1. خبری
  2. فرهنگ
پوشش خبری

ششمین روز از جشنواره فیلم فجر + عکس‌ها و فیلم‌های کاخ رسانه

در شب ششم جشنواره فیلم فجر اتفاقات ناگواری رخ داد. از برخورد بد علی مصفا با خبرنگاران تا عدم توانایی در کنترل حواشی نشست خبری به دست محمود گبرلو و فردین خلعتبری که هیچ انتقادی را تحمل نمی‌کرد. در انتهای نشست نیز از حضور خبرنگاران به بخش مصاحبه از سوی ستاد جشنواره ممانعت به عمل آمد. این اقدام اعتراض‌ها را برانگیخت. با راه ندادن سرویس عیاب و ذهاب مورد قرارداد جشنواره به محوطه‌ کاخ رسانه نیز این لیست تکمیل شد تا شب بد جشنواره رقم بخورد.

در خلال پخش فیلم یلدا عده‌ای از اصحاب رسانه سالن را ترک کردند و این نشان می‌دهد مسعود بخشی که تابه‌حال فیلم‌ساز نکته‌سنجی به نظر می‌آمد این‌بار از پرداختن به یک داستان کوتاه اما بی‌غلط هم بازمانده.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد روز دوشنبه حین بازدید از سینما هویزه مشهد تصمیم خود مبنی بر ندیدن فیلم‌ها در جشنواره را عدم انتساب نتیجه داوری به سلیقه شخصی خود بیان کرد.

سایت خبری

طنازی جالب ارژنگ امیرفضلی در توصیف جشنواره فجر امسال

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری

چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس)

عکس: عصرایران - حانیه زاهد

چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 1چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 3چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 4چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 5چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 6چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 7چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 8چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 9چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 10چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 11چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 12چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 13چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 15چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 16چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 17چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 18چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 19چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 20چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 21چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 22چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 23چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 24چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 25چهره‎ها در روز ششم جشنواره فیلم فجر (عکس) - 26

خواندن خبر در سایت منبع

رقابت ۷ فیلم برای سیمرغ مردمی جشنواره

الفخبرگزاری الف
رقابت ۷ فیلم برای سیمرغ مردمی جشنواره

به گزارش الف به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، در چهارمین روز از اعلام نتایج آرای مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، ۷ فیلم برتر بدون اولویت معرفی شدند.

فیلم‌های باقی مانده در این رقابت به شرح ذیل است:

«ماجرای نیمروز: رد خون» محمدحسین مهدویان، «شبی که ماه کامل شد» نرگس آبیار، «متری شیش و نیم» سعید روستایی، «سرخپوست» نیما جاویدی، «بیست و سه نفر» مهدی جعفری، «جان دار» حسین امیری دوماری و پدرام امیریا، «غلامرضا تختی» بهرام توکلی.

مخاطبان فیلم‌های جشنواره برای شرکت در رای‌گیری بهترین اثر از نگاه تماشاگران می‌توانند از طریق شماره‌گیری #۷*۷۱۰* و طی کردن مراحل از طریق تلفن همراه اثر برگزیده خود را انتخاب کنند.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب ۱۰ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر ارشاد: هنوز فیلمی درجشنواره ندیده‌ام

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
وزیر ارشاد: هنوز فیلمی درجشنواره ندیده‌ام

روزنامه آرمان: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر دوشنبه ۱۵ بهمن از سینما هویزه مشهد بازدید کرد.

وزیر ارشاد: هنوز فیلمی درجشنواره ندیده‌ام - 1

صالحی پس از بازدید از این سینما، با حضور در جمع خبرنگاران و علاقه‌مندان درباره مطابقت فیلم‌های ارائه شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، گفت: جشنواره سینمایی فجر به‌عنوان بزرگ‌ترین اتفاق سینمایی کشور و به نوعی یکی از بزرگ‌ترین و بهترین برنامه‌های فرهنگی کشور است که همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی طبعا اهمیت مضاعفی پیدا کرده است.

او افزود: تلاش شده به مرور در سال‌های گذشته و به‌خصوص امسال، این جشنواره تنها متمرکز بر تهران نباشد و به اتفاقی تبدیل شود که در کل کشور دیده شود. در استان‌ها، مراکز استان‌ها و شهرستان‌های مختلف که جشنواره در حال برگزاری است، شور و نشاط علاقه‌مندان را در ارتباط با جشنواره فجر می‌بینیم.

صالحی با اشاره به ظرفیت استان خراسان، بیان کرد: در فضای استان خراسان هم سالن‌های بیشتری وجود دارد و فیلم‌های بیشتری به نمایش در می‌آید تا عملا این رویداد بزرگ سینمایی کشور را در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار کرده و جشن بگیریم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نسل جوانی که پس از انقلاب در سینمای ایران رشد کرده است، گفت: در مجموع امسال در جشنواره سی و هفتم، نسل جوانی که رویش‌های پس از انقلاب سینمای ایران هستند در فضای سینمای کشور دیده می‌شوند که رویش‌ها و فرآورده‌های انقلاب اسلامی است.

او ادامه داد: در عرصه سینما ما تجربه طولانی نداشتیم و با انقلاب اسلامی اتفاق قابل توجهی در برخی از حوزه‌ها رخ داد که یکی از مهم‌ترین آن حوزه‌ها سینماست. صالحی با اشاره به فیلمسازان و سینماگرانی که در جشنواره امسال حضور دارند، توضیح داد: در جشنواره سی و هفتم عمدتا افرادی هستند که در بین مردم به‌عنوان سینماگران نسل انقلاب یاد می‌شوند، این خلاقیتی که پدید آمده باعث شده تا سینمای ایران به یکی از افتخارات هویتی و اجتماعی کشور تبدیل شده و در بسیاری از نقاط جهان، ایران را با سینمای آن می‌شناسند. همچنین نسلی در این سینما پدید آمده است که برآمده از خود جمهوری اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد با تاکید بر اینکه همچون سال گذشته فیلمی را ندیده است، گفت: تصمیم بر این بوده تا من فیلم‌ها را نبینم که احیانا نگاه شخصی در امور انتخاب و داوری دخالت پیدا نکند. هیات انتخاب و داوران مسیر را تعریف کرده و پیش بردند و در مجموع فیلم‌های مختلف با سبک‌ها و ژانرهای مختلف انتخاب شدند و این مساله ذوق‌ها و تنوع‌های مختلفی را ایجاد می‌کند.

اگر بخواهیم سینمایی رو به پیشرفت داشته باشیم باید از سبک‌ها و گونه‌های مختلف بهره‌مند باشیم. او با اشاره به تنوع مضامین سیاسی و اجتماعی فیلم‌های حاضر در جشنواره سی و هفتم، بیان کرد: در فضای موضوعات مرتبط با بحث‌های اجتماعی، سیاسی و انقلابی فیلم‌های خوب و مطرح وجود دارند.

صالحی از فاصله‌ای که سینمای ایران با قله مدنظر دارد، گفت: به‌نظر می‌آید ما هنوز با قله سینمایی خود از نظر مضمونی و فرم فاصله داریم اما پیشرفت‌های خوبی را داشته‌ایم و امیدواریم که نقایص ما برطرف شده و پتانسیل ما افزایش پیدا کند. وزیر فرهنگ و ارشاد درباره لزوم رعایت عدالت فرهنگی در نقاط مختلف کشور، توضیح داد: یکی از نکته‌هایی که همواره مدنظر است لزوم رعایت عدالت در نقاط مختلف کشور است و طبیعتا زیرساخت‌های لازم باید فراهم شود، بخش اول که مصرف فرهنگی است، تلاش می‌شود با این نگاه که ملاحظه می‌کنید در مراکز استان‌ها شاهد تفاوتی نسبت به گذشته از نظر تعداد فیلم‌ها، تعداد سالن‌ها و … باشیم. او اضافه کرد: بخش دیگر هم فضای برگزاری رویدادهاست که طبیعتا زیرساخت‌هایی را لازم دارد و خوشبختانه برخی از استان‌ها در مسیر خوبی حرکت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

حاشیه‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
حاشیه‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، ششمین روز از جشنواره فیلم فجر با حواشی بسیار زیاد و ناراحت کننده‌ای در کاخ رسانه یا همان پردیس سینمایی ملت همراه بود.

روز ششم جشنواره فیلم فجر در کاخ رسانه در اکران دوم با حاشیه‌های متعددی روبرو شد. برخورد نامناسب علی مصفا با خبرنگاران یکی از مهمترین حواشی نیمه نخست روز ششم بود.

حاشیه‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر - 4

اما چهره اصلی حاشیه ساز روز ششم جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هفتم بدون شک محمود گبرلو بود. گبرلو از همان نشست دوم نشست نشان داد که نمی‌تواند برنامه را اگر اندکی به حاشیه کشیده شود کنترل نماید. علاوه بر آن نبود زمانبندی مناسب از سوی وی و اتلاف وقت فراوان به همراه سلیقه خواندن سوالات داد اهالی رسانه را درآورد.

