توزیع گوشت نیمایی در بازار آغاز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

توزیع گوشت نیمایی در بازار آغاز شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، محسن فرهادی، در زمینه وظایف وزارت بهداشت برای کنترل سلامت گوشت‌های عرضه شده در بازار توضیحاتی داد. او اعلام کرد همکاران ما باید بر روی سیستم برودت یخچال‌ها، نظافت فردی و دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها نظارت داشته باشند. او اظهار کرد تاکنون مشکل به‌خصوصی در رابطه با گوشت‌های قرمز نداشته‌ایم.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، در نشست ستاد تنظیم بازار استان گفت گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند قرار می‌گیرد. او همچنین تاکید کرد توزیع مناسب اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش از تشکیل صفوف طولانی جلوگیری کرده و کرامت مردم را حفظ می‌کند.

سایت خبری

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها

رکناخبرگزاری رکنا
خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها
رکنا: خرید گوشت سالم نیاز به دانستن نکات ساده ای دارد. در بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها گوشت قرمزی که به فروش می رسد ناسالم بوده و خواصی که باید برای بدن تان داشته باشد را ندارد.

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها - 1

در این مقاله نکات خرید گوشت سالم را به شما گوشزد می‌کنیم. بهترین زمان برای درست کردن کباب و لذت بردن ازآن گردش‌های یک روزه در دل طبیعت است. اما نکته مهمی که باید در این موارد توجه زیادی به آن کرد خریدن گوشت سالم است که در ادامه نکاتی که آشپزهای حرفه‌ای در انتخاب گوشت توصیه کرده‌اند آورده است.

گوشت سالم باید سفت و خشک باشد

به گفته آشپزهای حرفه‌ای گوشت سرد نباید نرم باشد. چربی هنگام سرد شدن سفت می‌شود پس گوشت هایی که در یخچال نگهداری شده‌اند باید سفت باشند. گوشت‌های بسته بندی باید سفت و خشک باشند.

رنگ گوشت سالم باید قرمز باشد

رنگ تمام قسمت‌های گوشت باید قرمز باشد. هر چه رنگ قرمز گوشت روشن‌تر باشد طعم آن بهتر است. یک گوشت سالم هرگز به رنگ قهوه ای یا خاکستری نیست حتی لبه‌های آن. هنگام خرید گوشت بسته بندی همه طرف بسته را کامل چک کنید.

تغذیه گاوها

باید بدانید خوراک و تغذیه گاو چه بوده است. این اطلاعات را یا روی بسته و یا از قصاب بپرسید. فقط گاوهایی که از چمن سبز تغذیه کرده‌اند گوشت خوبی دارند.

چیزهایی که باید درباره چربی گوشت بدانید:

آشپزها چربی‌های پراکنده را چربی مرمری می‌نامند. گوشت هایی که چربی مرمری دارند طعم بهتری نیز دارند اما چربی مرمری زیادی هم باعث سفت شدن گوشت می‌شود. این گوشت‌ها برای غذاهای خاصی مثل غذای ایتالیایی کارپاچیو و یا استیک تارتار مناسب است.

چربی حیوانات جوان سفید است و هر چه بزرگ‌تر می‌شوند رنگ آن زرد می‌شود. گوشت حیوانات پیر خوشمزه‌تر است اما مثل گوشت حیوانات جوان نرم نیست. پوشش چربی روی گوشت باعث آبدار شدن آن می‌شود.

قیمت گوشت سالم

وقتی گوشت ارزان می‌خرید در واقع برای خریدن آب شور هزینه می‌کنید. هنگام خرید گوشت سعی کنید بسته کوچک‌تری که قیمت آن بیشتر و با کیفیت‌تر است انتخاب کنید. به طور تقریبی داخل هر بشقاب بسته به نوع گوشت و غذایی که درست می‌کنید ۱۲۰ الی ۲۰۰ گرم گوشت کافی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند، گفت: مجموعه کمیته امداد و بهزیستی باید امکانات لازم را برای توزیع مناسب سهمیه گوشت قرمز و مرغ دولتی را میان مددجویان زیرپوشش خویش فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی از قشر آسیب پذیر جامعه هستند که دولت به شکلی ویژه آن‌ها را مورد حمایت قرار داده است تا در شرایط فعلی دچار مشکل نشوند.

وی افزود: همچنین گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار تعاونی‌های کارگری، مجموعه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، کارخانه‌ها، شهرداری و دیگر مجموعه‌های زحمتکش قرار گیرد تا میان اعضاء توزیع کنند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با توزیع مناسب این اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش، بی گمان این صف‌ها بسیار برچیده خواهد شد و کرامت مردم هم حفظ می‌شود.

وی تاکید کرد: کمیته‌های تامین و توزیع که در زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار استان فعالیت می‌کنند به شکل روزانه نیازهای خود را اعلام کند و مدیریت ارشد استان نیز فورا، برای تامین این نیازها اقدام می‌کند.

بازوند در ادامه گفت: کشور در شرایط تحریم‌های دشوار اقتصادی قرار دارد ولی هنر این است که بتوانیم بر این بحران مدیریت کنیم و الا مدیریت در بحران هزینه بسیار سنگینی است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران روز ۲۲ بهمن از همه اقشار از زن و بچه گرفته تا پیر و جوان؛ همه به شکل گسترده در یک هوای بارانی و برفی آمدند و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در زمینه عرضه گوشت با نرخ دولتی باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که کرامت این مردم شریف و بزرگوار در این صف‌های طولانی آسیب نبیند.

وی اضافه کرد: تصاویر این صف‌ها به شکل مداوم در قالب برنامه جنگ روانی از شبکه‌های معاند پخش می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: همکاران ما مراکز عرضه گوشت را از نظر سلامت محیط بررسی می کنند اما بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.

به گزارش مشرق، محسن فرهادی، اظهار داشت: براساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و برای کنترل و نظارت، با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم. برای مثال، همکاران ما درخصوص رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه‌ها و ابزارهای مورد استفاده، دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها و آموزش‌های مورد نیاز برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی را انجام می‌دهند، بازدیدهای دوره‌ای دارند.

بیشتر بخوانید:کباب کوبیده زیر ۱۵ هزار تومان کباب نیستفیلم / نظر روحانی درباره علت گرانی گوشت

وی تصریح کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را در مراکز عرضه به وسیله دستگاه‌های پرتابلی که در اختیار دارند، بررسی می‌کنند. همچنین نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی برای سلامت گوشت قرمز را کنترل می‌کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: تاکنون تخلف و مشکل خاصی در مورد سلامت گوشت‌های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده است. البته ممکن است نواقصی در مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را بررسی و برطرف کرده و یا نسبت به تعطیلی موقت و یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام می‌کنند.

فرهادی در پاسخ به سئوالی درخصوص عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: حتما باید بر روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که باید با رعایت استانداردها و قواعد مشخص شده باشد، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد؛ چراکه در غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می‌توانند این موضوع را بررسی و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره‌ای مذکور هم باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مهر کنترل دامپزشکی بر روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی نیز توجه کنند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

دولتی دولتی دولتی...

40 ساله راه‌حلتون واسه همه‌چیز دولتی کردنه!

4 ماه قبل

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …

جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/ ظریف هم تحریم می‌شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، استیون مونچین، وزیر خزانه داری آمریکا در تشریح برخی از جزئیات تحریم‌های جدید علیه ایران گفت که این دستور سه فرمانده ارشد ایران از جمله سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه را بخاطر تهدید به بستن تنگه هرمز تحریم می‌کند. وی ادامه داد که سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه بخاطر دخالت وی در سرنگونی پهپاد آمریکایی و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی در زمره این فرماندهان هستند. وی همچنین گفت که طی چند روز آینده محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز تحریم خواهد شد. وی مدعی شد که این تحریم‌ها، میلیاردها دلار از دارایی‌های ایران را مسدود می‌کند. با این حال وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد که ایران اگر مذاکره کند تحریم‌ها برداشته خواهند شد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مصطفی دارایی نژاد در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما درباره قیمت انواع صیفی و سبزی پرمصرف در بازار گفت: انبه از کیلویی ۱۷۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان، توت سفید از ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، دستمبو از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، زردآلو از ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، گوجه فرنگی از ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، فلفل تند ریز از ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، بادمجان قلمی از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، پیاز زرد از ۱۰۰۰ تا ۲۸۰۰ تومان، پیاز شیری از ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای سبز از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، کاهو پیچ سالادی از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کاهو رسمی از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کدو مسمایی از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، گل کلم از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، کرفس از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، کلم سفید از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کلم قرمز از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، لوبیا سبز از ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان، خیار چنبر ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان غوره آب گیری ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان غوره عسگری ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان هویج از ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو از ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، سبزی خوردن از ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و سبزی جور از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، به از ۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. وی افزود: قیمت برگ مو از ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان، گوجه سبز برقان از ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، گوجه سبز شمال از ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، لیمو ترش میناب از ۲۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان، موز از ۹۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. نایب رئیس اتحادیه بار فروشان ادامه داد: انگور یاقوتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تومان آلبالو تخم خارجی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان آلبالو رسمی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان آلو شابلون ۹۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان شلیل شبرنگ ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان طالبی شاه پسند از کیلویی ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، هلواز ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، گیلاس تکدانه از ۱۲ تا ۲۹ هزار تومان، گیلاس صورتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ خیار رسمی از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، سیب گلاب ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تومان و هندوانه از ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان، کیوی از ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، اناناس از کیلویی ۱۸۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان، خیار گلخانه از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، ملون از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، بادمجان گلخانه‌ای ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان، کلم بروکلی از ۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان، توت فرنگی کرج از ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تومان، توت فرنگی سنندج از ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، خربزه از ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، طالبی از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و فلفل شیرین از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز استراماچونی و یکی از دستیارانش پیش از آغاز اولین تمرین استقلال در ورزشگاه تهرانسر یک عکس یادگاری گرفتند. نکته جالب این تصویر، خالکوبی‌های دست و پای دستیار استراماچونی است. گرچه که بارها بازیکنان ایرانی به دلیل داشتن خالکوبی به کمیته اخلاق رفته‌اند، اما در حال حاضر حساسیت‌ها به این موضوع کمتر شده و بعید است مشکلی برای دستیار استراماچونی ایجاد شود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر11 ساعت قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مرور مهمترین اخبار بین الملل دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸

موج11 ساعت قبل

میانگین رسیدگی به پرونده‌های قضایی در گیلان از ۴۰ روز عبور نمی‌کند

ایسنا1 روز قبل

یوبی‌سافت: کنسول‌های جدید یک جهش بزرگ نسبت به نسل حاضر خواهند بود

مجله سخت‌افزار1 روز قبل

آیا بین ایران و آمریکا جنگ می‌شود؟

اعتمادآنلاین17 ساعت قبل

رسیدگی به مشکلات ۱۷ واحد فعال یا مجموعه اقتصادی با تشکیل کمیته حمایت قضایی / ۳۸۲۴ مورد استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس/ صدور سند مالکیت تک برگ برای ۱۳ میلیون هکتار اراضی ملی

میزان‌آنلاین1 روز قبل

جواد امام: قوه قضاییه خیلی شفاف به افکار عمومی پاسخگو باشد

عصر ایران19 ساعت قبل

ربات هوشمند پلیس برای گشت و حفاظت از پارک (فیلم)

عصر ایران18 ساعت قبل

اظهار نظر قلعه‌نویی درباره کی‌روش

با جدایی رحمتی، تکلیف کاپیتان جدید استقلال مشخص شد + عکس

ورزش ۱۱12 ساعت قبل

درخواست رحمانی فضلی از مجلس برای تدوین شاخص برای عزل و نصب مدیران

تسنیم12 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1