اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 29 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 29 بهمن‌ماه

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت

ایلناخبرگزاری ایلنا
خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت
رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: برخی باغداران که محصول کمی دارند محصولات خود را به انبار و سردخانه نمی‌فرستند و محصولشان مستقیم وارد بازار می‌شود و به همین دلیل در فصل آن محصول بازار اشباع است اما پس از آن محصول در بازار کم‌تر می‌شود.

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت - 1

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص افزایش قیمت سیب در کشور اظهار کرد: طبق اعلام کمیسیون میوه و تره‌بار، نرخ‌نامه میوه و سبزی اعلام می‌شود و هر خرده‌فروشی می‌تواند تا سقف ۳۵ درصد برای خود سود در نظر بگیرد و قیمت را افزایش دهد که در مورد سیب هم نرخ ۹ هزار تومانی نرخ‌نامه با در نظر گرفتن ۳۵ درصد سود به همان ۱۱ تا ۱۳ هزار تومان می‌رسد.

وی افزود: امسال ۲۵ تا ۳۰ درصد کمبود سیب در کشور وجود داشت که باعث افزایش این قیمت شده است. ذخیره سازی سیب و پرتقال توسط نهاد‌های ذیربط در بازار، جو روانی هم ایجاد کرده و قیمت این دو محصول را افزایش داده است و این در حالی است که در بازار کمبودی را شاهد نیستیم.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در ادامه تصریح کرد: البته سیب از ۴ هزار تومان تا ۹ هزار تومان قیمت‌گذاری شده که قیمت بالا به خاطر کیفیت محصول است.

کارگر با اشاره به این نکته که کشاورزان بازار را در فصل میوه اشباع می‌کنند، تشریح کرد: برخی باغداران که محصول کمی دارند محصولات خود را به انبار و سردخانه نمی‌فرستند و محصولشان مستقیم وارد بازار می‌شود و به همین دلیل در فصل آن محصول بازار اشباع است اما پس از آن محصول در بازار کم‌رنگ‌تر می‌شود. تا زمانی که بار اندک باغداران در بازار است مشکلی در بازار نیست اما پس از آن که تنها میوه‌های سردخانه‌ای می‌ماند کمی کمبود در بازار کاملا طبیعی است.

به گزارش ایلنا، قیمت باقی اقلام میوه و سبزی نسبت به هفته گذشته بدون تغییر مانده که به شرح زیر است:

خرده‌فروشی‌ها تا سقف ۳۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند+جدول قیمت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

هاشمی: ثابت نگه داشتن قیمت دارو خطرناک است

ایسناخبرگزاری ایسنا
هاشمی: ثابت نگه داشتن قیمت دارو خطرناک است
رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تاکید بر اینکه «اصرار بر توقف و ثابت ماندن قیمت داروها خطرناک است»، گفت: با توجه به شرایط فعلی دولت باید سالانه قیمت داروها را به میزان ثابت اضافه کند و در عین حال یارانه‌ای به بخش دارو اختصاص دهد تا به مردم فشار مضاعف وارد نشود.

همایون هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد افزایش قیمت دارو، گفت: قیمت گذاری دارو به کار کارشناسی نیاز دارد، هزینه‌های تمام شده دارو در دو بخش هزینه مواد اولیه و هزینه‌های دیگری همچون بسته بندی و توزیع دارو می‌گنجد.

وی افزود: از طرف دیگر در نظام توزیع دارو قسمت سه گانه وجود دارد که بخشی از آن سودی مشخص را برای تولید کنندگان و وارد کنندگان و داروخانه‌ها لحاظ می‌کند. لذا اگر قیمت دارو بر اساس تورم و سایر مؤلفه‌های اثرگذار در حوزه دارو افزایش پیدا نکند قطعا یکی از این بخش‌ها ضرر مضاعف خواهد کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: کشورها وقتی دچار تورم مضاعف و غیر قابل جبران می‌شوند برای حل مشکل یارانه در نظر می‌گیرند. بارها به سازمان غذا و دارو پیشنهاد کردم که در تعیین قیمت دارو کار مثلثی بین حاکمیت، مصرف کننده و تولیدگر و توزیع‌گر انجام دهد تا در نهایت قیمتی تعیین شود که به نفع مردم و صاحبان صنعت دارو باشد.

