سخنان سالانه دونالد ترامپ در کنگره؛ از تصمیم دیدار مجدد با رهبر کره شمالی تا تهدید ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سخنان سالانه دونالد ترامپ در کنگره؛ از تصمیم دیدار مجدد با رهبر کره شمالی تا تهدید ایران

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا طی دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره درباره مسائل داخلی و روابط خارجی کشورش نکاتی را مطرح کرد. او از تصمیم خود برای دیدار مجدد رهبر کره شمالی در روزهای 27 و 28 فوریه در ویتنام خبر داد و درباره تنظیم قراردادهای جدید در رابطه با تجارت با چین نکاتی را عنوان کرد. ترامپ با توجه به نیتش برای ساخت دیوار مکزیک گفت کنگره 10 روز مهلت دارد تا سیاستی برای محافظت از خاک آمریکا اتخاذ کند. او گفت ما همه مردم دنیا را به آمریکا دعوت می‌کنیم اما از راه قانونی. مهاجرت‌های قانونی فرصت‌های شغلی را از مردم آمریکا ربوده و ما باید آن را برگردانیم. رییس‌جمهور آمریکا درباره ایران گفت: از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم. ما سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردیم تا این دیکتاتوری فاسد به سلاح اتمی دست نیابد.

محمدجواد ظریف در واکنش به حرف‌های ترامپ به حمایت او از تندروهای منطقه اشاره کرد و نوشت: ایرانی‌ها شامل هموطنان یهودی‌ ما در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت علیرغم فشارهای آمریکا هستند.

سایت خبری

واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: آمریکا از دیکتاتورها و تندروهای منطقه ما حمایت می‌کند

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: آمریکا از دیکتاتورها و تندروهای منطقه ما حمایت می‌کند
وزیر امور خارجه گفت: دشمنی آمریکا سبب شده که این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند.

آفتاب‌‌نیوز : محمدجواد ظریف در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره آمریکا با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ایرانی‌ها شامل هموطنان یهودی‌ ما در حال جشن گرفتن ۴۰ سال پیشرفت علیرغم فشارهای آمریکا هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تاکید کرد: دونالد ترامپ باز هم در سخنرانی سالیانه ۲۰۱۹ خود (در کنگره آمریکا) علیه ما اتهام‌هایی مطرح کرد، دشمنی آمریکا سبب شده که این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند.

به گزارش مهر، رئیس‌جمهور آمریکا در دومین حضور خود در کنگره آمریکا شب گذشته در «کپیتال هیل» ایران را دولت اصلی حامی تروریسم و یک رژیم رادیکال توصیف کرد و گفت: دولت او برای مقابله با این حکومت قاطع است. او همچنین ایران را فاسد خواند و مدعی شد: برای این‌که اجازه ندهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، از توافق اتمی فاجعه‌بار با تهران خارج شده‌است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران دفاع کرد و گفت: این تحریم‌ها سخت‌ترین مواردی هستند که علیه یک کشور اعمال شده‌است. ترامپ در پایان سخنان خود علیه ایران گفت: از حکومتی که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و تهدید به نسل‌کشی یهودیان می‌کند، چشم برنمی‌داریم.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر
رئیس جمهور آمریکا در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره گفت که واشنگتن چشمان خود را به روی نظام ایران که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد نخواهد بست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «دونالد ترامپ» سه شنبه شب به وقت محلی در دومین سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا به تشریح شرایط آمریکا پرداخت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره گفت به صورت رسمی خروج آمریکا از معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای میان برد را اعلام می‌کنم.

دونالد ترامپ گفت مذاکرات را برای دستیابی به حل و فصل سیاسی مسائل در افغانستان شتاب داده است.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 4

رییس جمهور آمریکا تأکید کرد امیدوار است مذاکرات به آمریکا اجازه دهد نظامیان خود را در افغانستان کاهش دهد و بر مبارزه با تروریسم متمرکز شود. مطمئن نیست یک توافق بر سر افغانستان به دست آید اما ارزش تلاش برای صلح را دارد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تصریح کرد برای دومین بار با رهبر کره شمالی در روز‌های ۲۷ و ۲۸ فوریه در ویتنام دیدار می‌کند.

