نصب افزونه‌ی Password Checkup گوگل‌کروم، ذهنتان را از نگرانی دور می‌کند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

نصب افزونه‌ی Password Checkup گوگل‌کروم، ذهنتان را از نگرانی دور می‌کند

در روز 5 فوریه که روز اینترنت امن نام‌گذاری شده، گوگل کروم از افزونه‌ی امنیتی تازه‌اش رونمایی کرد. این افزونه که Password Checkup نام دارد، با بررسی تطابق لاگین‌های شما از هک شدن پسووردتان آگاه می‌شود. این افزونه با تمامی ابزارهای مدیریت پسوورد سازگاری دارد.

سایت خبری

افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد

روز گذشته مصادف با ۵ فوریه برابر بود با روز اینترنت امن و گوگل با انتشار یک ابزار امنتی فوق العاده که از همین حالا هم برای تمامی کاربران مرورگر کروم در دسترس است این روز را جشن گرفت. عملکرد افزونه جدید کروم به این نحو است که با بررسی ترکیب نام‌های کاربری و کلمات عبوری که شما برای لاگین کردن به سرویس‌های آنلاین مختلف استفاده می‌کند و چنانچه هکرها به این ترکیب دسترسی پیدا کرده باشند به شما هشدار می‌دهد.

به بیان دیگر افزونه جدید کروم که Password Checkup Chrome نام دارد به شما می‌گوید که چه زمانی باید پسورد خود را تغییر دهید. پیشتر در خبرها مشخص شد که ۲٫۲ میلیارد پسورد توسط هکرها دست به دست می‌شود که با در نظر داشتن این مساله، توانایی گوگل در انطباق دادن نام کاربری و کلمه عبور شما با این دیتابیس عظیم، قابل ستایش است.

اگر نگران تضعیف شدن پسوردهای خود حین انتقال به سرورهای گوگل هستید باید بدانید که تیم امنیتی این شرکت با رمزنگاران دانشگاه استنفورد گفتگوهایی را انجام داده تا اطمینان حاصل پیدا کنید که این شرکت هیچگاه به کلمات عبور و نام کاربری شما دسترسی پیدا نمی‌کند.

افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد - 5

بعد از نصب افزونه جدید کروم، ابزار Password Checkup تمامی لاگین‌های شما را بررسی می‌کند و در صورتی که متوجه انطباق داشتن آنها با دیتابیس خود شد هشداری را در این باره به شما می‌دهد. نکته مثبت دیگر در رابطه با این افزونه جدید کروم، سازگاری آن با تمامی ابزارهای مدیریت پسورد موجود در بازار است. علاوه بر این با در نظر داشتن این نکته که ارائه هشدار به محض لاگین کردن به حساب کاربری اتفاق می‌افتد می‌توانید بلافاصله نسبت به تغییر پسورد خود اقدام نمایید.فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام‌های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می‌شود

گوگل اعلام کرده در مواردی که پسوردهای مورد استفاده شما بسیار ساده باشند (مثلا ۱۲۳۴۵۶) تا زمانی که با دیتابیس آن از پسوردهای لو رفته انطباق نداشته باشد، با ارائه هشدارهای پی در پی مزاحم کارتان نمی‌شود. علاوه بر این، غول جستجو قصد دارد اطلاعاتی را به صورت ناشناس از فرایند استفاده شما از افزونه جدید کروم جمع آوری کرده و در پروژه‌های تحقیقاتی خود از آنها استفاده نماید. مثلا بررسی می‌کند که در جستجوهایش برای پسوردهای شما چندبار به کلمات ناایمن برخورده یا بعد از ارائه هشدار کلمات عبور خود را تعویض میکنید یا خیر.

گوگل خاطر نشان کرده که فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام‌های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می‌شود و خودش از آنها مطلع نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود!

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود!
گوگل کروم،‌ همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، مرورگر محبوبی است که در حال حاضر، حدود 62 درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است و حالا با اضافه کردن این افزوده (extension) می‌تواند تا حد زیادی کاربران را به انتخاب این مرورگر، وسوسه کند.
گوگل کروم مجهز به هکریاب می‌شود! - 0

گوگل، این غول تکنولوژی، اعلام کرد که ابزار Check Password برای آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص به سرقت رفتن رمزعبورها به کمک کاربران می‌آید و زمان تغییر پسوردها را هشدار می‌دهد.

به گزارش ایتنا به نقل از Cnet، گوگل کروم که از محبوب‌ترین مرورگرها میان کاربران سراسر جهان به شمار می‌رود، در بازار رقابت میان دیگر مرورگرها، این‌بار از طریق تامین امنیت کاربرانش، سعی در ربودن گوی رقابت را دارد!

اگر هنوز هم اهمیت قضیه برایتان روشن نشده، بد نیست بدانید که از سال ۲۰۰۸، بیش از ۲ میلیارد رمز عبور به سرقت رفته و البته سرقت این پسوردها، پیامدهای ناگواری نیز می‌تواند به همراه داشته باشد.

کورت توماس، محقق امنیت سایبری می‌گوید ابزار Check Password می‌تواند تا ۱۰ برابر شما را بیشتر در مقابل حملات هکر و به سرقت رفتن رمز عبورتان بیمه کند!

گوگل کروم، ‌ همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، مرورگر محبوبی است که در حال حاضر، حدود ۶۲ درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است و حالا با اضافه کردن این افزوده (extension) می‌تواند تا حد زیادی کاربران را به انتخاب این مرورگر، وسوسه کند.

به گفته کارشناسان، ابزار Check Password نه تنها برای اطلاع از رمزعبورهای سرقت شده کاربرد دارد، ‌چرا که قابلیت مدیریت پسوردها را نیز دارد.

بد نیست بدانید در سال ۲۰۱۲ هکرها اعلام کردند که پس از نفوذ به حساب کاربری LinkedIn مارک زاکربرگ، توانستند با همان رمز عبور به اکانت توییتر وی نیز دست پیدا کنند!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اسپیس‌ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار می‌دهد

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
درون دماغه این موشک ۶۰ ماهواره ارتباط ایتترنتی قرار داده شده بودند که نخستین محموله از مجموعه چندهزارتایی ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس است که قرار است به ایجاد پوشش ارتباط اینترنتی ارزان‌قیمت برای سراسر جهان کمک کنند. هر ماهواره استارلینک ۲۲۷ کیلوگرم وزن دارد و این سنگین‌ترین محموله‌ای بوده است که موشک فالکون ۹ به مدار برده است. اسپیس‌ایکس قرار است در نهایت حدود ۱۲۰۰۰ تا از این ماهواره‌ها را در مدار تحتانی کره زمین قرار دهد تا پوشش اینترنتی برای سراسر جهان را ایجاد کنند. این ماهواره‌ها در دو مجموعه در مدار قرار خواهند گرفت: مجموعه اول شامل ۴۴۰۹ ماهواره و مجموعه دوم شامل ۷۵۱۸ ماهواره. در فیلم جزئیات پرتاب فالکون ۹، بازگشت بخش بوستر به سکوی دریایی و قرار گرفتن ماهواره‌ها در مدار را می‌بینید.

معرفی ایمن‌ترین خودروهای شاسی‌بلند جهان

6+
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل

وقتی عکس‌ها به حرف می‌آیند!

ایسناایسنا8 ساعت قبل
پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی شرکت سامسونگ در روسیه، سیستمی توسعه داده‌اند که می‌تواند تنها از روی تصاویر افراد، مدل صحبت کردن آن‌ها را شبیه‌سازی کند. غول فناوری کره‌ای اخیرا یک سیستم هوش مصنوعی «دیپ‌فیک» (deepfake) جدیدی را توسعه داده است که می‌تواند تنها با داشتن یک تصویر از افراد، نحوه حرف زدن آنها را شبیه‌سازی کند. این نرم افزار دیپ فیک نیز همانند فتوشاپ با استفاده از یادگیری ماشین می‌تواند مدل صحبت کردن افراد را شبیه‌سازی کند. آزمایشگاه هوش مصنوعی سامسونگ، سیستم خود را «صحبت عصبی واقع گرایانه» (realistic neural talking heads) نامید. اصطلاح «talking heads» اشاره به ژانر ویدئویی دارد که این سیستم می‌تواند ایجاد کند.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
اگر به توافق برسیم، به نظرم هواوی هم می‌تواند بخشی از این توافق تجاری باشد. او از طرفی می‌گوید محدودیت‌های هواوی به خاطر نگرانی‌های امنیتی وضع شده، و از طرفی مدعیست ادامه همکاری با هواوی را می‌توان در چارچوب توافق تجاری با چین گنجاند. صحبت‌های ترامپ تنها در صورتی با عقل جور در می‌آید که تهدید امنیتی هواوی را صرفا بهانه‌ای پوچ و توخالی بدانیم. اگر ادعای تهدید امنیتی هواوی صرفا به عنوان اهرم فشار در توافق تجاری با چین مطرح شده باشد که اوضاع بدتر از قبل می‌شود. ترامپ با این کار و ارائه اطلاعات غلط، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا را از اعتبار ساقط می‌کند، نهادهایی که همین حالا هم آن اعتبار سابق را ندارند.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
شرکت تایونی TSMC به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده چیپ دنیا می‌گوید تحویل سفارشات هواوی را بدون نگرانی از جریمه آمریکا ادامه خواهد داد. قوانین تحریم هواوی، تجهیزات ساخت چیپ را شامل نمی‌شوندبه گفته شرکت صنایع نیمه هادی تایوان اگرچه مالکیت فکری و مواد مورد استفاده برای ساخت قطعات نیمه هادی مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شوند، اما تجهیزات ساخت چیپ از این قوانین پیروی نمی‌کنند. تصمیم عجیب واشنگتن برای تحریم هواوی بسیاری از تأمین کنندگان در سرتاسر جهان را سردرگم کرده است. قطعات نیمه هادی به عنوان قلب تپنده تجهیزات الکترونیکی، نقش محوری را در جنگ تجاری پکن و واشنگتن ایفا می‌کنند. اگرچه هواوی شرکت HiSilicon را به عنوان بازوی طراحی چیپ در اختیار دارد، ولی هنوز تا حد زیادی به شرکت‌های خارجی وابسته است.
دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
گوشی اقتصادی ردمی ۷A به عنوان جایگزینی برای مدل ۶A با چیپست اسنپدراگون ۴۳۹ معرفی شد. البته لبه‌های نمایشگر اندکی خمیده هستند تا کمی ظاهر مدرن‌تری به این گوشی اقتصادی بدهند. ردمی ۷A همچنین گواهینامه P۲i را به همراه دارد که خبر از مقاومت نسبی گوشی در برابر نفوذ آب و رطوبت می‌دهد. از دیگر خصوصیات ردمی ۷A می‌توان به بهره مندی از درگاه ۳٫۵ میلی متری هدفون و اندروید ۹٫۰ اشاره کرد. ردمی ۷A در رنگ‌های آبی و مشکی روانه بازار می‌شود و هنوز قیمت و زمان عرضه آن اعلام نشده است.

اخبار بیشتر