توزیع گوشت نیمایی در بازار آغاز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

توزیع گوشت نیمایی در بازار آغاز شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، محسن فرهادی، در زمینه وظایف وزارت بهداشت برای کنترل سلامت گوشت‌های عرضه شده در بازار توضیحاتی داد. او اعلام کرد همکاران ما باید بر روی سیستم برودت یخچال‌ها، نظافت فردی و دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها نظارت داشته باشند. او اظهار کرد تاکنون مشکل به‌خصوصی در رابطه با گوشت‌های قرمز نداشته‌ایم.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، در نشست ستاد تنظیم بازار استان گفت گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند قرار می‌گیرد. او همچنین تاکید کرد توزیع مناسب اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش از تشکیل صفوف طولانی جلوگیری کرده و کرامت مردم را حفظ می‌کند.

سایت خبری

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها

رکناخبرگزاری رکنا
خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها
رکنا: خرید گوشت سالم نیاز به دانستن نکات ساده ای دارد. در بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها گوشت قرمزی که به فروش می رسد ناسالم بوده و خواصی که باید برای بدن تان داشته باشد را ندارد.

خرید گوشت سالم با ساده‌ترین ترفندها - 1

در این مقاله نکات خرید گوشت سالم را به شما گوشزد می‌کنیم. بهترین زمان برای درست کردن کباب و لذت بردن ازآن گردش‌های یک روزه در دل طبیعت است. اما نکته مهمی که باید در این موارد توجه زیادی به آن کرد خریدن گوشت سالم است که در ادامه نکاتی که آشپزهای حرفه‌ای در انتخاب گوشت توصیه کرده‌اند آورده است.

گوشت سالم باید سفت و خشک باشد

به گفته آشپزهای حرفه‌ای گوشت سرد نباید نرم باشد. چربی هنگام سرد شدن سفت می‌شود پس گوشت هایی که در یخچال نگهداری شده‌اند باید سفت باشند. گوشت‌های بسته بندی باید سفت و خشک باشند.

رنگ گوشت سالم باید قرمز باشد

رنگ تمام قسمت‌های گوشت باید قرمز باشد. هر چه رنگ قرمز گوشت روشن‌تر باشد طعم آن بهتر است. یک گوشت سالم هرگز به رنگ قهوه ای یا خاکستری نیست حتی لبه‌های آن. هنگام خرید گوشت بسته بندی همه طرف بسته را کامل چک کنید.

تغذیه گاوها

باید بدانید خوراک و تغذیه گاو چه بوده است. این اطلاعات را یا روی بسته و یا از قصاب بپرسید. فقط گاوهایی که از چمن سبز تغذیه کرده‌اند گوشت خوبی دارند.

چیزهایی که باید درباره چربی گوشت بدانید:

آشپزها چربی‌های پراکنده را چربی مرمری می‌نامند. گوشت هایی که چربی مرمری دارند طعم بهتری نیز دارند اما چربی مرمری زیادی هم باعث سفت شدن گوشت می‌شود. این گوشت‌ها برای غذاهای خاصی مثل غذای ایتالیایی کارپاچیو و یا استیک تارتار مناسب است.

چربی حیوانات جوان سفید است و هر چه بزرگ‌تر می‌شوند رنگ آن زرد می‌شود. گوشت حیوانات پیر خوشمزه‌تر است اما مثل گوشت حیوانات جوان نرم نیست. پوشش چربی روی گوشت باعث آبدار شدن آن می‌شود.

قیمت گوشت سالم

وقتی گوشت ارزان می‌خرید در واقع برای خریدن آب شور هزینه می‌کنید. هنگام خرید گوشت سعی کنید بسته کوچک‌تری که قیمت آن بیشتر و با کیفیت‌تر است انتخاب کنید. به طور تقریبی داخل هر بشقاب بسته به نوع گوشت و غذایی که درست می‌کنید ۱۲۰ الی ۲۰۰ گرم گوشت کافی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اقشار ضعیف در اولویت توزیع گوشت با نرخ دولتی هستند، گفت: مجموعه کمیته امداد و بهزیستی باید امکانات لازم را برای توزیع مناسب سهمیه گوشت قرمز و مرغ دولتی را میان مددجویان زیرپوشش خویش فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی از قشر آسیب پذیر جامعه هستند که دولت به شکلی ویژه آن‌ها را مورد حمایت قرار داده است تا در شرایط فعلی دچار مشکل نشوند.

وی افزود: همچنین گوشت قرمز و مرغ با نرخ دولتی در اختیار تعاونی‌های کارگری، مجموعه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، کارخانه‌ها، شهرداری و دیگر مجموعه‌های زحمتکش قرار گیرد تا میان اعضاء توزیع کنند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با توزیع مناسب این اقلام ضروری میان اقشار ضعیف و زحمتکش، بی گمان این صف‌ها بسیار برچیده خواهد شد و کرامت مردم هم حفظ می‌شود.

وی تاکید کرد: کمیته‌های تامین و توزیع که در زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار استان فعالیت می‌کنند به شکل روزانه نیازهای خود را اعلام کند و مدیریت ارشد استان نیز فورا، برای تامین این نیازها اقدام می‌کند.

بازوند در ادامه گفت: کشور در شرایط تحریم‌های دشوار اقتصادی قرار دارد ولی هنر این است که بتوانیم بر این بحران مدیریت کنیم و الا مدیریت در بحران هزینه بسیار سنگینی است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران روز ۲۲ بهمن از همه اقشار از زن و بچه گرفته تا پیر و جوان؛ همه به شکل گسترده در یک هوای بارانی و برفی آمدند و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در زمینه عرضه گوشت با نرخ دولتی باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که کرامت این مردم شریف و بزرگوار در این صف‌های طولانی آسیب نبیند.

وی اضافه کرد: تصاویر این صف‌ها به شکل مداوم در قالب برنامه جنگ روانی از شبکه‌های معاند پخش می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پای وزارت بهداشت به بازار گوشت باز شد
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: همکاران ما مراکز عرضه گوشت را از نظر سلامت محیط بررسی می کنند اما بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.

به گزارش مشرق، محسن فرهادی، اظهار داشت: براساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و برای کنترل و نظارت، با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم. برای مثال، همکاران ما درخصوص رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه‌ها و ابزارهای مورد استفاده، دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب‌ها و آموزش‌های مورد نیاز برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی را انجام می‌دهند، بازدیدهای دوره‌ای دارند.

بیشتر بخوانید:کباب کوبیده زیر ۱۵ هزار تومان کباب نیستفیلم / نظر روحانی درباره علت گرانی گوشت

وی تصریح کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را در مراکز عرضه به وسیله دستگاه‌های پرتابلی که در اختیار دارند، بررسی می‌کنند. همچنین نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی برای سلامت گوشت قرمز را کنترل می‌کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: تاکنون تخلف و مشکل خاصی در مورد سلامت گوشت‌های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده است. البته ممکن است نواقصی در مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را بررسی و برطرف کرده و یا نسبت به تعطیلی موقت و یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام می‌کنند.

فرهادی در پاسخ به سئوالی درخصوص عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: حتما باید بر روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که باید با رعایت استانداردها و قواعد مشخص شده باشد، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد؛ چراکه در غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می‌توانند این موضوع را بررسی و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره‌ای مذکور هم باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مهر کنترل دامپزشکی بر روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی نیز توجه کنند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

دولتی دولتی دولتی...

40 ساله راه‌حلتون واسه همه‌چیز دولتی کردنه!

9 ماه قبل

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 ساعت قبل
این را فروشنده یکی از فروشگاه‌های یک پاساژ سوخته در گلشهر کرج می‌گوید. مغازه‌اش اولین جایی بود که آتش بانک بیرون مجتمع به آن سرایت کرد؛ فروشگاه لباس زنانه. یکی دیگر از کسبه پاساژ، سیگار روشنش را دست به دست می‌کند و می‌گوید: «۳۵ دقیقه طول کشید تا آتش نشانی برسد. از واحدهای اداری هم سی چهل واحد سوخته ولی کاسب‌ها به خاک سیاه نشسته‌اند. حالا که بانک آتش گرفته و تمام پاساژ سوخته، آنها باید به ما خسارت بدهند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
الفالف1 روز قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: مردم اطمینان داشته باشند در کنارشان هستیم و با کنترل بازار و نظارت بر قیمت‌ها نمی‌گذاریم اجرای طرح سوخت به افراد کم‌درآمد آسیب برساند و فشار اقتصادی بر آن‌ها بیشتر شود. هدایت‌الله جمالی‌پور - استاندار قزوین - در خصوص حوادث اخیر در کشور و آرامش حاکم بر استان قزوین اظهار کرد: در استان قزوین با تدبیر شورای تأمین و اطلاع‌رسانی که به‌درستی شکل گرفت و با حضور به‌موقع نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی توانستیم مسائل را مدیریت کرده و این روزها را بدون حادثه سپری کنیم. وی بیان کرد: در روز اول افزایش قیمت بنزین شاهد شکل‌گیری تجمع‌های کوچکی در شهر قزوین بودیم که خوشبختانه با تدبیر صورت گرفته و درایت و فهم مردم شاهد هیچ حادثه ناگواری نبودیم. وی در خصوص اعتراض برخی رانندگان عمومی هم گفت: با این افراد هم صحبت کردیم و اطمینان دادیم که حمایت لازم صورت خواهد گرفت و تلاش می‌کنیم ضمن تشدید نظارت‌ها و کنترل سایر اقلام اجازه ندهیم به مردم فشار اقتصادی بیشتری وارد شود. این مسئول بیان کرد: به مردم قول داده‌ایم با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد در این اقدام اقتصادی دولت کسی سوءاستفاده کند و بازار را تحت تأثیر قرار دهد و به معیشت مردم آسیب بزند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

لزوم تخصیص یارانه به کالاهای استراتژیک/مشکلی در بازار نداریم

مهر3 دقیقه قبل

سردار «حاجی‌محمدزاده» درگذشت

مهر5 دقیقه قبل

سمنان| بازنگری قانون سمن‌ها در دستور کار قرار دارد

تسنیم5 دقیقه قبل

‌خسارت‌های سنگین اغتشاشگران در‌‌ شیراز / ۲ منطقه شهرداری به آتش کشیده شد

تسنیم9 دقیقه قبل

وام ۵ میلیارد دلاری از روسیه

تجارت‌نیوز9 دقیقه قبل