گزارش ازدواج دختر 11 ساله با مرد 50 ساله در ازای 5 میلیون تومان به دادسرا رفت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

گزارش ازدواج دختر 11 ساله با مرد 50 ساله در ازای 5 میلیون تومان به دادسرا رفت

ماجرای ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ماجرای ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله
این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

پیرو انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام، دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد.

خسروی زاد دادستان مرکز استان ایلام اظهار کرد: پس از وصول گزارش به دادسرا، مدیرکل بهزیستی با دستور دادستانی مکلف به حل این موضوع در اسرع وقت شد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی با ورود مدعی العموم، گفت: این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

ورود دادستان ایلام به ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ورود دادستان ایلام به ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله
این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

پیرو انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام، دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از میزان، پیرو انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام، دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد.

ورود دادستان ایلام به ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله - 3

خسروی زاد دادستان مرکز استان ایلام اظهار کرد: پس از وصول گزارش به دادسرا، مدیرکل بهزیستی با دستور دادستانی مکلف به حل این موضوع در اسرع وقت شد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی با ورود مدعی العموم، گفت: این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی عفتی در جلسه ستاد برگزاری عرضه بهداشتی دام اظهار کرد: دستورالعمل‌های اجرایی، اطلاع‌رسانی و فرهنگی این طرح تهیه و تدوین شده و برای هر منطقه حداقل یک محل به منظور استقرار جایگاه موقت عرضه بهداشتی دام تعیین و جانمایی شده است. عفتی با اشاره به تشکیل کارگروه ذابحین که مسئولیت ذبح شرعی دام‌ها در روز عید قربان را بر عهده دارند، افزود: با استفاده از خرد جمعی، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در قالب این طرح خدماتی که با هزینه مدیریت شهری اجرا می‌شود و به هیچ عنوان نگاه انتفاعی به آن نداریم، بتوانیم رضایتنمدی مردم عزیزمان را جلب کنیم. وی با تأکید بر لزوم توسعه مراکز ثابت عرضه بهداشتی دام و افزایش این مراکز از سه مرکز فعلی در مناطق حاشیه‌ای خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح، کمک به تمیزی شهر و بهداشت محیط شهری از طریق ارائه خدمت در زمینه موضوعی است که مستقیما با سلامت شهروندان سر و کار دارد. گفتنی است در این جلسه، معاونان اداری و مالی، بازرگانی و اقتصادی و نیز هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت میادین در مورد تدابیر و تمهیدات پیش‌بینی شده به منظور اجرای مطلوب این طرح، گزارشات جداگانه‌ای ارائه کردند. انتهای پیام/
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، بهزاد دهواری اظهار داشت: امیدورایم با برنامه ریزی‌های انجام شده بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات زنده گیری و انتقال تمساح‌های مذکور را انجام دهیم. وی گفت: امداد و نجات تمساح‌های گرفتار در حوضچه سد پیشین در اولویت کاری اداره حفاظت محیط زیست سرباز قرار گرفته است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز افزود: در پی بارندگی‌های بهاره در سرشاخه‌های ورودی سد پیشین و همسطح شدن تراز آب سد با سرریز، تمساح‌هایی که برای استراحت شبانه برروی سطح بتنی سرریز می‌آیند سر خورده و به داخل حوضچه آرامش سد می‌افتند که با توجه به وضعیت فیزیکی حوضچه امکان خروج طبیعی تمساح‌ها وجود ندارد. وی بیان کرد: به همین دلیل تمساح‌ها توسط محیط بانان باید زنده گیری و مجددا به دریاچه پشت سد انتقال و رها سازی شوند. دهواری گفت: در همین زمینه سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان به منظور بررسی وضعیت تمساح‌های گرفتار در حوضچه آرامش سد مذکور و اقداماتی که تاکنون برای حفاظت و جلوگیری از تلفات این تمساح‌ها توسط حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز انجام شده از قبیل تأمین آب حوضچه آرامش بوسیله لوله، تغذیه دستی و زنده گیری تعدادی تمساح و انتقال به پشت سد بازدید کرد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی فرخ زاد ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد برنامه ریزی و ساماندهی زائرین اربعین حسینی که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزارشد، اظهار کرد: هرسال با برپایی مراسم اربعین تجارب ارزشمندی به دست می‌آوریم که باید با بکارگیری این تجارب نسبت به برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم، اقدام