دونالد ترامپ گفت ما به چین اعلام کردیم زمان سرقت فرصت‌های شغلی آمریکایی به پایان رسیده است. ما برای عقد توافقنامه جدید با پکن کار می‌کنیم و نمی‌خواهیم چینی‌ها از ما سوء استفاده کنند.

رئیس جمهور آمریکا افزود توافق تازه تجاری با چین باید شامل پایان اقدامات تجاری غیرمنصفانه و کاهش کسری تجاری مزمن ما و حفظ شغل‌های آمریکایی باشد.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 9

رئیس جمهور آمریکا گفت: بنابراین، ما اخیرا تعرفه هایی بر دویست و پنجاه میلیارد دلار از کالاهای ساخت چین اعمال کردیم و اکنون خزانه ما در حال بدست آوردن میلیاردها دلار است اما من چین را به خاطر سودجویی از ما سرزنش نمی‌کنم بلکه رهبران و نمایندگانمان را به خاطر این گونه نمایندگی مزخرف سرزنش می‌کنم.

دونالد ترامپ گفت: برای تقویت موفقیت فوق العاده اقتصادی، یکی از اولویت‌های ما کنار گذاشتن دهه‌ها سیاست‌های فاجعه بار است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه خود در کنگره بیان داشت: ما به اجرای یک نظام مهاجرتی که از شهروندان آمریکایی حمایت می‌کند تعهد اخلاقی داریم. برای محقق ساختن اهداف آماده همکاری با کنگره است. باید سیاست انتقام جویی و مقاومت را کنار بگذاریم و برای دستیابی به راهکاری متعادل و میانه تلاش کنیم.

وی گفت ۳ هزار و ۷۵۰ نظامی دیگر را برای آمادگی برای مقابله با حمله مهیب کاروان‌های مهاجران غیرقانونی به مرز جنوبی آمریکا می‌فرستد.

ترامپ با اشاره به طرح خود برای احداث دیوار در مرز مکزیک گفت کنگره ۱۰ روز فرصت دارد قانونی را برای محافظت از خاک آمریکا تصویب کند. وی افزود از همه مردم جهان دعوت می‌کنیم به کشور ما بیایند اما به شکل قانونی.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 16

وی افزود طبقه کارگر آمریکا هزینه مهاجرت‌های غیرقانونی دسته جمعی را می‌پردازد. "سرقت شغل‌ها و ثروت آمریکا به پایان رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: دهها هزار نفر از آمریکایی‌های بیگناه سالانه به خاطر استفاده از مواد مخدر در معرض مرگ قرار دارند که از مرز ما می‌گذرد و به شهرهای ما سرازیر می‌شود که شامل متامفتامین، هروئین، کوکائین و فنتانول است.

در اقتصاد آمریکا معجزه رخ داده است

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 20

دونالد ترامپ گفت در اقتصاد آمریکا یک معجزه رخ داده است و تنها چیزی که می‌تواند آن را متوقف کند «تحقیقات سخیفی» است که اعضای برخی احزاب باعث آن هستند.

رئیس جمهور آمریکا تحقیق درباره ارتباطش با روسیه را به گفته خودش «عامل توقف معجزه اقتصادی در آمریکا» توصیف کرد.

سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره؛ از شعار مرگ بر آمریکا تا حمله به روسیه و چین + تصاویر - 23

