1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

سخنان سالانه دونالد ترامپ در کنگره؛ از تصمیم دیدار مجدد با رهبر کره شمالی تا تهدید ایران

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا طی دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره درباره مسائل داخلی و روابط خارجی کشورش نکاتی را مطرح کرد. او از تصمیم خود برای دیدار مجدد رهبر کره شمالی در روزهای 27 و 28 فوریه در ویتنام خبر داد و درباره تنظیم قراردادهای جدید در رابطه با تجارت با چین نکاتی را عنوان کرد. ترامپ با توجه به نیتش برای ساخت دیوار مکزیک گفت کنگره 10 روز مهلت دارد تا سیاستی برای محافظت از خاک آمریکا اتخاذ کند. او گفت ما همه مردم دنیا را به آمریکا دعوت می‌کنیم اما از راه قانونی. مهاجرت‌های قانونی فرصت‌های شغلی را از مردم آمریکا ربوده و ما باید آن را برگردانیم. رییس‌جمهور آمریکا درباره ایران گفت: از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم. ما سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردیم تا این دیکتاتوری فاسد به سلاح اتمی دست نیابد.

محمدجواد ظریف در واکنش به حرف‌های ترامپ به حمایت او از تندروهای منطقه اشاره کرد و نوشت: ایرانی‌ها شامل هموطنان یهودی‌ ما در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت علیرغم فشارهای آمریکا هستند.

سایت خبری

واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: آمریکا از دیکتاتورها و تندروهای منطقه ما حمایت می‌کند

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: آمریکا از دیکتاتورها و تندروهای منطقه ما حمایت می‌کند

آفتاب‌‌نیوز : محمدجواد ظریف در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره آمریکا با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ایرانی‌ها شامل هموطنان یهودی‌ ما در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت علیرغم فشارهای آمریکا هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تاکید کرد: دونالد ترامپ باز هم در سخنرانی سالیانه ۲۰۱۹ خود (در کنگره آمریکا) علیه ما اتهام‌هایی مطرح کرد، دشمنی آمریکا سبب شده که این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند.

به گزارش مهر، رئیس‌جمهور آمریکا در دومین حضور خود در کنگره آمریکا شب گذشته در «کپیتال هیل» ایران را دولت اصلی حامی تروریسم و یک رژیم رادیکال توصیف کرد و گفت: دولت او برای مقابله با این حکومت قاطع است. او همچنین ایران را فاسد خواند و مدعی شد: برای این‌که اجازه ندهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، از توافق اتمی فاجعه‌بار با تهران خارج شده‌است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران دفاع کرد و گفت: این تحریم‌ها سخت‌ترین مواردی هستند که علیه یک کشور اعمال شده‌است. ترامپ در پایان سخنان خود علیه ایران گفت: از حکومتی که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و تهدید به نسل‌کشی یهودیان می‌کند، چشم برنمی‌داریم.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «دونالد ترامپ» سه شنبه شب به وقت محلی در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا به تشریح شرایط آمریکا پرداخت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره گفت به صورت رسمی خروج آمریکا از معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای میان برد را اعلام می‌کنم.

دونالد ترامپ گفت مذاکرات را برای دستیابی به حل و فصل سیاسی مسائل در افغانستان شتاب داده است.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 4

رییس جمهور آمریکا تأکید کرد امیدوار است مذاکرات به آمریکا اجازه دهد نظامیان خود را در افغانستان کاهش دهد و بر مبارزه با تروریسم متمرکز شود. مطمئن نیست یک توافق بر سر افغانستان به دست آید اما ارزش تلاش برای صلح را دارد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تصریح کرد برای دومین بار با رهبر کره شمالی در روز‌های ۲۷ و ۲۸ فوریه در ویتنام دیدار می‌کند.

دونالد ترامپ گفت ما به چین اعلام کردیم زمان سرقت فرصت‌های شغلی آمریکایی به پایان رسیده است. ما برای عقد توافقنامه جدید با پکن کار می‌کنیم و نمی‌خواهیم چینی‌ها از ما سوء استفاده کنند.

