1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

آخرین خبرها از مبارزات علیه داعش و دستگیری چند عضو این گروه

وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش
وزیر اطلاعات: دستگیری ۷ نفر از عناصر داعش - 0

وزیر اطلاعات گفت: شب ۱۹ بهمن گروهی ۷ نفره مرتبط با داعش که برنامه هایی داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش صدا و سیما، حجت الاسلام سید محمود علوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در مصلای امام خمینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما تاکنون با اشراف و هوشیاری کامل و با رصد فراگیر، حرکت دشمنان را مدنظر داشتیم و همانطور که دیدید در این ایام، اتفاق خاصی نیفتاد.

وی افزود: البته این به معنی این نیست که دشمن برنامه‌ای نداشت ما با هوشیاری و اشراف فراگیر، اقدامات ضد امنیتی دشمنان را یکی پس از دیگری شناسایی کردیم و شب ۱۹ بهمن گروهی ۷ نفره مرتبط با داعش که برنامه هایی داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

علوی اضافه کرد: تیم‌های متعدد دیگری هم بازداشت شدند و تاکنون موفقیتی نداشتند امیدوارم تا پایان دهه فجر، پس از آن و تا پایان سال و سال‌های آینده با مجاهدت سربازان گمنام امام عصر (عج) و همدلی و هم افزایی نیروهای ذیربط حوزه امنیت کشور از دیگر نهادها بتوانیم امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان بیاوریم تا آنان بتوانند به برکت انقلاب از آرامش برخوردار باشند.

وزیر اطلاعات همچنین با پیش بینی حضور فراگیر مردم در راهپیمایی فردا گفت: از مردم تشکر می‌کنم چون می‌دانم که آنان چه خواهند کرد؛ مردم همواره فوق تصور ما و دشمنان انقلاب سبب شگفتی همگان، سربلندی دوستان انقلاب و سرخوردگی، سرافکندگی و ناامیدی دشمنان انقلاب شدند.

حجت الاسلام علوی همچنین درباره بازدید از دستاوردهای صنایع دفاعی، پیشرفت‌ها در این عرصه را رو به جلو و دارای رشد، پویایی و توسعه در عرصه نوپردازی و نوآوری برشمرد.

وی گفت: پیشرفت‌ها به نحوی است که تحریم‌ها در این زمینه در حد بسیار بالایی بی اثر شده و در بخش‌های مختلف اعم از جنگ افزارهای زمینی، هوایی، دریایی و زیردریایی دستاوردهای بسیار ارزشمندی کسب شده که سبب غرور و اعتماد ملی و استقلال کشورمان از وابستگی به بیگانگان شده است.

علوی با ابراز امیدواری به توفیق روز افزون دانشمندان صنایع دفاعی و رشد روزافزون دستاوردهای این عرصه افزود: این صنایع افزون بر برآوردن نیازهای نظامی به سمت تأمین نیازهای مدنی نیز حرکت می‌کند به نحوی که اکنون از موشک هایی که در وزارت دفاع و دیگر نیروهای مسلح تولید شده است برای پرتاب ماهواره‌ها نیز استفاده می‌شود که نوید بخش فضای دیگری در عرصه علمی کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش

فرارو-مراسم تشییع پیکر یکی از دختران عضو یگان‌های مدافع خلق (YPG) سوریه که در جنگ با داعش کشته شد در قامشلی برگزار شد.

به گزارش فرارو، هویدار آزادی سه روز پیش در درگیری با عناصر گروه تروریستی داعش در دیرالزور کشته شد و پیکرش امروز بر روی دستان دهها تن از همرزمان و مردم قامشلی تشییع و در قبرستان این شهر کردنشین به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر هویدار با یک دقیقه سکوت آغاز شد و در ادامه یکی از فرماندهان کرد سوریه گفت: هویدار در عملیات آزادی شنگال (سنجار) نیز حضور داشت. او هم در مناطق جنگی و هم مناطق غیرجنگی حضور فعال داشت و یکی از نیروهای خوب مقاومت بود.

پدر هویدار نیز طی سخنانی از شجاعت دخترش و راهی که انتخاب کرده گفت و از شرکت کنندگان در این مراسم قدردانی کرد.

