1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو- چهارشنبه 24 بهمن‌ماه

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول)

لیست قیمت حاشیه بازار محصولات گروه خودروسازی سایپا ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر شد.

به گزارش عصر ایران این لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار در بهمن می‌باشد. نرخ‌های درج شده «۵ درصد زیر قیمت بازار» یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است.

لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 2لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 5لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای سایپا و پارس خودرو (+جدول) - 6

خواندن خبر در سایت منبع

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل)

گروه صنعتی ایران خودرو لیست قیمت حاشیه بازار محصولات خود را ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران لیست منتشر شده مربوط به قیمت حاشیه بازار محصولات در بازده زمانی۲۳ تا ۳۰ بهمن ۹۷ می‌باشد.

نرخ های درج شده "5 درصد زیر قیمت بازار" یا به اصطلاح قیمت حاشیه بازار است

لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو تا پایان بهمن (+جدول کامل) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۷ - 0

با وجود نزدیک شدن به پایان یازدهمین ماه سال، برخلاف سال‌های گذشته بازار خودرو همچنان بی رمق و قیمت‌ها بسیار نجومی است.

علت این موضوع در چند دلیل خلاصه میشود؛

افزایش قیمت بسیار عجیب در بازار و نبود شرایط فروش مناسب، ممنوع شدن واردات خودرو از تیرماه تاکنون، افزایش قیمت رسمی خودرو‌های داخلی توسط خودروسازان، تعلل وزارت صمت در ترخیص خودرو‌های گمرک و در نهایت دشوار شدن شرایط واردات خودروها، افزایش قیمت تمام شده به دلیل پرداخت مابه التفاوت قیمت ارز و تعرفه مازاد ۴۰ درصدی برای خودرو‌های لوکس از جمله دلایلی هستند که باعث شده‌اند تا بازار خودرو شب عید بی رونق‌تر از هر سال باشد و دچار موج افزایش قیمت شود.

کارشناسان حال و هوای این روزهای بازار خودرو را مشابه اتفاقات بازار سکه و ارز در ابتدای مهرماه امسال میدانند و احتمال میدهند که این قیمت‌ها بزودی شکسته شده و قیمت‌ها به حالت قبل بازخواهد گشت.

تغییرات ۱۰ روزه قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج:

خودروقیمت 14 بهمنقیمت امروزپراید ۱۳۱۳۹/۵۰۰/۰۰۰۴۱/۰۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۴۱/۰۰۰/۰۰۰۴۳/۷۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۳۵/۰۰۰/۰۰۰۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۴۳/۰۰۰/۰۰۰۴۵/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۴۸/۸۰۰/۰۰۰۵۳/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۲/۰۰۰/۰۰۰۶۵/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۹۸/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰۲۰۵/۰۰۰/۰۰۰۲۱۴/۰۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۶/۰۰۰/۰۰۰۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۹۱/۵۰۰/۰۰۰۹۷/۰۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۲۳/۰۰۰/۰۰۰۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰ال ۹۰۸۸/۵۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۱۵/۵۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰رانا۶۳/۰۰۰/۰۰۰۷۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۶۲/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۰۰۰/۰۰۰سمند LX۶۴/۰۰۰/۰۰۰۷۱/۰۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۶۵/۵۰۰/۰۰۰۷۳/۰۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۷۰/۵۰۰/۰۰۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۷۳/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۷۷/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۵۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۵۸۶/۰۰۰/۰۰۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۹۳/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۲۵/۰۰۰/۰۰۰۲۳۸/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۳/۰۰۰/۰۰۰۶۹/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۷۵/۵۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۷۸/۰۰۰/۰۰۰۸۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۰۹/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۹۲/۰۰۰/۰۰۰۹۶/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۱۵/۰۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۸۶/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۷۶/۵۰۰/۰۰۰۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۲۶/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۷۳/۰۰۰/۰۰۰۲۸۰/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۰۹/۰۰۰/۰۰۰۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۷۳/۰۰۰/۰۰۰۱۸۴/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰۱۵۱/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۱۹۸/۰۰۰/۰۰۰۲۰۸/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۳۱۰/۰۰۰/۰۰۰۳۱۸/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۷۸/۰۰۰/۰۰۰۲۸۲/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از آبان ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
سرکوب قیمت خودروسازان؛ چرخش به نفع دلالان

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ بعد از کنار گذاشتن شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، دولت بعد از ماه‌ها بررسی به این نتیجه رسید که قیمت خودرو را طی دو مرحله افزایش دهد به این صورت که در مرحله اول ۳۰درصد به قیمت خودروهای داخلی اضافه شود؛ این سیاست مربوط به خودروهایی بود که موعد تحویل آنها حد فاصل ابتدای شهریور تا انتهای دی‌ماه امسال بود؛ در واقع خودروسازان مجاز شدند ۳۰ درصد به قیمت خودروهایی که در این بازه زمانی چهار ماهه باید تحویل مشتریان می‌دادند، اضافه کنند.