کنیم. وی ادامه داد: سال گذشته شاهد تورم امکانات در برخی موکب‌ها و در مقابل کمبود امکانات در برخی دیگر بودیم که نیازمند است امسال با برنامه ریزی بهتر تمام کمکها از سوی هلال احمر، شهرداری‌ها و دیگر دستگاهها به صورت متمرکز و فقط از طریق ستاد اربعین استان انجام شود تا دیگر شاهد توزیع ناعادلانه امکانات در بین موکب‌ها نباشیم. فرخ زاد از استقرار یک موکب کامل در استان برای زائرین خبر داد و گفت: برای تامین نیازهای زائرین عبوری از استان هماهنگی‌های لازم با مساجد و مجتمع‌های گردشگری صورت گرفته، همچنین برای حفظ امنیت زائرین نیز تدابیر لازم اتخاذ شده است. معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: کمیته زیرساخت اربعین سال گذشته به تمام تعهدات خود عمل کرده و با اعزام سه ست کامل راهسازی نسبت به تکمیل راه مهران تا مرز اقدام کرده است و همچنین بیمارستان سیار، ماشینهای آمبولانس، آتش نشانی، اتوبوس و… نیز به محل‌های تعیین شده اعزام کرده بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین10 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مهدی رمضانی به عنوان دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران منصوب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، با پیشنهاد شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر استان و با ابلاغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مهدی رمضانی، دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان منصوب شد. در بخشی از حکم محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای رمضانی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و سوابق علمی و عملی جنابعالی و با توجه به مصوبه جلسه ١٢ خرداد ١٣٩٨ اعضای محترم شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر استان مازندران، به موجب این حکم به عنوان دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران منصوب می‌شوید. گفتنی است، رمضانی کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر و در حال حاضر به عنوان کارشناس مسئول هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مشغول به فعالیت است. سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران به دبیری وی، آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، روابط عمومی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، به مناسبت در پیش بودن مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس که پنج‌شنبه ششم تیر ساعت ۹ صبح از دانشگاه تهران به سمت معراج شهدا برگزار می‌شود، در بیانیه‌ای از عموم مردم دعوت کرد تا در این مراسم حضور یابند. در این بیانیه آمده است: سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، همگان را به حضور حماسی و دشمن شکن در مراسم با شکوه وداع و تشییع ۱۵۰ پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس تحت عنوان «یاران صادق» که در آستانه شهادت جانسوز رئیس مذهب تشیع، حضرت امام جعفر صادق (ع) و شهدای گرانقدر هفتم تیر برگزار می‌شود، دعوت کرده و شرکت در این مراسم حماسی و دشمن‌شکن را تأکیدی دوباره بر پیروی و تبعیت از وصایای نورانی شهیدان و امام شهیدان در استمرار مقاومت همه‌جانبه با شیطان بزرگ در این مقطع حساس و تاریخی می‌داند. در این بیانیه مطرح شده است: فرماندهان، بسیجیان و سربازان ولایتمدار سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ضمن حضور عاشقانه و بصیرت مندانه، در مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر شهیدان، بار دیگر تنها راه نجات و سعادت ملت و کشور و همچنین تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و… را در پیروی کامل و به هنگام از پرچمدار فرهنگ شهیدان، مقام معظم ولایت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی دانسته و همگان را به استمرار راه شهیدان که همانا راه مقاومت در برابر شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار و اذناب منطقه‌ای اش است، فرا می‌خواند.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
وی تاکید کرد: کارت شناسایی اهداکنندگان مستمر خون برای افرادی صادر می‌شود که به صورت منظم و بیش از سه بار سابقه اهدای خون آنها در سیستم انتقال خون ثبت شده باشد. مسئول دفتر جذب و آموزش اهداکنندگان انتقال خون استان بوشهر گفت: فرد با مراجعه به سازمان انتقال خون در هر شهر و استانی می‌تواند کارت شناسایی اهدا خون را ارائه دهد و به عنوان اهدا کننده مستمر شناخته شود. حیاتی اظهار داشت: در صورت سابقه بیش از سه بار اهدای خون افراد با ارائه عکس و کارت شناسایی می‌توانند نسبت به دریافت کارت اقدام کنند. وی افزود: مراجعه کنندگانی که برای اولین بار قصد اهدای خون دارند ابتدا معاینه می‌شوند و سپس با مشاوره و ارائه بروشور راهنمای شرایط عمومی انتقال خون را دریافت می‌کنند. حیاتی ادامه داد: تنها افراد ۱۸ تا ۶۵ سال امکان اهدای خون دارند.

اخبار بیشتر