اعلام وضعیت فوق‌العاده به‌خاطر دیوار مکزیک و سیاست‌های ترامپ در قبال خاورمیانه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اعلام وضعیت فوق‌العاده به‌خاطر دیوار مکزیک و سیاست‌های ترامپ در قبال خاورمیانه

کنفرانس ورشو با عنوان نشست «صلح و امنیت در خاورمیانه» در حالی پایان یافت که دونالد ترامپ نتوانست به هیچکدام از اهدافش در زمینه جذب متحدانی علیه ایران دست یابد. همچنین مایک پمپئو علی‌رغم تلاش‌هایش در زمینه درخواست خروج اتحادیه اروپا از برجام در حاشیه این اجلاس، از هیچ‌یک از این کشورها پاسخ مثبتی دریافت نکرد.

ترامپ که پیش از این درباره دیدار مجددش با کیم جونگ اون اطلاع‌رسانی کرده بود گفت تحریم کره شمالی همچنان پابرجاست چون ما می‌خواهیم آزمایشات هسته‌ای انجام نشود اما برای خلع سلاح هسته‌ای شتابی نداریم. رییس جمهور آمریکا در خصوص سوریه نیز سیاست خروج نیروهای آمریکایی را با اعلام پایان داعش در پیش گرفته است.

آخرین تصمیم عجیب ترامپ، اعلام شرایط فوق‌العاده برای ساخت دیوار مکزیک است. با اعلام وضعیت اضطراری، او می‌تواند بدون اجازه کنگره، اعتبار مالی برای ساخت دیوار در مرز مکزیک را از سایر ردیف‌های بودجه تأمین کند. نمایندگان حزب دموکرات بحرانی جلوه دادن یک امر عادی به دست رییس دولت را نقض آشکار قانون اساسی دانستند.

سایت خبری

انزوای سیاست ضدایرانی ترامپ در ورشو

ایرناخبرگزاری ایرنا
انزوای سیاست ضدایرانی ترامپ در ورشو
تهران- ایرنا- تحلیلگران و رسانه ها در غرب غیبت بازیگران اصلی تحولات خاورمیانه در نشست ورشو در کنار استقبال سرد از رویکردهای کاخ سفید را نشانه ای از انزوای بیشتر «دونالد ترامپ» و شکست طرح های ضدایرانی وی ارزیابی می کنند.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری، کنفرانس «صلح و امنیت در خاورمیانه» در حالی در ورشو به پایان رسید که ایالات متحده تقریبا به هیچ یک از اهداف ضدایرانی که از آن انتظار داشت دست پیدا نکرد.

ایالات متحده آمریکا در ورشو با گرفتن ژست حامی ثبات جهانی، نقش اصلی در برگزاری کنفرانس به اصطلاح امنیت خاورمیانه را به خود گرفته بود. واشنگتن با وجودی که به دلیل اعتراض کشورها موضوع ایران را از عنوان نشست حذف کرده بود، اما نتوانست سیاستمداران قابل توجهی را از کشورهای مطرح جهان به لهستان بکشاند. کاخ سفید با کنار هم قراردادن این چهره‌های درجه دو سیاسی نتوانست به جهانیان نشان دهد که در مقابل ایران جبهه‌ای منسجم را تشکیل داده است.

حتی روزنامه صهیونیستی «هاآرتض» در تحلیل خود از نشست ورشو و اهداف ایالات متحده آورده است: در لهستان، شکاف‌ها و ناکارآمدی سیاست‌های کاخ سفید به ویژه در زمینه تشکیل یک ناتوی عربی در مقابل ایران نشان داده شد.

این گزارش عنوان داشت: اگرچه به نظر نمی‌رسد که تنش و اختلافات میان آمریکا و اروپا بر سر روابط با ایران و توافق هسته‌ای قابل حل باشد، اما عکس دسته جمعی که در آن «بنیامین نتانیاهو» در کنار رهبران عربی قرار گرفته است تنها دستاورد مهمی است که موجب گسترش روابط دیپلماتیک دو طرف می‌شود.

**سیاست‌های بحران آفرین آمریکا در خاورمیانه

بسیاری از تحلیلگران مسائل خاورمیانه اعتقاد دارند سیاست‌های ایالات متحده در دهه‌های اخیر به ویژه حضور نظامی تمام عیار در منطقه و حمایت از حکام دست نشانده مهم‌ترین عامل برای بروز نارضایتی و وقوع بحران‌های امنیتی بوده است. بر این اساس در صورتی که کاخ سفید در خط مشی‌های خود بازبینی انجام دهد یا از دخالت در امور منطقه خودداری کند و مهار بحران‌ها و مدیریت مباحث امنیتی را به همکاری کشورهای منطقه بسپارد جهان شاهد بسیاری از این بی ثباتی‌ها نخواهد بود.

نکته اینجاست که این سیاست‌های اشتباه در طول سالیان متمادی نه تنها اصلاح نشده بلکه از مسیر خود انحراف بیشتری را پیدا کرده است. روزنامه بریتانیایی «گاردین» در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ با برگزاری کنفرانس ضدایرانی در ورشو نشان داد که تا چه اندازه از بقیه کشورهای غربی دور است. این امر درحالی اتفاق افتاد که آلمان، فرانسه و انگلستان آشکارا اعلام کردند علاقه‌ای به مشارکت در ابتکارهای وی در کاخ سفید ندارند.

این گزارش با احمقانه خواندن ژست‌های «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در زمینه رویکردهای لیبرال ترامپ و تعهد مثبت وی به صلح در خاورمیانه افزود پومپئو در کل ویژگی‌های یک دیپلمات را ندارد و تنها به لطف سابقه اطلاعاتی و نظامی خود و با کمک ترامپ مدتی است در این منصب بسیار مهم قرار گرفته است.

به نوشته این روزنامه وی نشست ورشو را در همان هفته‌ای برگزار کرد که ایران با صدای بلند چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفت. از طرف دیگر پومپئو تلاش کرد تا برخی کشورهای اروپایی را در کنار متحدان عرب آمریکا گرد هم بیاورد تا اتحاد آن‌ها را نشان دهد و همگان را از ایران بتراساند. اما همین رویکرد شکاف‌های عمیق رو به افزایش میان ایالات متحده و کشورهای اصلی اروپا را نیز به نمایش گذاشت.

به نوشته گاردین، در حالی که «مایک پنس» و پومپئو نشست ورشو را در چارچوب تلاش برای ایجاد یک خاورمیانه باثبات تفسیر کردند، اما عقده دشمنی ترامپ با ایران بیش از پیش در حال منحرف کردن اهداف بلندمدت سیاسی آمریکا و بی ثبات‌تر کردن متحدان منطقه‌ای واشنگتن است. به عنوان نمونه تعجیل برای خروج از سوریه با مخالفت متحدان کاخ سفید روبرو شد. کنگره و ژنرال‌های پنتاگون هم تلاش کردند تا وی را برای تغییر این خط مشی متقاعد سازند و در نهایت وی تصمیم گرفت حضور آمریکا را در عراق تقویت کند تا از آنجا بر ایران نظارت داشته باشد.

بر این اساس تکاپوی خصمانه پومپئو در ورشو مرحله دیگری از روند عمدی دور شدن رویکردهای ترامپی کاخ سفید از متحدان به ویژه در اروپا است که موجب واگرایی بیشتر می‌شود. اگر این جدایی تاکنون آشکار نبود این هفته سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان (با ایجاد کانال مالی اروپایی با ایران) نشان دادند که نمی‌توانند بیش از این به منطق، آگاهی و تعادل رهبر ایالات متحده اعتماد داشته باشند.

***غیبت بازیگران مهم منطقه

از سوی دیگر این کنفرانس به اصطلاح امنیتی و صلح جویانه در حالی برگزار شده است که مهمترین رکن ثبات و امنیت در خاورمیانه یعنی جمهوری اسلامی ایران در آن شرکت ندارد و مشخص نیست تصمیمات این نشست با چه هدفی و چگونه قرار است اجرایی شود. علاوه بر ایران کشورهای روسیه و چین هم در این نشست حضور نیافته‌اند. نبود مسکو در کنفرانس ورشو به ویژه پس از پیروزی‌های اخیر «ولادیمیر پوتین» در عرصه‌های سیاسی و نظامی سوریه می‌تواند ضربه بزرگی به کارآمدی تصمیمات این نشست باشد. از طرف دیگر در حالی که قدیمی‌ترین عامل بی ثباتی در خاورمیانه، منازعه فلسطین و رژیم صهیونیستی است، تقریبا همه گروه‌های فلسطینی نیز هیچ نماینده‌ای را به لهستان نفرستادند.

روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی ضمن بیان این نکته، آورده است که غیبت ایران توجه‌ها را در مذاکرات خاورمیانه‌ای در ورشو به خود جلب کرده است.

این روزنامه به صورت تلویحی فهرست حاضران در نشست ورشو را نشانه‌ای از شکست کاخ سفید در آزمون تشکیل یک ائتلاف در مقابل ایران توصیف کرد.

روزنامه «لس آنجلس تایمز» هم در گزارش خود کاخ سفید را میزبان واقعی کنفرانس ورشو توصیف کرد که با استقبال سرد کشورهای مطرح روبرو شد و بسیاری از کشورها در سطحی پایین در آن مشارکت کردند و تنها رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی از آن راضی شدند.

دست پخت ایالات متحده در برگزاری این نشست به اندازه‌ای شور بود که سخنان تند پومپئو مبنی بر لزوم مقابله با ایران هم خریداری پیدا نکرد. آتش تند مقام‌های آمریکایی به اندازه‌ای بود که حتی مایک پنس برای تحریک حاضران و ایجاد ترس در میان کشورهای منطقه مدعی شد ممکن است یک هولوکاست دیگر در خاورمیانه به راه بیافتد.

این گزارش عنوان داشت که اگرچه این کنفرانس با هدف ایجاد صلح در خاورمیانه برگزار شد اما برخی از اصلی‌ترین بازیگران منطقه در آن غایب بودند. بر این اساس اگرچه از سوی مقام‌های آمریکایی سنگ تمام گذاشته شد و کاخ سفید حضور پررنگی را در نشست داشت اما شواهد نشان داد در لهستان موضوع صلح اعراب و اسرائیل برای آمریکا اهمیتی بیشتر از مسائل مربوط به ایران پیدا کرد.

بنابر تحلیل این روزنامه آمریکایی با اینکه مشاوران دولت ترامپ سعی داشتند با برگزاری این نشست به جهان نشان دهند که قادر شده‌اند اتحادی را در مقابل تهران ایجاد کنند، اما نبود دو بازیگر اصلی منطقه در کنار غیبت روسیه و چین در کنار استقبال سرد رهبران اروپایی حکایت از پذیرفته نشدن سیاست‌های دولت ترامپ از سوی بسیاری از کشورهای جهان داشت.

به اعتقاد رسانه‌های آمریکایی بسیاری از تحلیلگران وقتی که این کنفرانس را با تلاش‌های «باراک اوباما» در امضای توافق هسته‌ای مقایسه می‌کنند، ابتکار در ورشو را شکستی بارز برای ایالات متحده می‌دانند.

بار دیگر گذشت زمان نشان داد که دولت آمریکا خود را در باتلاقی خود ساخته غرق کرده و حتی از دوستان خود منزوی مانده است. نشانه این وضع را می‌توان در این مورد دید که اکنون حتی یکی از کشورهایی که توافق هسته‌ای را امضا کرد با این سیاست‌های کاخ سفید موافق نیست.

پژوهش**۹۱۳۰

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه می‌یابد

ایرناخبرگزاری ایرنا
ترامپ: تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه می‌یابد
پکن- ایرنا- گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی حاکی است همزمان با اعزام یک هیات کره شمالی به ویتنام برای فراهم کردن مقدمات دیدار سران آمریکا و کره شمالی، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بر استمرار تحریم ها علیه پیونگ یانگ تاکید دارد.