در مرحله دوم افزایش قیمت‌ها نیز قرار شد، قیمت‌گذاری در حاشیه بازار به عنوان یک سیاست کلی در نظر گرفته شود؛ اما بعد از مدتی دولت با مرحله اول این سیاست یعنی افزایش ۳۰درصدی قیمت خودروهای داخلی مخالفت کرد، البته بنا شد خودروسازان محصولات ثبت نامی را با حداقل ۴ماه تاخیر بیشتر و بدون پرداخت سود اعم از تاخیر و مشارکت تحویل دهند.

اما مشکل کمبود نقدینگی خودروسازان برای کسی پوشیده نیست و اگرچه خودروسازان با تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان از پرداخت سود مشارکت و تاخیر معاف شدند و همچنین از ناحیه تکمیل وجه خودرو تا حدودی تامین نقدینگی خواهند کرد اما تعهد تحویل یک میلیون خودروی ثبت نامی به اضافه تولید سال ۹۸ بار سنگینی است که کمر خودروسازان را خمیده‌تر خواهد کرد.

حالا سوال این جا است که با مخالفت دولت از افزایش ۳۰درصدی قیمت خودرو و در عوض تاخیر خودروسازان در تحویل خودروهای ثبت نامی، در نهایت چه تاثیری خواهد داشت؟

در رابطه با این مسئله، ماده ۹۰‌اصل ۴۴ قانون اساسی می‌گوید چنانچه دولت به هر دلیلی قیمت فروش کالا و یا خدمات بنگاه‌های مشمول واگذاری یا سایر بنگاه‌های بخش غیر دولتی را به قیمت کمتر از قیمت بازار تکلیف کند، مکلف است مابه التفاوت قیمت تکلیفی و هزینه تمام شده را تعیین واز محل اعتبارات و منابع دولت در سال اجرا پرداخت کند و یا از بدهی ابن بنگاه‌ها به سازمان امور مالیاتی کسر نماید.

در این راستا یک کارشناس خودرو در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین بیان کرد: اگر دولت مدعی است که سهم اندکی در سهام خودروسازی‌ها داشته و نقشی در تغییر مدیرعامل ندارد پس چطور در بحث قیمت‌گذاری به صورت دستوری عمل می‌کند؟

حسن کریمی سنجری ادامه داد: قیمت‌گذاری دستوری شرایط خودروسازان را به حدی نامطلوب کرده که پیش‌بینی می‌شود سال ۹۸، سال بحران در صنعت خودروسازی کشور باشد.

وی با بیان این که دولت با سرکوب قیمت زمینه افزایش رانت را گسترده‌تر می‌کند، افزود: بیشتر کسانی که خودرو ثبت نام کرده‌اند نه خودرو اولی‌اند و نه متقاضی عادی، بلکه دلالانی هستند که تنها هدف آن‌ها از خرید خودرو تغییر جو بازار به نفع خودشان است؛ بنابراین دولت با مخالفت در خصوص افزایش قیمت خودرو تنها زمینه رانت و سفته بازی را گسترده‌تر می‌کند.

کریمی افزود: در این شرایط مجددا خودرو با قیمت بازار و بالاتر از قیمت کارخانه به دست مشتری نهایی خواهد رسید و باز هم این مصرف کننده واقعی است که در نهایت از سرکوب قیمت متضرر خواهد شد.

این کارشناس خودرو همچنین درباره تاثیر قیمت‌گذاری دستوری خودرو در بازار تصریح کرد: با ادامه این روند قیمت خودرو در کف بازار افزایش می‌یابد و از طرف دیگر با محدود کردن عرضه خودروسازان بازار آشفته‌تر خواهد شد.

کریمی گفت: خودروسازان سال آینده باید یک میلیون خودرو پیش فروش شده با قیمتی زیر بهای تمام شده تحویل دهند که با این نحوه قیمت‌گذاری در واقع شریان حیاتی خودروسازان تحت فشار شدیدی قرار خواهند گرفت.

نجفی منش: نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد

رییس انجمن صنایع قطعه‌سازی نیز در این باره توضیح داد: طبق قانون اگر دولت قیمت کالایی را به صورت دستوری تعیین کند و این قیمت‌گذاری منجر به ضرر مجموعه شود، دولت باید زیان آن مجموعه را پرداخت کند.

