1. خبری
  2. تکنولوژی
پوشش خبری

نصب افزونه‌ی Password Checkup گوگل‌کروم، ذهنتان را از نگرانی دور می‌کند

در روز 5 فوریه که روز اینترنت امن نام‌گذاری شده، گوگل کروم از افزونه‌ی امنیتی تازه‌اش رونمایی کرد. این افزونه که Password Checkup نام دارد، با بررسی تطابق لاگین‌های شما از هک شدن پسووردتان آگاه می‌شود. این افزونه با تمامی ابزارهای مدیریت پسوورد سازگاری دارد.

سایت خبری

افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد

روز گذشته مصادف با ۵ فوریه برابر بود با روز اینترنت امن و گوگل با انتشار یک ابزار امنتی فوق العاده که از همین حالا هم برای تمامی کاربران مرورگر کروم در دسترس است این روز را جشن گرفت. عملکرد افزونه جدید کروم به این نحو است که با بررسی ترکیب نام‌های کاربری و کلمات عبوری که شما برای لاگین کردن به سرویس‌های آنلاین مختلف استفاده می‌کند و چنانچه هکرها به این ترکیب دسترسی پیدا کرده باشند به شما هشدار می‌دهد.

به بیان دیگر افزونه جدید کروم که Password Checkup Chrome نام دارد به شما می‌گوید که چه زمانی باید پسورد خود را تغییر دهید. پیشتر در خبرها مشخص شد که ۲٫۲ میلیارد پسورد توسط هکرها دست به دست می‌شود که با در نظر داشتن این مساله، توانایی گوگل در انطباق دادن نام کاربری و کلمه عبور شما با این دیتابیس عظیم، قابل ستایش است.

اگر نگران تضعیف شدن پسوردهای خود حین انتقال به سرورهای گوگل هستید باید بدانید که تیم امنیتی این شرکت با رمزنگاران دانشگاه استنفورد گفتگوهایی را انجام داده تا اطمینان حاصل پیدا کنید که این شرکت هیچگاه به کلمات عبور و نام کاربری شما دسترسی پیدا نمی‌کند.

افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد - 5

بعد از نصب افزونه جدید کروم، ابزار Password Checkup تمامی لاگین‌های شما را بررسی می‌کند و در صورتی که متوجه انطباق داشتن آنها با دیتابیس خود شد هشداری را در این باره به شما می‌دهد. نکته مثبت دیگر در رابطه با این افزونه جدید کروم، سازگاری آن با تمامی ابزارهای مدیریت پسورد موجود در بازار است. علاوه بر این با در نظر داشتن این نکته که ارائه هشدار به محض لاگین کردن به حساب کاربری اتفاق می‌افتد می‌توانید بلافاصله نسبت به تغییر پسورد خود اقدام نمایید.فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام‌های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می‌شود

گوگل اعلام کرده در مواردی که پسوردهای مورد استفاده شما بسیار ساده باشند (مثلا ۱۲۳۴۵۶) تا زمانی که با دیتابیس آن از پسوردهای لو رفته انطباق نداشته باشد، با ارائه هشدارهای پی در پی مزاحم کارتان نمی‌شود. علاوه بر این، غول جستجو قصد دارد اطلاعاتی را به صورت ناشناس از فرایند استفاده شما از افزونه جدید کروم جمع آوری کرده و در پروژه‌های تحقیقاتی خود از آنها استفاده نماید. مثلا بررسی می‌کند که در جستجوهایش برای پسوردهای شما چندبار به کلمات ناایمن برخورده یا بعد از ارائه هشدار کلمات عبور خود را تعویض میکنید یا خیر.

گوگل خاطر نشان کرده که فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام‌های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می‌شود و خودش از آنها مطلع نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود!
گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود! - 0

گوگل، این غول تکنولوژی، اعلام کرد که ابزار Check Password برای آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص به سرقت رفتن رمزعبورها به کمک کاربران می‌آید و زمان تغییر پسوردها را هشدار می‌دهد.

به گزارش ایتنا به نقل از Cnet، گوگل کروم که از محبوب‌ترین مرورگرها میان کاربران سراسر جهان به شمار می‌رود، در بازار رقابت میان دیگر مرورگرها، این‌بار از طریق تامین امنیت کاربرانش، سعی در ربودن گوی رقابت را دارد!

اگر هنوز هم اهمیت قضیه برایتان روشن نشده، بد نیست بدانید که از سال ۲۰۰۸، بیش از ۲ میلیارد رمز عبور به سرقت رفته و البته سرقت این پسوردها، پیامدهای ناگواری نیز می‌تواند به همراه داشته باشد.

کورت توماس، محقق امنیت سایبری می‌گوید ابزار Check Password می‌تواند تا ۱۰ برابر شما را بیشتر در مقابل حملات هکر و به سرقت رفتن رمز عبورتان بیمه کند!

گوگل کروم، ‌ همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، مرورگر محبوبی است که در حال حاضر، حدود ۶۲ درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است و حالا با اضافه کردن این افزوده (extension) می‌تواند تا حد زیادی کاربران را به انتخاب این مرورگر، وسوسه کند.

به گفته کارشناسان، ابزار Check Password نه تنها برای اطلاع از رمزعبورهای سرقت شده کاربرد دارد، ‌چرا که قابلیت مدیریت پسوردها را نیز دارد.

بد نیست بدانید در سال ۲۰۱۲ هکرها اعلام کردند که پس از نفوذ به حساب کاربری LinkedIn مارک زاکربرگ، توانستند با همان رمز عبور به اکانت توییتر وی نیز دست پیدا کنند!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همایش خودروهای کلاسیک در قم (عکس)

9+
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
ائتلاف حاکم در پارلمان ایتالیا خواهان عدم تأمین تجهیزات ارتباطی این کشور توسط شرکت هوآوی چین شده است. اعتمادآنلاین| درپی پخش شایعاتی مبنی بر جاسوسی شرکت ارتباطی «هوآوی» به نفع دولت چین، تعدادی از قانون‌گذاران ایتالیا خواهان عدم بستن قرارداد با این شرکت شدند. روز جمعه گروهی از قانون‌گذاران ائتلاف حاکم در پارلمان ایتالیا دولت را تحت فشار گذاشته است تا کمپانی تکنولوژی «هوآوی» چین را از تأمین تجهیزات مورد نیاز کشور برای ارتباطات تحت اینترنت نسل پنجم منع کند. هوآوی در حال حاضر تامین‌کننده عمده ارتباطی ایتالیا است. هوآوی بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات ارتباطی جهان، با نگاه موشکافانه بین‌المللی مواجه است زیرا با دولت چین در ارتباط است و مشکوک به این است که از تکنولوژی‌های خود برای جاسوسی استفاده می‌کند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
یک دختر چینی راهی جالب برای فرار از تکالیف مدرسه خود اختراع کرده است. این دانش آموز به ارتقاء نرم افزار روبات نویسنده یک روبات مشابه برای استفاده مجدد ایجاد کرده است. جالب است بدانید نظرات در مورد اختراع این دانش آموز چینی به شدت متناقض است. اما این اولین بار نیست که دانشجویان و دانش آموزان چینی راه هایی برای تقلب در نوشتن تکالیف یا کپی آنها می‌جویند. با این همه ایده این دانش آموز در نوع خود منحصر به فرد بود.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
یکی از ایالات استرالیا دست به ابتکاری در تخصیص پلاک‌های خودرو زده که هدف از انجام آن مشخص نیست اما به متقاضیان دریافت پلاک اجازه می‌دهد از پنج «ایموجی» دنیای مجازی در ترکیب اعداد و حروف پلاک خودروی خود استفاده کنند. با توجه به رویه توسعه ابزارهای ارتباطی گفته می‌شود رفته رفته ابعاد فضای مجازی گسترش می‌یابد و دامنه سیطره آن بر فضای حقیقی نیز مسلط می‌شود کما اینکه اخیرا ایالت کوئینزلند استرالیا دست به ابتکار عملی در تخصیص پلاک‌های سفارشی خودرو زده و امکان افزودن ایموجی به اعداد و حروف را داده است. قرار است به‌زودی رانندگان این ایالت از شماره پلاک‌های ایموجی‌دار در پشت خودروی خود استفاده کنند که البته دامنه انتخاب آنها محدود به انتخاب پنج ایموجی خاص و براساس گزینه‌های مورد نظر دولت محلی خواهد بود. گفته شده رانندگان می‌توانند حداکثر از پنج کاراکتر که شامل سه حرف و دو عدد است در کنار یک ایموجی استفاده کنند که البته ایموجی بخشی از پلاک در نظر گرفته نخواهد شد. دولت محلی این ایالت در نظر دارد قیمت پلاک خودرو ایموجی‌دار را از ۶۰ دلار شروع کند و متناسب با پیکربندی تا ۳۴۰ دلار عرضه کند؛ همچنین اداره پلاک‌های شخصی کوئینزلند رقابتی به راه انداخته تا به طراح خلاقانه‌ترین پلاک، آیفون XS Max جایزه دهد.

اخبار بیشتر