اخبار روز بازار خودرو - شنبه 27 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 27 بهمن‌ماه

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازی
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی آخرین وضعیت رسیدگی به این تحقیق و تفحص را تشریح کرد.

محمدرضا نجفی، درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی، گفت: از آنجایی که برای تحقیق و تفحص، تعریف و چارچوب خاصی مدون نشده است، ما در وهله اول چارچوب نظری و طرح مفهومی کار را تهیه و جمع‌بندی و نظر بخش‌هایی چون مرکز پژوهش‌های مجلس را هم در این باره اتخاذ کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در حال جمع‌آوری اطلاعات از همه دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با صنعت خودرو است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی با اشاره به اینکه ما سوالات و ابهامات خود درباره این موضوع را برای دستگاه‌های مرتبط ارسال کرده و منتظر پاسخ آنان هستیم، تصریح کرد: انتظارمان این است که دستگاه‌های ذیربط همکاری‌های لازم را با اعضای هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی داشته باشند و اطلاعات لازم را در نهایت صحت، دقت و امانت‌داری برای ما ارسال کنند.

نجفی افزود: البته ما در راستای اقدامات نظارتی خود حتما افرادی را به دستگاه‌های مذکور می‌فرستیم تا اطلاعات واصله را اعتبارسنجی کنند و سپس مبتنی بر آن اطلاعات، گزارش خود را تدوین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این تحقیق و تفحص بسیار گسترده و پیچیده است، اظهار داشت: ما به دنبال کشف و شناسایی فرآیندهای معیوب و نارسا در فرآیندهای تولید و واردات خودرو، فروش و خدمات پس از فروش هستیم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی خاطرنشان کرد: این تحقیق و تفحص قطعا به نفع صنایع خودروسازی کشور خواهد بود و منجر به تهیه چارچوب‌های اصلی طرح تحول صنعت خودرو می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس
چاپ کارت های خودرو مطابق روال و به صورت کارت های جدید در حال انجام است و هیچونه کارت خودرو برای پلاک های ملی به صورت کاغذی صادر نمی شود.
تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس - 0

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور صدور کارت  خودرو به صورت کاغذی را به شدت تکذیب کرد.

مدتی است که تصویری از کارت خودرو به صورت کاغذی به دلیل مشکلات در صدور کارت‌های جدید در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است خبرنگار عصر ایراندر گفت و گو با سرهنگ محمدیرئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجاصحت این موضوع را جویا شدکه وی ضمن تکذیب شدید این اقدام گفت: چاپ کارت‌های خودرو مطابق روال و به صورت کارت هوشمند در حال انجام است و هیچگونه کارت خودرو برای پلاک‌های ملی به صورت کاغذی صادر نمی‌شود.

وی ادامه داد: روند صدور کارت‌های خودرو در حال انجام است هرچند که در ماه گذشته ارسال کارت‌های هوشمند خودرو کمی با کندی انجام شده بود که با پیگیری‌های انجام گرفته تمامی این موارد حل شده و هم اکنون به روز هستیم.

تکذیب صدور کارت‌های کاغذی خودرو از سوی پلیس - 4

به گفته این مقام انتظامی چاپ و ارسال کارت‌های خودرو به صورت کاغذی انجام به هیچ عنوان انجام نمی‌شود و تمامی کارت‌های صادر شده به صورت هوشمند می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترخیص نشدن حتی یک خودرو از گمرک؛ پول مردم را با سودش برمی‌گردانیم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ترخیص نشدن حتی یک خودرو از گمرک؛ پول مردم را با سودش برمی‌گردانیم
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: وقتی چهل روز از این بخشنامه گذشته و حتی یک خودرو ترخیص نشده چرا یک نفر از دولت نمی‌آید بپرسد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجرایی نمی‌شود؟ و اگر قابل اجرا نیست علت آن چیست؟ این نشان می‌دهد که اصلا برای آنها مسائل ما اهمیتی ندارد.

اعتمادآنلاین| دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص ترخیص خودروها از گمرک گفت: بیش از یک ماه از دستورالعمل ترخیص خودروهای باقی مانده از گمرک گذشته است اما حتی یک دستگاه خودرو نیز ترخیص نشده است و هیچ‌گونه همتی برای تعیین تکلیف این خودروها وجود ندارد. در واقع همه را سر کار گذاشته‌اند.

مهدی دادفر ادامه داد: بخش‌نامه‌ای که اعلام شده اصلا اجرایی نیست. همه پول را نقد می‌خواهند، مابه‌التفاوت قیمت ارز را باید پرداخت کنند، هیچ‌گونه ضمانتنامه نیز قبول نمی‌شود. اینها همه نشان از آن دارد که نمی‌خواهند کار راه بیفتد و فقط موجب ایجاد نارضایتی می‌شوند. دولت در حرف چیزی دیگری می‌گوید اما در هنگام عمل می‌گوید باید سهم من هم برسد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: وقتی چهل روز از این بخشنامه گذشته و حتی یک خودرو ترخیص نشده چرا یک نفر از دولت نمی‌آید بپرسد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجرایی نمی‌شود؟ و اگر قابل اجرا نیست علت آن چیست؟ این نشان می‌دهد که اصلا برای آنها این مسائل اهمیتی ندارد و فقط به فکر منافع خودشان هستند. از طرف دیگر به ایام پایان سال نزدیک می‌شویم و عملا از ۱۵ اسفند تا ۱۷ فروردین کشور تعطیل می‌شود. دوستان ما در انجمن دیگر خسته شده‌اند و تصمیم گرفتند که پول مردم را با سودش برگردانند زیرا بر خلاف دولت ما به دنبال آسایش و آرامش مردم هستیم و خودمان هم بی‌خیال این خودروها می‌شویم زیرا اراده‌ای برای حل این معضل وجود ندارد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷
قیمت خودروهای داخلی باز هم در سایه کم توجهی مسئولان به این بازار، باز هم رو به افزایش است.
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ - 0

همه‌ساله با نزدیک‌شدن به عید نوروز، بسیاری از شهروندان ایرانی به تغییر و تحول در سبک زندگی خود می‌پردازند و سعی می‌کنند سال جدید را متفاوت‌تر از گذشته آغاز کنند. از این‌رو از قدیم‌الایام از نیمه دوم بهمن خانه‌‌تکانی‌ها آغاز می‌شود و رفته‌رفته شهر بوی عید را به‌خود می‌گیرد. در این بین بازارهای مختلف از جمله بازار لوازم خانگی نیز رونق نسبی را تجربه می‌کنند.

با این حال به‌نظر می‌رسد «نیاز به تغییر در شهروندان با شروع سال جدید»، محدود به خانه و چیدمان آن نمی‌شود، بلکه رفتار اجتماعی مردم نشان داده است که آنها خواستار تغییر در جای‌جای زندگی خود هستند. رونق همیشگی بازار خودرو در اسفند ماه نشانگر یک رفتار اجتماعی عمومی و تاثیر آن در اقتصاد است. تفاوتی هم ندارد که اقتصاد در دوره رکود باشد یا رونق، طرف تقاضا از نیمه دوم بهمن تا پایان سال همواره روی خوش خود را به این بازار نشان می‌دهد. امسال نیز به‌رغم بروز گرانی‌ها و چند برابر شدن قیمت خودرو بار دیگر شاهد داغ‌شدن این بازار، به‌ویژه در سمت محصولات دست دوم هستیم.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند تقاضا در این بازار تا پایان سال به صفر نزدیک شود، اما شهروندان نشان داده‌اند که حتی دو تا سه برابر شدن قیمت یک محصول نمی‌تواند نیاز به تغییر را در بین ایرانیان سرکوب کند و آنها به هر قیمتی در راستای تامین نیاز خود گام برمی‌دارند. رفتار معامله‌گران در بازار نشان می‌دهد مشتریان این‌بار به‌جای خرید خودروهای چند صد میلیونی داخلی، توجه‌شان بیشتر به خودروهای کارکرده خارجی جلب شده است و کفه تقاضای بازار خودرو این بار به سمت این دست از خودروها سنگینی می‌کند.

در پایان سال افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو به‌عنوان یکی از داغ‌ترین خبرهای سال جاری شناخته می‌شود و شاید حتی تا سال‌ها بعد، برای بسیاری از شهروندان سال ۱۳۹۷ تداعی‌کننده «پراید ۴۴ میلیون تومانی» باشد. با اینکه پس از شوک‌هایی که در ماه‌های اخیر بازار خودرو تجربه کرد، مردم و فعالان اقتصاد منتظر بازگشت ثبات به این بازار بودند، اما روند ملتهب این بازار در روزهای اخیر، شوک دیگری را به جامعه وارد کرد. در حالی که طی هفته‌های اخیر نرخ بعضی از محصولات داخلی به شکل لاک‌پشتی بالا می‌رفت، اما در چند روز گذشته به ناگاه پرواز سه میلیون تا ۱۵ میلیونی قیمت‌ها باعث شد تا بار دیگر رکورد تازه‌ای در بازار خودروهای داخلی به ثبت برسد.

تغییرات 3 روزه قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج:خودروقیمت 24 بهمنقیمت امروزپراید ۱۳۱۴۱/۰۰۰/۰۰۰۴۲/۰۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۴۳/۷۰۰/۰۰۰۴۴/۸۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰۱۴۸/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۴۵/۰۰۰/۰۰۰۴۶/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۵۳/۰۰۰/۰۰۰۵۵/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۵/۰۰۰/۰۰۰۶۶/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۹۸/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰۲۱۴/۰۰۰/۰۰۰۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۱۲/۰۰۰/۰۰۰۱۱۴/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۹۷/۰۰۰/۰۰۰۹۹/۰۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰۱۴۰/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰ال ۹۰۹۵/۰۰۰/۰۰۰۹۷/۰۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰رانا۷۰/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۰۰۰/۰۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۷۴/۰۰۰/۰۰۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۶۹/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۷۲/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۰۰۰/۰۰۰سمند LX۷۱/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۷۳/۰۰۰/۰۰۰۷۶/۰۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۷۷/۰۰۰/۰۰۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۸۰/۰۰۰/۰۰۰۸۴/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۸۲/۵۰۰/۰۰۰۸۶/۰۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۵۹۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۳۸/۰۰۰/۰۰۰۲۴۵/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰۱۰۵/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۹/۰۰۰/۰۰۰۷۵/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۸۰/۰۰۰/۰۰۰۸۵/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۸۲/۰۰۰/۰۰۰۸۷/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۱۶/۵۰۰/۰۰۰۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۹۶/۰۰۰/۰۰۰۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰۱۰۱/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۹۵/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰۲۱۷/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰۱۳۳/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۸۰/۰۰۰/۰۰۰۲۸۳/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۱۶/۰۰۰/۰۰۰۲۲۰/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۸۴/۰۰۰/۰۰۰۱۸۸/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۵۱/۰۰۰/۰۰۰۱۵۲/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۲۰۸/۰۰۰/۰۰۰۲۱۳/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۳۱۸/۰۰۰/۰۰۰۳۲۰/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۸۲/۰۰۰/۰۰۰۲۸۳/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از دی ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای گذر موقت قابل خرید و فروش نیستند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای گذر موقت قابل خرید و فروش نیستند
معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا هشدار داد خودروهای گذر موقت قابل خرید و فروش نیستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ سعید روحی با اشاره به اینکه در برخی از سایت‌های خرید و فروش خودرو به جهت عدم آگاهی متقاضیان تبلیغاتی در خصوص فروش خودرو پلاک گذر موقت درج شده است تصریح کرد: اینگونه خودروها قابلیت نقل و انتقال مالکیت و یا حتی واگذاری موقت را ندارند و خریدارانی که به این مطلب توجه نکنند مالباخته و متضرر خواهند شد.

وی گفت: خودروهای پلاک گذر موقت در هر شرایطی حق تردد بیش از آنچه در اسناد و پلاک درج شده را ندارند.

معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص مهلت تردد خودروهای گذر موقت در سرزمین اصلی گفت: خودروهای مناطق آزاد حداکثر یک‌ماه و سایر خودروهایی که از مرزهای کشور وارد می‌شوند با توجه به کشور مبدا بین ٣ تا ۶ ماه حداکثر مجازند در سرزمین اصلی تردد کنند.

وی گفت: نام راننده مجاز خودروهای پلاک گذر موقت در اسناد صادره از سوی راهنمایی و رانندگی درج گردیده و سایر اشخاص حق رانندگی با آن را ندارند.

به گفته وی تمدید پروانه ورود موقت توسط گمرک بدون اخذ پلاک از راهنمایی و رانندگی مجوزی برای تردد تلقی نمی‌شود و ممنوع می‌باشد. در صورت تردد پس از پایان اعتبار، بعنوان خودرو قاچاق با آن برخورد می‌شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد
گروه خودروسازی ایران خودرو طرح جدید پیش فروش محصولات خود را در قالب تمدید شرایط دهه مبارک فجر امروز صبح آغاز نمود.
مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد - 0

گروه خودروسازی ایران خودرو طرح جدید پیش فروش محصولات خود را در قالب تمدید شرایط دهه مبارک فجر امروز صبح آغاز نمود.

