1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جدیدترین اخبار مسکن؛ وام مسکن افزایش نمی‌یابد

‌‌سپاه ۵۲ ‌واحد مسکن برای مددجویان‌ اهر ساخت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌‌سپاه ۵۲ ‌واحد مسکن برای مددجویان‌ اهر ساخت

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، حسین بگلری صبح امروز در همایش تجلیل از خیران شهرستان اهر بابیان این‌که احسان و انفاق سرمایه‌گذاری معنوی است، اظهار داشت: قدم گذاشتن در مسیر کار خیر اجر اخروی و معنوی دارد و هر کسی هم می‌تواند کار خیر انجام دهد اما مهم این است که خیرین به دنبال یاری کردن مستمندان و نیازمندان واقعی باشند.

وی افزود: گذشته مردم شهرستان اهر مملو از دین‌داری و خیرخواهی است و این مردم به خوبی ثابت کرده‌اند که در دفاع از دین اسلام و حمایت از فقرا و نیازمندان ید طولایی دارند و با نگاه به گذشته پر افتخار اهری‌ها این ادعا قابل اثبات است.

رئیس کمیته امداد شهرستان اهر با ذکر اینکه کمیته امداد بر اساس اندیشه دینی و فقهی امام خمینی (ره) و با هویت دینی، مردمی، جهادی، عام‌المنفعه و … تاسیس شده است، گفت: کمیته امداد منشاء تحول دینی و فرهنگ‌ساز احسان و نیکوکاری در جامعه است و این نهاد توانسته کرامت انسانی محرومان و مستضعفان را حفظ کند.

بگلری، اشتغال و خودکفایی و فرهنگی را از شاخص‌های اولویت‌دار کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: برای این‌که بتوانیم بر معضل فقر فارغ آییم باید به شاخص‌های اشتغال و خودکفایی و فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۴۰۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اهر هستند، افزود: به عبارتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر تحت حمایت کمیته امداد اهر هستند که این تعداد مددجو شامل ۱۰ درصد جمعیت شهرستان اهر می‌شود و این جمعیت حدود ۹۸۰ مددجو در روستاها ساکن هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان اهر اضافه کرد: خدمات‌رسانی به ۹۸۰ دانش‌آموز نیازمند، ۸۳ نفر دانشجو، پرداخت بیمه اجتماعی برای ۵۸۰ نفر، ارائه خدمات به ۸۳ نفر بیمار زمین‌گیر، پرداخت حق‌بیمه پایه و تکمیلی ۴ هزار و ۲۷۱ مددجو، ارائه خدمات به ۲۰۳ کودکان زیر پنج سال دچار سوءتغذیه، پرداخت هزینه درمانی یک هزار و ۳۰۸ مددجو، گره‌گشایی از مشکلات یک هزار و ۲۵۰ مددجو، تامین جهیزیه ۱۸۴ نوعروس نیازمند با همراهی خیرین را از جمله اقدامات کمیته امداد اهر است.

بگلری در ادامه از پرداخت ۴۹۴ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه رفع حاجت به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اهر در سال‌جاری خبر داد و گفت: حمایت از ۲۱۷ کودک یتیم و ۵۸۳ فرزند محسنین از دیگر محورهای فعالیت کمیته امداد اهر است که برای تمامی خدمات حمایتی از مددجویان در سال‌جاری ۱۵ میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم بخشی از آن را خیرین و بخشی دیگر از طریق اعتبارات دولتی تامین شده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشارکت و همراهی سپاه ناحیه اهر نبود نمی‌توانستیم در احداث مسکن مددجویی در شهر و روستاهای شهرستان اهر موفقیت به دست آوریم، گفت: در طول سال‌جاری ۱۸ واحد مسکن مددجویی در روستاها و ۳۴ واحد مسکن مددجویی شهری با مشارکت سپاه ناحیه اهر احداث کرده‌ایم و ۱۵۸ مورد نیز تعمیرات داشتیم که مجموعا برای این مساکن احداث و تعمیری یک میلیارد و ۴۵ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان اهر همچنین از ایجاد ۲۸۰ فرصت شغلی با پرداخت تسهیلات از محل بودجه تبصره ۱۶ برای مددجویان کمیته امداد اهر در سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: امسال برای طرح‌های خودکفایی و اشتغال مددجویان کمیته امداد اهر بیش از ۷ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که پرداخت این میزان تسهیلات در مقایسه با سال گذشته رشد دو برابری داشته است.

بگلری بابیان اینکه کمیته امداد اهر تولیدات فرش دستباف مددجویان را به عنوان واسطه به فروش می‌رساند، گفت: امسال ۶۷۹ تخته فرش دستباف مددجویان به متراژ ۳ هزار و ۸۲۰ مترمربع با همراهی کمیته امداد اهر به فروش رفته و درآمد ناشی از آن به حساب تولیدکنندگان واریز شده است.

