اظهارنظرهای جدید در رابطه با برخورد با مفاسد اقتصادی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارنظرهای جدید در رابطه با برخورد با مفاسد اقتصادی

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیراً طرحی را با ۹۴ امضا درباره حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی تدوین و به هیئت رئیسه پارلمان تقدیم کرده‌اند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اخیر ۹۴ نماینده طرحی با نام «حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی» را تدوین کرده و در اختیار هیئت رئیسه پارلمان قرار دادند.

این هیئت نیز این طرح را پس از اعلام وصول به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، برای بررسی بیشتر ارجاع داده است.اعلام وصول طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی

در این طرح ۱۱ ماده‌ای، تشویق‌‌های نقدی و ارتقاء شغلی برای افرادی که مفاسد اقتصادی و اداری را اطلاع دهند، پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم متن این طرح به‌شرح زیر است:

طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 7طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 8طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 9طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 10طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 11طرح مجلس برای تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی + متن کامل - 12

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست
امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه در بحث مفاسد اقتصادی باید با قاطعیت تمام برخورد شود گفت: خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در آیین خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: بدون تقوا روح انسان از گرسنگی رنج می‌برد و تقوا انسان را به بالاترین درجات می‌رساند.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و افزود: روز نیروی هوایی ارتش یکی از مناسبت‌های هفته است که این روز، روزی است که همافران سرافراز ایران در سال ۵۷ که هنوز انقلاب به پیروزی نهایی نرسیده بود بامام راحل (ره) اعلام همبستگی کردند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه این امر کار بسیار بزرگی بود بیان کرد: این اعلام حمایت و همبستگی با امام راحل (ره) هم بر روی ارتش و هم بر روی مردم بسیار موثر بود و نیروها با عزم راسخ‌تر اقدام کردند.

عبادی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش زحمات زیادی در دوران دفاع مقدس انجام دادند تصریح کرد: در آن دوران شهدای زیادی را نثار انقلاب کردند.

وی عملیات والفجر ۷ را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این عملیات یک عملیات بسیار بزرگ و مهم بود که آمریکایی‌ها را نگران کرد.اراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنندجهانگیری در همدان: تبعیض و فساد با آرمان‌های نظام سازگار نیستاراک| ارگان‌های نظارتی و امنیتی با رصد فعالیت‌های دستگاه‌ها از فساد مالی جلوگیری کنند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را یکی دیگر از مناسبت‌های هفته عنوان کرد و یادآور شد: خوشبختانه علی‌رغم فشارهای اقتصادی و کاهش فروش نفت باز هم پروژه‌های متعددی در دهه فجر افتتاح شد.

عبادی با بیان اینکه یکی از معضلات استان ما بحث خشکسالی است اظهار داشت: در این راستا یکی از موضوعات مهم بحث مدیریت روان آب‌ها و آبخیزداری بود که امسال ۴۰۰ میلیون دلار برای آبخیزداری و آبرسانی روستاهای کشور از صندوق توسعه ملی برداشت شد.

وی با بیان اینکه ما در کشور به اتفاق ۲ استان دیگر رتبه اول را در بحث آبخیزداری داریم افزود: در مجموع حدود ۹۹ سازه و عملیات آبخیزداری در استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شده است و ۱۰۰ منبع آبی از این سازه‌ها متأثر خواهند شد.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در بودجه ۹۸ خراسان جنوبی جزو اولویت‌های اصلی کشور در بحث گازرسانی است گفت: ایران به برکت انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به پیشرفت‌های زیادی دست یافته است.

عبادی اظهار داشت: استکبار و آمریکایی‌ها به دنبال نوکر هستند، اما در حال حاضر آن دوران گذشته است و ملت ایران به خودباوری رسیده است و هرگز به آن دوران گذشته بر نمی‌گردد.

وی با بیان اینکه ایران در بحث رشد علمی جزو رتبه‌های نخست منطقه است بیان کرد: همچنین کشور ایران از جهت فناوری نیز برتر است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه قبل از انقلاب ۱۵۸ هزار دانشجو در کشور و امروز بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد تصریح کرد: همچنین امروز طول راه‌های کشور ۳۸ برابر راه‌های قبل از انقلاب است.

عبادی با بیان اینکه پیشرفت‌هایی که امروز حاصل و موجب حسادت دشمن شده است به برکت انقلاب اسلامی است یادآور شد: به همین دلیل دشمنان اسلام می‌خواهند مردم را تحت فشار قرار دهند.

