1. خبری
  2. فرهنگ
پوشش خبری

آنچه در آخرین روز جشنواره فیلم فجر می‌گذرد...

موافقت با تمام سانس‌های فوق‌العاده «متری شش و نیم»

ایسناخبرگزاری ایسنا
موافقت با تمام سانس‌های فوق‌العاده «متری شش و نیم»

سید جمال ساداتیان در گفتگویی با ایسنا درباره تعداد زیاد سانس‌های فوق العاده فیلم «متری شش و نیم» در روزهای برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر بیان کرد: نکته مهم و قابل توجه این است که قطعا سینما با مخاطب زنده است و ما در چند سال گذشته به شدت از این ماجرا گله‌مند بودیم که مردم چرا کمتر به سینما می‌آیند؟! در صورتی که تجربه ثابت کرده است، اگر فیلم خوبی ساخته شود، مردم حتما به سینما آمده و از آن فیلم‌ استقبال می‌کنند.

وی افزود: الان فیلم «متری شش و نیم» با استقبال خیلی خوب مردم مواجه شده و من برای پاسخ دادن به نیازها و تقاضای مردم که می‌خواهند این فیلم را تماشا کنند با تمام سانس‌های فوق العاده آن موافقت کردم و البته شرمنده تمام کسانی هستم که ساعت‌ها درصف ماندند و نتوانستند بلیت پیدا کنند؛ بنابراین تلاش می‌کنم شرایطی فراهم شود که علاقه‌مندان به تماشای این فیلم بتوانند آن را در سینماها ببینند.

این تهیه‌کننده افزود: به سهم خودم از این استقبال و اکران‌های فوق العاده حمایت می‌کنم. ‌

ساداتیان در پاسخ به اینکه آیا تعداد زیاد کسانی که فیلم را تماشا کردند در اکران عمومی آن تاثیرگذار نخواهد گذاشت؟ گفت: ما برای اکران نوروز متقاضی خواهیم بود اما اطمینان دارم مشکلی در اکران عمومی نخواهیم داشت، چون استقبالی که از فیلمی شده حاکی از این است که هنگام نمایش عمومی بسیاری از مخاطبان برای بار دوم و سوم به تماشای فیلم «متری شش و نیم» خواهند آمد.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱

گزارش در حال تکمیل است …

آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 1آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 3آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 4آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 5آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 6آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 8آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 9آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 10آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 11آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 12آخرین روز سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر - ۱ - 13

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام برنامه‌های اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعلام برنامه‌های اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر

احد صادقی در گفت‌وگویی با ایسنا، با تاکید بر این‌که معمولا مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر از جذابیت خاص خود به دلیل معرفی بهترین‌های سینما برخوردار است، تاکید کرد: تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا مراسم به شکل بسیار آبرومند و در شأن این رویداد برگزار شود.

او با اشاره به همزمانی این جشنواره با چهل سالگی انقلاب اسلامی، افزود: تلاش می‌کنیم، سینمای نجیب ایران را در طول چهل سال گذشته در این مراسم مرور کنیم. همچنین از ۲۳ آزاده سرافراز دفاع مقدس که فیلم «۲۳ نفر» نیز براساس زندگی آن‌ها ساخته شده، تقدیر می‌شود تا از سوی سینماگران ادای دینی باشد به همه‌ی کسانی که در هشت سال دفاع مقدس از خود گذشتگی کردند.

وی مجری اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر را «محمدرضا شهیدی‌فر» معرفی کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها انجام شده، اختتامیه‌ی ۲۲ بهمن ماه از ساعت شش و نیم بعدازظهر در برج میلاد آغاز می‌شود و تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد تا طبق برنامه، در ۱۲۰ دقیقه مراسم را به پایان ببریم.

صادقی جذابیت این مراسم را به حدی دانست که نیازی به برگزاری موسیقی زنده در میانه‌ی برنامه نداشته باشد و اضافه کرد: براساس صحبت‌های انجام شده، احتمالا این مراسم از شبکه «نمایش» به صورت زنده پخش می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

خاطره جالب فریدون جیرانی از مسعود فراستی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خاطره جالب فریدون جیرانی از مسعود فراستی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری فیلم «آشفتگی» به کارگردانی فریدون جیرانی با حضور این کارگردان، بهرام رادان، مهناز افشار و جمعی از عوامل فیلم برگزار شد.

