اظهارات اخیر ظریف درباره ترامپ، اسرائیل و برجام
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات اخیر ظریف درباره ترامپ، اسرائیل و برجام

به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر
قریب به ۶ سال از آغاز به کار دولت روحانی سپری شده است. این مدت زمان تاکنون صرف مذاکره، امضا و اجرای برجام شده است. در این مدت متاسفانه به ظرفیت های عظیم داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی توجه نشد.

سرویس سیاست مشرق - برخی دولتمردان و فعالین اصلاح طلب در اظهارات خود و روزنامه‌ها و وبسایت‌های اصلاح طلب در گزارش‌ها و تحلیل‌های خود بارها مدعی شده‌اند که مسئولیت برجام با نظام است و دولت صرفا مجری برجام بوده و اختیاری بیش از این نداشته است!

برخلاف این ادعای مضحک، با مروری کوتاه بر روند مذاکرات و سپس امضاء و اجرای برجام به راحتی پی می‌بریم که اتفاقا مسئولیت کامل برجام با روحانی (رئیس دولت) و ظریف (رئیس دستگاه دیپلماسی و رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای) است.

به این موارد دقت کنید:

۱- نگرفتن تضمین قوی و کافی برای لغو تحریم‌ها:

رهبر معظم انقلاب -۲۹ مهر ۹۴- در نامه‌ای حکیمانه و دوراندیشانه خطاب به روحانی مبنی بر تایید مشروط برجام، الزامات ۹ گانه‌ای را در اجرای برجام اعلام کردند.

در بخشی از نامه مذکور تصریح شده است: «از آنجا که پذیرش مذاکرات از سوی ایران اساسا با هدف لغو تحریمهای ظالمانه‌ی اقتصادی و مالی صورت گرفته است و اجرائی شدن آن در برجام به بعد از اقدامهای ایران موکول گردیده، لازم است تضمین‌های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلف طرفهای مقابل، تدارک شود، که از جمله‌ی آن اعلام کتبی رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریمها است. در اعلام اتحادیه‌ی اروپا و رئیس‌جمهور آمریکا، باید تصریح شود که این تحریمها بکلی برداشته شده است. هرگونه اظهاری مبنی بر این‌که ساختار تحریمها باقی خواهد ماند، به‌منزله‌ی نقض برجام است».

متاسفانه دولت آقای روحانی و تیم مذاکره کننده به ریاست ظریف هیچ اقدامی درخصوص اخذ تضمین کتبی از طرف مقابل انجام نداد. بر همین اساس دولت در اقدامی تأمل برانگیز به صورت پیش دستانه تمامی تعهدات خود را به صورت یکطرفه و با عجله و در مدت زمانی حدود ۲ ماه انجام داد!

«جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست - مهر ۹۶- نوشته بود: «ایران در توافق هسته‌ای (برجام) پیشاپیش همه امتیازاتش را پرداخت کرد …این کشور ۹۷ درصد از ذخایر اورانیوم خود را نابود، قلب رآکتور اراک را تخریب و غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو را متوقف کرده است و بیش از ۱۳۰۰۰ سانتریفیوژ را برچیده، و برنامه‌اش را در معرض نظارت شدید قرار داد».

متاسفانه دولت آقای روحانی صرفا به امضای وزیر خارجه آمریکا اعتماد کرد!

به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر - 10

بنابراین و بنابر مستندات متعدد دیگر، به دلیل نگرفتن تضمین قوی و کافی برای لغو تحریم‌ها، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

لازم به ذکر است که حدود ۲۴ ساعت پس از آغاز اجرای تعهدات ۱+۵ ذیل برجام در دی ۹۴، آمریکا (در دولت باراک اوباما) تحریم‌های جدید ضد ایرانی را تصویب کرد!

۲- ادامه اجرای تعهدات برجامی علیرغم نقض فاحش برجام توسط آمریکا:

در بخشی از نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به روحانی- مهر ۹۴- تاکید شده بود: «در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند ۳ مصوبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعالیتهای برجام را متوقف کند».

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، تنها یک روز پس از آغاز اجرای برجام، وزارت خزانه داری آمریکا، ایران را تحریم کرد. این اقدام در پسابرجام بارها و بارها- هم در دولت اوباما و هم در دولت ترامپ- تکرار شد.

