1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

رحمانی: مردم فروش مرغ به قیمتی بالاتر از 11500 تومان را گزارش کنند

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب

محمد حسینی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود، عنوان کرد: این صف‌های طویل به هیچ عنوان در شأن این مردم و انقلاب اسلامی که در ۴۰ سالگی آن قرار داریم، نیست و جز شرمندگی برای دولت چیز دیگری را برای به دنبال ندارد.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی در این زمینه برای اصلاح چرخه توزیع کالا به دولت ارائه شده است، افزود: متأسفانه یارانه پنهان و رانتی که در نحوه عرضه کالاهای اساسی وجود دارد بر هیچ مسئولی پوشیده نیست ولی عدم مدیریت بازار باعث شده شاهد نوعی بی حرمتی به مردمی باشیم که روز ۲۲ بهمن ماه آمدند و با آرزمان‌های امام راحل و رهبری تجدید میثاق کردند.

وی با تأکید بر ضرورت تغییر روش دولت در نحوه توزیع کالاهای اساسی، ادامه داد: وقتی دولت نمی‌‎تواند نحوه توزیع کالاهای اساسی را ارائه بدهد، باید این کالاها را با قیمت آزاد به بازار عرضه و یارانه‌ای که بر تولید اختصاص می‌‎دهد را به مصرف کننده اختصاص دهد تا شاهد چنین بی حرمتی‌هایی به مردم نباشیم.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 5

حسینی ادامه داد: روش فعلی در نحوه توزیع گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته و اوایل انقلاب است که هیچ اطلاعاتی از مردم در دسترس نبود و این روش توزیع امروز کاملا منسوخ است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در تشریح راهکار مشخص خود برای برون رفت از این وضعیت، گفت: در حال حاضر نهاده‌ها با اختصاص یارانه‌‎هایی با ارز ۴۲۰۰ به تولید اختصاص پیدا می‌کند که فاصله این رقم تا نرخ نیمایی در سال ۹۷ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان است که زمینه فساد و رانت از همین اختلاف قیمت نشأت می‌گیرد. این در حالی است که نهاده‌‎های وارداتی نیز کل نیاز داخل را پوشش نمی‎دهد و مابقی تولیدکنندگان این نهاده‎ها را با نرخ آزاد از بازار تهیه می‌کنند.

وی ادامه داد: به طور مشخص در خصوص تولید مرغ اگر می‎توانستیم، کل نهاده‌های مورد نیاز مرغداری را با قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیارش قرار دهیم، این فروشنده باید با توجه به سایر هزینه‌‎ها مرغ را با قیمت ۹۸۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به مصرف کننده نهایی ارائه دهد اما اگر این تولیدکننده هیچ سهمیه‌‎ای در اختیارش قرار نگیرد و همه اقلام مورد نیازش را از بازار آزاد تهیه کند قیمت مرغ برای مصرف کننده نهایی ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 12

حسینی یادآور شد: اما راهکار این است به همه تولیدکنندگان ۵۰ درصد نهاده‌های مورد نیازشان اختصاص پیدا کند تا با این عرضه متعادل مرغ با قیمتی حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان در تمام فروشگاه‌ها و به صورت دائم عرضه شود؛ با این روش نه صفی ایجاد می‌‎شود چراکه مرغ همیشه هست و نه شاهد قیمت گذاری‌های روزانه از سوی تولیدکنندگان خواهیم بود ولی دولت تعمدا تغییری در روش خود ایجاد نمی‌کند.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در این شرایط، بازار بدون نیاز به کنترل دستوری، خود قیمت متعادلش را پیدا می‎کند اما دولت برای حفظ رانت و فسادی که در این میان برای عده‌ای وجود دارد، سعی دارد این فاصله قیمت ایجاد شده که منشأ فساد است را حفظ کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات این وزارتخانه برای بازار شب عید گفت: ستاد تنظیم بازار به کل مباحث بازار می‌پردازد. ذخیره‌سازی خوبی برای مایحتاج شب عید انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعال است. نظارت‌ها تشدید خواهد شد.