رئیس جمهور آمریکا افزود توافق تازه تجاری با چین باید شامل پایان اقدامات تجاری غیرمنصفانه و کاهش کسری تجاری مزمن ما و حفظ شغل‌های آمریکایی باشد.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 9

رئیس جمهور آمریکا گفت: بنابراین، ما اخیرا تعرفه هایی بر دویست و پنجاه میلیارد دلار از کالاهای ساخت چین اعمال کردیم و اکنون خزانه ما در حال بدست آوردن میلیاردها دلار است اما من چین را به خاطر سودجویی از ما سرزنش نمی‌کنم بلکه رهبران و نمایندگانمان را به خاطر این گونه نمایندگی مزخرف سرزنش می‌کنم.

دونالد ترامپ گفت: برای تقویت موفقیت فوق العاده اقتصادی، یکی از اولویت‌های ما کنار گذاشتن دهه‌ها سیاست‌های فاجعه بار است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه خود در کنگره بیان داشت: ما به اجرای یک نظام مهاجرتی که از شهروندان آمریکایی حمایت می‌کند تعهد اخلاقی داریم. برای محقق ساختن اهداف آماده همکاری با کنگره است. باید سیاست انتقام جویی و مقاومت را کنار بگذاریم و برای دستیابی به راهکاری متعادل و میانه تلاش کنیم.

وی گفت ۳ هزار و ۷۵۰ نظامی دیگر را برای آمادگی برای مقابله با حمله مهیب کاروان‌های مهاجران غیرقانونی به مرز جنوبی آمریکا می‌فرستد.

ترامپ با اشاره به طرح خود برای احداث دیوار در مرز مکزیک گفت کنگره ۱۰ روز فرصت دارد قانونی را برای محافظت از خاک آمریکا تصویب کند. وی افزود از همه مردم جهان دعوت می‌کنیم به کشور ما بیایند اما به شکل قانونی.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 16

وی افزود طبقه کارگر آمریکا هزینه مهاجرت‌های غیرقانونی دسته جمعی را می‌پردازد. "سرقت شغل‌ها و ثروت آمریکا به پایان رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: دهها هزار نفر از آمریکایی‌های بیگناه سالانه به خاطر استفاده از مواد مخدر در معرض مرگ قرار دارند که از مرز ما می‌گذرد و به شهرهای ما سرازیر می‌شود که شامل متامفتامین، هروئین، کوکائین و فنتانول است.

در اقتصاد آمریکا معجزه رخ داده است

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 20

دونالد ترامپ گفت در اقتصاد آمریکا یک معجزه رخ داده است و تنها چیزی که می‌تواند آن را متوقف کند «تحقیقات سخیفی» است که اعضای برخی احزاب باعث آن هستند.

رئیس جمهور آمریکا تحقیق درباره ارتباطش با روسیه را به گفته خودش «عامل توقف معجزه اقتصادی در آمریکا» توصیف کرد.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 23

دونالد ترامپ گفت: یک معجزه اقتصادی در آمریکا در حال وقوع است و تنها چیزی که می‌تواند آن را متوقف کند جنگ‌های احمقانه ما، سیاست یا تحقیقات مسخره حزبی است. اگر قرار است صلح و قانون باشد، نمی‌تواند جنگ و تحقیق باشد. این کارایی ندارد. ما باید در داخل متحد باشیم تا بتوانیم دشمنان خود را در خارج شکست دهیم. این عصر جدیدی از همکاری می‌تواند با تایید بیش از سیصد نامزد بسیار باصلاحیت (برای تصدی سمت‌های دولتی) که همچنان در سنا گرفتار هستند، شروع شود. در برخی از موارد این نامزدها سالها منتظر می‌مانند و این درست نیست.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اکنون زمان اقدام دو حزبی است. باور کنید یا نکنید ما ثابت کرده‌ایم که امکان این کار وجود دارد. هر دو حزب باید بتوانند برای بازسازی بزرگ زیرساخت‌های در حال خرد شدن ما متحد شوند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی مدعی شد که ایران رژیمی تروریستی بوده و آمریکا به مقابله با نظام ایران پرداخته و واشنگتن هرگز به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح اتمی دست پیدا کند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت:"از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم."

ترامپ با اشاره به این موضوع که سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اعمال شده گفت: "ما سخت‌ترین تحریم‌هایی را که می‌شد علیه ایران اعمال کردیم و برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که این دیکتاتوری فاسد به تسلیحات اتمی دست پیدا نمی‌کند، من ایالات متحده را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران خارج کردم."

خواندن خبر در سایت منبع

حزب دموکرات آمریکا: ترامپ باید واقعیت را بگوید

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
حزب دموکرات آمریکا: ترامپ باید واقعیت را بگوید

خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، برای دومین بار در کنگره کشورش سخنرانی سالانه موسوم به «وضعیت کشور» را ارائه کرد. بخش مهمی از این سخنرانی به سیاست‌های داخلی آمریکا مربوط می‌شد و «استیسی آبرامز» به نمایندگی از حزب دموکرات به این سخنرانی واکنش نشان داد.

آبرامز یک سیاستمدار دموکرات از ایالت جورجیا است که از سوی حزب برای پاسخگویی به سخنرانی ترامپ برگزیده شد.

آبرامز در واکنش به سخنرانی ترامپ گفت: ما، به تنهایی، موفق نخواهیم شد. در ایالات متحده، وقتی اوضاع سخت است، ما می‌توانیم استقامت به خرج بدهیم چون دوستان و همسایگان به کمکمان خواهند آمد.

خانم آبرامز از ترامپ به دلیل آنچه «معماری تعطیلی ۳۵ روزه دولت» خوانده، انتقاد کرده و گفت: تعطیلی دولت ترفند سیاسی مهندسی شده‌ای توسط رئیس‌جمهوری ایالات متحده بود.

اشاره این سیاستمدار دموکرات به بن‌بست در تصویب بودجه و در نتیجه تعطیلی ۳۵ روزه بخش‌هایی از دولت فدرال است.

استیسی آبرامز گفته است شهروندان آمریکایی در نهایت اهمیتی به خاستگاه سیاسی افراد نمی‌دهند و آن‌ها مراقب زندگی خودشان هستند؛ در نتیجه وقتی صحبت از اصلاحات سیستم قضائی و یا بهبود حمل و نقل و برخی مسائل دیگر است رهبران کشور، دولت را به تعطیلی نمی‌کشانند.

آبرامز گفته‌است: «هرچند من به شدت از رویکرد رئیس‌جمهوری به مسائل ناامید هستم، اما همچنان خواستار این نیستم که او شکست بخورد. ولی لازم است که او واقعیت را بگوید و به وظایفش و گوناگونی بی‌نظیری که آمریکا را تعریف می‌کند، احترام بگذارد».

بخش اصلی نطق سالانه ترامپ مربوط به مسائل داخلی آمریکا می‌شد. واکنش استیسی آدامز نیز به‌طور مشخص به دودستگی‌ها و اختلافات و مسائل داخلی مربوط می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشاور ترامپ در نشست ورشو درباره 'معامله قرن' صحبت می‌کند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مشاور ترامپ در نشست ورشو درباره 'معامله قرن' صحبت می‌کند

به گزارش پایگاه خبری معا، یک مقام در کاخ سفید به روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفت: کوشنر در نشست ورشو بر طرح 'معامله قرن' متمرکز خواهد بود و درخصوص جزئیات این طرح با کشورهای شرکت کننده در نشست گفت وگو خواهد کرد.

براساس این گزارش، «جیسون گرینبلات» فرستاده به اصطلاح صلح آمریکا به منطقه خاورمیانه نیز در نشست ورشو شرکت خواهد کرد و همراه کوشنر درخصوص طرح صلح ترامپ فعالیت خواهد کرد.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند: کوشنر و گرینبلات اعلام طرح صلح دونالد ترامپ را پس از برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی که ۹ آوریل برگزار خواهد شد، موکول می‌کنند.

از آذرماه ۹۶ که ترامپ شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی و دستور انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس اشغالی را صادر کرد، زمزمه هایی درباره طرحی هماهنگ میان آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه با نام 'معامله قرن' برای یکسره کردن مساله فلسطین شنیده شد.

براساس طرح معامله قرن، دولت فلسطین با مرزهای موقت شامل نیمی از کرانه باختری و نوار غزه بدون قدس اشغالی می‌شود که بررسی مساله پناهندگان را نیز در برمی گیرد.

صهیونیست‌ها سالهاست که برای قدس طرح‌های درازمدتی در دست اجرا دارند؛ مهمترین طرح صهیونیست‌ها در این راستا، ایجاد قدس بزرگ است.