وی ضمن دعوت از حضور حداکثری مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه خاطرنشان کرد: باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه هیهات من الذله را نشان دهیم و همچنین مسئولان نیز وظایفی دارند و نباید کوتاهی کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه در مورد مفاسد اقتصادی باید با قاطعیت تمام برخورد شود اظهار داشت: امید است جناح‌های سیاسی که در بحث مفسدان اقتصادی وجود دارد به اجماع برسند و آنان را بر کنار کنند.

عبادی با اشاره به اینکه خطر مفاسد اقتصادی کمتر از خطر آمریکا نیست افزود: اروپایی هایی که مدعی حمایت از برجام بودند امروز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند بلکه طلبکار هم هستند و هیچ کس جز غرب نمی‌توانست غرب و ذوق زدگان غربی را خجالت دهد.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ کجا نخواهد رسید زیرا ماهیت انقلاب ما یک ماهیت الهی است اظهار داشت: ۲۲ بهمن یوم الله است یعنی روزی که قدرت خدا نمایان می‌شود و انقلاب ما و ۲۲ بهمن معجزه بزرگ الهی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دادستان کل: برخورد با مفاسد اقتصادی باید ریشه‌ای باشد
دادستان کل کشور، فقدان قانون در برخورد با تخلفات اقتصادی را یکی از مشکلات دستگاه‌ها دانست و یادآور شد: برای برخورد با مفاسد اقتصادی بایستی برخورد ریشه‌ای داشته باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین، محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: برخورد با مسئله گرانی و مجازات کسانی که بر خلاف قوانین و مقررات عمل می‌کنند، جزو وظایف قوه قضائیه نیست و عمدتا در حوزه وظایف سازمان تعزیرات حکومتی قرار می‌گیرد.

وی مسائل اقتصادی مرتبط با مفاسد و قاچاق سازمان یافته را در حوزه صلاحیت دستگاه قضا دانست و افزود: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که براساس محاسبات و بررسی‌های کارشناسانه ما لازم است دستگاه قضا در این عرصه به حمایت از دولت وارد میدان شود و در خدمت مردم باشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: دستگاه قضا در کنار سازمان‌هایی نظیر تعزیرات حکومتی و صمت که با کالای مورد نیاز مردم سر و کار دارند، قرار گرفته و لذا ریاست قوه قضائیه و دادستانی کل سیاست‌های کلی این موضوع را بررسی و ابلاغ کرد و دادستان‌های سراسر کشور مسئولیت پیدا کردند در کنار سازمان تعزیرات با پدیده گرانی و احتکار برخورد و از اختیارات قانونی قوه قضائیه استفاده کنند. خوشبختانه از زمان این ابلاغیه تاکنون بازخوردهای خوبی داشتیم و لذا مادامی که اقتصاد کشور با چنین مشکلاتی مواجه است، کار ما نیز ادامه دارد.

منتظری بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه خارجی دانست که در حیطه اختیارات دولت و دستگاه‌ها نیست و گفت: بخشی از مشکلات خاستگاه داخلی دارد و به مدیریت ضعیف و توأم با اشکال دستگاه‌ها یا عناصر منفعت طلب در تولید و توزیع برمی‌گردد لذا دستگاه‌های اجرایی باید ضعف‌هایشان را با نظارت و رصد و پیگیری‌های قضائی برطرف کنند.

وی فقدان قانون در برخورد با تخلفات اقتصادی را یکی از مشکلات دستگاه‌ها دانست و یادآور شد: برای برخورد با مفاسد اقتصادی بایستی برخورد ریشه‌ای داشته باشیم لذا در مطالعات خودمان باید منافذ قانونی موجود در دستگاه‌ها را ببندیم تا مانع از سوءاستفاده دیگران شویم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: انتظار داریم مدیران در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم مدیریت جهادی داشته باشند زیرا با مدیریت عادی نمی‌توان از این شرایط گذر کرد. امروز استکبار با تمام قوا به میدان آمده و مدیران اعم از سطح بالا و میانی باید این مسئله را درک کنند و لباس رزم بپوشند و مدیریت جهادی را سرلوحه امور قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید منافذ ورود سوءاستفاده گران برای ایجاد فساد در جامعه را ببندیم، خاطرنشان کرد: با قوانین عادی نمی‌توانیم با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم و لذا قوه قضائیه با کسب اجازه از مقام معظم رهبری موانع موجود را جهت برخورد جدی و سریع با مفاسد اقتصادی از سر راه برداشت. البته فقط نباید با مفاسد برخورد کنیم، بلکه از مدیران و مسئولان می‌خواهیم قبل از برخورد با مفاسد، برخورد با فساد را در دستور کار قرار دهند.

