رحمانی: مردم فروش مرغ به قیمتی بالاتر از 11500 تومان را گزارش کنند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

رحمانی: مردم فروش مرغ به قیمتی بالاتر از 11500 تومان را گزارش کنند

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با انتقاد از روش توزیع گوشت و مرغ دولتی، تصریح کرد: این مدل توزیع کالاهای اساسی مربوط به اوایل انقلاب است که هیچ بانک اطلاعاتی از مردم وجود نداشت.

محمد حسینی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود، عنوان کرد: این صف‌های طویل به هیچ عنوان در شأن این مردم و انقلاب اسلامی که در ۴۰ سالگی آن قرار داریم، نیست و جز شرمندگی برای دولت چیز دیگری را برای به دنبال ندارد.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی در این زمینه برای اصلاح چرخه توزیع کالا به دولت ارائه شده است، افزود: متأسفانه یارانه پنهان و رانتی که در نحوه عرضه کالاهای اساسی وجود دارد بر هیچ مسئولی پوشیده نیست ولی عدم مدیریت بازار باعث شده شاهد نوعی بی حرمتی به مردمی باشیم که روز ۲۲ بهمن ماه آمدند و با آرزمان‌های امام راحل و رهبری تجدید میثاق کردند.

دولت قادر به مدیریت بازار در شرایط اختصاص یارانه به تولید نیست

وی با تأکید بر ضرورت تغییر روش دولت در نحوه توزیع کالاهای اساسی، ادامه داد: وقتی دولت نمی‌‎تواند نحوه توزیع کالاهای اساسی را ارائه بدهد، باید این کالاها را با قیمت آزاد به بازار عرضه و یارانه‌ای که بر تولید اختصاص می‌‎دهد را به مصرف کننده اختصاص دهد تا شاهد چنین بی حرمتی‌هایی به مردم نباشیم.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 5

روش فعلی عرضه گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته‌ است

حسینی ادامه داد: روش فعلی در نحوه توزیع گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته و اوایل انقلاب است که هیچ اطلاعاتی از مردم در دسترس نبود و این روش توزیع امروز کاملا منسوخ است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در تشریح راهکار مشخص خود برای برون رفت از این وضعیت، گفت: در حال حاضر نهاده‌ها با اختصاص یارانه‌‎هایی با ارز ۴۲۰۰ به تولید اختصاص پیدا می‌کند که فاصله این رقم تا نرخ نیمایی در سال ۹۷ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان است که زمینه فساد و رانت از همین اختلاف قیمت نشأت می‌گیرد. این در حالی است که نهاده‌‎های وارداتی نیز کل نیاز داخل را پوشش نمی‎دهد و مابقی تولیدکنندگان این نهاده‎ها را با نرخ آزاد از بازار تهیه می‌کنند.

اگر نهاده‌ها با قیمت ۴۲۰۰ تومان به تولیدکننده عرضه شود، قیمت مرغ ۱۰ هزار تومان است

وی ادامه داد: به طور مشخص در خصوص تولید مرغ اگر می‎توانستیم، کل نهاده‌های مورد نیاز مرغداری را با قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیارش قرار دهیم، این فروشنده باید با توجه به سایر هزینه‌‎ها مرغ را با قیمت ۹۸۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به مصرف کننده نهایی ارائه دهد اما اگر این تولیدکننده هیچ سهمیه‌‎ای در اختیارش قرار نگیرد و همه اقلام مورد نیازش را از بازار آزاد تهیه کند قیمت مرغ برای مصرف کننده نهایی ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 12

تعمد دولت بر ادامه روش فعلی

حسینی یادآور شد: اما راهکار این است به همه تولیدکنندگان ۵۰ درصد نهاده‌های مورد نیازشان اختصاص پیدا کند تا با این عرضه متعادل مرغ با قیمتی حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان در تمام فروشگاه‌ها و به صورت دائم عرضه شود؛ با این روش نه صفی ایجاد می‌‎شود چراکه مرغ همیشه هست و نه شاهد قیمت گذاری‌های روزانه از سوی تولیدکنندگان خواهیم بود ولی دولت تعمدا تغییری در روش خود ایجاد نمی‌کند.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در این شرایط، بازار بدون نیاز به کنترل دستوری، خود قیمت متعادلش را پیدا می‎کند اما دولت برای حفظ رانت و فسادی که در این میان برای عده‌ای وجود دارد، سعی دارد این فاصله قیمت ایجاد شده که منشأ فساد است را حفظ کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان تصویب شده است.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات این وزارتخانه برای بازار شب عید گفت: ستاد تنظیم بازار به کل مباحث بازار می‌پردازد. ذخیره‌سازی خوبی برای مایحتاج شب عید انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعال است. نظارت‌ها تشدید خواهد شد.