به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر - 16

دولت آقای روحانی هیچگاه به نقض فاحش برجام از سوی آمریکا، واکنش متقابل نشان نداد. این انفعال موجب شد که روز به روز بر شدت تحریم‌ها افزوده شود. بر همین اساس دولت باراک اوباما، قانون تحریمی آیسا را تمدید کرد. دولت ترامپ نیز قانون تحریمی کاتسا ۲۰۱۷( مادر تحریم ها-سیاه چاله تحریم ها) را امضاء کرد. مقامات دولت صراحتا اعلام کردند که این اقدامات نقض فاحش برجام است، اما واکنش دولت به تذکر شفاهی و اعتراض توئیتری محدود شد و این واکنش منفعلانه، باعث شد تا هیچ دستاوردی از برجام عاید کشورمان نشود.

بنابراین به دلیل ادامه اجرای تعهدات برجامی توسط دولت علیرغم نقض فاحش برجام توسط آمریکا، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

۳- اجرای تعهدات علیرغم گزارش نادرست آژانس در موضوع PMD:

در بخشی از نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به روحانی- مهر ۹۴- تاکید شده بود: «اقدام در مورد نوسازی کارخانه اراک با حفظ هویت سنگین آن و معامله‌ی اورانیوم غنی‌شده‌ی موجود در برابر کیک زرد با دولت خارجی، تنها هنگامی آغاز خواهد شد که آژانس، پایان پرونده‌ی موضوعات حال و گذشته ( PMD) را اعلام نماید».

آژانس بین المللی انرژی اتمی در دسامبر ۲۰۱۵- آذر ۹۴- در گزارشی اعلام کرد: «ارزیابی آژانس این است که قبل از پایان سال ۲۰۰۳ طیفی از فعالیت‌های مرتبط با ساخت ابزار انفجاری هسته‌ای در ایران به صورت تلاش‌های هماهنگ انجام شده است»!

رهبر معظم انقلاب در نامه مذکور، شرط بسته شدن PMD به معنای واقعی کلمه را شرط اجرای تعهدات مطرح کردند اما براساس قطعنامه آژانس، اولاً ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای ایران دیگر قید «احتمالی» ندارد و به طور «یقینی» و «قطعی» ثابت شد که ما در گذشته کارهایی غیر قانونی انجام داده ایم و بدین ترتیب بخش قابل توجهی از ادعاهای دروغ غرب علیه ایران در ۱۲ سال پیش از امضای برجام به یک سند حقوقی و معتبیر بین المللی تبدیل شد و ثانیا در عمل یک پرونده پی ام دی جدید علیه ایران باز شد که بر اساس آن آژانس می‌تواند ضمن بازدید از اماکن مورد نظر هر گونه اقلام دارای کاربرد دوگانه ایران نیز تحقیقات مفصلی کسب کند!

متاسفانه دولت آقای روحانی و تیم مذاکره کننده به ریاست ظریف پذیرفت که علیرغم گزارش نادرست آژانس در موضوع PMD، تعهدات خود را انجام دهد!

بنابراین به دلیل اجرای تعهدات علیرغم گزارش نادرست آژانس در موضوع PMD، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

۴- مرجع بودن تفسیر طرف مقابل و مبهم بودن متن برجام:

در بخشی از نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به روحانی- مهر ۹۴- تاکید شده بود: «در موارد ابهام برجام، تفسیر طرف مقابل مورد قبول نیست و مرجع، متن مذاکرات است».

«علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی- شهریور ۹۵- گفت: «اگر ما وقتی برجام را تنظیم می‌کردیم دقت بیشتری می‌کردیم این فرصت برای امریکا پیش نمی‌آمد که از این قابلیت تفسیر بودن سوء استفاده کند».

با برجام «هسته ای رفت، ولی تحریم ها باقی ماند»؛ این نتیجه، به دلیل مرجع بودن تفسیر طرف مقابل و مبهم بودن متن برجام است. به عبارت دیگر قرار بود به واسطه برجام ضمن محدودیت در توان هسته‌ای، تمامی تحریم‌های ضدایرانی لغو شود، اما علیرغم بتن ریزی در صنعت هسته‌ای، نه تنها تحریم‌ها لغو نشد بلکه بر دامنه آن نیز افزوده شد.

بنابراین به دلیل مرجع بودن تفسیر طرف مقابل و مبهم بودن متن برجام، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

۵- قصور و تقصیر در انتخاب اعضای تیم مذاکره کننده و حمایت از جاسوسان

در مهر ۹۶ «عبدالرسول دری اصفهانی» مشاور ارشد بانکی و عضو دوتابعیتی تیم مذاکرات هسته‌ای دولت روحانی به تحمل پنج سال حبس در دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکوم شد.

«دری اصفهانی» بارها با مشاور امنیتی اوباما-رئیس‌جمهور سابق آمریکا- دیدار داشته است. دری اصفهانی کارمند شرکت چندملیتی PWC بود که پس از استخدام، برای انجام امور مشاوره (بخوانید جاسوسی) و اخلال در نظام بانکی ایران توسط سرویس‌های جاسوسی آموزش ویژه دید و به روش‌هایی خاص و از طریق افرادی وارد تیم هسته‌ای شد.

به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر - 34

شرکت PWC به علت تخلفات و رسوایی‌های مختلف در کشورهایی مثل هند، ژاپن یا روسیه مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است. دری اصفهانی طبق قرارداد با PWC برای ۵ روز کار در ماه ۷۵۰۰ پوند حقوق دریافت می‌کرده است. این کارمند دوتابعیتی شرکت PWC با پوشش اقتصادی، مسائل امنیتی-سیاسی ایران و اطلاعات مسئولین کشور را طبق قرارداد جمع‌آوری و گزارش می‌کرده است. لازم به ذکر است که چند تن دیگر نیز در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای دولت روحانی دستگیر شده و یا تحت پیگرد قرار گرفتند. علاوه بر این یک جاسوس که بعنوان خدمتکار در منزل یکی از اعضای تیم مذاکره هسته‌ای دولت روحانی فعالیت می‌کرده است نیز در سالهای اخیر دستگیر شد.

متاسفانه دولت آقای روحانی و شخص ظریف در انتخاب اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای دچار قصور و تقصیرهای فراوان شد. اما ماجرا به انتخاب غلط ختم نشد، بلکه متاسفانه برخی دولتمردان علیرغم اثبات جاسوسی فرد موردنظر در تیم مذاکره کننده و صدور حکم قضایی، همچنان از فرد مورد نظر دفاع و تعریف و تمجید می‌کردند!

برای نمونه، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه - دی ۹۷- در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «ورود آقای دری اصفهانی - که متأسفانه به‌رغم همه خدمات به ایشان اتهاماتی زده می‌شود - به مذاکرات برجام مشخص است، ایشان ۳ ماه قبل از توافق به مذاکرات پیوست».

وزیر امور خارجه چند روز پیش از این مصاحبه نیز در بخشی از گفت و گوی خود با روزنامه خراسان تاکید کرده بود: «آقای دری اصفهانی که واقعاً هم خدمات شایانی به برجام کرد در فروردین ۹۴ در لوزان وارد مذاکرات شد».

ظریف پیش از این نیز در اظهارنظری عجیب، دری اصفهانی را یک وطن‌پرست معرفی کرده بود!

این در حالی است که یکی از دلایل دستاورد تقریباً هیچ برجام، وجود افرادی همچون دری اصفهانی در تیم مذاکره کننده هسته ای بود.

بنابراین، به دلیل قصور و تقصیر در انتخاب اعضای تیم مذاکره کننده و حمایت از جاسوسان، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

۶- تاکید روحانی و ظریف بر اینکه مسئولیت برجام با دولت است:

روحانی - شهریور ۹۳- در چهارمین نشست خبری خود گفت: «دولت و رئیس‌جمهور مسئول مذاکرات است و امروز هم گفتم که من مسئولیت تمام کارها را برعهده می‌گیرم».

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز آذر ۹۲ گفته بود: «رهبری چارچوب کلی را تعیین می‌کنند و مسئولیت مذاکره با من است، ایشان صحبت کردند و بزرگواری‌شان نسبت به من را مطرح کردند، من نیز قدردان این بزرگواری هستم … ما باید خرج نظام و رهبری شویم نه اینکه رهبری خرج ما و نظام شود».

برخلاف ادعای حامان برجام مبنی بر اینکه دولت فقط مجری برجام بوده است، ۲۸ شرط از سوی رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی برای اجرای برجام به دولت ابلاغ شد. اما متاسفانه دولت در اجرای این ۲۸ شرط دچار قصور و تقصیرهای فراوان شد.

به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر - 46به این ۶ دلیل مسؤولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است+تصاویر - 47

لازم به ذکر است که در ماده ۳ «قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» مصوب مهر ماه سال ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی آمده است: «دولت موظف است هرگونه"عدم‌پایبندی" طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغوشده و یا «وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر» را به‌دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به‌طوری‌که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی‌سازی کشور به یکصد و نود هزار سو افزایش یابد». به نظر شما، دولت به این ماده عمل کرد؟!

با توجه به تاکید روحانی و ظریف بر اینکه مسئولیت برجام با دولت است، مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است.

قطعا دلایلی که اثبات می‌کند که مسئولیت کامل برجام با روحانی و ظریف است، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. اما تنها همین ۶ مورد نیز برای اثبات این امر کافی است.

اکنون قریب به ۶ سال از آغاز به کار دولت روحانی سپری شده است. این مدت زمان تاکنون صرف مذاکره، امضا و اجرای برجام شده است. در این مدت متاسفانه به ظرفیت‌های عظیم داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی توجه نشد.

رهبر معظم انقلاب -۲۹ مهر ۹۴- در نامه‌ای حکیمانه و دوراندیشانه خطاب به روحانی تاکید کردند: «جنابعالی با سابقه‌ی چند دهه حضور در متن مسائل جمهوری اسلامی، طبعا دانسته‌اید که دولت ایالات متحده آمریکا، در قضیه‌ی هسته‌ای و نه در هیچ مسئله‌ی دیگری، در برابر ایران رویکردی جزخصومت و اخلال در پیش نگرفته است و در آینده هم بعید است جز این روش عمل کند. اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در دو نامه به اینجانب مبنی بر اینکه قصد براندازی جمهوری اسلامی را ندارد، خیلی زود با طرف‌داری‌اش از فتنه‌های داخلی و کمک مالی به معارضان جمهوری اسلامی، خلاف واقع از آب درآمد و تهدیدهای صریح وی به حمله‌ی نظامی و حتی هسته‌ای –که می‌تواند به کیفرخواست مبسوطی علیه وی در دادگاه‌های بین‌المللی منتهی شود– پرده از نیت واقعی سران آمریکا برداشت…لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدّی گرفتن و پیگیری همه‌جانبه‌ی اقتصاد مقاومتی میسّر نخواهد شد».

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: رژیم صهیونیستی حقوق بین الملل را نقض می‌کند

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
ظریف: رژیم صهیونیستی حقوق بین الملل را نقض می‌کند

ایرنا/ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ماجراجویی‌های رژیم صهیونیستی را خطرناک خواند و افزود که این رژیم حریم هوایی لبنان و سوریه و همچنین حقوق بین الملل را نقض می‌کند.

ظریف درمصاحبه با روزنامه آلمانی «زوددویچه سایتونگ» که روز پنجشنبه مشروح آن منتشر می‌شود، حملات رژیم صهونیستی به سوریه را «ماجراجویی» خواند و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی دست به ماجراجویی می‌زند و ماجراجویی همیشه خطرناک است.

وی اظهار داشت که ایران به دعوت دولت سوریه در آن کشور حضور دارد و این در حالی است که رژیم صهیونیستی حریم هوایی لبنان و سوریه و همچنین حقوق بین الملل را نقض می‌کند.

رویترزکه بخش هایی از مصاحبه رامنتشر کرده، نوشت: ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا وی مناقشه نظامی فزاینده‌ای بین ایران و رژیم صهیونیستی را شاهد است، گفت که من چنین چیزی نمی‌بینم اما ما نمی‌توانیم چنین احتمالی را رد کنیم.

رژیم صهیونیستی طی ماه‌های گذشته حملاتی علیه سوریه انجام داده که با پاسخ ارتش آن کشور روبرو شده است.

ظریف روز یکشنبه در سومین روز از برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ اظهار داشت: آمریکا به دلیل تمرکز بیمارگونه و وسواس روان پریشانه خودش، برای مدت طولانی مشوق ماجراجویی مخرب و یاغیگری دولت‌های اقماری خودش بوده است؛ از تسلیح صدام حسین بر جنگ بر ضد ایران تا حمایت از افراط‌گری؛ از کمک و معاونت در جرم ویران کردن سوریه و بمباران بی گناهان در یمن تا سرپوش گذاشتن بر حبس یک نخست وزیر و مثله کردن یک خبرنگار.

وی افزود: همزمان، ایالات متحده به صورت سیستماتیک تجاوزهای دائمی و شرم آور اسرائیل بر ضد فلسطینی‌ها را موجه جلوه داده و بر نقض جدی حاکمیت لبنان و سوریه سرپوش گذاشته است. و همه به بهانه ' مهار ایران ' انجام شده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف9 ساعت قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۵۸ ۳۹۸۰۳۰۲۰۲۷ «پاتریک شاناهان»، وزیر دفاع موقت آمریکا در جمع خبرنگاران گفت کشورش توانسته حمله ادعایی ایران به نیروهای آمریکا را متوقف کند. وی در ادامه تصریح کرد: حضور نیروهای آمریکا در منطقه برای جنگ با ایران نیست. او همچنین گفت «تهدیدهای ایران» همچنان شدید هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه نوشته ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. واشنگتن‌پست هم به نقل از چندین مقام آمریکایی نوشته ترامپ رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها را ترجیح می‌دهد و خواستار گفت‌وگوی مستقیم با سران ایران است.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

اخبار بیشتر