1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 29 بهمن‌ماه

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت

ایلناخبرگزاری ایلنا
خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت - 1

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص افزایش قیمت سیب در کشور اظهار کرد: طبق اعلام کمیسیون میوه و تره‌بار، نرخ‌نامه میوه و سبزی اعلام می‌شود و هر خرده‌فروشی می‌تواند تا سقف ۳۵ درصد برای خود سود در نظر بگیرد و قیمت را افزایش دهد که در مورد سیب هم نرخ ۹ هزار تومانی نرخ‌نامه با در نظر گرفتن ۳۵ درصد سود به همان ۱۱ تا ۱۳ هزار تومان می‌رسد.

وی افزود: امسال ۲۵ تا ۳۰ درصد کمبود سیب در کشور وجود داشت که باعث افزایش این قیمت شده است. ذخیره سازی سیب و پرتقال توسط نهاد‌های ذیربط در بازار، جو روانی هم ایجاد کرده و قیمت این دو محصول را افزایش داده است و این در حالی است که در بازار کمبودی را شاهد نیستیم.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در ادامه تصریح کرد: البته سیب از ۴ هزار تومان تا ۹ هزار تومان قیمت‌گذاری شده که قیمت بالا به خاطر کیفیت محصول است.

کارگر با اشاره به این نکته که کشاورزان بازار را در فصل میوه اشباع می‌کنند، تشریح کرد: برخی باغداران که محصول کمی دارند محصولات خود را به انبار و سردخانه نمی‌فرستند و محصولشان مستقیم وارد بازار می‌شود و به همین دلیل در فصل آن محصول بازار اشباع است اما پس از آن محصول در بازار کم‌رنگ‌تر می‌شود. تا زمانی که بار اندک باغداران در بازار است مشکلی در بازار نیست اما پس از آن که تنها میوه‌های سردخانه‌ای می‌ماند کمی کمبود در بازار کاملا طبیعی است.

به گزارش ایلنا، قیمت باقی اقلام میوه و سبزی نسبت به هفته گذشته بدون تغییر مانده که به شرح زیر است:

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

هاشمی: ثابت نگه داشتن قیمت دارو خطرناک است

ایسناخبرگزاری ایسنا
هاشمی: ثابت نگه داشتن قیمت دارو خطرناک است

همایون هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد افزایش قیمت دارو، گفت: قیمت گذاری دارو به کار کارشناسی نیاز دارد، هزینه‌های تمام شده دارو در دو بخش هزینه مواد اولیه و هزینه‌های دیگری همچون بسته بندی و توزیع دارو می‌گنجد.

وی افزود: از طرف دیگر در نظام توزیع دارو قسمت سه گانه وجود دارد که بخشی از آن سودی مشخص را برای تولید کنندگان و وارد کنندگان و داروخانه‌ها لحاظ می‌کند. لذا اگر قیمت دارو بر اساس تورم و سایر مؤلفه‌های اثرگذار در حوزه دارو افزایش پیدا نکند قطعا یکی از این بخش‌ها ضرر مضاعف خواهد کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: کشورها وقتی دچار تورم مضاعف و غیر قابل جبران می‌شوند برای حل مشکل یارانه در نظر می‌گیرند. بارها به سازمان غذا و دارو پیشنهاد کردم که در تعیین قیمت دارو کار مثلثی بین حاکمیت، مصرف کننده و تولیدگر و توزیع‌گر انجام دهد تا در نهایت قیمتی تعیین شود که به نفع مردم و صاحبان صنعت دارو باشد.

هاشمی با بیان اینکه «اصرار بر توقف و ثابت ماندن قیمت دارو بدون در نظر گرفتن سایر مولفه‌ها می‌تواند خطرناک باشد»، گفت: این روش بر روی انگیزه تولید کنندگان و وارد کنندگان تأثیر گذاشته و در نهایت به مردم آسیب وارد می‌کند. دولت می‌تواند ضمن تشدید نظارت بر عرضه دارو، یارانه مستقیم برای صنعت دارو در نظر گیرد تا قیمت‌ها افزایش شدید نداشته باشد. از آن طرف هم می‌تواند تکالیفی برای بیمه‌ها لحاظ کند که مطالبات بیمه‌ها به وقتش پرداخت شده و بیمه‌ها تعهداتشان را به بیمه گذاران انجام دهند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو در جمع‌بندی گفت: دولت باید سالانه میزانی را برای افزایش قیمت دارو در نظر گیرد و در عین حال برای جلوگیری از افزایش بیش از حد، یارانه‌ای به تولید کنندگان دارو بدهد. چون مردم توان پرداخت مضاعف را در حوزه دارو ندارند و دولت باید با دادن یارانه جبران کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت سال آینده لوازم خانگی مطابق امسال خواهد بود / فیلم

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر

آخرین خبر/ پورابراهیمی از وضعیت قیمت لوازم خانگی در سال آینده می‌گوید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های بازار طلا، سکه و دلار کاهشی شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت‌های بازار طلا، سکه و دلار کاهشی شد

اقتصاد نیوز/ بازار طلا و ارز تهران روز گذشته روند صعودی را تجربه کرد و امروز نیز با نرخ‌های بازگشایی صعودی شروع و با افزایش قیمت ادامه دارد، اما بعدازظهر نرخ‌ها به مدار نزولی بازگشتند و از نرخ‌های بازگشایی امروز نیز پایین‌تر آمدند. اما قیمت‌ها همچنان بالاتر از قیمت‌های ثبت شده دیروز هستند. نهایتا دلار در میانه کانال ۱۲ هزار تومانی و سکه در نیمه پایین کانال ۴٫۳ میلیونی قرار گرفتند. طلای آب‌شده نیز در نزدیکی مرز ۱٫۷ میلیونی قرار دارد.

