1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

جنجال کمبود گوشت قرمز و نگرانی مردم؛ از طنز تا واقعیت!

ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود

انوشیروان محسنی بند پی پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی گازرسانی به مردم روستاهای «تورو»، «سرانزا» و «کمند» در جمع خبرنگاران در خصوص گرانی گوشت قرمز در استان تهران گفت: علی رغم این که دولت ۱۴ میلیارد دلار را برای تامین کالاهای اساسی اختصاص داده بود، مدتی است، که با افزایش گوشت قرمز مواجه شدیم.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد، به میزان سال گذشته مواد پروتئینی و گوشت قرمز در استان تهران وجود دارد، اما باید بپذیریم، که نابسامانی در توزیع و ارائه گوشت قرمز وجود داشته که در این چند روز تصمیم گرفته شده تا با نظارت دقیق‌تر و ارائه گوشت قرمز تنظیم بازار در فروشگاه‌های بزرگ در محلات بتوان قیمت را متعادل کرد.

استاندار تهران گفت: تصمیم دیگر در این زمینه این بود، که دانشگاه‌ها، پادگان‌ها و محیط هایی که از تعداد بالای نیروی انسانی مواجه هستند، مجوز واردات گوشت پیدا کنند، تا مردم در خصوص تهیه گوشت قرمز و مایحتاج خود با مشکل مواجه نشوند و شاهد صف‌های طولانی نباشیم، که ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: ثبت‌نام اینترنتی ‌گوشت ‌برای یک جامعه جنگ‌زده است‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: ثبت‌نام اینترنتی ‌گوشت ‌برای یک جامعه جنگ‌زده است‌

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در یادواره هزار و ۲۶۹ شهید تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک‌خان نیروی زمینی سپاه و بزرگداشت روحانی شهید میرزا کوچک‌خان در حسینیه شهدای تیپ لنگرود اظهار داشت: ما وارث مقاومت‌ مجاهدان روزهای جنگ هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اعبام کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری پس از هشت سال دفاع مقدس دیگر جنگی در جامعه ما برای قدرت‌های جهانی قابل تصور نیست؛ این سخن در جواب کسانی بود که برجام را مانع اتفاق افتادن جنگ در کشور می‌دانستند.

وی گفت: امروزه همه قدرت‌های سلطه‌جوی جهانی و در رأس آن‌ها صهیونیسم بین‌الملل به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی به وسیله قدرت نظامی از پا در نمی‌آید بلکه بسترسازی از درون جامعه به‌ویژه بخش‌های تاثیرگذار می‌تواند جمهوری اسلامی را به استحاله بکشاند.

امام جمعه رشت با اشاره به سخنان حضرت امام علی (ع) اظهار داشت: آن امام بزرگوار از مومن و مشرک نمی‌هراسید بلکه از نفوذی‌ها می‌ترسید؛ در سخنان رهبر معظم انقلاب هم مشهود است که ایشان از وجود نفوذی‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروزه جمهوری اسلامی یک قدرت فرامنطقه‌ای دارد افزود: ما علاوه بر آنکه در آسیای‌میانه و خاورمیانه از قدرت مردمی برخوردار هستیم در اروپای شرقی و آمریکای لاتین که بخش بزرگی از جمعیت قاره آمریکا را تشکیل می‌دهد نیز از جایگاه مردمی برخورداریم.

آیت‌الله فلاحتی به مصاحبه یک خبرنگار با یکی از سران تونسی اشاره کرد و اظهار داشت: آن رهبر تونسی روح حاکم بر جامعه ایرانی را حسینی و علوی دانسته و معتقد بود که اگر این روح در جوامع دیگر بدمد مردم حاضر به تحمل رهبران آن کشورها نخواهند بود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان افزود: پوتین در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود که اگر بخواهد راهبردی برای دفع قدرت‌های غربی و رفع شر آن‌ها بجوید باید ببیند نگاه رهبر ایران چیست؛ روزی لیبرال‌های ایرانی شوروی را منجی می‌دانستند اما امروز رهبران روسیه ایران را قطب یگانه می‌بینند.

‌آیت‌الله فلاحتی با اشاره به صحبت‌های حسنین هیکل، وزیر معارف انورسادات تصریح کرد: او ایران را در دو برهه دارای قدرت زیاد می‌دانست، یکی زمان‌های خیلی دور یعنی قبل از پیامبری حضرت موسی (ع) و دیگری در زمان کنونی یعنی زمانی که جامعه توسط ولی‌فقیه اداره می‌شود.

وی گفت: ولایت‌فقیه یعنی اداره جامعه بر اساس دین خدا و حاکمیت آن و ولی‌فقیه باید فردی ربانی، فقیه و دلداده به دین و آگاه از اوضاع روز جهان باشد و اگر واجد این شرایط نباشد اسقاط می‌شود؛ امروزه مسلمانان جهان جمهوری اسلامی را امید ملت‌ها دانسته و معتقدند که ایران باید حرف اول را در مبادلات جهانی بزند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: اجتماع قدرت‌های سلطه جهانی علیه ایران دلیل قدرتمندی نظام اسلامی است و امروز همه قدرت‌های جهانی بسیج شدند که شجره طیبه‌ای که در این جامعه است یعنی نظام اسلامی را که با خون شهدا آبیاری شده از بین ببرند؛ ما به جز خداوند و توجهات ولی‌عصر (عج) چیزی نداریم.

امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه پر عظمت ایران تصریح کرد: این جایگاه در سایه اسلام، مردم مسلمان و رهبری صالح، قدرتمند و شجاع به‌دست آمده است؛ اگر رهبری درست در جامعه وجود نداشت همان بلایی سر انقلاب ما می‌آمد که سر سایر انقلاب‌های دنیا آمد، از همین رو هدف اصلی دشمن رهبر معظم انقلاب است.

وی با ابراز گله‌مندی از سخنان عده‌ای در داخل گفت: مدیران نالایق که خود روزی در مسند قدرت بودند از اوضاع فعلی گله‌مند هستند و این نقشه دشمن است که می‌خواهد اپوزوسیون را از درون نهادینه کند اما ما در عین پایبندی به افق‌های نظام اسلامی از هر چیزی که از آرامش و امنیت مردم سوءاستفاده کند اعلام انزجار می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با ابراز تاسف از ثبت‌نام اینترنتی برای گرفتن گوشت خاطرنشان کرد: این وضعیت برای یک جامعه جنگ‌زده است نه جامعه ما و بسیار باعث تاسف است که در جامعه ما هیچ کالایی ثبات قیمت ندارد؛ باید از تجربه مدیریتی خود در زمان جنگ و از فرماندهان جنگی الگو بگیریم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیریت جهان در دست عناصر سست و بدون فکر است گفت: اگر دیوانه‌ای مثل ترامپ می‌تواند حاکم آمریکا باشد پس جوانان ما قطعا بسیار بهتر از او می‌توانند آمریکا را مدیریت کنند؛ بعد از پیروزی رزمندگان اسلام در خرمشهر امام خمینی (ره) برای آن که ما دچار غرور نشویم فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون!

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون!

آفتاب‌‌نیوز : آغاز توزیع اینترنتی گوشت‌های تنظیم بازار و حرف و حدیث‌های پیرامون آن و همچنین اظهارات اخیر جهانگیری، علی مطهری و سردار آزمون، سوژه طنز صفحه بی قانون شد.

شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون! - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نیاز گوشت قرمز کشور ۱۵۰ هزار تن است/ مردم نگران نباشند

فارسخبرگزاری فارس
نیاز گوشت قرمز کشور ۱۵۰ هزار تن است/ مردم نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا رفیعی‌پور صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه سازمان دامپزشکی مسؤولیت‌های مهمی اعم از تامین کننده امنیت غذایی جامعه، سلامت عمومی جامعه و در امنیت اقتصادی فعالیت دارد، گفت: در حوزه تجارت بین‌المللی، کشور را در حوزه تولید در سطحی قرار دهد تا در جایگاه مطلوب قرار گیرد.

وی ادامه داد: در مازندران حضور پیدا کردیم تا افتتاح یک ساختمان مهمی را در حوزه اداری به بهره‌برداری برسانیم و وجود این افتتاح‌ها به حوزه مسؤولیت‌های دامپزشکی کمک می‌کند تا بتوانیم مسؤولیت‌های مهم خطیر و بین‌المللی را عملیاتی کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اعتقادم بر این است با جنگ اقتصادی که دشمنان برای ایران راه انداخت افتتاح اینگونه ساختمان‌های مقر فرماندهی اقتصادی مقاومتی می‌شود و به این معنا است همه تلاش خود را به کارگیری کنیم تا در این مقر فرماندهی دشمنان در حوزه جنگ اقتصادی شاهد شکست آنان باشیم.

رفیعی‌پور با بیان اینکه در حوزه کشوری امسال بیش از ۹۲ میلیارد تومان افتتاحیه در حوزه دامپزشکی داشتیم، گفت: یکی از این افتتاحیه‌ها ساختمان دامپزشکی مازندران بوده که برای احداث این ساختمان سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

رفیعی‌پور درباره قاچاق دام گفت: مصوبه‌ای را دیشب هیأت دولت با عنوان دستورالعمل حمل و جابجایی دام و محصولات دام را تصویب کرد که بزرگترین کمک را در حوزه مبارزه با افرادی که رفتار مخاطره‌آمیزی را با عنوان قاچاق دام دارند، می‌کند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: قاچاق دام موضوعی نیست که بتوانیم به صفر برسانیم اما شرایطی که در حال حاضر وجود دارد دیگر افرادی که برای خرید دام می‌آمدند همانند گذشته مراجعه نمی‌کنند چرا که به طور حتم افرادی که در حوزه قاچاق تلاش می‌کنند متوجه هزینه سنگین آن شدند.

وی درباره واردات گوشت قرمز نسبت به سال قبل گفت: تاکنون ۳۷ درصد معادل ۱۴۵ هزار تن افزایش واردات در گوشت قرمز داشتیم در حالیکه سال گذشته تا انتهای سال ۱۴۰ هزار تن گوشت وارد کشور شده بود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: با توجه به ثبت سفارش‌هایی که انجام شد میزان گوشت تولیدی از ۵ قاره دنیا وارد می‌شود در حالیکه قبلا تنها از یک قاره واردات گوشت قرمز داشتیم.

این مسؤول اظهار کرد: در حال حاضر محدودیت واردات گوشت قرمز وجود ندارد و میزان گوشت وارده تا پایان سال به ۲۴۰ هزار تن خواهد رسید در حالیکه نیاز کشور با ۱۵۰ هزار تن تامین خواهد شد و مردم نگران تامین گوشت به ویژه گوشت منجمد نباشد.

رفیعی‌پور بیان کرد: گوشت‌های وارداتی از مبدا ورودی کشور تحویل شرکت پشتیبانی امور دام می‌شود و این شرکت با نظارت کارگزاری‌های خود در سراسر کشور اقدام به توزیع می‌کند و مردم نگران رصد و پایش نباشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
از سوی دیگر این ابهام مطرح می‌شود که آیا به واقع افزایش حقوق کارگران می‌تواند به تشدید تورم منجر شود. «علی خدایی» اضافه می‌کند: شکاف میان دستمزد و هزینه سبد معیشت کارگران باید در قالب افزایش نقدی حقوق کارگران جبران شود. مخالفت کارفرمایان با افزایش نقدی حقوق کارگراننماینده کارفرمایی در شورای عالی کار بر این باور است که نباید حقوق کارگران به شکل نقدی افزایش پیدا کند. این فعال صنعتی می‌افزاید: افزایش نقدی حقوق کارگران به بالارفتن هزینه‌های تولید و در نتیجه گرانی مجدد کالاها منجر خواهد شد. وی تصریح می‌کند: طی سالهای اخیر حقوق کارگران همواره افزایش یافته اما سطح رفاه آنها ارتقا نیافته است؛ بنابراین نباید افزایش حقوق کارگران را تنها راه حل مشکلات این قشر دانست.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: محمد سعیدی‌کیا صبح امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، اضافه کرد: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است. سعیدی‌کیا در مورد آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این‌که گودبرداری در حال انجام است و خوشبختانه چهل‌وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه‌ها شنیدم که عنوان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان کرد که این ادعا امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایسنا، باغ وثوق‌الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
گفتنیست، موسوی لاری پیش از این طی اظهاراتی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مدعی شده بود نظام جمهوری اسلامی ایران در سراشیبی است …*عکس از ایلنا***اقتصاد ایران قجری است و مقام هجدهم جهان را ندارد! حسین راغفر و احسان سلطانی که مدتیست گزارش‌هایی سیاه‌نمایانه از اقتصاد ایران را تحت عنوان «گزارش اقتصادی به مردم» در برخی رسانه‌ها مثل ایلنا منتشر می‌کنند؛ به تازگی در یکی از گزارش‌های خود با تشبیه شرایط اقتصادی ایران به اقتصاد دوره قاجار نوشته‌اند: «در اقتصاد ایران مزیت‌های رانتی غالب و مزیت‌های رقابتی غایب هستند. که چرا چهره‌های نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان تا این اندازه، به «سیاه‌نمایی» نیاز مبرم دارند و هیچ جزء مثبتی از اقتصاد ایران نمی‌تواند نظر این افراد را به خود جلب کند. نکته اما آنجاست که تمام این سرمایه‌ها هم‌اکنون در داخل اقتصاد کشور حضور دارند، فعالیت می‌کنند و مردم نیز از آنها منتفع می‌شوند. به گزارش ایسنا، او همچنین تصریح می‌کند: از دفتر حقوقی شهرداری تهران نیز می‌خواهم که اقدام حقوقی و قضائی لازم در این خصوص انجام دهد.

علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی/ بودجه چرا معیوب است، عیب آن چیست؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل

اخبار بیشتر