اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 18 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - پنجشنبه 18 بهمن‌ماه

جدول قیمت آپارتمان‌های دوخوابه در تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جدول قیمت آپارتمان‌های دوخوابه در تهران
اقتصادآنلاین نوشت: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان دو خوابه در مناطق مختلف شهری تهران در بهمن ماه ۹۷ است.

لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است.

جدول قیمت آپارتمان‌های دوخوابه در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

تفاوت ۱۰میلیونی قیمت آپارتمان در مناطق تهران

الفخبرگزاری الف
تفاوت ۱۰میلیونی قیمت آپارتمان در مناطق تهران
بررسی آپارتمان‌های مسکونی عرضه شده به بازار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد بخش عمده فایل‌های موجود در بازار، بین ۱۰ تا ۱۵ سال سن دارند و حجم فایل‌های نوساز در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است.

مسکن در کدام مناطق ارزان شد؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مسکن در کدام مناطق ارزان شد؟
مطابق با آخرین آمارهای رسمی وزارت راه و شهرسازی، شتاب افزایش ماهانه قیمت مسکن که در سال جاری به ۹.۳ درصد رسیده بود، در دی‌ماه امسال به ۱.۵ درصد افت کرد.

دفتر برنامه ریزی و اقتصادمسکن وزارت راه و شهرسازی، گزارش تحلیلی بازارمسکن تهران در دی ماه امسال را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، قیمت مسکن از ابتدای سال ۹۶ روند کندی را آغاز کرده بود؛ اما در نیمه دوم سال گذشته، شتاب این روند افزایش یافت.

این آمارها نشانگر آن است که در اردیبهشت ماه امسال، روند افزایش قیمت مسکن پرشتاب‌تر بوده و ماهانه ۷ تا ۸ درصد، رشد قیمت را تجربه کرده است؛ اما نقطه اوج رشد ماهانه قیمت مسکن در سال جاری، مربوط به مردادماه با عدد ۹٫۳ درصدی بوده است؛ ولی از آن پس، روند افزایش قیمت‌ها در هر ماه نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل، همچنان قابل توجه بوده است؛ به نحوی که در مقایسه با ماههای قبل از مرداد امسال، این روند کم‌شتاب‌تر گزارش شده است؛ به نحوی که در آذرماه امسال نسبت به آبان ماه ۴٫۹ درصد و در دی ماه نسبت به آذرماه امسال، تنها ۱٫۵ درصد افزایش قیمت مسکن را شاهد بودیم.

بنا بر اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، رشد قیمت نقطه به نقطه در ماههای آذر و دی ۹۷ (رشد قیمت مسکن در مقایسه با ماه‌های مشابه سال قبل از آن) به ترتیب ۹۲٫۶ و ۸۹٫۹ درصد بوده است.

از دیگر اتفاقات رخ داده در بازار مسکن در ۱۰ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۱۰ ماهه سال ۹۶)، روند کاهش تعداد معاملات مسکن بوده؛ به این صورت که در این ۱۰ ماه، کاهش معاملات مسکن ۲۹٫۵ درصد بوده است؛ اما در ماههای پایانی این بازه نسبت به مقطع زمانی مشابه سال قبل، کاهش معاملات مسکن به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

آنگونه که دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تحلیل کرده است، ۵۳٫۱ درصد معاملاتی که در ماه گذشته در تهران انجام شده است، به واحدهای مسکونی ۴۰ تا ۸۰ متر مربعی (کوچک متراژ) اختصاص دارد؛ ضمن اینکه ۵۷ درصد از معاملات مسکن در دی ماه نیز، به واحدهایی که کمتر از هر متر ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان (به عنوان متراژ میانگین ماه گذشته) بوده‌اند، تعلق دارد.

به طور کلی در دی ماه امسال در تهران، تنها ۶ هزار و ۸۵۶ واحد مسکونی معامله شده که رشد منفی ۱٫۲ درصدی نسبت به آذرماه امسال و منفی ۶۴٫۴ درصد نسبت به دی ماه پارسال را تجربه کرده است؛ همچنین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در ماه مورد اشاره، ۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان بوده که نسبت به آذرماه امسال، افزایش ۱٫۵ درصدی و نسبت به دی‌ماه پارسال، افزایش ۸۹٫۹ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، منطقه یک تهران با میانگین متری ۲۲ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، گرانترین منطقه پایتخت و منطقه ۱۸ با متری ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ارزانترین منطقه تهران در معاملات مسکن دی‌ماه بوده‌اند. مناطق ۱، ۳، ۲، ۶ و ۵ نیز به ترتیب مناطق گران تهران هستند که از میانگین قیمتپایتخت در بازار مسکن، بالاتر بوده‌اند.

در عین حال، مناطق ۱۹، ۱۷، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۱۸ تهران نیز ارزانترین مناطق پایتخت به شمار می‌روند که به ترتیب قیمت آنها از متری ۵ میلیون تومان، پایین‌تر بوده‌اند. همچنین در بازه زمانی مذکور در سال ۹۷، تعداد معاملات مسکن ۱۰۷ هزار و ۸۳۲ فقره بود که اینشاخص در بازه زمانی مشابه در سال قبل از آن (۱۰ ماهه سال ۹۶)، رقم ۱۵۳ هزار و ۱۳ فقره معامله مسکن را نشان می‌دهد که نشانگر کاهش ۲۹٫۵ درصدی معاملات مسکن در سال جاری بوده است.

متوسط قیمت مسکن در این مقطع زمانی در سال جاری (۱۰ ماهه سال ۹۷)، متری ۷ میلیون ۷۸۲ هزار تومان بوده و این شاخص در بازه زمانی مشابه سال قبل، متری ۴ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان بوده است که رشدی ۶۶٫۴ درصدی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در خانی آباد نو+ جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان در خانی آباد نو+ جدول قیمت
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۵۸ متری با عمر بنا ۶ سال در میدان وصال به سرمایه ۴۰۶ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در منطقه خانی آباد نو با توجه به عمر بنا و موقعیت دسترسی باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان در خانی آباد نو+ جدول قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ متری

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ متری
بررسی آپارتمان‌های مسکونی عرضه شده به بازار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد بخش عمده فایل‌های موجود در بازار، بین ۱۰ تا ۱۵ سال سن دارند و حجم فایل‌های نوساز در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است.

دنیای اقتصاد: بررسی آپارتمان‌های مسکونی عرضه شده به بازار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد بخش عمده فایل‌های موجود در بازار، بین ۱۰ تا ۱۵ سال سن دارند و حجم فایل‌های نوساز در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است.

مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران نیز با تایید این موضوع عنوان می‌کنند عمده فایل‌های عرضه شده برای فروش، واحدهای مسکونی میان متراژ با عمربنای ۱۰ تا ۱۵ ساله هستند. به گفته آنها در یک تا دو ماه اخیر تعداد فایل‌های مسکونی نوساز تا ۵ ساله بسیار انگشت شمار شده است.

در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ ارائه شده است که مطابق با وضعیت این روزهای بازار، بخش زیادی از آنها با عمربنای ۱۰ تا ۱۵ ساله هستند.

قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ متری - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس5 ساعت قبل
مدیرعامل آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه افت فشار و قطع آب در برخی شهرهای اصفهان را شاهدیم گفت: نبود سامانه دوم تصفیه خانه اصفهان باعث کسری ۲، ۵ متر مکعبی آب شده و ۴ میلیون نفر در انتظار راه‌اندازی سامانه دوم تصفیه خانه است. امینی اضافه کرد: متأسفانه باید گفت تا زمانی که سامانه دوم آبرسانی اصفهان به مدار بهره‌برداری وارد نشود، ما شرایط افت فشار آب و قطع آب در برخی مناطق را در زمان پیک مصرف شاهد خواهیم بود. امینی ادامه داد: حتی اگر سد زاینده‌رود سرریز شود به جهت نبود سامانه تصفیه آب و تکمیل شدن ظرفیت سامانه اول تصفیه‌خانه آب اصفهان که ظرفیت تصفیه حدود ۱۲٫۵ مترمکعب را دارد مشکل خواهیم داشت. وی تأکید کرد: اگر این سامانه دوم راه‌اندازی شود، مشکل قطع آب و افت فشار آب اصفهان حل می‌شود و می‌تواند کمبود آب ۴ میلیون نفر جمعیت را مرتفع و تأمین کند. به گفته وی، کسری آب شرب اصفهان ۲٫۵ مترمکعب بر ثانیه است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
اما در این پارادایم، بازار کالاهای دست دوم و دادوستد آنها از جایگاه ویژه‌ای در ابعاد خرد و کلان برخوردار شده است. از یک زاویه‌دید کلان، می‌توان این تعریف را از صنعت و تجارت کالاهای دست دوم ارائه داد؛ «هر اقدامی در راستای مبادله و استفاده مجدد از کالاها و اقلام مصرفی استفاده شده، صنعت دست‌دوم را شکل می‌دهد.» در حقیقت در تمامی دنیا، صنعت دست‌دوم بخش عمده‌ای از کالاهای مصرفی خانوارها و کسب‌وکارها را شامل می‌شود. از نگاه کارشناسان، صنعت دست‌دوم ظرفیت‌های قابل‌توجهی در ایران دارد؛ مطابق برآوردها در صورت برقراری و تحقق ظرفیت‌های کامل این صنعت، ارزش مبادلات این صنعت در ایران می‌تواند به ۶ تا ۹ میلیارد دلار برسد. از سوی دیگر، علاوه بر کالاهای دست دوم، دیوار در بخش‌های املاک، خودرو، استخدام و کاریابی و سایر مشاغل نقش عمده‌ای ایفا کرده است. در واقع ظهور پلت‌فرم‌های اینترنتی خرید و فروش کالاهای دست دوم این امکان را داده است که مستقیما و بدون واسطه، کالاهای دست‌دوم را معامله کند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
وزیر نیرو گفت که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی شده است که با رعایت یک شرط مهم جریان آب در زاینده رود استمرار داشته باشند. تا بتوانیم تابستان سال جاری را به خوبی پشت سربگذاریم. از ابتدا نیز این تلقی را نداشیتم که با افزایش تعرفه‌های برق تاثیر چشمگیری در مصرف مشاهده کنیم. مصوبه این موضوع نیز طی روزهای قبل تهیه شده تا جریان آب در زاینده رود استمرار داشته باشد. وی با تاکید بر اینکه استمرار جریان آب در زاینده رود مشروط است گفت: استمرار جریان آب در زاینده رود با این شرط مهم انجام می‌شود که در پایان تابستان حدود ۴۵۰ میلیون مترمکعب ذخیره برای کشت و سایر مصارف وجود داشته باشد این شرط به مسوولان استان و استاندار محترم اصفهان منعکس شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: مأموران بعدازظهر روز گذشته و درحالیکه متهم سوار بر یک خودروی پژوپارس و پشت ترافیک مانده بود، برای بازداشت وی وارد عمل شدند. وی تصریح کرد: متهم در زمان بازداشت، شیشه خودرو را بالا کشید که دست و کتف مأمور انتظامی بین شیشه و در خودرو گرفتار شد. جلیلیان خاطرنشان کرد: متهم با استفاده از این موقعیت مأمور انتظامی را حدود ۳۰۰ متر به دنبال خودرو کشاند و با کوبیدن مأمور پلیس به دیگر خودروها قصد داشت وی را از تعقیب و گریز منصرف کند. سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ متذکر شد: متهم در نهایت تعادل کنترل خودرو را از دست داد و با یک خودرو تصادف کرد و حین فرار از در دیگر خودرو، بازداشت شد. به گفته وی، از متهم حدود ۳۰ گرم ماده‌مخدر شیشه کشف شده، وی سابقه‌دار است و تحقیقات از او ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
نرخ هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید نسبت به دیروز حدود ۵۰ هزار تومان کاهش داشت. بهای هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۶ امروز نیز به قیمت چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسید. نیم سکه نیز ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان معامله شد. همچنین در بازار آزاد تهران هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۳۳ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان بفروش رسید. اونس جهانی طلا امروز به رقم یک هزار و ۴۰۲ دلار رسید.
ایمناایمنا1 روز قبل
وی افزود: در شرایط افت فشار با کمبود سه مترمکعب آب مواجه هستیم که باید شهروندان در جریان منابع آبی موجود قرار گیرند. اگر سامانه دوم آبرسانی استان با سرعت بیشتری اجرا و درمدار بهره برداری قرارگیرد بسیاری از مشکلات آبی اصفهان کاهش می‌یابد. معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: استاندار اصفهان در جلسه اخیر خود تأکید کرد با تغییر ساعات کاری در ادارات باید کاهش مصرف انرژی در بخش‌های آب و برق مشهود باشد و بازرسی‌های لازم صورت گیرد. معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تأکید کرد: مشترکان کم مصرف از بسته‌های تشویقی ریالی و مشترکان پرمصرف از جریمه‌های سنگین برخوردار خواهند شد. وی یادآور شد: سال گذشته ۰٫۵ درصد مردم بیش از ۴۰ مترمکعب آب مصرف کردند که مشترکان پرمصرف محسوب می‌شوند.

اخبار بیشتر