در هفتمین شب از جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

در هفتمین شب از جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟

در شب هفتم جشنواره فیلم فجر تعداد فیلم‌های رقابتی از نگاه مردم به 7 فیلم رسید: ماجرای نیمروز ۲، متری شش و نیم، جاندار، غلامرضا تختی، شبی که ماه کامل شد، ۲۳ نفر و سرخ‌پوست.

از اخبار حاشیه جشنواره امسال ماجرای پولاد کیمیایی بود که ابتدا با اعلام تصمیمش مبنی بر مهاجرت، از سینمای ایران خداحافظی کرد و فردای همان روز از انجام آن پشیمان شد.

در این میان مصطفی داننده با توجه به واکنش‌های مربوط به لباس هنرمندان مطلبی نوشت با موضوع: عده‌ای می‌گویند این جشنواره فیلم فجر است یا جشنواره مد لباس؟

او توضیح داده که لباس هنرمندان ممکن است گران‌تر باشد چون کار هنرمند دیده شدن است اما به هیچ وجه دهن‌کجی به کسی نیست بلکه این‌ها از سنخ همان لباس‌هایی است که مردم جامعه می‌پوشند. اگر به خیابان و در میان مردم برویم با این حقیقت مواجه خواهیم شد که این، سبک زندگی مردم است. مضاف بر آن همان طور که ما برای دیدن سبک جامعه در دهه‌های قبل به فیلم‌ها رجوع می‌کنیم، آیندگان نیز قطعا برای اینکه بفهمند ما چه می‌پوشیدیم و چه سوار می‌شدیم به تماشای فیلم‌های زمان ما روی می‌آورند. ای‌کاش به جای پرداختن به حواشی بگویید بودجه فرهنگی این کشور در کجا هزینه می‌شود؟

سایت خبری

۱۰ روز ۱۰ نکته/ در روز هفتم جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
۱۰ روز ۱۰ نکته/ در روز هفتم جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 تا 22 بهمن در تهران و مراکز استان‎ها برگزار می شود.

عصرایران - سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از چهارشنبه ۱۰ بهمن در پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره و سینماهای منتخب آغاز شده است. در این دوره ۲۲ فیلم سینمایی در بخش سودای سیمرغ به همراه چند فیلم مستند، مجموعه فیلم‌های کوتاه و همچنین ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو (فیلم اولی‌ها) به نمایش در می‌آید. سه شنبه در هفتمین روز برگزاری جشنواره چهار فیلم در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد.

۱- نخستین فیلمی که روز هفتم جشنواره در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد مستند «نت‌های مسی یک رویا» ساخته رضا فرهمند بود که با استقبال اهالی رسانه و منتقدان مواجه شد. در نشست بعد از نمایش فیلم این مستندساز در مورد خطراتی که در سوریه گروه مستندسازی را تهدید می‌کرد گفت: «منطقه یرموک سه ماه بود که آزاد شده بود و منطقه پر از تله‌های انفجاری و بمب‌های دستی بود. ما نمی‌دانستیم که وقتی پای مان را زمین می‌گذاریم چه اتفاقی برای ما می‌افتد و این کابوس همیشه همراه ما بود. با این حال خدا را شکر اتفاقی نیفتاد و کار فیلم پیش رفت.»

۲- روز هفتم جشنواره هفت فیلم برتر آرای مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پایان ششمین روز جشنواره اعلام شد. اسامی بدون اولویت این فیلم‌ها هستند: «ماجرای نیمروز؛ رد خون»، «شبی که ماه کامل شد»، «متری شش و نیم»، «سرخپوست»، «بیست و سه نفر»، «جان دار»، «غلامرضا تختی».

