1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

فیلم عذرخواهی حناچی و تازه‌ترین اخبار شهرداری تهران

پیروز حناچی شهردار تهران امروز در یک برنامه رادیویی اظهار داشت شهر نباید به یک کارگاه ساختمانی تبدیل شود. او تاکید کرد هر کسی بیشتر از امکانات شهری استفاده کند باید هزینه بیشتری بپردازد، نه اینکه شهر را گران کنیم تا از مهاجرت به آن جلوگیری شود. حناچی ضمن اشاره به این موضوع که در تهران حدود 3000 دستگاه اتوبوس کم داریم، بابت کمبود امکانات نقلیه عمومی در تهران از مردم عذرخواهی و ابراز امیدواری کرد تا شهرداری با کمک دولت بتواند این مشکل را حل کند.

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صفحه توییتر خود از قرار گرفتن اطلاعات تمامی کارکنان شهرداری اعم از حقوق و مزایا و سفرهای خارجی آنان بر روی وبسایت، برای نخستین بار خبر داد.

سید آرش حسینی میلانی، عضو دیگر شورای شهر تهران نیز امروز در گفتگو با خبرنگاران از طرح گسترش موتور برقی در سال 98 در این شهر با هدف حفاظت از محیط زیست خبر داد.

سایت خبری

اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی

ایلناخبرگزاری ایلنا
اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی

اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی - 1

سید آرش حسینی میلانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، بر توجه شورای شهر و شهرداری به موضوع موتورسیکلت‌های برقی در سال ۹۸ تاکید کرد و گفت: سناریوهای مختلفی برای گسترش استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به ناوگان حمل و نقل شهری مطرح است.

وی در تشریح این سناریوها اظهار داشت: یکی از این سناریوها این است که شهرداری هزینه باتری موتورسیکلت‌های برقی را برعهده بگیرد، چراکه این باتری‌ها تقریبا گران هستند و حدود ۵۰ درصد از کل قیمت موتورسیکلت برقی را شامل می‌شود. در این رویکرد، هزینه تهیه موتورسیکلت‌های برقی برای عموم مردم کاهش یابد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در واقع، این مسئله کمک می‌کند تا سوبسید ارائه شده از سوی شهرداری به نحو موثری به مقوله گسترش استفاده از حمل و نقل پاک و موتورسیکلت‌های برقی اختصاص یابد، اما سازوکار تعویض این باتری یا ایستگاه‌های تعویض آن باید مشخص شود.

حسینی میلانی افزود: برای مابقی هزینه موتورسیکلت هم زمینه‌های مذاکره با وزارتخانه نفت و نیرو در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه سناریوها مدنظر قرار گرفته فعلا در مرحله کارشناسی بوده و چیزی هنوز نهایی نشده است، تصریج کرد: ما در حال بررسی شرایط و امکان‌سنجی تحقق آنها هستیم چراکه شرایط اقتصادی سال آینده چندان مناسب نیست، اما با توجه به تاکیدات برنامه سوم شهرداری حتما باید فعالیت را آغاز کرد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به تسهیلات خرید موتورسیکلت‌های برقی در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: در بودجه‌‌ سال‌های گذشته سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، برای هر موتورسیکلت برقی حدود ۲٫۵ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود، اما اکنون با توجه به افزایش قیمت‌ها، این میزان تسهیلات پاسخگوی نیازهای فعلی و شرایط کنونی نیست.

حسینی میلانی اضافه کرد: از سوی دیگر، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت نیرو به خاطر بحث تامین شارژ این موتورسیکلت‌ها، درگیر این موضوع هستند. همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست و پلیس راهور نیز از دیگر ارگان‌های مرتبط با این مسئله هستند. بنابراین مقوله موتورسیکلت‌های برقی فقط یک بعد اقتصادی ندارد و ما باید تمامی جوانب و ذینفعان موضوع درنظر گرفته شوند.

وی ضمن اعلام این خبر که در بودجه ۹۸ شهرداری در نظر داریم تا یک ردیف بودجه را به تسهیلات خرید موتورسیلکت برقی اختصاص دهیم، ابراز داشت: ‌سازوکار حمایتی در حال بررسی است و باید دید که کدام سناریو برای عملیاتی شدن این کار مناسب‌تر است.

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت

ایلناخبرگزاری ایلنا
اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت - 1

به گزارش ایلنا، بهاره آروین در صفحه توییتر خود نوشت:

با حضور شهردار تهران، جناب آقای حناچی، امروز برای اولین بار اطلاعات زیر بر روی وبسایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت:

مشخصات همه ۶۵۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران

حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران براساس مبلغ درج‌شده در حکم مدیران

اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود
حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود - 0

شهردار تهران با تاکید بر اینکه نباید همه شهر تبدیل به یک کارگاه ساختمانی بشود، گفت: باید تعادل را در توسعه شهر رعایت کنیم.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در سه شنبه بدون خودرویی دیگر در یک برنامه رادیویی در مورد کارگاه‌های عمرانی موجود در شهر گفت: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که هم شهر قابل زندگی و هم قابل سرویس دادن به مردم باشد و می‌بایست منافع هم به شکل متعادل و عادلانه در بین همه شهروندان توزیع شود.

وی در پرسش به سوال در مورد سخنان برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه هزینه‌ها در تهران باید بالا برود تا از مهاجرت جلوگیری شود؟ گفت: من این سخنان را به این گونه اصلاح می‌کنم که هر کسی در شهر بیشتر از امکانات استفاده می‌کند باید هزینه‌اش را بپردازد و این روش را اگر در شهر حاکم کنیم منطقی‌تر خواهد بود.

به گفته شهردار تهران، اساس شهرها در دنیا این است که به غیر از مسائل حاکمیتی همچون ایجاد و توسعه حمل و نقل عمومی مابقی موارد می‌بایست از هزینه‌های عمومی شهر تأمین شود.

حناچی افزود: ایده آل دولت این است که با مالیات کشور را اداره کند و ایده ال شهرداری‌ها هم این است که با دریافت عوارض در ازای ارائه خدمات، بتوانند هزینه‌ها را اداره کنند و اگر این محقق نشود شاهد عدم تعادل در شهر خواهیم بود.

شهردار تهران در مورد جولان موتور سیکلت‌های کاربراتوری در شهر گفت: ۱۸ درصد آلودگی تهران مربوط به موتورهای کاربراتوری است و ایده آل ما این است که موتورهای موجود و موتورهایی که بعدا وارد بازار می‌شوند، کاربراتوری نباشند و در بهترین حالت برقی باشند که درتلاش هستیم که طرح‌های پایلوت تبدیل موتورهای موجود کاربراتوری _ بنزنی به برقی را دنبال کنیم و از سویی دیگر شرایط اقتصادی و صنعتی را بگونه‌ای ایجاد کنیم که موتورهای برقی راحت‌تر در اختیار مردم قرار گیرند.

وی ادامه داد: براساس قانون برای ورود هر موتور به بازار می‌بایست ۷موتور اسقاط شود که همین نکته در دولت به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم مورد تجدید نظر است.

حناچی با اشاره به ضرب مثل «ضرب المثل کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من» راهکار حل آلودگی هوا را مردم دانست و گفت: خبر خوب این است که امسال به دلایل جوی و تلاش همکارانم در حوزه حمل و نقل و پلیس راهور که کنترل معاینه فنی را در دستور کار قرار داده بودند، مشاهده کردیم که ۲۰ درصد آلودگی به خصوص در مورد ذرات معلق کمتر شود اما اگر همه کمک کنیم می‌توانیم این نقص را جبران کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا افشای تخلفات شهرداری در دوره قالیباف، به خط قرمز تبدیل شده؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
چرا افشای تخلفات شهرداری در دوره قالیباف، به خط قرمز تبدیل شده؟

آفتاب‌‌نیوز : حرف‌زدن از تخلفات دوره شهرداری قالیباف، برای شهرداران پس از او به نظر به خط قرمز پررنگی تبدیل شده که هر کسی نمی‌تواند از آن عبور کند. واکنش اکنون حناچی را که پیش از شهردارشدن در انتقاد از دوره مسئولیت قالیباف زبانی صریح و شفاف داشت می‌توان از همین منظر تحلیل کرد. حناچی سال ۹۶ در انتقاد از ساخت‌وسازها در منطقه ۲۲ تهران دراین‌باره گفته بود این منطقه بزرگ‌ترین تخلف آقای قالیباف محسوب می‌شود، اما حالا و در پاسخ به انتقادات تندوتیز قالیباف، پاسخی شاعرانه و خیلی مبهم داده است. ‌ پیروز حناچی این شعر را در پاسخ به خبرنگاری که از او نظرش را درباره اظهارات شهردار اسبق تهران که منکر بدهی‌های شهرداری شده بود خواند و در ادامه نیز در رابطه با سخنان محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران، مبنی‌بر ارائه گزارش بدهی‌های شهرداری در دوره شهردار اسبق و اینکه حناچی باید ملاحظاتی در این مورد داشته باشد، این‌طور گفت: «ما ترجیح می‌دهیم به کار خود ادامه دهیم». ‌از بین دو شهردار پیش از حناچی، محمدعلی نجفی به صراحت از تخلفات در عملکرد ۱۲ ساله و طولانی قالیباف سخن می‌گفت و در اولین نشست خبری خود هم دراین‌باره نکات زیادی را مطرح و اعلام کرد: «در نامه‌هایی به دادستان تهران و معاون ایشان، مستندات برخی تخلفات و موارد مبهم در عملکرد مدیریت شهری گذشته را اعلام کردیم و این روند ادامه خواهد داشت».

نجفی در آن نشست خبری اعلام کرد بخشی از این نامه‌ها درباره بی‌عدالتی در پرداخت‌ حقوق کارمندان شهرداری، استخدام ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات، قراردادن ۶۷۴ ملک شهرداری به‌صورت سلیقه‌ای در مالکیت اشخاص و بعضی نهادها و فساد پیرامون هولوگرام‌ها بوده است.بااین‌حال دوره مسئولیت او در شهرداری بیشتر از شش ماه دوام پیدا نکرد و او خیلی زود صندلی بهشت را ترک کرد و رفت سراغ زندگی شخصی‌اش. هرچند بعدها اعلام شد دلیل استعفای نجفی بیماری او بوده، اما همین واژه بیماری به کلیدواژه‌ای در ادبیات سیاسی موضوعات مربوط به شهرداری و مدیریت شهری بدل شد.

موضوع بدهی‌های بیش از ۵۰ هزار میلیاردتومانی شهرداری تهران به یکی از مسائل و مشکلات اصلی و بزرگ پایتخت بدل شده است. شهرداری که این بدهی‌ها از دوره او بر گرده شهر باقی مانده صراحتا این حجم بدهی را دروغ بزرگ می‌خواند و مسئولیتش را رد کرده است و شورا و شهرداری کنونی هم با حجم بزرگی از کمبود منابع مالی و طلبکاران خرد و درشتی دست‌به‌گریبان مانده‌اند که نمی‌دانند با آنها چه باید کرد. در این میان مسئله شهر و شهرداری که سالانه بودجه‌ای حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان برای چرخاندن امورش نیاز است نیز وجود دارد که در تأمین منابع مورد نیاز خود گیر کرده است.

منبع: شرق

خواندن خبر در سایت منبع

خانه‌‌‌باغ «بزرگ‌آقا» ‌ به شهرداری رسید

فارسخبرگزاری فارس
خانه‌‌‌باغ «بزرگ‌آقا» ‌ به شهرداری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، به دنبال اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای کمک به حفظ باغات و برگزاری جلساتی بین نمایندگان بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران در مورد چگونگی حفظ، احیاء و امکان استفاده مردم از باغ‌های تحت مالکیت این نهاد انقلابی، باغ‌های مذکور در چارچوب تفاهم انجام شده با شهرداری در اختیار این نهاد قرار گرفت.

بنابراین گزارش رئیس بنیاد مستضعفان تاکید ویژه‌ای بر حفظ و نگهداری از باغ‌های تحت مالکیت بنیاد دارد، در همین راستا دستور همکاری ویژه با شهرداری تهران در جهت منافع عمومی مردم کلان شهر تهران و حفظ باغات را صادر کرده است.

در جریان اجرای این دستور و پس از ملاقات ریاست بنیاد مستضعفان و شهردار تهران جلسات مشترک با شهرداری برگزار شد که اولین نتیجه آن تفاهم نامه‌ای بود که در مورد ۲ باغ مهم تحت مالکیت بنیاد یعنی باغ عبقری و وثوق الدوله امضاء شد.

براساس تفاهم نامه مقرر شد بنیاد مستضعفان قسمتی از باغ عبقری واقع در منطفه دو شهرداری تهران (محله سعادت آباد – خیابان عبقری) را در اختیار شهرداری قرار دهد.

همچنین مقرر شده است باغ معروف وثوق الدوله یا همان باغ‌خانه لوکیشن سریال شهرزاد واقع در منطقه ۱۴ شهری، محله پیروزی، خیابان نبرد، در قبال واگذاری زمین در همان محدوده منطقه ۱۴ برای ساخت بیمارستان به شهرداری واگذار شود.

بر اساس توافق صورت گرفته، شهرداری با احیای این باغ، آن را به یکی از مراکز فرهنگی و تفریحی عام‌المنفعه شهر تهران بدل می‌کند؛ با این اقدام هم مکانی زیبا به مجموعه‌های فرهنگی و تفریحی کلان شهر تهران افزوده خواهد شد و هم برای استفاده مردم شریف و قدرشناس تهران در منطقه شرق، بیمارستانی مدرن و مجهز ساخته می‌شود.

انتهای پیام/ب

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از لحظه غرق شدن قایق در رودخانه دجله عراق

مهرمهر11 ساعت قبل

ویدئو؛ جشن نوروز در کردستان عراق

یورونیوزیورونیوز17 ساعت قبل
نوروز و آغاز سال جدید به سنت هرساله در کردستان عراق جشن گرفته شد. هزاران نفر که بسیاری از آنها لباس سنتی کردها را به تن و مشعلی در دست داشتند، روز چهارشنبه پایکوبان رهسپار قلۀ کوه آکرا در شمال عراق شدند. میلیون‌ها کرد در سراسر جهان از جمله در ایران، عراق، ترکیه و سوریه هرساله ۲۱ مارس، اولین روز بهار را جشن می‌گیرند. برآوردها حاکی از آن است که دست‌کم ۳۰ میلیون کرد در سراسر خاورمیانه زندگی می‌کنند.

«دجله» ۵۵ مسافر یک کشتی تفریحی را بلعید

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
سرنشینان این قایق برای گذراندن تعطیلات عازم جزیره‌ای تفریحی در وسط دجله و نزدیک موصل بودند که دچار این سانحه شدند. به گزارش فارس از رویترز به نقل از منابع پزشکی عراق گزارش داد که در این حادثه، حدود ۶۰ نفر غرق شدند. منابع امنیتی عراق تاکید کردند که از این میان، حدود ۳۰ نفر از مسافران کشتی مفقود شدند. معاون استاندار نینوی گفت که حدود ۲۰ نفر از مسافران این کشتی نجات پیدا کردند. خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که ظرفیت این کشتی ۵۰ نفر است، اما حدود ۲۰۰ نفر سوار آن شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور کاپیتان تیم رسانه ورزش (تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی) روز دوم فروردین با سفر به کرج با مادر زنده یاد مهدی نفر خبرنگار فقید ورزشی دیدار کرد و عید نوروز را به او تبریک گفت.

فیلم/ لحظه واژگونی مرگبار قایق در رود دجله عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

فیلم | از مراسم ویژه کلیسا تا پخش اذان از تلویزیون نیوزیلند برای همدردی با مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
هزاران نفر نیز در حالی که شمع به دست داشتند و به یاد قربانیان دعا می‌خواندند، در ورزشگاه شهر دونیدین گرد آمدند. همچنین امروز، جمعه، تلویزیون و رادیوی ملی نیوزیلند به نشانه همدردی با قربانیان حمله تروریستی کرایست‌چرچ که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، صوت اذان را از محل برگزاری نماز جمعه این شهر به صورت مستقیم پخش کردند. جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با حضور در این مراسم حدیث نبوی «مثل مؤمنان در دوستی و دلسوزی و مهربانی با یکدیگر مثل پیکر واحد است که هرگاه عضوی از آن به درد آید، سایر اعضا با عضو دردمند همکاری می‌نمایند» را قرائت و خطاب به مسلمان این کشور گفت: نیوزیلند با شما سوگواری می‌کند؛ ما (با هم) یکی هستیم.

اخبار بیشتر