لاغر شویم و لاغر بمانیم!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

لاغر شویم و لاغر بمانیم!

راز لاغری با داشتن برنامه غذایی سالم

رکناخبرگزاری رکنا
راز لاغری با داشتن برنامه غذایی سالم
رکنا: برنامه غذایی سالم به سلامت بدن کمک می کند.

راز لاغری با داشتن برنامه غذایی سالم - 1

برنامه غذایی سالم همچنین به معنای اجتناب از مصرف غذاهایی با مقدار زیاد نمک و شکر است. اینکه سلامتی Health به برنامه غذایی و نحوه انتخاب غذاهای مصرفی وابستگی شدیدی دارد، بر هیچ کسی پوشیده نیست. در این مقاله از بخش تغذیه دکتر سلام، به 10 مزیت برنامه غذایی سالم و همچنین شواهد و مدارکی که در پشت آنها وجود دارد، نگاهی می اندازیم.

کاهش وزن و برنامه غذایی سالم

از دست دادن وزن می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن کمک کند. اگر فردی اضافه وزن داشته باشد و یا چاق باشد، در معرض خطر ابتلا به بسیاری از انواع بیماری ها می باشد که عبارتند از:

بیماری قلبی

دیابت غیر وابسته به انسولین

تراکم استخوان ضعیف

برخی از سرطان ها

برنامه غذایی سالم

تمام سبزیجات و میوه ها نسبت به اکثر مواد غذایی فرآوری شده، کالری کمتری دارند. فردی که به دنبال کاهش وزن می باشد، بایدکالری مصرفی خود را به میزان بیش از آنچه که هر روز مصرف می کند، کاهش دهد.

کالری مورد نیاز هر فرد به طریق آسان و با استفاده از دستورالعمل های رژیم غذایی منتشر شده توسط دولت ایالات متحده، تعیین می شود.

داشتن یک رژیم سالم غذایی بدون مصرف غذاهای فرآوری شده، می تواند به فرد کمک کند تا بدون شمارش کالری مصرفی، رژیم غذایی خود را حفظ کند.

فیبر یکی از عناصر در برنامه غذایی سالم می باشد که برای مدیریت وزن بسیار مهم است. غذاهای گیاهی حاوی مقدار زیادی فیبر رژیمی هستند که میل به گرسنگی را تنظیم می کنند تا افراد به مدت طولانی احساس سیری داشته باشند.

در سال 2018، محققان دریافتند که یک رژیم غذایی حاوی فیبر زیاد و پروتئین کم ، باعث کاهش وزن می شود، بدون اینکه نیازی به شمارش کالری باشد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

یک رژیم غذایی ناسالم، می تواند به چاقی منجر شود که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش دهد. داشتن وزن در یک محدوده سالم می تواند این خطر را کاهش دهد.

همچنین، در سال 2014، انجمن انکولوژی بالینی ایالات متحده گزارش داد که چاقی به وخیم تر شدن وضعیت افراد مبتلا به سرطان کمک می کند.

با این حال، رژیم های غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات، ممکن است به مقابله با سرطان کمک کنند.

در مطالعه ای جداگانه که در سال سال 2014 گرفت، محققان دریافتند که رژیم غذایی غنی از میوه، باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش فوقانی می شود. آنها همچنین دریافتند که رژیم غذایی غنی از سبزیجات، میوه ها و فیبر، خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را کاهش می دهد و رژیم غذایی حاوی فیبر، خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد.

بسیاری از مواد شیمیایی موجود در میوه ها، سبزیجات، آجیل و حبوبات به عنوان آنتی اکسیدان ها عمل می کنند که از سلول های بدن در برابر سرطان، محافظت می کنند. برخی از این آنتی اکسیدان ها شامل بتا کاروتن، لیکوپن و ویتامین A، C و E هستند.

انجام آزمایشات بر روی انسان، بی نتیجه بود، اما مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی، به تاثیر برخی از آنتی اکسیدان ها و میزان کاهش آسیب به رادیکال های آزاد در ارتباط با سرطان، نتیجه بخش بود.

کنترل بیماری دیابت Diabetes با برنامه غذایی سالم

داشتن یک برنامه غذایی سالم می تواند به فرد مبتلا به دیابت کمک کند تا:

در صورت لزوم وزن خود را کاهش دهد

میزان قند خون را کنترل کند

فشار خون و کلسترول خود را در حد متعادلی قرار دهد

جلوگیری یا به تاخیر انداختن عوارض دیابت

برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، ضروری است که مصرف مواد غذایی حاوی شکر و نمک اضافه را محدود کنند. بهتر است از خوردن غذاهای سرخ شده با چربی های اشباع و ترانس بالا نیز پرهیز کنند.