اشغالگران قدس در طرح (توطئه) قدس بزرگ قصد جداکردن محله‌های فلسطینی نشین مثل شعفاط، کفر عقب و ابودیس و در مقابل آن الحاق شهرک‌های صهیونیست نشینی چون «آریئل» را به قدس دارند و تلاش می‌کنند یک قدس بزرگ به وجود آورند که خالی از فلسطینیان باشد. صهیونیست‌ها برای ایجاد قدس بزرگ، توافقاتی چون اسلو و قطعنامه‌های سازمان ملل را زیرپا گذاشته و از خط سبز که مرز سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری محسوب می‌شود، نیز ده‌ها کیلومتر فراتر رفته‌اند.

شبک**۹۳۶۵**۱۳۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو

فارسخبرگزاری فارس
عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، تصویری از بنر تبلیغاتی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی را به اشتراک گذاشت، دولت آمریکا اما هرگونه حمایت انتخاباتی از نتانیاهو را رد کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی شامگاه سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کاخ سفید از بنیامین نتانیاهو و حزب وی در انتخابات پارلمانی پیش‌رو و همچنین پست نخست‌وزیری اسرائیل، حمایت نمی‌کند.

پیشتر ستاد تبلیغاتی نتانیاهو برای انتخابات زودهنگام پیش‌رو، بنر بزرگی را از وی در کنار ترامپ در مناطق مختلف فلسطین اشغالی نصب کرده بود. این اقدام نگرانی‌هایی را از تلاش آمریکا برای دخالت در انتخابات این رژیم ایجاد کرده بود که با اقدام ترامپ در به اشتراک‌گذاری این تصویر، نگرانی‌ها به اوج خود رسید.

یک سخنگوی سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی نیز در پاسخ به سوال تایمز اسرائیل، این اقدام ترامپ را نشانه روابط نزدیک شخصی با نتانیاهو دانسته و گفت: «بر کسی پوشیده نیست که رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر نتانیاهو رابطه قوی با هم دارند و این اقدام نشان‌دهنده دوستی و تقدیر بین آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها است».

این مقام آمریکایی تاکید کرد که دولت واشنگتن هیچ نامزدی را برای انتخابات ماه آوریل، تایید یا حمایت نمی‌کند.

چندی پیش کابینه رژیم صهیونیستی به انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پیش از موعد رأی داد. بر اساس این تصمیم، قرار است روز ۱۹ اردیبهشت انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود. ترکیب کابینه جدید هم بر اساس پارلمان تازه مشخص می‌شود.

عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو - 8

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر گونه تصاحب بلیط مسافران و واگذاری آن به مسئولان شرعا، عرفا و قانونا ممنوع است. نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده در رسانه‌ها درباره تصاحب صندلی مسافران عادی توسط برخی از مسئولان در پروازهای هوایی، گفت: من در جریان این موضوع نیستم، اما اگر این مسئله صحت داشته باشد، قطعا اقدام ناعادلانه است. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر گونه تصاحب بلیط مسافران و واگذاری آن به مسئولان شرعا، عرفا و قانونا ممنوع است. تصاحب بلیط مسافران هواپیما با اصل سوم قانون اساسی مغایر استوی تصریح کرد: این گونه اقدامات و اتفاقات مغایر با اصل سوم قانون اساسی، زیرا بر اساس این اصل، دولت باید در جهت رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی اقدام کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی باید مسائل و موضوعات مطروحه درباره جابه جایی عمدی بلیط مسافران را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه CBS نیوز دلیل تعیین شرط برای مذاکره با ایران را توضیح داد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه با شبکه CBS نیوز دلیل تعیین شرط برای مذاکره با ایران و مذاکره بدون پیش‌شرط با کره شمالی را توضیح داد. خبرنگار CBS نیوز در این مصاحبه از پمپئو پرسید: شما برای مذاکره با ایران ۱۲ شرط گذاشتید، اما چرا با کره شمالی بدون هیچ پیش شرطی مذاکره کردید؟ وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی قابل تامل پاسخ داد: ما خیلی شفاف گفته‌ایم که شرایط این دو کشور خیلی با هم متفاوت است. کره شمالی امروز سلاح اتمی دارد که می‌تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد. به همین دلیل، پرزیدنت ترامپ گفت که ما باید فورا به این مساله رسیدگی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر