1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 30 بهمن

قیمت برق نسبت به تورم رشد نکرده است

فارسخبرگزاری فارس
قیمت برق نسبت به تورم رشد نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری توانیر، محمد حسن متولی زاده با بیان اینکه طرح‌های اقتصادی که افزایش منابع را به دنبال داشته باشد، مورد حمایت شرکت توانیر و مجموعه وزارت نیرو قرار می‌گیرد، گفت: اقتصاد یکی از مهم‌ترین مسائل صنعت برق کشور است، اما متاسفانه منابع مالی و قیمت فروش برق نسبت به سایر اقلام اساسی رشد خیلی محدودی داشته که نشانگر این موضوع است که قیمت انرژی برق نسبت به تورم، رشد نکرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: در همین راستا، طرح‌های اقتصادی که افزایش منابع را به دنبال داشته باشد مورد حمایت شرکت توانیر و مجموعه وزارت نیرو قرار می‌گیرد.

متولی زاده تاکید کرد: با وجود مشکلات مالی، خدمت در این صنعت بسیار مهم، همواره مستمر و پویا بوده و در این بین توجه به کاهش هزینه‌ها و خلق منابع مالی جدید باید به عنوان راهکارهای اساسی مد نظر قرار گیرد.

وی در ادامه با تبیین برخی چالشهای صنعت برق، در خصوص پیک بار تابستان سال آتی و نحوه مدیریت مصرف برای گذر از آن خاطرنشان ساخت: روشهای بازگشت منابع به شرکت‌ها، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، وصول مطالبات، نصب کنتور هوشمند، حذف قبوض کاغذی و توسعه نرم افزار از مهمترین چالش‌های صنعت به شمار می‌رود.

متولی زاده اظهار داشت: قانون، پیش بینی‌های لازم برای بازگشت نقدینگی به شرکت‌ها را اتخاذ کرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین با اشاره به اهمیت کاهش تلفات انرژی در شبکه و تجهیزات منصوبه صنعت برق گفت: با تلاش متخصصان و کارکنان صنعت برق کشور طی ۵ سال گذشته در زمینه کاهش تلفات کار بسیار بزرگی انجام شده و به طور میانگین در بخشهای انتقال، فوق توزیع و توزیع حدود ۴ درصد کاهش تلفات داشته‌ایم که صرفه جویی حاصل آن، معادل ۲۵۰۰ مگاوات انرژی برق است که نقطه قوتی برای صنعت برق محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۳۰|دلار ۱۲۸۰۰ تومان شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۳۰|دلار ۱۲۸۰۰ تومان شد

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری، ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان است.

گفتنی است قیمت خرید و فروش دلار و یورو نسبت به نرخ‌های پایانی دیروز در صرافی‌های بانکی کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.قیمت جهانی طلا امروز 1397/11/30 | افت قیمت طلا پس از ثبت رکورد 10ماههمجوز مجلس به دولت برای اخذ وام 5 میلیارد دلاری از روسیه

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت بلیت نوروزی هواپیما و قطار ثابت ماند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت بلیت نوروزی هواپیما و قطار ثابت ماند

قیمت بلیت هواپیما برای نوروز بر اساس قیمت آذرماه است و بلیت قطار هم افزایش قیمت ندارد اما به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس نسبت به سال گذشته افزایش دارد اما میزان افزایش فعلا مشخص نیست و سازمان راهداری در حال بررسی پیشنهاد شرکت‌های اتوبوسرانی است.

افزایش قیمت برای جبران هزینه‌ها

محسن حاجی اسماعیلی، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری افزایش قیمت بلیت اتوبوس را بخاطر شرایط اقتصادی دانست و گفت: افزایش قیمت‌ها برای جبران هزینه‌ها است البته قیمت بلیت را اتحادیه تعاونی‌های مسافری پیشنهاد می‌دهد و با بررسی در سازمان راهداری و تأیید سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها اعلام می‌شود. حمل و نقل جاده‌ای بیشترین مسافر را با حدود ۸۸ درصد سفرها به خود اختصاص می‌دهد به همین دلیل حاجی اسماعیلی تأکید کرد که علاوه بر جبران هزینه‌ها برای صنف قیمت بلیت اتوبوس باید طوری تعیین شود که بازار کشش آن را داشته باشد توان مالی مردم هم در نظر گرفته شود.