دونالد ترامپ گفت: یک معجزه اقتصادی در آمریکا در حال وقوع است و تنها چیزی که می‌تواند آن را متوقف کند جنگ‌های احمقانه ما، سیاست یا تحقیقات مسخره حزبی است. اگر قرار است صلح و قانون باشد، نمی‌تواند جنگ و تحقیق باشد. این کارایی ندارد. ما باید در داخل متحد باشیم تا بتوانیم دشمنان خود را در خارج شکست دهیم. این عصر جدیدی از همکاری می‌تواند با تایید بیش از سیصد نامزد بسیار باصلاحیت (برای تصدی سمت‌های دولتی) که همچنان در سنا گرفتار هستند، شروع شود. در برخی از موارد این نامزدها سالها منتظر می‌مانند و این درست نیست.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اکنون زمان اقدام دو حزبی است. باور کنید یا نکنید ما ثابت کرده‌ایم که امکان این کار وجود دارد. هر دو حزب باید بتوانند برای بازسازی بزرگ زیرساخت‌های در حال خرد شدن ما متحد شوند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی مدعی شد که ایران رژیمی تروریستی بوده و آمریکا به مقابله با نظام ایران پرداخته و واشنگتن هرگز به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح اتمی دست پیدا کند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت:"از رژیمی که مرگ بر آمریکا می‌گوید و تهدید به نسل‌کشی علیه یهودیان می‌کند، چشم بر نمی‌داریم."

ترامپ با اشاره به این موضوع که سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اعمال شده گفت: "ما سخت‌ترین تحریم‌هایی را که می‌شد علیه ایران اعمال کردیم و برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که این دیکتاتوری فاسد به تسلیحات اتمی دست پیدا نمی‌کند، من ایالات متحده را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران خارج کردم."

خواندن خبر در سایت منبع

حزب دموکرات آمریکا: ترامپ باید واقعیت را بگوید

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
حزب دموکرات آمریکا: ترامپ باید واقعیت را بگوید
سخنرانی سالانه رئیس جمهور آمریکا در کنگره این کشور با واکنش منفی حزب دموکرات مواجه شد.

خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، برای دومین بار در کنگره کشورش سخنرانی سالانه موسوم به «وضعیت کشور» را ارائه کرد. بخش مهمی از این سخنرانی به سیاست‌های داخلی آمریکا مربوط می‌شد و «استیسی آبرامز» به نمایندگی از حزب دموکرات به این سخنرانی واکنش نشان داد.

آبرامز یک سیاستمدار دموکرات از ایالت جورجیا است که از سوی حزب برای پاسخگویی به سخنرانی ترامپ برگزیده شد.

آبرامز در واکنش به سخنرانی ترامپ گفت: ما، به تنهایی، موفق نخواهیم شد. در ایالات متحده، وقتی اوضاع سخت است، ما می‌توانیم استقامت به خرج بدهیم چون دوستان و همسایگان به کمکمان خواهند آمد.

خانم آبرامز از ترامپ به دلیل آنچه «معماری تعطیلی ۳۵ روزه دولت» خوانده، انتقاد کرده و گفت: تعطیلی دولت ترفند سیاسی مهندسی شده‌ای توسط رئیس‌جمهوری ایالات متحده بود.

اشاره این سیاستمدار دموکرات به بن‌بست در تصویب بودجه و در نتیجه تعطیلی ۳۵ روزه بخش‌هایی از دولت فدرال است.

استیسی آبرامز گفته است شهروندان آمریکایی در نهایت اهمیتی به خاستگاه سیاسی افراد نمی‌دهند و آن‌ها مراقب زندگی خودشان هستند؛ در نتیجه وقتی صحبت از اصلاحات سیستم قضائی و یا بهبود حمل و نقل و برخی مسائل دیگر است رهبران کشور، دولت را به تعطیلی نمی‌کشانند.

آبرامز گفته‌است: «هرچند من به شدت از رویکرد رئیس‌جمهوری به مسائل ناامید هستم، اما همچنان خواستار این نیستم که او شکست بخورد. ولی لازم است که او واقعیت را بگوید و به وظایفش و گوناگونی بی‌نظیری که آمریکا را تعریف می‌کند، احترام بگذارد».

بخش اصلی نطق سالانه ترامپ مربوط به مسائل داخلی آمریکا می‌شد. واکنش استیسی آدامز نیز به‌طور مشخص به دودستگی‌ها و اختلافات و مسائل داخلی مربوط می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مشاور ترامپ در نشست ورشو درباره 'معامله قرن' صحبت می‌کند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مشاور ترامپ در نشست ورشو درباره 'معامله قرن' صحبت می‌کند
تهران – ایرنا – یک مقام کاخ سفید سه شنبه شب اعلام کرد کرد که «جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست ضدایرانی ورشو درخصوص طرح صلح ترامپ موسوم به «معامله قرن» سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری معا، یک مقام در کاخ سفید به روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفت: کوشنر در نشست ورشو بر طرح 'معامله قرن' متمرکز خواهد بود و درخصوص جزئیات این طرح با کشورهای شرکت کننده در نشست گفت وگو خواهد کرد.

براساس این گزارش، «جیسون گرینبلات» فرستاده به اصطلاح صلح آمریکا به منطقه خاورمیانه نیز در نشست ورشو شرکت خواهد کرد و همراه کوشنر درخصوص طرح صلح ترامپ فعالیت خواهد کرد.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند: کوشنر و گرینبلات اعلام طرح صلح دونالد ترامپ را پس از برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی که ۹ آوریل برگزار خواهد شد، موکول می‌کنند.

از آذرماه ۹۶ که ترامپ شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی و دستور انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس اشغالی را صادر کرد، زمزمه هایی درباره طرحی هماهنگ میان آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه با نام 'معامله قرن' برای یکسره کردن مساله فلسطین شنیده شد.

براساس طرح معامله قرن، دولت فلسطین با مرزهای موقت شامل نیمی از کرانه باختری و نوار غزه بدون قدس اشغالی می‌شود که بررسی مساله پناهندگان را نیز در برمی گیرد.

صهیونیست‌ها سالهاست که برای قدس طرح‌های درازمدتی در دست اجرا دارند؛ مهمترین طرح صهیونیست‌ها در این راستا، ایجاد قدس بزرگ است.

اشغالگران قدس در طرح (توطئه) قدس بزرگ قصد جداکردن محله‌های فلسطینی نشین مثل شعفاط، کفر عقب و ابودیس و در مقابل آن الحاق شهرک‌های صهیونیست نشینی چون «آریئل» را به قدس دارند و تلاش می‌کنند یک قدس بزرگ به وجود آورند که خالی از فلسطینیان باشد. صهیونیست‌ها برای ایجاد قدس بزرگ، توافقاتی چون اسلو و قطعنامه‌های سازمان ملل را زیرپا گذاشته و از خط سبز که مرز سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری محسوب می‌شود، نیز ده‌ها کیلومتر فراتر رفته‌اند.

شبک**۹۳۶۵**۱۳۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو

فارسخبرگزاری فارس
عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو
سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی با عقب‌نشینی از حمایت انتخاباتی رئیس‌جمهور این کشور از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که دولت واشنگتن هیچ نامزدی را برای انتخابات این رژیم تایید نمی‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، تصویری از بنر تبلیغاتی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی را به اشتراک گذاشت، دولت آمریکا اما هرگونه حمایت انتخاباتی از نتانیاهو را رد کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی شامگاه سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کاخ سفید از بنیامین نتانیاهو و حزب وی در انتخابات پارلمانی پیش‌رو و همچنین پست نخست‌وزیری اسرائیل، حمایت نمی‌کند.

پیشتر ستاد تبلیغاتی نتانیاهو برای انتخابات زودهنگام پیش‌رو، بنر بزرگی را از وی در کنار ترامپ در مناطق مختلف فلسطین اشغالی نصب کرده بود. این اقدام نگرانی‌هایی را از تلاش آمریکا برای دخالت در انتخابات این رژیم ایجاد کرده بود که با اقدام ترامپ در به اشتراک‌گذاری این تصویر، نگرانی‌ها به اوج خود رسید.

یک سخنگوی سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی نیز در پاسخ به سوال تایمز اسرائیل، این اقدام ترامپ را نشانه روابط نزدیک شخصی با نتانیاهو دانسته و گفت: «بر کسی پوشیده نیست که رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر نتانیاهو رابطه قوی با هم دارند و این اقدام نشان‌دهنده دوستی و تقدیر بین آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها است».

