آخرین خبرها از مبارزات علیه داعش و دستگیری چند عضو این گروه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین خبرها از مبارزات علیه داعش و دستگیری چند عضو این گروه

وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش
حجت الاسلام علوی: تیم های متعدد دیگری هم بازداشت شدند و تاکنون موفقیتی نداشتند.
وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش - 0

وزیر اطلاعات گفت: شب ۱۹ بهمن گروهی ۷ نفره مرتبط با داعش که برنامه هایی داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش صدا و سیما، حجت الاسلام سید محمود علوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در مصلای امام خمینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما تاکنون با اشراف و هوشیاری کامل و با رصد فراگیر، حرکت دشمنان را مدنظر داشتیم و همانطور که دیدید در این ایام، اتفاق خاصی نیفتاد.

وی افزود: البته این به معنی این نیست که دشمن برنامه‌ای نداشت ما با هوشیاری و اشراف فراگیر، اقدامات ضد امنیتی دشمنان را یکی پس از دیگری شناسایی کردیم و شب ۱۹ بهمن گروهی ۷ نفره مرتبط با داعش که برنامه هایی داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

علوی اضافه کرد: تیم‌های متعدد دیگری هم بازداشت شدند و تاکنون موفقیتی نداشتند امیدوارم تا پایان دهه فجر، پس از آن و تا پایان سال و سال‌های آینده با مجاهدت سربازان گمنام امام عصر (عج) و همدلی و هم افزایی نیروهای ذیربط حوزه امنیت کشور از دیگر نهادها بتوانیم امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان بیاوریم تا آنان بتوانند به برکت انقلاب از آرامش برخوردار باشند.

وزیر اطلاعات همچنین با پیش بینی حضور فراگیر مردم در راهپیمایی فردا گفت: از مردم تشکر می‌کنم چون می‌دانم که آنان چه خواهند کرد؛ مردم همواره فوق تصور ما و دشمنان انقلاب سبب شگفتی همگان، سربلندی دوستان انقلاب و سرخوردگی، سرافکندگی و ناامیدی دشمنان انقلاب شدند.

حجت الاسلام علوی همچنین درباره بازدید از دستاوردهای صنایع دفاعی، پیشرفت‌ها در این عرصه را رو به جلو و دارای رشد، پویایی و توسعه در عرصه نوپردازی و نوآوری برشمرد.

وی گفت: پیشرفت‌ها به نحوی است که تحریم‌ها در این زمینه در حد بسیار بالایی بی اثر شده و در بخش‌های مختلف اعم از جنگ افزارهای زمینی، هوایی، دریایی و زیردریایی دستاوردهای بسیار ارزشمندی کسب شده که سبب غرور و اعتماد ملی و استقلال کشورمان از وابستگی به بیگانگان شده است.

علوی با ابراز امیدواری به توفیق روز افزون دانشمندان صنایع دفاعی و رشد روزافزون دستاوردهای این عرصه افزود: این صنایع افزون بر برآوردن نیازهای نظامی به سمت تأمین نیازهای مدنی نیز حرکت می‌کند به نحوی که اکنون از موشک هایی که در وزارت دفاع و دیگر نیروهای مسلح تولید شده است برای پرتاب ماهواره‌ها نیز استفاده می‌شود که نوید بخش فضای دیگری در عرصه علمی کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش
هویدار آزادی سه روز پیش در درگیری با عناصر گروه تروریستی داعش در دیرالزور کشته شد و پیکرش امروز بر روی دستان دهها تن از همرزمان و مردم قامشلی تشییع و در قبرستان این شهر کردنشین به خاک سپرده شد.

فرارو-مراسم تشییع پیکر یکی از دختران عضو یگان‌های مدافع خلق (YPG) سوریه که در جنگ با داعش کشته شد در قامشلی برگزار شد.