وی با اشاره به همکاری ۷۴۴ حامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد اهر گفت: ۹۲۲ خیر در رابطه با تامین نیازهای محسنین با کمیته امداد اهر همکاری می‌کنند و اگر مجموع خیرین شهرستان اهر را با احتساب صندوق‌های صدقات در منازل و مغازه‌ها حساب کنیم ۲۴ هزار و ۸۴۴ خیر نیکوکار در اهر داریم.

به گزارش تسنیم، عزت قهرمانی‌فرد، ایرج نجاتی، رضا شریفی، حیدر خسروشاهی، اکبر جعفری، فاطمه سلطان‌رزمجو، علی حیدرزاده، مصطفی احمدزاده، ابراهیم فتح‌الله‌زاده، صولت همت‌جو جوبند، جواد اسماعیل‌زاده، ابوالفضل موسوی‌اقدم، زینب نعمتی، غلامرضا مستی به نمایندگی از ۲۰۳ خیر حامی مددجویان کمیته امداد تجلیل شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر راه: ‌قصد افزایش وام مسکن را نداریم

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر راه: ‌قصد افزایش وام مسکن را نداریم
وزیر راه: ‌قصد افزایش وام مسکن را نداریم - 0

وزیر راه و شهر سازی گفت: اتوبان ساوه همدان و آزادراه تهران ساوه خشک و بی روح است.

‌به گزارش ایسنا، ‌محمد اسلامی در نشست بررسی مشکلات حوزه راه و شهرسازی ساوه و زرندیه در فرمانداری ساوه با اشاره به مشخص بودن مشکلات این دو شهرستان در حوزه راه و شهرسازی اظهار کرد: مشکلات و موانع این دو شهرستان به خوبی احصاء ‌و سازوکارهای برطرف شدن این مشکلات نیز تعریف شده است.

وی افزود: مشکل تامین منابع مالی بالغ بر ۶۰ درصد پروژه‌های این دو شهرستان برطرف شده است و طی سال آینده به بهره برداری خواهند رسید که نقطه امیدواری خوبی است. مابقی پروژه‌های نیمه تمام نیازمند تخصیص از ماده ۲۳ است، یا پروژه هایی است که جدیدا تعریف شده است که با تامین منابع مورد نیاز روند اجرای آن تسریع خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی خواستار جدیت در اجرای پروژه‌های نیمه تمام این دو شهرستان و تسریع در بهره‌برداری از آنها شد و ‌افزود: پیگیری منسجم و هماهنگی بین بخشی موجود در بین دستگاههای اجرایی استان مرکزی و شهرستان‌های ساوه و زرندیه موجب تسریع در افتتاح پروژه‌ها خواهد شد.

وی همچنین خواستار اتخاذ تمهیدات لازم برای فراهم کردن بستر سفر ایمن مسافران نوروزی شد و افزود: اتوبان ساوه همدان و نیز آزادراه تهران ساوه خشک و بی روح است و باید به گونه‌ای عمل شود تا شاهد طراوت و شادابی در این محورها باشیم تا مردم و مسافران نوروزی در سایه طراوت ایجاد شده با تامین زیرساخت‌های مناسب بتوانند توقف کرده و سپس اقدام به پیمودن ادامه مسیر کنند و به این شکل بخشی از حوادث و سوانح جاده‌ای در این محورها که ناشی از خستگی و خواب آلودگی است با توقف و استراحت مسافران و عموم مردم کاهش یابد.

وی خواستار انجام سرمایه گذاری‌های جانبی برای تقویت نشاط و شادابی در این محورهای پرتردد کشور شد و افزود: احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی، ایجاد بازارچه‌های فروش سوغات و عرضه محصولات گوناگون در تقویت نشاط و شادابی محورهای مواصلاتی این دو شهرستان ضروری است و در تقویت اقتصاد و معیشت مردم منطقه تاثیرگذار است.

وزیر راه و شهرسازی خواستار افزایش عوامل مشوق توقف در محورهای مواصلاتی این دو شهرستان با پیگیری مجموعه استانداری و فرمانداری شد و افزود: این رویکرد به عنوان سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی در تمامی نقاط مواصلاتی کشور اجرایی خواهد شد تا رانندگان در سایه جذابیت‌های ایجاد شده در جاده‌ها اقدام به توقف و رفع خستگی کنند.

وی به نیازهای این دو شهرستان در حوزه مسکن نیز اشاره کرد و خواستار تقویت فعالیت شرکت‌های انبوه سازی شد و افزود: با ثبت نام مردم در این شرکت‌های انبوه سازی ضمن ایجاد اشتغال و تامین مسکن مورد نیاز مردم گره از مشکلات افراد فاقد مسکن باز خواهد شد.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در سفر به ساوه و زرندیه ضمن بازدید از محورهای مواصلاتی این دو شهرستان و نیز کنارگذر ساوه پس از شرکت در این جلسه هم اندیشی برای بررسی مشکلات، ساوه را به مقصد اراک ترک کرد.

‌قصد افزایش وام مسکن را نداریم

وزیر راه و شهرسازی گفت: جریان بخشیدن به احداث مسکن برنامه محوری دولت است و پروژه مسکونی کوی کوثر اراک یکی از پروژه هایی است که با همین هدف ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، ‌محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه ۵۲۸ واحدی سپاس در کوی کوثر اراک نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از برناهه‌های محوری دولت دوازدهم جریان بخشیدن به احداث مسکن است گفت: پروژه مسکونی مجتمع کوثر یکی از همان پروژه هایی است که در همین راستا در قالب پروژه احداث ۴۰۰ هزار واحد جدید در سطح کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیگیری می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود حدود ۸ هزار واحد در استان در ادامه این طرح قابلیت احداث داشته باشند که اقشار متوسط و کم درآمد را تحت اسکان قرار دهد.

وزیر راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه این مکان یکی از مکان‌های خوش موقعیت است که جاذبه زندگی و کیفیت زندگی خوبی خواهد داشت، تصریح کرد: پروژه کوی کوثر اراک در یک مکان مناسب احداث شده و معیارهای شهرسازی و استانداردها نیز در آن رعایت شده که قابل ستودن است و زمینه ایجاد فضای آموزشی و مسجد و سایر فضاهای مورد نیاز نیز در این محدوده با کمک خیران و استانداری مرکزی فراهم خواهد شد.

اسلامی بیان کرد: امروز ۵۲۸ خانوار در واحدهای مسکونی این پروژه مستقر شدند و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده همه مردم و افرادی که صاحب خانه نشده‌اند تا یکی دوسال آینده کلید منازل خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: ‌این برنامه مربوط به اقشاری است که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند که در این رابطه زمین در اختیار کمیته امداد و بهزیستی قرار داده و قرار خواهیم داد، از پروژه‌های مسکن مهر حدود ۶۰ هزار واحد در سطح کشور به کمیته امداد ارائه شد که آنها ۱۰ هزار واحد را در اختیار گرفته‌اند.

وزیر راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک معاهده و قرارداد بین کمیته امداد و بنیاد مسکن نیز ایجاد شده که سازمان برنامه و بودجه حمایت کرده و این برنامه‌ها استمرار خواهند داشت تا دهک‌های یک و دو تحت پوشش قرار بگیرند.

اسلامی در خصوص وام مسکن گفت: قصد افزایش وام مسکن را نداریم چراکه وام مسکن به افزایش قیمت مسکن کمک می‌کند و سبب می‌شود مشکلاتی ایجاد شود، هدف ما کنترل قیمت تمام شده با چند تدبیر است‌.

وی در خصوص تدابیر لازم در خصوص سفرهای نوروزی گفت‌: سفری خوش و ایمن را برای مردم آرزو داریم، مقدمات لازم در این خصوص فراهم و ستادها تشکیل شده است. سازمان راهداری اقدامات لازم را در خصوص بهبود جاده‌ها انجام داده است وامیدواریم با مقدماتی که فراهم شده و رعایت مقررات توسط مردم سال بی حادثه‌ای را پشت سر بگذاریم.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش کواکبیان به واگذاری زمین‌های مسکن مهر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش کواکبیان به واگذاری زمین‌های مسکن مهر

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (پنجشنبه ۲ اسفند) قوه مقننه طی تذکری شفاهی خطاب به علی لاریجانی، گفت: کاش در سفر به ژاپن و چین اشاره‌ای هم به دلالی‌های ترامپ و هسته‌ای شدن آل سعود می‌کردید.مصوبه جدید مجلس درباره مسکن مهر

وی افزود: باید درباره استانداردهای دوگانه پدیده ترامپیسم در منطقه بحث شود چرا که اگر عربستان را هسته‌ای کنند، قطعا دود این اقدام به چشم قدرت‌های ظالم و مستکبرخواهد رفت.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به تحقیق و تفحص از مسکن مهر، اظهار داشت: تحقیق و تفحصی از مسکن مهر ارائه شده است که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

کواکبیان با بیان اینکه در هیچ جای دنیا زمین هایی که برای مسکن دار شدن مردم در نظر گرفته شده است واگذار نمی‌شود، تصریح کرد: شاید سی سال دیگر دولت همان جا را بخواهد تخریب کند و وسعت بخشد اما گفته شده ۹۹ ساله اجاره داده شده است و هم اکنون به خودشان واگذار می‌کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه کسانی که در مسکن مهر نمی‌توانند سند تفکیکی بگیرند، سند مشاع دریافت می‌کنند که این گونه برایشان مشکل ایجاد می‌شود، گفت: بر این اساس از مسئولان وزارت راه و شهرسازی درخواست می‌کنم این زمین‌ها را در اختیار دولت و بیت المال قرار دهد چرا که شاید در آینده بخواهند کار دیگری انجام دهند.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.
الفالف15 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
ارزش معاملات این بازار ۲۸۳ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به رقم ۷۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از سقوط ۱٫۴ درصدی دیروز، امروز توانست ۰٫۳ درصد رشد کند. وی در ادامه افزود: نفت سال آینده در محدوده ۷۰ دلار معامله خواهد شد. پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگانرئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد. محمد باقر نوبخت در ارتباط با خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: این کمک‌ها در قالب ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی پرداخت می‌شود.

اخبار بیشتر