پس از 60 سال؛ مراسم اسکار 2019 مجری ندارد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

پس از 60 سال؛ مراسم اسکار 2019 مجری ندارد.

امسال مراسم اسکار مجری ندارد. این تصمیم پس از انصراف «کوین هارت» کمدین و بازیگر آمریکایی از انجام این وظیفه گرفته شد. پس از مطرح شدن دوباره‌ی توییت‌های جنجالی این کمدین در ضدیت با همجنسگرایی، کمیته اسکار از او خواست یا بابت حرف‌هایش رسما عذرخواهی کند و یا از مجری‌گری این مراسم کناره گیرد. هارت گزینه دوم را انتخاب کرد.

سایت خبری

(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹
فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۹ اعلام شد.

از ستارگان سینمایی که نامزد دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ هستند رونمایی شد.

به گزارش فرارو، مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

در میان نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۱۹، نام هیچ سینماگر زنی در شاخه‌های بهترین فیلم و کارگردانی دیده نمی‌شود.

فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:

نامزدهای بهترین فیلم بلند​:

پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

نامزدهای بهترین کارگردانی:

اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (محبوب)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (محبوب)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (محبوب)، ریچل وایس (محبوب)

نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی:

جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکروگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی:

اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، محبوب، معاون

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرده برای اولین‌ب ار در ۳۰ سال اخیر، مراسم اعطای جوایز این رویداد سینمایی بدون مجری برگزار می‌شود.

(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 25(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 26(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 27(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 28(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 29(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 30(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 31(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 32(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 33(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 34(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 35(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 36(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 37(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 38(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 39(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 40(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 41(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 42(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 43(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 44(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 45(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 46(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 47(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 48(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 49(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 50(تصاویر) نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹ - 51

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد
لیندا هانت هانت، هنرپیشه صحنه بود و سابقه سینمایی بسیار اندکی داشت و مهم‌ترین اثری که کار کرده بود فیلم "پاپ‌آی" اثر "رابرت آلتمن" بود و مطمئن نبود بتواند نقش مردی عکاس که به ایجاد رابطه عاشقانه بین یک روزنامه‌نگار استرالیایی (گیبسون) و یک دیپلمات بریتانیایی (سیگورنی ویوِر) کمک می‌کند را پیش ببرد.

۳۵ سال پیش «پیتر ویر» در فیلم «سال زندگی خطرناک» یک زن را برای ایفای نقش مردی چینی استرالیایی به کار گرفت، ریسکی بسیار بزرگ که به نحو احسن جواب داد.

به گزارش فارس، «لیندا هانت» تنها هنرپیشه‌ای در تاریخ شد که جایزه آکادمی اسکار را برای ایفای نقش شخصیتی در جنسیت مخالفش به‌دست آورد. تصمیم آسانی نبود. فیلم‌ساز از «دیوید اتکینز» استرالیایی درخواست کرده بود تا نقش «بیلی کوان» کوتوله را در درامی در مورد تبعیدی‌های کودتای نافرجام اندونزی در سال ۱۹۶۵ ایفا کند. لیکن اتکینز نتوانست در ضمن تمرینات با «مل گیبسون» هنرپیشه ستاره فیلم تعامل کند. صحنه فیلم در مانیل پایتخت فیلیپین برقرار شده بود و زمان داشت می‌گذشت.

کارگردان ایمیلی دریافت کرد که متصدی امور هنرپیشگان شخصی به نام «ال هانت» را برای ایفای نقش «بیلی کوان» معرفی کرده بود. کارگردان بعدا فهمید که این آقایی که قرار است نقش یک مرد را بازی کند یک خانم است. زمانی بود که همه عوامل فیلم مستاصل شده بودند و به ناچار به این خانم فرصتی داده شد تا برای این نقش تست دهد. او تست داد و علی‌رغم انتظار همگان، برای این نقش عالی بود!

اما هانت، هنرپیشه صحنه بود و سابقه سینمایی بسیار اندکی داشت و مهم‌ترین اثری که کار کرده بود فیلم «پاپ‌آی» اثر «رابرت آلتمن» بود و مطمئن نبود بتواند نقش مردی عکاس که به ایجاد رابطه عاشقانه بین یک روزنامه‌نگار استرالیایی (گیبسون) و یک دیپلمات بریتانیایی (سیگورنی ویور) کمک می‌کند را پیش ببرد.