هاشمی با بیان اینکه «اصرار بر توقف و ثابت ماندن قیمت دارو بدون در نظر گرفتن سایر مولفه‌ها می‌تواند خطرناک باشد»، گفت: این روش بر روی انگیزه تولید کنندگان و وارد کنندگان تأثیر گذاشته و در نهایت به مردم آسیب وارد می‌کند. دولت می‌تواند ضمن تشدید نظارت بر عرضه دارو، یارانه مستقیم برای صنعت دارو در نظر گیرد تا قیمت‌ها افزایش شدید نداشته باشد. از آن طرف هم می‌تواند تکالیفی برای بیمه‌ها لحاظ کند که مطالبات بیمه‌ها به وقتش پرداخت شده و بیمه‌ها تعهداتشان را به بیمه گذاران انجام دهند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو در جمع‌بندی گفت: دولت باید سالانه میزانی را برای افزایش قیمت دارو در نظر گیرد و در عین حال برای جلوگیری از افزایش بیش از حد، یارانه‌ای به تولید کنندگان دارو بدهد. چون مردم توان پرداخت مضاعف را در حوزه دارو ندارند و دولت باید با دادن یارانه جبران کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ایسنا : رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان و شیرینی‌فروشان مشهد از ۴ برابر شدن قیمت جعبه شیرینی خبر داد. محمد فرزانی درباره وضعیت بازار شیرینی در آستانه روز مادر و روزهای پایان سال اظهار کرد: علت گران‌فروشی، قیمت بالای مواد اولیه است، ضمن اینکه قیمت‌های مصوب ما مربوط به سال ۹۵ است و هنوز موفق به دریافت قیمت‌های جدید نشده‌ایم، علت آن نیز مراحل سخت اداری است و تاکنون به درخواست ما مبنی بر تشکیل جلسه جوابی نداده‌اند. وی اضافه کرد: امیدواریم مشکلات مربوط به مواد اولیه حل شود، زیرا ما با گران‌فروشی مخالف هستیم و نتیجه گران‌‎فروشی ریزش مشتریان است. فرزانی درباره وضعیت کارتن و جعبه‌های شیرینی گفت: بعد از مشکلات مربوط به کاغذ، کارتن نیز با کمبوداتی مواجه شد اما این کمبود به اندازه‌ای نیست که مشکلی در کار ایجاد کند، اما به‌طور کلی کارتن ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. وی ادامه داد: در حال حاضر جعبه مقوایی از کیلویی ۱۸ هزار تا ۲۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت سال آینده لوازم خانگی مطابق امسال خواهد بود / فیلم

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر

آخرین خبر/ پورابراهیمی از وضعیت قیمت لوازم خانگی در سال آینده می‌گوید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌های بازار طلا، سکه و دلار کاهشی شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت‌های بازار طلا، سکه و دلار کاهشی شد

اقتصاد نیوز/ بازار طلا و ارز تهران روز گذشته روند صعودی را تجربه کرد و امروز نیز با نرخ‌های بازگشایی صعودی شروع و با افزایش قیمت ادامه دارد، اما بعدازظهر نرخ‌ها به مدار نزولی بازگشتند و از نرخ‌های بازگشایی امروز نیز پایین‌تر آمدند. اما قیمت‌ها همچنان بالاتر از قیمت‌های ثبت شده دیروز هستند. نهایتا دلار در میانه کانال ۱۲ هزار تومانی و سکه در نیمه پایین کانال ۴٫۳ میلیونی قرار گرفتند. طلای آب‌شده نیز در نزدیکی مرز ۱٫۷ میلیونی قرار دارد.

روز گذشته در بازار طلا و ارز پایتخت قیمت‌ها روند صعودی را پیمودند و از بعدازظهر شیب این رشد قیمت تندتر شد. امروز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه بازار با نرخ‌های افزایش یافته بازگشایی شد و در معاملات اولیه رشد قیمت ادامه داشت. تا ظهر قیمت‌ها در مواردی کاهش یافتند اما روند کلی صعودی بود. بعدازظهر نرخ‌ها وارد مدار نزولی شدند و رفته رفته از نرخ‌های بازگشایی و در مواردی از نرخ‌های ثبت شده دیروز هم پایین‌تر آمدند.

قیمت انواع سکه و طلا

بازار سکه و طلا امروز تحت تأثیر شاخص‌های جهانی صعود قابل توجهی داشت. اونس طلا در بازار جهانی در پایان هفته به بالای ۱۳۲۰ دلار صعود کرد. کارشناسان معتقدند تضعیف شاخص دلار و تقویت شاخص طلا تحت تاثیر گزارش‌های نه چندان امیدوارکننده از رشد اقتصادی در آمریکا و چشم‌انداز مبهم از آینده رشد اقتصادی جهان رخ داده است.

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته را با قیمت ۴ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان به پایان رساند و امروز با نرخ ۴ میلیون و ۳۵۸ هزار تومان بازگشایی شد. سکه امروز حداکثر تا ۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان پیشروی کرد. صرافی‌ها تا ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز سکه طرح جدید را به فروش رساندند اما با آغاز روند نزولی در بعدازظهر قیمت سکه رفته رفته به نیمه پایین کانال ۴٫۳ میلیونی بازگشت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) به ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده‌است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه تا ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان شد. سکه گرمی نیز ۷۸۰ هزار تومان قیمت داشت. با توجه به روند نزولی قیمت‌ها در ساعات بعدازظهر، قیمت این مسکوکات نیز با کاهش مواجه شود.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتا قیمت ۱ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. طلای آبشده در معاملات اولیه مرز ۱٫۷ میلیون را شکست و در ادامه تا ۱ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان بالا رفت. بعدازظهر قیمت طلای آبشده دوباره به مرز ۱٫۷ میلیونی نزدیک شد و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) موفق شد این مرز مقاومتی را شکسته و به ۱ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان برسد.

