وصول هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در قم و اقدامات مجلس در خصوص مالیات اقشار مختلف
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

وصول هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در قم و اقدامات مجلس در خصوص مالیات اقشار مختلف

حقوق‌های تا سقف دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
حقوق‌های تا سقف دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند
نمایندگان مردم در خانه ملت حقوق‌های تا سقف دو میلیون و 750 هزار تومان در سال 98 را از پرداخت مالیات معاف کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور با بند (الف) تبصره (۶) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (الف) تبصره (۶) آمده است: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۴/۱۲/۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۸ سالانه مبلغ سیصد و سی میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۳۳۰) ریال تعیین می‌شود. نرخ مالیات برکل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق­العاده و کارانه (به استثنای تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۸۶) قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده (۵) قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی مصوب ۱۶/۱۲/۱۳۶۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی) مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ده‌درصد (۱۰٪) و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده‌درصد (۱۵٪) و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه بیست‌درصد (۲۰٪) و نسبت به مازاد چهاربرابر تا شش برابر مشمول مالیات بیست و پنج‌درصد (۲۵٪) و نسبت به مازاد شش برابر سی و پنج‌درصد (۳۵٪) می‌باشد. میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (۵۷) و (۱۰۱) قانون مالیاتهای مستقیم سالانه مبلغ دویست و پنجاه و هشت میلیون (۲۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین می‌شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

مخالفت مجلس با دریافت مالیات پلکانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

ایلناخبرگزاری ایلنا
مخالفت مجلس با دریافت مالیات پلکانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها
نمایندگان مجلس با دریافت مالیات پلکانی از حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها مانند همه حقوق بگیران دولت مخالفت کردند.

مخالفت مجلس با دریافت مالیات پلکانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها - 2

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در ابررسی تبصره ۶ لایحه بودجه در مورد دریافت مالیات پلکانی از حقوق و دستمزد‌ها در دستور کار مجلس قرار گرفت.

این تبصره اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی را از پرداخت مالیات پلکانی معاف کرده و صرفا مالیات ۱۰ درصدی برای آنان در نظر گرفته بود.

نمایندگان با ۸۷ رای موافق ۹۳ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد مخالفت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

یک هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در قم وصول شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
یک هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در قم وصول شد
قم - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، بیش از یک هزار و 400 فرار مالیاتی در استان کشف و بیش از یک هزار میلیارد ریال وصول شده است.

به گزارش ایرنا، سهراب امدادی فرد روز سه شنبه در جلسه «ستاد صیانت از حقوق شهروندی، سلامت اداری و عفاف و حجاب» افزود: شفاف سازی و به کارگیری سامانه‌های الکترونیکی از جمله اقدام‌های انجام شده برای ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی در این اداره می‌باشد که موجب شد پرونده‌های فرار مالیاتی متعددی در استان کشف شود.

وی ادامه داد: تهیه و تدوین حقوق مودیان، برگزاری دوره آموزشی حقوق شهروندی برای کارکنان، فرهنگ سازی، ایجاد امکانات مناسب رفاهی برای مراجعه کنندگان و تهیه تابلوی راهنمای طبقات از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در این اداره کل برای ارتقای حقوق شهروندی بوده است.

** کپی اسناد هویتی در ۱۰۰ دستگاه اجرایی قم حذف شد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری قم نیز در این جلسه با بیان اینکه قم، سمنان و خوزستان به عنوان استان‌های نمونه در اجرای طرح استعلام احراز هویت تعیین شده‌اند گفت: با اجرای این طرح، کپی اسناد هویتی در دستگاه‌های اجرایی حذف می‌شود.

اکرم روح پرور تاکید کرد: با اجرای طرح استعلام احراز هویت، هم اکنون ۱۰۰ دستگاه اجرایی استان از این سامانه استفاده می‌کنند و این به معنای حذف کپی اسناد هویتی در این دستگاه هاست.

وی آموزش و تحقق دولت الکترونیک را از جمله نیازهای تحقق صیانت از حقوق شهروندی دانست و گفت: کاهش مراجعات مردمی، افزایش رضایتمندی، شفافیت و تسهیل در امور از جمله مزایای دولت الکرونیک به عنوان پایه و اساس حقوق شهروندی است.

روح پرور با بیان اینکه میز خدمت به صورت حضوری و الکترونیکی باید در اداره‌های استان اجرایی شود گفت: در روند اصلاح فرایندها، میز خدمت الکترونیکی از جمله اولویت هاست که در این زمینه استان قم توفیق‌های کمتری داشته است.

وی استانداردسازی نشانی‌های پستی (جی نف) را از دیگر طرح‌های اجرایی کردن دولت الکترونیک برشمرد و افزود: هدف اصلی این طرح، استانداردسازی نشانی‌ها به منظور تسریع در امدادرسانی در مواقع اضطراری است.

وی گفت: خدمات بر خط، زیرساخت‌های فناروی اطلاعات و منابع انسانی، سه شاخصه توسعه دولت الکترونیک است که این موجب شد تا در یک دهه گذشته رتبه ایران از ۱۰۵ به ۸۶ ارتقا یابد.

روح پرور تاکید کرد: قم در زمینه توسعه دولت الکترونیک استان اول کشور است که باید با توجه بیشتر به این موضوع در حفظ این رتبه تلاش مضاعف کرد.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

لابی پزشکان با مجلس برای فرار از شفافیت درآمد و دادن مالیات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
لابی پزشکان با مجلس برای فرار از شفافیت درآمد و دادن مالیات
نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون بهداشت و درمان، ۹ پیشنهاد برای حذف یا اصلاح دو مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس با موضوع مالیات پزشکان مطرح کرده اند که احتمالا برخی آنها در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

یکی از مهمترین و پرحاشیه‌ترین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه، مصوبات مرتبط با مالیات پزشکان بود. این کمیسیون در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد. متن کامل این مصوبات به شرح زیر است:

«بند الحاقی ۱ تبصره ۶- کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین­نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۴/۱۲/۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

بند الحاقی ۲ تبصره ۶- کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکتهای دولتی مکلفند ده­درصد (۱۰٪) از حق‌الزحمه یاحق‌العمل پزشکی پزشکان را که به موجب صورتحساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی­الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از صدور صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند».

با توجه به انتقادهای گسترده تشکل‌های صنفی پزشکان از این مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس و لابی گسترده آنها برای حذف یا اصلاح این مصوبات، پیشنهادهای زیادی توسط نمایندگان مختلف مجلس بخصوص اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای حذف یا اصلاح آنها ارائه شده است که با توجه به روند بررسی لایحه بودجه ۹۸ در خانه ملت، به زودی برخی از این پیشنهادها در صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

پیشنهادهای نمایندگان درباره الزام پزشکان به استفاده از پایانه فروشگاهی

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس چهار پیشنهاد برای حذف یا اصلاح بند الحاقی ۱ تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸ با موضوع الزام پزشکان به استفاده از پایانه فروشگاهی مطرح کرده‌اند که در سه پیشنهاد آن، اسامی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به چشم می‌خورد.

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به صورت مشترک، پیشنهاد حذف این بند را داده‌اند. از طرف دیگر، احمد بیگدلی و حسن لطفی که هر دو عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هستند به همراه عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد داده‌اند که عبارت «پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می‌شود» از متن این تبصره حذف شود. همچنین احمد حمزه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم پیشنهاد داده است که عبارت «صادر می‌شود و نیز مشاغل مهندسین مشاور- وکلا- کارشناسان رسمی دادگستری- دفترخانه‌های ازدواج و طلاق و دفاتر اسناد رسمی و همه موسسات آموزشی خصوصی و غیر انتفاعی» به جای عبارت «صادر می‌شود» در متن این بند قرار گیرد. هر دو پیشنهاد مذکور با این هدف ارائه شده است که صرفا پزشکان ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی نباشند بلکه کل یا بخش قابل توجهی از مشاغل ملزم شوند این اقدام را انجام دهند.

دیگر پیشنهاد نمایندگان برای اصلاح این بند، پیشنهاد جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است. کوچکی نژاد پیشنهاد داده است که عبارت «سازمان نظام دامپزشکی ایران، دفاتر خدمات مشاوره‌ای و کلینیک‌های تخصصی صادر می‌شود،» به جای عبارت «سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می‌شود،» در متن این بند قرار گیرد. این پیشنهاد که برخلاف سه پیشنهاد دیگر توسط اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح نشده، در راستای شفاف‌تر شدن مصوبه کمیسیون تلفیق برای الزام پزشکان به استفاده از پایانه فروشگاهی است.

*پیشنهادهای نمایندگان درباره الزام مراکز درمانی به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان بابت مالیات

نمایندگان مجلس مجموعا ۹ پیشنهاد برای حذف یا اصلاح بند الحاقی ۲ تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸ با موضوع الزام مراکز درمانی به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات مطرح کرده‌اند که پنج پیشنهاد ان، کاملا یکسان است. در نتیجه، عملا ۵ پیشنهاد متفاوت درباره این بند مطرح شده است.

۱۳ نماینده مجلس به صورت مشترک پیشنهاد حذف این بند را داده‌اند. بهروز بنیادی و همایون یوسفی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از جمله مطرح کنندگان این پیشنهاد هستند.

از طرف دیگر، ۸ نفر از پیشنهادکنندگان حذف این بند پیشنهاد برای اصلاح این بند هم داده‌اند مبنی بر اینکه عبارت «مراکز درمانی دولتی از بابت پرداخت به کارکنان خود از جمله پزشکان مشمول بند الف تبصره (۶) بوده و می‌بایست بر اساس آن به وصول و ایصال مالیات مبادرت کنند. تخلف مراکز درمانی از مفاد این بند مشمول احکام ماده ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه سال ۱۳۹۴ می‌باشند»، به انتهای این بند اضافه شود. جالب اینجاست که برخی دیگر از پیشنهاددهندگان حذف این مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس یعنی سیده فاطمه حسینی و زهرا سعیدی مبارکه از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هم به صورت جداگانه این پیشنهاد را داده‌اند. به علاوه، محمدحسین حسین زاده بحرینی و محمود شکری هم به صورت جداگانه این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند. در واقع، متن این پیشنهادها کاملا یکسان است و صرفا توسط ۱۲ نفر از نمایندگان مجلس در قالب پنج پیشنهاد جداگانه مطرح شده است.

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم پیشنهاد داده است که عبارت «تا پایان ماه بعد از صدور صورتحساب» از متن این بند حذف شود.

همچنین عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم این پیشنهاد را مطرح کرده است که عبارت «تا یک ماه پس از پرداخت صورت‌حساب» به جای عبارت «تا پایان ماه بعد از صدور صورتحساب» در متن بند الحاقی ۲ تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸ قرار گیرد. به علاوه، محمدحسین حسین زاده بحرینی پیشنهاد دیگری برای حذف جزء این بند هم مطرح کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

هرگونه اوراق مالی منتشره در سال ۹۸ از مالیات معاف می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
هرگونه اوراق مالی منتشره در سال ۹۸ از مالیات معاف می‌شود
تهران- ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هرگونه اوراق مالی و اسناد منتشره در سال آینده را از پرداخت مالیات معاف کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس بندهای دیگری از تبصره ۵ بخش درآمدی لایحه بودجه سال۱۳۹۸ کل کشور را بررسی و تصویب کردند.

نمایندگان در بند ل بخش درآمدی تبصره ۵ این لایحه مقرر کردند: هرگونه اوراق مالی و اسناد منتشره در سال ۹۸ مشمول مالیات نمی‌شود.

نمایندگان در این ماده به دولت اجازه دادند در صورت اجرای عملیات بازار باز و نیز وثیقه گیری اوراق مالی اسلامی دولتی از بانک‌ها توسط بانک مرکزی، بخشی از بدهی‌های قطعی و حسابرسی‌شده خود به بانکها را که در چهارچوب قوانین تا پایان امسال ایجاد شده است، تا سقف ۲۰۰ هزار میلیارد (ریال بهادار‌سازی کند.

نمایندگان همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دادند نسبت به تأسیس نهادهای واسط با مدیریت و مالکیت دولت یا استفاده از نهادهای واسط موضوع قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید با انتقال مالکیت، برای انتشار اوراق بهادار (ارزی- ریالی) اقدام کند.

براساس این مصوبه، معاملات بین ارکان انتشار و دریافت‌ها و پرداخت‌های مربوط به انتشار اوراق موضوع این بند، صرف‌نظر از استفاده یا عدم استفاده از نهادهای واسط، مشمول معافیت‌ها و مستثنیات حکم ماده (۱۴) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور می‌شود

همچنین نمایندگان در بند ن تبصره ۵ بخش درآمدی این لایحه مقرر کردند: سقف استفاده دولت از اوراق موضوع این تبصره برای مصارف بودجه عمومی به استثنای اسناد تسویه موضوع بند (و) این تبصره، حداکثر معادل سقف پیش‌بینی‌شده در جدول شماره (۴) قانون برنامه ششم توسعه می‌باشد و اجازه مصرف از اوراق منتشره مربوط به شرکت‌ها و شهرداری‌ها در بودجه عمومی را ندارد.

نمایندگان در بند الحاقی۱ این تبصره به دولت اجازه دادند مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی – اسلامی جهت احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور) منتشر کند.

با تصویب مجلس در بند الحاقی۲ تبصره ۵، استفاده از اسناد خزانه اسلامی برای تأدیه بدهی ناشی از تملک اراضی مربوط به همان طرح در طرح‌ها و پروژه‌های ملی و استانی در چهارچوب قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و این قانون بلامانع است.

سیام*۱۰۵۸**۹۱۲۱**۱۳۳۶

خواندن خبر در سایت منبع

نظام یارانه‌ای اصلاح نشود، شکاف طبقاتی افزایش می‌یابد

ایلناخبرگزاری ایلنا
نظام یارانه‌ای اصلاح نشود، شکاف طبقاتی افزایش می‌یابد
وحید شقاقی شهری تاکید دارد که اصلاح نظام مالیاتی و به کار انداختن مالیات‌ها در جهت بازتوزیع درآمدها ضروری است. او می‌گوید: نظام یارانه و نظام مالیاتی در ایران شفاف نیستند و کسی نمی‌‌داند اگر درآمدی وجود داشته، آیا به فقرا اختصاص یافته است.

نظام یارانه‌ای اصلاح نشود، شکاف طبقاتی افزایش می‌یابد - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، نوسانات اقتصادی مانند فیل‌هایی سنگین وزن از روی مردم رد می‌شوند؛ بی‌آنکه ابزارهای آزاد شده از محل آزادسازی قیمت‌ها به کارشان بیاید. دکتر "وحید شقاقی شهری" اقتصاددان و استادیار دانشگاه علوم اقتصادی تهران و خوارزمی تاکید دارد که هدفمندی یارانه‌‌ها زمانی به اهداف خود در زمینه فقرزدایی می‌رسد که یارانه نقدی ثروتمندان قطع شود و همزمان بر مصرف سوخت و انرژی مالیات تصاعدی وضع شود؛ چراکه الگوهای مصرف دهک‌های بالای درآمدی زمین تا آسمان با فقرا تفاوت دارد. وی در گفتگوی پیش‌رو نقطه نظراتش را در این مورد بیشتر شرح می‌دهد.

دولت‌ها همواره مدعی بوده‌اند و هستند که هدفمندی یارانه‌ها با وجود برخی آثار آن در اقتصاد، نابرابری را کاهش داده و از مصرف سوخت کاسته است. به همین جهت به «پروپاگاندا» متهم شده‌اند. واقعیت‌های اقتصاد ایران هم نشان می‌دهد که توزیع نقدی یارانه توسط هیچگاه به کاهش نابرابری نینجامیده است. از سویی بنگاه‌های کوچک بدون کمک از این محل به حال خود رها شده‌اند. به نظر شما چرا با وجود گذشت ۱۱ سال از تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها، همچنان چرخ فقرزدایی لنگ می‌زند؟ درجا زدن دولت‌ها از کجا نشات می‌گیرد؟

دولت‌ها در حوزه سوخت یارانه کلانی را پرداخته‌اند و می‌پردازند. همه اینها در حالی است که سالهاست گفتمان کاهش مصرف سوخت و انرژی و اصلاح یارانه‌ها راه افتاده است که در نتیجه سال ۱۳۸۶، قانون اصلاح قیمت حامل‌های انرژی تصویب شد. هدف این بود که قیمت بنزین و گازئیل به فوب خلیج فارس نزدیک شود و مابه‌التفاوت آن به صورت نقدی و غیرنقدی بین مردم توزیع شود؛ یا اینکه به صورت یارانه به تولید تزریق شود.

به هر حال توزیع یارانه تنها در قالب نقدی صورت گرفت. در واقع بسیار بد اجرا شد. این قانون با این هدف تصویب شد که از مصرف انرژی کاسته و بهره‌وری بنگاه‌های اقتصادی افزایش یابد. با وجود این قانون قرار شد که درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، در سه مرحله هزینه شود؛ بخشی را به‌صورت یارانه نقدی پرداخت کردند که به آن اشاره کردم. همچنین قرار بود یارانه غیرنقدی هم پرداخت شود. در ضمن حمایت از تولید صورت بگیرد. به این شکل که تکنولوژی تولید و فناوری‌‌های بنگاه‌ها بهبود بخشیده شود تا مصرف انرژی توسط آنها کاهش یابد.

به هرشکل یارانه به صورت نقدی توزیع شد و یارانه غیرنقدی و سهم تولید به دست فراموشی سپرده شد. یارانه نقدی هم متناسب با درآمد خانوار پرداخت نشد. در ضمن به تمام خانوارها چه آنها که جز دهک‌های بالای درآمدی و چه آنها که جز دهک‌های پایین درآمدی، هستند رقمی برابر پرداخت شد.

توزیع نقدی یارانه‌ها تا جایی مقدس شد که با مخالفان آن برخوردهایی صورت گرفت. در نامه ۴۳ اقتصاددان به آقای احمدی نژاد تاکید شده بود: «به نظر ما اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی نه تنها متضمن آثار مثبت متصور بر آن نیست بلکه می‌تواند به جهت تامین عدالت اجتماعی و تخصیص منابع، نتایجی برخلاف آن داشته باشد.» از این رو نه تنها آثار مثبتی را در سفره‌های فقر شاهد نبودیم؛ بلکه تورم اتفاق افتاد. محاسبات نشان داد که از ابتدای آغاز به کار دولت نهم تا پایان کار دولت دهم تورم ۵۶ درصد افزایش یافت. همین محاسبات نشان می‌دهد که به سبب توزیع نقدی یارانه‌ها، حجم نقدینگی کشور ۶ برابر افزایش یافت و آثار مخرب توزیع یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی همین حالا هم مشهود است.

بله. این ماجرا گذشت تا زمانی که درگیر بحران ارزی اول و دوم شدیم: بحران ارزی ۹۰-۹۱ و بحران ارزی سال ۹۷. با کاهش شدید ارزش پول ملی، قانون اصلاح هدفمندی یارانه‌ها برهم ریخت؛ چراکه در مجموع دو بحران ارزی، ۵۰۰ درصد از ارزش پول ملی کاهش یافت. در بحران ارزی اول حدود ۲۴۰ درصد و در بحران ارزی دوم بیش از ۱۵۰ درصد از ارزش پول ملی کاهش یافت. از سویی با کاهش ارزش پول ملی و منطبق نشدن قیمت سوخت با فوب خلیج فارس، مصرف انرژی به شدت افزایش یافت. در همین حال حجم عظیم قاچاق سوخت را در کشور شاهد بودیم؛ چراکه قیمت بنزین نسبت به سایر حوزه‌ها بسیار پایین‌تر است. این روند نمی‌تواند ادامه پیدا کند.

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که در دوره پس از اجرای سیاست هدفمندی یارانه‌ها، توزیع قدرت خرید برخلاف توزیع مخارج، خانوارها، برابرتر نشده‌اند. همچنین بهبود توزیع مخارج بیشتر از طریق کاهش فرصت‌ها بوده است. اقتصاددان‌ها به آقای احمدی نژاد هشدار داده بودند که آنچه در حال ادامه دادن آن هستید برخلاف منافع و مصالح نظام است. به نظر شما اگر بخواهیم همین امروز از شر سیاست‌های انفجاری آن ایام در زمینه هدفمندی یارانه‌ها خلاص شویم، چه باید بکنیم؟

در حال حاضر طرحی داده‌اند که بر مبنای آن به هر کد ملی در هر ماه معادل ریالی ۲۴ لیتر بنزین پرداخت می‌شود اما به عقیده من بهترین سیاست وضع مالیات تصاعدی بر مصرف سوخت و انرژی است. این سیاست به عدالت اجتماعی که در پی آن هستیم هم نزدیک‌‌تر است. با این کار نظام مالیات کارایی خود را حفظ خواهد کرد. در ضمن به سمت مصرف هدفمند و بهینه منابع حرکت خواهیم کرد.

می‌توانیم این قاعده را ابتدا برای مصرف بنزین اجرایی کنیم و به مصرف گازوئیل تعمیم دهیم. البته این تنها یک سیاست است؛ اما منطبق‌‌ترین سیاست با شرایط موجود کشور است؛ به ویژه آنکه تا آغاز سال ۹۸ مدت کمی باقی مانده و باید از همان آغاز سال جدید سیاست‌مان را اجرایی کنیم؛ به نحوی که لطمه‌ای به منافع عمومی وارد نشود. در کل مالیات تصاعدی بر مصرف سوخت و انرژی از تمام گزینه‌ها به عدالت نزدیک‌‌تر است.

به نظر می‌رسد که شما مخالف پرداخت یارانه پنهان هستید. تخمین زده می‌شود که دولت ۴۵ هزار میلیارد تومان به این منظور اختصاص داده تا مشکلات ناشی از هزینه‌های زندگی را کنترل کند؛ اما طبق نظر کارشناسان عمده یارانه پنهان صرف زندگی راحت ثروتمندان می‌شود؛ تا جایی که گفته می‌شود در پس این سیاست مانند تمام سیاست‌ها نوعی تشویق سرمایه‌داران و طبقه متوسط به مصرف بیشتر وجود دارد. از سویی منتقدان می‌گویند که همگام با کاستن پله پله از یارانه پنهان باید یارانه نقدی ثروتمندان را حذف و منابع حاصل شده را خرج اصلاح ساختار واحدهای تولیدی کم بازده و حمایت‌های نقدی و غیرنقدی جهت توانمندسازی فقرا کرد. البته بیشتر بر توزیع غیرنقدی یارانه‌ها تاکید دارند؛ چراکه نگران آثار افزایش حجم نقدینگی هستند.

۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار پرداخت می‌شود که عمده آن صرف حوزه انرژی می‌شود. از سویی قسم اعظم یارانه پنهان نصیب دهک‌های پردرآمد می‌شود. توجه داشته باشید که ۳۰ تا ۴۰ درصد از شهروندان، اصلا خودرویی ندارند که بخواهند از یارانه سوخت استفاده کنند یا اینکه به خاطر کوچک بودن خانه‌هایشان و نداشتن لوستر، شوفاژ و شومینه از یارانه انرژی استفاده‌ای نمی‌کنند. در واقع آنکه مصرف بالا دارد بیشتر از یارانه پنهان بهره‌مند می‌شود. برداشت من این است که نظام یارانه‌ای در خدمت دهک‌های پردرآمد جامعه است. یارانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی به عکس باید به دهک‌های کم درآمد اختصاص یابد و مصروف رفاه آنها شود، اما این یارانه در خدمت فرادستان و دهک‌های پردرآمد است.

آنگونه که از کلام شما برمی‌آید، باید هرچه سریعتر نظام یارانه‌ای را به واسطه اصلاح نظام مالیاتی، دگرگون کرد.   

سیاست‌های فعلی سیاست‌های مخربی هستند که همین امروز باید آنها را در مسیر غلطی که سیر می‌کند، متوقف کرد تا کارکردشان برعکس شود. یارانه باید برای دهک‌های کم درآمد باشد نه پردرآمد. در اقتصاد ما، یارانه را در خدمت دهک‌های پردرآمد می‌بینند. ما خانوارهایی را می‌بینیم که هر یک از اعضای آنها یک خودرو دارند. خانوارهایی را داریم که خانه‌های بزرگ دارند و با انرژی تقریبا مجانی آنها را گرم نگاه می‌دارند؛ یا بنگاه‌های تولیدی وجود دارد که به شدت انرژی مصرف می‌کنند و بازدهی اقتصادی ندارند.

بخش عمده یارانه پنهان را اینها مصرف می‌کنند. این نظام یارانه‌ای اگر اصلاح نشود موجب افزایش مداوم شکاف طبقاتی در جامعه می‌شود. همه جای دنیا یارانه‌ها صرف رفاه کم درآمدها می‌شود اما در ایران بالعکس، یارانه را در خدمت دهک‌های پردرآمد گذاشته‌اند.

همانطور که گفتم، تکرار می‌کنم: بهترین شیوه اخذ مالیات تصاعدی بر مصرف انرژی و سوخت است. هرکسی که سوخت و انرژی بیشتری مصرف می‌کند باید یارانه بیشتری بپردازد. متاسفانه نظام مالیاتی ایران دچار کژکارکردی است و خوب کار نمی‌کند؛ اگر خوب کار می‌کرد می‌توانستیم به درستی در راه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها آن را به کار بگیریم که اینگونه شاهد بهبود الگوی مصرف سوخت خواهیم بود. درآمدهای دولت هم افزایش می‌یابد؛ چراکه هر کس که مصرف بیشتری دارد با مالیات تصاعدی بر مصرف سوخت به نوعی تنبیه می‌شود.

شما پیشتر ذکر کرده بودید که مصرف سوخت باید به نحوی مدیریت شود که هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی افزایش نیابد. اقتصاد بنگاه‌های کوچک بسیار شکننده است. آنها به صورت گسترده از بالا رفتن هزینه‌های جاری خود گلایه دارند و آن را جزو دلایل تعطیلی واحدها عنوان می‌کنند. در منظومه‌ای که شما برای سامان دادن اقتصاد ایران در سال ۹۸ تدوین کرده‌اید و مبنای آن را بر بازتوزیع درآمدها قرار داده‌اید، چه مکانیزمی برای حمایت از بنگاه‌ها پیش دیده شده است؟

به هر حال باید اصلاح مصرف انرژی را از جایی شروع کرد. البته من هم قبول دارم که بنگاه‌های تولیدی تحت فشار هستند. به همین جهت می‌گویم که اصلاح مصرف را باید از بنزین شروع کنیم. ابتدا باید به سراغ مصرف روزانه مردم برویم و بعد آن را به گازوئیل تسری دهیم.

نیاز نیست از همان ابتدا به سراغ گازوئیل برویم. دولت می‌تواند از درآمد حاصل از اصلاح قیمت سوخت به بنگاه‌ها کمک کند تا تکنولوژی‌شان را ارتقا بدهند که به این واسطه مصرف انرژی‌شان پایین می‌آید. مهم اصلاح الگوی مصرف انرژی است. در حال شدت مصرف انرژی بسیار بالاست. در ایران برای افزایش یک دلار تولید ناخالص داخلی، ۴ برابر بیشتر از میانگین جهانی، انرژی مصرف می‌شود، این یعنی اتلاف منابع در اقتصاد. اصلاح نظام یارانه‌ها و مالیات تصاعدی بر مصرف انرژی و ارتقای تکنولوژی واحدهای تولیدی باید اتفاق بی‌افتاد؛ چراکه با دو بحران ارزی که شرح دادم، شاهد تشدید شدت مصرف انرژی و قاچاق سوخت هستیم. توزیع یارانه‌ها هم به نفع دهک‌های کم درآمد نیست. توجه کنید که عمده این ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه در نهایت در اقتصاد کم بازده اتلاف می‌‌شود، بدون اینکه آثاری سازنده در جهت بالندگی تولید داشته باشد.

نظام یارانه‌ای اصلاح نشود، شکاف طبقاتی افزایش می‌یابد - 23

فقرزدایی هم البته مغفول ماند. در لایحه بودجه سال ۹۸ هم فقرزدایی به واسطه حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی در دستور کار قرار گرفت؛ که البته اختیار آن به استانداران و فرمانداران سپرده شده است. اما نمی‌توان صرفا با حذف یارانه این اقشار فقرزدایی کرد. می‌توان نتیجه گرفت که ترکیب منابع حاصل از مالیات تصاعدی و حذف یارانه سه دهک در صورت سپردن آن به دست دولت، کارگشاست.

یکی از اهداف اصلاح یارانه‌ها همین است: فقرزدایی. بارها گفته‌ام که باید بر مصرف سوخت مالیات تصاعدی بست. دولت از مالیات تصاعدی درآمد سرشاری خواهد داشت و می‌تواند این درآمد را به انحا مختلف در قالب بازتوزیع درآمد در اختیار فرودستان بگذارد.

اخیرا وزیر نفت در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده بود چه میزان از افزایش قیمت منطقی است؛ گفت: تا وقتی که مردم تحمل کنند.

این سخن منطق درستی ندارد. همیشه از این ناحیه به اعتماد مردم ضربه وارد شده است. از همین رو آنها حاضر نیستند که اصلاح نظام مالیاتی و یارانه‌ای را بپذیرند. اصولش این است که نظام یارانه‌ای و مالیاتی اصلاح شود. هم نظام یارانه و هم نظام مالیاتی در حوزه انرژی باید اصلاح شوند. خانواده‌هایی که خانه‌هایشان از متراژهای متعارف بزرگتر است باید مالیات تصاعدی بر مصرف سوخت بپردازند. اصلاح این نظام ناکارآمد به نفع کم درآمدها و طبقه متوسط است. تاکنون مردم لذت اصلاح نظام مالیاتی و یارانه‌ای را نکشیده‌اند؛ چراکه هر وقت که به این سمت حرکت کردیم، نتوانستیم به اهداف ترسیم شده، دست یابیم.

در کل نه تنها اصلاحات را خوب اجرا نکردیم؛ بلکه عملکردمان به زیان دهک‌های کم درآمد بود. در این میان باید گردش آزاد اطلاعات وجود داشته باشد تا شفافیت ایجاد شود. مردم باید بدانند منابع هدفمندی یارانه‌ها در کجا هزینه شده است. آیا خرج فقرزدایی شده است؟ به هر شکل نتوانستیم به شفافیت اطلاعات دست یابیم و لذا عملکرد دولت‌ها در این حوزه زیر سوال است. باید اصلاح نظام‌ها را در جهت برقراری عدالت جاری کنیم. عدالت آن است که هرکس که مصرف بیشتر دارد، مالیات بیشتری بپردازد اما در شرایط فعلی درگیر قاچاق عظیم سوخت هستیم. سالی ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار قاچاق گازوئیل در کشور وجود دارد.

توجه داشته باشید که مالیات تصاعدی بر مصرف انرژی مبتنی بر اصلاح نظام یارانه‌‌‌ها، به خانوارهایی که در بدترین شرایط معیشتی زندگی می‌کنند، کمک فراوانی می‌کند. دهک‌های کم درآمد جامعه از حداقل دستمزد و مستمری بهره‌ای نمی‌برد و وضعیتشان هیچگاه تا این اندازه بد نبوده است. سیاست‌ها باید به نحوی تنظیم شوند که دهک‌های پردرآمد هدف اصلاح  نظام یارانه‌ای و مالیاتی قرار بگیرند.

باید تلاش شود که سطح فعلی معیشت خانوارهای کم درآمد حفظ شود؛ چراکه «سقوط آزاد» آنها در چنین شرایطی، بسیار خطرناک است. در شرایط فعلی دهک‌های کم درآمد و متوسط باید کمترین آسیب را ببینند و بلعکس یارانه‌ها باید به گونه‌ای تنظیم شوند که دهک‌های کم درآمد بهره مند شوند.

شیوه اجرای مالیات تصاعدی چگونه باید باشد؟

از ۵۰ لیتر تا ۱۰۰ لیتر در ماه A تومان و از ۱۰۰ لیتر به بالا، ۵۰ درصد مالیات. به همین ترتیب می‌توان نظامی جدید تعریف کرد. خانوارهای کم درآمد، بیشتر از ۱۰۰ لیتر در ماه مصرفی ندارند. افرادی که سه خودرو دارند، باید مالیات بیشتری بر مصرف سوختش بپردازند؛ این عین عدالت است. از سویی ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم ایران در خانه‌های ۴۰ تا ۱۰۰ متری زندگی می‌کنند یا مثلا ۱۰ تا ۱۵ درصد مردم هستند که بنگاه‌های تولیدی کم بازده دارند.

من با بنگاه‌های تولیدی مخالف نیستم. نقد من متوجه بنگاه‌هایی است که با تکنولوژی کهنه کار می‌کنند و اتلاف انرژی بالایی دارند. اتفاقا دولت باید از آنها حمایت کند تا تکنولوژی خود را ارتقا ببخشند. سال ۸۶ که قانون هدفمندی یارانه‌ها تصویب شد یکی از اهداف همین بود. اما همه درآمدها در قالب یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه شد.

دولت‌ها از محل هدفمندی یارانه‌ها چه میزان درآمد داشتند؟

به خاطر اینکه شفاف‌سازی نکردند، آماری وجود ندارد. دولت در آن مقطع پله پله قیمت سوخت را افزایش داد و درامد چشمگیری از این محل داشت. اگر همان زمان بر مصرف سوخت مالیات تصاعدی می‌بست، می‌توانست فقرزدایی کند، اما نکرد.

یکی از کشورهایی که در آن از پرداخت مالیات رضایت وجود دارد، سوئد است. سوئد با اخذ مالیات به بیکاران مقرری مناسبی می‌پردازد. نظام بهداشتی را توسعه می‌دهد و هزینه‌های عمرانی را افزایش می‌دهد.

در آنجا نظام یارانه و نظام مالیاتی شفاف هستند. در اقتصاد ایران اینها شفاف نیست. ما نمی‌دانیم که این درآمدها کجا هزینه می‌شود. به همین دلیل مردم از نظام مالیاتی راضی نیستند و در مقابله اصلاحات مقاومت می‌کنند. عملکرد نظام یارانه‌ای ایران شفاف نیست و کسی نمی‌‌داند اگر درآمدی وجود داشته، آیا به فقرا اختصاص یافته است.

در سوئد شهروندان می‌دانند اگر مالیاتی می‌دهند در ساختن جاده هزینه می‌شود. در مقابل نظام یارنه‌‌ای و مالیاتی ایران هرگز گزارشی شفاف ارائه نکرده است. در ایران از مردم مالیات می‌گیرند اما بهره‌وری صفر است. شاهد هدر رفت گسترده منابع هستیم. در کل مالیات‌های مردم در اندازه بزرگ دولت و هزینه‌های جاری آن اتلاف شده است.

در کشور ما شاغلان مالیات می‌دهند، اما نمی‌دانند مالیاتشان چه می‌شود. این در شرایطی است که در کشورهای توسعه یافته مالیات می‌دهند تا مدارس نوسازی شوند. مالیات می‌دهند تا بهداشت آنها تقویت شود. مالیات می‌دهند تا در حوزه‌های مختلف یارانه دریافت کنند.

گفتگو: پیام عابدی

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

اخبار بیشتر