قیمت مسکن در تهران چه روندی را خواهد داشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

قیمت مسکن در تهران چه روندی را خواهد داشت؟

روند ساخت مسکن در کشور شتاب می‌گیرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
روند ساخت مسکن در کشور شتاب می‌گیرد
قم - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور تامین مسکن مورد نیاز اقشار متوسط و کم درآمد، روند ساخت مسکن در کشور شتاب می گیرد.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید افزود: رونق بخشیدن به روند تولید مسکن و روان سازی فرآیندهای آن را به عنوان سیاست راهبردی دنبال می‌کنیم و در این زمینه برای خود برنامه تعیین کردیم تا ۵۰۰ هزار مسکن مهر باقی مانده را تکمیل و شرایط ساخت ۴۰۰ هزار واحد جدید را برای کمک به تامین مسکن مورد نیاز مردم، فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابلاغ سلام رئیس جمهوری و هیات دولت، بیان کرد: مردم با شور و حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر انقلاب را بیمه کردند، در همین رابطه با دستور رئیس جمهوری، هیات دولت با احساس تکلیف اقدامات فوق العاده جدی و جهادی برای بهبود معیشت مردم را در دستور کار قرار دادند و امید است آثار این اقدامات در سال ۹۸ و بعد از آن به طور ملموس برای مردم قابل مشاهده و تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: دولت همچنین به موضوع بازآفرینی شهری، اصلاح بافت‌های فرسوده و حاشیه نشینی نیز ورود جدی پیدا کرده و برنامه‌های اجرایی مشخصی را در این رابطه تدوین نموده که اعتبار آن هم با موافقت رهبر معظم انقلاب از محل‌های قانونی تامین شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای طرح‌های مورد نظر در این زمینه، بافت‌های فرسوده در شهرهای کشور که شهر قم نیز به آن مبتلا است، بازسازی می‌شود.

وی بیان کرد: امروز جلسه بازآفرینی شهری را در قم برگزار کردیم و اهتمام ویژه برای بازسازی بافت شهری این استان احساس شد که امید است با پشتیبانی مالی دولت این طرح که دارای مزایای بسیار اجتماعی و اقتصادی است در قم و سایر استان‌ها با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به این که اصلاح وضعیت جاده‌ها جزو برنامه‌های فوری وزارت راه و شهرسازی است، ادامه داد: همچنین وزارت راه و شهرسازی اهتمام ویژه‌ای برای برطرف کردن نقاط حادثه خیز جاده‌ها دارد و به دنبال آن هستیم که با تحرکی متفاوت از قبل این موضوع را دنبال کنیم تا مردم در سفر بتوانند با آرامش خاطر از تسهیلات درنظر گرفته شده در جاده‌ها استفاده کنند.

اسلامی گفت: البته مردم نیز باید در هنگام رانندگی نهایت دقت را داشته باشند تا آمار تلفات رانندگی کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهر مقدس قم ضمن بازدید از چندین طرح عمرانی، با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو می‌کند.

محمد اسلامی همچنین صبح امروز در جلسه بازآفرینی شهری قم شرکت کرد.

۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

خواندن خبر در سایت منبع

تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر+جدول

فارسخبرگزاری فارس
تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر+جدول
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر را اعلام و گفت: پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را که با مدیریت بنیاد مسکن در حال انجام است، ۹۷ درصد است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جواد حق‌شناس فعالیت‌های حوزه مسکن شهری را تا پایان ۶ ماهه اول سال اعلام کرد و گفت: آماده‌سازی بیش از ۲٫۵۰۰٫۸۲۳ مترمربع زمین با مبلغ قرارداد ۴۱۴٫۲۳۴ میلیون ریال در ۱۳ استان کشور در قالب ۲۶ پروژه، تکمیل ساخت ۸۳٫۳۰۸ مترمربع با کاربری فرهنگی مذهبی با مبلغ قرارداد ۴۱۲٫۲۳۶ میلیون ریال در ۱۶ استان کشور در قالب ۲۸ پروژه و در نهایت تکمیل ساخت ۲۸۰٫۲۱۸ مترمربع ساختمان با کاربری اداری _ بهداشتی_ درمانی … با مبلغ قرارداد ۶۳۱٫۲۴۲ میلیون ریال در ۱۸ استان کشور در قالب ۴۰ پروژه از جمله فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه مسکن شهری بوده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین فعالیتهای مربوط به مسکن مهر را نیز تشریح کرد و افزود: مسکن مهر به عنوان بزرگترین طرح تأمین مسکن بلکه به عنوان بزرگترین طرح عمرانی کشور در جریان است و بخش قابل توجهی از آن در قالب مسکن شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر (بالغ بر ۸۷۹ شهر از ۱۱۰۰ شهر کشور) بر عهده حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است. ساماندهی متقاضیان تا ساخت و بهره‌برداری از واحد مسکونی آنها باید در این فعالیت توسط بنیاد مسکن مدیریت می‌شد.

