فیلم عذرخواهی حناچی و تازه‌ترین اخبار شهرداری تهران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

فیلم عذرخواهی حناچی و تازه‌ترین اخبار شهرداری تهران

پیروز حناچی شهردار تهران امروز در یک برنامه رادیویی اظهار داشت شهر نباید به یک کارگاه ساختمانی تبدیل شود. او تاکید کرد هر کسی بیشتر از امکانات شهری استفاده کند باید هزینه بیشتری بپردازد، نه اینکه شهر را گران کنیم تا از مهاجرت به آن جلوگیری شود. حناچی ضمن اشاره به این موضوع که در تهران حدود 3000 دستگاه اتوبوس کم داریم، بابت کمبود امکانات نقلیه عمومی در تهران از مردم عذرخواهی و ابراز امیدواری کرد تا شهرداری با کمک دولت بتواند این مشکل را حل کند.

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صفحه توییتر خود از قرار گرفتن اطلاعات تمامی کارکنان شهرداری اعم از حقوق و مزایا و سفرهای خارجی آنان بر روی وبسایت، برای نخستین بار خبر داد.

سید آرش حسینی میلانی، عضو دیگر شورای شهر تهران نیز امروز در گفتگو با خبرنگاران از طرح گسترش موتور برقی در سال 98 در این شهر با هدف حفاظت از محیط زیست خبر داد.

سایت خبری

اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی

ایلناخبرگزاری ایلنا
اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری تهران به تسهیلات خرید موتور برقی خبر داد.

اختصاص یک ردیف از بودجه شهرداری به تسهیلات خرید موتور برقی - 1

سید آرش حسینی میلانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، بر توجه شورای شهر و شهرداری به موضوع موتورسیکلت‌های برقی در سال ۹۸ تاکید کرد و گفت: سناریوهای مختلفی برای گسترش استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به ناوگان حمل و نقل شهری مطرح است.

وی در تشریح این سناریوها اظهار داشت: یکی از این سناریوها این است که شهرداری هزینه باتری موتورسیکلت‌های برقی را برعهده بگیرد، چراکه این باتری‌ها تقریبا گران هستند و حدود ۵۰ درصد از کل قیمت موتورسیکلت برقی را شامل می‌شود. در این رویکرد، هزینه تهیه موتورسیکلت‌های برقی برای عموم مردم کاهش یابد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در واقع، این مسئله کمک می‌کند تا سوبسید ارائه شده از سوی شهرداری به نحو موثری به مقوله گسترش استفاده از حمل و نقل پاک و موتورسیکلت‌های برقی اختصاص یابد، اما سازوکار تعویض این باتری یا ایستگاه‌های تعویض آن باید مشخص شود.

حسینی میلانی افزود: برای مابقی هزینه موتورسیکلت هم زمینه‌های مذاکره با وزارتخانه نفت و نیرو در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه سناریوها مدنظر قرار گرفته فعلا در مرحله کارشناسی بوده و چیزی هنوز نهایی نشده است، تصریج کرد: ما در حال بررسی شرایط و امکان‌سنجی تحقق آنها هستیم چراکه شرایط اقتصادی سال آینده چندان مناسب نیست، اما با توجه به تاکیدات برنامه سوم شهرداری حتما باید فعالیت را آغاز کرد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به تسهیلات خرید موتورسیکلت‌های برقی در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: در بودجه‌‌ سال‌های گذشته سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، برای هر موتورسیکلت برقی حدود ۲٫۵ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود، اما اکنون با توجه به افزایش قیمت‌ها، این میزان تسهیلات پاسخگوی نیازهای فعلی و شرایط کنونی نیست.

حسینی میلانی اضافه کرد: از سوی دیگر، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت نیرو به خاطر بحث تامین شارژ این موتورسیکلت‌ها، درگیر این موضوع هستند. همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست و پلیس راهور نیز از دیگر ارگان‌های مرتبط با این مسئله هستند. بنابراین مقوله موتورسیکلت‌های برقی فقط یک بعد اقتصادی ندارد و ما باید تمامی جوانب و ذینفعان موضوع درنظر گرفته شوند.

وی ضمن اعلام این خبر که در بودجه ۹۸ شهرداری در نظر داریم تا یک ردیف بودجه را به تسهیلات خرید موتورسیلکت برقی اختصاص دهیم، ابراز داشت: ‌سازوکار حمایتی در حال بررسی است و باید دید که کدام سناریو برای عملیاتی شدن این کار مناسب‌تر است.

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت

ایلناخبرگزاری ایلنا
اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت
عضو شورای شهر تهران در توییتر خود از قرارگیری اطلاعات کلیه کارکنان و مدیران شهرداری شامل مشخصات، حقوق و مزایای مستمر و اطلاعات سفرهای خارجی خبر داد.

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت - 1

به گزارش ایلنا، بهاره آروین در صفحه توییتر خود نوشت:

با حضور شهردار تهران، جناب آقای حناچی، امروز برای اولین بار اطلاعات زیر بر روی وبسایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت:

مشخصات همه ۶۵۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران

حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران براساس مبلغ درج‌شده در حکم مدیران

اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

اطلاعات حقوق و سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری در دسترس عموم قرار گرفت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود
حناچی: شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی شود - 0

شهردار تهران با تاکید بر اینکه نباید همه شهر تبدیل به یک کارگاه ساختمانی بشود، گفت: باید تعادل را در توسعه شهر رعایت کنیم.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در سه شنبه بدون خودرویی دیگر در یک برنامه رادیویی در مورد کارگاه‌های عمرانی موجود در شهر گفت: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که هم شهر قابل زندگی و هم قابل سرویس دادن به مردم باشد و می‌بایست منافع هم به شکل متعادل و عادلانه در بین همه شهروندان توزیع شود.

وی در پرسش به سوال در مورد سخنان برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه هزینه‌ها در تهران باید بالا برود تا از مهاجرت جلوگیری شود؟ گفت: من این سخنان را به این گونه اصلاح می‌کنم که هر کسی در شهر بیشتر از امکانات استفاده می‌کند باید هزینه‌اش را بپردازد و این روش را اگر در شهر حاکم کنیم منطقی‌تر خواهد بود.

به گفته شهردار تهران، اساس شهرها در دنیا این است که به غیر از مسائل حاکمیتی همچون ایجاد و توسعه حمل و نقل عمومی مابقی موارد می‌بایست از هزینه‌های عمومی شهر تأمین شود.

حناچی افزود: ایده آل دولت این است که با مالیات کشور را اداره کند و ایده ال شهرداری‌ها هم این است که با دریافت عوارض در ازای ارائه خدمات، بتوانند هزینه‌ها را اداره کنند و اگر این محقق نشود شاهد عدم تعادل در شهر خواهیم بود.

شهردار تهران در مورد جولان موتور سیکلت‌های کاربراتوری در شهر گفت: ۱۸ درصد آلودگی تهران مربوط به موتورهای کاربراتوری است و ایده آل ما این است که موتورهای موجود و موتورهایی که بعدا وارد بازار می‌شوند، کاربراتوری نباشند و در بهترین حالت برقی باشند که درتلاش هستیم که طرح‌های پایلوت تبدیل موتورهای موجود کاربراتوری _ بنزنی به برقی را دنبال کنیم و از سویی دیگر شرایط اقتصادی و صنعتی را بگونه‌ای ایجاد کنیم که موتورهای برقی راحت‌تر در اختیار مردم قرار گیرند.

وی ادامه داد: براساس قانون برای ورود هر موتور به بازار می‌بایست ۷موتور اسقاط شود که همین نکته در دولت به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم مورد تجدید نظر است.

حناچی با اشاره به ضرب مثل «ضرب المثل کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من» راهکار حل آلودگی هوا را مردم دانست و گفت: خبر خوب این است که امسال به دلایل جوی و تلاش همکارانم در حوزه حمل و نقل و پلیس راهور که کنترل معاینه فنی را در دستور کار قرار داده بودند، مشاهده کردیم که ۲۰ درصد آلودگی به خصوص در مورد ذرات معلق کمتر شود اما اگر همه کمک کنیم می‌توانیم این نقص را جبران کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا افشای تخلفات شهرداری در دوره قالیباف، به خط قرمز تبدیل شده؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
چرا افشای تخلفات شهرداری در دوره قالیباف، به خط قرمز تبدیل شده؟
پاسخ شهردار کنونی به حمله و انتقاد تند شهردار اسبق درباره میزان بدهی‌های شهرداری تنها یک مصرع شعر بود: رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون!

آفتاب‌‌نیوز : حرف‌زدن از تخلفات دوره شهرداری قالیباف، برای شهرداران پس از او به نظر به خط قرمز پررنگی تبدیل شده که هر کسی نمی‌تواند از آن عبور کند. واکنش اکنون حناچی را که پیش از شهردارشدن در انتقاد از دوره مسئولیت قالیباف زبانی صریح و شفاف داشت می‌توان از همین منظر تحلیل کرد. حناچی سال ۹۶ در انتقاد از ساخت‌وسازها در منطقه ۲۲ تهران دراین‌باره گفته بود این منطقه بزرگ‌ترین تخلف آقای قالیباف محسوب می‌شود، اما حالا و در پاسخ به انتقادات تندوتیز قالیباف، پاسخی شاعرانه و خیلی مبهم داده است. ‌ پیروز حناچی این شعر را در پاسخ به خبرنگاری که از او نظرش را درباره اظهارات شهردار اسبق تهران که منکر بدهی‌های شهرداری شده بود خواند و در ادامه نیز در رابطه با سخنان محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران، مبنی‌بر ارائه گزارش بدهی‌های شهرداری در دوره شهردار اسبق و اینکه حناچی باید ملاحظاتی در این مورد داشته باشد، این‌طور گفت: «ما ترجیح می‌دهیم به کار خود ادامه دهیم». ‌از بین دو شهردار پیش از حناچی، محمدعلی نجفی به صراحت از تخلفات در عملکرد ۱۲ ساله و طولانی قالیباف سخن می‌گفت و در اولین نشست خبری خود هم دراین‌باره نکات زیادی را مطرح و اعلام کرد: «در نامه‌هایی به دادستان تهران و معاون ایشان، مستندات برخی تخلفات و موارد مبهم در عملکرد مدیریت شهری گذشته را اعلام کردیم و این روند ادامه خواهد داشت».

نجفی در آن نشست خبری اعلام کرد بخشی از این نامه‌ها درباره بی‌عدالتی در پرداخت‌ حقوق کارمندان شهرداری، استخدام ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات، قراردادن ۶۷۴ ملک شهرداری به‌صورت سلیقه‌ای در مالکیت اشخاص و بعضی نهادها و فساد پیرامون هولوگرام‌ها بوده است.بااین‌حال دوره مسئولیت او در شهرداری بیشتر از شش ماه دوام پیدا نکرد و او خیلی زود صندلی بهشت را ترک کرد و رفت سراغ زندگی شخصی‌اش. هرچند بعدها اعلام شد دلیل استعفای نجفی بیماری او بوده، اما همین واژه بیماری به کلیدواژه‌ای در ادبیات سیاسی موضوعات مربوط به شهرداری و مدیریت شهری بدل شد.

موضوع بدهی‌های بیش از ۵۰ هزار میلیاردتومانی شهرداری تهران به یکی از مسائل و مشکلات اصلی و بزرگ پایتخت بدل شده است. شهرداری که این بدهی‌ها از دوره او بر گرده شهر باقی مانده صراحتا این حجم بدهی را دروغ بزرگ می‌خواند و مسئولیتش را رد کرده است و شورا و شهرداری کنونی هم با حجم بزرگی از کمبود منابع مالی و طلبکاران خرد و درشتی دست‌به‌گریبان مانده‌اند که نمی‌دانند با آنها چه باید کرد. در این میان مسئله شهر و شهرداری که سالانه بودجه‌ای حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان برای چرخاندن امورش نیاز است نیز وجود دارد که در تأمین منابع مورد نیاز خود گیر کرده است.

منبع: شرق

خواندن خبر در سایت منبع

خانه‌‌‌باغ «بزرگ‌آقا» ‌ به شهرداری رسید

فارسخبرگزاری فارس
خانه‌‌‌باغ «بزرگ‌آقا» ‌ به شهرداری رسید
با امضای تفاهم نامه بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران، مقرر شد، تا ضمن واگذاری باغ وثوق‌الدوله یا خانه‌باغ بزرگ‌آقا در سریال شهرزاد به شهرداری تهران امکان استفاده مردم از باغ عبقری روبروی بیمارستان شهید مدرس نیز فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، به دنبال اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای کمک به حفظ باغات و برگزاری جلساتی بین نمایندگان بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران در مورد چگونگی حفظ، احیاء و امکان استفاده مردم از باغ‌های تحت مالکیت این نهاد انقلابی، باغ‌های مذکور در چارچوب تفاهم انجام شده با شهرداری در اختیار این نهاد قرار گرفت.

بنابراین گزارش رئیس بنیاد مستضعفان تاکید ویژه‌ای بر حفظ و نگهداری از باغ‌های تحت مالکیت بنیاد دارد، در همین راستا دستور همکاری ویژه با شهرداری تهران در جهت منافع عمومی مردم کلان شهر تهران و حفظ باغات را صادر کرده است.

در جریان اجرای این دستور و پس از ملاقات ریاست بنیاد مستضعفان و شهردار تهران جلسات مشترک با شهرداری برگزار شد که اولین نتیجه آن تفاهم نامه‌ای بود که در مورد ۲ باغ مهم تحت مالکیت بنیاد یعنی باغ عبقری و وثوق الدوله امضاء شد.

براساس تفاهم نامه مقرر شد بنیاد مستضعفان قسمتی از باغ عبقری واقع در منطفه دو شهرداری تهران (محله سعادت آباد – خیابان عبقری) را در اختیار شهرداری قرار دهد.

همچنین مقرر شده است باغ معروف وثوق الدوله یا همان باغ‌خانه لوکیشن سریال شهرزاد واقع در منطقه ۱۴ شهری، محله پیروزی، خیابان نبرد، در قبال واگذاری زمین در همان محدوده منطقه ۱۴ برای ساخت بیمارستان به شهرداری واگذار شود.

بر اساس توافق صورت گرفته، شهرداری با احیای این باغ، آن را به یکی از مراکز فرهنگی و تفریحی عام‌المنفعه شهر تهران بدل می‌کند؛ با این اقدام هم مکانی زیبا به مجموعه‌های فرهنگی و تفریحی کلان شهر تهران افزوده خواهد شد و هم برای استفاده مردم شریف و قدرشناس تهران در منطقه شرق، بیمارستانی مدرن و مجهز ساخته می‌شود.

انتهای پیام/ب

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
تحت این شرایط است که در عرصه تصمیم‌گیری اقتصادی دچار افت کیفیت و عدم تصمیم‌گیری شده‌ایم. آنچه به تجربه برمی‌گردد، اگر در ظرف تئوریک و نظری مبتنی بر علم روز دنیا قرار نگیرد، تجربیاتی خواهد بود که به یکدیگر وصل نشده است. این‌که ما با افت کیفیت سیاست‌گذاری اقتصادی مواجه هستیم، روند بلندمدت است و محدود به یک بازه مشخص لزوما نیست. پاسخ سوالات را من به عنوان کارشناس بدهم، یک مکتب اقتصادی می‌شود، اما پاسخ سوالات را سیاستمدار که بدهد، تصمیم کشور می‌شود. بنابراین عملکرد اقتصاد کشور مهم است که یا به سمت فقر گسترده برویم یا این‌که اصلاحاتی صورت گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
میوه خشک مدتی است که بازار تازه‌ای در ایران پیدا کرده و به جای میوه تازه در مهمانی‌ها ارائه می‌شود. وقتی صحبت از میوه خشک به میان می‌آید، شاید بتوان گفت برگه زردآلو یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین میوه‌های خشک باشد؛ زیرا علاوه بر مزه دلپذیرش، فواید آن برای سلامتی نیز بر هیچ کس پنهان نیست. یکی از فواید زردآلو برای سلامتی، غنی بودن این میوه از پتاسیم است؛ حتی میوه خشک شده آن نیز سرشار از این ماده مفید است. این روحانی ۳۷ ساله، در سال ۱۳۹۴ با سرمایه ۶۰ میلیون تومانی کار خود را در زمینه تولید و عرضه میوه خشک آغاز کرد. از آنجایی که میوه خشک نیاز به بسته‌بندی دارد، می‌توان در مشاغل دیگر نیز ورود کرد که از این موضوع غافل نشدیم.

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کاهش قیمت ارز در بازار نشان می‌دهد که دیگر نه تنها دلالان بلکه حتی اتفاقات منفی سیاسی هم نمی‌توانند تاثیری بر قیمت ارز داشته باشد و در حال حاضر تنها سیاستگذار اصلی بازار بانک مرکزی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
او ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. او افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.

اخبار بیشتر