باگ‌های تازه کشف شده در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و توییتر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

باگ‌های تازه کشف شده در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و توییتر

گزارش‌هایی منتشر شده که از ایراد تازه اپلیکیشن اینستاگرام خبر می‌دهد. پس از بررسی شکایت عده زیادی از کاربران مبنی بر تغییر یا کم شدن ناگهانی تعداد فالوئرهاشان مشخص شد که این اپلیکیشن محبوب دچار یک نقص فنی شده است. اینستاگرام با انتشار بیانیه‌ای وجود این باگ را تایید و اعلام کرد با تلاش متخصصان فنی به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

اخیرا نقصی در اپلیکیشن توییتر نیز کشف شده که البته همیشه وجود داشته اما مطرح نشده بود. در حقیقت این نه یک نقص فنی که یک عیب عملکردی محسوب می‌شود. مشخص شده که توییتر پیغام‌های مستقیم شما را برای همیشه نگه می‌دارد حتی اگر آن‌ها را پاک کرده باشید. این مسئله نقض حریم شخصی محسوب می‌شود و می‌تواند توییتر را در ناحیه خاکستری قانون حفاظت از اطلاعات جدید اروپا قرار دهد. سی روز پس از غیرفعال کردن این شبکه کل داده‌های شما از آن حذف می‌شود به جز اطلاعات مکالماتتان که برای همیشه در حافطه این برنامه ذخیره می‌ماند.

سایت خبری

باگ جدید؛ مقصر کاهش فالوورهای اینستاگرام

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
باگ جدید؛ مقصر کاهش فالوورهای اینستاگرام
باگ جدید؛ مقصر کاهش فالوورهای اینستاگرام - 0

گزارش‌های متعددی از روزهای گذشته در فضای مجازی از سوی کاربران اینستاگرام منتشر شده که نشان می‌دهد تعداد فالوورهای آنها بدون دلیل خاصی کم شده و یا تغییر یافته است.

به گزارش ایسنا، اینستاگرام که هم اکنون یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می‌رود و میزبان میلیون‌ها نفر کاربر از کشورهای مختلف است، حالا به گفته برخی از کارشناسان و تحلیلگران دچار یک مشکل و آسیب پذیری جدید شده است که به واسطه آن، تعداد دنبال کنندگان و فالوور‌های کاربران فعال در این پلتفرم دچار تغییرات قابل ملاحظه‌ای شده است.

به نظر می‌رسد باگ و نقص فنی جدیدی در پلتفرم اینستاگرام به وجود آمده است که به واسطه آن کاربران از کاهش ناگهانی تعداد فالوور‌های خود گله و شکایت کرده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر، البته اینستاگرام نیز با انتشار بیانیه‌ای بعد از انتشار گزارش‌های کاربران اعلام کرد که این مساله به دلیل بروز یک باگ و آسیب پذیری رخ داده است و به زودی با تلاش متخصصان فنی و کارشناسان فعال در اینستاگرام برطرف خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

عمر دایرکت‌های توییتر ابدی است!

انتخابخبرگزاری انتخاب
عمر دایرکت‌های توییتر ابدی است!
شاید باور نکردنی باشد اما اگر به هر فردی در توییتر دایرکت بدهید، اطلاعات گفتگوهای شما با آن شخص تا سال ها در توییتر ثبت می شود، حتی اگر شما گفتگوهای خود را پاک کرده باشید.
عمر دایرکت‌های توییتر ابدی است! - 0

شاید باور نکردنی باشد اما اگر به هر فردی در توییتر دایرکت بدهید، اطلاعات گفتگوهای شما با آن شخص تا سال‌ها در توییتر ثبت می‌شود، حتی اگر شما گفتگوهای خود را پاک کرده باشید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حذف دایرکت در توییتر تقریبا بی معناست، چرا که پیغام‌های شما برای همیشه در توییتر ثبت می‌شود. درواقع توییتر پیام‌های مستقیم و خصوصی شما را برای سال‌ها حفظ می‌کند، از جمله پیام هایی که شما و دیگران حذف کرده‌اید.