روز گذشته در بازار طلا و ارز پایتخت قیمت‌ها روند صعودی را پیمودند و از بعدازظهر شیب این رشد قیمت تندتر شد. امروز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه بازار با نرخ‌های افزایش یافته بازگشایی شد و در معاملات اولیه رشد قیمت ادامه داشت. تا ظهر قیمت‌ها در مواردی کاهش یافتند اما روند کلی صعودی بود. بعدازظهر نرخ‌ها وارد مدار نزولی شدند و رفته رفته از نرخ‌های بازگشایی و در مواردی از نرخ‌های ثبت شده دیروز هم پایین‌تر آمدند.

قیمت انواع سکه و طلا

بازار سکه و طلا امروز تحت تأثیر شاخص‌های جهانی صعود قابل توجهی داشت. اونس طلا در بازار جهانی در پایان هفته به بالای ۱۳۲۰ دلار صعود کرد. کارشناسان معتقدند تضعیف شاخص دلار و تقویت شاخص طلا تحت تاثیر گزارش‌های نه چندان امیدوارکننده از رشد اقتصادی در آمریکا و چشم‌انداز مبهم از آینده رشد اقتصادی جهان رخ داده است.

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته را با قیمت ۴ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان به پایان رساند و امروز با نرخ ۴ میلیون و ۳۵۸ هزار تومان بازگشایی شد. سکه امروز حداکثر تا ۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان پیشروی کرد. صرافی‌ها تا ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز سکه طرح جدید را به فروش رساندند اما با آغاز روند نزولی در بعدازظهر قیمت سکه رفته رفته به نیمه پایین کانال ۴٫۳ میلیونی بازگشت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) به ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده‌است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه تا ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان شد. سکه گرمی نیز ۷۸۰ هزار تومان قیمت داشت. با توجه به روند نزولی قیمت‌ها در ساعات بعدازظهر، قیمت این مسکوکات نیز با کاهش مواجه شود.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتا قیمت ۱ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. طلای آبشده در معاملات اولیه مرز ۱٫۷ میلیون را شکست و در ادامه تا ۱ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان بالا رفت. بعدازظهر قیمت طلای آبشده دوباره به مرز ۱٫۷ میلیونی نزدیک شد و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) موفق شد این مرز مقاومتی را شکسته و به ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان برسد.

اونس طلا در روز تعطیل بازار جهانی ۱۳۲۱ دلار بود. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار به مرز ۴۰۰ هزار تومانی نزدیک شد و گرم طلای ۲۴ عیار به بالای ۵۲۰ هزار تومان رسید.

قیمت دلار و ارزهای رایج

امروز برخلاف روند رایج قیمت دلار آمریکا در صرافی‌ها صعود قابل توجهی داشت و در مواردی از نرخ بازار آزاد هم بالاتر بود. در بازار غیر رسمی هم مطابق روند بازار طلا، قیمت ارزهای رایج افزایش یافت و سپس با اندکی کاهش قیمت به نرخ‌های بازگشایی امروز رسیدند.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی روز گذشته با نرخ ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان به کار خود پایان داد و امروز با نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بازگشایی شد. در صرافی‌ها هر دلار آمریکا با نرخ ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان برای خرید، و ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان برای فروش قیمت خورد. در صرافی‌ها دلار تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار غیررسمی تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان پیشروی کرد. بعدازظهر روند قیمت ارز نیز کاهشی شد و در لحظه تنظیم گزارش (حدود ساعت ۴٫۳۰ بعدازظهر) دلار آمریکا به قیمت ۱۲ هزار ۴۵۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

امروز یورو در نیمه پایین کانال ۱۴ هزار تومانی و پوند انگلیس در نیمه پایین کانال ۱۶ هزار تومانی جابه‌جا شدند. درهم امارات نیز در حدود ۳ هزار و ۴۰۰تومان بود.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز پایتخت به شرح زیر است:

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.
الفالف15 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
ارزش معاملات این بازار ۲۸۳ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به رقم ۷۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از سقوط ۱٫۴ درصدی دیروز، امروز توانست ۰٫۳ درصد رشد کند. وی در ادامه افزود: نفت سال آینده در محدوده ۷۰ دلار معامله خواهد شد. پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگانرئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد. محمد باقر نوبخت در ارتباط با خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: این کمک‌ها در قالب ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی پرداخت می‌شود.

اخبار بیشتر