سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟

تاریخ واریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تاریخ واریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: برای یک میلیون تومان سهام عدالت ۱۷۵ هزار تومان سود پرداخت می شود.

به گزارش مشرق، پوری حسینی در گفتگو با رادیو گفت: ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر افرادی می‌باشند که ثبت نام شده قطعی سهام عدالت هستند که البته از این تعداد، بالای ۲ میلیون نفر پس از قطعیت ثبت نام سهام عدالت فوت کرده‌اند و در حال حاضر حدود ۴۷ میلیون نفر از جمعیت کشور دارای سهام عدالت هستند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: به دلیل این که کسانی که فوت کرده‌اند کماکان سهامدار سهام عدالت هستند و ورثه آنها نیز حق دارند از سهام عدالت آنها استفاده کنند، بنابراین از نظر ما کماکان ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر در کشور مشمول سهام عدالت هستند.

بیشتر بخوانید:پیشنهادی جدید برای آزادسازی سهامعدالت

وی اضافه کرد: در حال حاضر مشمولان سهام عدالت نمی‌توانند سهام خود را خرید و فروش کنند و تا به امروز نیز این امکان فراهم نشده و هنوز ورقه سهام یا واحدهای صندوقهای قابل معامله به مشمولان داده نشده است و مردم فقط ثبت نام شده سهام عدالت هستند.

پوری حسینی ادامه داد: با این وجود ما به صورت مجازی از طرف مشمولان، سهام عدالت را مراقبت می‌کنیم. بر این اساس سود این مشمولان را از شرکتهای سرمایه پذیر دریافت کرده و به آنها تقدیم می‌کنیم.

وی با اشاره به این که فعلا فقط سود سهام عدالت به مشمولان پرداخت می‌شود و عین ورقه سهم در اختیار مردم نیست و این سهام قابلیت خرید و فروش ندارد، افزود: اقداماتی پس از پایان ۱۰ سال مهلت قانونی، برای آزادسازی سهام عدالت انجام شده، اما مصوبه نهایی برای آزادسازی سهام عدالت هنوز صادر نشده و هنوز مشخص نیست چگونه قرار است سهام ۴۹ شرکت سرمایه پذیر را به ۴۹ میلیون نفر مشمول داد؟

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص دلایل تاخیر در آزادسازی سهام عدالت گفت: در تصمیم گیری در این زمینه تردید و اختلاف نظر وجود دارد که این موضوع موجب تاخیر ۳ ساله در آزادسازی سهام عدالت شده و ما نیز از این موضوع ناراحت هستیم.

وی افزود: از ارائه لایحه ساماندهی سهام عدالت توسط دولت به مجلس حدود ۱۳ ماه می‌گذرد و این مدت زمان کافی برای بررسی این لایحه و نحوه آزادسازی سهام عدالت است، البته زحمتهای زیادی در زمینه بررسی لایحه در مجلس کشیده شده است.

پوری حسینی اذعان داشت: با توجه به این که در حال حاضر نمایندگان مجلس در حال تصویب بودجه سال آینده هستند، بعید بنظر میرسد لایحه ساماندهی سهام عدالت تا پایان امسال در مجلس به تصویب برسد. با این حال امیدواریم در اولین فرصت این اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به این که فعلا ورقه سهام عدالت در اختیار و به نام مشمولان نیست، گفت: با وجود این، مشمولان هیچ تردیدی در خصوص دریافت سود سهام عدالت خود نداشته باشند و سازمان خصوصی سازی با دقت بسیار بالا از سود سهام عدالت مشمولان مراقبت و این سود را وصول می‌کند و حتی زودتر از مهلت قانونی این سود را به حساب آنها واریز کرده است.

پوری حسینی افزود: تا به امروز سود سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر به طور کامل به حساب مشمولان واریز شده است و سود سال مالی ۹۶ این شرکتها نیز تا به امروز به حساب بخش قابل توجهی از مشمولان شامل مشمولان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و روستائیان و عشایر واریز شده است که حدود نیمی از جمعیت کل مشمولان را شامل می‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: برای یک میلیون تومان سهام عدالت، سال گذشته ۱۵۰ هزار تومان سود به حساب مشمولان واریز شد که این رقم برای امسال ۱۷۵ هزار تومان است.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ شرکتهای سرمایه پذیر را به حساب سایر مشمولان واریز کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سهام عدالت‌مان را بفروشیم یا نه؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
سهام عدالت‌مان را بفروشیم یا نه؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حالا چیزی حدود ۴٩‌میلیون نفر ایرانی سهام عدالت گرفته‌اند و از این میان ١٨‌میلیون نفر سود سهام عدالتشان را در‌ سال ٩۶ دریافت کرده‌اند. این اتفاق در حالی می‌افتد که برخی می‌گویند شرکت‌های زیرمجموعه سهام عدالت شرکت‌هایی زیان‌ده هستند و به همین دلیل حتی اگر سهام عدالت آزاد شود، خرید و فروش این نوع سهام برای مردم جذابیتی ندارد.شرکت‌های زیرمجموعه سهام عدالت سودده نیستند

در حال حاضر سهام عدالت قابلیت خرید و فروش در بورس اوراق بهادار را ندارد و دولت سود سهام را به صورت سالانه به مشمولان پرداخت می‌کند. براساس اعلام سازمان خصوصی‌سازی چند گروه از مشمولان سهام عدالت سود‌ سال ٩۶ خود را دریافت کرده‌اند، سودی که متوسط مبلغ آن حدود ١۵٠‌هزار تومان برای هر نفر بوده است.

تاکنون سازمان خصوصی‌سازی سود‌ سال ٩۶ سه گروه؛ مددجویان تحت نظر بهزیستی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و روستاییان را واریز کرده و در مجموع سود نزدیک به ١٨‌میلیون نفر مبلغی بالغ بر ٢هزار‌میلیارد تومان بوده است.

جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره رقم و زمان پرداخت سود سهام عدالت گفته بود: «توزیع سود سهام عدالت حدود ۶‌میلیون نفر از مشمولان کمیته امداد و بهزیستی به مبلغ ١٧۵‌هزار تومان آغاز شده است و بقیه مشمولان سهام عدالت امسال حدود ٩٠‌هزار تومان سود سهام دریافت خواهند کرد، همچنین می‌توانند صورت حساب سهم خود را در سایت www. samanese. ir با وارد کردن کد ملی مشاهده کنند.»

حالا گویا قرار است سهام عدالت برای ‌سال نو آزاد شود. فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی دیروز اعلام کرد: «تلاش داریم سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم، تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند.» این موضوع درحالی است که عده‌ای معتقدند حتی در صورت آزادسازی سهام عدالت شرکت‌های زیرمجموعه آن زیان‌ده هستند و خرید و فروش سهام آن جذابیتی ندارد.

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی‌سازی در این رابطه می‌گوید: «به‌طورکلی نمی‌توان شرکت‌های زیرمجموعه سهام عدالت را شرکت‌های زیان‌ده در نظر گرفت. در واقع بهتر است بگوییم ممکن است سهام عدالت این شرکت‌ها سودده نباشد، ولی زیان‌ده هم نیست و نام آنها از ‌سال ٨۵ در سایت سازمان وجود داشته است. البته در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تغییراتی در لیست این شرکت‌ها وجود داشت که شرکت‌های سودآور جایگزین شرکت‌های زیان ده شدند.»

او در ادامه با اشاره به این‌که برای آگاهی از شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانید آنها را در سایت مربوطه بررسی کنید، ادامه می‌دهد: «۴٩ شرکت سرمایه‌پذیر وجود دارد که باید سود‌های خود را به موعد پرداخت کنند، از این تعداد تاکنون نزدیک به ١٧٠٠‌میلیارد تومان سود پرداخت شده است. با وجود این‌که مهلت ٨ماهه شرکت‌ها به اتمام نرسیده است، بسیاری پیش از موعد سود خود را پرداخت کرده و برخی توان پرداخت پیش از موعد را ندارند.»

این مقام مسئول با اشاره به متفاوت‌بودن سود سهام عدالت در این رابطه توضیح می‌دهد: «البته باید در نظر داشت که برخی سهم کامل دارند و برخی نه، به همین جهت میزان سود‌ها متفاوت است یا برخی سهام خود را به یک‌میلیون تومان رسانده‌اند، تا کامل شود. اما درمورد چگونگی خرید و فروش این سهام، افراد اگر بتوانند سهام خود را بفروشند، چهار برابر سهم به فروش می‌رسد و این اتفاق زمانی می‌افتد که لایحه ساماندهی سهام عدالت به تصویب برسد. در این صورت دارندگان سهام می‌توانند این سهام را در بورس خرید و فروش کنند.»

منبع: شهروند

خواندن خبر در سایت منبع

ارزش سهام عدالت ۴ برابر شد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
ارزش سهام عدالت ۴ برابر شد

پس از گذشت ۱۲ سال سرانجام طرح سهام عدالت به ایستگاه پایانی خود که همان انتقال مالکیت شرکت‌های مشمول به سهامداران است، نزدیک شد. بدین ترتیب بیش از ۴۹ میلیون ایرانی درقالب سهام عدالت به مجموع سهامداران بازارسرمایه افزوده می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه دولت برای آزادسازی سریع‌تر سهام عدالت و انتقال مالکیت آن به مردم خبر داد.

در این زمینه فرهاد دژپسند از آزادسازی سهام عدالت در سال جدید، خبر داد و گفت: تلاش داریم سهام عدالتی را که مردم دارند آزاد کنیم تا اگر دوست دارند آن را بفروشند.

به گزارش سازمان خصوصی‌سازی، وی در پاسخ به این پرسش که برای سال نو یا پیش از آن چه خبر خوشحال‌ کننده‌ای برای مردم دارید، اظهار داشت: تلاش داریم تا سهام عدالت را آزاد کنیم تا مردم اگر دوست دارند آن را بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند. اکنون بیش از یک‌سال از ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس می‌گذرد و به نظر می‌رسد خبر خوشی که وزیر اقتصاد داده است نشان دهنده نهایی شدن سازوکار آزادسازی این طرح بزرگ در کشور است.

طرح سهام عدالت که از سال ۱۳۸۵ آغاز شد حال پس از ۱۲ سال مراحل شناسایی اولیه مشمولان، ثبت نام قطعی و پرداخت سود را گذرانده است و درآستانه مرحله چهارم خود یعنی آزادسازی سهام قرارگرفته است. موضوعی است که سال‌هاست مشمولان منتظر اجرایی شدن آن هستند تا سهام عدالت خود را به ارزش دارایی‌های خود بیفزایند و مدیریت آن را خود به عهده بگیرند. بر همین اساس دولت با هدف اجرایی شدن این مرحله در قالب لایحه آزادسازی سهام عدالت پیشنهادات خود را به نمایندگان مجلس ارائه داد، لایحه‌ای که به گفته محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یک سال است که در کمیسیون ویژه مجلس خاک می‌خورد.

وی درباره آخرین وضعیت لایحه سهام عدالت در مجلس و دلیل طولانی شدن فرآیند بررسی آن گفته است: این لایحه هم‌اکنون به کمیسیون ویژه اصل ۴۴ ارجاع داده شده و دلیل طولانی شدن آن ناشی از وجود اختلاف پایه‌ای در مورد نحوه واگذاری سهام عدالت است. پورابراهیمی پیش‌بینی کرد: به نظر می‌رسد تا پایان امسال بتوان کمک کرد تا لایحه آزاد‌سازی سهام عدالت به نتیجه مشخصی دست یابد، اما هم‌اکنون این لایحه در کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی رفته و مانده است.

مسیرهای دوگانه برای آزادسازی سهام عدالت

حال که بیش از یک‌سال از ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس می‌گذرد، دولت امیدوار است دراین مدت نمایندگان درخصوص چگونگی و سازوکار این آزادسازی به نتیجه نهایی رسیده باشند و برهمین اساس، وزیر اقتصاد از تلاش دولت برای آزادسازی هرچه سریعترسهام عدالت خبر داده است.

اما راهکار دیگری نیز وجود دارد که در صورت لزوم می‌توان از آن برای نهایی کردن سریعتر لایحه دولت استفاده کرد. دراین باره یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی به «ایران» می‌گوید: احتمال دارد که موضوع آزادسازی سهام عدالت به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سپرده شود تا در کوتاه‌ترین زمان و با تصویب سران سه قوه به قانون تبدیل شود.

سازوکار درحال طراحی است

از زمانی که دولت لایحه آزادسازی سهام عدالت را به مجلس ارائه کرده است سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار درحال طراحی سازوکارهای لازم هستند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود درصورتی که آزادسازی به قانون تبدیل شود در کوتاه‌ترین زمان بخشی از سهامداران عدالت برگه‌های سهام خود را دریافت کنند.

طبق پیشنهاد دولت آزادسازی سهام عدالت در قالب صندوق‌های قابل معامله یا «ای‌تی‌اف» انجام خواهد شد و مشمولان برگه‌های سهام یا یونیت خود را به صورت عمومی یا تخصصی (براساس نوع فعالیت شرکت‌های مشمول سهام عدالت) دریافت خواهند کرد.

هم‌اکنون حدود ۱۰ میلیون نفر در بورس تهران سهامدار هستند که با افزوده شدن ۴۹ میلیون سهامدار عدالت در مجموع تعداد سهامداران بازار سرمایه به نزدیک ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید.

ارزش سهام عدالت ۴ برابر شد

طبق آخرین محاسبات صورت گرفته ارزش واقعی سهام عدالتی که هم‌اکنون به سهامداران اختصاص یافته چهار برابر شده است. بدین ترتیب کسی که سهام یک میلیون تومانی در اختیار دارد ارزش سهامش به نزدیک ۴ میلیون تومان افزایش یافته است. این درحالی است که تحت پوششان کمیته امداد و بهزیستی با اعمال تخفیف ۵۰ درصدی از سوی دولت بدون پرداخت مابه‌التفاوت صاحب سهام کامل یعنی یک میلیون تومان به ازای هر نفر شده‌اند.

کسانی که جزو این قشر نیستند درصورتی که مابه‌التفاوت اعلامی در صورتحساب خود را پرداخت نکرده باشند معادل ۵۳۲ هزار تومان سهام دارند که ارزش روز سهام آنها نیز به بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

آن‌طور که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است پس از آزادسازی سهام عدالت کسانی که سهام خود را نفروشند و آن را نگهداری کنند همچنان سود سالانه را دریافت خواهند کرد. از سال ۸۵ تاکنون ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار نفر از افراد جامعه به‌عنوان مشمولان سهام عدالت شناسایی شده و به آنها سهام تعلق گرفته است. در ۱۷ اسفند سال ۹۵ نیز سامانه‌ای برای آگاهی و اطلاع مشمولان سهام عدالت از جزئیات صورتحسابشان راه‌اندازی شد که مشمولان با مراجعه به آن از میزان اقساط پرداخت‌ شده سهام خود و همچنین میزان بدهی‌شان به دولت اطلاع پیدا کنند. بسته به میزان دارایی و ارزش سهام عدالت هر یک از مشمولان، به آنها سود سهام عدالت تعلق گرفت. اولین مرحله از سود سهام عدالت که مربوط به سال مالی ۹۵ بود، در سال ۹۶ توزیع شد و آن دسته از مشمولانی که اقدام به تسویه مانده بدهی سود سهام عدالت خود کرده‌اند و همچنین مشمولان کمیته امداد و بهزیستی که مالک تمام سهام هستند، در سال گذشته ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت کردند و مابقی هم بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان سود گرفتند. بابت سال مالی ۹۶ نیزسود سهام عدالت عموم مردم تا ۱۰۰ هزار تومان و مشمولان کمیته امداد و بهزیستی هم حدود ۲۰۰ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود.