وی افزود: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان تصویب شده است.

**آماده استفاده از تجارب داخلی در بازار خودرو هستیم

وزیر صمت درباره خودرو و آمادگی برخی نهادها در زمینه قطعه‌سازی این محصول، تصریح کرد: در خودرو هرکسی تجربه و کمکی بتواند انجام دهد استقبال می‌کنیم، بخصوص در زمینه قطعه‌سازی آمادگی داریم از تجارب داخلی استفاده کنیم، حالا سپاه یا هر نهاد دیگری در این شرایط کمک کنند، استقبال می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است

فراروخبرگزاری فرارو
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است
قبادی با بیان این‌که هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند، افزود: قیمت جوجه یک روزه هم ۲،۴۰۰ تومان اعلام شد و فروش با قیمت بالاتر به عنوان تخلف محسوب می‌شود و از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی که از ابتدای زنجیره بر کار نظارت دارند، درخواست کردیم که نظارت را تشدید کنند.
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است - 0

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با تاکید بر این‌که در تأمین میوه شب عید با کمبودی مواجه نیستیم، گفت: با توجه به قیمت مصوب، هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند و درصورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، عباس قبادی با اشاره به وظایف وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار در تنظیم بازار میوه شب عید، گفت: حدود ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال خریداری شده است و تقریبا ۸۰ درصد سهمیه استان‌ها در سردخانه‌های استانی ذخیره شده که با تصویب کارگروه‌های تنظیم بازار استان‌ها، این محصولات در شبکه توزیع قرار می‌گیرد و قیمت آن‌ها نیز در نیمه اسفندماه ابلاغ می‌شود.

او افزود: تکالیف عمده وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کردیم که از جمله، افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌هاست و اگر رقم اعلامی محقق شود، می‌تواند نیاز عید و بعد از آن را برطرف کند. همچنین به وزارت جهاد کشاورزی اختیار دادیم در صورت نیاز برای حفظ ذخایر استراتژیک گوشت مرغ وارد کند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز واردات جوجه یک روزه و ممنوعیت صادرات مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان را دیگر تصمیمات ستاد تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: مقدار قابل توجهی نهاده، وارد کشور شده و مشکلات ارزی هم با کمک بانک مرکزی برطرف شد.

او ادامه داد: تا زمان رسیدن این نهاده‌ها به مرغداری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات حکومتی بر روند کار نظارت می‌کنند.بخوانید:چرا می‌توان مرغ منجمد را به مرغ گرم ترجیح داد؟حالا جگر مرغ هم به ما فخر می‌فروشد!صادرات مرغ ۲ ماه ممنوع شدقبادی با بیان این‌که هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند، افزود: قیمت جوجه یک روزه هم ۲، ۴۰۰ تومان اعلام شد و فروش با قیمت بالاتر به عنوان تخلف محسوب می‌شود و از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی که از ابتدای زنجیره بر کار نظارت دارند، درخواست کردیم که نظارت را تشدید کنند.

او با اشاره به اصلاح فرایند توزیع گوشت قرمز قیمت تنظیم بازار، از برنامه ستاد برای توزیع هدفمند این محصول در میان اقشار مختلف مانند کارمندان دولت خبر داد و افزود: هیچ کمبودی در تأمین گوشت مرغ و گوشت قرمز نداریم و نقایصی که در بحث نهاده‌های دامی داشتیم نیز برطرف شده است و از هفته آینده دیگر شاهد صف دریافت این محصولات نخواهیم بود.

قبادی اضافه کرد: برای توزیع روغن، شکر و برنج هم مقرر شد ذخایر استراتژیک و محصولاتی که از سوی تجار وارد کشور شده، در اختیار استان‌ها قرار گیرد و با تصویب کارگروه تنظیم بازار استانی بین شهروندان توزیع شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره تأمین پوشاک مورد نیاز مردم برای شب عید، گفت: اتحادیه‌ها و اصناف با فروش‌های فوق‌العاده و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، پوشاک را عرضه می‌کنند و اطمینان داشته باشید در این بخش هیچ گونه کمبودی نخواهیم داشت.

قبادی اضافه کرد: هرچند ممکن است در برخی برند‌ها به دلیل متقاضیان بیشتر، نوساناتی داشته باشیم، اما در موارد دیگر با کاهش قیمت به دلیل عرضه زیاد مواجه خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(3)

سلام علیکم ...وزارت جهاد کشاورزی بجای حمایت از تولیدکنندگان در راستای کاهش قیمت با عرضه نهاده های دامی کمکی برای کاهش حباب قیمتی بازار ...گرانفروشی را هم قانونی کرده و نرخ 11500 تومانی را با کمک وزارت صمت و رسانه های داخلی رسمیت می دهد ...این تدبیر دارای امیداست یا بی عرضگی

9 ماه قبل

بنده مرغ خریدم در شهرستان سمنان کیلویی پانزده تومان پس باید گفت مشکل فقط این هست که هیچ نظارتی نیست

9 ماه قبل

خدایا ما از مسئولین فعلی کشور نا امید شده ایم دست به دامان جیش العدلیم ای گروهک جیش لاعدل پلید لطف کن بیا شر این مسئولین بی کفایت و پلیدتر از خودتو از سر مردم ما کم کن با سربازای مظلوم چیکار داری بیا بزن به این دولتی و سیاسیون بی شرف ب این برکت قسم دعاتم می کنیم .

9 ماه قبل

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

اجرای طرح اقدام ملی مسکن‎‎؛ محرکی برای خروج از رکود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمود محمودزاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنه شب شبکه دو سیما افزود: در اقدام ملی مسکن بنا بر تاکید و سیاستگذاری وزارت راه وشهرسازی، عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، امسال باید آغاز شود. وی، تولید مستمر مسکن را از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: ساخت واحد‌های مسکونی به این ۴۰۰ هزار واحد، محدود نمی‌شود و ادامه خواهد داشت. آقای محمودزاده افزود: بر اساس پیش بینی‌های برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن، کشور در سال، بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، اما به این معنی نیست که دولت این میزان مسکن را تولید کند، زیرا چنین توانی ندارد و همچنین برخی دهک‌ها نیاز به کمک دولت ندارند. او ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد بیش از ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا دارد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی این طرح است به جز زمینی که برای آن تخصیص داده شده است و امیدواریم نقش ویژه‌ای را در رونق تولید در حوزه صنعت ساختمان بر عهده بگیرد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴ استانی که ثبت نام کردیم از سه روز پیش از آن اطلاع رسانی نمودیم، گفت: ثبت نام در هر استان فقط یک بار نیست بلکه هر استانی که بتواند پیش نیاز‌های ساخت واحد‌های مسکونی از جمله زمین را تامین کند، در چند مرحله ممکن است نام نویسی انجام شود بنابراین کسانی که در این مرحله به آن‌ها نوبت نرسیده است در صورتی که استان‌ها زمین تامین کنند در مراحل بعدی نام نویسی می‌شوند. آقای محمودزاده افزود: در مرحله اول نام نویسی، ظرفیت استان قم پر شد و ظرفیت برخی شهر‌های استان خراسان شمالی هنوز باقیمانده است. خراسان جنوبی تا روز بعد ادامه داشت و در استان سیستان و بلوچستان هم ظرفیت برخی شهر‌ها تا دیروز پر نشده بود. او اضافه کرد: مشکل فقط در استان قم بود به علت حجم تقاضا و زمین کمی که تامین شده بود. امیدواریم با تلاش مسئولان این استان برای تامین زمین و ظرفیت ساخت، بتوانیم دفعات مکرری برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کنیم. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون در استان قم ۴۴۰۰ نفر، در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی حدود ۲۵۰۰ و در استان خراسان شمالی نیز حدود ۲۴۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن، نام نویسی کرده‌اند. وی گفت: نام نویسی در این مرحله طرح اقدام ملی مسکن به اینترنت پرسرعت نیاز نداشت، زیرا فقط کد ملی افراد گرفته می‌شد و بارگذاری مدارک دیگر را به مرحله بعد واگذار کردیم. او ادامه داد: البته هر کسی که موفق به نام نویسی شد به این مفهوم نیست که ثبت نام نهایی شده است بلکه بعدا باید مدارک آن‌ها بررسی شود و از سامانه ثبت احوال، سامانه ثبت اسناد و سامانه بانک باید استعلام‌های مربوط را انجام دهیم. آقای محمودزاده با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها مانند استان‌های شمالی زمین دولتی وجود ندارد، گفت: تاکنون حدود ۷ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: هر طرح که به خانه دار شدن مردم و تعادل عرضه و تقاضا و تعادل بخشی به بازار مسکن کمک می‌کند به کاهش رکورد مسکن هم کمک می‌کند. آقای مجید کیانپور افزود: از حدود یک سال و نیم پیش تا کنون صحبت از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن است. این کار قطعا برای تاثیر در بازار مسکن، محرک است، اما نحوه توزیع این واحد‌ها میان اقشار و دهک‌های مختلف جامعه، نامشخص است و بسیاری از مردم از نحوه ثبت نام این طرح هم ناراضی هستند و برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. وی ادامه داد: برای ایجاد عدالت و اینکه همه اقشار جامعه هدف این طرح موفق به ثبت نام شوند باید زمان مناسبی در نظر گرفته شود و خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان در اولویت باشند.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

اخبار بیشتر