افزایش صادرات نفت ایران همزمان با افزایش قیمت نفت اوپک
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

افزایش صادرات نفت ایران همزمان با افزایش قیمت نفت اوپک

برخلاف تصورها، در ماه ژانویه رقم صادرات نفت ایران افزایش پیدا کرد. دلیل این اتفاق خرید برخی مشتریان جدید از ایران پس از تحریم آمریکا بود. بالا رفتن نرخ صادرات نفت ایران قیمت این محصول را بالا می‌برد و این خلاف میل اوپک خواهد بود. ایران ملزم به کاهش تولید اوپک نیست. اگر آمریکا بخواهد محدودیت‌های بیشتری برای صادرات نفت ایران بگذارد، بازار عرضه کاهش و قیمت نفت افزایش می‌یابد و این به نفع واشنگتن نیست.

سایت خبری

صادرات نفت ایران در ژانویه افزایش یافت؛ ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیون بشکه در روز

انتخابخبرگزاری انتخاب
صادرات نفت ایران در ژانویه افزایش یافت؛ ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیون بشکه در روز
صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، به دلیل افزایش خرید برخی از مشتریان، در ژانویه بالاتر از حد انتظار بود و ماه میلادی جاری نیز ثابت خواهد ماند. آمار رویترز آیکان و منابع آگاه نشان داد صادرات نفت ایران در فوریه به ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد. میزان صادرات ایران در ژانویه بین ۱.۱ تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز بود که بالاتر از حد انتظار بود.
صادرات نفت ایران در ژانویه افزایش یافت؛ ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیون بشکه در روز - 0

صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، به دلیل افزایش خرید برخی از مشتریان، در ژانویه بالاتر از حد انتظار بود و ماه میلادی جاری نیز ثابت خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، آمار رویترز آیکان و منابع آگاه نشان داد صادرات نفت ایران در فوریه به ۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد. میزان صادرات ایران در ژانویه بین ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیون بشکه در روز بود که بالاتر از حد انتظار بود.

بر اساس گزارش رویترز، نرخ بالای صادرات نفت ایران روی قیمت نفت تاثیر خواهد گذاشت که خلاف میل اوپک خواهد بود. ایران از شرکت در کاهش تولید اوپک معاف شده است.

یک منبع صنعتی که صادرات نفت ایران را رصد می‌کند با اشاره به پایان دوره اول معافیت از تحریم‌های آمریکا در ماه مه، به رویترز گفت: تصور می‌کنم مشتریان پیش از پایان این مهلت نفت بیشتری خریداری می‌کنند.

صادرات بالاتر از سوی ایران ممکن است باعث شود آمریکا تلاش‌ها برای کاهش صادرات نفت ایران را تشدید کند با این حال چنین اقدامی بازار را در معرض کمبود شدید عرضه قرار داده و قیمت‌های نفت را به شدت افزایش خواهد داد که خلاف میل واشنگتن است.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، صادرات نفت ایران در فوریه بالاتر از ۱٫۱ میلیون بشکه در روز در ژانویه بوده است. منبع صنعتی آگاه در گفت‌وگو با رویترز میزان صادرات ایران در ژانویه را ۱٫۳ میلیون بشکه در روز برآورد کرد که نزدیک سطح فوریه است.

در هر صورت آمار ژانویه بالاتر از برآوردهای اولیه بوده‌اند. برخی پیش‌بینی کرده بودند که صادرات نفت ایران در ماه میلادی گذشته پایین یک میلیون بشکه در روز خواهد بود.

یک منبع آگاه دیگر به رویترز گفت: صادرات نفت ایران در ۱۰ روز نخست فوریه بالای ۱٫۱ میلیون بشکه در روز بوده و روند بالاتر از حد انتظار وی را داشته است.

واشنگتن به هشت خریدار بزرگ نفت ایران از جمله چین، هند، ژاپن و کره جنوبی معافیت صادر کرده که همگی این کشورها در فوریه نفت ایران را خریداری کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت نفت اوپک ادامه‌دار شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
افزایش قیمت نفت اوپک ادامه‌دار شد

مهر/ قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) بیش از یک دلار افزایش یافت.

به گزارش دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی اوپک دیروز به ۶۶ دلار و سه سنت رسید، در حالی که قیمت این شاخص در روز یکشنبه ۶۴ دلار و ۸۷ سنت بود.

سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی در ۱۴ کشور عضو این سازمان است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
وی گفت: درباره تصمیمات شورای عالی امنیت ملی دو اقدام اعلام شد، یکی فرا رفتن از تعهد ذخایر ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده و همچنین عدم پذیرش تعهد عرضه به خارج از کشور به عنوان تعهد در خصوص آب سنگین که مازاد ۱۳۰ تن طبق برجام باید به بازار خارج عرضه کند. کمالوندی افزود: اما در مرحله دوم که نمی‌دانیم ورود کنیم یا نه، بسته به تصمیم طرف‌های برجام بخصوص اروپایی‌ها دارد. کمالوندی گفت: ما تولید اورانیوم را ۴ برابر کردیم و این تولید را مجددا افزایش دادیم. وی گفت: بعد از اینکه از ۳۰۰ کیلو عبور کردیم سرعت افزایش اورانیوم غنی شده با درجه پایین ۳ ممیز ۶۷ را بیشتر خواهیم کرد. کمالوندی افزود: همچنین بیماری‌هایی که ممکن است در سال‌های بلوغ آثار آن پیدا شود نیز در همان زمان‌های ابتدایی بیماری قابل تشخیص خواهد بود.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرداگر چه ادعا می‌کنیم که در تولید خودرو خودکفا هستیم، اما خودرو‌های ما فقط ۸۰ درصد در داخل تولید می‌شوند. در حال حاضر تولید خودرو در کشور ما همچنان برقرار است. وی تصریح کرد: هنگامی که من به وزارت صنعت آمدم، خودروسازی در حال تعطیل شدن بود، اما ما وضعیت تولید خودرو را رونق دادیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کردهمه خودرو‌های ایرانی اعم از پراید و سمند که بومی‌ترین تولیدات کشور ما هستند، در حوزه قطعات الکتریکی وابسته هستند. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در شرایط تحریم واردات خودرو آزاد است، اما ما خود ممنوع کرده‌ایم، اما قطعات تحریم هستند.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
گران‌ترین آپارتمان‌های نوساز منطقه ۹ برای اجاره در خردادماه ۱۳۹۸ در محله شمشیری و ارزان‌ترین آپارتمان‌های این منطقه در محله استاد معین قرار دارند. با توجه به نوسان قیمتی مرتبط با اقلام گوناگون، اطلاع داشتن از آخرین قیمت کالاها همواره از دغدغه مخاطبان بوده است. در سلسله پست‌های «کف بازار»، خبرنگار تجارت‌نیوز با توجه به درخواست مخاطبان، قیمت یک قلم کالا را به صورت میدانی تهیه و منتشر می‌کند. مبلغ اجاره نهایی در این لیست از مجموع اجاره بها و ودیعه به ازای هر یک میلیون در برابر ۳۰ هزار تومان محاسبه شده است. آنچه در زیر می‌بینید، جدول قیمت اجاره آپارتمان نوساز منطقه ۹ در بازار خرداد ماه ۱۳۹۸ است:
موجموج19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی، گفت: با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ تشکیل شد و فردا به منظور قدردانی از زحمات جهادگران و زنده نگهداشتن یاد جهاد و ارزش هایی که این نهاد ایجاد کرد، مراسمی در کنار گلزار شهدای جهاد سازندگی در بهشت زهرا (س) و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. او با اشاره به اینکه «نهال جهاد سازندگی در زمین انقلاب غرس شد» تصریح کرد: جهاد سازندگی بر مبنای تفکر انقلابی و به منظور پاسخگویی به بخشی از انتظارات جامعه از انقلاب اسلامی و بر اساس یک انتظار مردمی، از متن انقلاب به وجود آمد و تشکیل شد. تقوی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: جهاد همچنان زنده است و حضور دارد، هنوز کارها و اقدامات جهاد را مردم زمزمه می‌کنند و شیرینی آن را در کام خود احساس می‌کنند و در ذهن مردم روستاها، همچنان نام و یاد جهاد وجود دارد. حجت الاسلام و المسلمین تقوی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی، با اشاره به طرح احیاء جهاد سازندگی گفت: در بدو فعالیتم در این حوزه، احساس کردم که نیاز به زنده کردن جهاد سازندگی وجود دارد و بر این اساس نشست هایی را با برخی از دست اندرکاران و پیشکسوتان جهاد سازندگی داشتیم و نامه نگاری هایی نیز خدمت مقام معظم رهبری داشتیم. نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تجارت حلال افزود: ارتقا کیفیت و کمیت تغذیه در هر کشور، نشان از رشد آن جامعه است.

اخبار بیشتر