1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 6 اسفندماه

آخرین قیمت ارز مسافرتی

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت ارز مسافرتی

به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است، تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می‌توانند ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۵ هزار و ۶۷۵ تومان و ۹ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۵ هزار و ۷۱۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۲/۰۶|دلار ۱۳۵۵۰ تومان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۲/۰۶|دلار ۱۳۵۵۰ تومان شد

برهمین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان است. قیمت یورو نسبت به روز قبل ۱۰۰ تومان رشد داشته است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷
قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - 0

فرارو-امروز دوشنبه ششم اسفند ماه در بازار آزاد قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله شد.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به یکشنبه کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۸ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۳۳۱ دلار قیمت خورد.قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ششم اسفند ۹۷نوعقیمت روز معاملاتی گذشته (ریال)قیمت امروز (ریال)مثقال طلا۱۹,۳۵۰,۰۰۰۱۸,۹۵۰,۰۰۰طلای ۱۸ عیار۴,۵۱۳,۱۱۰۴,۳۷۴,۶۰۰سکه جدید۴۸,۸۰۰,۰۰۰۴۷,۸۰۰,۰۰۰سکه قدیم۴۷,۰۰۰,۰۰۰۴۶,۸۰۰,۰۰۰نیم سکه۲۷,۸۰۰,۰۰۰ربع سکه۱۷,۸۰۰,۰۰۰سکه گرمی۸,۶۰۰,۰۰۰انس طلا۱۳۲۸/۴۵ دلار۱۳۲۹/۴۴ دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گوشت یک ساله دو برابر شد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت گوشت یک ساله دو برابر شد

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای فروردین ماه امسال تا پایان تیر ماه امسال تورم ماهانه فرآورده‌های گوشتی یک روند یک‌دستی داشته، اما این کالا در مرداد ماه با جهش تورمی ۱۱ درصدی نسبت به ماه قبل از ۲٫۷ درصد به ۱۳٫۸ درصد جهش یافته است.

از تورم ماهانه فرآورده‌های گوشتی در شهریور ماه و مهر ماه کاسته شده و به سه درصد رسیده، اما پس از این دوره این نرخ دوباره از آبان ماه روند صعودی خود را از سر گرفته و در نهایت در بهمن ماه امسال به ۱۰٫۵ درصد رسیده است.

همچنین تورم نقطه به نقطه فرآورده‌های گوشتی از ابتدای فروردین ماه تا پایان بهمن ماه سال جاری روند صعودی داشته است. بیشترین درصد تغییر تورم نقطه به نقطه طی سه ماه اخیر (آذر، دی و بهمن) اتفاق افتاده، به طوری که در دی و بهمن ماه نسبت به ماه‌ قبل افزایش حدود ۱۶ درصدی را داشته است. به نحوی که تورم نقطه به نقطه آذر ماه معادل ۶۰ درصد، دی ماه معادل ۷۶٫۵ درصد و بهمن ماه معادل ۹۲٫۴ درصد است.

بررسی تورم نقطه به نقطه فرآورده‌های گوشتی طی سه ماهه اخیر نشان می‌دهد این میزان بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است.

قیمت گوشت یک ساله دو برابر شد - 6

روند تورم نقطه به نقطه فرآورده‌های گوشتی و شدت یافتن آن در سه ماه اخیر

تورم ۱۲ ماه منتهی به بهمن ماه سال جاری فرآورده‌های گوشتی معادل ۳۹٫۴ درصد بوده که این نرخ نسبت به دی ماه امسال حدود هفت درصد رشد داشته، به طوری که تورم سالانه آن در دی ماه امسال ۳۲٫۷ درصد بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۲۶ درصدی قیمت نفت در سال جاری

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
افزایش ۲۶ درصدی قیمت نفت در سال جاری

به دنبال اجرایی شدن توافق کاهش تولید از سوی اوپک و متحدان غیراوپکی آنها،قیمت نفت در سال جاری میلادی حدود ۲۶ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران نیز اخلال‌هایی را در عرضه نفت به بازار جهانی ایجاد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، این در حالی است که افزایش امیدها در مورد حل مناقشات تجاری میان پکن و واشینگتن نیز به افزایش قیمت نفت در سال جاری کمک کرده است. به عقیده تحلیل‌گران، حصول توافق تجاری میان آمریکا و چین می‌تواند مانع تضعیف رشد اقتصاد جهانی شود و این روند افزایش تقاضا برای نفت را به دنبال دارد.

