واپسین روزهای جشنواره بین‌المللی فجر (موسیقی و مد) چگونه سپری شد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

واپسین روزهای جشنواره بین‌المللی فجر (موسیقی و مد) چگونه سپری شد؟

در شب پنجم جشنواره موسیقی فجر مشکلات آکوستیک سالن کام اجراکنندگان را تلخ کرد. این مشکلات به قدری بود که رهبر ارکستر گروه آوازی تهران، میلاد عمرانلو، لب به اعتراض گشود و اشاره کرد با این که این سالن نقص فنی دارد آن را برایمان در نظر گرفتند و ما موفق به رفع مشکلات آکوستیک آن نشدیم. در کنار این موضوع، خود گروه نیز زیاد هماهنگ به نظر نمی‌رسیدند. در نهایت اما صدای خوب خوانندگان اصلی زن گروه بخشی از نقایص کار را پوشاند.

سیدعباس صالحی وزیر فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در سالن سوره حوزه هنری و مشاهده اجراهای موسیقی درباره موسیقی قومی به خبرنگاران گفت موسیقی نواحی بخشی از هویت رنگین‌کمانی ما و بازتاب رنج‌ها و شادی‌ها و زخم‌های اقوام در طول تاریخ ماست.

اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر شب گذشته (29 بهمن) با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در چابهار برگزار و جوایز بخش‌های مختلف آن به نفرات برگزیده در هر رشته اهدا شد.

سایت خبری

وزیر ارشاد در اولین بازدید از اجرای جشنواره موسیقی فجر چه گفت؟

ایلناخبرگزاری ایلنا
وزیر ارشاد در اولین بازدید از اجرای جشنواره موسیقی فجر چه گفت؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌بعد از حضور در سالن سوره حوزه هنری و تماشای گروه موسیقی اقوام «نجوای کتول» گلستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.

وزیر ارشاد در اولین بازدید از اجرای جشنواره موسیقی فجر چه گفت؟ - 1

به گزارش ایلنا، ‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌بعد از حضور در سالن سوره حوزه هنری و تماشای گروه موسیقی اقوام «نجوای کتول» گلستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.

سیدعباس صالحی درباره موسیقی اقوام بیان کرد: موسیقی اقوام و نواحی به نحوی بخشی از هویت رنگین کمانی ما است. موسیقی اقوام به اعتباری که رنج­ها، شادی‌­ها، زخم‌ها و خیزش اقوام را در طول تاریخ نشان می­‌دهند، در کلام و نوا نیز تاریخ ایران را در هویت اقوام نشان می‌­دهند.

او ادامه داد: به نظر می­‌آید موسیقی اقوام ما ظرفیت قابل توجهی را در ارتباط با دیپلماسی فرهنگی دارد تا از طریق این نوع موسیقی با جهان و به ویژه با اقوام دیگر که از نظر تاریخی رابطه بیشتری داشتیم ارتباط پیدا کنیم. در طول سال­های اخیر و به ویژه در دو سال گذشته یکی از مواردی که به طوری جدی پیگیر بودم این است که هویت اقوام به ویژه موسیقی اقوام را می­توان به عنوان مزیت نسبی خود بدانیم.