محمدرضا نجفی منش به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: اگر دولت حاضر به پرداخت این خسارت نشود صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور در سال آینده با بحران تولید روبه رو خواهد شد.

این فعال صنعت قطعه سازی اضافه کرد: همانطور که دولت در خصوص جبران موسسات مالی غیرمجاز ۳۰هزار میلیارد تومان پول پرداخت کرد، الان نیز باید به دلیل سرکوب قیمت خودرو زیان خودروسازان را بدهد.

نجفی منش با تاکید بر این که نباید برای پایین ماندن قیمت، یک واحد تولیدی را قربانی کرد؛ گفت: اگر قیمت‌گذاری مطابق با شرایط خودروسازان و نیز جیب مصرف کننده تعیین شده باشد، زمینه دلالی از بین خواهد رفت. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
می‌گویند ۹۸ سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. از صدر تاریخ پیروزی اصلاح‌طلبان در ایران یک پروژه به مثابه روندی طبیعی در کالبد جامعه ایرانی اجرایی شد: ‌ پروژه هابرماسیزه شدن‌ جامعه مدنی. پروژه جامعه مدنی به شکلی آزمایشی در انتخابات مجلس پنجم آزموده شده بود؛ فعال‌سازی رسانه‌های نوپرداز، نخبگان جنجالی و طرح‌های ساختارشکن اجتماعی. و این سنگ محکی مهم بود برای انتخابات دوم خرداد سال بعد و نهایتا سرکار آمدن جریانی که از درون استحاله‌شده و به دشمن آرمان‌های خودش درآمده بود. به‌عنوان نمونه جنبش‌های زنانه، در ۱۵ سال قبل گردهم‌آیی‌های میدانی وسیع در تهران داشتند و امروز تنها محدود به تبلیغات مترویی نقطه‌ای شده‌اند، اما دومی به‌واسطه شبکه‌‌های اجتماعی مجازی، دامنه نفوذ بسیار بالاتری را به‌دست آورده و این همان چیزی است که سال ۹۸ را سخت می‌کند و نه اقتصاد و معیشت.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار فراوانی و ثبات قیمت‌ها را از ویژگی‌های بازار میوه دانست، آخرین کشف قیمت‌ها از بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت چندان مناسبی در این بازار حاکم نیست. به گزارش ایسنا، در شرایطی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و تره بار از فراوانی این اقلام در بازار خبر می‌دهد و ثبات قیمت‌ها و متعادل‌تر شدن بازار میوه را نتیجه آن می‌داند، نگاهی به آخرین کشف قیمت‌ها در بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی در بازار حاکم نیست. با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آنها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می‌کنید، قیمت‌ها روند افزایشی دارد؟ افزود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می‌شود قیمت‌ها متعادل‌تر شده و روند معقول‌تری پیدا کند. کارگر گفت: به دلیل همین وفور محصول در بازار میوه و تره بار، روند قیمتی به گونه‌ای است که انواع میوه‌ها پایین‌تر از این نرخ‌ها در بازار فروخته می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مرور سال کهنه؛ ۱۲ ماه، ۱۲ روز- ۱عصر ایران- روزهای کاری سال ۱۳۹۷ با التهاب در بازار ارز آغاز شد. جدای سیاست و اقتصاد و برجام و تلگرام و در عرصه فرهنگ، در فروردین ماه، ایران یکی از شاخص‌ترین متفکران خود را از دست داد. کاوه مدنی بازداشت و آزاد شد و بعد ترجیح داد از معاونت محیط زیست کناره بگیرد و دوباره کوچ کند. اتفاقات ریز و درشت دیگر هم رخ داد اما فروردین در ایران یک نیمۀ کاری دارد و بیشتر با التهاب و انتظار گذشت. التهاب افزایش نرخ دلار و انتظار تصمیم ترامپ دربارۀ برجام واین بار ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» روی تلخ خود را نشان می‌داد …
افتصادنیوزافتصادنیوز10 ساعت قبل
​اقتصاد نیوز: پریناز ایزدیار، بازیگر سینمای ایران، با انتشار عکسی، با تبریک فرا رسیدن نوروز، سالی پر از برکت و شادی را برای همه آرزو کرد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت خبرآنلاین، پریناز ایزدیار، عکسی از خود را که در آیینه سفره هفت‌سین بازتاب یافته است، در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او به همراه انتشار این عکس، نوروز را به همه تبریک گفته و نوشته است «سال نو پر از برکت و شادی باشه براتون.»

اخبار بیشتر