آقای ویر کارگردان بخاطر می‌آورد: «او پرسید که آیا امکان دارد که آن را مجددا برای نقش یک زن بازنویسی کنید؟ و من گفتم اگر این کار را بکنم تمام داستان عوض می‌شود و به هم می‌خورد. بعد سکوت کرد و پرسیدم می‌توانی نقش یک مرد را ایفا کنی؟ حالا سکوتی طولانی‌تر کرد و بالاخره پاسخ داد: تنها مگر اینکه شما به بازی من ایمان داشته باشید؛ و اینچنین بود که به درون گود رفتیم …»

در طی مراحل اولیه تولید، هانت هنوز به خودش شک داشت: «با خودم فکر کردم اوه خدای من، من وقتی این فیلم اکران شود تا آنجا که می‌توانم باید پا به فرار بگذارم و دور شوم. هانت می‌گفت که بازی‌اش خیلی بد است، ولی ما ادامه دادیم و ادامه دادیم تا همه چیز بهتر و بهتر شد.»

در ژانویه سال ۱۹۸۳ که فیلم «سال زندگی خطرناک» برای اولین بار اکران شد منتقدان از آن استقبال کردند. «راجر ابرت در شیکاگو سان‌تایمز نوشت:» این یک بازی بسیار قدرتمندانه است. تغییر شکلی جادویی از شخصی به شخص دیگر. "

یک سال بعد، هانت جایزه «بهترین هنرپیشه نقش مکمل» را از «انجمن منتقدین» نیویورک و لس‌انجلس دریافت کرد. پله بعدی برای او نامزدی اسکار بود که او را در رقابت با «شر» هنرپیشه فیلم «سیلک‌وود»، «امی ایروینگ» با فیلم «ینتل»، «آلفر وودارد» با فیلم «کراس کریک» و «گلن کلوز» برای بازی در فیلم «اندوه شدید» قرار می‌داد. «گلن کلوز» در آن زمان برای دومین بار نامزد اسکار می‌شد. او تا امسال شش نامزدی کسب کرده بود و هفتمین نامزدی اسکار خود را ماه گذشته برای بازی در فیلم «همسر» کسب کرد.

پس از اعلام نام «هانت» به عنوان برنده اسکار، او به اعضای آکادمی گفت: «یک عبارت اندونزیایی در فیلم هست که ترجمه انگلیسی آن به» water from the moon «(آب از ماه) برگردان می‌شود و به معنای» غیرقابل دسترس «» غیرممکن «و چیزی که کسی هرگز نمی‌تواند آن را داشته باشد یا بداند؛ و اینکه من برای بازی در فیلم» یک سال زندگی خطرناک «همچون» آب از ماه «بود.»

در آن مراسم هانت از خانواده‌اش که در میان حضار بودند تشکر کرد. پدر او که مدیر یک شرکت نفتی و مادرش معلم پیانو بود از مشوق‌های اصلی و همیشگی او بودند.

هانت پس از آن در فیلم‌هایی همچون «سیلورادو» «غریبه‌تر از داستان» و «ان‌سی‌آی‌اس: لس‌آنجلس» بازی کرد.

(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 13(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 14(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 15(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 16(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 17(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 18(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 19(تصاویر) زنی که برنده جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شد - 20

خواندن خبر در سایت منبع

رویدادی بی‌سابقه در ۳۰ سال اخیر؛ اسکار ۲۰۱۹ بدون مجری برگزار می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رویدادی بی‌سابقه در ۳۰ سال اخیر؛ اسکار ۲۰۱۹ بدون مجری برگزار می‌شود
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به صورت رسمی تائید کرد برای اولین‌بار در ۳۰ سال اخیر، مراسم اعطای جوایز این رویداد سینمایی بدون مجری برگزار می‌شود.

چند ماه پس از این که «کوین هارت» کمدین و بازیگر آمریکایی از اجرای مراسم اعطای جوایز اسکار ۲۰۱۹ کناره‌گیری کرد، اکادمی اسکار اعلام کرد که مراسم امسال را بدون حضور مجری برگزار خواهد کرد.

«هارت» به سبب مطرح شده دوباره برخی از توئیت‌های جنجالی‌اش در گذشته علیه همجنسگرایان از اجرای مراسم پایانی نودویکمین دوره جوایز سینمایی اسکار کناره‌گیری کرد چرا که آکادمی اسکار از وی خواسته بود به سبب انتشار این توئیت‌ها یا رسما عذرخواهی کند و یا از اجرای مراسم اسکار کناره‌گیری کند.

