اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 28 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 28 بهمن‌ماه

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷
امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه "قیمت دلار" با افزایش ۵۰ تومانی نسبت به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد.

قیمت دلار و قیمت ارز در بازار امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷ - 1

فرارو-صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز یکشنبه ۲۸ بهمن با افزایش ۵۰ تومانی نسبت به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو اما در صرافی‌های بانک‌ها ۵۰ تومان کاهش یافت و ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ بانک مرکزی در جریان قیمت‌گذاری ۴۷ ارز دولتی موجود در معاملات امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه، نرخ ۱۳ ارز از جمله دلار آمریکا و درهم امارات ثابت ماند و نرخ پوند و ۱۶ ارز دیگر هم افزایش یافت.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۴ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۴ هزار و ۱۴۰ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۴۲۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار کانادا در مرکز مبادلات ارزی با قیمت ۳۱، ۷۱۳ ریال، قیمت درهم امارات ۱۱، ۴۳۷ ریال و قیمت لیر ترکیه نیز ۷، ۹۶۵ ریال قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ جدید مرغ در بازار؛ قیمت به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
نرخ جدید مرغ در بازار؛ قیمت به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید
نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار اعلام شد.

یک منبع آگاه از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد.

نرخ جدید مرغ در بازار؛ قیمت به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید موبایل و خودرو در بازار

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
قیمت جدید موبایل و خودرو در بازار

با وجود ثبات نسبی نرخ ارز در ماه‌های اخیر، نوسان قیمت به ویژه برای برخی محصولات مانند خودرو و موبایل تمامی ندارد. آخرین قیمت گوشی و خودرو و هر کالای دیگری را می‌توانید در بین بیش از ۷۰۰ فروشگاه معتبر با اپلیکیشن ترب مقایسه کنید و ارزان‌ترین فروشنده بازار را برای محصول مورد نظر خود پیدا کنید و از دام گران‌فروشان بازار در امان باشید.

قیمت جدید موبایل و خودرو در بازار - 2

کافی است اسم مدل موبایل یا خودرو یا هر کالای مورد نظر را در ترب بنویسید و مقایسه قیمت فروشندگان معتبر را از سراسر کشور را یکجا ببینید! به همین سادگی!

برای مثال در عکس زیر قیمت گوشی سامسونگ A۷ ۲۰۱۸ را در فروشگاه‌های معتبر در ترب می‌بینید.

قیمت جدید موبایل و خودرو در بازار - 5

یک یاز ویژگی‌های کاربردی ترب نمودارهای زمانی قیمت محصولات است که به کمک این نمودارها می‌توانید قیمت روزها و هفته‌های گذشته محصولات را مقایسه کنید و از روند تغییر قیمت کالاها اطلاع داشته باشید.

برای مثال از این لینک نمودار تغییر قیمت خودرو پراید در بازار را می‌بینید.

لیست قیمت‌های ترب برای خودرو نیز بسیار جامع هست به طوری که قیمت‌های خودرو را از سایت‌های دیوار و شیپور و نمایشگاه‌های خودرو یکجا گردآوری می‌کند. تا بانک اطلاعاتی جامع و راحتی برای اطلاع از قیمت خودرو در بازار در اختیار کاربران خود قرار بدهد.

ترب اخیرا قیمت دلار و قیمت سکه را از مراجع مورد تایید بانک مرکزی به لیست قیمت محصولات خود اضافه کرده است تا کاربران ترب از مراجعه به سایت‌ها و منابع دیگر بی نیاز شوند. علاوه بر قیمت لحظه‌ای دلار و سکه، ترب نمودارهای زمانی تغییرات قیمت را در بازه‌های زمانی مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مثلا می‌توانید قیمت سکه در تاریخ ۲۰ بهمن را مشاهده کنید.

برای مثال از این لینک نمودار تغییرات قیمت سکه بهار آزادی در بازه‌های زمانی مختلف را می‌بینید.

قیمت جدید موبایل و خودرو در بازار - 12

اگر تصمیم به خرید دارید، حتما قبل از خرید برای اطلاع از قیمت بازار و فروشندگان معتبر از ترب استفاده کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت گل در راه است؛ نرخ مصوب هر شاخه گل رز ۱۵ هزار تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش قیمت گل در راه است؛ نرخ مصوب هر شاخه گل رز ۱۵ هزار تومان
شاهرخی گفت: با ازدیاد تقاضا در روز مادر پیش بینی می‌شود که قیمت گل با نوساناتی در بازار روبرو شود.

اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران از رکود حاکم بر بازار گل خبر داد و گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید، بسیاری از مغازه داران از رکود حاکم بر بازار و نبود مشتری گلایه‌هایی دارند.

وی افزود: با ازدیاد تقاضا در روز مادر پیش بینی می‌شود که قیمت گل با نوساناتی در بازار روبرو شود.

شاهرخی نرخ مصوب هر شاخه گل رز را ۱۲ تا ۱۵ هزار، لیلیوم ۳۰ تا ۳۵ هزار، مریم ۴ تا ۸ هزار، آنتوریوم ۳ تا ۵ هزار، نرگس ۶ تا ۷ هزار و میخک دسته‌ای ۱۲ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه گل و گیاه استان تهران ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و ازدیاد تقاضا در ایام پایانی سال، امکان پیش بینی قیمت گل و سبزه در بازار وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت پیاز سنبل و لاله در بازار افزایش یافته است، بیان کرد: با توجه به وارداتی بودن پیاز گل سنبل و لاله و اختصاص نیافتن ارز ۴۲۰۰ تومانی و نیمایی به واردات، طبیعی است که قیمت این اقلام گل در بازار افزایش می‌یابد.

شاهرخی با اشاره به اینکه قیمت مواد اولیه و جانبی تولید گل در یک سال اخیر بیش از ۲٫۵ برابر رشد داشته است، اظهار کرد: قیمت مواد اولیه و ملزومات گل نظیر پیاز، اسفنج، روزنامه و نایلون و رمان و … نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته که با این وجودنوسان قیمت گل امری طبیعی است.

رئیس اتحادیه گل و گیاه در پایان تصریح کرد: در چند وقت اخیر برخی افراد در فضای مجازی به فعالیت در زمینه عرضه گل می‌پردازند که ثبت شکایات در این خصوص پیگیری نمی‌شود چرا که این افراد زیرمجموعه اتحادیه نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گوشت قرمز باید بر روی ۵۰تا ۶۰هزار تومان تثبیت شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
قیمت گوشت قرمز باید بر روی ۵۰تا ۶۰هزار تومان تثبیت شود
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز اعلام کرد که با واردات گوشت باید قیمت این محصول را در بازار بر روی هر کیلوگرم 50 تا 60 هزار تومان تثبیت کنیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ماه) فراکسیون با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاوری، گفت: حجتی اعلام کرد که بر اساس بنده (خ) ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه با تصویب دولت ۲ هزار میلیارد تومان به منظور بخشودگی سود و جرایم و همچنین سه سال امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه اختصاص داده شده است.

۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده است

نماینده مردم رشت ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست مطرح کرد در بانک کشاورزی ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده که مبلغ با مبلغ ۲هزار میلیارد تومان مشکل ۵۶۰ هزار پرونده زیر بیست میلیون تومان حل می‌شود اما برای استمهال وام همه متغازیان ۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که آقای نوبخت قول دادن بخشی از آن را تا پایان سال تامین کنند.

میوه شب عید ۲۰ اسفندماه توزیع می‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حجتی اعلام کرد کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند برنج، شکر، روغن و گوشت به میزان کافی تامین شده و در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و همچنین میوه مورد نیاز شب عید مردم از جمله سیب و پرتقال تامین شده و از ۲۰ اسفند ماه به بعد در بازار توزیع می‌شود.

جعفرزاده گفت: وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد که در زمینه آرد صنفی و صنعتی محدودیتی به وجود آمده بود که اعلام کردیم همانند سال قبل عمل شود و این مشکل را حل کردیم در حال حاضرعرضه آرد همانند گذشته بدون هیچ کمبودی صورت می‌گیرد.

پیشنهاد صفر شدن تعرفه واردات گوشت قرمز مطرح شده است

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجتی اعلام کرد که برای حل مشکل کمبود گوشت در حال واردات این محصول با ارز دولتی و ارز نیمایی هستیم و تعرفه صفر درصد برای واردات گوشت را پیشنهاد دادیم و وفور گوشت را ایجاد می‌کنیم؛ قیمت گوشت را باید بر روی قیمت ۵۰ الی ۶۰ تومان تثبیت کنیم، تصریح کرد: حجتی در این نشست عنوان کرد که جهت جبران کاهش تولید گوشت اقدام به وارد کردن نژاد رومانوف برای تکثیر نژاد گوسفند چندقلوزا کرده‌ایم که در سال‌های آتی نتیجه می‌دهد و تا چند سال آینده کشور در تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.

