1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارنظرهای جدید در رابطه با برخورد با مفاسد اقتصادی

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اخیر ۹۴ نماینده طرحی با نام «حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی» را تدوین کرده و در اختیار هیئت رئیسه پارلمان قرار دادند.

این هیئت نیز این طرح را پس از اعلام وصول به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، برای بررسی بیشتر ارجاع داده است.اعلام وصول طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی

در این طرح ۱۱ ماده‌ای، تشویق‌‌های نقدی و ارتقاء شغلی برای افرادی که مفاسد اقتصادی و اداری را اطلاع دهند، پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم متن این طرح به‌شرح زیر است:

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 7طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 8طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 9طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 10طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 11طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 12

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در آیین خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: بدون تقوا روح انسان از گرسنگی رنج می‌برد و تقوا انسان را به بالاترین درجات می‌رساند.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و افزود: روز نیروی هوایی ارتش یکی از مناسبت‌های هفته است که این روز، روزی است که همافران سرافراز ایران در سال ۵۷ که هنوز انقلاب به پیروزی نهایی نرسیده بود بامام راحل (ره) اعلام همبستگی کردند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه این امر کار بسیار بزرگی بود بیان کرد: این اعلام حمایت و همبستگی با امام راحل (ره) هم بر روی ارتش و هم بر روی مردم بسیار موثر بود و نیروها با عزم راسخ‌تر اقدام کردند.

عبادی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش زحمات زیادی در دوران دفاع مقدس انجام دادند تصریح کرد: در آن دوران شهدای زیادی را نثار انقلاب کردند.

وی عملیات والفجر ۷ را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این عملیات یک عملیات بسیار بزرگ و مهم بود که آمریکایی‌ها را نگران کرد.اراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنندجهانگیری در همدان: تبعیض و فساد با آرمان‌های نظام سازگار نیستاراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و یادآور شد: خوشبختانه علی‌رغم فشارهای اقتصادی و کاهش فروش نفت باز هم پروژه‌های متعددی در دهه فجر افتتاح شد.

عبادی با بیان اینکه یکی از معضلات استان ما بحث خشکسالی است اظهار داشت: در این راستا یکی از موضوعات مهم بحث مدیریت روان آب‌ها و آبخیزداری بود که امسال ۴۰۰ میلیون دلار برای آبخیزداری و آبرسانی روستاهای کشور از صندوق توسعه ملی برداشت شد.

وی با بیان اینکه ما در کشور به اتفاق ۲ استان دیگر رتبه اول را در بحث آبخیزداری داریم افزود: در مجموع حدود ۹۹ سازه و عملیات آبخیزداری در استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شده است و ۱۰۰ منبع آبی از این سازه‌ها متأثر خواهند شد.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در بودجه ۹۸ خراسان جنوبی جزو اولویت‌های اصلی کشور در بحث گازرسانی است گفت: ایران به برکت انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به پیشرفت‌های زیادی دست یافته است.

عبادی اظهار داشت: استکبار و آمریکایی‌ها به دنبال نوکر هستند، اما در حال حاضر آن دوران گذشته است و ملت ایران به خودباوری رسیده است و هرگز به آن دوران گذشته بر نمی‌گردد.

وی با بیان اینکه ایران در بحث رشد علمی جزو رتبه‌های نخست منطقه است بیان کرد: همچنین کشور ایران از جهت فناوری نیز برتر است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه قبل از انقلاب ۱۵۸ هزار دانشجو در کشور و امروز بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد تصریح کرد: همچنین امروز طول راه‌های کشور ۳۸ برابر راه‌های قبل از انقلاب است.

عبادی با بیان اینکه پیشرفت‌هایی که امروز حاصل و موجب حسادت دشمن شده است به برکت انقلاب اسلامی است یادآور شد: به همین دلیل دشمنان اسلام می‌خواهند مردم را تحت فشار قرار دهند.

وی ضمن دعوت از حضور حداکثری مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه خاطرنشان کرد: باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه هیهات من الذله را نشان دهیم و همچنین مسئولان نیز وظایفی دارند و نباید کوتاهی کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه در مورد مفاسد اقتصادی باید با قاطعیت تمام برخورد شود اظهار داشت: امید است جناح‌های سیاسی که در بحث مفسدان اقتصادی وجود دارد به اجماع برسند و آنان را بر کنار کنند.

عبادی با اشاره به اینکه خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست افزود: اروپایی هایی که مدعی حمایت از برجام بودند امروز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند بلکه طلبکار هم هستند و هیچ کس جز غرب نمی‌توانست غرب و ذوق زدگان غربی را خجالت دهد.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ کجا نخواهد رسید زیرا ماهیت انقلاب ما یک ماهیت الهی است اظهار داشت: ۲۲ بهمن یوم الله است یعنی روزی که قدرت خدا نمایان می‌شود و انقلاب ما و ۲۲ بهمن معجزه بزرگ الهی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین، محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: برخورد با مسئله گرانی و مجازات کسانی که بر خلاف قوانین و مقررات عمل می‌کنند، جزو وظایف قوه قضائیه نیست و عمدتا در حوزه وظایف سازمان تعزیرات حکومتی قرار می‌گیرد.