اما این همه ماجرا نیست، حتی پیغام‌های حساب هایی که غیرفعال شده‌اند یا به حالت تعلیق درآمده‌اند، برای همیشه ثبت می‌شود. جالب است که این اشکال از مدت‌ها پیش در توییتر وجود داشته اما اخیرا رونمایی شده است. مدتی پیش پیام‌های دایرکت به راحتی قابل حذف مستقیم بودند، اما قانون توییتر اخیرا تغییر کرده و اکنون توییتر فقط اجازه میدهد تا کاربر پیامهای خود را از حساب کاربریش حذف کند.

توییتر در این خصوص می‌گوید: «دیگران در مکالمه هنوز قادر به دیدن پیام‌های مستقیم یا مکالمات شما هستند، حتی اگر شما پیام‌ها را حذف کرده باشید.»

اما به نظر می‌رسد توییتر طی سالهای اخیر کاربران را فریب داده است. چرا که توییتر در بخش سیاست حفظ حریم خصوصی خود می‌گوید که هر کسی که مایل به ترک سرویس می‌تواند حساب خود را «غیرفعال» کرده و سپس حذف شود. "پس از ۳۰ روز نیز کل حساب از بین می‌رود (همراه با داده‌های آن). اما، در آزمایشهای جدید مشخص شده که پیام‌های دایرکت که از سال‌ها قبل ارسال شده‌اند، از جمله پیام‌های قدیمی که مرتبط با حساب‌های معلق یا حذف شده‌اند، باز هم به راحتی قابل رصد هستند.

این یک «عیب عملکردی» است و تنها یک نقص امنیتی در نظر گرفته نمی‌شود، این اشکال اجازه می‌دهد تا هر کسی «بایگانی روشنی» از مکانیسم توییتر در اختیار داشته باشد.

افزون بر این، اشکال مذکور، یک مسئله خطرناک برای حفظ حریم خصوصی است و به ویژه می‌تواند کاربرانی با ریسک بالای خطر مانند روزنامه نگاران و فعالان سیاسی را به خطر بیندازد. این مشکل برای توییتر تبعاتی شدید خواهد داشت. برای مثال حفظ پیام‌های دایرکت برای سال‌های طولانی ممکن است شرکت توییتر را در ناحیه خاکستری قانون حفاظت از اطلاعات جدید اروپا قرار دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اسپیس‌ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار می‌دهد

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
درون دماغه این موشک ۶۰ ماهواره ارتباط ایتترنتی قرار داده شده بودند که نخستین محموله از مجموعه چندهزارتایی ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس است که قرار است به ایجاد پوشش ارتباط اینترنتی ارزان‌قیمت برای سراسر جهان کمک کنند. هر ماهواره استارلینک ۲۲۷ کیلوگرم وزن دارد و این سنگین‌ترین محموله‌ای بوده است که موشک فالکون ۹ به مدار برده است. اسپیس‌ایکس قرار است در نهایت حدود ۱۲۰۰۰ تا از این ماهواره‌ها را در مدار تحتانی کره زمین قرار دهد تا پوشش اینترنتی برای سراسر جهان را ایجاد کنند. این ماهواره‌ها در دو مجموعه در مدار قرار خواهند گرفت: مجموعه اول شامل ۴۴۰۹ ماهواره و مجموعه دوم شامل ۷۵۱۸ ماهواره. در فیلم جزئیات پرتاب فالکون ۹، بازگشت بخش بوستر به سکوی دریایی و قرار گرفتن ماهواره‌ها در مدار را می‌بینید.

معرفی ایمن‌ترین خودروهای شاسی‌بلند جهان

6+
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل

وقتی عکس‌ها به حرف می‌آیند!

