1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پیشرفت کارت ملی هوشمند تولید داخلی به کجا رسید؟

بلاخره شرایط برای چاپ و ارائه کارت ملی که تماما تولید داخل باشد فراهم آمد. به واسطه همکاری یک شرکت داخلی با ثبت احوال به زودی تراشه‌گذاری کارت‌ها نیز انجام می‌شود. سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال ابراز امیدواری کرده که به زودی کارت‌ها به دست صاحبانشان برسد. پیش از این حدود 70 درصد از جمعیت واجد شرایط کارت ملی خود را به‌روز کرده بودند. کارت‌های ملی قدیمی فقط تا پایان امسال معتبرند و کسانی که به تعویض آن اقدام نکنند، در سال آینده نسبت به دریافت خدمات با مشکل روبه‌رو خواهند شد. اعلام شده دولت تصمیمی برای تمدید این مهلت ندارد.

شهروندان برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند به سایت ww.ncr.ir مراجعه نمایند.

سایت خبری

آخرین وضعیت صدور کارت ملی تولید داخل

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آخرین وضعیت صدور کارت ملی تولید داخل

اعتمادآنلاین|سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت‌احوال آخرین وضعیت صدور کارت ملی تولید داخل را تشریح کرد و گفت: اولین محموله کارت تولید داخل برای تراشه گذاری در اختیار شرکت متولی این بخش گذاشته شده است و امیدواریم به‌زودی دست ثبت احوال برسد تا در خط تولید از آنها استفاده کنیم.

چندی پیش سخنگوی سازمان ثبت احوال گفته بود که متولی آماده سازی بدنه کارت ملی ساخت داخل چاپخانه دولتی است که پیش تولید را انجام داده و یک شرکت داخلی نیز مسئول تایید نهایی این بدنه از نظر فنی، ایمنی و مقاومت است و این بدنه بعد از تایید نهایی به تولید انبوه می‌رسد.

وی همچنین بیان کرده بود که تاکید سازمان ثبت‌احوال و متولیان چاپ بدنه کارت نیز بر این موضوع است که تفاوتی میان کارت‌های وارداتی که حدود ۷۰ درصد جمعیت واجد شرایط در کشور از آن بهره‌مند شدند و کارت‌های تولید داخل از نظر کیفیت، شکل ظاهری و مقاومت وجود نداشته باشد و بر همین اساس تلاش شد تا مشکلات و ایرادات کارت رفع شود.

منبع: ‌ ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

سال آینده خدمات در ادارات فقط با کارت هوشمند ملی ارایه می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سال آینده خدمات در ادارات فقط با کارت هوشمند ملی ارایه می‌شود
سال آینده خدمات در ادارات فقط با کارت هوشمند ملی ارایه می‌شود - 0

مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: کارت‌های غیرهوشمند ملی فقط تا پایان امسال اعتبار دارد و کسانی که مبادرت به تعویض نکنند ممکن است سال آینده برای دریافت خدمات با مشکل مواجه شوند.

حسین غفرانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال آینده ملاک ارائه خدمات در ادارات و دستگاه‌ها، کارت هوشمند ملی خواهد بود.

وی اظهارداشت: تاکنون از سوی دولت تصمیمی برای تمدید زمان درخواست کارت هوشمند ملی برای سال آینده صادر نشده است.

مدیرکل ثبت احوال اصفهان خاطرنشان کرد: با آغاز عملیات صدور کارت هوشمند ملی از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۸۰ درصد مردم اصفهان موفق به تعویض و دریافت کارت شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در این مدت پنج ساله، سه میلیون و ۲۰۰ هزار کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند.

غفرانی با بیان اینکه فرصت کوتاهی تا پایان سال برای درخواست کارت هوشمند باقی ماند به شهروندان توصیه کرد که برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و بروز هرگونه اشکال، سریع‌تر اقدام به ثبت نام و اخذ درخواست این کارت کنند.

مدیرکل ثبت احوال اصفهان یادآور شد: شهروندان می‌توانند باید با مراجعه به سایت www. ncr. ir اقدام به ثبت نام کنند.

به گفته وی برای دریافت کارت هوشمند ملی نیاز به تعویض شناسنامه نیست اما عکس دار بودن شناسنامه الزامی است.

وی اضافه کرد: اکنون ۱۴۴ ایستگاه، ۴۰ اداره و نمایندگی ثبت احوال، ۴۴ دفتر پستی و ۶۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت برای اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در استان تجهیز شد و آمادگی اخذ درخواست از متقاضیان را دارد.

کارت هوشمند ملی برای افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیدند صادر می‌شود.

جمعیت بالای ۱۵ سال استان اصفهان بالغ بر چهار میلیون نفر است.

کارت هوشمند ملی با سه کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می‌کند تا از آن بعنوان یک ابزار چندکاره استفاده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فوت ۳ نفر بر اثر سیل و ریزش کوه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ٤٨٠تیم (١٧٨٤ نفر) در ٢٦٢شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ٢٠٦٩٨نفر امدادرسانی کردند، گفت: ٣٥٩٥نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۵۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۱۰ نفر انتقال به مراکز درمانی بود که ۴۵ نفر به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند. به گفته سلیمی ٢ نفر در سوادکوه به علت ریزش کوه و یک نفر در میانرود به دلیل سیل جان خود را ازدست دادند و یک نفر در مه ولات مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ١٢٠١ رهاسازی خودور از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ منزل مسکونی انجام گرفت، گفت: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

سفرنامه روسیه/ فرودگاه ونوکووا مسکو و مشکلات ایرانی‌ها

44+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
بزرگداشت این روز اقدامی بزرگ برای آگاهی عموم مردم از اهمیت جنگل‌ها است. حالا ۴۷ سال از آن روز می‌گذرد و ما هر سال این روز جهانی را در حالی گرامی می‌داریم که به گفته محققان این عرصه، جنگل‌های ایران به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی نسبت به مراقبت از این «ریه‌های زمین» در حال نابودی است. از درختان نیز اگر بهره‌برداری و مراقبت نشود، به قطر ۹۰ سانتی‌متری که برسند، می‌پوسند. درختان این جنگل هر چند که در کنار آب شور زیست می‌کنند، ولی این گیاهان آب دریا را برای مصرف خود، شیرین می‌کنند. کردوانی همچنین با اشاره به اثرات بی‌آبی بر شرایط کویرها، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی گذشته از خشک شدن جنگل‌ها، تا ۲۰ سال آینده کویرهای ایران از جمله کویر بزرگ مرکزی ایران خشک خواهند شد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

اخبار بیشتر