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ روز شنبه نوشت؛ رییس جمهوری آمریکا گفته است ما هیچ شتابی برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی نداریم و تحریم‌ها سرجای خود باقی است.

او افزود: بهترین روابط را در طول تاریخ مناسبات آمریکا و کره شمالی با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برقرار کرده‌ایم.

با این وصف رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد به فشارها علیه کره شمالی ادامه خواهد داد و آنچه فعلا می‌خواهد این است که کره شمالی دست به آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی نزند.

ترامپ گفت: مساله فوری برای ما این است که چنین آزمایش هایی انجام نشود و برای خلع سلاح هسته‌ای فرصت وجود دارد.

رییس جمهوری آمریکا گفت: چین و روسیه هم چون تحریم‌ها را تاکنون اجرا کرده‌اند در واقع به برنامه آمریکا برای فشار بر کره شمالی مساعدت و با آن همراهی کرده‌اند.

گزارش خبرگزاری کره جنوبی حاکی است که یک هیات شامل ۱۲ نفر از مقام‌های کره شمالی به ریاست 'کیم چانگ سون' رییس ستاد رهبر آن کشور وارد پکن شده‌اند.

این هیات قرار است از طریق چین راهی ویتنام محل برگزاری دومین دیدار سران کره شمالی و آمریکا شود.

بر اساس اعلام ترامپ دیدار وی و کیم رهبر کره شمالی روزهای ۲۷ و ۲۸ فوریه در ویتنام انجام خواهد شد، رییس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرده است این نشست نیز مانند نشست نخست آنها در سنگاپور در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی موفق باشد.

این در شرایطی است که از آن زمان تاکنون کره شمالی برنامه تسلیحاتی اتمی خود را رها نکرده و آمریکا نیز تحریم‌ها را با قدرت اعمال کرده است.

آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه ترامپ در مورد سوریه

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
بیانیه ترامپ در مورد سوریه
ترامپ اعلام کرد تا چند ساعت دیگر بیانیه‌ای در رابطه با عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه صادر خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| ترامپ اعلام کرد تا چند ساعت دیگر بیانیه‌ای در رابطه با عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه صادر خواهد کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری‌ها اعلام کردند ترامپ که در کاخ سفید سخن می‌گفت اعلام کرد: ما اعلامیه‌های مهمی در رابطه با سوریه و موفقیت‌هایمان در از بین بردن خلافت داعش داریم که طی ۲۴ ساعت آینده منتشر خواهیم کرد.

ترامپ در حالی وعده صدور بیانیه را داد که پیش از این چند بار از شکست داعش و خروج نظامیانش از سوریه سخن گفته بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ وضعیت اضطراری اعلام کرد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ وضعیت اضطراری اعلام کرد
رئیس‌جمهور آمریکا فرمان «وضعیت اضطراری» در سراسر این کشور را به بهانه «حوادث خشونت‌بار در مرزهای جنوبی» امضا کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در همین حال، نانسی پلوسی و چاک شومر از نمایندگان شناخته شده حزب دموکرات در بیانیه مشترکی به این فرمان ترامپ واکنش نشان دادند.

در بیانیه این دو نماینده آمده است: واقعی جلوه دادن یک بحران غیرواقعی از سوی رئیس‌جمهور، نقض آشکار قانون اساسی است و کشور را ناامن‌تر خواهد کرد.

به گزارش رویترز، با اعلام وضعیت اضطراری، رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند بدون اجازه و تصویب کنگره این کشور، اعتبار مالی برای ساخت دیوار در مرز مکزیک را از سایر ردیف‌های بودجه تأمین کند.

به اعتقاد رئیس‌جمهور آمریکا، ساخت دیوار در مرز مکزیک باعث توقف مهاجرت غیرقانونی به این کشور خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید تصریح کرد: من فرمان وضعیت اضطراری را امضا می‌کنم.

