انتقادات به روحانی، پاسخ‌های او و اسامی امضاکنندگان طرح استیضاحش
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

انتقادات به روحانی، پاسخ‌های او و اسامی امضاکنندگان طرح استیضاحش

دیروز - 28 بهمن - مجتبی ذوالنوری، نماینده مجلس شورای اسلامی، برای استیضاح حسن روحانی از دیگر نمایندگان امضا می‌گرفت. تعداد این امضاها در مجموع به 10 عدد رسید اما مشخص شد که این طرح از ابتدا جدی نبوده است. با توجه به این که یک سال تا انتخابات بعدی مجلس باقی مانده به نظر می‌رسد ذوالنوری که از قضا به مطرح بودن در اخبار علاقه‌مند است، قصد دارد رقیب را از سر راه کنار بزند. گرچه او که دیروز دو بار در راهروهای مجلس دیده شد به سوال هیچ خبرنگاری پاسخ نداد. هدف ذوالنوری رساندن این پیام بود که در پیدایش وضع موجود، ما تقصیری نداریم. از این رو می‌شود حدس زد که دل ِ دلواپسان به حال مردم نسوخته بلکه سودای جدال بر سر جایگاه سیاسی را در سر دارند.

مسعود پزشکیان، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی در همین راستا گفت اگر قرار به استیضاح باشد، همه ما باید استیضاح شویم چون در ایجاد این مشکلات شریکیم و بیشترین تقصیر متوجه کسانی است که قصد دامن زدن به اختلافات را دارند زیرا تنها راه فائق آمدن بر مشکلات فعلی همدلی است.

سایت خبری

اگر بنا بر استیضاح باشد باید همه ما استیضاح شویم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
اگر بنا بر استیضاح باشد باید همه ما استیضاح شویم
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استیضاح آقای روحانی هر هدفی که داشته باشد به نفع انقلاب نیست. مشکلاتی هم که در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم تقصیر دولت به تنهایی نیست. مگر ما در مجلس یا جاهای دیگر چه کاری انجام دادیم که بتوانیم از آن دفاع کنیم

اعتمادآنلاین|شیرین جمشیدیان- مجتبی ذوالنوری نماینده نزدیک به جبهه پایداری که نشان داده علاقه وافری دارد در صدر اخبار باشد صبح دیروز در مجلس شورای اسلامی برای استیضاح حسن روحانی رییس جمهور امضا جمع می‌کرد. امضاهایی که تعداد آن به ۱۰ عدد رسیده بود اما چندی بعد معلوم شد که این استیضاح راه به جایی نمی‌برد بلکه تنها به شوی سیاسی می‌مانست برای آنکه به مردم اعلام کنند ما از وضعیت کنونی ناراضی هستیم و تقصیری در مشکلات بوجود آمده نداریم.

تا انتخابات مجلس یازدهم یک سال باقی است و همین موضوع سیاسی بودن این طرح را بیشتر می‌کند. بنابراین به نظر نمی‌رسد که هدف دلواپسان از این طرح حل مشکلات معیشتی مردم باشد و استیضاح روحانی با نگاهی به انتخابات ۹۸ و بیرون کردن حریف از زمین طراحی شده است.

نمایندگان در راهروهای مجلس از این طرح ابراز نا رضایتی می‌کردند و اغلب علاقه‌ای به صحبت در این خصوص نداشتند چون معتقد بودند که نباید این طرح را جدی گرفت. برخی نمایندگان هم اعلام می‌کردند که ذوالنوری با این اقدامات می‌خواهد بر روی آنتن باشد. مجتبی ذوالنوری طراح استیضاح روحانی دیروز دو بار در راهروی مجلس حاضر شد اما به سوالات خبرنگاران پاسخی نداد.

در همین خصوص مسعود پزشکیان نماینده تبریز و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اعتمادآنلاین گفت: اگر بنا باشد استیضاح کنیم باید همه ما استیضاح شویم. در این مملکت همه ما به نسبت هایی در مشکلات سهیم و مقصر بودیم و هر کسی که بیشتر در تشدید اختلافات اقدام کرده سهم بیشتری در این مشکلات دارد.

