1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

اظهارنظرهای جدید در رابطه با برخورد با مفاسد اقتصادی

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اخیر ۹۴ نماینده طرحی با نام «حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی» را تدوین کرده و در اختیار هیئت رئیسه پارلمان قرار دادند.

این هیئت نیز این طرح را پس از اعلام وصول به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، برای بررسی بیشتر ارجاع داده است.اعلام وصول طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی

در این طرح ۱۱ ماده‌ای، تشویق‌‌های نقدی و ارتقاء شغلی برای افرادی که مفاسد اقتصادی و اداری را اطلاع دهند، پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم متن این طرح به‌شرح زیر است:

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 7طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 8طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 9طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 10طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 11طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 12

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در آیین خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: بدون تقوا روح انسان از گرسنگی رنج می‌برد و تقوا انسان را به بالاترین درجات می‌رساند.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و افزود: روز نیروی هوایی ارتش یکی از مناسبت‌های هفته است که این روز، روزی است که همافران سرافراز ایران در سال ۵۷ که هنوز انقلاب به پیروزی نهایی نرسیده بود بامام راحل (ره) اعلام همبستگی کردند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه این امر کار بسیار بزرگی بود بیان کرد: این اعلام حمایت و همبستگی با امام راحل (ره) هم بر روی ارتش و هم بر روی مردم بسیار موثر بود و نیروها با عزم راسخ‌تر اقدام کردند.

عبادی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش زحمات زیادی در دوران دفاع مقدس انجام دادند تصریح کرد: در آن دوران شهدای زیادی را نثار انقلاب کردند.

وی عملیات والفجر ۷ را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این عملیات یک عملیات بسیار بزرگ و مهم بود که آمریکایی‌ها را نگران کرد.اراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنندجهانگیری در همدان: تبعیض و فساد با آرمان‌های نظام سازگار نیستاراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و یادآور شد: خوشبختانه علی‌رغم فشارهای اقتصادی و کاهش فروش نفت باز هم پروژه‌های متعددی در دهه فجر افتتاح شد.

عبادی با بیان اینکه یکی از معضلات استان ما بحث خشکسالی است اظهار داشت: در این راستا یکی از موضوعات مهم بحث مدیریت روان آب‌ها و آبخیزداری بود که امسال ۴۰۰ میلیون دلار برای آبخیزداری و آبرسانی روستاهای کشور از صندوق توسعه ملی برداشت شد.

وی با بیان اینکه ما در کشور به اتفاق ۲ استان دیگر رتبه اول را در بحث آبخیزداری داریم افزود: در مجموع حدود ۹۹ سازه و عملیات آبخیزداری در استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شده است و ۱۰۰ منبع آبی از این سازه‌ها متأثر خواهند شد.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در بودجه ۹۸ خراسان جنوبی جزو اولویت‌های اصلی کشور در بحث گازرسانی است گفت: ایران به برکت انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به پیشرفت‌های زیادی دست یافته است.

عبادی اظهار داشت: استکبار و آمریکایی‌ها به دنبال نوکر هستند، اما در حال حاضر آن دوران گذشته است و ملت ایران به خودباوری رسیده است و هرگز به آن دوران گذشته بر نمی‌گردد.

وی با بیان اینکه ایران در بحث رشد علمی جزو رتبه‌های نخست منطقه است بیان کرد: همچنین کشور ایران از جهت فناوری نیز برتر است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه قبل از انقلاب ۱۵۸ هزار دانشجو در کشور و امروز بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد تصریح کرد: همچنین امروز طول راه‌های کشور ۳۸ برابر راه‌های قبل از انقلاب است.

عبادی با بیان اینکه پیشرفت‌هایی که امروز حاصل و موجب حسادت دشمن شده است به برکت انقلاب اسلامی است یادآور شد: به همین دلیل دشمنان اسلام می‌خواهند مردم را تحت فشار قرار دهند.

وی ضمن دعوت از حضور حداکثری مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه خاطرنشان کرد: باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه هیهات من الذله را نشان دهیم و همچنین مسئولان نیز وظایفی دارند و نباید کوتاهی کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه در مورد مفاسد اقتصادی باید با قاطعیت تمام برخورد شود اظهار داشت: امید است جناح‌های سیاسی که در بحث مفسدان اقتصادی وجود دارد به اجماع برسند و آنان را بر کنار کنند.

عبادی با اشاره به اینکه خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست افزود: اروپایی هایی که مدعی حمایت از برجام بودند امروز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند بلکه طلبکار هم هستند و هیچ کس جز غرب نمی‌توانست غرب و ذوق زدگان غربی را خجالت دهد.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ کجا نخواهد رسید زیرا ماهیت انقلاب ما یک ماهیت الهی است اظهار داشت: ۲۲ بهمن یوم الله است یعنی روزی که قدرت خدا نمایان می‌شود و انقلاب ما و ۲۲ بهمن معجزه بزرگ الهی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین، محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: برخورد با مسئله گرانی و مجازات کسانی که بر خلاف قوانین و مقررات عمل می‌کنند، جزو وظایف قوه قضائیه نیست و عمدتا در حوزه وظایف سازمان تعزیرات حکومتی قرار می‌گیرد.

وی مسائل اقتصادی مرتبط با مفاسد و قاچاق سازمان یافته را در حوزه صلاحیت دستگاه قضا دانست و افزود: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که براساس محاسبات و بررسی‌های کارشناسانه ما لازم است دستگاه قضا در این عرصه به حمایت از دولت وارد میدان شود و در خدمت مردم باشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: دستگاه قضا در کنار سازمان‌هایی نظیر تعزیرات حکومتی و صمت که با کالای مورد نیاز مردم سر و کار دارند، قرار گرفته و لذا ریاست قوه قضائیه و دادستانی کل سیاست‌های کلی این موضوع را بررسی و ابلاغ کرد و دادستان‌های سراسر کشور مسئولیت پیدا کردند در کنار سازمان تعزیرات با پدیده گرانی و احتکار برخورد و از اختیارات قانونی قوه قضائیه استفاده کنند. خوشبختانه از زمان این ابلاغیه تاکنون بازخوردهای خوبی داشتیم و لذا مادامی که اقتصاد کشور با چنین مشکلاتی مواجه است، کار ما نیز ادامه دارد.

منتظری بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه خارجی دانست که در حیطه اختیارات دولت و دستگاه‌ها نیست و گفت: بخشی از مشکلات خاستگاه داخلی دارد و به مدیریت ضعیف و توأم با اشکال دستگاه‌ها یا عناصر منفعت طلب در تولید و توزیع برمی‌گردد لذا دستگاه‌های اجرایی باید ضعف‌هایشان را با نظارت و رصد و پیگیری‌های قضائی برطرف کنند.

وی فقدان قانون در برخورد با تخلفات اقتصادی را یکی از مشکلات دستگاه‌ها دانست و یادآور شد: برای برخورد با مفاسد اقتصادی بایستی برخورد ریشه‌ای داشته باشیم لذا در مطالعات خودمان باید منافذ قانونی موجود در دستگاه‌ها را ببندیم تا مانع از سوءاستفاده دیگران شویم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: انتظار داریم مدیران در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم مدیریت جهادی داشته باشند زیرا با مدیریت عادی نمی‌توان از این شرایط گذر کرد. امروز استکبار با تمام قوا به میدان آمده و مدیران اعم از سطح بالا و میانی باید این مسئله را درک کنند و لباس رزم بپوشند و مدیریت جهادی را سرلوحه امور قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید منافذ ورود سوءاستفاده گران برای ایجاد فساد در جامعه را ببندیم، خاطرنشان کرد: با قوانین عادی نمی‌توانیم با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم و لذا قوه قضائیه با کسب اجازه از مقام معظم رهبری موانع موجود را جهت برخورد جدی و سریع با مفاسد اقتصادی از سر راه برداشت. البته فقط نباید با مفاسد برخورد کنیم، بلکه از مدیران و مسئولان می‌خواهیم قبل از برخورد با مفاسد، برخورد با فساد را در دستور کار قرار دهند.

منتظری رفع موانع و مشکلات کارخانجات و مراکز تولیدی و کارگاهی را یکی از اقدامات دستگاه قضا دانست و بیان کرد: بسیاری از مدیران کارخانجات و کارآفرینان از کثرت دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌ها گله مند هستند لذا تولیدکننده هر روز نباید با قوانین و مقررات جدید مواجه شود.

دادستان کل کشور نفوذ را یکی از خطرات جدی برای کشور و نظام دانست و گفت: دشمن به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی است و لذا عناصر خود را وارد می‌کند، اما دستگاه قضا ابزارهای لازم را برای برخورد با نفوذ ندارد و در حیطه وظایف وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است تا این عناصر را شناسایی کنند.

وی با تصریح بر اینکه مسئولان باید نفوذ را درک کنند، گفت: نفوذ دشمن تنها برای کسب اطلاعات و جاسوسی نیست، بلکه عناصر نفوذی در عمل زمینه را برای برنامه‌های دشمن فراهم می‌کنند.

منتظری تشکیل شورای عالی فضای مجازی را ابتکار رهبر انقلاب دانست و اظهار کرد: در بحث فضای مجازی راه روشن است و ابزارهای لازم وجود دارد، اما متأسفانه مصوبات لازم الاجرای شورای عالی فضای مجازی در اجرا با کندی مواجه است.

وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند به دنبال فیلتر کردن کامل فضای مجازی هستیم، یادآور شد: بستن فضای مجازی معنا ندارد، زیرا فرصت گرانقدری برای ارتباطات داخلی و خارجی است اما آنچه که ما می‌خواهیم سالم سازی این فضاست. امروزه بسیاری از جرایم و جنایات در فضای مجازی رخ می‌دهد و آثار تخریبی آن امنیت و اخلاق جامعه را دچار مشکل کرده است لذا دولت مکلف به سالم سازی فضای مجازی است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا10 ساعت قبل
وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم که مرزهای مشترک پاکستان با ایران دچار تهدید و خلاء امنیتی بوده و از این ناحیه تروریست‌ها به عنوان مأمن استفاده می‌کنند. دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند. سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرکوب عاملان این حملات تروریستی را حق خود می‌دانند گفت: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه، حق خود می‌دانند که برای دفاع و امنیت مرزهای ایران و سرکوب عاملان این تروریست‌های جنایتکار به رسالت انقلابی خود عمل کنند. وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم با کشورهای همسایه روابط حسنه داشته باشیم و ناامنی در منطقه را به سود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های جمع شده در کنفرانس ورشو می‌دانیم. البته ملت بزرگ ایران و سپاه پاسدارن قدرتمند و خانواده‌های شهیدان مظلوم، پاسخ کوبنده و متناسب را در زمان مقتضی به تحریک کنندگان و مجریان دست نشانده این حادثه تروریستی خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.

نظرها

اخبار بیشتر