این مساله تا جایی پیش رفت که تعدادی از خبرنگاران ایستاده اعتراض خود را با صدای بلند در سالن نشست به گبرلو اعلام کردند. بعد از برخورد یک طرفه علی مصفا که این روزها در تهیه کنندگی ورود پرتعداد اما کم کیفیتی داشته، فردین خلعتبری دیگر چهره هنری بود که تاب نقد را نمی‌آورد.

حاشیه‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر - 8

خلعتبری در نشست خبری فیلم یلدا به هر سوال که از هر کدام از هنرمندان پرسیده می‌شد در هر زمینه‌ای واکنش نشان می‌داد و فریادهای بلند خود پاسخ را به نحوی میداد که ادامه کار هم از دست خبرنگار و هم از گبرلو که مدتها پیش قافیه را باخته بود خارج می‌شد.

اما حاشیه به اینجا ختم نشد و در انتهای نشست با اقدامی خلق الساعه از سوی ستاد جشنواره فیلم فجر از ورود خبرنگاران به بخشی که هر شب در آنجا مصاحبه صورت می‌گرفت جلوگیری شد. این اقدام به شدت مورد اعتراض خبرنگاران قرار گرفت به نحوی که از تعداد بالای بازیگران فیلم یلدا هیچکدام با اهالی رسانه به گفت و گو ننشستند.

حاشیه‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر - 13

یکی دیگر از حاشیه‌های امروز جشنواره میتوان به ممانعت ورود سرویس‌های ایاب و ذهاب (مورد قرارداد با جشنواره) که کارت آن به خبرنگاران داده شده به محوطه اشاره کرد. به این صورت که خبرنگاران باید مسیر نسبتا زیادی را برای سرویس به صورت پیاده طی می‌کردند. این در حالی است که تا دیشب برای ورود آنها هیچ موردی وجود نداشت و این نیز اقدامی خلق الساعه در روز ششم بود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

از انتخاب نادرست بازیگر در «جمشیدیه» تا حضور ناموفق فیلمسازان بعد انقلاب در جشنواره فیلم فجر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
از انتخاب نادرست بازیگر در «جمشیدیه» تا حضور ناموفق فیلمسازان بعد انقلاب در جشنواره فیلم فجر
از انتخاب نادرست بازیگر در «جمشیدیه» تا حضور ناموفق فیلمسازان بعد انقلاب در جشنواره فیلم فجر - 0

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مسعود بخشی که در فیلم «تهران انار ندارد» و «پنجره گمشده» نشان داده بود از دسته فیلمسازان با روحیه پرسشگر است و با توجه به ذهنیت خلاقش در سینما می‌تواند روند روبه رشدی را طی کند، با ساخت فیلم «یلدا» اثبات کرد که آنچه جامعه فرهنگی و اهالی رسانه به آن فکر می‌کرده، درست نبوده است

با در نظر گرفتن اینکه آخرین فیلم مسعود بخشی داستانی یک خطی دارد، اما وی در این فیلم قدرت بیان همین قصه کوتاه را به شکل بی‌غلط ندارد و به همین علت مخاطب در لحظات آغازین فیلم، احساس خستگی و خمودگی می‌کند.

در این میان ترک سالن از سوی برخی از اهالی رسانه نیز نشانگر این است که در وهله اول فیلم نتوانسته قصه‌اش را بدون لکنت مطرح کند.

در حوزه رسانه فیلم‌های موفقی در سطح سینمای امریکا ساخته شده که بهترین فیلم این حوزه «شبکه» است، اما این فیلم و فیلم‌ساز گویا علاقه‌ای برای طرح کردن این سوال که رسانه چه کارکرد قدرتمندی در پیوند دادن بدون واسطه مفاهیم و موضوعاتی که رویش دست می‌گذارد، ندارد و به همین علت به شکل سطحی وکلیشه‌ای به مسئله کودک همسری می‌پردازد و با راه‌انداختن شو تلویزیونی قصد دارد روحیه بخشش، گذشت و قصاص نکردن را در جامعه ترویج دهد.

این در حالی است که مخاطب سینمای امروز مخاطب باهوشی است با توجه به پیشرفت رسانه‌های متعدد در فضا‌های مجازی و در دسترس بودن اطلاعات بدون پرده نباید انتظار داشت که تماشاگر امروز اولین چیزی که به او ارائه می‌شود را بپذیرد و، چون اساس ذهنیت فیلم‌ساز بر ساده‌لوح قرار دادن مخاطب است نمی‌تواند پی‌ریزی فیلمش را که ساده‌لوحانه به نظر می‌رسد را برای مخاطب جا بیندازد و با خود همراه کند.