۳- دومین فیلمی که روز هفتم جشنواره در پردیس ملت اکران شد، فیلم جنجالی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان بود. نمایش این فیلم در روزهای گذشته با واکنش‌های متفاوتی مواجه شده است و حواشی زیادی پیرامون این فیلم شکل گرفته که ممکن است اکران عمومی آن را با چالش هایی روبرو کند. محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم در نشست بعد از نمایش آن گفت: «داستان اولیه فیلمنامه قبل‌تر نوشته شده است. دو سال پیش ما این فیلمنامه را تصمیم گرفتیم بسازیم که در مراحل اولیه گرفتن مجوز متوقف شد. بعد از آن از اسفند سال گذشته این بحث به طور جدی در حوزه هنری مطرح شد و یک بار دیگر تصمیم گرفتیم که این فیلم را بسازیم. می‌دانستیم موانع زیاد است ولی تلاش کردیم با مذاکره کار را پیش ببریم. در نهایت مجوز را به نام سازمان حوزه هنری صادر کردند. بعد از این هم که ساخته شد، نام تهیه کننده حقیقی هم که بنده بودم را به فیلم اضافه کردند.»

۱۰ روز ۱۰ نکته/ در روز هفتم جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟ - 5

۴- در چهارمین روز از اجرای ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» فیلم سینمایی «ضربه فنی» با حضور عوامل و بازیگران این اثر برای دانش آموزان نمایش داده شد. ویژه‌ برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» که برای دومین سال متوالی با هدف حمایت از تولید و اکران آثار کودک و نوجوان در جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود، ۵ فیلم و انیمیشن سینمایی «لکنت»، «آخرین داستان»، «بنیامین»، «ضربه‌فنی» و «پاستاریونی» که هر یک موفق به دریافت جوایز ملی و بین‌المللی شده‌اند، برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان اکران می‌شوند.

۵- سومین فیلمی که روز هفتم جشنواره در پردیس ملت به عنوان کاخ جشنواره اکران شد «بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری بود. قصه فیلم داستان ۲۳ رزمنده نوجوان جنگ بود که به اسارت درآمده بودند و پس از سال‌ها آزاد شده بودند. به گفته سازندگان فیلم این اولین اکرانی است که ۲۲ نفر شخصیت واقعی داستان فیلم را می‌بینند و ان هم با اهالی رسانه بوده است و یک نفر از این ۲۳ نفر سال‌ها پیش فوت کرده است. کارگردان فیلم در نشست بعد از آن گفت: «مساله مهم این بود که در اقتباس چقدر می‌توانیم به واقعیت وفادار باشیم. بعد از ۱۰، ۱۲ سال رفاقت با این بچه‌ها وظیفه خودم می‌دانستم که تلاش کنم تا فیلمی درست درباره آن‌ها بسازم. از روز اول همه ما نگران بودیم که آیا می‌توانیم بچه‌هایی را پیدا کنیم که بتوانند قصه ما را واقعی بازی کنند.»

۶- روز گذشته در خبری اعلام شد فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد با تدوین جدید در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نمایش داده می‌شود. پس از بازخوردهای انتقادی از سوی مخاطبان و رسانه‌ها، از روز گذشته فیلم با تدوین جدید و حذف ۵ دقیقه از این فیلم در سینماهای مردمی روی پرده رفته است.

۷- «پالتو شتری» ساخته مهدی علی میرزایی چهارمین فیلم روز هفتم جشنواره بود. فیلم کمدی که حضور آن در جشنواره فیلم فجر کمی عجیب به نظر می‌رسید. این کارگردان در نشست بعد از نمایش فیلم گفت: «هدفم ساختن این فیلم بوده و هدف خاصی نداشتم. یک داستان داشتم که در یکی از مجلات معتبر ادبی کشور چاپ شده بود و بازخوردهای خوبی داشت، ظرفیت‌های دراماتیکش را گسترش دادم و به عنوان اولین فیلمم ساختم.».

۱۰ روز ۱۰ نکته/ در روز هفتم جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟ - 11

۸- روز گذشته نیز برخی فیلم‌ها با استقبال تماشاگران مواجه شدند و به سانس فوق العاده رسیدند. «متری شیش و نیم»، «مسخره باز»، «قسم»، «شبی که ماه کامل شد» در برخی سینماها به نمایش فوق العاده رسید.

۹- محمدرضا طالقانی، پیشکسوت و رئیس اسبق فدراسیون کشتی روز گذشته در واکنش به حضور فیلم «غلامرضا تختی» در جشنواره فجر گفت: «آقا تختی همیشه برای مردم اسطوره بوده و هست و پرداختن به زندگی او در فیلمی سینمایی قطعا جذاب است و خوشحالم بالاخره فیلمی درباره او ساخته شد و هنرمندانه به زندگی جهان پهلوان تختی نگاه شد. زنده یاد علی حاتمی نتوانست فیلم آقا تختی را تمام کند و در روزهای آخر عمرش، وقتی مشغول ساخت فیلم بود آرزو می‌کرد آنقدر زنده باشد که فیلم را تمام کند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و خوشحالم که بعد از سالها فیلمی از جهان پهلوان تختی ساخته شده است.»

۱۰- حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «درود فراوان بر این زوج سینمایی. سرکار خانم نرگس آبیار و آقای محمدحسین قاسمی برای ساخت فیلم عالی «شبی که ماه کامل شد» سال گذشته که فیلمنامه را خواندم کمتر تصور می‌کردم این فیلمنامه بتواند یک اتفاق فوق‌العاده شود. جلسات متعدد با تهیه‌کننده فیلم و دیگر عزیزان متاسفانه منجر به توافق سرمایه گذاری فارابی در این فیلم نشد. حیف شد که کنارشان نبودیم اما خوشحالیم که این فیلم ساخته شد و می‌درخشد.»

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد از لباس زنان در جشنواره فیلم فجر؛ یعنی ندیدن جامعه

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
انتقاد از لباس زنان در جشنواره فیلم فجر؛ یعنی ندیدن جامعه
راه دور نروید. در همین جشنوراه فیلم فجر تماشاچی‌ها را ببیند. چه فرقی میان لباس آنها و لباس بازیگران پیدا می‌کنید؟ تقریبا هیچ!

عصر ایران؛ مصطفی داننده- برای اهالی سینما، بهمن سرد ایران، داغ داغ است. فیلم می‌بینند، نقد می‌کنند، دست می‌زنند، هو می‌کنند و حسابی از دیدن فیلم سیراب می‌شوند.

در این دو هفته همه حرف‌ها در مورد فیلم است اما گاهی برخی در مورد وضعیت لباس بازیگران در فیلم‌ها و جشنواره حرف می‌زنند. آنها حتی تماشاگران را هم بی بهره نمی‌گذارند.

این عده می‌گویند این جشنواره فیلم فجر است یا جشنواره مد لباس؟

انتقاد از لباس زنان در جشنواره فیلم فجر؛ یعنی ندیدن جامعه - 4

این نقدها نشان می‌دهد، نقدکنندگان چندان در جامعه حضور ندارند. آنها اگر در روزهای عادی در خیابان‌های پایتخت یا هر شهری که در آن هستند قدم بزنند می‌بینند که مردم عادی هم اینگونه لباس می‌پوشند.

شاید بازیگران از لباس‌های گران‌تری استفاده می‌کنند اما سبک لباس‌ها همانی است که دختران در شهرهای مختلف می‌پوشند. کافی است در یک روز سوار بی‌آرتی شوید و از جنوب شهر به بالای شهر بروید و از پنجره‌های اتوبوس دخترکانی که در خیابان راه می‌روند را ببینید.

راه دور نروید. در همین جشنوراه فیلم فجر تماشاچی‌ها را ببیند. چه فرقی میان لباس آنها و لباس بازیگران پیدا می‌کنید؟ تقریبا هیچ!

این نوع لباس پوشیدن دهن کجی به هیچ کس نیست بلکه سبک زندگی مردم است. در ضمن بازیگر‌ها در همه جای دنیا، سعی می‌کنند متفاوت باشند، متفاوت بپوشند چون کار آنها دیده شدن است.

واقعیت جامعه همینی است که می‌بینید.

این عده حتی به پوشش لباس بازیگران در فیلم‌ها هم معترض هستند. فیلم‌ها بیانگر واقعیت‌های جامعه است. ما وقتی می‌خواهیم سبک لباس پوشیدن مردم در دهه چهل، پنجاه، شصت یا هفتاد را ببینم به کجا مراجعه می‌کنیم؟

قطعا فیلم‌هایی که در آن زمان ساخته شده است. از داخل کتاب‌ها که نمی‌شود به نوع پوشش مردم دست پیدا کرد. اما با دیدن فیلم‌ها به ویژه فیلم‌های خیابانی، می‌شود به سبک زندگی مختلف مردم پی برد. نسل جدید با دیدن فیلم‌های دهه شصت یا هفتاد ایران می‌تواند به قدرت نمایی پیکان در خیابان‌های ایران پی ببرد.