در زمینه تامین نهال و پیوندک جدید که دیرگل باشند اقداماتی صورت گرفته و چند باغ مادری در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده‌ایم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین ولایی عنوان کرد که در زمینه تامین نهال و پیوندک جدید که دیرگل باشند اقداماتی صورت گرفته و چند باغ مادری در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده‌ایم و در حال تولید نهال هستیم؛ در زمینه نهال گردو نیز از طریق واردات و همچنین از طریق باغات داخلی پیوندک‌های مورد نیاز تامین می‌شود.

۶ میلیارد متر مکعب آب از قنوات برداشت می‌کنیم

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد که در زمینه بازسازی قنوات کشور عزم جدی داریم و علاوه بر اعتبارات بودجه سالانه حاضریم از مابقی ردیف‌های وزارت جهاد کشاورزی در بخش قنوات که حدود ۶ میلیارد متر مکعب آب برداشت می‌کنیم هزینه نماییم.

خشک کاری برنج به میزان کشت گندم آب مصرف می‌کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد تولید برنج در کشور به دلیل محدودیت منابع آب و آب بر بودن این محصول با مشکل مواجه شده است طرح خشک کاری برنج را مطرح کرده‌ایم که به اندازه آب مورد نیاز تولید گندم به آب نیاز دارد.

۸۵ درصد کمک بلاعوض برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین پرداخت می‌شود

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حجتی مطرح کرد که به دلیل کمبود آب در کشور باید بر روی سیستم‌های آبیاری تحت فشار و روش‌های آبیاری نوین کار کنیم از چند سال قبل اعتبارات خوبی در بودجه سنواتی به این بخش اختصاص پیدا کرده و به کشاورزان تا ۸۵ درصد کمک بلاعوض پرداخت می‌شود./

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

چرا قیمت کاهو ۱۵ هزار تومان شد؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
چرا قیمت کاهو ۱۵ هزار تومان شد؟

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی درباره علت گرانی قیمت کاهو در میادین میوه و تره‌بار به تجارت‌نیوز گفت: برخی می‌گویند یکی از دلایل گرانی قیمت کاهو به افزایش قیمت ارز مربوط می‌شود در حالی که چنین نیست. افزایش قیمت ارز، صادرات و احتکار ارتباطی به افزایش قیمت سبزیجات و صیفی‌جات ندارد. گرانی قیمت سبزیجات و صیفی جات به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

سید رضا نورانی افزود: در دو هفته‌ گذشته باران شدید و تگرگ در مناطق جنوبی کشور باعث شد تا بسیاری از مزارع دچار آسیب شوند. در طول یک هفته گذشته کاهو و برخی صیفی‌جات دزفولی میزان تولیدشان کاهش یافت و در نتیجه قیمت‌ها نسبت به یک ماه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافت. به طوری‌که در میادین عمده فروشی قیمت هر کیلو کاهو از پنج تا شش هزار تومان مورد داد وستد قرار گرفت.

او با اشاره به صادرات محصولاتی همچون کاهو گفت: عده دیگری دلیل افزایش قیمت کاهو را صادرات آن می‌دانند. در حالی کاهو در بازارهای صادراتی جز اقلام سودده نیست. چنانچه گران هم باشد، قابل رقابت نیست. کاهو جز محصولاتی است که همان روز چیده و همان روز هم باید مصرف شود.

نورانی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت کاهو در شب عید ارزان خواهد شد یا خیر؟ پاسخ داد: کاهو جز سبد خانوار ضروری نیست که با گران شدن آن وضعیت مردم دگرگون شود. این محصول قابل نگهداری نیست و بیشتر برای تهیه سالاد استفاده می‌شود. بنابراین اگر مردم از خریدن کاهو صرف نظر کنند قطعا قیمت‌ آن کاهش می‌یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کرمان موتور طرح فروش اقساطی هیوندای آزرا با مدل ۲۰۱۹ را آغاز می‌کند. به گزارش عصر ایران، در طرح فروش نقد و اقساط برای آزرا ۲۰۱۹، قیمت ۹۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با اقساط ۱۲ تا ۲۴ماهه و تحویل ۳۰ روزه قابل واگذاری است. کرمان موتور زمان تحویل این خودرو را یک ماهه تعیین کرده و در ازای هرماه تأخیر ۲٫۵ درصد سود به خریداران پرداخت خواهد شد. این طرح از شنبه ۲۹ تیر به مدت یک هفته اجرایی می‌شود. برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

اخبار بیشتر