علاوه بر ساختار و فرم اجرایی فیلم که از استاندارد‌های لازمه ابزار سینما هم بهره نبرده، بزرگترین عاملی که به این اثر ضربه می‌زند فیلم‌نامه‌اش است. بازی‌ها در این فیلم بسیار سطحی و حیرت‌آور است و بر همین اساس باز این سوال بوجود می‌آید که چطور هیات داوران این جنس از فیلم‌ها را مثل «زهرمار» و «خون خدا» به جشنواره راه می‌دهند!

بیشتر بخوانید:

حاشیه تا متن ششمین روز از سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر

«جمشیدیه» فیلمی که در تعریف قصه عقیم ماند

فیلم «جمشیدیه» یلدا جبلی مثل فیلم قبلی مشکل بنیادینش در تعریف قصه سرراستی که بدون لکنت بیان نمی‌شود. فیلمنامه نویس و کارگردان حتی از طرح پرسشی که قصد ارائه به مخاطب دارد، عاجز است چراکه شخصیت‌ها پوشالی هستند و تبدیل به شخصیت نمی‌شوند بنابراین تیپ هستند و این تیپ‌ها، تیپ‌های نخ نمایی هستند که اگر عنوان موقعیت اجتماعی‌شان و کاری که انجام می‌دهند را از آن‌ها بگیریم فاقد یک تعریف مشخص برای مخاطب هستند و به همین علت فیلمنامه دچار ضعف در شخصیت‌پردازی است.

فیلم داعیه پرداختن به معضلاتی در دل اجتماع دارد که قانون راهکاری برایش ندارد و روی پرداختن به وجدان و اینکه اگر انسان خطایی مرتکب می‌شود باید خود را تسلیم قانون کند، تاکید دارد اگرچه به دلیل نبود نگاه پژوهشی و برخوردار نبودن قصه از اوج و فرود دراماتیک، نمی‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و بر همین اساس فیلم با واکنش اهالی رسانه و ترک سالن از سوی بسیاری از خبرنگاران مواجه شد.

در «جمشیدیه» اصول اولیه کارگردانی رعایت نمی‌شود به طوریکه گاف‌های زیادی در حوزه اجرا به چشم می‌آید و فیلمساز از کادر‌های نامناسبی که انتخاب می‌کند، دوربین روی دستی که در کار دیده می‌شود، نورپردازی‌های اصلاح نشده و … فرم و محتوا را دچار اخلال می‌کند. در اینجا هم این سوال مطرح می‌شود که هیات انتخاب با چه معیاری این جنس از کار‌ها را به جشنواره وارد کرده است.

بازی‌های در فیلم «جمشیدیه» سطحی است و حتی حضور کیومرث پوراحمد که در مقام کارگردانی، آثار قابل قبولی در کارنامه دارد کمکی به این فیلم نمی‌کند و حتی در بازی نقش پدری خونسرد که سعی دارد مسائل را عقلانی دنبال کند، بیشتر مثل آدمی متکی بر احساس به ایفای نقش می‌پردازد. از سوی دیگر بهرام عظیمی که بیشتربه عنوان کارگردان انیمیشن می‌شناسیمش در مقام بازیگر نقش مهم و تاثیرگذاری در فیلم ندارد. این دو اشاره نشان از ناموفق بودن کارگردان در انتخاب بازیگر است.

«مردی بدون سایه» اثری که از زن پارسا فقط شک را دارد

اگرچه ایده اصلی فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» بر اساس زن پارسا عطار شکل گرفته، اما فقط از اثر درخشان عطار، ایده شک به فیلمنامه علیرضا رییسیان راه پیدا کرده است.

با اینکه انتظار می‌رفت با به تصویر در آمدن زن پارسا عطار اثری درخشان در حوزه سینما خلق شود، اما رئیسیان بدون توجه به زیر و زبر این اثر عطار، قصه خود را برپایه خرده پیرنگ‌هایی بوجود آورده که نمی‌تواند رابطه علت و معلولی آن‌ها را برای مخاطب مشخص کند به طوریکه سردرگمی و تشویش در شکل گیری فیلمنامه آسیب جدی به پیکره اصلی فیلم وارد کرده است.

