1. خبری
  2. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار | ۲۵ بهمن ۹۷

قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است

رضا جعفرزاده در خصوص قیمت بلیت هواپیما برای نوروز ۹۸ گفت: قیمت بلیت هواپیما در شرکت‌های مختلف به دلیل آزادسازی قیمت‌ها و عرضه و تقاضا با هم تفاوت‌هایی دارد، اما بر اساس توافق صورت گرفته در ایام نوروز ۹۸ افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی افزود: پیش از این سازمان هواپیمایی کشوری قیمت‌ها را به صورت تکلیفی مشخص می‌کرد و تمام شرکت‌ها موظف به رعایت آن بودند، اما پس از اجرای قانون آزاد سازی قیمت‌ها در سال ۹۴، شاهد رعایت این مصوبه از قانون هستیم که میزان آن نیز افسار گسیخته نیست.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: انجمن شرکت‌های هواپیمایی طی توافقی با تمامی مدیران هواپیمایی در ایامی که احتمال افزایش یک باره قیمت به دلیل وجود واسطه گران و افزایش تقاضا است، نرخ بلیت هواپیما را در نرخ از پیش تعیین شده‌ای حفظ می‌کند.

جعفرزاده تصریح کرد: در برخی رسانه‌ها صحبتی در خصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما منتشر شده بود که این موضوع صحیح نیست، زیرا اگر شما نرخ بلیت در ۶ ماه گذشته را رصد کنید متوجه می‌بینید که نرخ بلیت هواپیما کمتر از هزینه تمام شده برای یک صندلی است.

وی اظهار کرد: طی دستور العملی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۱ به شرکت‌های هواپیمایی ارسال شد که به جز چند مسیر مانند کیش، قشم و مناطق نفتی در سایر مسیر‌ها بلیت هواپیما باید به صورت سیستمی به فروش برسد و اگر بخواهند چارتری عمل کنند باید در قالب یک بسته سفر ارائه شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: برای افزایش نظارت بر روی عملکرد شرکت، اقداماتی از سوی بازرسان دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و گزارشات مردمی از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری رصد می‌شود و تقاضای ما از استفاده کنندگان از خدمات هوایی این است که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در ابتدا به شرکت خریدار بلیت و پس از آن از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کنند و ما نیز بدون اغماض به موارد رسیدگی می‌کنیم.

جعفرزاده با اشاره به اینکه لیست دفاتر مجاز ارائه دهنده بلیت هواپیما بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل دسترس است، افزود: متقاضیان برای راستی آزمایی بلیت هواپیمای خود می‌توانند از طریق سایت سازمان و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بلیت خود را چک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توصیه ما این است که بلیت خود را از دفاتر مجاز خریداری کنند، گفت: هدفی که سازمان هواپیمایی در سال‌های گذشته دنبال کرده کاهش پرواز‌های چارتری و جایگزینی پرواز‌های سیستمی بوده به گونه‌ای هم اکنون ۸۰ درصد پرواز‌ها سیستمی و ۲۰ درصد آن چارتری است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه به بیان دستاورد‌های سازمان هواپیمایی در طول ۴۰ سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۱۳۵۷، حدود ۴ هزار و ۱۷۰ صندلی پرواز داشتیم که تعداد آن هم اکنون به ۴۸ هزار صندلی پرواز رسیده، ۲۵ فروند هواپیما به ۳۱۱ فروند هواپیما رسید که هم اکنون ۱۴۰ فروند فعال داریم، سالانه در حدود ۳۲ میلیون جابه جایی داخلی و ۱۱ میلیون جا به جایی خارجی داریم.

جعفرزاده تصریح کرد: پیش از این ۱۰ مسیر هوایی داشتیم که رقم آن هم اکنون به ۱۲۷ مسیر هوایی رسیده و در بخش تعمیر و نگه داری هواپیما نیز تمامی توسط نیروی داخلی صورت می‌گیرد که این موضوع صرفه جویی حدود ۵۰ درصدی ارزی به دنبال دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار

خوش بینی‌ها نسبت به احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری به این دلیل ایجاد شده که ترامپ از پیشرفت «خیلی خوب» مذاکرات خبر داده است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «آتش بس ۹۰ روزه که در ماه دسامبر اعلام شد، روز اول ماه مارس به اتمام می‌رسد، اما با توجه به پیشرفت در مذاکرات احتمال تمدید آتش بس وجود دارد و به همین دلیل این خوش بینی ایجاد شده که رهبران دو کشور ممکن است اواخر ماه جاری میلادی با هم دیدار کنند.»

آمارهای مثبت از تجارت چین نیز در رشد قیمت‌ها موثر بود. میزان واردات نفت خام چین در ماه ژانویه ۴٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و به طور متوسط به ۱۰٫۰۳ میلیون بشکه در روز رسید. این سومین ماه متوالی است که واردات نفت چین از ۱۰ میلیون بشکه فراتر می‌رود.

اما در عین حال، افزایش حجم ذخایر نفتی امریکا موجب شد تا قیمت‌ها بیش از این بالاتر نرود. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۷ رسیده، زیرا پالایشگاه‌ها فعالیت خود را به کمترین حد از اکتبر ۲۰۱۷ رسانده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول

مظنه انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

اخبار بانک/ عضو هیات رییسه مجلس، گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.

اکبر رنجبرزاده با اشاره به اظهارات رییس کل بانک مرکزی درباره برنامه ریزی برای کاهش قیمت ارز، گفت: تثبیت قیمت ارز، مدیریت بازار ارز کشور و جلوگیری و پیشگیری از نوسانات که در ابتدای سال جاری شاهد آن بوده‌ایم وظیفه بانک مرکزی است که ریس کل جدید توانسته تا حدودی به بازار ارز ثبات ببخشد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه مبادلات اقتصادی، فرمول‌های موجود در بازار و عرضه و تقاضا نشان دهنده این بوده که قیمت دلار غیر واقعی بالا است، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا سبب کاهش قیمت ارز منطبق بر واقعیت شود که مشکلاتی که در ابتدای سال جاری به ویژه در چند ماهه نخست سال در بازار ارز ایجاد شد، نشان از بی تدبیری و عدم وجود یک برنامه منسجم در بازار و یک نوع رها شدگی در حوزه ارز بود.

اخلالگران ارزی به حاشیه رانده شده‌اند

وی با اشاره به اینکه با حضور همتی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی تا حدود قابل قبولی بازار ارز مدیریت شد، ادامه داد: در حال حاضر تمامی روزنه‌ها، منافذ و مسیرها برای سوءاستفاده کنندگان بسته و اخلالگران به حاشیه رانده شده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس، با بیان اینکه دور از ذهن نیست که قیمت دلار در پایان سال جاری کاهش یابد و به مرز واقعی و حقیقی خود برسد، اظهار داشت: عملکرد رییس کل بانک مرکزی از لحاظ مدیریت و مراقبت در بازار ارز مثبت است، اما باید همچنان تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش قیمت ارز به کار برده تا خساراتی که از نوسانات ارز متوجه کشور شد، را جبران کند، چرا که اقشار آسیب پذیر از نوسانات ارز به شدت آسیب دیده‌اند.

قیمت ارز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه برخورد قوه قضاییه با اخلالگران ارزی در کاهش قیمت ارز بی تاثیر نبوده است، افزود: هرج و مرجی در ابتدای سال در بازار ارز وجود داشت که در حال حاضر شرایط کنترل شده و نظارت‌ها در بازار ارز افزایش یافته است.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسیده و بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از انحراف مسیر ارز کشور جلوگیری شده و انتظار حقیقی و واقعی از قیمت ارز زیر ۱۰هزار تومان است. پیش بینی می‌شود که موج دوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده کلید می‌خورد و ارز به مرز قیمت واقعی خود می‌رسد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل1 نظر
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم براساس اعلام شرکت خودروسازی سایپا امروز طرح فروش فوری ۸ محصول این شرکت رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز شده است که در حال حاضر ظرفیت فروش فوری این ۸ محصول به اتمام رسیده است. در این طرح خودروهای تیبا، تیبا ۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۵۱، کوییک دستی، نیسان دوگانه سوز و نیسان تک سوز فروش فوری شده است. براساس اعلام شرکت سایپا با توافقات به عمل آمده با وزارت صنعت ۲۰ درصد از حجم تولید روزانه این شرکت با قیمت اعلامی سازمان حمایت به فروش می‌رسد. در این طرح فروش هر مشتری با کد ملی و کد پستی می‌توانست یک خودرو خریداری کند. البته کد ملی فرد نیز کنترل می‌شود تا طی دو یا سه سال اخیر خودرویی خریداری نکرده باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
در حالی که امروز سایپا از ساعت ۱۰ صبح پیش‌فروش اینترنتی دو مدل پراید را آغاز کرده بود، تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز فروش، ظرفیت پیش‌فروش این دو مدل خودرو در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و شیراز به پایان رسیده است. اعتمادآنلاین| در حالی که امروز سایپا از ساعت ۱۰ صبح پیش‌فروش اینترنتی دو مدل پراید را آغاز کرده بود، تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز فروش، ظرفیت پیش‌فروش این دو مدل خودرو در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و شیراز به پایان رسیده است. طی سال‌های ۹۰ تا ۹۷، قیمت پراید ۳۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رشد کرده است. سال ۹۰ قیمت پراید در بازار ۷ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان بود و حالا به ۴۷ میلیون تومان رسیده؛ طنز تلخ ماجرا اینجاست که بیشترین افزایش قیمت از آبان تا بهمن ماه جاری رقم خورد. منبع: ایسنا
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
خبرگزاری ایلنا: شرایط فروش نقدی محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه ۹۷ جهت تنظیم بازار اعلام شد. بر اساس مجوزهای صادر شده از سوی مراجع قانونی، عرضه محصولات جدول پیوست با قیمت حاشیه بازار از ساعت ۱۰ صبح امروز مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ آغاز و به صورت روزانه و مستمر راس ساعت ۱۰ صبح امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود. سن بالای ۱۸ سال برای خریداران و عدم خرید خودرو از ایران‌ خودرو طی ۱۸ ماه گذشته از جمله شرایط تعیین شده برای خرید محصولات این گروه خودروسازی است و متقاضیان با ثبت هر کد ملی می‌توانند فقط یک دستگاه خودرو را خریداری کنند. فروش فوری محصولات ایران‌خودرو فقط به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد و هیچ سهمیه‌ای برای نمایندگی‌ها در نظر گرفته نشده است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری، ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان است. گفتنی است قیمت خرید و فروش دلار و یورو نسبت به نرخ‌های پایانی دیروز در صرافی‌های بانکی کاهش یافته است. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

اخبار بیشتر