او ادامه داد: وحدت، انسجام و همدلی می‌تواند از مملکت ما محافظت کند. هر تفکر و اندیشه‌ای که این تفکر و انسجام را بر هم بزند به هر اسمی که باشد آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. معمولا زمانیکه آدم کاری می‌کند لباس زیبایی بر تن حرفش می‌کند و سپس از آن دفاع می‌کند. هیچ خلافکاری، خلاف را بر اساس اینکه اشتباه است انجام نمی‌دهد بلکه ابتدا یک توجیه منطقی برای آن درست می‌کند و سپس خلاف را انجام می‌دهد و ما هم به همین شکل هستیم.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: نباید کاری کنیم که در این وضعیت اوضاع و اختلافاتمان بیشتر از این شود.

پزشکیان از هدف دنبال کنندگان استیضاح رییس جمهور اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: استیضاح آقای روحانی هر هدفی که داشته باشد به نفع انقلاب نیست. مشکلاتی هم که در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم تقصیر دولت به تنهایی نیست. مگر ما در مجلس یا جاهای دیگر چه کاری انجام دادیم که بتوانیم از آن دفاع کنیم

او ادامه داد: اگر ما با هم همدل شویم و برای یک هدف روشن راه حل روشنی ارائه بدهیم و از آن پشتیبانی کنیم، مشکل حل می‌شود. گیردادن ساده‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی

برترین‌ها/ روزنامه سازندگی، اسامی امضاء کنندگان طرح استیضاح روحانی در مجلس را منتشر کرد.

اسامی امضاء کنندگان: مجتبی ذوالنوری، محمد دهقان، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی، هدایت‌الله خادمی، حسین نوروزی، ضیاءالله اعزازی، علی‌اکبر کریمی، جبار کوچکی‌نژاد، محمدجواد کریمی‌قدوسی، محمدعلی پورمختار، هاجر چنارانی، ذبیح نیکفر، محمدرضا ملک‌شاهی‌راد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

کنایه امام جمعه بندرعباس به روحانی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
کنایه امام جمعه بندرعباس به روحانی

برترین‌ها/ امام جمعه بندرعباس در جلسه‌ای با حضور روحانی، با کنایه گفت: علی برکت الله بگو مشکل سفره مردم را حل کن. گوشت را باید در خواب دید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: قاچاق گوشت به علت ارزانی آن در داخل هست

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر

آخرین خبر/ اظهارات رئیس جمهور را درباره علت قاچاق ببینید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(4)

خیلی بد ،اگه کسی برای مردم دل بسوزاند متهم به جلوه گری و خودنمایی میشود تف به این قلم که از بغض وکینه نویسنده آن گواهی می‌دهد پست از روحانی ودارودسته آن کسانی هستند که منتقدین او را میکوبند ،رییس جمهوربیسواد ایانرخ درآمد کارگران کشورهای همسایه هم میدانیدچنددلار است

4 ماه قبل

روحانی توکه عرضه اداره مملکت رو نداری لااقل عرضه داشته باش از سمت خودت استعفا بده

4 ماه قبل

رییس جمهور نمیتوند مملکت را آباد کند ولی مملکت را ویران میکند. شکم سیر خبر از شکم گرسنه ندارد /

4 ماه قبل

مملکت واقعا با این اوضاع کارش تمومه خسته شدیم از این همه گرونی و بدبختی بس کنید دیگهکنار بکشید و تسلیم حقیقت بشید

1 ماه قبل

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
علی طالبی، رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور در احکام جداگانه‌ای اعضا و دبیر هیات مرکزی بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری را تعیین کرد. اعتمادآنلاین| طی احکام جداگانه‌ای از سوی علی طالبی، رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، اعضاء و دبیر هیات مرکزی بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری منصوب شدند. رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور همچنین، در این احکام مسعود نصرتی، حسن فرخی، ستار کیان ارثی و یزدان خسروی را به سمت عضو و محمد علی یاسینی را به عنوان عضو و دبیر هیات مرکزی بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری منصوب کرد. در احکام صادره از سوی طالبی برای انتصاب اعضای هیات مرکزی بازرسی انتخابات، به ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۶ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و حکم شماره ۲۳۷۸۱ مورخ ۱۰/‌۰۲/‌۹۸‬ وزیر کشور استناد شده است. در حکم وزیر کشور، انتخاب و انتصاب اعضای هیات مرکزی و هیات‌های بازرسی در سراسر کشور، برنامه‌ریزی برای آموزش بازرسین و اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم برای کنترل جریان انتخابات، به عنوان اهم وظایف رئیس هیات مرکزی بازرسی وزارت کشور برشمرده شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، یک فعال فضای مجازی در صفحه شخصی خود در توئیتر به موضوع کشف شبکه نفوذ و رابطه‌ یک زن با چندین نفر از مدیران ارشد وزارت نفت پرداخت.

حملات جدید پهپادی به فرودگاه‌های ابها و جیزان

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از صنعا؛ سخنگوی نظامی یمن با اشاره به حملات دقیق پهپادها به آشیانه‌های هواپیماها و دیگر اهداف نظامی گفت: عملیات گسترده به مراکز فرودگاهی سعودیها آغاز شده است. مراکز کنترل پرواز سعودی‌ها هم از توقف پروازها از مبدا فرودگاه‌های ریاض، جده، دمام و طائف به فرودگاه‌های ابها و جیزان خبر دادند. مزدوران ائتلاف سعودی عملیات گسترده‌ای را در جبهه جبل قیس جیزان اجرا کردند. عملیات ۱۸ ساعت طول کشید و متجاوزان تلفات و خسارات زیادی متحمل شدند. در نجران دو دستگاه خودرو نظامی حامل نظامیان در منطقه الشرفه منهدم شد. همچنین نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی در پایگاه رشاحه حمله کردند. از سوی دیگر برگزاری نشست بحرین برای سازش و از بین بردن حقوق فلسطینیان با محکومیت جنبش انصارا …، گروه‌ها و احزاب سیاسی یمنی روبرو شد، یمنی‌ها هر نوع معامله در نشست بحرین را رد، و جهانیان را به مقابله با این توطئه آمریکایی صهیونیستی در سطح گسترده دعوت کردند.
فارسفارس9 ساعت قبل
سازمان‌هایی که امسال تا ۱٫۵ میلیون هم افزایش حقوق داشتن ولی کتابداران ۴۴۰ تومن. * باسلام لطفا به افزایش حقوق تاسف‌بار کتابداران رسیدگی شود این بی‌عدالتی داره انگیزه کتابداران رو می‌خشکاند کارمندان دیگر ارگان‌ها با سابقه و حکم مشابه کتابداران، افزایش حقوقی بین ۷۵۰ هزار تا یک میلیون واسه سال ۹۸ داشتند و کتابداران تنها ۴۴۰ هزار افزایش. * با سلام متاسفانه ما نه تنها با افزایش حقوق ضعیف مواجه هستیم، بلکه در مواردی حتی برخی از بند‌ها اعمال نمی‌شود. ابتدا ۱۷٫۹۷ و در مرحله دوم با پیگیری مجلس تا سقف ۲۰ درصد افزایش اعمال شد و این رقم به ۱۹٫۳۹ ارتقا یافت. در تماس برخی کتابداران نیز نسبت به پرداخت نشدن حقوق افراد ساعتی گلایه‌هایی مطرح شده بود که اسناد نشان‌دهنده پرداخت این حق‌الزحمه‌هاست.
موجموج3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد حسینی در توییتی نوشت: شق القمر دولت در برطرف کردن مشکل مسکن این است که وزیر اقتصاد می‌گوید: با وام دادن به مستأجران به تأمین رهن آنها کمک می‌کنیم. عضو ارشد جمنا تاکید کرد: با فرض اینکه این وام را بدهند، تازه مشکل اجاره نشینی اندکی کاهش می‌یابد، در حالی که در دولت دهم با این وام (حدود ۱۵ میلیون تومان) افراد صاحب مسکن مهر می‌شدند!
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، منابع وابسته به رژیم صهیونیستی به وجود بیش از ۱۵۰۰ عیب در نیروگاه هسته‌ای دیمونا هشدار دادند. رای الیوم گزارش داد: فاش شدن عیوب نیروگاه دیمونا در جنوب رژیم صهیونیستی به عنوان قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای اسرائیل، نگرانی هایی درباره امنیت و سلامتش و نیز سرنوشت این نیروگاه به ویژه با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی زرادخانه سلاح هسته‌ای خود را محرمانه نگه داشته، به وجود آورده است. بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی هآرتص، مطالعات جدید وجود ۱۵۳۷ عیب و مشکل در نیروگاه دیمونا در صحرای نقب در جنوب این رژیم را آشکار کرده است. علاوه بر آن ایجاد نیروگاه جدید مستلزم این است که اسرائیل به طور رسمی توان هسته‌ای خود را اعلام کند. اسرائیل توان ایجاد نیروگاه هسته‌ای جدید را ندارد و احدی هم قبل از امضای پیمان منع اشاعه هسته‌ای با اسرائیل در زمینه احداث نیروگاه همکاری نمی‌کند.

اخبار بیشتر