در اثر رئیسیان با توجه به اینکه بازیگران باتجربه به ایفای نقش پرداخته‌اند، ولی حضور آنان کمکی در پیشبرد قصه بی سر و ته فیلم نکرده است. این فیلم همانند دو فیلم قبلی ششمین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نتوانست حتی رضایت نسبی اهالی رسانه را به دست آورد.

همچنین علاوه بر بازی‌های بی‌فرجام فیلم، فیلمبرداری و موسیقی نیز در خدمت اثر نبود.

در حقیقت آخرین ساخته رئیسیان در کارنامه او جزو یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌هایش به حساب می‌آید.

نسل دوم فیلمسازان ایران در بعد از انقلاب، همچون رئیسیان، محمدرضا هنرمند، رسول صدر عاملی و کیومرث پوراحمد در این دوره جشنواره تا به حال که روز ششم آن را پشت سر گذاشته‌ایم حرفی برای گفتن در سینما نداشته‌اند و باید منتظر ماند تا ببینیم در روز‌های باقی مانده سایر فیلمسازان این نسل رضایت مخاطب را برآورده می‌کنند یا همچون فیلمسازان نامبرده ناموفق در برابر دیدگان مخاطب حاضر می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری36 دقیقه قبل
انتشار ویدئویی از رقص و حرکات غیراخلاقی بدنسازان در مراسمی در تهران نشان می‌دهد که نظارت درستی بر اینگونه مراسم‌ها وجود ندارد. با بی‌توجهی مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و دیگر متولیان، مراسمی با عنوان «نمایش بدنسازی در تهران» همراه با رقص و حرکات غیرمتعارف برگزار شد. در این مراسم که بخشی از آن در فضای مجازی منتشر شده است، شرکت‌کنندگان مرد در حالی که قصد نمایش دادن اندام خود را دارند حرکاتی موزون انجام می‌دهند که کاملا با فرهنگ و شئون اخلاقی مغایرت دارد. شکل برگزاری مراسم به گونه‌ای است که گویا هیچ سازمان و ارگان رسمی نظارتی بر آن ندارد و شرکت‌کنندگان کاملا آزادانه امکان هرگونه رفتار و حرکات مغایر با فرهنگ ایرانی_اسلامی را دارند. در ادامه فیلم این مراسم را مشاهده می‌کنید که پیشاپیش از انتشار این فیلم از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هافبک دفاعی ایران به خاطر مصدومیت مدتی است که دور از میادین است و نمی‌تواند بازی کند. عزت اللهی البته این روزها بهتر از گذشته به نظر می‌آید و حتی در سالن وزنه می‌زند. این بازیکن با گرفتن چند روز مرخصی از باشگاه ردینگ به ایران بازگشته و پس از چند روز هم کشور را ترک می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن به دنبال یک انتقال صلح آمیز قدرت در ونزوئلاست اگرچه به این مساله نیز اشاره کرده که تمامی گزینه‌ها هنوز هم روی میز است. ترامپ همچنین مدعی شده که افسران ارتش ونزوئلا که از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کنند، زندگی و آینده خود را به «خطر» می‌اندازند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی‌اش برای جامعه ونزوئلایی آمریکایی گفت: تعدادی از اعضای ارتش ونزوئلا هنوز هم از این «دیکتاتوری شکست خورده» حمایت می‌کنند. وی خطاب به نظامیان ونزوئلا ادامه داد: "اگر شما این راه را در حمایت از مادورو انتخاب کنید، هیچ محل امنی، خروج آسان و راهی به بیرون نخواهید داشت. اخیرا خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را «رئیس جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد و مورد حمایت ۵۰ کشور آمریکای لاتین، ایالات متحده و کشورهای اروپایی قرار گرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
صفحه اینستاگرام رهبرانقلاب فیلمی از دیدار روز گذشته ایشان با جمعی از مردم آذربایجان شرقی منتشر کرد. در این فیلم رهبر انقلاب می‌فرمایند: ما امکاناتمان بسیار خوب، دشمن هم در حال ضعف و ان‌شاءالله ضعیف‌تر شدن هر چه بیشتر است. از این فرصت باید استفاده کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
دنیای اقتصاد نوشت: فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن در روز گذشته نشان می‌دهد هم‌اکنون تقریبا در همه مناطق تهران به جز برخی محلات جنوبی شهر تنوع نسبتا مطلوبی از بابت فایل‌های عرضه شده به بازار وجود دارد اما ابهام در شرایط قیمتی این واحدها موجب شده است گروهی از خریداران نتوانند تصمیم‌ قاطعی برای خرید مسکن یا موکول کردن خرید آپارتمان به زمان دیگری اخذ کنند.

اخبار بیشتر