وی افزود: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان تصویب شده است.

**آماده استفاده از تجارب داخلی در بازار خودرو هستیم

وزیر صمت درباره خودرو و آمادگی برخی نهادها در زمینه قطعه‌سازی این محصول، تصریح کرد: در خودرو هرکسی تجربه و کمکی بتواند انجام دهد استقبال می‌کنیم، بخصوص در زمینه قطعه‌سازی آمادگی داریم از تجارب داخلی استفاده کنیم، حالا سپاه یا هر نهاد دیگری در این شرایط کمک کنند، استقبال می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است

فراروخبرگزاری فرارو
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است - 0

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با تاکید بر این‌که در تأمین میوه شب عید با کمبودی مواجه نیستیم، گفت: با توجه به قیمت مصوب، هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند و درصورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، عباس قبادی با اشاره به وظایف وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار در تنظیم بازار میوه شب عید، گفت: حدود ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال خریداری شده است و تقریبا ۸۰ درصد سهمیه استان‌ها در سردخانه‌های استانی ذخیره شده که با تصویب کارگروه‌های تنظیم بازار استان‌ها، این محصولات در شبکه توزیع قرار می‌گیرد و قیمت آن‌ها نیز در نیمه اسفندماه ابلاغ می‌شود.

او افزود: تکالیف عمده وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کردیم که از جمله، افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌هاست و اگر رقم اعلامی محقق شود، می‌تواند نیاز عید و بعد از آن را برطرف کند. همچنین به وزارت جهاد کشاورزی اختیار دادیم در صورت نیاز برای حفظ ذخایر استراتژیک گوشت مرغ وارد کند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز واردات جوجه یک روزه و ممنوعیت صادرات مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان را دیگر تصمیمات ستاد تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: مقدار قابل توجهی نهاده، وارد کشور شده و مشکلات ارزی هم با کمک بانک مرکزی برطرف شد.

او ادامه داد: تا زمان رسیدن این نهاده‌ها به مرغداری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات حکومتی بر روند کار نظارت می‌کنند.بخوانید:چرا می‌توان مرغ منجمد را به مرغ گرم ترجیح داد؟حالا جگر مرغ هم به ما فخر می‌فروشد!صادرات مرغ ۲ ماه ممنوع شدقبادی با بیان این‌که هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند، افزود: قیمت جوجه یک روزه هم ۲، ۴۰۰ تومان اعلام شد و فروش با قیمت بالاتر به عنوان تخلف محسوب می‌شود و از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی که از ابتدای زنجیره بر کار نظارت دارند، درخواست کردیم که نظارت را تشدید کنند.

او با اشاره به اصلاح فرایند توزیع گوشت قرمز قیمت تنظیم بازار، از برنامه ستاد برای توزیع هدفمند این محصول در میان اقشار مختلف مانند کارمندان دولت خبر داد و افزود: هیچ کمبودی در تأمین گوشت مرغ و گوشت قرمز نداریم و نقایصی که در بحث نهاده‌های دامی داشتیم نیز برطرف شده است و از هفته آینده دیگر شاهد صف دریافت این محصولات نخواهیم بود.

قبادی اضافه کرد: برای توزیع روغن، شکر و برنج هم مقرر شد ذخایر استراتژیک و محصولاتی که از سوی تجار وارد کشور شده، در اختیار استان‌ها قرار گیرد و با تصویب کارگروه تنظیم بازار استانی بین شهروندان توزیع شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره تأمین پوشاک مورد نیاز مردم برای شب عید، گفت: اتحادیه‌ها و اصناف با فروش‌های فوق‌العاده و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، پوشاک را عرضه می‌کنند و اطمینان داشته باشید در این بخش هیچ گونه کمبودی نخواهیم داشت.