به گزارش فرارو، هویدار آزادی سه روز پیش در درگیری با عناصر گروه تروریستی داعش در دیرالزور کشته شد و پیکرش امروز بر روی دستان دهها تن از همرزمان و مردم قامشلی تشییع و در قبرستان این شهر کردنشین به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر هویدار با یک دقیقه سکوت آغاز شد و در ادامه یکی از فرماندهان کرد سوریه گفت: هویدار در عملیات آزادی شنگال (سنجار) نیز حضور داشت. او هم در مناطق جنگی و هم مناطق غیرجنگی حضور فعال داشت و یکی از نیروهای خوب مقاومت بود.

پدر هویدار نیز طی سخنانی از شجاعت دخترش و راهی که انتخاب کرده گفت و از شرکت کنندگان در این مراسم قدردانی کرد.

(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 6(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 7(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 8(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 9(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 10(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 11(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 12(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 13(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 14(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 15(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 16(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 17(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 18(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 19(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 20(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 21(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 22(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 23

خواندن خبر در سایت منبع

انبار تسلیحات فرانسوی در مرز عراق- سوریه به بهانه مبارزه با داعش

مهرخبرگزاری مهر
انبار تسلیحات فرانسوی در مرز عراق- سوریه به بهانه مبارزه با داعش
یک رسانه غربی از انتقال گسترده تسلیحات فرانسوی به مرز عراق و سوریه به بهانه مبارزه با داعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر بهه قل از خبرگزاری فرانسه، هواپیماهای فرانسوی در حال انتقال تسلیحات به مرز عراق با سوریه هستند.

این اقدام با توجه به آغاز حملات جدید به مواضع داعش انجام می‌شود.

یک روز از آغاز نبرد سنگین نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) تحت حمایت ایالات متحده آمریکا با باقیماندۀ شبه‌نظامیان داعش در شرق سوریه می‌گذرد و بنا بر اعلام مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه، شبه‌نظامیانی که از آخرین دژ داعش دفاع می‌کنند گروهی از «باتجربه‌ترین» نیروهای آنها هستند.

بالی دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار آسوشیتدپرس اعلام کرد: «نبرد بسیار شدید است. آنهایی که در این منطقه باقی مانده‌اند گروهی از باتجربه‌ترین اعضای داعش هستند و در تلاشند تا از آخرین سنگر خود دفاع کنند. با درنظر گرفتن این موضوع، شما می‌توانید شدت و دامنۀ این نبرد را تصور کنید.»

این حمله روز شنبه آغاز شده است.

آخرین منطقۀ تحت کنترل نیروهای داعش در نزدیکی مرز عراق قرار دارد و شامل دو روستا می‌شود. اولین هدفی که در عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه دنبال می‌شود، بازگرداندن کنترل منطقه «الباغوز» در نزدیکی مرز عراق است.

به گفتۀ مصطفی بالی این عملیات از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود اما نیروهای دموکراتیک سوریه اجرای آن را ۱۰ روز به تاخیر انداختند تا بیش از ۲۰۰ هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بتوانند منطقۀ محاصره شده را ترک کنند. او همچنین در توییتر اعلام کرد که به‌زودی منطقۀ تحت محاصره پاکسازی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار درباره تکرار اشتباهی که منجر به ورود داعش به عراق شد

مهرخبرگزاری مهر
هشدار درباره تکرار اشتباهی که منجر به ورود داعش به عراق شد
یکی از اعضای شورای استان نینوا ضمن مخالفت شدید با ایده تبدیل این استان به اقلیم درباره تکرار اشتباهی که منجر به ورود داعش به عراق شد، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، هیام الهام عضو شورای استان نینوا به شدت با ایده تبدیل این استان به اقلیم مخالفت کرد و آنرا زمینه ساز بازگشت مجدد داعش به عراق دانست.

وی افزود: ایده تبدیل استان نینوا به اقلیم بی مورد است زیرا موصل بیمار است. موصل هنوز از ویرانی که به آن دچار شده، رها نشده است. کسانی که در ورای ایده ایجاد اقلیم در نینوا هستند طرفهای معلوم الحال هستند.

الهام تاکید کرد: آل النجیفی (اشاره به اسامه النجیفی و آثیل النجیفی) هنگامی که ایده تبدیل استان به اقلیم را مطرح کردند روابط میان دولت مرکزی و نینوا بد شد و منجر به ورود داعش به عراق شد. ساکنان موصل دیگر تحمل آوارگی مجدد را ندارند و هرگز طرحهایی که آنها را به خانه اول باز می‌گرداند، را نخواهند پذیرفت.

شایان ذکر است که برخی مسئولان استان نینوا مجددا بحث ایجاد اقلیم نینوا را مطرح کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

یک مبلغ داعش در فرانسه دستگیر شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
یک مبلغ داعش در فرانسه دستگیر شد
تهران - ایرنا - یک منبع قضائی در فرانسه از دستگیری یک تبعه خارجی به اتهام همکاری با داعش و تبلیغ برای این گروه تروریستی در شهر «روآن» خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی «لوفیگارو»، به گفته این منبع، این فرد در قالب یک پرونده تحقیقاتی که از سوی بخش ضد تروریستی دادستانی پاریس به اداره کل امنیت داخلی فرانسه ارجاع شده بود، دستگیر شده است.

این فرد به اتهام مشارکت در اقدام‌های خرابکارانه و 'تحریک مستقیم' به انجام اعمال تروریستی از طریق یک سرویس ارتباطی عمومی آنلاین در بازداشت به سر می‌برد.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط رسانه‌ها، این مرد ۲۱ ساله اهل ترکیه بوده و به طور مرتب تصاویر و فیلم هایی از عراق و سوریه را دریافت و آنها را پخش کرده است.

در تلفن همراه این فرد، بیش از ۱۴۰۰ سند شامل عکس و متن در این ارتباط کشف و ضبط شده است.

این فرد بلافاصله پس از ارجاع به دادگستری مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز، در تیر امسال یک مرد ۳۰ساله در شهر نیم فرانسه به جرم نشر پرچم گروه تروریستی داعش در رسانه‌های اجتماعی به چهار سال زندان محکوم شد.

اروپام**۶۹۸۴** ۱۵۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

اخباری از توافق کردهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا و داعش برای خروج تروریست‌ها از شرق فرات

ایسناخبرگزاری ایسنا
اخباری از توافق کردهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا و داعش برای خروج تروریست‌ها از شرق فرات
همزمان با آغاز "جنگ آخر" نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش در حومه دیرالزور، منابع سوری از توافقی میان این نیروها و داعش برای خروج کامل تروریست‌ها از آخرین منطقه تحت سیطره آن‌ها در شرق فرات خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع سوری اعلام کردند که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد)، کردهای تحت حمایت آمریکا و داعش به توافقی برای خروج تروریست‌ها از آخرین منطقه تحت سیطره آن‌ها از شرق فرات و انتقال به صحرای الانبار عراق یا بادیه التنف سوریه دست یافتند.

این توافق شامل عدم بازگشت مجدد داعش به مناطق تحت سیطره قسد و تحویل برخی زندانیان به ائتلاف آمریکا است. به گفته منابع طی دو روز آینده شرق فرات به طور کامل از وجود تروریست‌های داعش تخلیه خواهد شد.

این توافق بعد از آن صورت گرفت که نیروهای سوریه دموکراتیک شنبه «جنگ آخر» را علیه داعش در حومه دیرالزور آغاز کردند.

به گفته کینو کبرائیل، سخنگوی رسمی نیروهای سوریه دموکراتیک این عملیات بعد از خروج تمامی غیرنظامیان از آخرین مخفی‌گاه داعش در حومه دیرالزور آغاز شده است.

کبرائیل تأکید کرد که بیش از ۵۰ هزار غیرنظامی از مناطق تحت سیطره داعش خارج شده‌اند.

چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌بینی کرده بود که داعش طی روزهای آینده تمامی مناطق تحت سیطره خود در عراق و سوریه را از دست بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
الفالف16 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

اخبار بیشتر