وی اضافه کرد: ما با حمله باندهای تبهکار، با تهاجم مواد مخدر و با حمله (ورود غیرقانونی پناهجویان) مواجه هستیم و این غیر قابل قبول است.

ترامپ تصریح کرد، منابع مختلفی برای تأمین هزینه ساخت دیوار مرزی در اختیار دارد و می‌خواهد با این فرمان اجرایی ساخت دیوار را تسریع کند.

ترامپ برای ساخت دیوار مرزی خواستار بودجه‌ای ۵٫۷ میلیارد دلار شده بود اما دموکرات‌ها در کنگره با این بودجه مخالفت کردند.

اختلاف دولت دونالد ترامپ با دموکرات‌ها بر سر تأمین بودجه ساخت دیوار مرزی در جنوب آمریکا باعث شد که بخشی از ادارات دولت فدرال به مدت ۳۵ روز تعطیل شود. این طولانی‌ترین تعطیلی ادارات در تاریخ معاصر آمریکا بود که در نهایت با موافقت طرفین بر سر تأمین بودجه موقت به پایان رسید.

این در حالی است که نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد، اگر دونالد ترامپ در رابطه با مرزهای جنوبی کشور اعلام وضعیت اضطراری کند، رئیس‌جمهور دموکرات بعدی در رابطه با اسلحه چنین خواهد کرد.

پلوسی همچنین گفت، دونالد ترامپ با این اقدام خود کنگره را دور می‌زند و اکنون دموکرات‌ها باید امکانات و گزینه‌های خود را ارزیابی کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در نشستی خبری با «بحرانی» خواندن وضعیت امنیتی در مرز جنوبی با مکزیک، گفت برای تأمین بودجه دیوار مرزی مورد نظرش وضعیت اضطراری اعلام می‌کند.

ترامپ گفت، با اعلام وضعیت اضطراری می‌تواند هشت میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی اختصاص دهد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایران، یک - آمریکا، هیچ؛ بلوف‌های «نورثروپ گرومن» سازنده پهپاد ساقط‌شده RQ-۴ درباره جنگ با جمهوری اسلامی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
توضیح، این‌که «گلوبال هاک» (Global Hawk) به معنای «شاهین جهانی» نامی است که معمولا برای اشاره به سری پهپادهای خانواده RQ-۴ از آن استفاده می‌شود و «نورثروپ گرومن» نیز ابرکمپانی نظامی-صنعتی سازنده این پهپادهاست (جزئیات بیش‌تر). اما برای درک بهتر این‌که نورثروپ گرومن چگونه پنتاگون و اکنون ترامپ را فریب داده است، ادامه این گزارش را بخوانید. در آن سند که تبلیغ نورثروپ گرومن برای محصولش به شمار می‌رفت، جنگ «در آن زمان تخیلی» با ایران به شدت پررنگ شده بود. روی هم رفته، نورثروپ گرومن به پنتاگون پیشنهاد کرده است تا ۱۵۷ پهپاد گلوبال هاک از این کمپانی خریداری کند. این‌بار نیویورک‌تایمز گزارش داد که ترامپ دستور حمله به ایران را صادر کرده، اما ناگهان این دستور را پس گرفته است [۷].
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.
برنابرنا1 روز قبل
یک پایگاه خبری ساعاتی قبل در گزارشی مدعی شد که در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ای در روز شنبه، بین روحانی و جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصمیم به ترک جلسه مذکور گرفت که علی لاریجانی او را منصرف کرد. براساس گزارش ادعایی این پایگاه خبری، جهانگیری بعد از این ماجرا در محل کار خود حاضر نشد. همچنین حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در توئیتی که به نظر می‌رسد بی ارتباط با این ماجرا نباشد، نوشت: "جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. بزرگان کشور در این جلسات، دیدگاه‌های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای بهبود زندگی مردم دنبال می‌کنند. " جلسات هیئت وزیران هر هفته عصر روزهای یکشنبه و صبح روزهای چهارشنبه در ساختمان ریاست جمهوری و به ریاست رئیس جمهوری و با حضور معاون اول رئیس جمهوری و اعضای کابینه برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1