1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

توزیع گوشت نیمایی در بازار آغاز شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، محسن فرهادی، در زمینه وظایف وزارت بهداشت برای کنترل سلامت گوشت‌های عرضه شده در بازار توضیحاتی داد. او اعلام کرد همکاران ما باید بر روی سیستم برودت یخچال‌ها، نظافت فردی و دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها نظارت داشته باشند. او اظهار کرد تاکنون مشکل به‌خصوصی در رابطه با گوشت‌های قرمز نداشته‌ایم.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، در نشست ستاد تنظیم بازار استان گفت گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند قرار می‌گیرد. او همچنین تاکید کرد توزیع مناسب اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش از تشکیل صفوف طولانی جلوگیری کرده و کرامت مردم را حفظ می‌کند.

سایت خبری

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها

رکناخبرگزاری رکنا
خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها - 1

در این مقاله نکات خرید گوشت سالم را به شما گوشزد می‌کنیم. بهترین زمان برای درست کردن کباب و لذت بردن ازآن گردش‌های یک روزه در دل طبیعت است. اما نکته مهمی که باید در این موارد توجه زیادی به آن کرد خریدن گوشت سالم است که در ادامه نکاتی که آشپزهای حرفه‌ای در انتخاب گوشت توصیه کرده‌اند آورده است.

گوشت سالم باید سفت و خشک باشد

به گفته آشپزهای حرفه‌ای گوشت سرد نباید نرم باشد. چربی هنگام سرد شدن سفت می‌شود پس گوشت هایی که در یخچال نگهداری شده‌اند باید سفت باشند. گوشت‌های بسته بندی باید سفت و خشک باشند.

رنگ گوشت سالم باید قرمز باشد

رنگ تمام قسمت‌های گوشت باید قرمز باشد. هر چه رنگ قرمز گوشت روشن‌تر باشد طعم آن بهتر است. یک گوشت سالم هرگز به رنگ قهوه ای یا خاکستری نیست حتی لبه‌های آن. هنگام خرید گوشت بسته بندی همه طرف بسته را کامل چک کنید.

تغذیه گاوها

باید بدانید خوراک و تغذیه گاو چه بوده است. این اطلاعات را یا روی بسته و یا از قصاب بپرسید. فقط گاوهایی که از چمن سبز تغذیه کرده‌اند گوشت خوبی دارند.

چیزهایی که باید درباره چربی گوشت بدانید:

آشپزها چربی‌های پراکنده را چربی مرمری می‌نامند. گوشت هایی که چربی مرمری دارند طعم بهتری نیز دارند اما چربی مرمری زیادی هم باعث سفت شدن گوشت می‌شود. این گوشت‌ها برای غذاهای خاصی مثل غذای ایتالیایی کارپاچیو و یا استیک تارتار مناسب است.

چربی حیوانات جوان سفید است و هر چه بزرگ‌تر می‌شوند رنگ آن زرد می‌شود. گوشت حیوانات پیر خوشمزه‌تر است اما مثل گوشت حیوانات جوان نرم نیست. پوشش چربی روی گوشت باعث آبدار شدن آن می‌شود.

قیمت گوشت سالم

وقتی گوشت ارزان می‌خرید در واقع برای خریدن آب شور هزینه می‌کنید. هنگام خرید گوشت سعی کنید بسته کوچک‌تری که قیمت آن بیشتر و با کیفیت‌تر است انتخاب کنید. به طور تقریبی داخل هر بشقاب بسته به نوع گوشت و غذایی که درست می‌کنید ۱۲۰ الی ۲۰۰ گرم گوشت کافی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی از قشر آسیب پذیر جامعه هستند که دولت به شکلی ویژه آن‌ها را مورد حمایت قرار داده است تا در شرایط فعلی دچار مشکل نشوند.

وی افزود: همچنین گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار تعاونی‌های کارگری، مجموعه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، کارخانه‌ها، شهرداری و دیگر مجموعه‌های زحمتکش قرار گیرد تا میان اعضاء توزیع کنند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با توزیع مناسب این اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش، بی گمان این صف‌ها بسیار برچیده خواهد شد و کرامت مردم هم حفظ می‌شود.

وی تاکید کرد: کمیته‌های تامین و توزیع که در زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار استان فعالیت می‌کنند به شکل روزانه نیازهای خود را اعلام کند و مدیریت ارشد استان نیز فورا، برای تامین این نیازها اقدام می‌کند.

بازوند در ادامه گفت: کشور در شرایط تحریم‌های دشوار اقتصادی قرار دارد ولی هنر این است که بتوانیم بر این بحران مدیریت کنیم و الا مدیریت در بحران هزینه بسیار سنگینی است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران روز ۲۲ بهمن از همه اقشار از زن و بچه گرفته تا پیر و جوان؛ همه به شکل گسترده در یک هوای بارانی و برفی آمدند و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در زمینه عرضه گوشت با نرخ دولتی باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که کرامت این مردم شریف و بزرگوار در این صف‌های طولانی آسیب نبیند.

وی اضافه کرد: تصاویر این صف‌ها به شکل مداوم در قالب برنامه جنگ روانی از شبکه‌های معاند پخش می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد

به گزارش مشرق، محسن فرهادی، اظهار داشت: براساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و برای کنترل و نظارت، با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم. برای مثال، همکاران ما درخصوص رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه‌ها و ابزارهای مورد استفاده، دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها و آموزش‌های مورد نیاز برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی را انجام می‌دهند، بازدیدهای دوره‌ای دارند.

بیشتر بخوانید:کباب کوبیده زیر ۱۵ هزار تومان کباب نیستفیلم / نظر روحانی درباره علت گرانی گوشت

وی تصریح کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را در مراکز عرضه به وسیله دستگاه‌های پرتابلی که در اختیار دارند، بررسی می‌کنند. همچنین نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی برای سلامت گوشت قرمز را کنترل می‌کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: تاکنون تخلف و مشکل خاصی در مورد سلامت گوشت‌های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده است. البته ممکن است نواقصی در مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را بررسی و برطرف کرده و یا نسبت به تعطیلی موقت و یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام می‌کنند.

فرهادی در پاسخ به سئوالی درخصوص عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: حتما باید بر روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که باید با رعایت استانداردها و قواعد مشخص شده باشد، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد؛ چراکه در غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می‌توانند این موضوع را بررسی و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره‌ای مذکور هم باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مهر کنترل دامپزشکی بر روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی نیز توجه کنند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

دولتی دولتی دولتی...

40 ساله راه‌حلتون واسه همه‌چیز دولتی کردنه!

1 ماه قبل

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار فراوانی و ثبات قیمت‌ها را از ویژگی‌های بازار میوه دانست، آخرین کشف قیمت‌ها از بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت چندان مناسبی در این بازار حاکم نیست. به گزارش ایسنا، در شرایطی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و تره بار از فراوانی این اقلام در بازار خبر می‌دهد و ثبات قیمت‌ها و متعادل‌تر شدن بازار میوه را نتیجه آن می‌داند، نگاهی به آخرین کشف قیمت‌ها در بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی در بازار حاکم نیست. با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آنها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می‌کنید، قیمت‌ها روند افزایشی دارد؟ افزود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می‌شود قیمت‌ها متعادل‌تر شده و روند معقول‌تری پیدا کند. کارگر گفت: به دلیل همین وفور محصول در بازار میوه و تره بار، روند قیمتی به گونه‌ای است که انواع میوه‌ها پایین‌تر از این نرخ‌ها در بازار فروخته می‌شود.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش بسیار اندک و قیمت طلا با افزایش مواجه شد. شاخص نفت خام برنت با ۴ صدم درصد کاهش به بشکه‌ای ۶۷ دلار و ۸۵ سنت رسید. شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت با یک صدم درصد کاهش به بشکه‌ای ۵۹ دلار و ۹۴ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز در بازارهای جهانی با ۷ دهم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌هایی که در سفر باید همراه داشته باشید [قسمت اول]

42+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
تابناکتابناک8 ساعت قبل
این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. آن سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم که سیاسی‌ترین نرخ اقتصادی محسوب می‌شود، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. رشد اقتصادی تحت تاثیر کاهش صادرات نفتاین کارشناس مسائل اقتصادی در مورد وضعیت نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۸ به این کارشناس مسائل اقتصادی در مورد وضعیت نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۸ به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: پیش بینی این است که در صورت انتشار گزارش‌ها، رشد اقتصادی سال ۹۷ بین منفی ۱ تا منفی ۲ درصد خواهد بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اما بدون ایجاد تغییرات بنیادین، باتری‌هایی که انرژی وسایل نقلیه سبز را تأمین می‌کنند با مساله نقض حقوق بشر همراه هستند.» نقض حقوق بشر خودروهای الکتریکیاین سازمان غیردولتی از سال‌های پیش تاکنون در مورد نقض حقوق کودکان جمهوری دموکراتیک کنگو هشدار داده است. فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران تحقیقی بارها در مورد نقض گسترده و فاحش حقوق بشر در معادن کبالت هشدار داده‌اند. لیتیوم و کبالت عنصر شیمیایی هستند که در پوسته زمین یافت شده و از آن‌ها برای تولید باتری‌های الکتریکی استفاده می‌شود. اثرات زیست محیطیافزایش تقاضا برای فلزهای مورد نیاز در باتری‌های الکتریکی به استخراج ای مواد از منابع زیر سطح دریا منجر شده است. علاوه بر این، تولید باتری‌های الکتریکی بیشتر در کشورهای آسیایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن متمرکز است، جایی که تولید برق همچنان وابسته به زغال سنگ و دیگر سوخت‌های فسیلی با آلایندگی زیاد است.

اخبار بیشتر