سلامت قلب Heart و پیشگیری از سکته مغزی

طبق آمار منتشر شده در سال 2017، در حدود 92.1 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا حداقل به یک نوع از بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند و در درجه اول به بیماری های قلبی یا عروق خونی مبتلا می شوند.

با توجه به گزارش بنیاد قلب و سکته مغزی کانادا، میتوان از بیش از80 درصد موارد بیماری های نارسایی قلبی و سکته مغزی، از طریق تغییر شیوه زندگی، مانند افزایش سطح فعالیت بدنی و تغذیه سالم، پیشگیری کرد.

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه مصرف ویتامین E ممکن است بتواند از لخته شدن خون که منجر به حملات قلبی می شود، جلوگیری کند . غذاهای زیر حاوی مقادیر بالایی از ویتامین E هستند:

بادام ها

بادام زمینی

فندق

دانه های آفتابگردان

سبزیجات سبز

جامعه پزشکی مدت هاست که ارتباط بین مصرف چربی های ترانس و بیماری های مرتبط با قلب مانند بیماری های قلبی عروقی را تشخیص داده است.

اگر فردی چربی های ترانس را از رژیم غذایی خود حذف کند، می تواند سطوح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم را کاهش دهد. این نوع کلسترول باعث ایجاد پلاک در داخل شریان ها و عروق خونی می شود و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.

کاهش فشار خون و محدود کردن مصرف نمک تا 1500 میلی گرم در روز می تواند به سلامت قلب کمک کند.

به بسیاری از غذاهای فرآوری شده و فست فودها نمک اضافه می شود. در نتیجه فردی که انتظار دارد فشار خون خود را کاهش دهد، باید از مصرف این مواد غذایی اجتناب کند.

سلامت نسل های آینده

کودکان بیشتر از عادات غذایی که در افراد بزرگسال اطرافشان می بینند، الگوبرداری می کنند و والدینی که برنامه غذایی سالم و ورزش Sport منظم دارند، تمایل دارند که این موارد را در کودکان خود، بهینه کنند.

خوردن غذا در خانه نیز ممکن است کمک کننده باشد. در سال 2018، محققان دریافتند کودکانی که به طور مرتب و با خانواده هایشان غذا می خورند، بیشتر از سبزیجات استفاده می کنند و غذاهای شیرین کمتری نسبت به همسالان خود که بیشتر غذای بیرون و فست فود می خورند، مصرف می کنند.

علاوه بر این، کودکانی که در امور باغبانی و آشپزی در خانه مشارکت می کنند، احتمال بیشتری دارد که رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم تری را انتخاب کنند.

داشتن استخوان ها و دندان هایی قوی

رعایت برنامه غذایی که کلسیم و منیزیم کافی داشته باشد، برای داشتن استخوان ها و دندان هایی قوی لازم است. داشتن استخوان های سالم در جلوگیری از پوکی استخوان و استئوآرتریت در طول زندگی لازم و حیاتی است.

غذاهای زیر غنی از کلسیم هستند:

محصولات لبنی کم چرب

کلم بروکلی

گل کل

خواندن خبر در سایت منبع

با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

الفخبرگزاری الف
با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!
لاغر شدن وقتی درست است که مواد مورد نیاز بدن هم تامین شود. لاغری با این میوه برایتان بسیار مفید است و با این میوه 3 روزه 3 کیلو لاغر می شوید!

برای لاغر شدن لازم نیست در مدت چند ماه به خودتان سختی دهید، بلکه با خوردن میوه های خوشمزه ای همانند موز می توانید 3 روزه به مقدار قابل توجهی لاغر شوید. درادامه ی این مطلب شما را با نوعیرژیم غذایی لاغری آشنا می کنیم که ماده ی غذایی اصلی آن موز است و شما می توانید با این میوه 3 روزه 3 کیلو لاغر شوید!

با این میوه 3 روزه 3 کیلو لاغر شوید!

