1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جنجال کمبود گوشت قرمز و نگرانی مردم؛ از طنز تا واقعیت!

ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود

انوشیروان محسنی بند پی پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی گازرسانی به مردم روستاهای «تورو»، «سرانزا» و «کمند» در جمع خبرنگاران در خصوص گرانی گوشت قرمز در استان تهران گفت: علی رغم این که دولت ۱۴ میلیارد دلار را برای تامین کالاهای اساسی اختصاص داده بود، مدتی است، که با افزایش گوشت قرمز مواجه شدیم.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد، به میزان سال گذشته مواد پروتئینی و گوشت قرمز در استان تهران وجود دارد، اما باید بپذیریم، که نابسامانی در توزیع و ارائه گوشت قرمز وجود داشته که در این چند روز تصمیم گرفته شده تا با نظارت دقیق‌تر و ارائه گوشت قرمز تنظیم بازار در فروشگاه‌های بزرگ در محلات بتوان قیمت را متعادل کرد.

استاندار تهران گفت: تصمیم دیگر در این زمینه این بود، که دانشگاه‌ها، پادگان‌ها و محیط هایی که از تعداد بالای نیروی انسانی مواجه هستند، مجوز واردات گوشت پیدا کنند، تا مردم در خصوص تهیه گوشت قرمز و مایحتاج خود با مشکل مواجه نشوند و شاهد صف‌های طولانی نباشیم، که ظرف یکی ۲ هفته آینده مشکل توزیع گوشت قرمز حل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: ثبت‌نام اینترنتی ‌گوشت ‌برای یک جامعه جنگ‌زده است‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: ثبت‌نام اینترنتی ‌گوشت ‌برای یک جامعه جنگ‌زده است‌

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در یادواره هزار و ۲۶۹ شهید تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک‌خان نیروی زمینی سپاه و بزرگداشت روحانی شهید میرزا کوچک‌خان در حسینیه شهدای تیپ لنگرود اظهار داشت: ما وارث مقاومت‌ مجاهدان روزهای جنگ هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اعبام کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری پس از هشت سال دفاع مقدس دیگر جنگی در جامعه ما برای قدرت‌های جهانی قابل تصور نیست؛ این سخن در جواب کسانی بود که برجام را مانع اتفاق افتادن جنگ در کشور می‌دانستند.

وی گفت: امروزه همه قدرت‌های سلطه‌جوی جهانی و در رأس آن‌ها صهیونیسم بین‌الملل به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی به وسیله قدرت نظامی از پا در نمی‌آید بلکه بسترسازی از درون جامعه به‌ویژه بخش‌های تاثیرگذار می‌تواند جمهوری اسلامی را به استحاله بکشاند.

امام جمعه رشت با اشاره به سخنان حضرت امام علی (ع) اظهار داشت: آن امام بزرگوار از مومن و مشرک نمی‌هراسید بلکه از نفوذی‌ها می‌ترسید؛ در سخنان رهبر معظم انقلاب هم مشهود است که ایشان از وجود نفوذی‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروزه جمهوری اسلامی یک قدرت فرامنطقه‌ای دارد افزود: ما علاوه بر آنکه در آسیای‌میانه و خاورمیانه از قدرت مردمی برخوردار هستیم در اروپای شرقی و آمریکای لاتین که بخش بزرگی از جمعیت قاره آمریکا را تشکیل می‌دهد نیز از جایگاه مردمی برخورداریم.

آیت‌الله فلاحتی به مصاحبه یک خبرنگار با یکی از سران تونسی اشاره کرد و اظهار داشت: آن رهبر تونسی روح حاکم بر جامعه ایرانی را حسینی و علوی دانسته و معتقد بود که اگر این روح در جوامع دیگر بدمد مردم حاضر به تحمل رهبران آن کشورها نخواهند بود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان افزود: پوتین در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود که اگر بخواهد راهبردی برای دفع قدرت‌های غربی و رفع شر آن‌ها بجوید باید ببیند نگاه رهبر ایران چیست؛ روزی لیبرال‌های ایرانی شوروی را منجی می‌دانستند اما امروز رهبران روسیه ایران را قطب یگانه می‌بینند.

‌آیت‌الله فلاحتی با اشاره به صحبت‌های حسنین هیکل، وزیر معارف انورسادات تصریح کرد: او ایران را در دو برهه دارای قدرت زیاد می‌دانست، یکی زمان‌های خیلی دور یعنی قبل از پیامبری حضرت موسی (ع) و دیگری در زمان کنونی یعنی زمانی که جامعه توسط ولی‌فقیه اداره می‌شود.

وی گفت: ولایت‌فقیه یعنی اداره جامعه بر اساس دین خدا و حاکمیت آن و ولی‌فقیه باید فردی ربانی، فقیه و دلداده به دین و آگاه از اوضاع روز جهان باشد و اگر واجد این شرایط نباشد اسقاط می‌شود؛ امروزه مسلمانان جهان جمهوری اسلامی را امید ملت‌ها دانسته و معتقدند که ایران باید حرف اول را در مبادلات جهانی بزند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: اجتماع قدرت‌های سلطه جهانی علیه ایران دلیل قدرتمندی نظام اسلامی است و امروز همه قدرت‌های جهانی بسیج شدند که شجره طیبه‌ای که در این جامعه است یعنی نظام اسلامی را که با خون شهدا آبیاری شده از بین ببرند؛ ما به جز خداوند و توجهات ولی‌عصر (عج) چیزی نداریم.

امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه پر عظمت ایران تصریح کرد: این جایگاه در سایه اسلام، مردم مسلمان و رهبری صالح، قدرتمند و شجاع به‌دست آمده است؛ اگر رهبری درست در جامعه وجود نداشت همان بلایی سر انقلاب ما می‌آمد که سر سایر انقلاب‌های دنیا آمد، از همین رو هدف اصلی دشمن رهبر معظم انقلاب است.

وی با ابراز گله‌مندی از سخنان عده‌ای در داخل گفت: مدیران نالایق که خود روزی در مسند قدرت بودند از اوضاع فعلی گله‌مند هستند و این نقشه دشمن است که می‌خواهد اپوزوسیون را از درون نهادینه کند اما ما در عین پایبندی به افق‌های نظام اسلامی از هر چیزی که از آرامش و امنیت مردم سوءاستفاده کند اعلام انزجار می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با ابراز تاسف از ثبت‌نام اینترنتی برای گرفتن گوشت خاطرنشان کرد: این وضعیت برای یک جامعه جنگ‌زده است نه جامعه ما و بسیار باعث تاسف است که در جامعه ما هیچ کالایی ثبات قیمت ندارد؛ باید از تجربه مدیریتی خود در زمان جنگ و از فرماندهان جنگی الگو بگیریم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیریت جهان در دست عناصر سست و بدون فکر است گفت: اگر دیوانه‌ای مثل ترامپ می‌تواند حاکم آمریکا باشد پس جوانان ما قطعا بسیار بهتر از او می‌توانند آمریکا را مدیریت کنند؛ بعد از پیروزی رزمندگان اسلام در خرمشهر امام خمینی (ره) برای آن که ما دچار غرور نشویم فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون!

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون!

آفتاب‌‌نیوز : آغاز توزیع اینترنتی گوشت‌های تنظیم بازار و حرف و حدیث‌های پیرامون آن و همچنین اظهارات اخیر جهانگیری، علی مطهری و سردار آزمون، سوژه طنز صفحه بی قانون شد.

شقه گوشت، جایزه جدید مسابقات تلویزیونی+متلک به سردار آزمون! - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نیاز گوشت قرمز کشور ۱۵۰ هزار تن است/ مردم نگران نباشند

فارسخبرگزاری فارس
نیاز گوشت قرمز کشور ۱۵۰ هزار تن است/ مردم نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا رفیعی‌پور صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه سازمان دامپزشکی مسؤولیت‌های مهمی اعم از تامین کننده امنیت غذایی جامعه، سلامت عمومی جامعه و در امنیت اقتصادی فعالیت دارد، گفت: در حوزه تجارت بین‌المللی، کشور را در حوزه تولید در سطحی قرار دهد تا در جایگاه مطلوب قرار گیرد.

وی ادامه داد: در مازندران حضور پیدا کردیم تا افتتاح یک ساختمان مهمی را در حوزه اداری به بهره‌برداری برسانیم و وجود این افتتاح‌ها به حوزه مسؤولیت‌های دامپزشکی کمک می‌کند تا بتوانیم مسؤولیت‌های مهم خطیر و بین‌المللی را عملیاتی کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اعتقادم بر این است با جنگ اقتصادی که دشمنان برای ایران راه انداخت افتتاح اینگونه ساختمان‌های مقر فرماندهی اقتصادی مقاومتی می‌شود و به این معنا است همه تلاش خود را به کارگیری کنیم تا در این مقر فرماندهی دشمنان در حوزه جنگ اقتصادی شاهد شکست آنان باشیم.

رفیعی‌پور با بیان اینکه در حوزه کشوری امسال بیش از ۹۲ میلیارد تومان افتتاحیه در حوزه دامپزشکی داشتیم، گفت: یکی از این افتتاحیه‌ها ساختمان دامپزشکی مازندران بوده که برای احداث این ساختمان سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

رفیعی‌پور درباره قاچاق دام گفت: مصوبه‌ای را دیشب هیأت دولت با عنوان دستورالعمل حمل و جابجایی دام و محصولات دام را تصویب کرد که بزرگترین کمک را در حوزه مبارزه با افرادی که رفتار مخاطره‌آمیزی را با عنوان قاچاق دام دارند، می‌کند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: قاچاق دام موضوعی نیست که بتوانیم به صفر برسانیم اما شرایطی که در حال حاضر وجود دارد دیگر افرادی که برای خرید دام می‌آمدند همانند گذشته مراجعه نمی‌کنند چرا که به طور حتم افرادی که در حوزه قاچاق تلاش می‌کنند متوجه هزینه سنگین آن شدند.

وی درباره واردات گوشت قرمز نسبت به سال قبل گفت: تاکنون ۳۷ درصد معادل ۱۴۵ هزار تن افزایش واردات در گوشت قرمز داشتیم در حالیکه سال گذشته تا انتهای سال ۱۴۰ هزار تن گوشت وارد کشور شده بود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: با توجه به ثبت سفارش‌هایی که انجام شد میزان گوشت تولیدی از ۵ قاره دنیا وارد می‌شود در حالیکه قبلا تنها از یک قاره واردات گوشت قرمز داشتیم.

این مسؤول اظهار کرد: در حال حاضر محدودیت واردات گوشت قرمز وجود ندارد و میزان گوشت وارده تا پایان سال به ۲۴۰ هزار تن خواهد رسید در حالیکه نیاز کشور با ۱۵۰ هزار تن تامین خواهد شد و مردم نگران تامین گوشت به ویژه گوشت منجمد نباشد.

رفیعی‌پور بیان کرد: گوشت‌های وارداتی از مبدا ورودی کشور تحویل شرکت پشتیبانی امور دام می‌شود و این شرکت با نظارت کارگزاری‌های خود در سراسر کشور اقدام به توزیع می‌کند و مردم نگران رصد و پایش نباشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/

رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

12+
الفالف16 ساعت قبل
الفالف15 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر