1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

وینفرد شفر امروز درباره تمرینات استقلال چه گفت؟

بعد از بازی استقلال با تراکتور، خبرنگار سوالی از وینفرد شفر پرسید، گفته می‌شود پسر شفر از این سوال ناراحت شده و پاسخ ناشایستی به آن داده است. پس از آن ساشا شفر توضیح داده که توهینی به خبرنگار نکرده زیرا وجود رسانه را شالوده فوتبال می‌داند. او افزوده که آبی‌ها مشکلاتی همچون نداشتن زمین مناسب دارند و من با کسانی که با طرح سوالات تحریک‌آمیز قصد آسیب زدن به تیم استقلال را دارند، مخالفم.

طی مصاحبه‌ای که اخیرا با شفر صورت گرفت، او درباره اختلافاتش با یکی از معاونان باشگاه استقلال گفت: متوجه شدم سه هفته پس از آمدنم به این تیم، قصد داشتند اخراجم کنند. اما من مشکلاتم را با مدیرعامل باشگاه در میان می‌گذارم و دیگر وقتی برای موضوعات خارج از زمین ندارم.

سایت خبری

واکنش پسر شفر به توهین به خبرنگاران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش پسر شفر به توهین به خبرنگاران

پس از پایان بازی تیم‌های تراکتورسازی و استقلال در هفته هجدهم لیگ برتر خبرنگاری از وینفرد شفر سؤالی پرسید که ظاهرا باعث ناراحتی ساشا پسر شفر شده بود و او از ادبیات نامناسبی استفاده کرد.

ساشا شفر درباره این اتفاق اظهار داشت: من هیچ وقت به خبرنگاران توهین نکردم و همیشه به آنها احترام می‌گذارم. می‌دانم فوتبال بدون رسانه‌ها معنایی ندارد.

وی افزود: اتفاقی که در کنفرانس افتاد سوءتفاهم بود و منظور من آن چیزی نبود که برداشت شد. با این وجود مخالف کسانی هستم که قصد آسیب زدن به استقلال را دارند. من مخالف خبرنگاری هستم که بخواهد با سؤالش استقلال را تحریک کرده یا تیم را در یک شرایط دیگری قرار دهد.

پسر سرمربی استقلال در ادامه با اشاره به مشکلات آبی‌پوشان گفت: یکی از مشکلات اصلی نداشتن زمین مناسب است و شما شاهد هستید که چگونه تمرین می‌کنیم. امیدوارم که این مشکل به زودی حل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

صحبت‌های شفر درباره شانس قهرمانی استقلال

الفخبرگزاری الف
صحبت‌های شفر درباره شانس قهرمانی استقلال

به گزارش «ورزش سه»، گفت و گوی امروز شفر با خبرنگاران در حاشیه تمرین استقلال در زمین شماره دو آزادی از آن جهت اهمیت دارد که سرمربی استقلال در دو قسمت مختلف از گفت و گو زاویه خود را با برخی اتفاقات درون باشگاه نشان داد. ابتدا زمانیکه خبرنگاری درباره مسائل فی ما بین علی خطیر و او سوال کرد و حتی به مساله برکناری شفر اشاره کرد که سرمربی استقلال این موضوع را رد نکرد. شفر همچنین در اواخر گفت و گو نیز واکنشی به سبک خود به موضوع کمیته فنی باشگاه استقلال داشت که ممکن است واکنش بر انگیز باشد. صد البته وقتی شما مربی با قیمت و کلاس شفر استخدام می‌کنید به سختی می‌توانید او را تحت لوای یک کمیته فنی قرار بدهید. مصاحبه شفر و خبرنگاران پر تعداد حوزه استقلال در زمین نا مناسب تمرین نماینده ایران در آسیا را با هم مرور می‌کنیم:

مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

شکست مقابل تراکتورسازی؟

می‌خواهم ابتدا درباره آماده سازی قبل از تراکتورسازی صحبت کنم. همه می‌دانستند که بازی مهمی برای ماست. دوران آماده سازی که لازم داشتیم در قبل از نیم فصل دوم خیلی خوب نبود و بازیکنان از یک سری مسائل خوشحال نبودند. ما یک هفته قبل از بازی با تراکتورسازی، زمین تمرین خوب نداشتیم و مجبور شدیم تمرین خود را دو بار کنسل کنیم. ما استقلال هستیم و برای آماده سازی خود نیاز به زمین خوب داریم. شما الان زمین تمرین ما را نگاه کنید که زمین خوبی برای تمرین کردن نیست. همه بازیکنان برای استقلال تلاش می‌کنند و آن‌ها با همه وجود تلاش می‌کنند. هواداران هم انتظار صد درصدی از بازیکنان دارند و این طبیعی است. ما یک زمین تمرین خوب نیاز داریم. یکبار تمرین را کنسل کردیم چون زمین خیلی بد بود.

لبخند به کمیته فنی

در بخشی از گفتگو یک خبرنگار از وینفرد درباره کمیته فنی باشگاه استقلال سوال کرد و این که آیا سرمربی آبی‌ها قصد دارد مشارکتی در تصمیم‌ها با این کمیته داشته باشد؟ پس از ترجمه این سوال، وینفرد شفر مکثی کرد و سپس لبخندی زد و با دست زمین تمرین را نشان داد و گفت ما اینجا بیژن طاهری، میگوئل و فرهاد مجیدی را داریم. این مربیان هرروز در تمرین هستند و این بسیار مهم است.

سپس خبرنگار دوباره از شفر سوال کرد: این جواب ما نیست. آیا می‌خواهید با کمیته فنی باشگاه استقلال همکاری کنید؟ که شفر گفت بله گرفتم و با دست نیمکت استقلال که با تیم فنی او پر شده را نشان داد و طوری به این سوال پاسخ داد که وانمود کند که کمیته فنی باشگاه استقلال چیزی جز تیم فنی خود او نیست.

جالب این که این سوال یک بار دیگر هم از شفر پرسیده شد و او حرف هایش را با این جمله تمام کرد: من اینجا کارهای زیادی برای انجام دادن دارم و با بازیکنان و تیم فنی ام مشغول کار هستم. داریوش برگشته، محسن هم همینطور و فرصت زیادی برای مسائل خارج از زمین ندارم.

صحبت‌های شفر درباره شانس قهرمانی استقلال - 9

صحبت با مسئولان درباره مشکلات؟

من همیشه با باشگاه صحبت می‌کنم. امشب جلسه‌ای با آقای فتحی دارم. همه ما عضو یک خانواده هستیم. امشب تمام چیزهایی که مهم هست را به آقای فتحی می‌گویم و مطمئنم که می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

اختلاف با علی خطیر؟

منم شنیده‌ام که ایشان بعد از سه هفته می‌خواستند تغییر سرمربی را انجام دهند. با این‌حال من برای صحبت درباره این مسائل فرصت ندارم. من راجع به همه مشکلات با مدیرعامل باشگاه صحبت می‌کنم و ایشان همه چیز را می‌دانند. همه چیزهایی که در گذشته بوده و باور کنید دفعه اول نیست که این میزها را می‌شنوم. همه مشکلات برای هواداران و باشگاه خوب نیست. وقتی به گذشته برگردید، می‌بینید باشگاه هایی با این مشکلات به لیگ دوم و لیگ سوم می‌روند. من راجع به این مشکلات با مدیرعامل صحبت می‌کنم. من، کادرفنی و بازیکنانم عاشق هستیم. ما به دنبال ساخت یک استقلال جدید و قدرتمند هستیم. می‌خواهم این را به هواداران هم بگویم. در تبریز شاید حدود ۲۰۰ هوادار در استادیوم بودند. آنها برای ما آمده بودند و من از آنها متشکرم. ما مسئولیت در قبال آنها داریم. من فرصت ندارم راجع به این صحبت کنم که یک آدمی سه ماه یا شش ماه پیش چه گفته است. من باید وقتم را برای تیمم بگذارم چون عاشق تیمم هستم.

مشکلات فضای مجازی؟

خواهشم از هواداران این است که صحبت‌های که در فضای مجازی و اینستاگرام هست را باور نکنند. خیلی راحت با پول می‌شود این مطالب را در فضای مجازی قرار دارد. واقعیت این است که ببینیم کادرفنی، آقا فرهاد، آقای میگوئل و ساشا و مدیرعامل ما چه می‌گوید. با هواداران می‌توانیم چیزهای زیادی را تغییر دهیم. هواداران مطمئن باشند وقتی چیزی را می‌گویم، بر اساس واقعیت است.

تغییرات در نیم فصل و ابتدای فصل؟

ما ۲-۳ بازیکن جدید جذب کردیم که دیر به ما اضافه شدند. سطح این بازیکنان را در نرم افزار تخصصی بررسی کردیم و آنها بازیکنان خوبی هستند و استعداد دارند اما دیر به ما اضافه شدند. ایسما و پاتوسی دیر‌تر به ما اضافه شدند. این دو بازیکن باید بیشتر تمرین کنند و باید از اردوی نیم فصل به ما اضافه می‌شدند. اگر بازیکنان سریعتر به ما اضافه می‌شدند، زمان بیشتری برای آماده شدن، داشتند و می‌توانستند با فوتبال تیم ما که بازی تک ضرب است، آشنا شوند.

صحبت‌های شفر درباره شانس قهرمانی استقلال - 19

شانس استقلال برای قهرمانی؟

دیدید که در بازی تراکتورسازی ما اشتباه کردیم و یک توپ در مرکز زمین از دست دادیم و دژاگه یک گل بسیار خوب زد. آنها یک شانس داشتند و گل زدند اما ما شانس‌های زیادی بعد از آن داشتیم و گل نزدیم. بازیکنان سخت کار می‌کنند و می‌خواهند استقلال برنده باشد. همه با صد در صد وجود خود تلاش می‌کنند. فصل بعد از بازی آخر به پایان می‌رسد. ما در لیگ قهرمانان آسیا نیز کار بسیار سختی داریم. الدحیل بازیکنان گران قیمتی را جذب کرده و الهلال نیز همینطور. باید ببینیم در انتهای لیگ و آسیا چه اتفاقی رخ می‌دهد اما توجه ما روی بازی پارس جنوبی است.

شفر زیر بار نرفت!

آخرین سوال از شفر درباره حرف‌های اشکان خورشیدی داور بازی تراکتورسازی - استقلال درباره صحبت‌های سرمربی استقلال در نشست خبری بود. شفر ادعا کرده بود اشکان خورشیدی در پایان بازی نزد او آمده و بابت اشتباهش عذرخواهی کرده است که خورشیدی دیروز در گفتگویی اعلام کرد هرگز این صحبت از سوی او اعلام نشده و گفتگویش با شفر تنها شامل تشکر از مرد آلمانی بوده است.

شفر در پاسخ به این سوال بازهم به روش خودش عمل کرد. او گفت: چیزی که من درباره داور گفتم درست است، من نمی‌خواهم داور را زیر سوال ببرم اما آن چیزی که من گفتم حقیقت دارد. اشکان دژاگه باید از این بازی اخراج می‌شد، همانطور که فیلمی منتشر شده و شادی مشابه دژاگه با کارت قرمز جریمه شده و از نظر من این اتفاق باید در تبریز هم رخ می‌داد. البته من نمی‌خواهم داوران را زیر سوال ببرم و حتی در فدراسیون فوتبال هم گفتم، داوران لیگ باید قدرتمندتر بشوند. آن‌ها شغل سختی دارند و من نمی‌دانم چقدر حقوق می‌گیرند اما حتما باید به آن‌ها احترام گذاشت و به پیشرفتشان کمک کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست شفر برای باز شدن در تمرین به روی هواداران

فارسخبرگزاری فارس
درخواست شفر برای باز شدن در تمرین به روی هواداران

به گزارش خبرگزاری فارس، مدت هاست که به دلیل سیاست‌های خاص در باشگاه استقلال تمرینات آبی پوشان پشت درهای بسته برگزار می‌شود.

امروز که بعد از مدت‌ها در تمرین به روی اصحاب رسانه و هواداران باز شد وینفرد شفر از حاجیلو سرپرست تیم خواست تا از این به بعد تمرینات استقلال در هر زمین تمرینی که برگزار شد درها به روی هواداران باز شود و شرایط باز شدن درهای تمرین فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسکاری شفر با تدارکات + عکس

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پاسکاری شفر با تدارکات + عکس
پاسکاری شفر با تدارکات + عکس - 0

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تمرین امروز تیم فوتبال استقلال از ساعت ۱۱ در زمین شماره دو ورزشگاه آزادی برگزار شد.گزارش این تمرین را در زیر می‌خوانید:علی کریمی دیرتر از دیگر بازیکنان وارد زمین تمرین شد و این در حالی است که لباس وی با دیگر بازیکنان تفاوت داشت.

*شفر با یکی از تدارکات مشغول پاسکاری شد.

*فرهاد مجیدی مربی تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز غایب بود.

*وریا غفوری و مهدی قائدی دیگر غایبان این تمرین بودند.

*بخش عمده‌ای از تمرین امروز به کار با توپ و ضربه به دروازه همراه با کار‌های تاکتیکی بود.

*باد سردی در مجموعه آزادی می‌وزید و همه از جمله خبرنگاران از این موضوع ناراضی بودند.

*اصغر حاجیلو هم که در مجموعه حاضر بود، ولی در زمین تمرین حضور پیدا نکرد.

*شفر امروز بیشتر نظارت داشتک کار را به دستیاران خود واگذار کرده بود.

*یکی از نیمه‌های زمین نصف شد و باریکنان به فوتبال درون تیمی پرداختند.

*تعدد مربیان خارجی استقلال باعث شد در هر گوشه زمین یک نفر به عنوان مترجم کار انتقال نکات را برعهده بگیرد.

پاسکاری شفر با تدارکات + عکس - 13پاسکاری شفر با تدارکات + عکس - 14پاسکاری شفر با تدارکات + عکس - 15

خواندن خبر در سایت منبع

شفر: بعد از سه هفته می‌خواستند برکنارم کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا
شفر: بعد از سه هفته می‌خواستند برکنارم کنند

به گزارش ایرنا؛ وینفرد شفر روز یکشنبه در حاشیه تمرین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال یک بازی سخت و مهم را مقابل تراکتورسازی پیش رو داشت و همه از این موضوع باخبر بودند. شرایط آماده سازی استقلال برای نیم فصل دوم مساعد نبود و بازیکنان استقلال از یک سری اتفاقات ناراضی بودند.

وی افزود: استقلال قبل از بازی با تراکتورسازی زمین تمرین خوب نداشت و ما مجبور شدیم سه بار زمین تمرین خود را از بد به بدتر تغییر دهیم. استقلال برای تمرینات خود به زمین تمرین مناسب و با کیفیت نیاز دارد.

شفر با حمایت از بازیکنان استقلال تصریح کرد: شاگردان من با تمام وجود برای موفقیت و پیروزی استقلال تلاش می‌کنند و در هر مسابقه با هر آن چه در وجود دارند زحمت می‌کشند اما همه چیز برای موفقیت آنها مهیا نیست.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که چرا ناراحتی و گلایه‌های خود را به مدیران باشگاه بازگو نکرده است گفت: همیشه با باشگاه صحبت می‌کنم و امشب جلسه‌ای با مدیرعامل دارم. تمام چیزهایی که مهم است را امشب به امیرحسین فتحی می‌گویم و حتم دارم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

شفر درباره اختلافاتش با یکی از معاونان استقلال اعلام کرد: من هم شنیده‌ام که می‌خواستند بعد از سه هفته سرمربی را عوض کنند ولی برای این کارها و صحبت در این خصوص زمان ندارم! من راجع به تمام مشکلات با مدیرعامل باشگاه صحبت می‌کنم و او همه چیزها را می‌داند.

وی افزود: مقابل تراکتورسازی یک اشتباه کردیم و اشکان دژاگه یک گل خوب زد و آنها یک شانس داشتند و گل زدند. بعد از آن موقعیت‌های زیادی داشتیم که گل نشد. این بازیکنان دارند سخت کار می‌کنند و همه می‌خواهند برنده باشند و با تمام وجودشان کار می‌کنند.

شفر اظهار داشت: داور بازی استقلال و تراکتورسازی باید اشکان دژاگه را از زمین اخراج می‌کرد. نمی‌خواهم علیه داور صحبت کنم زیرا کار آنها راحت نیست. چند هفته پیش جلسه‌ای در فدراسیون داشتیم و آنجا گفتم فدراسیون باید داوران را قدرتمندتر کند. آنها شغل سخت و خطرناکی دارند.

شفر در پایان گفت: در لیگ قهرمانان آسیا هم کار بسیار سختی داریم. الدحیل و الهلال بازیکنان گران قیمتی جذب کرده‌اند. باید دید در آسیا و آخر لیگ چه اتفاقی می‌افتد ولی الان تمرکزمان روی بازی با پارس جنوبی است.

ورزشی**م. ت**۹۱۱۸**

خواندن خبر در سایت منبع

شفر و فتحی امشب با هم دیدار می‌کنند

مهرخبرگزاری مهر
شفر و فتحی امشب با هم دیدار می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین فتحی مدیرعامل و وینفرد شفر سرمربی تیم استقلال طی نشستی امشب با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

این اولین نشست مشترک شفر و فتحی بعد از شکست مقابل تراکتورسازی است و طرفین در خصوص وضعیت کنونی تیم صحبت کرده و برای هفته‌های آینده برنامه ریزی می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گزارش گل بهنام بانی توسط عباس قانع و همسرش

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکیوان وحدانی بازیکن سابق باشگاه‌های پیکان، نساجی و صبا باطری در اثر سقوط سنگ روی خودروی شخصی‌اش در محور فیروز کوه (محدوده خطیرکوه) جان به جان آفرین تسلیم کرد. کیوان وحدانی فوتبالیست کشورمان سابقه حضور در تیم‌های صبای قم، پارس جنوبی جم، پیکان تهران، نساجی قائمشهر، آلومینیوم را داشته است. مهدی رحمتی و میثم تیموری بازیکنان تیم فوتبال استقلال با انتشار پیامی حادثه رخ داده برای این فوتبالیست را تسلیت گفتند.
الفالف10 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۳:۱۲ ۳۹۷۱۲۲۹۱۶۷به گزارش خبرآنلاین، این روزها بحث انتخاب جانشین برای کارلوس کی روش، داغ‌ترین بحث فوتبال ایران است و در این میان هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش از بخت خوبی برای حضور روی نیمکت ایران برخوردار است. مرد فرانسوی خوب می‌داند طرفداران مراکش همین طور اهالی فوتبال از او انتظار دارند تا در مصر جام قهرمانی CAF ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد در غیر این صورت رنار دیگر شانسی برای تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی ۲۰۲۲ با مراکش ندارد. هر مربی دیگری هم جای رنار بود با دریافت پیشنهاد وسوسه کننده هدایت ایران برحسب شرایطی که در مراکش دارد، پای میز مذاکره می‌نشست از همین رو جام ملت‌های پیش رو برای او و آینده‌اش نقشی کلیدی دارد و اگر نتواند آنجا با مراکش موفق شود بعید نیست که پیشنهاد ایران را بپذیرد.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به رئال مادرید، شایعات در مورد ترکیب این تیم در فصل آینده شدت گرفته است و ال چیرینگیتو مدعی شد سرمربی فرانسوی علاقه‌ای به حفظ کاسیمرو نداشته و خواهان فروش او در تابستان است. در حقیقت زیدان به فکر تقویت خط میانی خود برای فصل بعد بوده و گزینه مدنظر او انگولو کانته، هافبک فرانسوی چلسی است که در تابستان سال ۲۰۱۶ از لسترسیتی راهی چلسی شده بود. کانته چند ماه قبل قرارداد خود را با باشگاه چلسی تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرد و با توجه به محرومیت آبی‌های لندن از خرید بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالات متوالی، رئال مادرید کار دشواری برای خرید او در تابستان امسال خواهد داشت. کاسمیرو در دوران اول حضور زیدان در رئال مادرید، یکی از عوامل اصلی موفقیت او بود و این هابک برزیلی در هر سه فصلی که کهکشانی‌ها موفق به فتح لیگ قهرمانان شدند، در ترکیب این تیم حضور پررنگی داشت اما به نظر می‌رسد زیزو دیگر تمایلی به ادامه همکاری با او ندارد.

اخبار بیشتر