سی سال دیگر مردم با دیدن فیلم‌های دهه هشتاد یا نود، می‌توانند ببیند مردم چه می‌پوشیدند و چه سوار می‌شدند.

سبک لباس پوشیدن زنان و مردان ایرانی تغییر پیدا کرده است و به نظر می‌رسد باید این تغییر را پذیرفت. تغییرات فرهنگی در جامعه اجتناب ناپذیر است.

به جای داد و فریاد در مورد لباس بازیگران در جشنواره فیلم فجر باید به این سوال پاسخ داد بودجه‌های فرهنگی این کشور در کجا هزینه می‌شود که خروجی آن در جامعه قابل مشاهده نیست؟

این همه سازمان فرهنگی و با بودجه‌های آنچنانی در کشور وجود دارد و بازهم فریادها در مورد مسائل فرهنگی است. این نشان می‌دهد مشکل از جوانان این کشور نیست بلکه مشکل از بودجه‌هایی است که هیچ اثری در جامعه ندارد.

همه آنهایی که انتقاد می‌کنند نوع لباس پوشیدن خود در دهه شصت را با امروز مقایسه کنند تا متوجه تغییرات جامعه شوند.

به احتمال زیاد در اختتامیه فیلم جشنواره فجر که از تلویزیون پخش می‌شود بازهم شاهد سانسور بازیگران زنی هستیم که جایزه دریافت می‌کنند، سانسوری که به نظر می‌رسد سانسور جامعه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش ویدئویی مهر از هفتمین روز جشنواره فیلم فجر

مهرخبرگزاری مهر
در روز هفتم، مستند "نت‌های مسی یک رویا" و سه فیلم "دیدن این فیلم جرم است"، "۲۳ نفر" و "پالتو شتری" در سینمای رسانه‌ها به نمایش درآمدند.

حضور یک مقام نظامی در جشنواره فیلم فجر

الفخبرگزاری الف
حضور یک مقام نظامی در جشنواره فیلم فجر
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پردیس سینمایی چارسو حضور پیدا کرد.

معرفی فیلم‌های روز هشتم جشنواره فجر

مهرخبرگزاری مهر
معرفی فیلم‌های روز هشتم جشنواره فجر
در هشتمین روز سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بسته فیلم‌های‌ کوتاه و فیلم‌های«متری شش و نیم»، «ایده اصلی» و «سرخپوست» اکران می‌شوند، که در این بخش به معرفی اجمالی آن‌ها می‌پردازیم.

هفتمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از پشیمانی کیمیایی تا سه فیلم متفاوت از سه گونه سینمایی

الفخبرگزاری الف
هفتمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از پشیمانی کیمیایی تا سه فیلم متفاوت از سه گونه سینمایی
روز هفتم جشنواره فیلم فجر با واکنش‌های متفاوت به یک فیلم سیاسی‌، جلب نظر مخاطبان از تنها فیلم دفاع مقدسی جشنواره و یک کمدی غیرجذاب در سینمای رسانه‌ها تمام شد.

به گزارش ایسنا، سه شنبه ۱۶ آذرماه جشنواره فیلم فجر کم‌کم در مسیر سراشیبی قرا گرفت و با نمایش ۲۸ فیلم در کاخ جشنواره به روزهای پایانی این رویداد نزدیک می‌شویم. ‌

در این روز در پردیس ملت به عنوان سینمای اهالی رسانه و منتقد برخلاف روز گذشته که بیشتر فیلم‌هایی ضعیف به نمایش درآمد دو فیلم داستانی متفاوت پخش شد که رضایت نسبی را از نگاه تماشاگرانش به همراه داشت و علاوه بر اشاره به آنها، برخی حاشیه‌های روز هفتم نیز مرور می‌شوند. ‌

* با حذف فیلم «قصر شیرین» رضا میرکریمی از گردونه رقابت در بهترین فیلم مردمی، تعداد فیلم‌های باقی‌مانده به ۷ فیلم رسید که شامل ماجرای نیمروز ۲، متری شش و نیم، جاندار، غلامرضا تختی، شبی که ماه کامل شد، ۲۳ نفر و سرخ‌پوست می‌شود.