(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 6(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 7(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 8(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 9(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 10(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 11(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 12(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 13(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 14(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 15(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 16(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 17(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 18(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 19(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 20(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 21(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 22(تصاویر) تشییع دختر کشته شده در جنگ با داعش - 23

خواندن خبر در سایت منبع

انبار تسلیحات فرانسوی در مرز عراق- سوریه به بهانه مبارزه با داعش

مهرخبرگزاری مهر
انبار تسلیحات فرانسوی در مرز عراق- سوریه به بهانه مبارزه با داعش

به گزارش خبرگزاری مهر بهه قل از خبرگزاری فرانسه، هواپیماهای فرانسوی در حال انتقال تسلیحات به مرز عراق با سوریه هستند.

این اقدام با توجه به آغاز حملات جدید به مواضع داعش انجام می‌شود.

یک روز از آغاز نبرد سنگین نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) تحت حمایت ایالات متحده آمریکا با باقیماندۀ شبه‌نظامیان داعش در شرق سوریه می‌گذرد و بنا بر اعلام مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه، شبه‌نظامیانی که از آخرین دژ داعش دفاع می‌کنند گروهی از «باتجربه‌ترین» نیروهای آنها هستند.

بالی دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار آسوشیتدپرس اعلام کرد: «نبرد بسیار شدید است. آنهایی که در این منطقه باقی مانده‌اند گروهی از باتجربه‌ترین اعضای داعش هستند و در تلاشند تا از آخرین سنگر خود دفاع کنند. با درنظر گرفتن این موضوع، شما می‌توانید شدت و دامنۀ این نبرد را تصور کنید.»

این حمله روز شنبه آغاز شده است.

آخرین منطقۀ تحت کنترل نیروهای داعش در نزدیکی مرز عراق قرار دارد و شامل دو روستا می‌شود. اولین هدفی که در عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه دنبال می‌شود، بازگرداندن کنترل منطقه «الباغوز» در نزدیکی مرز عراق است.

به گفتۀ مصطفی بالی این عملیات از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود اما نیروهای دموکراتیک سوریه اجرای آن را ۱۰ روز به تاخیر انداختند تا بیش از ۲۰۰ هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بتوانند منطقۀ محاصره شده را ترک کنند. او همچنین در توییتر اعلام کرد که به‌زودی منطقۀ تحت محاصره پاکسازی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار درباره تکرار اشتباهی که منجر به ورود داعش به عراق شد

مهرخبرگزاری مهر
هشدار درباره تکرار اشتباهی که منجر به ورود داعش به عراق شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، هیام الهام عضو شورای استان نینوا به شدت با ایده تبدیل این استان به اقلیم مخالفت کرد و آنرا زمینه ساز بازگشت مجدد داعش به عراق دانست.

وی افزود: ایده تبدیل استان نینوا به اقلیم بی مورد است زیرا موصل بیمار است. موصل هنوز از ویرانی که به آن دچار شده، رها نشده است. کسانی که در ورای ایده ایجاد اقلیم در نینوا هستند طرفهای معلوم الحال هستند.

الهام تاکید کرد: آل النجیفی (اشاره به اسامه النجیفی و آثیل النجیفی) هنگامی که ایده تبدیل استان به اقلیم را مطرح کردند روابط میان دولت مرکزی و نینوا بد شد و منجر به ورود داعش به عراق شد. ساکنان موصل دیگر تحمل آوارگی مجدد را ندارند و هرگز طرحهایی که آنها را به خانه اول باز می‌گرداند، را نخواهند پذیرفت.

شایان ذکر است که برخی مسئولان استان نینوا مجددا بحث ایجاد اقلیم نینوا را مطرح کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

یک مبلغ داعش در فرانسه دستگیر شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
یک مبلغ داعش در فرانسه دستگیر شد

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی «لوفیگارو»، به گفته این منبع، این فرد در قالب یک پرونده تحقیقاتی که از سوی بخش ضد تروریستی دادستانی پاریس به اداره کل امنیت داخلی فرانسه ارجاع شده بود، دستگیر شده است.

این فرد به اتهام مشارکت در اقدام‌های خرابکارانه و 'تحریک مستقیم' به انجام اعمال تروریستی از طریق یک سرویس ارتباطی عمومی آنلاین در بازداشت به سر می‌برد.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط رسانه‌ها، این مرد ۲۱ ساله اهل ترکیه بوده و به طور مرتب تصاویر و فیلم هایی از عراق و سوریه را دریافت و آنها را پخش کرده است.

در تلفن همراه این فرد، بیش از ۱۴۰۰ سند شامل عکس و متن در این ارتباط کشف و ضبط شده است.

این فرد بلافاصله پس از ارجاع به دادگستری مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز، در تیر امسال یک مرد ۳۰ساله در شهر نیم فرانسه به جرم نشر پرچم گروه تروریستی داعش در رسانه‌های اجتماعی به چهار سال زندان محکوم شد.