ایسناایسنا8 ساعت قبل
پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی شرکت سامسونگ در روسیه، سیستمی توسعه داده‌اند که می‌تواند تنها از روی تصاویر افراد، مدل صحبت کردن آن‌ها را شبیه‌سازی کند. غول فناوری کره‌ای اخیرا یک سیستم هوش مصنوعی «دیپ‌فیک» (deepfake) جدیدی را توسعه داده است که می‌تواند تنها با داشتن یک تصویر از افراد، نحوه حرف زدن آنها را شبیه‌سازی کند. این نرم افزار دیپ فیک نیز همانند فتوشاپ با استفاده از یادگیری ماشین می‌تواند مدل صحبت کردن افراد را شبیه‌سازی کند. آزمایشگاه هوش مصنوعی سامسونگ، سیستم خود را «صحبت عصبی واقع گرایانه» (realistic neural talking heads) نامید. اصطلاح «talking heads» اشاره به ژانر ویدئویی دارد که این سیستم می‌تواند ایجاد کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
این فهرست که ایمن‌ترین خودروهای شاسی بلند لوکس در بازار ایالات متحده آمریکا را نشان می‌دهد، به ترتیب از رتبه نخست تا نهم به شرح زیر است:۱. ولوو ایکس سی ۶۰ (Volvo XC۶۰) از بارزترین قابلیت‌های این خودرو می‌توان به سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار در حالت استاندارد اشاره کرد. این خودرو در دو تیپ Momentum و R-Design عرضه می‌شود که توانست در آزمایش تصادف از جلو رتبه عالی را به خود اختصاص دهد. این خودرو همچنین توانست برای محافظت از جان سرنشینان رتبه خوب و برای سیستم ترمز اضطراری خودکار رتبه عالی را به خود اختصاص دهد. این خودرو همچنین نمرات خوبی در آزمون‌های تصادف مختلف NHTSA کسب کرده و سیستم ترمز اضطراری خودکار آن نیز امتیاز عالی را به دست آورده است.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
شرکت تایونی TSMC به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده چیپ دنیا می‌گوید تحویل سفارشات هواوی را بدون نگرانی از جریمه آمریکا ادامه خواهد داد. قوانین تحریم هواوی، تجهیزات ساخت چیپ را شامل نمی‌شوندبه گفته شرکت صنایع نیمه هادی تایوان اگرچه مالکیت فکری و مواد مورد استفاده برای ساخت قطعات نیمه هادی مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شوند، اما تجهیزات ساخت چیپ از این قوانین پیروی نمی‌کنند. تصمیم عجیب واشنگتن برای تحریم هواوی بسیاری از تأمین کنندگان در سرتاسر جهان را سردرگم کرده است. قطعات نیمه هادی به عنوان قلب تپنده تجهیزات الکترونیکی، نقش محوری را در جنگ تجاری پکن و واشنگتن ایفا می‌کنند. اگرچه هواوی شرکت HiSilicon را به عنوان بازوی طراحی چیپ در اختیار دارد، ولی هنوز تا حد زیادی به شرکت‌های خارجی وابسته است.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
گوشی اقتصادی ردمی ۷A به عنوان جایگزینی برای مدل ۶A با چیپست اسنپدراگون ۴۳۹ معرفی شد. البته لبه‌های نمایشگر اندکی خمیده هستند تا کمی ظاهر مدرن‌تری به این گوشی اقتصادی بدهند. ردمی ۷A همچنین گواهینامه P۲i را به همراه دارد که خبر از مقاومت نسبی گوشی در برابر نفوذ آب و رطوبت می‌دهد. از دیگر خصوصیات ردمی ۷A می‌توان به بهره مندی از درگاه ۳٫۵ میلی متری هدفون و اندروید ۹٫۰ اشاره کرد. ردمی ۷A در رنگ‌های آبی و مشکی روانه بازار می‌شود و هنوز قیمت و زمان عرضه آن اعلام نشده است.

اخبار بیشتر