تشکیل جلسه فوری کمیسیون امنیت ملی درخصوص حادثه تروریستی زاهدان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تشکیل جلسه فوری کمیسیون امنیت ملی درخصوص حادثه تروریستی زاهدان

محمدعلی نجفی خوشرودی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، امروز در جلسه فوق‌العاده‌ای که به منظور بررسی حادثه تروریستی اخیر در زاهدان تشکیل شده بود ضمن تاکید بر استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان برای اقدام علیه ایران اظهار داشت ما مشکلات دولت پاکستان را در صیانت از مرزها درک می‌کنیم اما انتظار همکاری بیشتری در کنترل مناطق هم‌مرز داریم.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رییس این کمیسیون نیز اذعان کرد: معتقدیم که دولت در لایحه بودجه یک پنجم نیازهای مرز را پیش بینی کرده است. این نماینده مجلس افزود: باید راهبرد کلی مرز را که هم مرزبانی کشور، هم سپاه پاسداران و هم مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه داده‌اند، به یک سیاست کلی بدل کنیم. وی در ادامه خاطرنشان کرد که اکنون صدها تروریست در مرز ایران تجهیز شده‌اند و به محض یافتن فرصت دست به اقدامات خرابکارانه خود خواهند زد. او سخنان خود را اینگونه به پایان رساند: جمهوری اسلامی ایران که در فراتر از مرزها امنیت ایجاد کرده است سربازان آن نباید در داخل مرزها قربانی شوند.

سایت خبری

جزئیات جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی با حضور مسئولان اطلاعاتی برای بررسی حادثه تروریستی اخیر

ایلناخبرگزاری ایلنا
جزئیات جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی با حضور مسئولان اطلاعاتی برای بررسی حادثه تروریستی اخیر
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به جلسه فوق‌العاده امروز این کمسیون برای بررسی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان گفت: در جلسه امروز مسئولان دستگاه‌های امنیتی، معاون سیاسی وزارت خارجه و استاندار سیستان و بلوچستان حضور داشتند و نظرات خود را مطرح کردند.

جزئیات جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی با حضور مسئولان اطلاعاتی برای بررسی حادثه تروریستی اخیر - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدعلی نجفی خوشرودی در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه ظهر امروز کمیسیون امنیت ملی که برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان تشکیل شده بود، گفت: علیرغم اینکه مجلس بررسی بودجه سال ۹۸ را در دستور کار دارد اما به محض وقوع حادثه در سریع‌ترین زمان جلسه فوق‌العاده کمیسیون برای بررسی این حادثه تشکیل و بررسی‌ها انجام شد.

وی تاکید کرد: اعضای کمیسیون امنیت ضمن محکومیت حادثه و تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب اسلامی نظرات خود را پیرامون این حادثه بیان کردند. در این جلسه مسئولان دستگاه‌های امنیتی، معاون سیاسی وزارت خارجه و استاندار سیستان و بلوچستان هم حضور داشتند و نظرات خود را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: اگرچه طی ماه‌های اخیر تعداد قابل توجهی از تحرکات تروریستی خنثی شد اما در این حادثه به دلیل ضعف و کاستی اشراف اطلاعاتی شاهد بروز حادثه بودیم.

وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که بررسی شد، بحث استفاده از قلمرو و خاک پاکستان از سوی گروه‌های تروریستی برای اقدام علیه ایران بود. ما شرایط و مشکلات دولت پاکستان برای کنترل مرزها و هم‌جواری با جمهوری اسلامی را درک می‌کنیم اما انتظارمان اراده سیاسی قوی‌تر برای عدم استفاده از خاک پاکستان از سوی گروه‌های تروریستی برای ضربه زدن به ایران است که بحث توجه به مرزها و توسعه امنیت پایدار در این میان مطرح است.

نجفی خوشرودی اظهار کرد: در این جلسه مطرح شد که هماهنگی دستگاه‌های امنیتی بیشتر شود که نتیجه این بررسی‌ها را هم خواهیم گفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: کار دستگاه دیپلماسی برای بررسی این حادثه در دو بخش انجام شده است؛ یکی اینکه با اقدامات آنها سازمان ملل و دبیرکل و اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از کشورها این اقدامات را محکوم کردند. کار دوم دستگاه دیپلماسی کشور رایزنی فشرده با طرف پاکستانی بود که سفیر پاکستان احضار شد و سفیر ایران هم با مسئولان نیروهای مسلح پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد. در نتیجه رایزنی‌های اطلاعاتی و امنیتی به طور جدی در دستور کار است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ابراز کرد: رایزنی با طرف هندی برای مقابله با تروریسم در دستور کار است که امیدواریم مجموعه اقدامات پیام روشنی به طرف پاکستانی و گروه‌های تروریستی بدهد. هند کشوری مهم است که همزمان با اقدامات تروریستی در سیستان در کشور هند نیز اقدامات تروریستی انجام می‌شود که چهل نفر به شهادت می‌رسند.

خواندن خبر در سایت منبع

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: صدها تروریست انتحاری در مرزهای ایران تجهیز شده‌اند

انتخابخبرگزاری انتخاب
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: صدها تروریست انتحاری در مرزهای ایران تجهیز شده‌اند
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون درباره حادثه تروریستی زاهدان گفت: باید یک راهبرد صیانتی از نیروها در این منطقه باید شکل گیرد؛ نیاز است هماهنگی های لازم در مرز میان دستگاه های مختلف انجام شود.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: صدها تروریست انتحاری در مرزهای ایران تجهیز شده‌اند - 0

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون درباره حادثه تروریستی زاهدان گفت: باید یک راهبرد صیانتی از نیروها در این منطقه باید شکل گیرد؛ نیاز است هماهنگی‌های لازم در مرز میان دستگاه‌های مختلف انجام شود.

به گزارش ایرنا، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: برای جلسه امروز مسئولان امنیتی و اطلاعاتی- امنیتی سپاه را دعوت کرده‌ایم با توجه به اینکه بخش اعظم شهدا از استان اصفهان هستند، مجمع نمایندگان اصفهان نیز در این جلسه حضور دارند.

حشمت‌الله فلاحت پیشه افزود: متاسفانه بخشی از پیش بینی‌های ما در شرق کشور در حال شکل گیری است؛ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دو سفر را به استان سیستان و بلوچستان انجام داده است و در این سفر هم چنین مسائلی پیش بینی شده بود؛ حتی برای اولین بار در تاریخ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، جلسه بودجه را دو ماه پیش از تدوین پیش نویس بودجه برگزار کردیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: دو بخش دفاع و مرز را نیز در بودجه داشتیم، از آنجا که آقای نوبخت قول داده بود که در ستاد کل جلسه را برگزار می‌کند، ما در کمیسیون جلسه دفاع را نداشتیم و جلسه مرز در کمیسیون برگزار شد.

وی اظهار داشت: معتقدیم که دولت در لایحه بودجه یک پنجم نیازهای مرز را پیش بینی کرده است و با این شرایط تنها چیزی که وجود دارد با وجود آنکه سربازان ما با جان فشانی از مرز دفاع می‌کنند، اما شاهد هستیم که گرفتار یک سری جریانات تروریستی انتحاری می‌شوند.

وی تصریح کرد: موضوع تروریسم انتحاری به یک راهبرد ایذایی علیه ایران در شرق تبدیل شده است؛ راهبرد ایذایی با هدف اذیت و آزار یک کشور و ایجاد مشغله ذهنی برای مردم و سیاستمداران یک کشور عمل می‌کند؛ همین موضوع برای ما بسیار مهم و اساسی است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز جلسه‌ای با این موضوع برگزار می‌کند؛ با وجود اینکه بخش عمده مسئولان سپاه هم اکنون در منطقه با این موضوع درگیر هستند، این جلسه گذاشته شد؛ مسئولان مربوطه نیز آمده‌اند و گزارش مربوطه در این جلسه ارائه خواهد شد.

وی گفت: ما معتقدیم یک راهبرد صیانتی از نیروها در این منطقه باید شکل گیرد، حفاظت از نیروهایی که در این شرایط خدمت می‌کنند و در معرض اقدامات انتحاری قرار می‌گیرند، بسیار اهمیت دارد؛ نیاز است هماهنگی‌های لازم در مرز میان دستگاه‌های مختلف اطلاعاتی، امنیتی و اطلاعاتی انجام شود؛ اگر در بخش هایی از منطقه به عنوان ناامن یا خط قرمز اعلام می‌شوند، حتما در آن مناطق اقدامات صیانتی بیشتری صورت گیرد.

فلاحت پیشه همچنین اظهار داشت: بخشی از وظیفه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس این است در قالب بودجه در دست بررسی، الزامات دفاعی در مرز را در نظر بگیریم؛ موضوع حائز اهمیت دیگر؛ راهبرد کلی مرز را که هم مرزبانی کشور، هم سپاه پاسداران و هم مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه داده‌اند، به یک سیاست کلی تبدیل کنیم و با بودجه پایدار به استقبال این سه راهبرد عملیاتی در مرز برویم.

وی ادامه داد: صدها نفر تروریست انتحاری در مرز ما بسیج و تجهیز شده‌اند و هر لحظه ممکن چنین اقداماتی را صورت دهند؛ جمهوری اسلامی ایران که در فراتر از مرزها امنیت ایجاد کرده است سربازان آن نباید در داخل مرزها قربانی شوند.

این نماینده مجلس گفت: دشمنان هیچ گاه نتوانسته‌اند در محدوده‌های عملیاتی کشور ورود و چنین اقداماتی را انجام دهند، نباید سربازان وطن که در بدترین شرایط از مرزها دفاع می‌کنند اینگونه قربانی شوند؛ بخشی از این اقدام انتحاری در قالب عملیات جاسوسی اطلاعاتی صورت گرفته است یعنی عاملان به این اقدام از نفوذ استفاده کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی خاش

ایلناخبرگزاری ایلنا
جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی خاش
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از برگزاری جلسه فوق‌العاده این کمیسیون به منظور بررسی حادثه تروریستی خاش خبر داد.

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی خاش - 2

علی نجفی خشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درخصوص حادثه تروریستی خاش سیستان و بلوچستان گفت: جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به منظور بررسی حادثه تروریستی اخیر استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این جلسه امروز ساعت دوازده و نیم با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آغاز تمرینات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها فعلا بدون سرمربی و با برنامه کریم باقری تمرینات خود را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها قرار است بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران راهی ترکیه شوند و ادامه تمرینات آماده سازی خود را در کمپ تمرینی فنرباغچه ترکیه پیگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.
الفالف18 ساعت قبل
وزارت اطلاعات بررسی بیشتری را دارد انجام می‌دهد و قوه قضائیه نیز نتیجه را اعلام خواهد کرد. علی ربیعی، سخنگوی دولت هم در این باره گفت: رئیس‌جمهور درباره این موضوع با وزیر کشور صحبت کردند. البته آمریکایی‌ها و متحدانش هم بیکار نمی‌نشینند …برخلاف عراق و افغانستان، اشغال ایران کار ساده‌ای نیست. بنابراین آمریکایی‌ها به‌دنبال آن نیستند که نیروهای نظامی خودشان را وارد ایران کنند. باید بدانیم که ایالات متحده حتی یک سرباز هم وارد خاک ایران نخواهد کرد.»

اخبار بیشتر