اروپام**۶۹۸۴** ۱۵۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

اخباری از توافق کردهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا و داعش برای خروج تروریست‌ها از شرق فرات

ایسناخبرگزاری ایسنا
اخباری از توافق کردهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا و داعش برای خروج تروریست‌ها از شرق فرات

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع سوری اعلام کردند که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد)، کردهای تحت حمایت آمریکا و داعش به توافقی برای خروج تروریست‌ها از آخرین منطقه تحت سیطره آن‌ها از شرق فرات و انتقال به صحرای الانبار عراق یا بادیه التنف سوریه دست یافتند.

این توافق شامل عدم بازگشت مجدد داعش به مناطق تحت سیطره قسد و تحویل برخی زندانیان به ائتلاف آمریکا است. به گفته منابع طی دو روز آینده شرق فرات به طور کامل از وجود تروریست‌های داعش تخلیه خواهد شد.

این توافق بعد از آن صورت گرفت که نیروهای سوریه دموکراتیک شنبه «جنگ آخر» را علیه داعش در حومه دیرالزور آغاز کردند.

به گفته کینو کبرائیل، سخنگوی رسمی نیروهای سوریه دموکراتیک این عملیات بعد از خروج تمامی غیرنظامیان از آخرین مخفی‌گاه داعش در حومه دیرالزور آغاز شده است.

کبرائیل تأکید کرد که بیش از ۵۰ هزار غیرنظامی از مناطق تحت سیطره داعش خارج شده‌اند.

چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌بینی کرده بود که داعش طی روزهای آینده تمامی مناطق تحت سیطره خود در عراق و سوریه را از دست بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بزرگداشت پوران شریعت رضوی در کانون توحید

21+
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امشب لیگ اروپا بخش مهمی از فوتبال جهان خود را به خود اختصاص داده است. تیم ملی ایران هم در این مسابقات نماینده خواهد داشت. سردار آزمون، مهاجم گنبدی تیم ملی ایران امشب در ترکیب اصلی زنیت قرار گرفته تا نخستین برای زنیت از ابتدا در لیگ اروپا به میدان رود. زنیت بازی رفت را با نتیجه ۰-۱ در ترکیه شکست خورده و امشب باید در روسیه فنرباغچه را شکست دهد تا به دور بعدی صعود کند. در لیگ ستارگان قطر هم العربی و الشحانیه به مصاف یکدگیر رفته‌اند که آن بازی تا دقیقه ۳ با تساوی بدون گل دنبال می‌شود.
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل
طرح جدید آمریکا برای ایجاد اختلاف در ایرانتابناک/ وزارت خارجه ایالات متحده در حساب توئیتر خود، با انتشار ویدیویی از سفارت سابق ایران در واشنگتن، نسبت به برقراری دوباره پیوندهای دیپلماتیک میان دو کشور ابراز امیدواری کرد؛ اما در عین حال مدعی شده که این امر میسر نیست، مگر آن که حکومت ایران سیاست هایی متفاوت با چهار دهه گذشته در پیش بگیرد. این رژیم باید کمتر مانند یک آرمان انقلابی و بیشتر شبیه یک کشور نرمال رفتار کند. آمریکا تاکید دارد، ایران باید رفتار خود را تغییر دهد. مایک پومپئو، وزیر خارجه این کشور نیز در گفت وگویی که به تازگی انجام داد، مدعی شد واشنگتن می‌خواهد رفتار ایران مانند یک کشور معمولی باشد. برایان هوک در ویدئوی وزارت خارجه آمریکا منظور از این رفتار معمولی را شرح داده که از جمله آن پایان دادن به سیاست تهدید ایالات متحده و شرکای آن در خاورمیانه و توجه به منافع و خواست ملت ایران است.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت اطلاعات، ۱۳ نفر از عناصر وابسته به گروهک داعش که در قالب دو تیم تروریستی قصد بمب‌گذاری و کشتار مردم و ترور برخی روحانیون اهل سنت کشور را داشتند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کردستان شناسایی و دستگیر شدند. برخی از این افراد در خارج از کشور آموزش نظامی دیده و با هدایت یکی از سرکردگان عملیات نظامی گروهک داعش به دنبال اقدام تروریستی بودند. از این عناصر بمب‌های کنترل از راه دور و اسلحه و مهمات کشف شد. ۹۱۰۲انتهای پیام /*

اخبار بیشتر