صالحی اضافه کرد: من سفری داشتم و با فاصله به جشنواره موسیقی آمدم اما اولین حضورم در اجرای موسیقی اقوام با این نگاه است که این نوع موسیقی می‌­تواند طلیعه‌­ای برای ارتباط موسیقیایی ما در دوره جدید باشد. حتما با همین نگاه پشتیبانی‌های جدی­تری صورت می‌گیرد و باید بگیرد. بخشی درباره ثبت موسیقی اقوام و بخش دیگری درباره نشر این نوع موسیقی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌درباره اینکه وزارت ارشاد بعد از سی و چهار دوره از جشنواره فجر نتوانسته هنرمندان برگزیده را جذب کند و ۹۰ درصد از هنرمندان برجسته به صورت مستمر در جشنواره فجر حضور ندارند، گفت: معمولا اقدام عاجل کار سختی است اما با این نگاه که مسیری را طی و حس کنیم قدم به قدم پیش خواهیم رفت، مسئله درستی است. جشنواره‌های مختلف فجر باید به گونه­‌ای باشند که نام­آوران، نسل­های میانی و هم نسل نو در آن حضور داشته باشند و جشنواره‌­ها ارتباط میان نسلی را فراهم کنند. اگر نام آوران غایب باشند بخشی از کار کمبود دارد، اگر کسانی که تازه وارد میدان شده­‌اند ­اما استعدادهای آینده باشند نیز غایب باشند باز هم بخش دیگری است که جشنواره به نظر ناقص می‌­آید.

او گفت: تلاش بر این بوده که نام آوران و نامداران بیشتری در فضای این دوره از جشنواره حضور داشته باشند. حضور استاد فرهت، دوستان ما و آقای ترابی با همین نگاه بوده که گامی ‌به جلو با حضور نام­آوران داشته باشیم. البته این به معنای این نیست که از نسل میانی و نسلی که تازه وارد این مسیر شدند اما استعداد درخشان هستند، غافل شویم. آیین نامه‌­ای امسال تنظیم و تدوین کرده‌­اند که مثل هر مقرراتی نیازمند اصلاحات و بازبینی‌های بعدی است، با همین نگاه است تا مسیر مشخصی را برای جشنواره فجر داشته باشیم. امسال شروع این روند است و می‌تواند با پیگیری­‌ها و نوآوری­‌ها و بازنگری­‌ها برای سال­‌های آینده در این مسیر تکمیل­‌تر حرکت کند.

صالحی در پاسخ به اینکه مسائل اقتصادی به مرگ برخی از شاخه‌ها در موسیقی منجر شده است و اینکه آیا افزایش بودجه مشخص برای حمایت از موسیقی اقوام در نظر خواهید گرفت، گفت: فکر می‌­کنم در دو حوزه خاموشی، مرگ یا کمرنگی موسیقی نواحی را داریم که بخشی از آن در حوزه‌های پژوهشی است و ما عملا نتوانستیم به اندازه کافی ثبت موسیقی نواحی را داشته باشیم و این امر منتهی شده تا بخشی از قسمت‌ها به دلیل همین موضوع انقطاع پیدا کند و بخش دیگر هم مسئله اقتصادی است. آنچه که مورد نظر است و ان شاالله دفتر موسیقی دنبال می‌­کند و جشنواره­‌ها می­‌توانند با این نگاه حرکت کنند، پرداخت به این دو ضلع است اما ثبت موسیقی نواحی را باید جدی­تر دنبال کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌افزود: ما باید به فضای اقتصادی فکر کنیم. ان شاالله دفتر موسیقی در هر دو بخش برنامه‌هایی خواهد داشت و امیدواریم شرایط اقتصادی به ما کمک کند تا این دو مسئله را انجام دهیم. نگاه ما این است که بحث ثبت و پژوهش و بحث اقتصاد گروه‌­های موسیقی را جدی­‌تر بگیریم. به نظر می­‌آید می­‌توان بخشی از اقتصاد موسیقی نواحی را با حمایت­‌ها و بخش دیگر با فرصت­‌های شغل و کار در محیط همان مناطق ایجاد کرد. برخی از سلیقه‌­ها و یا نگاه­‌هایی که محدودیت ایجاد می­‌کنند، پاره­‌ای از مسائل را برای موسیقی نواحی به وجود می‌آوردند که می‌تواند به این حوزه ضربه بزند.

او اظهار کرد: بخشی از حوزه کاری ما به تسهیل کسب و کار موسیقی نواحی هم برمی‌گردد که فرصت‌های شغلی را بیشتر فراهم کند. گفت­‌وگوهایی با نیروی انتظامی ‌و اماکن داشتیم تا فرصت‌های شغلی را برای موسیقی نواحی گسترده کنند که این امر می‌­تواند در کنار حمایت‌های دیگر کمک کننده باشد.

صالحی همچنین درباره پرسشی مبنی بر بازنگری در سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر نیز بیان کرد: بخشی از این بازنگری نسبی با نگاهی که در فضای آیین­نامه اتفاق می‌­افتد و در اجرا عملی شده، با توجه به همین نگاه بوده است تا با تجربه­‌های گذشته برای امسال و سال‌های بعد بازنگری کنیم. مهم این است که قدم به قدم تکامل تدریجی پیدا کند. حتما همه‌­ی تحولات از طریق پوست اندازی صورت نمی‌­گیرد و امسال اتفاقات خوبی با همین نگاه انجام شده است.

او در پاسخ به پرسش دیگری درباره اینکه آیا جشنواره ارز دولتی نداشته است، توضیح داد: پنج گروه خارجی با ارز دولتی آمده­‌اند.

همچنین علی ترابی که وزیر ارشاد را همراهی می‌­کرد، پرسشی مبنی بر اینکه آرشیوی از اجراهای دوره­‌های مختلف جشنواره روی سایت جشنواره وجود ندارد، بیان کرد: تمام اطلاعات جشنواره روی سایت وجود دارد. در دوره­ای این آرشیو برداشته شد اما ما آن را دوباره بازگرداندیم.

خواندن خبر در سایت منبع

‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر
بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر که از ۲۵ بهمن با حضور ۱۹ کشور در چابهار برگزار شده بود،‌ با حضور برخی معاونان وزرا،نمایندگان مجلس و هنرمندان پایان یافت.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار؛ اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر شب گذشته با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در چابهار برگزار شد.

در این مراسم سفرای کشورهای مالزی، ازبکستان، افغانستان، بنگلادش و هنرمندانی چون: مرضیه برومند، ستاره اسکندری، بهاره رهنما، افسانه چهره آزاد، شاهرخ فروتنیان حضور داشتند. هم چنین در این دوره از جشنواره کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، سنگاپور، تونس، چین، قزاقستان، روسیه، ایتالیا، سوریه، عمان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، پاکستان، هند، افغانستان، لبنان و اندونزی حضور داشتند.

جشنواره مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران میزبان علاقه‌مندان است و بخش بین‌الملل آن نیز از ۲۵ بهمن شروع شده در چابهار شروع شده و دیشب مراسم اختتامیه آن بود.

در مراسم اختتامیه از مهلا زمانی و زرخاتون عظیمی، پیشکسوتان سوزن‌دوزی بلوچستان تجلیل شد؛ در این جشنواره برای اولین بار نشان ملی مهتاب رونمایی شد، نشان مهتاب از امسال، هرسال به برگزیدگان اعطا خواهد شد؛ نشان ملی مهتاب به پاس گرامیداشت مهتاب نوروزی هنرمند سوزن دوز بلوچ اهل شهرستان ایرانشهر از این پس در جشنواره مد و لباس فجر اعطا خواهد شد.

در بخش طراحی لباس نفر اول و دارند مدال مهتاب، مریم ریگیهنرمند فاخر دوز بلوچستان شد، نفر دوم فرین نوروزی پناه و نفر سوم فریبا حسینی؛ در بخش زیورآلات نیز مریم السادات طبایی دارنده نشان مهتاب شد.

‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 8‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 9‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 10‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 11‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 12‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 13‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 14‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 15‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 16‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 17‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 18‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 19‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 20‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 21‌اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به روایت تصویر - 22

خواندن خبر در سایت منبع

۱۴ اجرا در آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
۱۴ اجرا در آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر
۱۴ اجرای متفاوت در ششمین روز از سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در شش سالن کنسرت به روی صحنه خواهد رفت.

ایسنا: تالار وحدت تهران در پنجمین روز جشنواره موسیقی فجر ابتدا میزبان «ارکستر ایسو» خواهد بود؛ این اجرا ساعت ۱۸:۳۰ به رهبری مازیار یونسی برگزار می‌شود. سپس در ساعت ۲۱:۳۰ هوشیار خیام به تکنوازی پیانو می‌پردازد.

۱۴ اجرا در آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر - 1

تالار رودکی نیز ساعت ۱۸:۳۰ میزبان «کر شهر تهران» به سرپرستی مهدی قاسمی خواهد بود. همچنین گروه «بربطیان» به رهبری حسین بهروزی نیا ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه این تالار می‌رود.

گروه «یاغلیق» به سرپرستی ساناز نامداری و گروه اسماعیل عظیمی در یک سانس مشترک ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهند داشت. همچنین گروه «رخداد» به رهبری سهند شکرزاده و تکنوازی پیانو با اجرای سارا صوفی سیاوش در یک سانس مشترک ساعت ۲۱:۳۰ به روی صحنه خواهند رفت.

گروه «تنور تریو» به سرپرستی میلاد زنده نام و گروه «علی پرکار» هم در یک سانس مشترک ساعت ۱۹ در برج آزادی اجرا خواهند داشت.

گروه موسیقی «میسان اهوازی» به سرپرستی مهدی سواری و «شالو بوشهر» به رهبری عبدالله مقاتلی مطلق در سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌روند.

همچنین محسن ابراهیم‌زاده در دو سانس به برج میلاد تهران می‌رود و برای هوادارانش در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ می‌خواند.

«گوشه‌های اصفهان» و «هزار دستان امیر جاهد» نام مستندهای موسیقایی است که ساعت ۱۶:۳۰ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما اکران می‌شود. همچنین مستند «آخرین بخشی» ساعت ۱۸:۳۰ در این سالن به نمایش درمی‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکلات اولین اجرای شب پنجم «رودکی» در جشنواره موسیقی فجر

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشکلات اولین اجرای شب پنجم «رودکی» در جشنواره موسیقی فجر
سالن رودکی که از جمله سالن‌های کنسرت سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر است، امسال در حالی از میهمانان خود میزبانی کرد که با مشکلات آکوستیک و بی نظمی بالایی روبرو بود. این مشکلات به شب پنجم نیز کشیده شد و می‌توان گفت تقریباً باعث خراب شدن اولین اجرا در شب پنجم جشنواره شد.

به گزارش ایسنا، گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمرانلو در حالی در پنجمین شب جشنواره به روی صحنه رفت که از همان اول مشکلات آکوستیک سالن سعی در خراب کردن اجرای آنها داشت. این گروه که حدود ۱۰ تا ۱۵ خواننده داشت در قطعات اول کارهایی کلاسیک از باخ، بتهوون و … را اجرا کرد.

البته همانطور که گفته شد قطعه اول به دلیل مشکلات زیاد سالن و مناسب نبودن آکوستیک آن برای چنین اجرایی از کیفیت خیلی کمی برخوردار بود. با این حال قطعه دوم شروع بهتری داشت. خوانندگان، در این قطعه که به زبان ارمنستانی بود به گونه‌ای لغات را در خواندن خود بیان می‌کردند که انگار در حال خواندن یک ترانه فارسی هستند.

همچنین هربار یکی از بلندگوها قطع می‌شد و یا صدایش خیلی بلند می‌شد، در صورتی که صدای اجرا کنندگان باید همزمان از بلندگوها پخش می‌شد.

زمان زیادی از اجرا نگذشته بود که مشکلات سالن رهبر گروه را کلافه کرد و او ضمن خوشامد گویی به تماشاچیان بیان کرد: «شاید متوجه شده باشید که آکوستیک سالن برای این نوع اجرا مناسب نیست ولی با این حال اجرایمان را در این سالن قرار دادند و ما نیز چاره‌ای جز قبول کردن نداشتیم. البته همکارانمان تلاش زیادی کردند که مشکلات آکوستیک سالن را برطرف کنند ولی نقص‌های سالن همچنان به قوت خود برپا هستند.»

البته می‌توان گفت که علاوه بر مشکلات آکوستیک سالن که گاهی اوقات باعث گوش خراش بودن صدای کنسرت می‌شد، خود گروه آوازی نیز در مراحل اولیه اجرا بدون نقص نبود و این نکته به مورد قبول نبودن اجرا دامن می‌زد. به گونه‌ای که در برخی بخش‌ها به نظر می‌رسید صدای خوانندگان و اجراکنندگان با یک دیگر هماهنگ نیست. با این وجود صدای خوب خوانندگان اصلی زن گروه مقداری از نقص‌های این کار را می‌پوشاند.

با رسیدن به اجراهای فولکوریک آذربایجان هماهنگی اعضای گروه افزایش یافت و این بار توانستند رضایت بیشتری از تماشاچیان بگیرند. گرچه که همچنان مشکلات آکوستیک سالن باعث می‌شد کیفیت واقعی اجرا معلوم نشود.

پس از پایان این اجراها آنتراک ۱۵ دقیقه‌ای شروع شد و گروه آوازی باری دیگر به روی صحنه آمدند و قطعه‌ای انگلیسی زبان را اجرا کردند. می‌توان گفت که در این اجرا مشکلات آکوستیک سالن کمتر دیده می‌شد و خوانندگان در بیان و تلفظ ترانه‌های انگلیسی مهارت بالاتری داشتند.

البته گاهی اوقات نیز نقص‌های سالن به گونه‌ای بود که احساس می‌شد اجرا کنندگان در برخی از بخش‌ها خارج از نت می‌خوانند، چرا که صدای آنها مدام بالا و پایین می‌رفت.

در بخش دوم قطعه‌ای معروف به نام «بسامهموچو» که ترانه‌ای مکزیکی به زبان اسپانیایی است، اجرا شد. این بار نیز خوانندگان به گونه‌ای خواندند که انگار ترکیبی از کلمات فارسی و اسپانیایی را بیان می‌کردند. همچنین حین این اجرا صدای یکی از خوانندگان اصلی زن قطع و وصل می‌شد و میکروفون او برای مدتی کاملا از کار افتاد و لحظاتی برای درست شدن میکروفون سپری شد.

عمرانلو باری دیگر بیان کرد: «زمانی که به ما اعلام کردند اجرای ما ساعت شش و نیم روز یک شنبه است گمان نمی‌کردم خودم هم بتوانم برای اجرا برسم ممنونم که به تماشای اجرا ما نشستید. یکی از نکات اصلی کار ما متأسفانه یا خوشبختانه صداست که اینجا از آن لحاظ مشکلات زیادی داشتیم.»

همچنین در ادامه قطعه «آنجا خواهم بود» به زبان انگلیسی با کیفیت خوبی اجرا شد ولی دوباره حین اجرا میکروفون آن خواننده زن دچار مشکل شد و صدای او حین خواندن به یک باره بالا رفت. با این حال این قطعه نیز توانست رضایت تماشاچیان را کسب کند.

قطعه یکی مانده به آخر از فیلم صاحب اسکار به نام «لالالند» و «گیمهگیمه» نیز به خوبی اجرا شد و تشویق زیادی از سوی تماشاچیان دریافت کرد.

