اخبار روز بازار خودرو- چهارشنبه 24 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو- چهارشنبه 24 بهمن‌ماه

قیمت خودروهای خارجی در بازار

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت خودروهای خارجی در بازار
آخرین قیمت انواع خودروهای خارجی در بازار امروز سه‌شنبه 24 بهمن ماه 1397 به شرح ذیل می‌باشد.

اعتمادآنلاین|

قیمت خودروهای خارجی در بازار - 2

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

لیست قیمت حاشیه بازار محصولات گروه خودروسازی سایپا ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر شد.

به گزارش عصر ایران این لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار در بهمن می‌باشد. نرخ‌های درج شده «۵ درصد زیر قیمت بازار» یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است.

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 2لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 5لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 6

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)
لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار محصولات در بازده زمانی23 تا 30 بهمن 97 می باشد.

گروه صنعتی ایران خودرو لیست قیمت حاشیه بازار محصولات خود را ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار محصولات در بازده زمانی۲۳ تا ۳۰ بهمن ۹۷ می‌باشد.

نرخ های درج شده "5 درصد زیر قیمت بازار" یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷
با وجود نزدیک شدن به پایان یازدهمین ماه سال، برخلاف سال های گذشته بازار خودرو همچنان بی رمق و قیمت‌ها بسیار نجومی است.
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷ - 0

با وجود نزدیک شدن به پایان یازدهمین ماه سال، برخلاف سال‌های گذشته بازار خودرو همچنان بی رمق و قیمت‌ها بسیار نجومی است.

علت این موضوع در چند دلیل خلاصه میشود؛

افزایش قیمت بسیار عجیب در بازار و نبود شرایط فروش مناسب، ممنوع شدن واردات خودرو از تیرماه تاکنون، افزایش قیمت رسمی خودرو‌های داخلی توسط خودروسازان، تعلل وزارت صمت در ترخیص خودرو‌های گمرک و در نهایت دشوار شدن شرایط واردات خودروها، افزایش قیمت تمام شده به دلیل پرداخت مابه التفاوت قیمت ارز و تعرفه مازاد ۴۰ درصدی برای خودرو‌های لوکس از جمله دلایلی هستند که باعث شده‌اند تا بازار خودرو شب عید بی رونق‌تر از هر سال باشد و دچار موج افزایش قیمت شود.

کارشناسان حال و هوای این روزهای بازار خودرو را مشابه اتفاقات بازار سکه و ارز در ابتدای مهرماه امسال میدانند و احتمال میدهند که این قیمت‌ها بزودی شکسته شده و قیمت‌ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

تغییرات ۱۰ روزه قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج:

خودروقیمت 14 بهمنقیمت امروزپراید ۱۳۱۳۹/۵۰۰/۰۰۰۴۱/۰۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۴۱/۰۰۰/۰۰۰۴۳/۷۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۳۵/۰۰۰/۰۰۰۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۴۳/۰۰۰/۰۰۰۴۵/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۴۸/۸۰۰/۰۰۰۵۳/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۲/۰۰۰/۰۰۰۶۵/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۹۸/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰۲۰۵/۰۰۰/۰۰۰۲۱۴/۰۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۶/۰۰۰/۰۰۰۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۹۱/۵۰۰/۰۰۰۹۷/۰۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۲۳/۰۰۰/۰۰۰۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰ال ۹۰۸۸/۵۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۱۵/۵۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰رانا۶۳/۰۰۰/۰۰۰۷۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۶۲/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۰۰۰/۰۰۰سمند LX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۱/۰۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۶۵/۵۰۰/۰۰۰۷۳/۰۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۷۰/۵۰۰/۰۰۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۷۳/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۷۷/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۵۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۵۸۶/۰۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۲۵/۰۰۰/۰۰۰۲۳۸/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۳/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۷۵/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۷۸/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۰۹/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۹۲/۰۰۰/۰۰۰۹۶/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۱۵/۰۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۸۶/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۷۶/۵۰۰/۰۰۰۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۲۶/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۷۳/۰۰۰/۰۰۰۲۸۰/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۰۹/۰۰۰/۰۰۰۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۷۳/۰۰۰/۰۰۰۱۸۴/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰۱۵۱/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۱۹۸/۰۰۰/۰۰۰۲۰۸/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۳۱۰/۰۰۰/۰۰۰۳۱۸/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۷۸/۰۰۰/۰۰۰۲۸۲/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از آبان ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان
چندی پیش قرار بر این شد که خودروسازی‌ها طی دو مرحله قیمت خودرو‌های خود را افزایش دهند، اما دولت با مرحله اول این سیاست که افزایش ۳۰درصدی قیمت‌ها بود مخالفت کرد.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ بعد از کنار گذاشتن شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، دولت بعد از ماه‌ها بررسی به این نتیجه رسید که قیمت خودرو را طی دو مرحله افزایش دهد به این صورت که در مرحله اول ۳۰درصد به قیمت خودروهای داخلی اضافه شود؛ این سیاست مربوط به خودروهایی بود که موعد تحویل آنها حد فاصل ابتدای شهریور تا انتهای دی‌ماه امسال بود؛ در واقع خودروسازان مجاز شدند ۳۰ درصد به قیمت خودروهایی که در این بازه زمانی چهار ماهه باید تحویل مشتریان می‌دادند، اضافه کنند.