این مقام آمریکایی تاکید کرد که دولت واشنگتن هیچ نامزدی را برای انتخابات ماه آوریل، تایید یا حمایت نمی‌کند.

چندی پیش کابینه رژیم صهیونیستی به انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پیش از موعد رأی داد. بر اساس این تصمیم، قرار است روز ۱۹ اردیبهشت انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود. ترکیب کابینه جدید هم بر اساس پارلمان تازه مشخص می‌شود.

عقب‌نشینی دولت آمریکا از حمایت انتخاباتی ترامپ از نتانیاهو - 8

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور مبادرت کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. جنجال بر سر اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان ادامه دارد. کار به جایی کشیده است که مجلس نمایندگان آمریکا برای نخستین بار به توبیخ رئیس جمهور وقت مبادرت کرده است. به گفته نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شش کمیته کنگره در حال کار کردن روی این مسئله هستند که آیا دونالد ترامپ از اختیارات خودش سوء استفاده کرده و مانع اجرای عدالت شده است یا خیر.

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
سناتور رند پال با وجودی که با سیاست‌های دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری عیله ایران مخالف است، اما دوستی صمیمی با ترامپ دارد و گهگاه با او گلف بازی می‌کند. نشریه پولیتیکو دیروز – چهارشنبه- با انتشار خبری، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال شکل‌گیری گفتکوهایی غیررسمی بین ایران و آمریکا را تقویت کرد. به گزارش عصرایران، بر اساس گزارش پولیتیکو سناتوری خوش‌نام از حزب جمهوریخواه که سابقه دوستی و نزدیکی با ترامپ دارد، در آخر هفته گذشته میهمان ترامپ در بازی «گلف» بوده و در آنجا از ترامپ خواسته تا برای کاهش تنش بین واشنگتن و تهران با «محمد جواد ظریف» تماس بگیرد و ترامپ با این پشنهاد او موافقت کرده است. طبق گفته چند مقام ارشد آمریکایی به پولیتیکو، ترامپ در واکنش به پیشنهاد «رند پال» سناتور جمهوریخواه، به او گفته با وجودی که چندان امیدی برای موثر بودن گفتگوی او با ظریف ندارد، اما مخالف تلاش او در این جهت هم نیست. " رند پال «۵۶ ساله، پزشک وسناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت» کنتاکی" آمریکاست و از سال ۲۰۱۱ به سنای آمریکا راه یافته است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» نوشته نرگس رضایی با محوریت حوادث کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه منتشر و روانه بازار کتاب شد. کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» به قلم نرگس رضایی، روزنامه‌نگار از سوی انتشارات لوح فکر همزمان با سالروز کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ ترکیه در تهران منتشر شد که در آن برای نخستین بار حوادث آن شب از سوی یک شاهد زنده به زبانی متفاوت برای مخاطب ایرانی روایت می‌شود. در این کتاب به موازات روایت کودتای ۱۵ جولای به دیگر کودتاهای ترکیه در دهه ۹۰ نیز اشاره شده و در فصلی به طور مفصل به اولین کودتای ترکیه و فرجام دولتمردان ساقط شده در «جزیره شوم» پرداخته می‌شود. نویسنده به موازات حوادث کودتای ۱۵ جولای به پیش‌درآمدهای آن نیز پرداخته است. مقامات کشور نیز کودتای ۱۵ جولای ترکیه را محکوم و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به خاطر پیگیری هایش در آن شب قدردانی کرده بود.

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا4 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا12 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا12 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس13 دقیقه قبل

نشست هواپیمای حجاج در فرودگاه امام (ره) به دلیل نقص فنی

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

تصادف اتوبوس با تریلی در جاده اصفهان-کاشان/ یک کشته و ۲۱ مجروح

خبرآنلاین14 دقیقه قبل

ابداعی جدید: پوستی با سرعت ۱۰۰۰ برابر بیشتر از پوست انسان

اعتمادآنلاین14 دقیقه قبل