رژیم غذایی موز، یک رژیم خوشمزه و سریع برای کاهش وزن، بدون نیاز به خوردن غذاهای خسته‌کننده و بی‌مزه است. موز می تواند به تولید سروتونین در بدن که به عنوان هورمون شادی شناخته می شود، کمک کند. بنابر این وقتی که رژیم موز می گیریم، احساس افسردگی نخواهیم کرد و این یک عامل مهم در هر رژیم غذایی موفق است. استفاده از این رژیم بسیار آسان است و به کمک آن می‌توانید تنها در سه تا چهار روز سه تا چهار کیلو لاغر شوید.

برنامه غذایی سه روزه لاغری با موز به مدت سه تا چهار روز ، هر روز ۳ تا ۵ موز را با ۳ تا ۴ فنجان شیر کم‌چرب مخلوط کنید. همچنین اگر ماست دوست دارید می‌توانید به جای شیر از آن استفاده کنید. می‌توانید آنها را جداگانه مصرف کرده یا با هم مخلوط کنید. برای درست کردن یک معجون خوشمزه فقط کافی‌ است یک عدد موز، یک فنجان شیر و چند تکه یخ را با هم مخلوط کنید. یا به جای استفاده از یخ، می‌توانید موز را از چند ساعت قبل در فریزر بگذارید.

این رژیم ساده به شما کمک می‌کند که در عرض ۳ تا ۴ روز از شر حدود ۳ کیلو از وزن‌تان خلاص شوید.

خواندن خبر در سایت منبع

لاغری و کاهش وزن با ژله!

رکناخبرگزاری رکنا
لاغری و کاهش وزن با ژله!
رکنا: ژلاتین در لاغری و کاهش وزن سریع تاثیر گذار است.

لاغری و کاهش وزن با ژله! - 1

 ژلاتین بعد از خنک شدن، بافتی ژله مانند پیدا می‌کند. ژلاتین، بر خلاف کلاژن، در آب گرم حل شده و بافت آن به گونه‌ای است که قابل استفاده در انواع سس، سوپ و دسرهاست. فوایدی که این ماده برای سلامتی Health دارد، مشابه فواید کلاژن است زیرا ژلاتین، حاوی همان اسیدهای آمینه است.

اسید آمینه‌های موجود در ژلاتین

ژلاتین حاوی اسید آمینه‌های گوناگونی است. اسیدهای آمینه، ترکیباتی هستند که پروتئین می‌سازند و برای عملکرد مناسب اندام‌های متعدد و همچنین تامین انرژی ضروری‌اند. هر چند بدن انسان، تعدادی از اسیدهای آمینه را می‌سازد، اما بیشتر افراد نیاز دارند تا اسیدهای آمینه‌ی بیشتری از راه تغذیه دریافت کنند.

اسیدهای آمینه‌ی موجود در این ماده هم معمولا در استخوان‌ها و ارگان‌های یک سری از جانداران خاص، پیدا می‌شود. از آنجایی‌که بیشتر افراد، این قسمت‌ها از بدن جانوران را نمی‌خورند، افزودن این ماده به رژیم‌های غذایی متنوع، می‌تواند سودمند باشد.

اسیدهای آمینه‌ی خاصی که در ژلاتین یافت می‌شوند، بسته به روش تهیه و آماده سازی و بافت‌های جانوری مورد استفاده، تنوع دارند.معمولا فراوان‌ترین اسید آمینه‌ی ژلاتین شامل گلیسین، پرولین و والین می‌شود.

این ماده همچنین حاوی اسید آمینه‌‌های لیسین، آلانین و آرژنین نیز هست. والین، یک اسید آمینه‌ی ضروری است که بدن انسان قادر به تولید آن نیست، یعنی باید از راه تغذیه تامین شود.

ژلاتین چه کاربردهایی دارد؟

ژلاتین ممکن است در محصولات غذایی، داروها و لوازم آرایشی به عنوان یک عامل ژله مانند استفاده شود. ژلاتین معمولا در آبنبات‌های کِشی، مارشمالو و پوشش کپسول‌های دارویی پیدا می‌شود. این ماده به عنوان براث استخوان هم خورده شده و یا به عنوان مکمل هم مصرف می‌شود.

هشت فایده‌ی ژلاتین برای سلامتی

این ماده فواید زیادی برای سلامتی شما دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

۱. تقویت سلامت پوست

کلاژن همان ماده‌ای است که به پوست، ظاهری سالم و جوان می‌دهد. با افزایش سن، طبیعتا پوست کلاژن خود را از دست می‌دهد که می‌تواند موجب از دست رفتن استحکام و انعطاف پذیری پوست شود، در نتیجه چین و چروک‌هایی در پوست ظاهر خواهند شد.