منبع: روزنامه ایران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

اجرای طرح اقدام ملی مسکن‎‎؛ محرکی برای خروج از رکود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمود محمودزاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنه شب شبکه دو سیما افزود: در اقدام ملی مسکن بنا بر تاکید و سیاستگذاری وزارت راه وشهرسازی، عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، امسال باید آغاز شود. وی، تولید مستمر مسکن را از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: ساخت واحد‌های مسکونی به این ۴۰۰ هزار واحد، محدود نمی‌شود و ادامه خواهد داشت. آقای محمودزاده افزود: بر اساس پیش بینی‌های برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن، کشور در سال، بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، اما به این معنی نیست که دولت این میزان مسکن را تولید کند، زیرا چنین توانی ندارد و همچنین برخی دهک‌ها نیاز به کمک دولت ندارند. او ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد بیش از ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا دارد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی این طرح است به جز زمینی که برای آن تخصیص داده شده است و امیدواریم نقش ویژه‌ای را در رونق تولید در حوزه صنعت ساختمان بر عهده بگیرد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴ استانی که ثبت نام کردیم از سه روز پیش از آن اطلاع رسانی نمودیم، گفت: ثبت نام در هر استان فقط یک بار نیست بلکه هر استانی که بتواند پیش نیاز‌های ساخت واحد‌های مسکونی از جمله زمین را تامین کند، در چند مرحله ممکن است نام نویسی انجام شود بنابراین کسانی که در این مرحله به آن‌ها نوبت نرسیده است در صورتی که استان‌ها زمین تامین کنند در مراحل بعدی نام نویسی می‌شوند. آقای محمودزاده افزود: در مرحله اول نام نویسی، ظرفیت استان قم پر شد و ظرفیت برخی شهر‌های استان خراسان شمالی هنوز باقیمانده است. خراسان جنوبی تا روز بعد ادامه داشت و در استان سیستان و بلوچستان هم ظرفیت برخی شهر‌ها تا دیروز پر نشده بود. او اضافه کرد: مشکل فقط در استان قم بود به علت حجم تقاضا و زمین کمی که تامین شده بود. امیدواریم با تلاش مسئولان این استان برای تامین زمین و ظرفیت ساخت، بتوانیم دفعات مکرری برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کنیم. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون در استان قم ۴۴۰۰ نفر، در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی حدود ۲۵۰۰ و در استان خراسان شمالی نیز حدود ۲۴۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن، نام نویسی کرده‌اند. وی گفت: نام نویسی در این مرحله طرح اقدام ملی مسکن به اینترنت پرسرعت نیاز نداشت، زیرا فقط کد ملی افراد گرفته می‌شد و بارگذاری مدارک دیگر را به مرحله بعد واگذار کردیم. او ادامه داد: البته هر کسی که موفق به نام نویسی شد به این مفهوم نیست که ثبت نام نهایی شده است بلکه بعدا باید مدارک آن‌ها بررسی شود و از سامانه ثبت احوال، سامانه ثبت اسناد و سامانه بانک باید استعلام‌های مربوط را انجام دهیم. آقای محمودزاده با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها مانند استان‌های شمالی زمین دولتی وجود ندارد، گفت: تاکنون حدود ۷ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: هر طرح که به خانه دار شدن مردم و تعادل عرضه و تقاضا و تعادل بخشی به بازار مسکن کمک می‌کند به کاهش رکورد مسکن هم کمک می‌کند. آقای مجید کیانپور افزود: از حدود یک سال و نیم پیش تا کنون صحبت از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن است. این کار قطعا برای تاثیر در بازار مسکن، محرک است، اما نحوه توزیع این واحد‌ها میان اقشار و دهک‌های مختلف جامعه، نامشخص است و بسیاری از مردم از نحوه ثبت نام این طرح هم ناراضی هستند و برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. وی ادامه داد: برای ایجاد عدالت و اینکه همه اقشار جامعه هدف این طرح موفق به ثبت نام شوند باید زمان مناسبی در نظر گرفته شود و خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان در اولویت باشند.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

واکنش‌ها و تحلیل‌های پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین

خبری42 دقیقه قبل

تیم ملی ایران در بازی مقدماتی جام‌جهانی 2020 به عراق باخت

خبری1 ساعت قبل

آیا مبارزه با فساد جدی است؟!

خبری1 روز قبل

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد

فرارو5 دقیقه قبل

رضا اردکانیان در صیانت از منابع آبی کشور ناتوان است؟ / وزیر نیرو در یک‌قدمی استیضاح قرار گرفت/ چشم امید فعالان محیط‌زیست به مجلس است

اعتمادآنلاین7 دقیقه قبل

دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

سرشاخه‌های شبکه گسترده ضددین در خراسان رضوی دستگیر شدند

تسنیم8 دقیقه قبل

اخبار کوتاه از پرسپولیس| بازگشت بازیکنان جوانان و امید به تمرین تیم‌های پایه/ معرفی ۴ بازیکن خارجی به کالدرون

نود8 دقیقه قبل

الدستور: عراق بر ویلموتسی غلبه کرد که با چالش روبرو شده بود

نود8 دقیقه قبل

اردوغان چگونه همزمان با آمریکا، روسیه و ایران کنار می‌آید؟

فرارو9 دقیقه قبل