هر بشکه نفت خام برنت در معاملات امروز، دوشنبه‎ با ۰٫۳۱ درصد کاهش، با قیمت ۶۷٫۰۴ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت نیز با ۰٫۲۴ درصد کاهش، به ۵۷٫۱۲ دلار رسید.

طی دو هفته گذشته، قیمت نفت به طور فزاینده‌ای روند صعودی داشته که به عقیده تحلیل‌گران یکی از دلایل آن اعلام عربستان سعودی مبنی بر کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید در ماه مارس (ماه آینده میلادی) است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به نفت را می‎توانید در سلسله اخبار قیمت نفت تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم از شهادت دو مامور نیروی انتظامی توسط شوهر عصبانی

افتصادنیوزافتصادنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مهاجم نیجریه‌ای آبی پوشان عکس هایی را از خودروی خود در صفحه اجتماعی اش انتشار داده است. منشا برای حضور در تمرینات استقلالی‌ها به زودی راهی تهران می‌شود و گفته می‌شود او به همراه خانواده خود به ایران می‌آید و خانواده او مهمان دربی ۸۹ نیز خواهند بود.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
چمدان نوشت: حرمت اله رفیعی در مورد وضعیت‌ آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ گفت: شاید هیچ سالی را نداشتیم که وضعیت آژانس‌های مسافرتی در آن، مانند سال ۹۷ بد باشد. وی ادامه داد: عوامل مختلفی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشتند که از جمله می‌توان به شرایط بد اقتصادی برای مردم اشاره کرد که سبب می‌شود سفر گزینه آخر انتخاب مردم باشد. رفیعی نوسانات ارزی را از دیگر مشکلات آژانس‌های مسافرتی دانست و افزود: متاسفانه شاهد بودیم که افرادی خارج از صنف تصمیمات غیرکارشناسی برای ارز در حوزه سفر گرفتند. رفیعی تاکید کرد: تورهای خروجی ما کاهش بسیار چشمگیری داشته‌است و می‌توانیم بگوییم نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد از تورهای خارجی کم شده‌اند. کاش حداقل از نزدیک‌ترین نقاط به مرز در دو کشور پروازهایی برای مردم در نظر می‌گرفتند تا هم مردم هزینه کمتری می‌پرداختند و هم ازدحام شلوغی در مرزهای زمینی کاهش پیدا می‌کرد.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. به‌عنوان مثال، سازمان ملل در گزارش وضعیت و چشم‌انداز اقتصاد ۲۰۱۹، تورم ۳۴٫۹ درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است. رشد اقتصادیپیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال آینده منفی است. درآمدهای نفتیاکونومیست در تحلیلی که از صنایع در سال ۲۰۱۹ ارائه داده، تحریم‌های ایران را به‌عنوان یکی از ریسک‌های پیش روی صنایع در سال آینده معرفی کرده است.

جایگزین هایی برای تویوتا سوپرا؛ افسانه‌ای که به کابوس طرفدارانش بدل شد

12+
دیجیاتودیجیاتو10 ساعت قبل

بازدید سرزده رئیس کل بانک مرکزی از صرافی‌های تهران

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
درسومین روز سال ۹۸ دکتر همتی به طور سرزده از صرافی‌های منتخب بانکی در تهران بازدید کرد و ضمن تبریک سال نو به کارکنان صرافی‌ها و خریداران با خریداران ارز به گفتگو نشست.

اخبار بیشتر