همچنین در پایان به دلیل تشویق‌ها و حمایت‌های زیاد تماشاچیان یک قطعه اضافی خارج از برنامه به منظور تشکر از مخاطبان اجرا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اجرای بندبازی گروه ریکو عصر جدید امشب ۲ تیر ۹۸

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نماینده یونیسف در ایران خاطر نشان کرد: در زلزله کرمانشاه و سیل در ایران تلاش کردیم از سلامت کودکان مراقبت کنیم. ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو استمشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است. وی افزود: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است و می‌تواند کمک شایانی به این نشست داشته باشد. در دو روز اول این همایش بر روی مراقبت‌های اولیه بهداشتی تمرکز خواهد شد و روز سوم به صورت عملی از دستاوردهای ایران در این حوزه بازدید خواهیم داشت. مشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا خاطر نشان کرد: مراقبت‌های اولیه بهداشتی فقط شامل قرص و واکسن نیست بلکه یک راهبری است و یونیسف نیز در بخش‌های مختلف از جمله مراقبت‌های اولیه بهداشتی و رشد در سال‌های اول کودکی با وزارت بهداشت ایران همکاری دارد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، دراین نشست ­که با موضوع عدالت در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری برگزار شد، تعدادی از استادان دانشگاه‌ها به بیان مولفه‌ها و راهکارهای تخصصی و اجرایی شدن عدالت در موضوعات مختلف پرداختند. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در­ دانشگاه‌ها در این نشست گفت: بسیاری از موضوعات مطرح شده در بیانیه گام دوم و همچنین بیانات رهبر معظم انقلاب می‌تواند محور گفتگوهای دانشگاهی قرار گیرد. حجت الاسلام و الملسیمن مصطفی رستمی ­با اشاره به برخی از تعاریف در خصوص عدالت افزود: کارهای فراوانی در حوزه دانشگاهی قابل انجام است که باید در اینباره اقدامات لازم را انجام دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
محمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بعد از سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز همایش بین المللی دانشگاه‌های فرانسه زبان با موضوع اصلی توسعه همکاری بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های فرانسه در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد. وی با بیان این که این همایش فرصت مناسب برای حل مسائل و دغدغه‌های علمی در کشور به شمار می‌رود، گفت: این همایش دو روزه است و هر سال در یک کشور برگزار می‌شود. نیلی احمدآبادی در ادامه با بیان این که دانشگاه تهران در تابستان تعطیل نیست، گفت: بسیاری از برنامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در فصل تابستان اجرا می‌شود و تابستان فرصت خوبی برای فعالیت‌های علمی در دانشگاه و استفاده از آزمایشگاه‌ها است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
عصر جدید برنامه سرگرمی است که در آن نفرات مختلف به بروز استعداد‌ها و نمایش خلاقیت‌های شان میپردازند بعد در این میان چهار داور یعنی امین حیایی رویا نونهالی آریا عظیمی نژاد و بشیر حسینی به قضاوت در مورد برتری هر یک از شرکت کنندگان می‌پردازندعصر جدید امشب دوشنبه ۳ تیر ۹۸ ساعت ۱۰ و ۲۹ دقیقه از شبکه سه پخش خواهد شد
برنابرنا16 ساعت قبل
روایتی متفاوت از سارقی که هر روز در مواجه با افراد مختلف، در حال توجیه کارهایش است. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، زهرا قائدی تهیه کننده برنامه «مردهزار چهره» گفت: در این برنامه طنز نه تنها به موضوعات جعل و کلاهبرداری و سرقت می‌پردازیم، بلکه «مردهزارچهره» بر اساس داستان‌ها و پرونده‌های واقعی جان می‌گیرد. قائدی با بیان اینکه تمرکز بیشتر عوامل برنامه روی موضوع فضای مجازی و آسیب‌ها و تهدیدهای فضای مجازی است، تصریح کرد: مهبد قناعت پیشه نقش دزدی را بازی می‌کند که هر روز در مواجه با آدم‌های مختلف در حال توجیه کارهای اشتباهش است و زیر بار خطایی که انجام داده نمی‌رود. «مرد هزارچهره» با نویسندگی زهرا یساقی، بازیگری علی رضا تابان و مهبد قناعت پیشه هر روز ساعت ۹ صبح به مدت ۱۵ دقیقه از موج fmردیف ۵/۵ ۹ مگاهرتز پخش می‌شود. همین برنامه در ۴ بخش دیگر هم تکرار می‌شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1