* در اولین نشست خبری این روز، سازنده انیمیشن بنیامین پیشنهاد کرد خوب است از این پس جایزه سیمرغ هم به فیلم‌های انیمیشن از نگاه کودکان و نوجوانان اختصاص داده شود.

* یکی از سیاسی‌ترین فیلم‌های چند سال گذشته سینما در روز هفتم جشنواره با نام «دیدن این فیلم جرم است» به نمایش در آمد که به گفته کارگردان، نام این فیلم از دیالوگی در فیلمنامه وام گرفته شده بود اما سکانس مربوط به دلیل مشکلات فنی حذف شد. البته بجز این بخش، طبق گفته دستیار کارگردان فیلم، نیروی‌انتظامی هم یک مورد سانسور به فیلم وارد کرده تا اجازه نمایش آن را بدهد. این فیلم به تقابل نیروهای بسیج و امنیتی در پی یک حادثه می‌پردازد که یکی خواهان اجرای قانون است و دیگری صرفا به دنبال راهی برای حفظ اعتبار و آبروی نظام و آب در آسیاب دشمن نریختن. سازندگان این اثر و به ویژه کارگردانش تاکید داشتند این فیلم یک اثر سفارشی نبوده و از سوی هیچ نهادی به جز حوزه هنری حمایت نشده است.

* تنها فیلم دفاع مقدسی جشنواره فیلم فجر هم در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد. فیلم ۲۳ نفر با بازی ۲۳ نوجوان با گویش‌ها و لهجه‌های مختلف تصاویری را از زمان اسارت برخی رزمندگان و نیز ۲۳ نوجوان یادآوری کرد. در نشست خبری این فیلم که بیش از ۲۰ آزاده زمان جنگ هم آمده بودند، نوجوانانی که در آن نقش‌هایی را بازی کرده بودند، حضور داشتند و تشویق عوامل از سوی حدود ۲۰ پسر نوجوان حال و هوای متفاوتی را به جلسه پرسش و پاسخ فیلم ۲۳ روز داده بود. حضور این جمع زیاد بازیگر، عکاسان را هم بر آن داشت تا به شکل ویژه‌تری از آنها عکاسی کنند.

* آخرین فیلمی که در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد و حضور آن در جشنواره فیلم فجر آن هم در شرایطی که پیش از این سینماگران از اکران فیلم‌های کمدی با کیفیت پایین انتقاد کرده‌اند، قابل تامل و عجیب بود و برخی بر این باور بودند اثر پیشین کارگردان یعنی خرگوش ارزشمندتر بوده است. همچنین نشست پرسش و پاسخ این فیلم در مدت‌‌زمان کوتاهی نسبت به دیگر نشست‌ها به پایان رسید.

* کاتالوگ سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پس از آنکه نیمی از جشنواره به پایان رسیده، سرانجام منتشر شد و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.

* یکی از خبرهای حاشیه‌ای روز هفتم جشنواره به پولاد کیمیایی مربوط می‌شود چرا که او روز گذشته با انتشار پیامی از سینمای ایران خداحافظی و اعلام کرد قصد مهاجرت از کشور را دارد و به همین دلیل شاید تا مدتی نتواند در سینما فعالیت کند اما یک روز پس از انتشار این پیام و بخاطر پیام‌هایی که از سوی علاقه‌مندانش دریافت کرد، از تصمیم خود منصرف شد و گفت کجا برود از اینجا بهتر؟! به نظر می‌رسد این واکنش سریع و احساساتی پولاد کیمیایی بیشتر ناشی از نقدها و بازخوردهایی بوده باشد که برای اولین فیلم سینمایی‌اش در جشنواره فجر به راه افتاد. ‌

* باهنر، نایب رئیس سابق مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از جمله مهمانان این روز جشنواره بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سیاست‌های جمعیتی از دیروز تا امروز

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

فیلم | حیرت داوران عصر جدید از حرکات پسر ژله‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر زهرا عبداللهی با بیان اینکه مصرف بی رویه نمک، یکی از دلایل اصلی ابتلا به فشار خون بالا به شمار می‌رود، درخصوص توصیه‌های کاربردی مصرف صحیح نمک، اظهار کرد: نمک، یکی از مواد مورد نیاز برای سوخت و ساز بدن، انتقال پیام‌های عصبی و کارکرد صحیح عضلات در بدن محسوب می‌شود. برای مثال، در هنگام اسهال، استفراغ و یا فعالیت شدید بدنی در گرما با مصرف کمی نمک می‌توان املاح از دست رفته را جبران کرد. همچنین میکروب‌های مضر در معده و سیستم گوارش رشد می‌کند. وی بیان کرد: در بسیاری از دستورات اسلامی بر مصرف مقدار خیلی کم نمک در افراد کاملا سالم قبل و بعد از غذا تاکید شده است. نمک‌های تصفیه شده یددار، به دلیل خلوص بالا، میزان ید را بهتر و به مدت بیشتر حفظ می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: نگهداری وذخیره نمودن نمک یددار به مدت طولانی (بیش از یک سال) موجب از دست رفتن بخشی از ید آن می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود، نمک به مقدار کم مصرف شده و همان مقدار کم نیز نمک تصفیه شده یددار باشد.
ایرناایرنا1 روز قبل
مصطفی آزادبخت روز دوشنبه در جلسه اعضای شورای آموزش و پرورش استان همدان افزود: فضای مجازی تهدید بزرگی برای دانش آموزان است و هر کس وارد آن شود مورد هجمه آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد. آزادبخت عنوان کرد: اتحادیه مشاوران املاک باید از صدور قولنامه‌های صوری برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس جلوگیری کند. معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همدان نیز گفت: برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در سطح استان، ۳۰ هزار و ۴۶۶ نوآموز وارد کلاس اول می‌شوند. یاسر نانکلی افزود: این تعداد برای سال تحصیلی جاری ۲۹ هزار و ۵۷۶ دانش آموز بود که نشان از رشد دانش آموزان استان را می‌دهد. در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش آموز در مدارس دولتی و غیر دولتی استان همدان تحصیل می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، این مرکز در نظر دارد، در راستای تحقق نامگذاری امسال مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید، اطلاعات محصولات فاوایی داخلی (اعم از محصولات سخت افزاری، نرم‌افزاری، سیستم‌های عامل‌ و میان‌افزارهای مورد استفاده در حوزه‌های سازمانی، افتایی و صنعتی) را که قابل رقابت و بکارگیری به جای محصولات خارجی هستند، جمع آوری کند. مرکز افتا پس از دریافت و بررسی اطلاعات محصولات داخلی فاوایی، سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرساختی کشور را به بکارگیری این محصولات به جای محصولات مشابه خارجی تشویق و ملزم خواهد کرد. مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری از همه تولیدکنندگانی که دارای محصولات افتایی و فاوایی برتر و یا مشابه محصولات خارجی هستند، دعوت کرده است با مراجعه به پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی http: //www. afta. gov. ir نسبت به تکمیل «فرم مشخصات محصول فاوایی قابل رقابت با محصولات خارجی» اقدام کنند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
مهدی شادنوش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در ارائه خدمات به بیماران انسولین هیچ تغییری اتفاق نیافتاده و برای ارائه انسولین با دفترچه بیمه هیچ محدودیت سنی یا محدودیت گروهی وجود ندارد و همه خدمات طبق روال گذشته عرضه می‌شود. وی گفت: بنا بود تا هر شش ماه یک بار پرونده بیماران نیازمند به انسولین توسط فوق تخصص غدد یا متخصص داخلی بازبینی شود و در صورت نیاز تمدید شود که ما اکنون از این موضوع هم صرف نظر کرده و تغییری در ارائه خدمات نداده‌ایم. رئیس مرکز پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: اگر داروخانه‌ها انسولین را کمتر از ۷ قلم ارائه می‌کنند باید پیگیری شود و میزان مورد نیاز به دست بیماران برسد. شادنوش گفت: تا سال آینده خط تولید انسولین داخلی در کشور راه اندازی می‌شود که با این اتفاق دیگر هیچ مشکلی برای تأمین این دارو نخواهیم داشت.

اخبار بیشتر