وی مسائل اقتصادی مرتبط با مفاسد و قاچاق سازمان یافته را در حوزه صلاحیت دستگاه قضا دانست و افزود: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که براساس محاسبات و بررسی‌های کارشناسانه ما لازم است دستگاه قضا در این عرصه به حمایت از دولت وارد میدان شود و در خدمت مردم باشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: دستگاه قضا در کنار سازمان‌هایی نظیر تعزیرات حکومتی و صمت که با کالای مورد نیاز مردم سر و کار دارند، قرار گرفته و لذا ریاست قوه قضائیه و دادستانی کل سیاست‌های کلی این موضوع را بررسی و ابلاغ کرد و دادستان‌های سراسر کشور مسئولیت پیدا کردند در کنار سازمان تعزیرات با پدیده گرانی و احتکار برخورد و از اختیارات قانونی قوه قضائیه استفاده کنند. خوشبختانه از زمان این ابلاغیه تاکنون بازخوردهای خوبی داشتیم و لذا مادامی که اقتصاد کشور با چنین مشکلاتی مواجه است، کار ما نیز ادامه دارد.

منتظری بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه خارجی دانست که در حیطه اختیارات دولت و دستگاه‌ها نیست و گفت: بخشی از مشکلات خاستگاه داخلی دارد و به مدیریت ضعیف و توأم با اشکال دستگاه‌ها یا عناصر منفعت طلب در تولید و توزیع برمی‌گردد لذا دستگاه‌های اجرایی باید ضعف‌هایشان را با نظارت و رصد و پیگیری‌های قضائی برطرف کنند.

وی فقدان قانون در برخورد با تخلفات اقتصادی را یکی از مشکلات دستگاه‌ها دانست و یادآور شد: برای برخورد با مفاسد اقتصادی بایستی برخورد ریشه‌ای داشته باشیم لذا در مطالعات خودمان باید منافذ قانونی موجود در دستگاه‌ها را ببندیم تا مانع از سوءاستفاده دیگران شویم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: انتظار داریم مدیران در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم مدیریت جهادی داشته باشند زیرا با مدیریت عادی نمی‌توان از این شرایط گذر کرد. امروز استکبار با تمام قوا به میدان آمده و مدیران اعم از سطح بالا و میانی باید این مسئله را درک کنند و لباس رزم بپوشند و مدیریت جهادی را سرلوحه امور قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید منافذ ورود سوءاستفاده گران برای ایجاد فساد در جامعه را ببندیم، خاطرنشان کرد: با قوانین عادی نمی‌توانیم با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم و لذا قوه قضائیه با کسب اجازه از مقام معظم رهبری موانع موجود را جهت برخورد جدی و سریع با مفاسد اقتصادی از سر راه برداشت. البته فقط نباید با مفاسد برخورد کنیم، بلکه از مدیران و مسئولان می‌خواهیم قبل از برخورد با مفاسد، برخورد با فساد را در دستور کار قرار دهند.

منتظری رفع موانع و مشکلات کارخانجات و مراکز تولیدی و کارگاهی را یکی از اقدامات دستگاه قضا دانست و بیان کرد: بسیاری از مدیران کارخانجات و کارآفرینان از کثرت دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌ها گله مند هستند لذا تولیدکننده هر روز نباید با قوانین و مقررات جدید مواجه شود.

دادستان کل کشور نفوذ را یکی از خطرات جدی برای کشور و نظام دانست و گفت: دشمن به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی است و لذا عناصر خود را وارد می‌کند، اما دستگاه قضا ابزارهای لازم را برای برخورد با نفوذ ندارد و در حیطه وظایف وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است تا این عناصر را شناسایی کنند.

وی با تصریح بر اینکه مسئولان باید نفوذ را درک کنند، گفت: نفوذ دشمن تنها برای کسب اطلاعات و جاسوسی نیست، بلکه عناصر نفوذی در عمل زمینه را برای برنامه‌های دشمن فراهم می‌کنند.

منتظری تشکیل شورای عالی فضای مجازی را ابتکار رهبر انقلاب دانست و اظهار کرد: در بحث فضای مجازی راه روشن است و ابزارهای لازم وجود دارد، اما متأسفانه مصوبات لازم الاجرای شورای عالی فضای مجازی در اجرا با کندی مواجه است.

وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند به دنبال فیلتر کردن کامل فضای مجازی هستیم، یادآور شد: بستن فضای مجازی معنا ندارد، زیرا فرصت گرانقدری برای ارتباطات داخلی و خارجی است اما آنچه که ما می‌خواهیم سالم سازی این فضاست. امروزه بسیاری از جرایم و جنایات در فضای مجازی رخ می‌دهد و آثار تخریبی آن امنیت و اخلاق جامعه را دچار مشکل کرده است لذا دولت مکلف به سالم سازی فضای مجازی است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب1 روز قبل

استاندار گلستان برکنار شد

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد. اسحاق جهانگیری پس از غیبت مناف هاشمی در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان گلستان، مناف هاشمی را برکنار و علی قرابیه معاون هاشمی را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. هاشمی در چند روز گذشته و همزمان با سیل استان گلستان در سفر خارج از کشور به سر می‌برد. او ساعتی پیش خبر داد که به کشور برگشته است (اینجا بخوانید.)

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
الفالف12 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.

اخبار بیشتر