اخبار قیمت‌های روز بازار | ۲۵ بهمن ۹۷
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار | ۲۵ بهمن ۹۷

قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:قیمت بلیت هواپیما در شرکت های مختلف به دلیل آزادسازی قیمت‌ها و عرضه و تقاضا با هم تفاوت‌هایی دارد، اما بر اساس توافق صورت گرفته در ایام نوروز ۹۸ افزایش قیمت نخواهیم داشت.

رضا جعفرزاده در خصوص قیمت بلیت هواپیما برای نوروز ۹۸ گفت: قیمت بلیت هواپیما در شرکت‌های مختلف به دلیل آزادسازی قیمت‌ها و عرضه و تقاضا با هم تفاوت‌هایی دارد، اما بر اساس توافق صورت گرفته در ایام نوروز ۹۸ افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی افزود: پیش از این سازمان هواپیمایی کشوری قیمت‌ها را به صورت تکلیفی مشخص می‌کرد و تمام شرکت‌ها موظف به رعایت آن بودند، اما پس از اجرای قانون آزاد سازی قیمت‌ها در سال ۹۴، شاهد رعایت این مصوبه از قانون هستیم که میزان آن نیز افسار گسیخته نیست.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: انجمن شرکت‌های هواپیمایی طی توافقی با تمامی مدیران هواپیمایی در ایامی که احتمال افزایش یک باره قیمت به دلیل وجود واسطه گران و افزایش تقاضا است، نرخ بلیت هواپیما را در نرخ از پیش تعیین شده‌ای حفظ می‌کند.

جعفرزاده تصریح کرد: در برخی رسانه‌ها صحبتی در خصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما منتشر شده بود که این موضوع صحیح نیست، زیرا اگر شما نرخ بلیت در ۶ ماه گذشته را رصد کنید متوجه می‌بینید که نرخ بلیت هواپیما کمتر از هزینه تمام شده برای یک صندلی است.

وی اظهار کرد: طی دستور العملی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۱ به شرکت‌های هواپیمایی ارسال شد که به جز چند مسیر مانند کیش، قشم و مناطق نفتی در سایر مسیر‌ها بلیت هواپیما باید به صورت سیستمی به فروش برسد و اگر بخواهند چارتری عمل کنند باید در قالب یک بسته سفر ارائه شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: برای افزایش نظارت بر روی عملکرد شرکت، اقداماتی از سوی بازرسان دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و گزارشات مردمی از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری رصد می‌شود و تقاضای ما از استفاده کنندگان از خدمات هوایی این است که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در ابتدا به شرکت خریدار بلیت و پس از آن از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کنند و ما نیز بدون اغماض به موارد رسیدگی می‌کنیم.

جعفرزاده با اشاره به اینکه لیست دفاتر مجاز ارائه دهنده بلیت هواپیما بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل دسترس است، افزود: متقاضیان برای راستی آزمایی بلیت هواپیمای خود می‌توانند از طریق سایت سازمان و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بلیت خود را چک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توصیه ما این است که بلیت خود را از دفاتر مجاز خریداری کنند، گفت: هدفی که سازمان هواپیمایی در سال‌های گذشته دنبال کرده کاهش پرواز‌های چارتری و جایگزینی پرواز‌های سیستمی بوده به گونه‌ای هم اکنون ۸۰ درصد پرواز‌ها سیستمی و ۲۰ درصد آن چارتری است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه به بیان دستاورد‌های سازمان هواپیمایی در طول ۴۰ سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۱۳۵۷، حدود ۴ هزار و ۱۷۰ صندلی پرواز داشتیم که تعداد آن هم اکنون به ۴۸ هزار صندلی پرواز رسیده، ۲۵ فروند هواپیما به ۳۱۱ فروند هواپیما رسید که هم اکنون ۱۴۰ فروند فعال داریم، سالانه در حدود ۳۲ میلیون جابه جایی داخلی و ۱۱ میلیون جا به جایی خارجی داریم.

