ۱۲ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است. این هفته صادرات نفت آمریکا به رکورد ۳٫۶ میلیون بشکه در روز رسید و تا پایان سال به ۴٫۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام سیروس حکمتی‌نیک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار داشت: مردم از گرانی‌ها در بازار نگران‌اند و باید برای کنترل بازار کاری کرد و بیش از پیش نظارت‌ها تشدید شود. وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و خرید مایحتاج مردم از بازار عنوان کرد: ضروری است مسئولان و متولیان امر قاطعانه با اخلال گران بازار و محتکران کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بدون هیچ گونه اغماضی برخورد کنند. وی تاکید کرد: جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بودند و باید شرایط را برای حضور جوانان در عرصه‌های مختلف مدیریتی فراهم کنیم. حکمتی‌نیک با اشاره توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در زمینه استفاده از استعدادهای بالای انسانی ادامه داد: همچنین رهبر فرزانه انقلاب خواستار سامان دادن به مسائل اقتصادی شده‌اند که باید این موارد به عنوان یک منشور با هدف برطرف کردن مشکلات در دستور کار مدیران قرار گیرد. انتهای پیام/ش

اخبار بیشتر