ژلاتین از آنجایی که منبع قابل توجهی از کلاژن است، می‌تواند راهی طبیعی برای بهبود ظاهر و افزایش زیبایی پوست شما باشد.

پیلینگ پوست

۲. تامین پروتئین

یکی از فواید ژلاتین این است که می‌تواند به ازای یک دوم فنجان، تقریبا ۲ گرم پروتئین در اختیار شما بگذارد. پروتئین، درشت مغذی‌ای است که بدن شما به مقادیر زیادی از آن نیاز دارد. برخی از منابع حیوانی پروتئین یز حاوی مقادیر قابل توجهی از چربی‌های ناسالم هستند اما ژلاتین، منبعی از پروتئین است که چربی ندارد.

۳. تسکین درد مفاصل

کلاژن موجود در این ماده می‌تواند درد مفاصل ناشی از التهاب را کاهش دهد. بنابر اعلام U.S. National Library of Medicine، برخی از مطالعات بالینی نشان داده که این ماده می‌تواند در افراد مبتلا به ورم مفاصل، درد را تسکین داده و عملکرد مفاصل را بهبود بدهد.

4 .کمک به عملکرد گوارش

ژلاتین می‌تواند به شیوه‌های متفاوتی به گوارش کمک کند. مثلا گلیسین موجود در ژلاتین، وضعیت سلامت مخاط معده را بهبود می‌دهد. همچنین ژلاتین باعث افزایش تولید آنزیم‌های گوارشی شده که در نتیجه هضم مناسب را آسان‌تر می‌کند.

اگر آنزیم‌های گوارشی به میزان کافی تولید نشوند، مشکلات معدی و روده‌ای مانند ریفلاکس را به دنبال خواهند داشت. همچنین ژلاتین با آب ترکیب شده و می‌تواند به حرکت موثرغذا در سیستم گوارشی کمک کند.

۵. کمک به کنترل قند خون

هر چند به تحقیقات بیشتری برای نتیجه‌ گیری‌های قطعی در این مورد نیاز است اما مطالعه‌ای نشان داده که گلیسین که یکی از اسیدهای آمینه‌ی موجود در ژلاتین است، می‌تواند در افراد مبتلا به دیابت Diabetes نوع دوم، به کنترل قند خون‌شان کمک کند.

عوامل خطرساز دیابت

۶. حفظ سلامت استخوان‌ها

لیسین که در ژلاتین وجود دارد، برای تقویت استخوان‌ها کمک مفید است.این ماده به بدن کمک می‌کند تا کلسیم مورد نیازش برای حفظ استحکام استخوان‌ها و پیشگیری از کاهش چگالی استخوانی را جذب کند.بدن نمی‌تواند لیسین تولید کند بنابراین لازم است مقدار کافی از آن را از راه تغذیه تامین کنیم.

افزودن این ماده به یک رژیم غذایی سالم، یکی از راههای دریافت لیسین و در نتیجه حفظ سلامت استخوان‌هاست.

پوکی استخوان

۷. بهبود کیفیت خواب

ژلاتین می‌تواند در بعضی از افراد، باعث افزایش کیفیت خواب‌شان شود چون گلیسین زیادی دارد. چند قاشق غذاخوری ژلاتین حدود ۳ گرم گلیسین در اختیارتان می‌گذارد.

۸. کمک به کاهش وزن

ژلاتین به دلیل پروتئینی که دارد و کم کالری بودنش، برای کاهش وزن سودمند باشد. پروتئین کمک می‌کند احساس سیری کنید در نتیجه احتمال پُرخوری کاهش خواهد یافت. این ماده در کنترل هورمون‌های مرتبط با گرسنگی نیز نقش دارد.

اما مشکل اینجاست که ٓژلاتین معمولا در آبنبات‌ها و مارشمالوهایی پیدا می‌شود که حاوی قند فراوانی هستند. بهتر است از منابع سالم‌تر ژلاتین استفاده کنید که قند کمی داشته باشند.

کاهش وزن

چند توصیه

سلامت جانوری که از آن برای ساختن ژلاتین استفاده می‌شود، بر کلاژنی که در بدنش ذخیره می‌کند تاثیرگزار است. اما همیشه هم این امکان وجود ندارد که بدانیم جانورانی که برای ساخت ژلاتین به کار برده می‌شوند، چگونه رشد و پرورش یافته‌اند.

جانورانی که در شرایط راحت‌تری رشد کرده‌اند، تحرک خوبی داشته‌اند و به طور مناسب پرورش یافته‌اند، کلاژن باکیفیت‌تری خواهند داشت که در نتیجه کلاژن بهتری از آنها تولید خواهد شد. عوارض جانبی این ماده تا کنون مورد مطالعه‌ی گسترده‌ای نبوده است اما احتمال بروز عوارض جدی، وجود ندارد.

بعضی‌ها به راحتی می‌توانند با پختن و جوشاندن باقیمانده‌ی گوشت و استخوان ماکیان یا گاو و گوساله به مدت چند ساعت، ژلاتین درست کنند. اگر عصاره‌ی بدست آمده را خنک کنید، ماده‌ی ژل مانند روی سطح آن را خواهید دید که همان کلاژن است.

ضمنا ژلاتین را می‌توانید به راحتی به انواع غذاها مانند سوپ، آبگوشت و غذاهای آبکی اضافه کنید.

برای درست کردن انواع سس، موس‌ها و اسموتی‌ها نیز می‌توانید از ژلاتین استفاده کنید. آنهایی که نمی‌خواهند خودشان ژلاتین تهیه کنند، می‌توانند از کپسول و مکمل آن استفاده کنند.

البته این مکمل‌ها تحت نظارت سازمان غذا و داروی آمریکا نیستد، بنابراین حتما باید با پزشک‌تان مشورت کرده و تنها به میزان دوز ِ توصیه شده، مصرف کنید

خواندن خبر در سایت منبع

ضرر قرص‌های لاغری و تناسب‌اندام برای بدن

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
ضرر قرص‌های لاغری و تناسب‌اندام برای بدن
قرص‌های لاغری و تناسب‌اندام به‌سلامت بدن آسیب می‌رسانند.

خبرآنلاین: قرص‌های لاغری و تناسب‌اندام به‌سلامت بدن آسیب می‌رسانند.

ضرر قرص‌های لاغری و تناسب‌اندام برای بدن - 1

دانشمندان اخیراً ضمن بررسی طیف وسیعی از مکمل‌های «کاهش وزن» یا «کمک تمرینی» به این نتیجه رسیده‌اند که این قرص‌ها می‌تواند برای مصرف‌کنندگان مُضر باشد.

سازمان جهانی ضد دوپینگ / WADA تمامی ورزشکاران را از مصرف هرگونه دارو یا مکمل حاوی هیجنامین higenamine(آگونیست بتا 2) که اثر سمی روی قلب دارد، منع کردند.

علی‌رغم این ممنوعیت، اغلب کارخانه‌های دارویی هنوز از این ماده در تولید مکمل‌ها استفاده می‌کنند.

«جان تراویس» از مرکز بین‌المللی NSF در «ان آربر» میشیگان اخیراً فاش ساخته است که نه‌تنها اغلب کارخانه‌های دارویی از هیجنامین استفاده می‌کنند، بلکه بیشتر آن‌ها حتی دوز استاندارد را رعایت نکرده و روی جلد دارو منتشر نمی‌کنند و از سوی دیگر کاربران نیز قادر به شناسایی میزان دوز استفاده‌شده در دارو نیستند.

گفتنی است 24 داروی زیر در این تحقیق به شرح زیر شناسایی شدند که 5 دارو در حد استاندارد(بدون ذکر دوز روی جلد) و مابقی از هیجنامین بیش‌ازاندازه استفاده می‌کنند:

Adrenal Pump, Apidren, Beta-Stim, Burn-HC, Defcon1 Second Strike, Diablo, DyNO, Gnar Pump, Higenamine, High Definition, HyperMax, iBurn2, Liporidex Max, Liporidex PLUS, LipoRUSH DS2, N.O. Vate, OxyShred, Prostun-Advanced Thermogenic, Pyroxamine, Razor8, Ritual, Stim Shot, ThermoVate, and Uplift

سازمان غذا و داروی آمریکا در نظر دارد تا میزان استفاده از هیجنامین را در تولید دارو و همچنین تجویز توسط پزشک را وارد فاز قانونی و اجباری خود کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
متخصص اعصاب و روان و فلوشیپ سایکوسوماتیک افزود: ممکن است بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند دچار اختلالات روانپزشکی مانند استرس، اضطراب و سایکوسوماتیک شوند و در هر مرحله به مراجعه به روانپزشک نیاز پیدا کنند. وی افزود: باید بررسی شود که علت ابتلای فرد به ایدز چه بوده است؛ راه‌های متفاوتی برای ابتلا به ایدز وجود دارد که از جمله آن می‌توان به رابطه جنسی پرخطر و مصرف مواد و تزریق سرنگ و یا انتقال مادر به جنین اشاره کرد. ایدز؛ بیماری با درمان طولانی مدتمتخصص اعصاب و روان و فلوشیپ سایکوسوماتیک گفت: خوشبختانه ایدز مانند گذشته بیماری کشنده‌ای نیست و به یک بیماری درمان پذیر (با درمان طولانی مدت) تبدیل شده است و این بسیار اهمیت دارد که بیماران درمان خود را به صورت کامل انجام دهند. وی بیان کرد: مصرف نکردن داروهای ایدز می‌تواند صدمات زیادی به مبتلایان وارد کند و در صورتی که بیمار از مصرف داروها سرباز زند می‌تواند نشانه‌هایی از اختلالات سایکوسوماتیک باشد. وی افزود: تولید واکسن برای در امان ماندن از ویروس ایدز به‌طور کامل به نتیجه نرسیده است؛ برای تولید واکسن باید مراحل بسیار طولانی طی شود، تا دنیا آن واکسن را قبول کند در این صورت واکسن می‌تواند وارد بازار شود، اما هنوز واکسن اچ‌آی‌وی که به طور کامل مؤثر باشد، وارد بازار نشده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
این مناسبت را بهانه کردیم تا نگاهی داشته باشیم به آمار دورریز خوراکی‌ها در جهان و ایران. این آمار، آخرین آمار و مربوط به سال ۲۰۱۸ است. اما به طور کلی و براساس آمار ارائه شده در پایان سال ۲۰۱۸، آمار دورریز خوراکی‌ها برابر ۹۰ میلیون تن بوده که لهستانی‌ها به‌تنهایی تولیدکننده ۹ میلیون تن از این میزان بوده‌اند. بنابراین در زمان افطار یا سحر یا هر زمانی که تصمیم به خوردن غذا دارید، خودتان را با شیرینی‌های مضر سیر نکنید. بنابراین مدت زمان نگهداری هر خوراکی را با مقدار خرید و مصرف آن متناسب کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
همه گروه‌های زنان، از دختران تا زنان میانسال و سالمند، نیازمند حمایت جدی برای ارتقای همه جانبه کیفیت زندگی و سلامت هستند. زنان به عنوان مادر در خانواده، محور سلامت خانواده‌اند. لذا آزمایش می‌دهیم که بدانیم وضعیت این فرد از این لحاظ، چگونه است. در فرد با حاملگی نرمال انجام آزمایش غربالگری از نظر ناهنجاری کروموزومی ضروری است. اگر کسی زمینه خانوادگی یا فردی بیماری خاصی را دارد، نیاز به آزمایش‌های دیگری هم دارد.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان لازم است کودکان زود به رختخواب بروند تا میزان خواب کافی داشته باشند. مدت زمان خواب موردنیاز برای کودکان در روز- از زمان تولد تا ۱۲ ماهگی: ۱۲ تا ۱۶ ساعت. - سنین ۳ تا ۵ سال: ۱۰ تا ۱۳ ساعت. - سنین ۶ تا ۱۲ سال: ۹ تا ۱۲ ساعت. - سنین ۱۳ تا ۱۸ سال: ۸ تا ۱۰ ساعت.
الفالف14 ساعت قبل
اکنون یک ماساژور پوشیدنی به نام «اسپرینگ» (Spryng) با هدف تسریع ریکاوری عضلات و بهبود گردش خون طی ۱۵ دقیقه توسعه یافته است. این ماساژور از تکنیکی به نام فشرده‌سازی بادی استفاده می‌کند که پاها را برای رفع اسید لاکتیک و گردش خون تازه و مغذی ماساژ می‌دهد. به گفته سازندگان این ماساژور پوشیدنی، این دستگاه می‌تواند موجب افزایش تندرستی شما شود و حتی در زمان افزایش سطح فعالیت ورزشی نیز مناسب است و به بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند. این ماساژور پوشیدنی در چهار رنگ مختلف عرضه خواهد شد و عمر باتری آن با یک بار شارژ، ۲٫۵ ساعت استفاده فعال است. پدهای این ماساژور قابل شستشو هستند و به گفته سازندگان با پاهای ۹۵ درصد از افراد مطابقت دارند.

اخبار بیشتر