1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو- چهارشنبه 24 بهمن‌ماه

قیمت خودروهای خارجی در بازار

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت خودروهای خارجی در بازار

اعتمادآنلاین|

قیمت خودروهای خارجی در بازار - 2

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

لیست قیمت حاشیه بازار محصولات گروه خودروسازی سایپا ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر شد.

به گزارش عصر ایران این لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار در بهمن می‌باشد. نرخ‌های درج شده «۵ درصد زیر قیمت بازار» یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است.

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 2لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 5لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 6

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)

گروه صنعتی ایران خودرو لیست قیمت حاشیه بازار محصولات خود را ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار محصولات در بازده زمانی۲۳ تا ۳۰ بهمن ۹۷ می‌باشد.

نرخ های درج شده "5 درصد زیر قیمت بازار" یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷ - 0

با وجود نزدیک شدن به پایان یازدهمین ماه سال، برخلاف سال‌های گذشته بازار خودرو همچنان بی رمق و قیمت‌ها بسیار نجومی است.

علت این موضوع در چند دلیل خلاصه میشود؛

افزایش قیمت بسیار عجیب در بازار و نبود شرایط فروش مناسب، ممنوع شدن واردات خودرو از تیرماه تاکنون، افزایش قیمت رسمی خودرو‌های داخلی توسط خودروسازان، تعلل وزارت صمت در ترخیص خودرو‌های گمرک و در نهایت دشوار شدن شرایط واردات خودروها، افزایش قیمت تمام شده به دلیل پرداخت مابه التفاوت قیمت ارز و تعرفه مازاد ۴۰ درصدی برای خودرو‌های لوکس از جمله دلایلی هستند که باعث شده‌اند تا بازار خودرو شب عید بی رونق‌تر از هر سال باشد و دچار موج افزایش قیمت شود.

کارشناسان حال و هوای این روزهای بازار خودرو را مشابه اتفاقات بازار سکه و ارز در ابتدای مهرماه امسال میدانند و احتمال میدهند که این قیمت‌ها بزودی شکسته شده و قیمت‌ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

خودروقیمت 14 بهمنقیمت امروزپراید ۱۳۱۳۹/۵۰۰/۰۰۰۴۱/۰۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۴۱/۰۰۰/۰۰۰۴۳/۷۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۳۵/۰۰۰/۰۰۰۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۴۳/۰۰۰/۰۰۰۴۵/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۴۸/۸۰۰/۰۰۰۵۳/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۲/۰۰۰/۰۰۰۶۵/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۹۸/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰۲۰۵/۰۰۰/۰۰۰۲۱۴/۰۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۶/۰۰۰/۰۰۰۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۹۱/۵۰۰/۰۰۰۹۷/۰۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۲۳/۰۰۰/۰۰۰۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰ال ۹۰۸۸/۵۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۱۵/۵۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰رانا۶۳/۰۰۰/۰۰۰۷۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۶۲/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۰۰۰/۰۰۰سمند LX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۱/۰۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۶۵/۵۰۰/۰۰۰۷۳/۰۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۷۰/۵۰۰/۰۰۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۷۳/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۷۷/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۵۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۵۸۶/۰۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۲۵/۰۰۰/۰۰۰۲۳۸/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۳/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۷۵/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۷۸/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۰۹/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۹۲/۰۰۰/۰۰۰۹۶/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۱۵/۰۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۸۶/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۷۶/۵۰۰/۰۰۰۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۲۶/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۷۳/۰۰۰/۰۰۰۲۸۰/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۰۹/۰۰۰/۰۰۰۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۷۳/۰۰۰/۰۰۰۱۸۴/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰۱۵۱/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۱۹۸/۰۰۰/۰۰۰۲۰۸/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۳۱۰/۰۰۰/۰۰۰۳۱۸/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۷۸/۰۰۰/۰۰۰۲۸۲/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از آبان ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ بعد از کنار گذاشتن شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، دولت بعد از ماه‌ها بررسی به این نتیجه رسید که قیمت خودرو را طی دو مرحله افزایش دهد به این صورت که در مرحله اول ۳۰درصد به قیمت خودروهای داخلی اضافه شود؛ این سیاست مربوط به خودروهایی بود که موعد تحویل آنها حد فاصل ابتدای شهریور تا انتهای دی‌ماه امسال بود؛ در واقع خودروسازان مجاز شدند ۳۰ درصد به قیمت خودروهایی که در این بازه زمانی چهار ماهه باید تحویل مشتریان می‌دادند، اضافه کنند.