زمان فعالسازی: ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 97/11/27

مرحله جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

کلا بازار خودرو رو آزاد کنید بره... هی همه چیز رو انحصاری می‌کنید که قیمت پراید آشغال میشه ۴۷ میلیون تومن. لابد اگر هم انحصار این خودروسازها رو بخوان بردارن می‌گن ۲ میلیون شغل از کجا بسازیم... بابا همون شغل‌ها هم کاذبن به زور زنده نگه‌شون داشتین!!

4 ماه قبل

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تولید پژو ۳۰۱ با مشارکت قطعه سازان ایرانی را به زدن دو مشت به خودروساز بدقول فرانسوی تشبیه کرد و گفت: در نشست مشترکی که با نفر دوم پژو داشتم به او گفتم که شما با ترک پژو یک مشت به ما زدید اما ما با تولید پژو ۳۰۱ دو مشت به شما خواهیم زد و اگر اراده کنیم این خودرو را با لوگوی پژو تولید خواهیم کرد. هاشم یکه زارع داخلی سازی ۸۰ درصدی موتور EC۵ پژو را از مهمترین عواملی دانست که موجب بی نیازی ایران خودرو از پژو می‌شود و گفت: چون احتمال ترک پژو را می‌دادیم با کار جهادی تولید پژو ۳۰۱ را آغاز کردیم. وی با بیان اینکه پژو ۳۰۱ را جایگزین پژو پارس و ۴۰۵ در آینده می‌کنیم ادامه داد: بعد از به سرانجام رساندن پروژه ۳۰۱، به سراغ تولید پژو ۲۰۰۸ خواهیم رفت. یکه زارع در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا وانت پژو ۳۰۱ نیز توسط ایران خودرو تولید می‌شود گفت: تولید وانت میراثی بود که از زمان پیکان مانده است. اما من می‌گویم که هیچگاه وانت پژو۳۰۱ را در خیابان نخواهیم دید.

گوشی جدید OPPO با دوربین زیر نمایشگر فردا معرفی خواهد شد +فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
OPPO تأیید کرده است که گوشی هوشمند آینده با دوربین حفره‌ای در زیر نمایشگر فردا ۲۶ ژوئن عرضه خواهد شد. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، ما اخیرا متوجه شدیم که OPPO آمادگی خود را برای انتشار گوشی هوشمند با دوربین در زیر صفحه در MWC، Shangai اعلام کرده است، این شرکت تأیید کرده است که گوشی هوشمند آینده با دوربین حفره‌ای در زیر نمایشگر در تاریخ ۲۶ ژوئن عرضه خواهد شد. OPPO همچنین یک تیزر زودتر به اشتراک گذاشته است که به ما نگاهی دقیق‌تر به فناوری آینده می‌دهد. این تیزر ما را از تکامل دوربین جلو، از دوربین روتین سری OPPO N، دوربین پاپ آپ در OPPO Find X و در نهایت دوربین دایره‌ای در OPPO Reno مطلع می‌کند. به عبارت دیگر، OPPO با موفقیت نشان داد که چگونه یک دوربین خودکار را در یک صفحه نمایش یکپارچه کرده است و هیچ مکانی برای حفاری یا پاپ آپ وجود ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
این هفته گوشی‌های زیاد و خیلی جذابی به بازار عرضه نشد و Huawei Nova ۵ هم خیلی دیر معرفی شد و امکان اضافه کردن گوشی‌های جدید به رده بندی تقریبا از بین رفت. Xiaomi Mi ۹T که هفته گذشته در رتبه اول رده بندی جا خوش کرده بود، نتوانست خیلی خودش را در بالای جدول نگه دارد و با دو پله سقوط به رتبه سوم رسید. Motorola One Pro که در این هفته معرفی شده توانست خودش را به رده بندی وارد کرده و جایگاه نهم را از آن خود کند. و رتبه آخر رده بندی به یکی دیگر از تازه وارد‌ها تعلق دارد، Galaxy A۱۰ سامسونگ دیگر میان رده جدید این شرکت است و به رده بندی وارد شده تا جمع گوشی‌های هوشمند سامسونگ تکمیل شود و در این هفته شش گوشی سامسونگ را در جدول رده بندی شاهد باشیم!. گوشی دیگر به نوکیا ۲٫۲ است که از لیست رده بندی ما خارج شده است، ممکن است هنوز هم شانس برگشت داشته باشد اما با معرفی گوشی‌های جدید این شانس روز به روز کم رنگ‌تر می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
بعد از اینکه A۸۰ رسما معرفی شد، شایعات جدید درباره A۹۰ دوباره به وجود آمد، با این تفاوت که این بار اطلاعات بیشتری از این گوشی هوشمند سامسونگ در دسترس است. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، داستان Galaxy A۹۰ سامسونگ عجیب و غریب شده است، برای چند ماه قبل این گوشی مانند هندوانه در بسته بود که هیچ اطلاعاتی از آن وجود نداشت، تا اینکه Galaxy A۸۰ عرضه شد، بعد از اینکه A۸۰ رسما معرفی شد، شایعات جدید درباره A۹۰ دوباره به وجود آمد، با این تفاوت که این بار اطلاعات بیشتری از این گوشی هوشمند سامسونگ در دسترس است. Galaxy A۹۰ ممکن است در نهایت بازهم دچار تغییر شود و سامسونگ برای دومین بار این نام را رد کند، ظاهرا این شرکت در حال آماده شدن برای راه اندازی یک سری کامل از گوشی‌ها تحت عنوان Galaxy R است و گوشی با شماره مدل SM-A۹۰x، که تا کنون به عنوان A۹۰ نامگذاری شده، ممکن است اولین دستگاه سری R سامسونگ باشد. گزارش‌های جداگانه ادعا می‌کند که A۹۰ شارژ سریع ۴۵ وات خواهد داشت، تقریبا دو برابر میزان سریع‌ترین استاندارد شرکت کره‌ای (یعنی ۲۵ وات) است. Note۱۰ Pro همچنین باید به احتمال قوی فناوری شارژ سریع ۴۵ وات را دریافت کند، بنابراین حداقل یک گوشی در سال ۲۰۱۹ به این فناوری مجهز خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
لوازم جانبی جدیدی که به اسم آیفون ۱۱ منتشر شده است نشان می‌دهد که به احتمال قوی دوربین آیفون ۱۱ با سه لنز معرفی خواهد شد. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، مدت زمانی طولانی شایع شده بود که آیفون ۱۱ حداکثر دارای یک دوربین عقب سه لنزه خواهد بود، اما اگر شواهد بیشتر از جمله لوازم جانبی این گوشی دلیل خوبی برای اثبات درستی این شایعه مطرح می‌کند. محافظ دوربین برای این گوشی در MobileFun (یک خرده فروش لوازم جانبی تلفن همراه) رونمایی شده است، تصاویر از لوازم جانبی نشان می‌دهد که فضای خالی در قاب برای سه لنز است. در واقع، آیفون ۱۱ حداکثر دارای سه لنز دوربین، همراه با یک فلاش LED خواهد بود. با این حال، با بیشتر شایعات در حال حاضر اشاره به یک بلوک مربعی شکل دوربین با سه لنز می‌شود، به احتمال زیاد که هر دو آیفون ۱۱ مکس و آیفون ۱۱ کوچکتر از این ویژگی بهره‌مند خواهند بود و احتمالا آیفون XR ۲ فقط به دو لنز عقب مجهز خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو12 ساعت قبل
رزبری پای ۴ به سخت افزاری مجهز شده که آن را هم سطح بعضی کامپیوترهای دسکتاپ قرار می‌دهند. رزبری پای با معرفی مدل جدید به بازارهای تازه‌ای وارد شدهبرای اولین بار بورد رزبری پای ۴ در تنظیمات مختلف قابل سفارش است و در ازای پرداخت ۱۰ یا ۲۰ دلار بیشتر به ترتیب رم دو یا چهار گیگابایتی در اختیارتان خواهد گذاشت. در نتیجه مشخص است این کمپانی سعی دارد رزبری پای ۴ را به عنوان یک جایگزین برای کامپیوترها نشان دهد. «ابن آپتون»، هم موسس رزبری پای در مصاحبه‌ای اعلام کرده: «این یک کامپیوتر است. این همان بخشی است که مدل‌های قبلی در آن ضعف داشتند و رزبری پای ۴ را بیش از پیش به یک کامپیوتر شبیه می‌کند.» بسیاری علاقه دارند این آینده کامپیوترهای شخصی باشد.

اخبار بیشتر