قبادی اضافه کرد: هرچند ممکن است در برخی برند‌ها به دلیل متقاضیان بیشتر، نوساناتی داشته باشیم، اما در موارد دیگر با کاهش قیمت به دلیل عرضه زیاد مواجه خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(3)

بنده مرغ خریدم در شهرستان سمنان کیلویی پانزده تومان پس باید گفت مشکل فقط این هست که هیچ نظارتی نیست

4 روز قبل

سلام علیکم ...وزارت جهاد کشاورزی بجای حمایت از تولیدکنندگان در راستای کاهش قیمت با عرضه نهاده های دامی کمکی برای کاهش حباب قیمتی بازار ...گرانفروشی را هم قانونی کرده و نرخ 11500 تومانی را با کمک وزارت صمت و رسانه های داخلی رسمیت می دهد ...این تدبیر دارای امیداست یا بی عرضگی

4 روز قبل

خدایا ما از مسئولین فعلی کشور نا امید شده ایم دست به دامان جیش العدلیم ای گروهک جیش لاعدل پلید لطف کن بیا شر این مسئولین بی کفایت و پلیدتر از خودتو از سر مردم ما کم کن با سربازای مظلوم چیکار داری بیا بزن به این دولتی و سیاسیون بی شرف ب این برکت قسم دعاتم می کنیم .

3 روز قبل

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا2 ساعت قبل
وی ادامه داد: اردوگاه آموزشی مخفی و نیمی مخفی توسط گروهک‌های تروریستی در پاکستان ایجاد و آنها با پول عربستان و امارات آموزش، تجهیز و سازماندهی شده است تا در داخل ایران ناامنی ایجاد کنند. سردار باقری تاکید کرد: خواست ما از مقامات پاکستان این است که یا خود مناطق حضور گروهک‌های تروریستی را پاکسازی کند و یا اجازه دهند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی وارد میدان شوند و با این گروهک‌ها مقابله کنند. این مقام نظامی وجود یک هزار کیلومتر مرز مشترک میان ایران و پاکستان را یادآور شد و ادامه داد: کشور پاکستان توانمندی کمی در منطقه بلوچستان دارد و مرزها در این منطقه باز است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، در ادامه گفت: هدف از سفر به قم، ارائه گزارشی از فعالیت‌های نیروهای مسلح به مراجع عظام تقلید و دریافت رهنمود از آنان است. وی گفت: سرکشی از نیروهای مسلح، بازدید از واحدهای نمونه نیروهای مسلح، دریافت گزارش از فرماندهان نیروهای مسلح و همچنین بازدید از پژوهشگاه امام صادق (ع) به عنوان مرکز اصلی پژوهشی نیروهای مسلح در موضوعات اعتقادی و بصیرت سیاسی از دیگر اهداف سفر به قم است.
الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل1 نظر
حسین شریعتمداری گفت: یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما نسبت به خود آقایان و شخصیت حقیقی آنان تعریضی نداشتیم. حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان با باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو کرده است. یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما مشکل شخصی با آقایان ظریف و تیم مذاکره کننده نداریم. حقوق کلانی نمی‌گیرم و حدودا ۴ میلیون و خرده‌ای است، کارت جانبازی دارم اما از مزایای ان استفاده نمی‌کنم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
از سوی دیگر این ابهام مطرح می‌شود که آیا به واقع افزایش حقوق کارگران می‌تواند به تشدید تورم منجر شود. «علی خدایی» اضافه می‌کند: شکاف میان دستمزد و هزینه سبد معیشت کارگران باید در قالب افزایش نقدی حقوق کارگران جبران شود. مخالفت کارفرمایان با افزایش نقدی حقوق کارگراننماینده کارفرمایی در شورای عالی کار بر این باور است که نباید حقوق کارگران به شکل نقدی افزایش پیدا کند. این فعال صنعتی می‌افزاید: افزایش نقدی حقوق کارگران به بالارفتن هزینه‌های تولید و در نتیجه گرانی مجدد کالاها منجر خواهد شد. وی تصریح می‌کند: طی سالهای اخیر حقوق کارگران همواره افزایش یافته اما سطح رفاه آنها ارتقا نیافته است؛ بنابراین نباید افزایش حقوق کارگران را تنها راه حل مشکلات این قشر دانست.

اخبار بیشتر