1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

رحمانی: مردم فروش مرغ به قیمتی بالاتر از 11500 تومان را گزارش کنند

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با انتقاد از روش توزیع گوشت و مرغ دولتی، تصریح کرد: این مدل توزیع کالاهای اساسی مربوط به اوایل انقلاب است که هیچ بانک اطلاعاتی از مردم وجود نداشت.

محمد حسینی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود، عنوان کرد: این صف‌های طویل به هیچ عنوان در شأن این مردم و انقلاب اسلامی که در ۴۰ سالگی آن قرار داریم، نیست و جز شرمندگی برای دولت چیز دیگری را برای به دنبال ندارد.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی در این زمینه برای اصلاح چرخه توزیع کالا به دولت ارائه شده است، افزود: متأسفانه یارانه پنهان و رانتی که در نحوه عرضه کالاهای اساسی وجود دارد بر هیچ مسئولی پوشیده نیست ولی عدم مدیریت بازار باعث شده شاهد نوعی بی حرمتی به مردمی باشیم که روز ۲۲ بهمن ماه آمدند و با آرزمان‌های امام راحل و رهبری تجدید میثاق کردند.

دولت قادر به مدیریت بازار در شرایط اختصاص یارانه به تولید نیست

وی با تأکید بر ضرورت تغییر روش دولت در نحوه توزیع کالاهای اساسی، ادامه داد: وقتی دولت نمی‌‎تواند نحوه توزیع کالاهای اساسی را ارائه بدهد، باید این کالاها را با قیمت آزاد به بازار عرضه و یارانه‌ای که بر تولید اختصاص می‌‎دهد را به مصرف کننده اختصاص دهد تا شاهد چنین بی حرمتی‌هایی به مردم نباشیم.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 5

روش فعلی عرضه گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته‌ است

حسینی ادامه داد: روش فعلی در نحوه توزیع گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته و اوایل انقلاب است که هیچ اطلاعاتی از مردم در دسترس نبود و این روش توزیع امروز کاملا منسوخ است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در تشریح راهکار مشخص خود برای برون رفت از این وضعیت، گفت: در حال حاضر نهاده‌ها با اختصاص یارانه‌‎هایی با ارز ۴۲۰۰ به تولید اختصاص پیدا می‌کند که فاصله این رقم تا نرخ نیمایی در سال ۹۷ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان است که زمینه فساد و رانت از همین اختلاف قیمت نشأت می‌گیرد. این در حالی است که نهاده‌‎های وارداتی نیز کل نیاز داخل را پوشش نمی‎دهد و مابقی تولیدکنندگان این نهاده‎ها را با نرخ آزاد از بازار تهیه می‌کنند.

اگر نهاده‌ها با قیمت ۴۲۰۰ تومان به تولیدکننده عرضه شود، قیمت مرغ ۱۰ هزار تومان است

وی ادامه داد: به طور مشخص در خصوص تولید مرغ اگر می‎توانستیم، کل نهاده‌های مورد نیاز مرغداری را با قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیارش قرار دهیم، این فروشنده باید با توجه به سایر هزینه‌‎ها مرغ را با قیمت ۹۸۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به مصرف کننده نهایی ارائه دهد اما اگر این تولیدکننده هیچ سهمیه‌‎ای در اختیارش قرار نگیرد و همه اقلام مورد نیازش را از بازار آزاد تهیه کند قیمت مرغ برای مصرف کننده نهایی ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

صف‌های طویل عرضه گوشت و مرغ دولتی؛ بازگشت به سال‌‎های اول انقلاب - 12

تعمد دولت بر ادامه روش فعلی

حسینی یادآور شد: اما راهکار این است به همه تولیدکنندگان ۵۰ درصد نهاده‌های مورد نیازشان اختصاص پیدا کند تا با این عرضه متعادل مرغ با قیمتی حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان در تمام فروشگاه‌ها و به صورت دائم عرضه شود؛ با این روش نه صفی ایجاد می‌‎شود چراکه مرغ همیشه هست و نه شاهد قیمت گذاری‌های روزانه از سوی تولیدکنندگان خواهیم بود ولی دولت تعمدا تغییری در روش خود ایجاد نمی‌کند.

نمایند مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در این شرایط، بازار بدون نیاز به کنترل دستوری، خود قیمت متعادلش را پیدا می‎کند اما دولت برای حفظ رانت و فسادی که در این میان برای عده‌ای وجود دارد، سعی دارد این فاصله قیمت ایجاد شده که منشأ فساد است را حفظ کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رحمانی: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان تصویب شده است.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره اقدامات این وزارتخانه برای بازار شب عید گفت: ستاد تنظیم بازار به کل مباحث بازار می‌پردازد. ذخیره‌سازی خوبی برای مایحتاج شب عید انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعال است. نظارت‌ها تشدید خواهد شد.

وی افزود: قیمت دولتی مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان تصویب شده است.

**آماده استفاده از تجارب داخلی در بازار خودرو هستیم

وزیر صمت درباره خودرو و آمادگی برخی نهادها در زمینه قطعه‌سازی این محصول، تصریح کرد: در خودرو هرکسی تجربه و کمکی بتواند انجام دهد استقبال می‌کنیم، بخصوص در زمینه قطعه‌سازی آمادگی داریم از تجارب داخلی استفاده کنیم، حالا سپاه یا هر نهاد دیگری در این شرایط کمک کنند، استقبال می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است

فراروخبرگزاری فرارو
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است
قبادی با بیان این‌که هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند، افزود: قیمت جوجه یک روزه هم ۲،۴۰۰ تومان اعلام شد و فروش با قیمت بالاتر به عنوان تخلف محسوب می‌شود و از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی که از ابتدای زنجیره بر کار نظارت دارند، درخواست کردیم که نظارت را تشدید کنند.
فروش مرغ با قیمت بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان تخلف است - 0

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با تاکید بر این‌که در تأمین میوه شب عید با کمبودی مواجه نیستیم، گفت: با توجه به قیمت مصوب، هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند و درصورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، عباس قبادی با اشاره به وظایف وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار در تنظیم بازار میوه شب عید، گفت: حدود ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال خریداری شده است و تقریبا ۸۰ درصد سهمیه استان‌ها در سردخانه‌های استانی ذخیره شده که با تصویب کارگروه‌های تنظیم بازار استان‌ها، این محصولات در شبکه توزیع قرار می‌گیرد و قیمت آن‌ها نیز در نیمه اسفندماه ابلاغ می‌شود.

او افزود: تکالیف عمده وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کردیم که از جمله، افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌هاست و اگر رقم اعلامی محقق شود، می‌تواند نیاز عید و بعد از آن را برطرف کند. همچنین به وزارت جهاد کشاورزی اختیار دادیم در صورت نیاز برای حفظ ذخایر استراتژیک گوشت مرغ وارد کند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز واردات جوجه یک روزه و ممنوعیت صادرات مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان را دیگر تصمیمات ستاد تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: مقدار قابل توجهی نهاده، وارد کشور شده و مشکلات ارزی هم با کمک بانک مرکزی برطرف شد.

او ادامه داد: تا زمان رسیدن این نهاده‌ها به مرغداری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات حکومتی بر روند کار نظارت می‌کنند.بخوانید:چرا می‌توان مرغ منجمد را به مرغ گرم ترجیح داد؟حالا جگر مرغ هم به ما فخر می‌فروشد!صادرات مرغ ۲ ماه ممنوع شدقبادی با بیان این‌که هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند، افزود: قیمت جوجه یک روزه هم ۲، ۴۰۰ تومان اعلام شد و فروش با قیمت بالاتر به عنوان تخلف محسوب می‌شود و از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی که از ابتدای زنجیره بر کار نظارت دارند، درخواست کردیم که نظارت را تشدید کنند.

او با اشاره به اصلاح فرایند توزیع گوشت قرمز قیمت تنظیم بازار، از برنامه ستاد برای توزیع هدفمند این محصول در میان اقشار مختلف مانند کارمندان دولت خبر داد و افزود: هیچ کمبودی در تأمین گوشت مرغ و گوشت قرمز نداریم و نقایصی که در بحث نهاده‌های دامی داشتیم نیز برطرف شده است و از هفته آینده دیگر شاهد صف دریافت این محصولات نخواهیم بود.

قبادی اضافه کرد: برای توزیع روغن، شکر و برنج هم مقرر شد ذخایر استراتژیک و محصولاتی که از سوی تجار وارد کشور شده، در اختیار استان‌ها قرار گیرد و با تصویب کارگروه تنظیم بازار استانی بین شهروندان توزیع شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره تأمین پوشاک مورد نیاز مردم برای شب عید، گفت: اتحادیه‌ها و اصناف با فروش‌های فوق‌العاده و نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، پوشاک را عرضه می‌کنند و اطمینان داشته باشید در این بخش هیچ گونه کمبودی نخواهیم داشت.

قبادی اضافه کرد: هرچند ممکن است در برخی برند‌ها به دلیل متقاضیان بیشتر، نوساناتی داشته باشیم، اما در موارد دیگر با کاهش قیمت به دلیل عرضه زیاد مواجه خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(3)

سلام علیکم ...وزارت جهاد کشاورزی بجای حمایت از تولیدکنندگان در راستای کاهش قیمت با عرضه نهاده های دامی کمکی برای کاهش حباب قیمتی بازار ...گرانفروشی را هم قانونی کرده و نرخ 11500 تومانی را با کمک وزارت صمت و رسانه های داخلی رسمیت می دهد ...این تدبیر دارای امیداست یا بی عرضگی

3 ماه قبل

بنده مرغ خریدم در شهرستان سمنان کیلویی پانزده تومان پس باید گفت مشکل فقط این هست که هیچ نظارتی نیست

3 ماه قبل

خدایا ما از مسئولین فعلی کشور نا امید شده ایم دست به دامان جیش العدلیم ای گروهک جیش لاعدل پلید لطف کن بیا شر این مسئولین بی کفایت و پلیدتر از خودتو از سر مردم ما کم کن با سربازای مظلوم چیکار داری بیا بزن به این دولتی و سیاسیون بی شرف ب این برکت قسم دعاتم می کنیم .

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۹۵ هزار تومان است.

اخبار بیشتر