منتظری رفع موانع و مشکلات کارخانجات و مراکز تولیدی و کارگاهی را یکی از اقدامات دستگاه قضا دانست و بیان کرد: بسیاری از مدیران کارخانجات و کارآفرینان از کثرت دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌ها گله مند هستند لذا تولیدکننده هر روز نباید با قوانین و مقررات جدید مواجه شود.

دادستان کل کشور نفوذ را یکی از خطرات جدی برای کشور و نظام دانست و گفت: دشمن به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی است و لذا عناصر خود را وارد می‌کند، اما دستگاه قضا ابزارهای لازم را برای برخورد با نفوذ ندارد و در حیطه وظایف وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است تا این عناصر را شناسایی کنند.

وی با تصریح بر اینکه مسئولان باید نفوذ را درک کنند، گفت: نفوذ دشمن تنها برای کسب اطلاعات و جاسوسی نیست، بلکه عناصر نفوذی در عمل زمینه را برای برنامه‌های دشمن فراهم می‌کنند.

منتظری تشکیل شورای عالی فضای مجازی را ابتکار رهبر انقلاب دانست و اظهار کرد: در بحث فضای مجازی راه روشن است و ابزارهای لازم وجود دارد، اما متأسفانه مصوبات لازم الاجرای شورای عالی فضای مجازی در اجرا با کندی مواجه است.

وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند به دنبال فیلتر کردن کامل فضای مجازی هستیم، یادآور شد: بستن فضای مجازی معنا ندارد، زیرا فرصت گرانقدری برای ارتباطات داخلی و خارجی است اما آنچه که ما می‌خواهیم سالم سازی این فضاست. امروزه بسیاری از جرایم و جنایات در فضای مجازی رخ می‌دهد و آثار تخریبی آن امنیت و اخلاق جامعه را دچار مشکل کرده است لذا دولت مکلف به سالم سازی فضای مجازی است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

در «باستی هیلز» لواسان چه می‎گذرد؟

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه باید به ساخت و ساز چنین شهرک‌هایی ورود پیدا کنند. علوی در پایان گفت: در جامعه‌ای که رهبر انقلاب در وسط شهر زندگی می‌کنند وجود چنین خانه‌هایی با قیمت‌های نجومی ناباورانه است. ویلا شبیه کاخ ساخته‎اندامام‌جمعه لواسان نیز با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی گفت: ویلا شبیه کاخ سفید ساخته‌اند. وی افزود: یکی از سرمایه‌دارها به من گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی چون معیار، پول است و پول هم دست من است. تعداد بازدید: ۶ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیامام جمعه لواسان با بیان اینکه «فساد سیستماتیک در کشور نداریم»، گفت: اگر من آخوند در این مملکت از مبارزه با فساد حرف نزنم، چه کسی حرف بزند؟

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

فیلم/ لحظه انفجار کارخانه تسلیحاتی صهیونیست‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

خبری56 دقیقه قبل

دفاعیات نجفی در دومین دادگاه قتل میترا استاد + فیلم

خبری1 ساعت قبل

اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان

خبری2 ساعت قبل

پیش‌بینی بازارها تا پایان سال ۹۸ / موتور بورس در حال کند شدن / بازدهی ۳۰ درصدی در بازار طلا و ارز

تجارت‌نیوزچند ثانیه قبل

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای دلار ۱۲ هزار تومانی به روز رسانی شد

اقتصادنیوز6 دقیقه قبل

آئین بازسازی واقعه غدیر در ۶ شهرستان کرمان برگزار می‌شود

تسنیم7 دقیقه قبل

واکنش تند نصیرزاده به نتیجه انتخابات کشتی: مجمع مهندسی شده بود

ایسنا7 دقیقه قبل

شورای نگهبان به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده است/ شورای نگهبان خار چشم دشمنان است

اعتمادآنلاین7 دقیقه قبل

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسنا8 دقیقه قبل

رئیس سازمان ملی استاندارد در سمنان: سهم ایران در حوزه صادرات حلال در جهان ناچیز است

تسنیم8 دقیقه قبل