1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

انتقادات به روحانی، پاسخ‌های او و اسامی امضاکنندگان طرح استیضاحش

دیروز - 28 بهمن - مجتبی ذوالنوری، نماینده مجلس شورای اسلامی، برای استیضاح حسن روحانی از دیگر نمایندگان امضا می‌گرفت. تعداد این امضاها در مجموع به 10 عدد رسید اما مشخص شد که این طرح از ابتدا جدی نبوده است. با توجه به این که یک سال تا انتخابات بعدی مجلس باقی مانده به نظر می‌رسد ذوالنوری که از قضا به مطرح بودن در اخبار علاقه‌مند است، قصد دارد رقیب را از سر راه کنار بزند. گرچه او که دیروز دو بار در راهروهای مجلس دیده شد به سوال هیچ خبرنگاری پاسخ نداد. هدف ذوالنوری رساندن این پیام بود که در پیدایش وضع موجود، ما تقصیری نداریم. از این رو می‌شود حدس زد که دل ِ دلواپسان به حال مردم نسوخته بلکه سودای جدال بر سر جایگاه سیاسی را در سر دارند.

مسعود پزشکیان، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی در همین راستا گفت اگر قرار به استیضاح باشد، همه ما باید استیضاح شویم چون در ایجاد این مشکلات شریکیم و بیشترین تقصیر متوجه کسانی است که قصد دامن زدن به اختلافات را دارند زیرا تنها راه فائق آمدن بر مشکلات فعلی همدلی است.

سایت خبری

اگر بنا بر استیضاح باشد باید همه ما استیضاح شویم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
اگر بنا بر استیضاح باشد باید همه ما استیضاح شویم

اعتمادآنلاین|شیرین جمشیدیان- مجتبی ذوالنوری نماینده نزدیک به جبهه پایداری که نشان داده علاقه وافری دارد در صدر اخبار باشد صبح دیروز در مجلس شورای اسلامی برای استیضاح حسن روحانی رییس جمهور امضا جمع می‌کرد. امضاهایی که تعداد آن به ۱۰ عدد رسیده بود اما چندی بعد معلوم شد که این استیضاح راه به جایی نمی‌برد بلکه تنها به شوی سیاسی می‌مانست برای آنکه به مردم اعلام کنند ما از وضعیت کنونی ناراضی هستیم و تقصیری در مشکلات بوجود آمده نداریم.

تا انتخابات مجلس یازدهم یک سال باقی است و همین موضوع سیاسی بودن این طرح را بیشتر می‌کند. بنابراین به نظر نمی‌رسد که هدف دلواپسان از این طرح حل مشکلات معیشتی مردم باشد و استیضاح روحانی با نگاهی به انتخابات ۹۸ و بیرون کردن حریف از زمین طراحی شده است.

نمایندگان در راهروهای مجلس از این طرح ابراز نا رضایتی می‌کردند و اغلب علاقه‌ای به صحبت در این خصوص نداشتند چون معتقد بودند که نباید این طرح را جدی گرفت. برخی نمایندگان هم اعلام می‌کردند که ذوالنوری با این اقدامات می‌خواهد بر روی آنتن باشد. مجتبی ذوالنوری طراح استیضاح روحانی دیروز دو بار در راهروی مجلس حاضر شد اما به سوالات خبرنگاران پاسخی نداد.

در همین خصوص مسعود پزشکیان نماینده تبریز و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اعتمادآنلاین گفت: اگر بنا باشد استیضاح کنیم باید همه ما استیضاح شویم. در این مملکت همه ما به نسبت هایی در مشکلات سهیم و مقصر بودیم و هر کسی که بیشتر در تشدید اختلافات اقدام کرده سهم بیشتری در این مشکلات دارد.

او ادامه داد: وحدت، انسجام و همدلی می‌تواند از مملکت ما محافظت کند. هر تفکر و اندیشه‌ای که این تفکر و انسجام را بر هم بزند به هر اسمی که باشد آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. معمولا زمانیکه آدم کاری می‌کند لباس زیبایی بر تن حرفش می‌کند و سپس از آن دفاع می‌کند. هیچ خلافکاری، خلاف را بر اساس اینکه اشتباه است انجام نمی‌دهد بلکه ابتدا یک توجیه منطقی برای آن درست می‌کند و سپس خلاف را انجام می‌دهد و ما هم به همین شکل هستیم.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: نباید کاری کنیم که در این وضعیت اوضاع و اختلافاتمان بیشتر از این شود.

پزشکیان از هدف دنبال کنندگان استیضاح رییس جمهور اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: استیضاح آقای روحانی هر هدفی که داشته باشد به نفع انقلاب نیست. مشکلاتی هم که در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم تقصیر دولت به تنهایی نیست. مگر ما در مجلس یا جاهای دیگر چه کاری انجام دادیم که بتوانیم از آن دفاع کنیم

او ادامه داد: اگر ما با هم همدل شویم و برای یک هدف روشن راه حل روشنی ارائه بدهیم و از آن پشتیبانی کنیم، مشکل حل می‌شود. گیردادن ساده‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی

برترین‌ها/ روزنامه سازندگی، اسامی امضاء کنندگان طرح استیضاح روحانی در مجلس را منتشر کرد.

اسامی امضاء کنندگان: مجتبی ذوالنوری، محمد دهقان، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی، هدایت‌الله خادمی، حسین نوروزی، ضیاءالله اعزازی، علی‌اکبر کریمی، جبار کوچکی‌نژاد، محمدجواد کریمی‌قدوسی، محمدعلی پورمختار، هاجر چنارانی، ذبیح نیکفر، محمدرضا ملک‌شاهی‌راد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

کنایه امام جمعه بندرعباس به روحانی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
کنایه امام جمعه بندرعباس به روحانی

برترین‌ها/ امام جمعه بندرعباس در جلسه‌ای با حضور روحانی، با کنایه گفت: علی برکت الله بگو مشکل سفره مردم را حل کن. گوشت را باید در خواب دید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: قاچاق گوشت به علت ارزانی آن در داخل هست

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر

آخرین خبر/ اظهارات رئیس جمهور را درباره علت قاچاق ببینید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(3)

خیلی بد ،اگه کسی برای مردم دل بسوزاند متهم به جلوه گری و خودنمایی میشود تف به این قلم که از بغض وکینه نویسنده آن گواهی می‌دهد پست از روحانی ودارودسته آن کسانی هستند که منتقدین او را میکوبند ،رییس جمهوربیسواد ایانرخ درآمد کارگران کشورهای همسایه هم میدانیدچنددلار است

1 ماه قبل

روحانی توکه عرضه اداره مملکت رو نداری لااقل عرضه داشته باش از سمت خودت استعفا بده

4 هفته قبل

رییس جمهور نمیتوند مملکت را آباد کند ولی مملکت را ویران میکند. شکم سیر خبر از شکم گرسنه ندارد /

4 هفته قبل

در ادامه بخوانید

فیلمی از لحظه غرق شدن قایق در رودخانه دجله عراق

مهرمهر11 ساعت قبل

ویدئو؛ جشن نوروز در کردستان عراق

یورونیوزیورونیوز17 ساعت قبل
نوروز و آغاز سال جدید به سنت هرساله در کردستان عراق جشن گرفته شد. هزاران نفر که بسیاری از آنها لباس سنتی کردها را به تن و مشعلی در دست داشتند، روز چهارشنبه پایکوبان رهسپار قلۀ کوه آکرا در شمال عراق شدند. میلیون‌ها کرد در سراسر جهان از جمله در ایران، عراق، ترکیه و سوریه هرساله ۲۱ مارس، اولین روز بهار را جشن می‌گیرند. برآوردها حاکی از آن است که دست‌کم ۳۰ میلیون کرد در سراسر خاورمیانه زندگی می‌کنند.

«دجله» ۵۵ مسافر یک کشتی تفریحی را بلعید

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
سرنشینان این قایق برای گذراندن تعطیلات عازم جزیره‌ای تفریحی در وسط دجله و نزدیک موصل بودند که دچار این سانحه شدند. به گزارش فارس از رویترز به نقل از منابع پزشکی عراق گزارش داد که در این حادثه، حدود ۶۰ نفر غرق شدند. منابع امنیتی عراق تاکید کردند که از این میان، حدود ۳۰ نفر از مسافران کشتی مفقود شدند. معاون استاندار نینوی گفت که حدود ۲۰ نفر از مسافران این کشتی نجات پیدا کردند. خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که ظرفیت این کشتی ۵۰ نفر است، اما حدود ۲۰۰ نفر سوار آن شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور کاپیتان تیم رسانه ورزش (تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی) روز دوم فروردین با سفر به کرج با مادر زنده یاد مهدی نفر خبرنگار فقید ورزشی دیدار کرد و عید نوروز را به او تبریک گفت.

فیلم/ لحظه واژگونی مرگبار قایق در رود دجله عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

فیلم | از مراسم ویژه کلیسا تا پخش اذان از تلویزیون نیوزیلند برای همدردی با مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
هزاران نفر نیز در حالی که شمع به دست داشتند و به یاد قربانیان دعا می‌خواندند، در ورزشگاه شهر دونیدین گرد آمدند. همچنین امروز، جمعه، تلویزیون و رادیوی ملی نیوزیلند به نشانه همدردی با قربانیان حمله تروریستی کرایست‌چرچ که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، صوت اذان را از محل برگزاری نماز جمعه این شهر به صورت مستقیم پخش کردند. جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با حضور در این مراسم حدیث نبوی «مثل مؤمنان در دوستی و دلسوزی و مهربانی با یکدیگر مثل پیکر واحد است که هرگاه عضوی از آن به درد آید، سایر اعضا با عضو دردمند همکاری می‌نمایند» را قرائت و خطاب به مسلمان این کشور گفت: نیوزیلند با شما سوگواری می‌کند؛ ما (با هم) یکی هستیم.

اخبار بیشتر