در مرحله دوم افزایش قیمت‌ها نیز قرار شد، قیمت‌گذاری در حاشیه بازار به عنوان یک سیاست کلی در نظر گرفته شود؛ اما بعد از مدتی دولت با مرحله اول این سیاست یعنی افزایش ۳۰درصدی قیمت خودروهای داخلی مخالفت کرد، البته بنا شد خودروسازان محصولات ثبت نامی را با حداقل ۴ماه تاخیر بیشتر و بدون پرداخت سود اعم از تاخیر و مشارکت تحویل دهند.

اما مشکل کمبود نقدینگی خودروسازان برای کسی پوشیده نیست و اگرچه خودروسازان با تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان از پرداخت سود مشارکت و تاخیر معاف شدند و همچنین از ناحیه تکمیل وجه خودرو تا حدودی تامین نقدینگی خواهند کرد اما تعهد تحویل یک میلیون خودروی ثبت نامی به اضافه تولید سال ۹۸ بار سنگینی است که کمر خودروسازان را خمیده‌تر خواهد کرد.

حالا سوال این جا است که با مخالفت دولت از افزایش ۳۰درصدی قیمت خودرو و در عوض تاخیر خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت نامی، در نهایت چه تاثیری خواهد داشت؟

در رابطه با این مسئله، ماده ۹۰‌اصل ۴۴ قانون اساسی می‌گوید چنانچه دولت به هر دلیلی قیمت فروش کالا و یا خدمات بنگاه‌های مشمول واگذاری یا سایر بنگاه‌های بخش غیر دولتی را به قیمت کمتر از قیمت بازار تکلیف کند، مکلف است مابه التفاوت قیمت تکلیفی و هزینه تمام شده را تعیین واز محل اعتبارات و منابع دولت در سال اجرا پرداخت کند و یا از بدهی ابن بنگاه‌ها به سازمان امور مالیاتی کسر نماید.

در این راستا یک کارشناس خودرو در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین بیان کرد: اگر دولت مدعی است که سهم اندکی در سهام خودروسازی‌ها داشته و نقشی در تغییر مدیرعامل ندارد پس چطور در بحث قیمت‌گذاری به صورت دستوری عمل می‌کند؟

حسن کریمی سنجری ادامه داد: قیمت‌گذاری دستوری شرایط خودروسازان را به حدی نامطلوب کرده که پیش‌بینی می‌شود سال ۹۸، سال بحران در صنعت خودروسازی کشور باشد.

وی با بیان این که دولت با سرکوب قیمت زمینه افزایش رانت را گسترده‌تر می‌کند، افزود: بیشتر کسانی که خودرو ثبت نام کرده‌اند نه خودرو اولی‌اند و نه متقاضی عادی، بلکه دلالانی هستند که تنها هدف آن‌ها از خرید خودرو تغییر جو بازار به نفع خودشان است؛ بنابراین دولت با مخالفت در خصوص افزایش قیمت خودرو تنها زمینه رانت و سفته بازی را گسترده‌تر می‌کند.

کریمی افزود: در این شرایط مجددا خودرو با قیمت بازار و بالاتر از قیمت کارخانه به دست مشتری نهایی خواهد رسید و باز هم این مصرف کننده واقعی است که در نهایت از سرکوب قیمت متضرر خواهد شد.

این کارشناس خودرو همچنین درباره تاثیر قیمت‌گذاری دستوری خودرو در بازار تصریح کرد: با ادامه این روند قیمت خودرو در کف بازار افزایش می‌یابد و از طرف دیگر با محدود کردن عرضه خودروسازان بازار آشفته‌تر خواهد شد.

کریمی گفت: خودروسازان سال آینده باید یک میلیون خودرو پیش فروش شده با قیمتی زیر بهای تمام شده تحویل دهند که با این نحوه قیمت‌گذاری در واقع شریان حیاتی خودروسازان تحت فشار شدیدی قرار خواهند گرفت.

نجفی منش: نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد

رییس انجمن صنایع قطعه‌سازی نیز در این باره توضیح داد: طبق قانون اگر دولت قیمت کالایی را به صورت دستوری تعیین کند و این قیمت‌گذاری منجر به ضرر مجموعه شود، دولت باید زیان آن مجموعه را پرداخت کند.

محمدرضا نجفی منش به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: اگر دولت حاضر به پرداخت این خسارت نشود صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور در سال آینده با بحران تولید روبه رو خواهد شد.

این فعال صنعت قطعه سازی اضافه کرد: همانطور که دولت در خصوص جبران موسسات مالی غیرمجاز ۳۰هزار میلیارد تومان پول پرداخت کرد، الان نیز باید به دلیل سرکوب قیمت خودرو زیان خودروسازان را بدهد.

نجفی منش با تاکید بر این که نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد؛ گفت: اگر قیمت‌گذاری مطابق با شرایط خودروسازان و نیز جیب مصرف کننده تعیین شده باشد، زمینه دلالی از بین خواهد رفت. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
از سوی دیگر این ابهام مطرح می‌شود که آیا به واقع افزایش حقوق کارگران می‌تواند به تشدید تورم منجر شود. «علی خدایی» اضافه می‌کند: شکاف میان دستمزد و هزینه سبد معیشت کارگران باید در قالب افزایش نقدی حقوق کارگران جبران شود. مخالفت کارفرمایان با افزایش نقدی حقوق کارگراننماینده کارفرمایی در شورای عالی کار بر این باور است که نباید حقوق کارگران به شکل نقدی افزایش پیدا کند. این فعال صنعتی می‌افزاید: افزایش نقدی حقوق کارگران به بالارفتن هزینه‌های تولید و در نتیجه گرانی مجدد کالاها منجر خواهد شد. وی تصریح می‌کند: طی سالهای اخیر حقوق کارگران همواره افزایش یافته اما سطح رفاه آنها ارتقا نیافته است؛ بنابراین نباید افزایش حقوق کارگران را تنها راه حل مشکلات این قشر دانست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
گفتنیست، موسوی لاری پیش از این طی اظهاراتی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مدعی شده بود نظام جمهوری اسلامی ایران در سراشیبی است …*عکس از ایلنا***اقتصاد ایران قجری است و مقام هجدهم جهان را ندارد! حسین راغفر و احسان سلطانی که مدتیست گزارش‌هایی سیاه‌نمایانه از اقتصاد ایران را تحت عنوان «گزارش اقتصادی به مردم» در برخی رسانه‌ها مثل ایلنا منتشر می‌کنند؛ به تازگی در یکی از گزارش‌های خود با تشبیه شرایط اقتصادی ایران به اقتصاد دوره قاجار نوشته‌اند: «در اقتصاد ایران مزیت‌های رانتی غالب و مزیت‌های رقابتی غایب هستند. که چرا چهره‌های نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان تا این اندازه، به «سیاه‌نمایی» نیاز مبرم دارند و هیچ جزء مثبتی از اقتصاد ایران نمی‌تواند نظر این افراد را به خود جلب کند. نکته اما آنجاست که تمام این سرمایه‌ها هم‌اکنون در داخل اقتصاد کشور حضور دارند، فعالیت می‌کنند و مردم نیز از آنها منتفع می‌شوند. به گزارش ایسنا، او همچنین تصریح می‌کند: از دفتر حقوقی شهرداری تهران نیز می‌خواهم که اقدام حقوقی و قضائی لازم در این خصوص انجام دهد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: محمد سعیدی‌کیا صبح امروز در حاشیه مراسم طرح بازآفرینی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) با حضور در جمع خبرنگاران در مورد هماهنگی بنیاد مستضعفان و شهرداری در راستای تحویل و حفظ باغات، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ باغ در اختیار بنیاد مستضعفان است که دارای متراژهای مختلفی است، سیاست بنیاد مستضعفان این است که این باغات را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری هم به طور طبیعی آنها را به فضای سبز شهری و گردشگری تبدیل کند. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند که تعداد باغات بنیاد مستضعفان از ۱۵ بیشتر است، اضافه کرد: تعداد باغات بنیاد مستضعفان در تهران همین قدر است. سعیدی‌کیا در مورد آخرین وضعیت پلاسکو نیز با بیان این‌که گودبرداری در حال انجام است و خوشبختانه چهل‌وهشت شمع برای سازه نگهبان نصب شده است، گفت: امیدواریم قبل از سال جدید کار گودبرداری به طور کامل به اتمام برسد. رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که پلاسکو یکی از متهمان بوی بد نامتبوع تهران است، اظهار کرد: من نیز از رسانه‌ها شنیدم که عنوان کردند بوی بد تهران ناشی از فاضلاب پلاسکو است، اما با معاون وزیر تماس گرفتم و او عنوان کرد که این ادعا امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایسنا، باغ وثوق‌الدوله که لوکیشن باغ بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» بود، صبح امروز با حضور مسئولان شهری و بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا مراحل بازپیرایی آن برای تبدیل شدن این باغ به یک فضای عمومی تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.

علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی/ بودجه چرا معیوب است، عیب آن چیست؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل

اخبار بیشتر