1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

سلطان سکه به اعدام محکوم شد

اسامی ۱۶ نفر از محکومان پرونده‌های اقتصادی اخیر اعلام شد +میزان محکومیت

انتخابخبرگزاری انتخاب
اسامی ۱۶ نفر از محکومان پرونده‌های اقتصادی اخیر اعلام شد +میزان محکومیت
اسامی ۱۶ نفر از محکومان پرونده‌های اقتصادی اخیر اعلام شد +میزان محکومیت - 0

اسامی ۱۶ نفر از محکومان پرونده‌های اقتصادی اخیر اعلام شد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضایی، ضمن اعلام صدور حکم اعدام برای ۳ نفر از متهمان پرونده‌های اخیر اقتصادی، اسامی سایر محکومان را به شرح ذیل اعلام کرد:

محمد عطریان، رامین تاجیک، رضا مردمیدان حاجی‌آقایی، حسین وزیری، شاهین سیمرغ محکوم به ۲۰ سال حبس.

ولی صدفی ۱۲ سال حبس

علیرضا حسن‌زاده ظرفی، علیرضا لوینی به ۱۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق.

محمد راستگوی کوکی ۱۰ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق

پویا نوبخت، شاهرخ نجفی، مهرافزا ۱۰ سال حبس.

علیرضا روند و نوید خورشید ترکمانی ۸ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق.

مجتبی نوروزی و محمد هاشمی ۷ سال حبس.

نوید زهره‌وند ۶ سال حبس.

خواندن خبر در سایت منبع

محسنی‌اژه‌ای: غیر از محکومان به اعدام، سایر محکومیت‌ها "قطعی" است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
محسنی‌اژه‌ای: غیر از محکومان به اعدام، سایر محکومیت‌ها "قطعی" است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در حاشیه جلسه عالی مسئولان قضایی به احکام صادره برای متهمان پرونده های اخلال در نظام اقتصادی اشاره کرد و افزود: در این پرونده‌ها برای 3 نفر حکم اعدام صادر شده که از جمله آن باقری درمنی است که البته قابل تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی کشور است.

وی گفت: همچنین در این پرونده‌ها برای 5 نفر 20 سال حبس صادر شده، برای 3 نفر 12 سال حبس، برای 4 نفر 10 سال حبس، برای 2 نفر 8 سال حبس و 2 نفر 7 سال حبس و برای بقیه هم 3 سال تا 5 سال محکومیت حبس صادر شده که احکام صادره برای این دست از متهمان قطعی است.

­معاون اول قوه قضائیه گفت: برای 2 نفر از متهمان نیز به غیر از این 33 نفر به اتهام جعل اسناد برای هر کدام دو تا یک سال حبس صادر شده است که در واقع برای متهم 4 سال حبس در نظر گرفته شده است که البته اتهام این دو نفر اخلال در نظام اقتصادی نیست.اختصاصی تسنیم/ "سلطان سکه" و باقری درمنی به اعدام محکوم شدند

خواندن خبر در سایت منبع

محسنی اژه‌ای خبر داد؛ "سلطان سکه" و "باقری درمنی" به اعدام محکوم شدند

الفخبرگزاری الف
محسنی اژه‌ای خبر داد؛			"سلطان سکه" و "باقری درمنی" به اعدام محکوم شدند

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد: اسامی 35 محکوم دادگاه‌های ویژه که حکم آنها در روزهای گذشته اعلام شده بود تا دقایقی دیگر اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: دو نفر از اعدامی‌ها وحید مظلومین و باقری درمنی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
همان حال عجیب، بلوغ زود هنگام عاشقانه‌هایم در سردترین فصل سال؛ قصه عشقی که جوانه زدنش با سبز شدن باغچه‌های عزیز و آقاجان هم‌زمان شد. من در همان روزهای سخت، شکار نگاه سرد چشمان زیبای فربد شدم، همان شب‌های دراز، اشکهای بی‌پایان در همجواری نرگس‌ها …فربد از موقعی که مادرش یعنی خاله را از دست داد تابستان‌ها در روستا نزد عزیز و آقاجان می‌ماند. در بدترین حالت روحی و روانی هم حواسم بود که من ماندنی هستم و فربد رفتنی و وصالی بین ما نخواهد بود. در آخرین روزهای تعطیلات دایی و خانواده‌اش از شهرستان آمدند و من و دختردایی راحله دوست صمیمی بودیم. راحله هم سن و سال فربد بود؛ کناره‌گیری من باعث شد راحله حضورش برای فربد پر رنگ باشد؛ همه‌ی روزهایم غم انگیز بود ولی یکشنبه‌ها داغون‌تر می‌شدم؛ یکشنبه‌ای که من شاهد قرار عاشقانه فربد و راحله شدم.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
زن آمریکایی به خاطر معشوقه‌اش، به شوهرش خیانت کرد و او را در منزل شان سوزاند. روز یازدهم دسامبر، خانه‌ای در میزوری آتش گرفت و پدر خانواده به نام «جوشا مرای» در تخت خوابش کشته شد، اما پسر یازده ساله و مادرش «امی مری» جان سالم به در بردند. بنابر اظهارات «امی» شوهر او سیگار می‌کشیده و این موضوع علت حادثه ذکر شد، اما پس از مدتی شواهد حاکی از آن بود که این آتش سوزی عمدی بوده و «امی» شوهر خود را آتش زده است. مکالمات ضبط شده تلفن همراه «امی» و معشوقه‌اش که مردی ۳۹ ساله به نام «کلایپل» بود، ثابت کرد که «امی» قصد طلاق داشته و در نهایت با کشتن شوهرش قصد ازدواج با «کلایپل» را داشته است. در ادامه تحقیقات پلیس «امی» دستگیر و به زندان افکنده شد، اما چند هفته بعد با سندی به ارزش ۷۵۰ هزار دلار آزاد شد.
الفالف6 ساعت قبل
در این پیوند کمیسیون راهبردی سندیکای بیمه گران ایران به عنوان نهاد صنفی صنعت بیمه ۲۴ بهمن ماه مصوب کرد: «همه شرکت‌های بیمه عضو سندیکا «از اول اسفند ماه ۹۷ اعمال تخفیف ۲٫۵ درصدی بیمه شخص ثالث را متوقف» و نتیجه را به سندیکا گزارش کنند تا در شورای عمومی بررسی شود. به گفته این مدیر صنعت بیمه، این تبصره از قانون بیمه شخص ثالث سبب شد تا در چند سال اخیر حدود هشت درصد نسبت خسارت در رشته بیمه شخص ثالث بهبود یابد. بیمه‌ها در اعمال تخفیف مختارند «علی اصغر عنایت» رئیس کارگروه بیمه‌های اتومبیل سندیکای بیمه گران ایران در این باره توضیح داد: در ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث و تبصره‌های آن، هیچ الزامی برای اینکه بیمه‌ها به بیمه گذاران تخفیف بدهند، وجود ندارد بلکه این اختیار را دارند که اگر بخواهند، حداکثر ۲٫۵ درصد تخفیف اعمال کنند. رئیس کل بیمه مرکزی افزود: برای اصلاح این رشته، نرخ‌های بیمه شخص ثالث هم باید واقعی شود که این موضوع در شورای عالی بیمه که اسفندماه برگزار می‌شود، بررسی خواهد شد. وی با تاکید بر راننده محور شدن بیمه نامه شخص ثالث گفت: این یکی از روش هایی است که خسارت‌ها را کم می‌کند.

همایش خودروهای کلاسیک در قم (عکس)

9+
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل

اخبار بیشتر