اونس طلا در روز تعطیل بازار جهانی ۱۳۲۱ دلار بود. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار به مرز ۴۰۰ هزار تومانی نزدیک شد و گرم طلای ۲۴ عیار به بالای ۵۲۰ هزار تومان رسید.

قیمت دلار و ارزهای رایج

امروز برخلاف روند رایج قیمت دلار آمریکا در صرافی‌ها صعود قابل توجهی داشت و در مواردی از نرخ بازار آزاد هم بالاتر بود. در بازار غیر رسمی هم مطابق روند بازار طلا، قیمت ارزهای رایج افزایش یافت و سپس با اندکی کاهش قیمت به نرخ‌های بازگشایی امروز رسیدند.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی روز گذشته با نرخ ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان به کار خود پایان داد و امروز با نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بازگشایی شد. در صرافی‌ها هر دلار آمریکا با نرخ ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان برای خرید، و ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان برای فروش قیمت خورد. در صرافی‌ها دلار تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و در بازار غیررسمی تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان پیشروی کرد. بعدازظهر روند قیمت ارز نیز کاهشی شد و در لحظه تنظیم گزارش (حدود ساعت ۴٫۳۰ بعدازظهر) دلار آمریکا به قیمت ۱۲ هزار ۴۵۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

امروز یورو در نیمه پایین کانال ۱۴ هزار تومانی و پوند انگلیس در نیمه پایین کانال ۱۶ هزار تومانی جابه‌جا شدند. درهم امارات نیز در حدود ۳ هزار و ۴۰۰تومان بود.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز پایتخت به شرح زیر است:

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ارزیابی‌ها مستمر انجام می‌شود چون خانه هایی هستند که به علت سیل در ظاهر آسیبی ندیده بودند اما الان با سست شدن پی و بنیاد آنها دچار آسیب شده‌اند. مهدیان از این که کار عقد قراردادها در بانک سرعت گرفته است ابراز خشنودی کرد و افزود: بانک‌ها اگر مثل بنیاد مسکن و هلال احمر از استان‌های مجاور کمک بگیرند کارها شتاب بیشتری خواهد گرفت. حق شناس استاندار گلستان نیز با ابراز رضایت از روند عقد قراردادها در بانک‌ها گفت: کار صدور پروانه‌ها در شهرداری از ۵۰ به ۵۰۰ واحد رسیده است و تا پایان هفته به ۸۰۰ واحد خواهد رسید. حق شناس با بیان این که ۱۴۶ بنگاه اقتصادی در سیل آسیب دیده‌اند افزود: میزان خسارت این واحدها ۲۴۴ میلیارد تومان برآورد شده است که هفته گذشته با کمک بانک‌ها ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شد و تا پنج شنبه نیز ۲۷ میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد. خادمی استاندار لرستان نیز درباره مهندسی رودخانه‌ها و ساخت دیوارهای محافظ گفت: ساخت دیوارهای محافظ به بنیاد مسکن و وزارت نیرو سپرده شده که کارهای طراحی آن در حال انجام است اما تاکنون متاسفانه هنوز شروع نشده، زیرا که اولویت، ساخت خانه هاست.

جایگاه هیدرو گرافی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
گزارش اختصاصیجایگاه هیدرو گرافی در ایرانسالها قبل تمام کشتی هایی که به بنادر ایران تردد می‌کردند مجبور به استفاده از نقشه‌های خارجی بودند اما حالا تمام کشتی هایی که به پهنه‌های آبی ایران تردد می‌کنند از نقشه‌های ایرانی استفاده می‌کنند و این یعنی اقتدار ایران در عرصه هیدروگرافی.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ ­مهرعلیان افزود: باعنایت به سیاست‌های مقام عالی وزارت در خصوص حمایت از تولید و بهبود رونق تولید و محدودیت منابع ارزی کشور و مصوبات قرارگاه سازمان غذا و دارو، اداره کل دارو واردات ۶۰ قلم ارز دارو‌هایی که کارخانه‌های تولید داخل نیاز بازار را بطور کامل پوشش می‌دهند، متوقف کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ​ مجید وفایی فرد، رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران امروز تفاهم نامه همکاری ۲ جانبه امضا کردند. مفاد این تفاهم نامه شامل فراهم کردن بستر همکاری در زمینه‌های مختلف پژوهشی و رفع معضلات موجود در بخش معادن و صنایع معدنی، انجام پژوهش‌های کاربردی بر اساس نیاز‌های خانه معدن و نیز تسهیل و توسعه ارتباطات و تعامل مرکز با خانه معدن و اعضای آن است. همچنین، ارائه خدمات آزمایشگاهی و پایلوت با توجه به ضوابط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، توسعه همکاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن مرکز برای برگزاری دوره، سمینار و همایش با موضوعات مرتبط با معدن، توسعه استاندارد‌های آموزشی در حوزه معدن و صنایع معدنی، مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی و توانمند ساز‌ی طرف عرضه آموزش‌های تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی، از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است. زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۵ سال است و اجرای هر یک از مفاد تفاهم نامه در قالب امضای قرارداد انجام خواهد شد.

اخبار بیشتر