شکایت دادستان تهران از دو نماینده و توضیح او درمورد شرط عفو زنجانی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شکایت دادستان تهران از دو نماینده و توضیح او درمورد شرط عفو زنجانی

عباس جعفری دولت‌آبادی امروز در مورد کسب و کارهای اینترنتی گفت ما مشکلی با استارت‌اپ‌ها نداریم اما کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و آگهی‌های مالی می‌گذارند باید برای احراز هویت مخاطب نیز چاره‌ای بیندیشند.

وی درباره زندان ورامین گفت عده‌ای زندانیان را تحریک کردند که در لیست عفو شده‌ها نیستید در صورتی که آن موقع هنوز بخش‌نامه صادر نشده بود. ما برای خانم‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم اگرچه برخی مشمول این استثنائات نشدند.

جعفری دولت‌آبادی اذعان کرد کلید آزادی بابک زنجانی در دستان خود اوست. اگر اموال دولت را پس بدهد می‌تواند مورد عفو قرار بگیرد.

دادستان تهران علیه غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری اعلام جرم کرده، به همین دلیل این ۲ نماینده به جلسه آینده هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت شده‌اند. موضوع این شکایت نطق پروانه سلحشوری در زمینه رویکرد نهادهای فرهنگی برای جاانداختن حجاب و حرف‌های غلامرضا حیدری در خصوص رفع حصر موسوی، کروبی و رهنورد بوده است.

سایت خبری

دادستان تهران مطرح کرد: شرط عفو بابک زنجانی

الفخبرگزاری الف
دادستان تهران مطرح کرد: شرط عفو بابک زنجانی
دادستان تهران گفت: امروز نجات جان بابک زنجانی دست خودش است که اموال دولت را بدهد.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی در گفت‌وگویی رادیویی در پاسخ به سوالی درباره سایت‌های آگهی دهنده مانند دیوار و نگاه دادستانی به کسب و کارهای نوپا گفت: ما اساسا با فعالیت کسب و کار در فضای مجازی مخالفت نداریم آنچه که دادستانی با آن مخالفت دارد ورود استارت آپ‌ها به فعالیت هایی است که می‌تواند مجرمانه تلقی شود مانند اموالی که فروخته می‌شود که این اموال مالکان واقعی ندارد.

وی افزود: مدیران سایت‌ها باید توجه داشته باشند که اگر اجازه می‌دهند مالی یا آگهی به فروش برسد باید حتما پاسخگو باشند. کسب و کار مجاز است اما احراز هویت نیز مهم است و سایت هایی که بدون توجه به احراز هویت این اقدامات را انجام می‌دهند باید پاسخگو باشند.

جعفری دولت آبادی افزود: بسیاری از متهمان از این بستر استفاده می‌کنند که با انتشار آگهی‌ها کارهای غیرقانونی انجام دهند. ما برایمان هویت مهم است و اشکالی که وجود دارد این است که هویت‌ها شناخته نشده است ما می‌گوییم کسب و کار مجاز است اما احراز هویت مهم است و سایت‌هایی که بدون احراز هویت اقدام به فروش جنسی می‌کنند باید این موضوع را رعایت کنند.

دادستان تهران ادامه داد: ما موضوع را ارجاع داده‌ایم تا بررسی شود و اگر به نتیجه برسیم که مجرمانه است حتما فیلتر می‌شود.

وی درباره اینکه برخی از سایت‌ها از سرمایه گذاران خارجی استفاده می‌کنند و آیا گزارش این قراردادها به دست شما رسیده است یا خیر؟ گفت: هنوز گزارشی در این خصوص به دست ما نرسیده است.

جعفری آبادی درباره اتفاقات اخیر در زندان قرچک ورامین گفت: عده‌ای زندانیان را تحریک کردند که مشمول عفو نمی‌شوند؛ در حالی که بخشنامه عفو تازه صادر شده بود. ما بلافاصله بعد از صدور بخشنامه، تیم هایی را فرستادیم و کسانی که مشمول عفو شدند را بررسی کردند. تا امروز ۳۱۰۰ نفر مشمول آزادی و تخفیف مجازات شدند که از این تعداد ۲۲۰۰ نفر آزاد و ۹۰۰ نفر تخفیف مجازات را شامل شدند که بخشی از آنها خانم‌ها بودند.

وی افزود: در بخشنامه عفو در مورد خانم‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. البته همه عفوها استثنایاتی دارد که عده‌ای به خاطراین استثنائات مشمول آن نشدند.

جعفری دولت آبادی درباره آخرین وضعیت پرونده پدیده شاندیز گفت: این پرونده در مشهد مطرح است و حوزه قضایی تهران نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر بابک زنجانی بدهی اش را بدهد مورد عفو قرار می‌گیرد، گفت: در حکم ایشان آمده که اگر او وجوه را مسترد کند، می‌تواند مشمول عفو قرار گیرد لذا پرونده بابک زنجانی برای پرداخت وجوه دولت تشکیل شد.

وی با طرح این سوال که چرا حکم را اجرا نمی‌کنیم؟ گفت: ما بارها گفتیم اگر او پول‌ها را بدهد می‌تواند مورد عفو قرار گیرد. ما چندین سال است که حکم را اجرا نکردیم با اینکه حکم قطعی است زیرا «اگر» دارد و این قید «اگر» مهم‌تر است.

دادستان تهران یادآور شد: ما ماه گذشته جلسه گذاشتیم و ایشان پیشنهاد داشت که به او کمک شود و امروز نجات جان زنجانی دست خودش است که اموال دولت را بدهد. وکلا هم مدعی کمک اند ولی هنوز کار عملی نشده است. ما قبلا هم مهلت دادیم و باز هم مهلت می‌دهیم ولی باید توجه کند که بدون پرداخت مال کمکی به او نمی‌شود.

ادامه دارد…

خواندن خبر در سایت منبع

شکایت دادستان تهران علیه دو نماینده مجلس

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
شکایت دادستان تهران علیه دو نماینده مجلس
عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: دادستان تهران علیه غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری به دلیل نطق میان دستور آن‌ها اعلام جرم کرده است، به همین دلیل این 2 نماینده به جلسه آینده هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت شده‌اند.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در تشریح جلسه امروز این هیات گفت: این جلسه در خصوص موضوع درگیری مامور نیروی انتظامی و حمدالله کریمی نماینده بیجار برگزار شد.

این عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس اسلامی به همراه معاون اجتماعی و معاون حقوقی و پارلمانی ناجا حضور یافتند اما ماموری که با نماینده بیجار درگیری‌های داشته به دلیل مشغله‌، در جلسه حضور نیافت.

وی اظهار داشت: برای ختم به خیر شدن این موضوع باید آن مامور حضور داشته باشد که در جلسه بعدی این موضوع پیگیری می‌شود.

سلیمی از شکایت فرد دیگری از عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خبر داد و گفت: این فرد از جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات به علت توهین و افترا شکایت کرده است و این موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می‌شود.

این عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دادستان تهران علیه غلامرضا حیدری و پروانه سلحشوری به دلیل نطق میان دستور آن‌ها اعلام جرم کرده است، به همین دلیل این ۲ نماینده به جلسه آینده هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/
ایلناایلنا20 ساعت قبل
لیندسی گراهام در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود ادعایی را علیه ایران مطرح کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی، در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود علیه ایران مدعی شد: تروریست‌های سوریه و ایران امنیت ما را به خطر انداخته‌اند، آنها می‌توانند از طریق مرزهای ما وارد خاک آمریکا و سپس مکزیک شوند.
موجموج18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمود صادقی نماینده تهران در مجلس گفت: با توجه به تأیید خبر بازداشت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه، جا دارد مسوولان درباره تصرفات مشارالیه در وجوه امانی مردم که توسط قوه سپرده گذاری شده، شفاف سازی کنند.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
دانشجویانی که امروز در محکومیت انفعال وزارت خارجه در قبال اسارت شیخ زکزاکی تجمع کرده بودند از مسئولان قوای سه گانه خواستند تا به وظایف انسانی، شرعی و قانونی خود در حمایت از «شیخ زکزاکی» عمل کنند. دانشجویانی که امروز در محکومیت انفعال وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در قبال اسارت شیخ زکزاکی مقابل وزارت خارجه تجمع کرده بودند از مسئولان قوای سه گانه خواستند تا به وظایف انسانی، شرعی و قانونی خود در حمایت از «شیخ زکزاکی» عمل کنند. تجمع کنندگان همچنین با قرائت بیانیه‌ای انفعال وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در قبال اسارت شیخ زکزاکی را محکوم کردند. متن این بیانیه به شرح زیر است. چرا که عمل به این موارد مبنای مشروعیت مسئولان جمهوری اسلامی خوهد بود.

واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف

الفالف1 روز قبل
واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریفگروه ویدئو الف، ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲ ۳۹۸۰۴۲۴۰۵۸محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر به چهار سال قبل بازگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنم.

اخبار بیشتر