حق شناس در بحث مسکن مهر، خاطرنشان کرد: توزیع و برنامه‌ریزی احداث تعداد ۳۴۸۸۳۴ واحد در ۸۷۹ شهر از شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، ثبت نام و بررسی شرایط و ساماندهی متقاضیان در کلیه شعب بنیاد مسکن، اخذ ۳۵۱ هزار و ۲۵۱ واحد پروانه ساختمانی، انعقاد قرارداد تعداد ۳۴۸ هزار و ۸۳۴ واحد تسهیلات مسکن مهر با مشارکت بانک‌های عامل از جمله فعالیت هایی بوده است که در مورد مسکن مهر توسط بنیاد انجام شده است.

*پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر

این مقام مسئول پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر را در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر نیز اعلام کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرای فوندانسیون ۳۴۶ هزار و ۵۴۴ واحد، اجرای عملیات اسکلت ۳۳۷هزار و ۵۸۶ واحد، اجرای عملیات سفت‌کاری ۳۳۱ هزار و ۸۵۹ واحد، عملیات اجرایی ۳۲۲هزار و ۱۵۷ واحد و تعداد ۳۱۵هزار و ۶۵۵ واحد به اتمام رسیده است.

به گفته حق‌شناس، فروش اقساطی و صدور دفترچه قسط ۲۹۹۰۴۳ واحد از واحدهای احداثی، تأمین و توزیع ۳۸۳۰۱ تن قیر یارانه‌ای جهت آماده‌سازی و آسفالت معابر پروژه‌های مسکن مهر، آماده‌سازی سایت‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت توسط امور ماشین‌آلات بنیاد مسکن به مساحت ۲۵۹۴ مترمربع و احداث تعداد ۴۰ باب مدرسه، ۷۷ باب مسجد و ۴ واحد کلانتری تامین اعتبار شده است.

این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را که با مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است، ۹۷ درصد عنوان کرد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر براساس سال بر اساس جدول زیر است:

تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر+جدول - 10

پروژه‌های در دست اجرای مسکن محرومان (سفر مقام معظم رهبری به استانها)

ساخت مسکن حمایتی:

شامل پروژه احداث مسکن در قالب سفرهای مربوط به مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، اعتبارات کمک به گروههای کم درآمد (کمک نیم درصد سود بانکها)، مسکن محرومین و حساب ۱۰۰ حضرت است.

وضعیت پروژه‌های حمایتی حوزه مسکن شهری عبارت است از:

تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر+جدول - 15

خواندن خبر در سایت منبع

اوضاع قیمت مسکن در اطراف تهران + جدول

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
اوضاع قیمت مسکن در اطراف تهران + جدول
بررسی وضعیت قیمت مسکن در اطراف تهران نشان می‌دهد با مبالغی بین 60 تا 200 میلیون تومان می‌توان در این مناطق صاحب خانه شد.
اوضاع قیمت مسکن در اطراف تهران + جدول - 0

بررسی وضعیت قیمت مسکن در اطراف تهران نشان می‌دهد با مبالغی بین ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌توان در این مناطق صاحب خانه شد.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا، پس از رشد ۹۱ درصدی قیمت خانه در شهر تهران، بسیاری از متقاضیان به دنبال خرید مسکن در اطراف این کلان‌شهر هستند و به همین دلیل قیمت آپارتمان در شهرهای جدید اطراف تهران نسبت به سال گذشته مقداری افزایش یافته است. آخرین نرخ‌های پیشنهادی از واحدهای مسکن مهر پردیس در بهمن ماه ۱۳۹۷ حدود ۱۵۰ تا ۲۷۰ میلیون تومان است. در پرند نیز می‌توان با ۵۵ تا ۹۰ میلیون تومان یک واحد خریداری کرد. هم‌چنین در هشتگرد قیمت مسکن مهر از ۶۰ میلیون تومان به بالا است. یک خانه ۴۰ متری قدیمی‌ساز هم در هشتگرد ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

مجموعه شهری تهران و کرج جمعا دارای ۵۸ شهر هستند. طبق سرشماری ۱۳۹۵ جمعیت شهر تهران ۸ میلیون و ۶۹۳ هزار نفر و جمعیت کرج یک میلیون و ۵۹۲ هزار نفر اعلام شده است. پس از این دو کلان شهر، پرجمعیت‌ترین شهرهای اطراف به ترتیب اسلامشهر دارای ۴۴۸ هزار نفر، شهریار ۳۰۹ هزار نفر، قدس ۳۰۹ هزار نفر، ملارد ۲۸۱ هزار نفر، گلستان ۲۳۹ هزار نفر، پاکدشت ۲۳۶ هزار نفر و قرچک ۲۳۱ هزار نفر هستند. برآوردها از قیمت‌های بهمن ماه ۱۳۹۷ نشان می‌دهد می‌توان با قیمت‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در تمامی این شهرها واحد مسکونی خریداری کرد. هم‌چنین سه شهر جدید پردیس، پرند و هشتگرد در اطراف تهران مقصد مهاجرت‌های آینده است. در ۱۰ سال اخیر سرعت جمعیت پذیری شهرهای جدید افزایش یافته و نرخ رشد جمعیت بین سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ به ۱۰٫۶ رسیده که نسبت به افزایش جمعیت کل کشور ۱۰ برابر و نسبت به متوسط نرخ رشد شهرهای کشور ۸٫۵ برابر است. برای این‌که بهتر بتوانیم وضعیت شهرهای جدید اطراف تهران را بررسی کنیم شاید بهتر باشد از اوضاع حمل و نقل و سرانه‌های خدماتی این شهرها نیز اطلاع داشته باشیم. در ادامه به بررسی قیمت خانه، خدمات و زیرساخت‌های این سه شهر می‌پردازیم.

مظنه خانه در پردیس بر اساس نرخ‌های پیشنهادی بهمن ماه ۹۷محلهنوع و متراژسن بناقیمت (تومان)فاز ۱۱ – زون ۴مسکن مهر ۸۸ مترینوساز۲۰۳ میلیونفاز ۱۱ – زون ۲مسکن مهر ۸۶ مترینوساز۲۰۰ میلیونفاز ۱۱مسکن مهر ۸۵ مترینوساز۱۶۰ میلیونفاز ۸ – تحویل یک سالهمسکن مهر ۸۹ مترینوساز۲۱۰ میلیونفاز ۲ – نخلستانآپارتمان ۱۰۰ متری۵ سال۵۳۰ میلیونفاز ۸مسکن مهر ۱۰۸ مترینوساز۲۷۵ میلیونفاز ۵مسکن مهر ۸۶ مترینوساز۱۸۵ میلیون

مظنه خانه در پرند بر اساس نرخ‌های پیشنهادی بهمن ماه ۹۷محلهنوع و متراژسن بناقیمت (تومان)فاز ۶ – هسا ۱مسکن مهر ۷۵ مترینوساز۵۹ میلیونکیسون زون ۹مسکن مهر ۸۷ مترینوساز۸۰ میلیونفاز ۵ – مپسامسکن مهر ۷۷ مترینوساز۷۵ میلیونپرند - فاز ۵آپارتمان ۷۶ متری۵ سال۹۰ میلیونکوزو ۶مسکن مهر ۶۱ مترینوساز۸۶ میلیون

مظنه خانه در هشتگرد بر اساس نرخ‌های پیشنهادی در بهمن ماه ۹۷محلهنوع و متراژسن بناقیمت (تومان)فاز ۷مسکن مهر ۷۵ مترینوساز۶۳ میلیونفاز ۷مسکن مهر ۸۰ مترینوساز۶۵ میلیونایران خودرومسکن مهر ۷۸ متری۲ سال۱۴۰ میلیونمهرآبادآپارتمان ۸۲ متری۷ سال۲۱۰ میلیونشهرک ینگی امامآپارتمان ۱۲۱ متری۵ سال۲۵۰ میلیوننظرآباد خ فرماآپارتمان ۸۰ متری۵ سال۱۴۸ میلیونهشتگرد میدان توحیدخانه ۴۰ متری-۲۵ میلیونهشتگرد مدرسآپارتمان ۸۹ متری۵ سال۲۸۴ میلیونقاسم‌آباد بزرگساختمان سه طبقه ۱۲۰ متری با مغازه۵ سال۳۰۰ میلیون

وعده تکمیل مترو هشتگرد تا سال آینده

جمعیت هشتگرد قدیم و جدید جمعا حدود ۱۵۰ هزار نفر است. در بین سه شهر یاد شده، هشتگرد و پرند از خدمات و زیرساخت‌های مناسب‌تری نسبت به پردیس برخوردارند. هشتگرد احتمالا در آینده نزدیک صاحب مترو می‌شود و مترو فرودگاه امام (ره) به سمت پرند نیز معطل تأمین اعتبار است. پردیس مترو ندارد اما مطالعات این طرح آغاز شده، قرارداد با پیمانکار به امضا رسیده و طبق وعده چهار سال دیگر پروژه قطار برقی پردیس به اتمام می‌رسد.

اما قطار برقی گلشهر هشتگرد به پیشرفت حدود ۸۵ درصد رسیده و در تمام جنبه‌ها فعال است. گفته می‌شود در صورت تأمین منابع، سال آینده به بهره‌برداری اولیه می‌رسد. مهدی رضیئی، سرپرست سابق شرکت عمران هشتگرد با بیان این‌که هشتگرد طی یک سال اخیر رونق مناسبی داشته است، گفت: این نوید را می‌دهم که با تکمیل مترو ارزش افزوده واحدهای مسکن مهر افزایش خواهد یافت؛ چراکه ارتباطات همواره باعث توسعه می‌شود. همین حالا نیز با توجه به تغییر نرخی که در مسکن مهر به وجود آمد تقاضا برای واحدها افزایش یافته است.

شهر جدید هشتگرد در غرب استان تهران و در میانه راه کرج – قزوین واقع شده و فاصله آن با تهران، کرج و قزوین به ترتیب ۶۵، ۲۵، ۷۵ کیلومتر است. افق شهر جدید هشتگرد ۶۷۰ هزار نفر تعیین و از سال ۱۳۶۸ احداث آن آغاز شد که اوایل دارای اقبال مناسبی بود اما به تدریج با مشکلات ترافیکی در محور قزوین تهران کم‌کم جذابیت خود را از دست داد که طبق نظر کارشناسان، با اتصال مترو این شهر مجددا مورد استقبال قرار خواهد گرفت. به دلیل مجاورت شهر جدید هشتگرد با هشتگرد قدیم، مراکز تجاری، آموزشی و درمانی این شهر مناسب ارزیابی می‌شود. پروژه‌های زیربنایی و روبنایی مسکن مهر هشتگرد نیز در حال اجراست. حدود ۴۹ هزار واحد مسکن مهر برای هشتگرد تعیین شده بود که ۳۵ هزار متقاضی مؤثر دارد. ۲۶ هزار واحد تحویل شده و مردم در ۱۷ هزار واحد مستقر شده‌اند. عمده مشکلی که باعث شده ۹۰۰۰ واحد دارای متقاضی، خالی باشد به خدمات زیربنایی مربوط می‌شود که وظیفه شرکت‌های خدمات‌رسان است تا انشعابات را کامل کنند. طی هماهنگی شرکت عمران شهرهای جدید با استانداری البرز، فرمانداری ساوجبلاغ و شرکت‌های خدمات‌رسان شده، قرار است ظرف یکی - دو ماه آینده بخش عمده‌ای از مشکلات پروژه‌ها رفع شود.

قیمت خانه در پرند حدوداً دو برابر شد

تا چند ماه قبل با رقم‌های ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان می‌شد از طریق شرکت عمران در پرند مسکن مهر خریداری کرد، اما هم‌اکنون واحدهای فاقد متقاضی به پیمانکاران داده شده و برای خرید واحدها با قیمت‌های بالای ۵۰ میلیون تومان باید به آنها مراجعه کرد. ۱۰۰۰ واحد هم قرار است به متقاضیان حذف شده‌ای اختصاص یابد که مایلند از پردیس به پرند و هشتگرد بروند. در خصوص قیمت واحدهای ویلایی نیز به گفته‌ی اهالی با کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان این‌جا ویلا خریداری کرد. با توجه به جهش یکباره قیمت مسکن تهران در یک سال اخیر که منجر به مهاجرت به شهرهای اطراف از جمله پرند شد، جمعیت این شهر نسبت به یک سال قبل به وضوح بیشتر شده و تعداد سوپرمارکت‌ها نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است.

شهر جدید پرند در کیلومتر ۳۰ آزادراه تهران - ساوه قرار دارد. آزادراه تهران– ساوه، آزادراه تهران – قم، راه آهن تهران – جنوب و مترو تهران – پرند از راه‌های دسترسی به این شهر محسوب می‌شود که البته مترو آن هنوز به بهره‌برداری نرسیده و گفته می‌شود در صورت تأمین منابع تا پایان سال افتتاح می‌شود. با این حال سایر راه‌ها دارای ترافیکی روان است. روزانه ۱۱ قطار به صورت رفت و برگشت از تهران به پرند حرکت می‌کند. هم‌چنین کارهای ابنیه فنی و سازه پروژه مترو امام (ره) پرند به طور ۱۹ کیلومتر انجام شده است. این تنها پروژه‌ی بدون معارضی است که بستر آن آماده است. اگر تجهیزات فنی خریداری و نصب شود ظرف چهار ماه اولین قطار می‌تواند به پرند برسد. هم اکنون مشکل اصلی به بحث تجهیزات و سیگنالینگ مربوط است که تماما خارجی است

عقب‌ماندگی زیرساخت‌های پردیس نسبت به واحدهای مسکونی

قیمت آپارتمان در شهر پردیس نسبت به هشتگرد و پرند، بالاتر است. علت این موضوع می‌تواند آب و هوای مناسب و نزدیکی به تهران از طریق دو مسیر اتوبان و آزادراه باشد. اما بررسی اوضاع فازهای مسکن مهر این شهر نشان می‌دهد پیشرفت پروژه‌های مسکونی از سرانه‌های خدماتی، بالاتر بوده و به همین دلیل ۴۰ هزار واحد مسکن مهر این شهر که در مرحله‌ی نازک‌کاری قرار دارد فاقد شرایط مناسب واگذاری است. با این حال حبیب‌اله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته که سال آینده شاهد تحول در زیرساخت‌های پردیس خواهیم بود. چند روز پیش هم دو قرارداد به مبلغ ۱,۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث مترو و پروژه‌های زیربنایی و ربنایی پردیس به امضا رسید. قرار است تا پایان سال جاری ۵۰۰۰ واحد مسکونی در پردیس افتتاح شود.

به گفته‌ی طاهرخانی، هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در شهر جدید پردیس ساکن هستند. از سوی دیگر با توجه به این‌که ۸۲ هزار واحد مسکونی برای پردیس تعریف شده پیش‌بینی می‌شود در آینده جمعیت پردیس به ۴۰۰ هزار نفر برسد که طبیعتا نیازمند توسعه زیرساخت‌های کلان در این شهر هستند. خوشبختانه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ متروی پردیس صاحب بودجه مجزا شده و در نظر داریم این پروژه را به قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار کنیم که طی چهار سال مترو به پردیس خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر دومین جلسه دادگاه محمد هادی رضوی صبح امروز برگزار شد و متهم باز هم ترفندهای جلسه گذشته خود را دنبال کرد. این جلسه هم رضوی در دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. صدور حکم پیش از موعد/ ‏متهم: نماینده دادستان گفت ۱۵ سال حبس برائت می‌گیرمبگو مگوهای متهم هادی رضوی با نماینده دادستان تهران ادامه داشت به طوری که رضوی مدعی شد قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته برائت ۱۵ سال حبس می‌گیرم. نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست از واژه کوچه پشتی برای اشاره روابط رضوی با خانی (یکی دیگر از متهمان پرونده) اشاره کرد. رضوی در نهایت خطاب به نماینده دادستان گفت: من که می‌دانم کوچه پشتی یعنی چه، بچه دروازه دولاب هستم.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

3+
الفالف21 ساعت قبل
ایرناایرنا18 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
فارسفارس1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

اخبار بیشتر