جعفرزاده تصریح کرد: پیش از این ۱۰ مسیر هوایی داشتیم که رقم آن هم اکنون به ۱۲۷ مسیر هوایی رسیده و در بخش تعمیر و نگه داری هواپیما نیز تمامی توسط نیروی داخلی صورت می‌گیرد که این موضوع صرفه جویی حدود ۵۰ درصدی ارزی به دنبال دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار
قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 26 سنت معادل نیم درصد افزایش به 54 دلار و 16 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با 37 سنت معادل 0.6 درصد رشد به 63 دلار و 98 سنت رسید.

خوش بینی‌ها نسبت به احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری به این دلیل ایجاد شده که ترامپ از پیشرفت «خیلی خوب» مذاکرات خبر داده است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «آتش بس ۹۰ روزه که در ماه دسامبر اعلام شد، روز اول ماه مارس به اتمام می‌رسد، اما با توجه به پیشرفت در مذاکرات احتمال تمدید آتش بس وجود دارد و به همین دلیل این خوش بینی ایجاد شده که رهبران دو کشور ممکن است اواخر ماه جاری میلادی با هم دیدار کنند.»

آمارهای مثبت از تجارت چین نیز در رشد قیمت‌ها موثر بود. میزان واردات نفت خام چین در ماه ژانویه ۴٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و به طور متوسط به ۱۰٫۰۳ میلیون بشکه در روز رسید. این سومین ماه متوالی است که واردات نفت چین از ۱۰ میلیون بشکه فراتر می‌رود.

اما در عین حال، افزایش حجم ذخایر نفتی امریکا موجب شد تا قیمت‌ها بیش از این بالاتر نرود. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۷ رسیده، زیرا پالایشگاه‌ها فعالیت خود را به کمترین حد از اکتبر ۲۰۱۷ رسانده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - بهروز طاهری : آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر ۴میلیون تومان در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

اخبار بانک/ عضو هیات رییسه مجلس، گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.

اکبر رنجبرزاده با اشاره به اظهارات رییس کل بانک مرکزی درباره برنامه ریزی برای کاهش قیمت ارز، گفت: تثبیت قیمت ارز، مدیریت بازار ارز کشور و جلوگیری و پیشگیری از نوسانات که در ابتدای سال جاری شاهد آن بوده‌ایم وظیفه بانک مرکزی است که ریس کل جدید توانسته تا حدودی به بازار ارز ثبات ببخشد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه مبادلات اقتصادی، فرمول‌های موجود در بازار و عرضه و تقاضا نشان دهنده این بوده که قیمت دلار غیر واقعی بالا است، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا سبب کاهش قیمت ارز منطبق بر واقعیت شود که مشکلاتی که در ابتدای سال جاری به ویژه در چند ماهه نخست سال در بازار ارز ایجاد شد، نشان از بی تدبیری و عدم وجود یک برنامه منسجم در بازار و یک نوع رها شدگی در حوزه ارز بود.

اخلالگران ارزی به حاشیه رانده شده‌اند

وی با اشاره به اینکه با حضور همتی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی تا حدود قابل قبولی بازار ارز مدیریت شد، ادامه داد: در حال حاضر تمامی روزنه‌ها، منافذ و مسیرها برای سوءاستفاده کنندگان بسته و اخلالگران به حاشیه رانده شده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس، با بیان اینکه دور از ذهن نیست که قیمت دلار در پایان سال جاری کاهش یابد و به مرز واقعی و حقیقی خود برسد، اظهار داشت: عملکرد رییس کل بانک مرکزی از لحاظ مدیریت و مراقبت در بازار ارز مثبت است، اما باید همچنان تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش قیمت ارز به کار برده تا خساراتی که از نوسانات ارز متوجه کشور شد، را جبران کند، چرا که اقشار آسیب پذیر از نوسانات ارز به شدت آسیب دیده‌اند.

قیمت ارز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه برخورد قوه قضاییه با اخلالگران ارزی در کاهش قیمت ارز بی تاثیر نبوده است، افزود: هرج و مرجی در ابتدای سال در بازار ارز وجود داشت که در حال حاضر شرایط کنترل شده و نظارت‌ها در بازار ارز افزایش یافته است.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسیده و بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از انحراف مسیر ارز کشور جلوگیری شده و انتظار حقیقی و واقعی از قیمت ارز زیر ۱۰هزار تومان است. پیش بینی می‌شود که موج دوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده کلید می‌خورد و ارز به مرز قیمت واقعی خود می‌رسد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | انهدام باند خانوادگی توزیع شیشه توسط پلیس پایتخت

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
الفالف21 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.
چرخانچرخان22 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

ممنوعیت واردات غذای سگ و گربه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سید مهدی نیازی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: از ۸ اردیبهشت امسال ۱۴۳ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت واردات شد که غذای سگ و گربه نیز در این فهرست قرار دارد. وی با بیان اینکه واردات غذای سگ و گربه صرفا برای مصارف لوکس نبوده است، گفت: از برخی سگ‌ها در حوزه ماموریت‌های نیروی انتظامی­، هلال احمر و آتش نشانی وبه منظور استفاده از حس بویایی یا چشایی آن‌ها استفاده می‌شود که خوراک خاص مصرف می‌کنند از این رو ممکن است این خوراک در کشور تامین نشود. نیازی افزود: سال ۹۶ ارزش میزان واردات غذای سگ و گربه ده میلیون دلار بود که در سال ۹۷ با اعمال سیاست‌های مدیریت واردات به هفت میلیون دلار کاهش یافت ضمن اینکه امسال با توجه به اعمال ممنوعیت واردات در این بخش کاهش واردات بیشتر هم خواهد بود. مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، ​معدن و تجارت همچنین گفت: با سیاست‌ها و اقداماتی که در سال ۹۷ پیش بینی و اجرا شد واردات در مقایسه با سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد کاهش یافت و این در حالی است که کاهش واردات در حوزه کالا‌های مصرفی حدود ۳۲ درصد بوده است. نیازی افزود: همچنین واردات کالا‌های ممنوعه از حدود ۳ میلیارد دلار در سال ۹۶ به حدود ۸۰۰ میلیون دلار در سال ۹۷ کاهش یافت. وی با بیان اینکه روند مدیریت تقاضا در سال ۹۸ هم ادامه دار خواهد بود به منظور حمایت از تولیدات داخل و مدیریت تقاضا ممکن است ممنوعیت واردات در برخی ردیف‌های تعرفه‌ای افزایش یابد کما اینکه از ابتدای امسال تا کنون اقلام ممنوعه واردات از ۱۳۹۰ ردیف تعرفه به ۱۵۱۲ ردیف تعرفه افزایش یافت که برخی از این کالا‌های ممنوعه از داخل تامین می‌شود برای برخی دیگر هم در شرایط کنونی اولویتی برای تامین از طریق واردات تشخیص داده نشده است. نیازی همچنین درباره آخرین تغییرات در فهرست ۲۵ قلم کالای اساسی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، گفت: چند قلم از این فهرست خارج شده که از جمله آن گوشت قرمز، حبوبات، کره و بخشی از کاغذ است که از این پس به آن ارز نیمایی تعلق می‌گیرد البته برای کاغذ مورد مصرف در مطبوعات همچنان ارز ۴۲۰۰ اختصاص می‌یابد. وی افزود: البته برای کالا‌هایی که اعلام ممنوعیت واردات می‌شود باید توجه کنیم که بعد از اعلام ممنوعیت، ثبت سفارش و تامین ارز صورت نمی‌گیرد، اما کالا‌هایی که قبلا ثبت سفارش و تامین ارز شده و یا خریداری و در حال حمل به کشور و یا در گمرک است براساس قوانین، مشمول ممنوعیت واردات نمی‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر