قطر؛ مذاکره با روسیه و شکایت از عربستان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

قطر؛ مذاکره با روسیه و شکایت از عربستان

شبکه CNBS زمستان امسال از گفتگوی روسیه با چند کشور از جمله عربستان، قطر، ویتنام، مصر و الجزایر مبنی بر خرید موشک‌های S400 خبر داده بود. حال سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه اعلام کرده که موضوع فروش موشک به قطر به جریان افتاده است. مجموعه‌های پدافند موشکی S400 پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است. مسکو اخیرا برای فروش این تسلیحات با چین و هند و ترکیه نیز قرارداد بسته است.

دوحه همچنین در اقدام تازه‌ای اعلام کرده به دلیل محدودیت‌هایی که عربستان برای حجاج این کشور ایجاد کرده است، علیه این کشور در جوامع بین‌المللی دست به اقداماتی خواهد زد.

سایت خبری

قطر مذاکره با روسیه برای خرید اس ۴۰۰ را از سر گرفت

انتخابخبرگزاری انتخاب
قطر مذاکره با روسیه برای خرید اس ۴۰۰ را از سر گرفت
سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه از آغاز دور تازه مذاکرات با قطر برای فروش تسلیحات پدافند موشکی اس ۴۰۰ به این کشور خبر داد. رسانه‌های روسیه زمستان امسال به نقل از شبکه آمریکایی سی ان بی اس به اطلاعات سازمان‌های تجسسی آمریکا اشاره کردند که بر اساس آن کشور‌های عربستان سعودی، قطر، الجزایر، ویتنام و مصر با روسیه در خصوص خرید اس ۴۰۰ گفت: وگو کرده اند.
قطر مذاکره با روسیه برای خرید اس ۴۰۰ را از سر گرفت - 0

سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه از آغاز دور تازه مذاکرات با قطر برای فروش تسلیحات پدافند موشکی اس ۴۰۰ به این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه، مسکو و دوحه درباره مسائل مربوط به فروش تسلیحات اس ۴۰۰ گفت وگو کرده‌اند.

گفتنی است نورمحمد خولوف سفیر روسیه در قطر تابستان امسال به رسانه‌های روسی گفته بود که روسیه و قطر درباره فروش تسلیحات اس ۴۰۰ مذاکره خواهند کرد، اما هیچ اقدام معینی در این مورد نشده است.

رسانه‌های روسیه زمستان امسال به نقل از شبکه آمریکایی سی ان بی اس به اطلاعات سازمان‌های تجسسی آمریکا اشاره کردند که بر اساس آن کشور‌های عربستان سعودی، قطر، الجزایر، ویتنام و مصر با روسیه در خصوص خرید اس ۴۰۰ گفت: وگو کرده‌اند.

در این گزارش‌ها خاطرنشان شد برخی کشور‌ها تحت فشار‌های دیپلماتیک ممکن است از خرید این تسلیحات موشکی منصرف شوند.

مجموعه‌های پدافند موشکی اس ۴۰۰ یا تریومف (در طبقه بندی ناتو اس. ای-۲۱) پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است که هواپیما‌ها را تا برد ۴۰۰ کیلومتری هدف قرار می‌دهد و موشک‌های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری دارد.

مسکو به تازگی این تسلیحات پیشرفته را به چین داده و با هند و ترکیه نیز برای فروش آن قرارداد امضا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قطر به دلیل سیاسی کردن حج توسط عربستان علیه این کشور شکایت می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
قطر به دلیل سیاسی کردن حج توسط عربستان علیه این کشور شکایت می‌کند
کمیته ملی حقوق بشر قطر اعلام کرد که این کشور به دلیل سیاسی کردن مسأله حج و محدودیت‌ها و موانعی که عربستان برای حجاج قطری در ادای مناسک حج ایجاد کرده،‌ علیه این کشور به سازمان ملل و پارلمان اروپا شکایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی قطر (قنا) به نقل از علی بن صمیخ المری، رئیس کمیته ملی حقوق بشر قطر اعلام کرد که به دنبال سیاسی کردن مسأله حج و محدودیت‌ها و موانعی که عربستان برای حجاج قطری در ادای مناسک حج ایجاد کرده است، قطر به زودی روند اقدامات قانونی خود را علیه عربستان در سازمان ملل، پارلمان اروپا، یونسکو و دیگر هیئت‌های بین‌المللی آغاز خواهد کرد.

این مقام قطری گفت: علی‌رغم گذشت ۲۰ ماه از محاصره قطر اما عربستان هیچ‌گونه اقدامی برای رفع مشکلات و موانعی که باعث سیاسی کاری شعائر دینی شده، انجام نداده و هیچ مکانیزم فعالی را برای رفع محدودیت‌ها و موانع حجاج قطری برای ادای مناسک حج اتخاذ نکرده است.

وزارت اوقاف قطر نیز پیشتر اعلام کرده بود که مشکل تراشی عربستان برای حجاج قطری و اقدامات خودسرانه این کشور علیه شهروندان قطری و دیگر مسلمانان جهان همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم/ انبوه پهپادهای انتحاری آماده حمله به فرودگاه‌های عربستان و امارات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

پهپادهای یمن علیه عربستان

همشهریهمشهری1 روز قبل

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، رژیم سعودی روز نهم ماه مبارک رمضان (بیست و پنجم اردیبهشت ماه) را به خوبی به خاطر دارد. اتاق‌های کنترل و هدایت پرواز هواپیما‌های بدون خلبان در جیزان در این عملیات هدف حمله قرار گرفت. این عملیات نیز سومین عملیات علیه فرودگاه ابها طی ماه کنونی میلادی است. پس از حمله موشکی هم پهپاد‌های قاصف کا-۲ به این فرودگاه حمله کردند. این سخنگو، رژیم سعودی را به مواجه شدن با روز‌هایی دردناکتر در صورت ادامه تجاوز و محاصره تهدید کرده است.

اخبار بیشتر