در مرحله دوم افزایش قیمت‌ها نیز قرار شد، قیمت‌گذاری در حاشیه بازار به عنوان یک سیاست کلی در نظر گرفته شود؛ اما بعد از مدتی دولت با مرحله اول این سیاست یعنی افزایش ۳۰درصدی قیمت خودروهای داخلی مخالفت کرد، البته بنا شد خودروسازان محصولات ثبت نامی را با حداقل ۴ماه تاخیر بیشتر و بدون پرداخت سود اعم از تاخیر و مشارکت تحویل دهند.

اما مشکل کمبود نقدینگی خودروسازان برای کسی پوشیده نیست و اگرچه خودروسازان با تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان از پرداخت سود مشارکت و تاخیر معاف شدند و همچنین از ناحیه تکمیل وجه خودرو تا حدودی تامین نقدینگی خواهند کرد اما تعهد تحویل یک میلیون خودروی ثبت نامی به اضافه تولید سال ۹۸ بار سنگینی است که کمر خودروسازان را خمیده‌تر خواهد کرد.

حالا سوال این جا است که با مخالفت دولت از افزایش ۳۰درصدی قیمت خودرو و در عوض تاخیر خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت نامی، در نهایت چه تاثیری خواهد داشت؟

در رابطه با این مسئله، ماده ۹۰‌اصل ۴۴ قانون اساسی می‌گوید چنانچه دولت به هر دلیلی قیمت فروش کالا و یا خدمات بنگاه‌های مشمول واگذاری یا سایر بنگاه‌های بخش غیر دولتی را به قیمت کمتر از قیمت بازار تکلیف کند، مکلف است مابه التفاوت قیمت تکلیفی و هزینه تمام شده را تعیین واز محل اعتبارات و منابع دولت در سال اجرا پرداخت کند و یا از بدهی ابن بنگاه‌ها به سازمان امور مالیاتی کسر نماید.

در این راستا یک کارشناس خودرو در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین بیان کرد: اگر دولت مدعی است که سهم اندکی در سهام خودروسازی‌ها داشته و نقشی در تغییر مدیرعامل ندارد پس چطور در بحث قیمت‌گذاری به صورت دستوری عمل می‌کند؟

حسن کریمی سنجری ادامه داد: قیمت‌گذاری دستوری شرایط خودروسازان را به حدی نامطلوب کرده که پیش‌بینی می‌شود سال ۹۸، سال بحران در صنعت خودروسازی کشور باشد.

وی با بیان این که دولت با سرکوب قیمت زمینه افزایش رانت را گسترده‌تر می‌کند، افزود: بیشتر کسانی که خودرو ثبت نام کرده‌اند نه خودرو اولی‌اند و نه متقاضی عادی، بلکه دلالانی هستند که تنها هدف آن‌ها از خرید خودرو تغییر جو بازار به نفع خودشان است؛ بنابراین دولت با مخالفت در خصوص افزایش قیمت خودرو تنها زمینه رانت و سفته بازی را گسترده‌تر می‌کند.

کریمی افزود: در این شرایط مجددا خودرو با قیمت بازار و بالاتر از قیمت کارخانه به دست مشتری نهایی خواهد رسید و باز هم این مصرف کننده واقعی است که در نهایت از سرکوب قیمت متضرر خواهد شد.

این کارشناس خودرو همچنین درباره تاثیر قیمت‌گذاری دستوری خودرو در بازار تصریح کرد: با ادامه این روند قیمت خودرو در کف بازار افزایش می‌یابد و از طرف دیگر با محدود کردن عرضه خودروسازان بازار آشفته‌تر خواهد شد.

کریمی گفت: خودروسازان سال آینده باید یک میلیون خودرو پیش فروش شده با قیمتی زیر بهای تمام شده تحویل دهند که با این نحوه قیمت‌گذاری در واقع شریان حیاتی خودروسازان تحت فشار شدیدی قرار خواهند گرفت.

نجفی منش: نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد

رییس انجمن صنایع قطعه‌سازی نیز در این باره توضیح داد: طبق قانون اگر دولت قیمت کالایی را به صورت دستوری تعیین کند و این قیمت‌گذاری منجر به ضرر مجموعه شود، دولت باید زیان آن مجموعه را پرداخت کند.

محمدرضا نجفی منش به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: اگر دولت حاضر به پرداخت این خسارت نشود صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور در سال آینده با بحران تولید روبه رو خواهد شد.

این فعال صنعت قطعه سازی اضافه کرد: همانطور که دولت در خصوص جبران موسسات مالی غیرمجاز ۳۰هزار میلیارد تومان پول پرداخت کرد، الان نیز باید به دلیل سرکوب قیمت خودرو زیان خودروسازان را بدهد.

نجفی منش با تاکید بر این که نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد؛ گفت: اگر قیمت‌گذاری مطابق با شرایط خودروسازان و نیز جیب مصرف کننده تعیین شده باشد، زمینه دلالی از بین خواهد رفت. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
بانک جهانی در گزارش نوبه‌ای خود از اقتصاد کشورهای جهان، چشم‌انداز اقتصادی ایران را پیش‌بینی کرده و گفته است اثر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران در سال آینده میلادی که همان سال ۲۰۲۰ باشد، تخلیه شده و اقتصاد ایران در این سال از رکود خارج خواهد شد. این نهاد بین‌المللی رشد اقتصادی ایران در سال جاری را منفی ۴٫۵ درصد پیش‌بینی کرده و گفته که انتظار دارد اقتصاد ایران در سال آینده از رکود خارج شده و رشد اقتصادی ۰٫۹ درصد را تجربه کند. بانک جهانی همچنین به این مساله مهم اشاره کرده که «پیش‌بینی می‌شود درپی کاهش یافتن اثر تحریم‌های کنونی آمریکا، فعالیت اقتصادی در ایران طی سال ۲۱-۲۰۲۰ افزایش یابد. استدلال این کارشناسان اما به مرور ماه‌های نخست سال ۲۰۱۹ و اقدامات آمریکا در قبال ایران بازمی‌گردد. علاوه‌بر این، تحقیقات دقیق آماری گویای آن است که اقتصاد کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا و کانادا بسیار بیشتر از اقتصاد آمریکا وابسته به قیمت انرژی است و افزایش نرخ آن می‌تواند زیان‌های گسترده‌ای را نصیب این کشورها سازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز دوشنبه _ ۲۷ خرداد ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تومان و چهار میلیون و ۵۴۹ هزار تومان و دلار ۱۳ هزار و ۴۹۳ تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.
مهرمهر7 ساعت قبل
در این مراسم کارگزاری مفید به نمایندگی از کشورمان در رقابت با کارگزاران برگزیده بورس ۳۲ کشور جهان رتبه دوم بازار سهام و همچنین رتبه دوم بازار بدهی را از آن خود کرد. در مجموع این‌گونه رویدادهای رقابتی می‌تواند بر قابلیت‌های بازار ایران در مجامع بین‌المللی تاکید کند و دید واقعی‌تری از بازار ایران ایجاد کند. مهری با اشاره به رتبه‌های کسب شده توسط کارگزاری مفید توضیح داد: خوشبختانه کارگزاری مفید بعد از معرفی شرکت بورس تهران و بر مبنای ارزیابی‌های فیاس موفق شد در بخش بازار سهام به مدال نقره دست یابد. علاوه بر این کارگزاری مفید در بازار بدهی هم موفق به دریافت مدال نقره شد. گفتنی است کارگزاری مفید سال گذشته نیز از سوی این نهاد بین‌المللی موفق به کسب رتبه برترین کارگزار ایرانی شده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر