1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار | ۲۵ بهمن ۹۷

قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد/ ۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری است

رضا جعفرزاده در خصوص قیمت بلیت هواپیما برای نوروز ۹۸ گفت: قیمت بلیت هواپیما در شرکت‌های مختلف به دلیل آزادسازی قیمت‌ها و عرضه و تقاضا با هم تفاوت‌هایی دارد، اما بر اساس توافق صورت گرفته در ایام نوروز ۹۸ افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی افزود: پیش از این سازمان هواپیمایی کشوری قیمت‌ها را به صورت تکلیفی مشخص می‌کرد و تمام شرکت‌ها موظف به رعایت آن بودند، اما پس از اجرای قانون آزاد سازی قیمت‌ها در سال ۹۴، شاهد رعایت این مصوبه از قانون هستیم که میزان آن نیز افسار گسیخته نیست.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: انجمن شرکت‌های هواپیمایی طی توافقی با تمامی مدیران هواپیمایی در ایامی که احتمال افزایش یک باره قیمت به دلیل وجود واسطه گران و افزایش تقاضا است، نرخ بلیت هواپیما را در نرخ از پیش تعیین شده‌ای حفظ می‌کند.

جعفرزاده تصریح کرد: در برخی رسانه‌ها صحبتی در خصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما منتشر شده بود که این موضوع صحیح نیست، زیرا اگر شما نرخ بلیت در ۶ ماه گذشته را رصد کنید متوجه می‌بینید که نرخ بلیت هواپیما کمتر از هزینه تمام شده برای یک صندلی است.

وی اظهار کرد: طی دستور العملی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۱ به شرکت‌های هواپیمایی ارسال شد که به جز چند مسیر مانند کیش، قشم و مناطق نفتی در سایر مسیر‌ها بلیت هواپیما باید به صورت سیستمی به فروش برسد و اگر بخواهند چارتری عمل کنند باید در قالب یک بسته سفر ارائه شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: برای افزایش نظارت بر روی عملکرد شرکت، اقداماتی از سوی بازرسان دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و گزارشات مردمی از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری رصد می‌شود و تقاضای ما از استفاده کنندگان از خدمات هوایی این است که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در ابتدا به شرکت خریدار بلیت و پس از آن از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کنند و ما نیز بدون اغماض به موارد رسیدگی می‌کنیم.

جعفرزاده با اشاره به اینکه لیست دفاتر مجاز ارائه دهنده بلیت هواپیما بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل دسترس است، افزود: متقاضیان برای راستی آزمایی بلیت هواپیمای خود می‌توانند از طریق سایت سازمان و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بلیت خود را چک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توصیه ما این است که بلیت خود را از دفاتر مجاز خریداری کنند، گفت: هدفی که سازمان هواپیمایی در سال‌های گذشته دنبال کرده کاهش پرواز‌های چارتری و جایگزینی پرواز‌های سیستمی بوده به گونه‌ای هم اکنون ۸۰ درصد پرواز‌ها سیستمی و ۲۰ درصد آن چارتری است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه به بیان دستاورد‌های سازمان هواپیمایی در طول ۴۰ سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۱۳۵۷، حدود ۴ هزار و ۱۷۰ صندلی پرواز داشتیم که تعداد آن هم اکنون به ۴۸ هزار صندلی پرواز رسیده، ۲۵ فروند هواپیما به ۳۱۱ فروند هواپیما رسید که هم اکنون ۱۴۰ فروند فعال داریم، سالانه در حدود ۳۲ میلیون جابه جایی داخلی و ۱۱ میلیون جا به جایی خارجی داریم.

جعفرزاده تصریح کرد: پیش از این ۱۰ مسیر هوایی داشتیم که رقم آن هم اکنون به ۱۲۷ مسیر هوایی رسیده و در بخش تعمیر و نگه داری هواپیما نیز تمامی توسط نیروی داخلی صورت می‌گیرد که این موضوع صرفه جویی حدود ۵۰ درصدی ارزی به دنبال دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۵| قیمت نفت در آستانه ۶۴ دلار

خوش بینی‌ها نسبت به احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری به این دلیل ایجاد شده که ترامپ از پیشرفت «خیلی خوب» مذاکرات خبر داده است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «آتش بس ۹۰ روزه که در ماه دسامبر اعلام شد، روز اول ماه مارس به اتمام می‌رسد، اما با توجه به پیشرفت در مذاکرات احتمال تمدید آتش بس وجود دارد و به همین دلیل این خوش بینی ایجاد شده که رهبران دو کشور ممکن است اواخر ماه جاری میلادی با هم دیدار کنند.»

آمارهای مثبت از تجارت چین نیز در رشد قیمت‌ها موثر بود. میزان واردات نفت خام چین در ماه ژانویه ۴٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و به طور متوسط به ۱۰٫۰۳ میلیون بشکه در روز رسید. این سومین ماه متوالی است که واردات نفت چین از ۱۰ میلیون بشکه فراتر می‌رود.

اما در عین حال، افزایش حجم ذخایر نفتی امریکا موجب شد تا قیمت‌ها بیش از این بالاتر نرود. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۷ رسیده، زیرا پالایشگاه‌ها فعالیت خود را به کمترین حد از اکتبر ۲۰۱۷ رسانده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
پیش بینی کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان

اخبار بانک/ عضو هیات رییسه مجلس، گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.

اکبر رنجبرزاده با اشاره به اظهارات رییس کل بانک مرکزی درباره برنامه ریزی برای کاهش قیمت ارز، گفت: تثبیت قیمت ارز، مدیریت بازار ارز کشور و جلوگیری و پیشگیری از نوسانات که در ابتدای سال جاری شاهد آن بوده‌ایم وظیفه بانک مرکزی است که ریس کل جدید توانسته تا حدودی به بازار ارز ثبات ببخشد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه مبادلات اقتصادی، فرمول‌های موجود در بازار و عرضه و تقاضا نشان دهنده این بوده که قیمت دلار غیر واقعی بالا است، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا سبب کاهش قیمت ارز منطبق بر واقعیت شود که مشکلاتی که در ابتدای سال جاری به ویژه در چند ماهه نخست سال در بازار ارز ایجاد شد، نشان از بی تدبیری و عدم وجود یک برنامه منسجم در بازار و یک نوع رها شدگی در حوزه ارز بود.

اخلالگران ارزی به حاشیه رانده شده‌اند

وی با اشاره به اینکه با حضور همتی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی تا حدود قابل قبولی بازار ارز مدیریت شد، ادامه داد: در حال حاضر تمامی روزنه‌ها، منافذ و مسیرها برای سوءاستفاده کنندگان بسته و اخلالگران به حاشیه رانده شده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس، با بیان اینکه دور از ذهن نیست که قیمت دلار در پایان سال جاری کاهش یابد و به مرز واقعی و حقیقی خود برسد، اظهار داشت: عملکرد رییس کل بانک مرکزی از لحاظ مدیریت و مراقبت در بازار ارز مثبت است، اما باید همچنان تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش قیمت ارز به کار برده تا خساراتی که از نوسانات ارز متوجه کشور شد، را جبران کند، چرا که اقشار آسیب پذیر از نوسانات ارز به شدت آسیب دیده‌اند.

قیمت ارز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه برخورد قوه قضاییه با اخلالگران ارزی در کاهش قیمت ارز بی تاثیر نبوده است، افزود: هرج و مرجی در ابتدای سال در بازار ارز وجود داشت که در حال حاضر شرایط کنترل شده و نظارت‌ها در بازار ارز افزایش یافته است.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسیده و بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از انحراف مسیر ارز کشور جلوگیری شده و انتظار حقیقی و واقعی از قیمت ارز زیر ۱۰هزار تومان است. پیش بینی می‌شود که موج دوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده کلید می‌خورد و ارز به مرز قیمت واقعی خود می‌رسد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.
الفالف15 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
ارزش معاملات این بازار ۲۸۳ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به رقم ۷۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از سقوط ۱٫۴ درصدی دیروز، امروز توانست ۰٫۳ درصد رشد کند. وی در ادامه افزود: نفت سال آینده در محدوده ۷۰ دلار معامله خواهد شد. پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگانرئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد. محمد باقر نوبخت در ارتباط با خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: این کمک‌ها در قالب ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی پرداخت می‌شود.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر