1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 27 بهمن‌ماه

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازی

محمدرضا نجفی، درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی، گفت: از آنجایی که برای تحقیق و تفحص، تعریف و چارچوب خاصی مدون نشده است، ما در وهله اول چارچوب نظری و طرح مفهومی کار را تهیه و جمع‌بندی و نظر بخش‌هایی چون مرکز پژوهش‌های مجلس را هم در این باره اتخاذ کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در حال جمع‌آوری اطلاعات از همه دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با صنعت خودرو است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با اشاره به اینکه ما سوالات و ابهامات خود درباره این موضوع را برای دستگاه‌های مرتبط ارسال کرده و منتظر پاسخ آنان هستیم، تصریح کرد: انتظارمان این است که دستگاه‌های ذیربط همکاری‌های لازم را با اعضای هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی داشته باشند و اطلاعات لازم را در نهایت صحت، دقت و امانت‌داری برای ما ارسال کنند.

نجفی افزود: البته ما در راستای اقدامات نظارتی خود حتما افرادی را به دستگاه‌های مذکور می‌فرستیم تا اطلاعات واصله را اعتبارسنجی کنند و سپس مبتنی بر آن اطلاعات، گزارش خود را تدوین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این تحقیق و تفحص بسیار گسترده و پیچیده است، اظهار داشت: ما به دنبال کشف و شناسایی فرآیندهای معیوب و نارسا در فرآیندهای تولید و واردات خودرو، فروش و خدمات پس از فروش هستیم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی خاطرنشان کرد: این تحقیق و تفحص قطعا به نفع صنایع خودروسازی کشور خواهد بود و منجر به تهیه چارچوب‌های اصلی طرح تحول صنعت خودرو می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس
تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس - 0

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور صدور کارت های خودرو به صورت کاغذی را به شدت تکذیب کرد.

مدتی است که تصویری از کارت خودرو به صورت کاغذی به دلیل مشکلات در صدور کارت‌های جدید در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است خبرنگار عصر ایراندر گفت و گو با سرهنگ محمدیرئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجاصحت این موضوع را جویا شدکه وی ضمن تکذیب شدید این اقدام گفت: چاپ کارت‌های خودرو مطابق روال و به صورت کارت های جدید در حال انجام است و هیچگونه کارت خودرو برای پلاک‌های ملی به صورت کاغذی صادر نمی‌شود.

وی ادامه داد: روند صدور کارت‌های خودرو در حال انجام است هرچند که در ماه گذشته ارسال کارت‌های هوشمند خودرو کمی با کندی انجام شده بود که با پیگیری‌های انجام گرفته تمامی این موارد حل شده و هم اکنون به روز هستیم.

تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس - 6

به گفته این مقام انتظامی چاپ و ارسال کارت‌های خودرو به صورت کاغذی انجام به هیچ عنوان انجام نمی‌شود و تمامی کارت‌های صادر شده به صورت هوشمند می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترخیص نشدن حتی یک خودرو از گمرک؛ پول مردم را با سودش برمی‌گردانیم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ترخیص نشدن حتی یک خودرو از گمرک؛ پول مردم را با سودش برمی‌گردانیم

اعتمادآنلاین| دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص ترخیص خودروها از گمرک گفت: بیش از یک ماه از دستورالعمل ترخیص خودروهای باقی مانده از گمرک گذشته است اما حتی یک دستگاه خودرو نیز ترخیص نشده است و هیچ‌گونه همتی برای تعیین تکلیف این خودروها وجود ندارد. در واقع همه را سر کار گذاشته‌اند.

مهدی دادفر ادامه داد: بخش‌نامه‌ای که اعلام شده اصلا اجرایی نیست. همه پول را نقد می‌خواهند، مابه‌التفاوت قیمت ارز را باید پرداخت کنند، هیچ‌گونه ضمانتنامه نیز قبول نمی‌شود. اینها همه نشان از آن دارد که نمی‌خواهند کار راه بیفتد و فقط موجب ایجاد نارضایتی می‌شوند. دولت در حرف چیزی دیگری می‌گوید اما در هنگام عمل می‌گوید باید سهم من هم برسد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: وقتی چهل روز از این بخشنامه گذشته و حتی یک خودرو ترخیص نشده چرا یک نفر از دولت نمی‌آید بپرسد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجرایی نمی‌شود؟ و اگر قابل اجرا نیست علت آن چیست؟ این نشان می‌دهد که اصلا برای آنها این مسائل اهمیتی ندارد و فقط به فکر منافع خودشان هستند. از طرف دیگر به ایام پایان سال نزدیک می‌شویم و عملا از ۱۵ اسفند تا ۱۷ فروردین کشور تعطیل می‌شود. دوستان ما در انجمن دیگر خسته شده‌اند و تصمیم گرفتند که پول مردم را با سودش برگردانند زیرا بر خلاف دولت ما به دنبال آسایش و آرامش مردم هستیم و خودمان هم بی‌خیال این خودروها می‌شویم زیرا اراده‌ای برای حل این معضل وجود ندارد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ - 0

همه‌ساله با نزدیک‌شدن به عید نوروز، بسیاری از شهروندان ایرانی به تغییر و تحول در سبک زندگی خود می‌پردازند و سعی می‌کنند سال جدید را متفاوت‌تر از گذشته آغاز کنند. از این‌رو از قدیم‌الایام از نیمه دوم بهمن خانه‌‌تکانی‌ها آغاز می‌شود و رفته‌رفته شهر بوی عید را به‌خود می‌گیرد. در این بین بازارهای مختلف از جمله بازار لوازم خانگی نیز رونق نسبی را تجربه می‌کنند.

با این حال به‌نظر می‌رسد «نیاز به تغییر در شهروندان با شروع سال جدید»، محدود به خانه و چیدمان آن نمی‌شود، بلکه رفتار اجتماعی مردم نشان داده است که آنها خواستار تغییر در جای‌جای زندگی خود هستند. رونق همیشگی بازار خودرو در اسفند ماه نشانگر یک رفتار اجتماعی عمومی و تاثیر آن در اقتصاد است. تفاوتی هم ندارد که اقتصاد در دوره رکود باشد یا رونق، طرف تقاضا از نیمه دوم بهمن تا پایان سال همواره روی خوش خود را به این بازار نشان می‌دهد. امسال نیز به‌رغم بروز گرانی‌ها و چند برابر شدن قیمت خودرو بار دیگر شاهد داغ‌شدن این بازار، به‌ویژه در سمت محصولات دست دوم هستیم.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند تقاضا در این بازار تا پایان سال به صفر نزدیک شود، اما شهروندان نشان داده‌اند که حتی دو تا سه برابر شدن قیمت یک محصول نمی‌تواند نیاز به تغییر را در بین ایرانیان سرکوب کند و آنها به هر قیمتی در راستای تامین نیاز خود گام برمی‌دارند. رفتار معامله‌گران در بازار نشان می‌دهد مشتریان این‌بار به‌جای خرید خودروهای چند صد میلیونی داخلی، توجه‌شان بیشتر به خودروهای کارکرده خارجی جلب شده است و کفه تقاضای بازار خودرو این بار به سمت این دست از خودروها سنگینی می‌کند.

در پایان سال افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو به‌عنوان یکی از داغ‌ترین خبرهای سال جاری شناخته می‌شود و شاید حتی تا سال‌ها بعد، برای بسیاری از شهروندان سال ۱۳۹۷ تداعی‌کننده «پراید ۴۴ میلیون تومانی» باشد. با اینکه پس از شوک‌هایی که در ماه‌های اخیر بازار خودرو تجربه کرد، مردم و فعالان اقتصاد منتظر بازگشت ثبات به این بازار بودند، اما روند ملتهب این بازار در روزهای اخیر، شوک دیگری را به جامعه وارد کرد. در حالی که طی هفته‌های اخیر نرخ بعضی از محصولات داخلی به شکل لاک‌پشتی بالا می‌رفت، اما در چند روز گذشته به ناگاه پرواز سه میلیون تا ۱۵ میلیونی قیمت‌ها باعث شد تا بار دیگر رکورد تازه‌ای در بازار خودروهای داخلی به ثبت برسد.

تغییرات 3 روزه قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج:خودروقیمت 24 بهمنقیمت امروزپراید ۱۳۱۴۱/۰۰۰/۰۰۰۴۲/۰۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۴۳/۷۰۰/۰۰۰۴۴/۸۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰۱۴۸/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۴۵/۰۰۰/۰۰۰۴۶/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۵۳/۰۰۰/۰۰۰۵۵/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۵/۰۰۰/۰۰۰۶۶/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۹۸/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰۲۱۴/۰۰۰/۰۰۰۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰۱۱۴/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۹۷/۰۰۰/۰۰۰۹۹/۰۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰۱۴۰/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰ال ۹۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰۹۷/۰۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰رانا۷۰/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۰۰۰/۰۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۷۴/۰۰۰/۰۰۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۶۹/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۷۲/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۰۰۰/۰۰۰سمند LX۷۱/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۷۳/۰۰۰/۰۰۰۷۶/۰۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۷۷/۰۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۸۰/۰۰۰/۰۰۰۸۴/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۸۲/۵۰۰/۰۰۰۸۶/۰۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۵۹۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۳۸/۰۰۰/۰۰۰۲۴۵/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰۱۰۵/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۹/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۸۰/۰۰۰/۰۰۰۸۵/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۸۲/۰۰۰/۰۰۰۸۷/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۹۶/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰۱۰۱/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۹۵/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰۲۱۷/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۸۰/۰۰۰/۰۰۰۲۸۳/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰۲۲۰/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۸۴/۰۰۰/۰۰۰۱۸۸/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۵۱/۰۰۰/۰۰۰۱۵۲/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۲۰۸/۰۰۰/۰۰۰۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۳۱۸/۰۰۰/۰۰۰۳۲۰/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۸۲/۰۰۰/۰۰۰۲۸۳/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از دی ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای گذر موقت قابل خرید و فروش نیستند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای گذر موقت قابل خرید و فروش نیستند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ سعید روحی با اشاره به اینکه در برخی از سایت‌های خرید و فروش خودرو به جهت عدم آگاهی متقاضیان تبلیغاتی در خصوص فروش خودرو پلاک گذر موقت درج شده است تصریح کرد: اینگونه خودروها قابلیت نقل و انتقال مالکیت و یا حتی واگذاری موقت را ندارند و خریدارانی که به این مطلب توجه نکنند مالباخته و متضرر خواهند شد.

وی گفت: خودروهای پلاک گذر موقت در هر شرایطی حق تردد بیش از آنچه در اسناد و پلاک درج شده را ندارند.

معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص مهلت تردد خودروهای گذر موقت در سرزمین اصلی گفت: خودروهای مناطق آزاد حداکثر یک‌ماه و سایر خودروهایی که از مرزهای کشور وارد می‌شوند با توجه به کشور مبدا بین ٣ تا ۶ ماه حداکثر مجازند در سرزمین اصلی تردد کنند.

وی گفت: نام راننده مجاز خودروهای پلاک گذر موقت در اسناد صادره از سوی راهنمایی و رانندگی درج گردیده و سایر اشخاص حق رانندگی با آن را ندارند.

به گفته وی تمدید پروانه ورود موقت توسط گمرک بدون اخذ پلاک از راهنمایی و رانندگی مجوزی برای تردد تلقی نمی‌شود و ممنوع می‌باشد. در صورت تردد پس از پایان اعتبار، بعنوان خودرو قاچاق با آن برخورد می‌شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد
مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد - 0

گروه خودروسازی ایران خودرو طرح جدید پیش فروش محصولات خود را در قالب تمدید شرایط دهه مبارک فجر امروز صبح آغاز نمود.

زمان فعالسازی: ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 97/11/27

مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

کلا بازار خودرو رو آزاد کنید بره... هی همه چیز رو انحصاری می‌کنید که قیمت پراید آشغال میشه ۴۷ میلیون تومن. لابد اگر هم انحصار این خودروسازها رو بخوان بردارن می‌گن ۲ میلیون شغل از کجا بسازیم... بابا همون شغل‌ها هم کاذبن به زور زنده نگه‌شون داشتین!!

1 ماه قبل

در ادامه بخوانید

عکاس نابغه فضایی را بیشتر بشناسیم+تصاویر

26+
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
اپل دقایقی قبل و طی کنفرانس خود از سرویس اشتراک مجلات «اپل نیوز پلاس» رونمایی کرد که به عنوان نسخه ارتقا یافته اپ نیوز این شرکت امکان دسترسی به تعداد زیادی از مجلات معتبر را فراهم می‌سازد. کمپانی کوپرتینویی در انتخاب این مجلات برای انتشار در اپل نیوز پلاس روی کیفیت بالا و صحت محتوا تمرکز کرده که به باور برخی بیان آن در جریان کنفرانس امشب طعنه‌ای به فیسبوک نیز به حساب می‌آمد. راجر، معاون ارشد بخش اپ‌های اپل در اینباره گفت: ما نه شما را مجبور به خواندن می‌کنیم و نه اجازه می‌دهیم موسسات تبلیغاتی کاربران را رهگیری کنند. در بخش My Magazines این سرویس تبی به نام نیوز پلاس قرار دارد که شامل موضوعاتی نظیر ویژه‌ها، کسب و کار و مالی و سفر است. مطالب پوشش داده توسط این مجلات بسیار متنوع بوده و شامل زمینه هایی از قبیل سرگرمی، مد، اخبار، سیاست، سلامت، سبک زندگی و مسافرت می‌شود.

سرویس کارت اعتباری «اپل کارت» رونمایی شد [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
طی کنفرانس اپل این کمپانی از سرویس «اپل کارت» رونمایی کرد. قرار است این سرویس خدماتی مانند کاهش نرخ بهره، افزایش کارایی و در نهایت پاداش‌های بیشتر برای کاربران را ارائه دهد. برای دسترسی به اپل کارت، کاربران باید شماره تلفن خود را در اپلیکیشن کیف پول اپل ثبت کرده و کارت دیجیتالی خود را دریافت کنند. همچنین اپل اعلام کرده که سرویس اپل کارت از نقشه اپل و یادگیری ماشین برای نمایش محل‌هایی که کاربران می‌توانند از این سرویس بهره ببرند، استفاده خواهد کرد. جدا از این موارد، به جای یک برنامه پاداش مبتنی بر امتیاز، اپل پاداش نقدی خود را به صورت پرداخت روزانه به کاربران خواهد داد که به صورت مستقیم به اپل کارت آن‌ها باز خواهد گشت.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
اپل دقایقی قبل و در کنفرانس امشب از سرویس جدید خود موسوم به اپل آرکید یا Apple Arcade رونمایی کرد. اپل آرکید در واقع یک سرویس اشتراکی برای عناوینی است که می‌توان از طریق اپ استور آن‌ها را نصب کرد. حالا با معرفی اپل آرکید به نظر می‌رسد که غول آمریکایی در تلاش است تا کاربران را از این طریق بیش از گذشته متوجه عناوین انحصاری خود کند. عناوینی که از طریق اپل آرکید عرضه می‌شوند توسط هیچ پلتفرم دیگری قابل استفاده نیستند و در واقع تنها از طریق اپل آرکید نصب خواهند شد. سرویس اپل آرکید پاییز سال جاری در بیش از ۱۵۰ کشور در دسترس قرار خواهد گرفت.

رکوردهای گینس: بیشترین چراغ استفاده شده برای یک نمایش نوری

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
۱۷ آبان ماه سال ۱۳۹۷ یک نمایش نوری و صوتی در شهر ونژو چین موفق شد رکورد بیشترین چراغ استفاده شده برای یک نمایش نوری را بشکند و بار دیگر نام کشور چین را در کتاب رکورد‌های گینس ثبت نماید. شرکت Beijing Landsky Environmental Technology در این نمایش نوری و صوتی، بیش از ۷۰۷ هزار چراغ و نورافکن استفاده کرده تا رکورددار این حوزه لقب گیرد. در این نمایش نوری، تصاویر و اشکال زیبایی روی لبه‌ کوه‌ها، ساختمان‌های بلند و حتی پل‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و المان‌های نوری زیادی در دو طرف رود Ou به کار می‌رود. ویدیو‌های گرفته شده از این نمایش نوری باشکوه به قدری زیباست که تماشاگر به یاد شهرهایی از فیلم‌های علمی-تخیلی می‌اندازد. تنوع نوری بکار رفته در تمامی المان‌های این نمایش بسیار بالاست و ساکنین شهر را با رنگ‌های تکراری خسته نمی‌کند.
دیجیاتودیجیاتو18 ساعت قبل
گلکسی A۷۰ با نمایشگر سینماتیک ۶٫۷ اینچی حتی با استانداردهای امروزی هم یک گوشی بزرگ به نظر می‌رسد و احتمالا برای علاقمندان به تماشای ویدیو و گیم گزینه‌ای ایده ال خواهد بود. جدیدترین عضو سری گلکسی A از صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی سوپر امولد با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ و نسبت تصویر ۲۰:۹ بهره می‌برد. دوربین سه گانه گلکسی A۷۰ شامل سنسور اصلی ۳۲ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/۱٫۷ است که بزرگترین حسگر به کار رفته در کهکشانی‌های سامسونگ به شمار می‌رود. در کنار این سنسور حسگرهای الترا واید ۸ مگاپیکسلی (۱۲۳ درجه) و ۵ مگاپیکسلی عمق سنج قرار دارند. دوربین سلفی هم بسیار قدرتمند و ۳۲ مگاپیکسلی است.

اخبار بیشتر