خاطره جیرانی از مسعود فراستی

در بخشی از نشست نقد و بررسی فیلم «آشفته‌گی» فریدون جیرانی خاطره‌ای از دوران اجرای «هفت» تعریف کرد و نظر منفی فراستی درباره فیلم «قصه پریا» به کارگردانی خودش تعریف کرد. جیرانی گفت: «به فراستی گفتم که در برنامه هفت به عنوان فیلمساز روبه‌روی تو می‌نشینم و درباره فیلم حرف می‌زنیم. نمی‌شود که فیلم‌ همه را نقد کنیم و از فیلم خودم صرف‌نظر کنیم.»

البته جیرانی در ادامه به دفاع فراستی از فیلم «من مادر هستم» هم اشاره کرد و گفت: «زمانی که سر «من مادر هستم» از ما شکایت شده بود فراستی آمد و از فیلم دفاع کرد. در این زمانه اگر کسی کاری نیکی در حق شما کرد نباید فراموش کنید من هم لطف فراستی را فراموش نخواهم کرد. امشب هم در هفت فراستی هر چه بگوید از او متشکر خواهم بود.»

تجربه‌ای پرریسک در ادامه «خفه‌گی»

این کارگردان درباره شباهت این فیلم به «خفه‌گی» گفت: «فیلم جدید من ضمن اینکه در ادامه فیلم «خفگی» هست، ‌ داستان بیشتری دارد. ساختن چنین فیلم‌هایی در ایران سخت است. چون سعی می‌کنی فضایی که دوست داری را خلق کنی اما فضای اجتماعی و التهابات سیاسی سینمای ایران را تحت‌تاثیر قرار داده است. اینکه از این فضا دوری کنی، با خوب بودن یا بد بودنش کار ندارم اما به نوعی ریسک است و من می‌دانم به هر حال هر تجربه‌ای برای خودش نکات مثبت یا منفی دارد. من این تجربه را به دلیل دیگری دوست دارم. به دلیل فضای عاشقانه‌ای که همیشه دوست داشتم در فیلم‌هایم داشته باشم.»

جیرانی ادامه داد: «ارژنگ از فضای رئالیستی می‌آید. فضایی که در فیلم «سالاد فصل» از خسرو شکیبایی بازی کرد. ارژنگ بوی عادل مشرقی را می‌دهد. آن‌موقع این مساله را می‌دانستم. اما چون این تیپ و عشق را دوست داشتم، سعی کردم آن را با فضای فیلم هماهنگ کنم. می‌خواستم این نوع عشق مریض در فیلم باشد. اگر بیرون زده، باید تصحیح شود.»

رادان:‌ جیرانی جوان است / افشار: جیرانی کارگردان مورد علاقه من است

بهرام رادان هم از حاضران در نشست بود که درباره حضورش در فیلم «آشفته‌گی» گفت: «آقای جیرانی به نظر من خیلی جوان هست. آقای فریدون جیرانی خودشان برند هستند. فردی هستند که بدون نیاز به اینکه چهره سرشناس در فیلمشان باشند راه آسان‌تری را برای جلب‌نظر عموم مردم بروند. اما اینکه اینقدر ایده‌های نو و بدیع برای پردازش قصه دارند، خودش جای تحسین دارد. همه ما بسیار کیف کردیم. نزدیک به بیست سال است که نشده بود با آقای جیرانی کار کنم. احساس می‌کنم این تجربه‌ای است که شاید هر کسی شجاعت تجربه کردنش را نداشته باشد.»

مهناز افشار در پاسخ به این سوال که بازی شما در این فیلم بیشتر با سکوت است و با نگاه بازی می‌کنید؟ گفت: «من همه جا عنوان کردم که آقای جیرانی کارگردان مورد علاقه من است. زمانی که هدیه تهرانی برای فیلم «قرمز» کاندید شده بود، آرزو کردم زمانی جلوی دوربین این کارگردان قرار بگیرم. آقای جیرانی در سینما به روز است. من و بهرام رادان سعی می‌کردیم نگاه درستی در این فیلم داشته باشیم. اگر نتوانستم شخصیت دریا در فیلم «آشفته‌گی» را خوب دربیاورم کم هوشی من بازیگر است. اما از دید من نگاه بازیگر حرف اول را در سینمای جیرانی می‌زند. من اعلام می‌کنم بسیار خوشحالم که در آشفته‌گی بازی کردم.»

آیا «آشفته‌گی» برداشت آزادی از فیلمی خارجی است؟

جیرانی درباره اینکه آیا این فیلم برداشت آزادی از یک فیلم خارجی است؟ گفت: «طرح این فیلم را حسن حسینی به من داد و فکر می‌کنم ۱۵ سال پیش فیلمی به نام دوقلوها دیده بود و قصه‌ی آن را شبیه آن نوشته بود. سال ۱۳۸۵ فیلم دوقلوها را دیدم و قرار بود خانم افشار نقش دوقلوها را بازی کند و فکر کردم شاید نتوانم پروانه نمایش آن را بگیرم و وقتی «خفگی» را ساختم ترجیح دادم آن فیلم نامه را ببینم و با بازیگر مرد جلو بروم.»

جیرانی درباره مخاطب «آشفته‌گی» گفت: «من بازهم از این ریسک‌ها انجام می‌دهم. چون دوستش دارم. با توجه به نسلی که بغل‌دستم هستند. بدون نسل جوان، ‌ به هر حال ما نسلی هستیم که باید از آن‌ها کمک بگیریم. من فکر نمی‌کنم این فیلم مخاطب نداشته باشد. اما اگر فکر می‌کنید خیلی مخاطب دارد، اینطور نیست.»

این کارگردان درباره این پرسش که آیا فیلم «آشفته‌گی» ادای دینی به ساموئل خاچیکیان است؟ گفت: «به احتمال زیاد فیلم «دلهره» خاچیکیان را بازسازی می‌کنم. یک بار هم سعی کردم که این کار را انجام دهم و بخشی از درآمد آن را به خانواده او بدهم. من خاچیکیان را بسیار دوست داشتم و اینکه در آن زمان یک نفر مثل ما ریسک می‌کرد و فحش می‌خورد قابل تقدیر است. می‌توان صفحه‌های بیشتری درباره آن فیلم‌ها نوشت.»

خواندن خبر در سایت منبع

سوپراستارها روی فرش قرمز «آشفته‌گی» +تصاویر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سوپراستارها روی فرش قرمز «آشفته‌گی» +تصاویر

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
ژیمناست معروف چابهاری ادعای برنامه احسان علیخانی و روزنامه گل را تکذیب کرد: من به زور به برنامه علی ضیا نرفتم و با هماهنگی مربی‌ام در «فرمول یک» حاضر شدم.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
حجت‌الاسلام حسینی گفت: امروز از تنوع فرهنگی به عنوان زمینه ساز هویت ملی نام می‌برند و این موضوع تمام جلوه‌های فرهنگ را در می‌گیرد. وی بیان کرد: کار و تلاش اقلیت‌های دینی در این استان موجب شده تا آذربایجان غربی به یک استان الگو در زمینه زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان کشور تبدیل شود. وی ادامه داد: این استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است و به همین علت نگاه‌ها به آذربایجان غربی حمایتی می‌باشد زیرا با حمایت بیشتر فعالیت‌ها ساماندهی می‌شود. وی اضافه کرد: در اقلیم فرهنگی این استان تاثیرپذیری و تاثیرگذاری از رسانه‌های بیگانه بالاست بنابراین باید امکانات تخصیصی به این استان متناسب با شرایط باشد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: جنبه تجاری کنسرت‌ها امروز در اولویت است و افرادی درخواست برگزاری می‌دهند که سر رشته‌ای در این زمینه ندارد.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
وی بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی، فروپاشی آمریکا آغاز شده و جنبش جهانی آزادی خواهی که حد و مرزی ندارد در سراسر عالم، حیاتی تازه یافته است و هر جا ستم و استکبار و نمادهای آن یعنی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی باشد جبهه مقاومت با اقتدار حضور خواهد داشت. وی ادامه داد: امروز علائم و نمادهای پیروزی جبهه مقاومت در سراسر جهان قابل مشاهده می‌باشد و این جنبش به سرعت در حال فراگیری در میان همه آزادی خواهان عالم است. وی افزود: مردم مقاوم یمن در این مدت همه دردها را به جان خریدند و چهار سال مقاومت کردند تا نشان دهند جبهه مقاومت تا رسیدن به پیروزی کامل دست از مبارزه برنخواهد داشت. وی ادامه داد: جبهه مقاومت به چنین توانمندی رسیده است که تا نابودی کامل دشمن از پای نخواهد نشست و این اجتماع بزرگ در قم که خاستگاه انقلاب اسلامی است بار دیگر عظمت جنبش مقاومت اسلامی را به نمایش می‌گذارد. وی همچنین در سخنانی به زبان عربی، بر موج گسترده جوانان مقاومت در سراسر جهان بر علیه مستکبران و حامی آن‌ها تاکید کرد.

اخبار بیشتر