احمدرضا عامری، رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های مسافری نیز افزایش هزینه‌ها در بخش اتوبوسرانی را علت اصلی درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی عنوان کرد و گفت: قیمت اتوبوس سال گذشته بطور متوسط ۷۰۰ میلیون تومان بود اما در حال حاضر این قیمت ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است تأمین قطعات و لاستیک هم مشکل دیگر تعاونی‌ها است که افزایش قیمت چندبرابری شامل این قطعات هم می‌شود. به گفته عامری برخلاف تصور ایام نوروز جابه‌جایی مسافر فقط در آخرین روزهای سال و روزهای آخر تعطیلات بیشترین حجم را دارد و در روزهای دیگر نوروز بخاطر تعطیلات در بخش اتوبوسرانی کمترین حجم جابه‌جایی مسافر را داریم. عامری تأکید کرد: با وجود افزایش قیمت لاستیک نظارت فنی بر اتوبوس‌ها بطور مستمر است و اتوبوس‌ها قبل از سفر از نظر فنی بررسی می‌شوند. فروش بلیت نوروزی اتوبوس از ۱۲ اسفندماه همزمان به‌صورت اینترنتی و حضوری شروع می‌شود و در دفاتر سطح شهر هم فروش بلیت انجام می‌شود. سال گذشته ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای سفر نوروزی از اتوبوس استفاده کرده‌اند که به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری امسال افزایش ۸ درصدی مسافران در این بخش پیش‌بینی می‌شود.

قیمت بلیت هواپیما ثابت ماند

فروش بلیت هواپیما به‌صورت فصلی است و به همین دلیل بلیت فروشی سفرهای نوروزی در بخش هوایی زودتر از بخش‌های دیگر شروع شد. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هوایی از ثبات قیمت بلیت در این بخش خبر داد و گفت: بلیت‌های نوروزی در بخش هوایی بر اساس قیمت‌های آذرماه فروخته می‌شود و هیچ افزایش قیمتی برای بلیت هواپیما در نوروز لحاظ نشده است. به گفته سامانی ۱۴۰ هواپیما برای جابه‌جایی مسافران هوایی در نوروز عملیاتی می‌شود. اما با توجه به کاهش ۱۸ درصدی مسافران هوایی در ۱۰ ماهه امسال پیش‌بینی کرد مسافران نوروزی در بخش هوایی نسبت به سال گذشته کاهشی باشد چون نوروز ۹۷ نیز نسبت به نوروز ۹۶ حدود ۸ درصد کاهش مسافر در بخش هوایی داشتیم. او کاهش سفرها را به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش هزینه‌ها دانست. به گفته سامانی در تعطیلات نوروزی پروازها یک سر خالی است اما با این وجود افزایش قیمتی در بلیت فروشی نخواهیم داشت.

فروش بلیت جعلی هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هوایی از فروش بلیت‌های جعلی هواپیما توسط سایت‌های غیر مجاز خبر داد و گفت این سایت‌ها بلیت‌های جعلی صادر می‌کنند مردم برای اطمینان از خرید بلیت باید بلیت را اعتبار سنجی کنند که این اعتبار سنجی در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هوایی انجام می‌شود. سامانی به مردم توصیه کرد بلیت را از دفاتر و سایت شرکت‌ها و سایت‌های مجاز خریداری کنند و اعتبار سنجی را حتما انجام دهند.

بلیت‌های گروهی جایگزین چارتری

سامانی با اشاره به ممنوعیت فروش چارتری بلیت گفت: فقط در مسیر قشم کیش و مناطق نفت خیز بلیت چارتری صادر می‌شود در مسیرهای دیگر شرکت‌هایی که فعالیت‌های گردشگری دارند می‌توانند بلیت را به‌صورت گروهی بفروشند و این‌گونه نیست که بلیت پروازی یکجا پیش خرید شود و بعد به‌صورت تکی بفروشند. فروش بلیت گروهی هم باید شامل تمام بسته سفر از رزرو هتل، جابه‌جایی و خدمات دیگر باشد.

بلیت قطار در 5 مسیر تمام شد

فروش بلیت قطار نوروزی از ۱۶ بهمن به‌صورت اینترنتی و ۱۷ بهمن به‌صورت حضوری آغاز شد و به گفته میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن فروش بلیت قطار در ۵ مسیر به اتمام رسیده است. موسوی گفت: ۳۰ درصد بلیت‌های نوروزی در مسیرهای مختلف به فروش رفته است و بلیت تهران مشهد در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ اسفند و ۱۳ و ۱۴ فروردین، تهران –بندرعباس

در تاریخ ۲۷ و ۲۸ اسفند و ۱۲ و ۱۳ فروردین و تبریز- مشهد در همین تاریخ‌ها به اتمام رسیده اما بلیت در سایر مسیرها و تاریخ‌های دیگر موجود است. موسوی گفت: قیمت بلیت قطار برای سفرهای نوروزی افزایش ندارد و پیش‌بینی ما این است که تمام بلیت‌های نوروزی قطار فروخته شود. ۱۸۰۰ مرکز مجاز علاوه بر فروش اینترنتی کار فروش بلیت‌های قطار نوروزی را انجام می‌دهند. موسوی افزود: به مردم اطمینان می‌دهم که بازار سیاهی در بلیت قطار ایجاد نخواهد شد و ۲۰ میلیون و ۱۰ هزار مسافر می‌توانند از خدمات حمل و نقل مسافری در ایام سفرهای نوروزی استفاده کنند. علاوه بر مسیرهای قبلی به گفته معاون مسافری راه آهن امسال بلیت قطارهای نوروزی در چند مسیر ریلی جدید شامل همدان، کرمانشاه، ارومیه و رشت نیز به فروش می‌رسد.

پرترافیک‌ترین سفرهای دریایی

هادی حق شناس، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌بینی کرد نوروز ۹۸ پرترافیک‌ترین سفرهای دریایی در سالیان اخیر را تجربه کنیم. به همین دلیل بلیت سفر دریایی الکترونیکی شده تا مردم برای تهیه آن مشکلی نداشته باشند. معمولا بیشترین سفرهای دریایی در سواحل و جزایر جنوبی است و استقبال از این سفرها در سال‌های اخیر بیشتر شده است. نوسازی ناوگان دریایی از برنامه‌های دیگر است که برای جلوگیری از حوادث دریایی بخاطر شرایط آب و هوایی در برنامه‌های سازمان بنادر است.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

ایلناخبرگزاری ایلنا
کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی - 1

به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۴۱ صدم درصد افزایش به ۵۶ دلار و ۲۱ سنت رسید.

قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۳۸ صدم درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۲۵ سنت رسید.

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی - 7

قیمت طلا با ۴۶ صدم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۵۷ سنت در هر گرم رسید.

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی - 9

خواندن خبر در سایت منبع

به ثبات قیمت‌ها در سال آینده امید داریم

ایلناخبرگزاری ایلنا
به ثبات قیمت‌ها در سال آینده امید داریم

به ثبات قیمت‌ها در سال آینده امید داریم - 1

علی هدایتی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت ارزاق عمومی و سایر کالاها و اینکه افزایش مزد کارگران هیچوقت با نرخ واقعی تورم همخوانی نداشته است، گفت: کارگران همیشه کمتر از تورم اعلامی بانک مرکزی حقوق دریافت کرده‌اند و در چند سالی که کمتر از میزان تورم حقوق بسته شده، آنها در تأمین نیازهای خود با مشکل مواجه بوده‌اند که اثرات آن در جامعه مشخص است.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی افزود: بعد از نوسانات ارزی اخیر شکاف مزد بین درآمد و هزینه‌ها عمیق‌تر شده و درحال حاضر درآمدها کفاف هزینه‌های جاری زندگی را تامین نمی‌دهد و قدرت خرید تا حد بسیار زیادی پایین آمده است.

این فعال کارگری با بیان اینکه در سال‌های اخیر دستمزد کارگران همواره کمتر از تورم بوده و به همین دلیل باید از بخش‌های مختلف زندگی خود مانند بهداشت و خورد و خوراک می‌زده‌اند، در ادامه گفت: طبق ماده ۴۱ قانون کار، تورم اعلامی بانک مرکزی ملاک افزایش حقوق کارگران بوده اما در سال‌های گذشته این موضوع محقق نشده است.

وی با بیان اینکه انتظار کارگران از دولت این است که به سفره رنگ و رو رفته خانواده‌های آنها جانی تازه ببخشد اما کم‌کم این خواسته به انتظار برای حفظ حداقل‌های موجود تقلیل یافته است، اظهار کرد: دولت، وضعیت فعلی جامعه و شرایط سخت اقتصادی را به خوبی می‌داند از این رو انتظار داریم هرچه سریعتر سیاست توانمندسازی پایدار قدرت خرید و توان معیشتی مزدبگیران شاغل و بازنشسته را اجرایی کند.

به گفته هدایتی، دولت باید اشتغال موجود را با حمایت از واحدهای فعال حفظ کند تا آنها به سرنوشت کارگرانی که شغل خود را از دست داده‌اند، گرفتار نشوند این در حالی است که عدم حفظ اشتغال موجود و فقدان امنیت شغلی به دلایل مختلف توان روحی و جسمی کارگران را سلب کرده است.

وی با طرح این سوال که آیا افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۸ در حدی خواهد بود که بتواند وضعیت فعلی مزدبگیران را سر وسامان دهد، تصریح کرد: باتوجه به وضعیت فعلی واحدهای تولید و صنعتی که صادراتی ندارند و دچار کمبود مواد اولیه تولید هستند در عین حال دولت؛ کمک و حمایت‌های خود را از آنها سلب کرده و میزان بدهی آنها به بانک‌ها و سایر نهادها هر روز بیشتر می‌شود، بعید به نظر می‌رسد که نماینده کارفرمایان در نشست‌های سه‌جانبه مزدی مقاومت زیادی از خود نشان ندهند.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی خواستار مشارکت و همکاری جدی دولت در رفع مشکلات تولیدکنندگان شد و گفت: تنها در این صورت است که در تعیین دستمزد سال۹۸ مشکلی پیش نمی‌آید و از سویی شعار حمایت از تولید عملی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی باید افزایش حقوق کارگران در سال۹۸ به طور منطقی و با تدبیر خاصی مشخص شود، اطهار کرد: در مرحله نخست دولت باید همزمان با افزایش دستمزدها از افزایش دوباره اقلام مصرفی و غیرمصرفی جلوگیری کند. زیرا تجربه نشان داده هر موقع دستمزد افزایش پیدا کرده، دو برابر آن تورم داشته‌ایم. بدین ترتیب عملا اثرات افزایش دستمزد در زندگی کارگران دیده نمی‌شود.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی بر اتخاذ تدابیر لازم برای تعیین دستمزد کارگران تأکید کرد و گفت: امیدواریم برنامه‌هایی در دستور کار قرار گیرد تا بعد از افزایش دستمزد ۹۸ لااقل قیمت‌ها ثابت بماند تا وضعیت معیشت کارگران بهبود یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ علی کریمی با انتشار عکسی که بر آن نوشته شده: «بابا تنها قهرمانیه که روی سکو نرفت و با نوشتن این عبارت: «به سلامتی نامردا که اگه نباشن، مردا به چشم نمیان» به استقبال روز پدر رفته است. علی کریمی یکی از فعال‌ترین ورزشکاران در شبکه‌های اجتماعی است که فالوورهای فراوانی دارد و سعی می‌کند در دل دعواهای فوتبالی، به مسئولیت‌های اجتماعی اش هم بپردازد.
افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
اقتصاد نیوز: حمایت در رسانه‌ها و فضای مجازی از مجری محبوب برنامه ۹۰ در قبال رفتار مدیران صدا و سیما با او همچنان ادامه دارد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت روز نو، در جدید‌ترین حمایت‌ها از عادل فردوسی پور، علی کریمی فوتبالیست اسطوره ایی و محبوب کشورمان نیز از این مجری حمایت کرد. علی کریمی در این پست به مدیران صدا و سیما حمله و آنها را سرزنش کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز20 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از عصرایران، مطبوعات آرژنتینی گفته‌اند که به تازگی ۲ شهروند ایرانی را به دلیل ورود به آرژانتین به وسیله گذرنامه‌های جعلی اسرائیلی بازداشت کرده‌اند. آنها گفته‌اند که از ترکیه به صورت غیرقانونی به یونان رفته‌اند و آنجا گذرنامه‌های اسرائیلی را خریداری کرده‌اند. پلیس آرژانتین با این دو نفر به عنوان دو تروریست احتمالی برخورد کرده بود. به همین دلیل، بازداشت ۲ ایرانی به دلیل ورود با گذرنامه جعلی اسرائیل، از حساسیت زیادی برخوردار شده است. این دو ایرانی ۴ روز بعد از ورود به بوینس آیرس (پایتخت آرژانتین)، توسط پلیس این کشور در هتل بازداشت شدند.

گیر افتادن دزدان صندوق امانات بانک

آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
وی ادامه داد: این مأمور که با حضور در خیابان شیراز شمالی قصد سرکشی به بانک اقتصاد نوین را داشت که به مرد جوان مشکوکی برخورد کرد که با دیدن مأمور نیروی انتظامی مضطرب شده بود. سردار ظهیری افزود: این مأمور وظیفه شناس با زیر نظر گرفتن مرد جوان پی برد وی صندوق امانات بانک را تحت نظر گرفته است که به این ترتیب او را مورد بازجویی قرار داد و مظنون نیز اعتراف کرد که با همدست خود که در قسمت زیرزمین بانک (صندوق امانات) در حال ارتکاب اعمال مجرمانه‌ای است، قصد خالی کردن صندوق امانات این بانک را دارند. وی بیان داشت: با این تفسیر مأمور مظنون را دستبند زده به قسمت صندوق امانات بانک برد و در آنجا با متهم دیگر که زیر میزی پنهان شده بود روبرو شد. سردار ظهیری ادامه داد: متهم اصلی پرونده همان فردی بود که در قسمت صندوق امانات در حال انجام اعمال مجرمانه بود و بعد از این وی نیز دستبند زده به همراه متهم اصلی به کلانتری دلالت داده شدند. وی در انتها با بیان اینکه ارزش اموال موجود در صندوق امانات این بانک بیش از دو هزار میلیارد تومان می‌ارزید اضافه کرد: متهمان برای سیر روال قانونی پرونده، به مقام محترم قضائی معرفی شدند.
الفالف17 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۲۰:۲۹ ۳۹۷۱۲۲۹۱۸۳۱- آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکسبه گزارش الف، از صبح روز ۲۰ مهر ماه امسال شایعه‌ای در کانال‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب و در راس آنها آمدنیوز مطرح شد مبنی بر اینکه محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار اسبق تهران از کشور از کشور خارج و متواری! او خانه‌اش را فروخته و دلالان به او گفتند بیشتر از ۱۱۳۰۰ نمی‌خرند. پیشتر نیز اخباری مبنی بر تلاش آقای خاتمی برای دیدار با رهبرانقلاب منتشر شده بود. اما کنار هم قرار گرفتن این دو خبر از منابع مشابه و همزمان، بدون دستور و برنامه نیست. طی چند روز گذشته چندخبر از جبهه اصلاحات با منابع مشابه، در میان رسانه‌ها دست به دست شده و توجه افکار عمومی را جلب کرده است؛ خبر اول رفع …
الفالف1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه قیمت اکثر اقلام آجیل و خشکبار در بازار متعادل است، افزود: در شرایط فعلی حباب ۲۰ درصدی قیمت پسته همچنان به قوت خود در بازار باقی است. احمدی ادامه داد: با توجه به نیاز اعضای آجیل و خشکبار به نقدینگی پیش بینی می‌شود که طبق روال همه ساله قیمت اقلام آجیل و خشکبار با روند کاهشی در بازار روبه‌رو شود. آجیل و خشکبار ارزان شدعلیرضا ارزانی، ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار از کاهش قیمت آجیل و خشکبار در بازار خبر داد و گفت: ثبات نرخ ارز، کاهش فروش مغازه داران و نیاز فعالان صنف به نقدینگی بر کاهش قیمت آجیل و خشکبار در بازار دامن زد. ثبات قیمت شیرینی در ایام پایانی سالجشمید مغازه‌ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات از رونق بازار شکلات نسبت به ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به ثبات قیمت شکلات در ایام پایانی سال، تقاضا برای خرید افزایش یافته است. وی افزود: قیمت شکلات در ۶ ماه گذشته به سبب افزایش قیمت مواد اولیه ۱۰ تا ۱۵ درصد در بازار گران شد.

اخبار بیشتر