آخرین باری که مراسم اسکار بدون مجری برگزار شده به سال ۱۹۵۹ باز می‌گردد که «آلن کار» تهیه‌کننده مراسم ترجیح داد به جای استفاده از یک مجری، از اعطا کنندگان جوایز بیشتری روی صحنه استفاده کند.

آکادمی اسکار تاکنون نام چهره‌هایی چون «دنیل کریگ»، «کریس اوانز»، «بری لارسن»، «امی پولر»، «چارلیز ترون»، «اما تامپسون»، «واپی گلدبرگ» و «تینا فی» را به عنوان اعطا کنندگان مجسمه‌های اسکار به برندگان معرفی کرده است.

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت ۲۴-پس از پخش سری اول و دوم مسابقه «خنداننده‌شو» در «خندوانه»، تعدادی از شرکت‌کنندگان این مسابقه، در مقام مجری به برنامه‌های تلویزیونی یا به عنوان بازیگر به فیلم‌های سینمایی راه یافتند. علی صبوری علی صبوری در مسابقه «خنداننده‌شو ۲» توانست بیشترین آرای مردمی را به دست آورد و نفر اول این مسابقه شود. محمد معتضدی جزو شرکت‌کنندگانی بود که در فصل اول مسابقه «خنداننده‌شو» توانست به واسطه آرای داوران و مردم، به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد و سپس حذف شد. نقش رشیدی آن‌قدر پررنگ نبوده که آن را ملاک قضاوت بازیگری‌اش قراردهیم. رفاهی پیش از «زیر نظر» و حتی پیش از مسابقه «خنداننده‌شو»، نقش کوتاهی در سریال «در حاشیه ۱» بازی کرده بود.

یادمان باشد! اینجا ارکستر سمفونیک تهران است نه …

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
عصر ایران؛ کاوه معین‌فر - پنج شنبه شب (۳ بهمن) کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت با حاشیه‌های فراوانی همراه شد. بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهداد (شهرداد) روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» منوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران گفت: «من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان رهبر حضور داشته باشم اما گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! شهداد (شهرداد) روحانی هم یک روز بعد در اینستاگرامش نوشت: «مخاطبان محترم ارکستر سمفونیک تهران، با درود، از آنچه شب گذشته در تالار وحدت و در میانه اجرای ارکستر سمفونیک تهران روی داد عمیقا متاسفم شدم. از نوازندگان محترم ارکستر سمفونیک تهران برای حمایت از مخاطبان برنامه و نیز جایگاه رهبر ارکستر سمفونیک تهران کمال تشکر را دارم. _________________________________________________بیشتر بخوانید: اطلاعیه بنیاد رودکی درباره حواشی اجرای ارکستر سمفونیک تهرانکنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!

واکنش حوزه‌های علمیه به آتش کشیدن کتاب علمی توسط فردی در لباس روحانیت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن فردی، کتابی علمی را در آتش می‌سوزاند و این فرد در لباس روحانیت است. پس از انتشار این فیلم هیچ کدام یک از مراکز علمی و حوزه‌های علمیه این عمل را تایید نکردند و به شدت آن را محکوم کردند. بیشتر بخوانید: سرنوشت کتابخانه‌ای که در آتش جهل آشوب طلبان خاکستر شدانتهای پیام/

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

19+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به سوزاندن کتاب مرجع پزشکی هاریسون توسط یک فرد مدعی طب اسلامی واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمدرضا قدیر با اشاره به سوزاندن کتاب مرجع پزشکی داخلی هاریسون گفت: متاسفانه این اتفاق توسط یک فردی که از لباس مقدس روحانیت سو استفاده می‌کند انجام شد که نشان دهنده اوج، کم خردی و ساده لوحی است. وی افزود: متاسفانه افرادی در این عرصه هستند که با بی سوادی از علم طب، برای خود دکان باز کرده و این دکان نه از جنس علم و دین، بلکه از جنس سفیهانه است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: دخالت در امور پزشکی از دیدگاه علما و مراجع عظام تقلید و همچنین از دیدگاه قانون، امری غیر شرعی و غیر قانونی است و کسی حق مداخله در این امور را ندارد. انتهای پیام

از بررسی صلاحیت‌ها تا شوق حضور

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

اخبار بیشتر